Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Καλέ μη λες τέτοια... Σου ξαναείπα εγώ με υλικό των 33 ετών και μεταφορά 7 εμβρυων απέκτησαν το πρώτο γιο! Μετά στα 39 με 2 νέα έμβρυα τίποτα και στα 40 με κλομιφαινη σε 2 ωοληψιες είχαμε 3 έμβρυα που στην αποψυξη επιβίωσαν τα 2 και με ξενυχτησαν ολο το βραδυ!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Argyroula είπε:

Νομιζω είναι αυτες οι στιγμες που απλά έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου! Και περιμένεις να δεις πως θα πάει! Αυτό που λέει Η @Υβόννη συχνά είναι το πιο σωστό... Οταν κάτι είναι υπό παρακολούθηση όλα θα πάμε καλά!! Το μωρό σου είναι μια χαρά! Έχει  καλό βάρος και είσαι στον 9ο!! Δεν θα σου πω εγώ ηρέμησε ( η ίδια η υστερία έχω καταντήσει)! Αλλά θα σου πω ότι μέσα σε όλο αυτό το άγχος πάρε μια ανάσα και σκέψου πόσο κοντά είσαι στην πρώτη αγκαλιά! 

Με παρηγορεί κορίτσια μου ότι είμαι κοντά στη πρώτη αγκαλιά αρκεί να είναι μια χαρά ο μικρός μου.Μετα όπως θα αντέχουν οι πόνοι του φ.τ θα ανεχτούν κ της καισαρικής όπως από τόσες γυναικες.Μονο το αποτέλεσμα με νοιάζει.Να είναι καλά

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Αργυρουλα μου νομιζω  πολυ ξεψειρισμα πεφτει και δεν καταλαβαινω γιατι...Μην αφηνεις να σε τρελανουν...Ολες οι μετρησεις σου ειναι μια χαρουλα. Το αγχος το μετρησε κανεις που σου προκαλουν; Λοιπον κανε εκει τη διατροφη σου με ΗΡΕΜΙΑ, μιλα στο γιατρο για το περπατημα μπας και πατε καμια βολτουλα με τα ποδια (βοηθαιε και στην ψυχολογια η κινηση) και χαιδεψε την κοιλιτσα σου την ομορφη. Μην τους αφηνεις να στο χαλασουν αυτο...Εγω προσωπικα πινω περιπου 3 λιτρα και αυτο που κανω ειναι να εχω 2 μεγαλα μπουκαλια γεματα και στοχος να τα πιω μεσα στη μερα. Αλλα αν δεν διψαω μια μερα και πιω πιο λιγο απο 3 λιτρα δε χαθηκε ο κοσμος!

Γωγουλα μου καταρχην ηρεμια κοριτσι μου. Γιατι θα σε βαλει για τοκετο; Μονο το ουρικο οξυ ειναι το προβλημα ή ειδε και κατι αλλο; Τί την ανησυχει; Καταρχην το μωρακι θα δεις θα εχει σιγουρα παρει βαρος, πλεον παιρνουν πιο γρηγορα. Οποτε αυτο μη σε απασχολει κοριτσακι μου. Ηταν ηδη θυμαμαι καλα στα κιλακια του θα δεις θα ειναι τωρα αρκετα πιο βαρυς! Επισης ναι εχεις δικιο οτι καθε 2-3 μερες εξετασεις ειναι αγχωτικο αλλα απο την αλλη θα ειναι ολα υπο ελεγχο και θα σε εχουν απο κοντα. Σκεφτομουν μηπως της ελεγες να σε δει πιο νωρις αντι Τριτη, ωστε αν δεις οτι το βαρος του ειναι καλο να σου φυγει λιγο ενα βαρος κοριτσακι μου.

Το περπάτημα το ξεκίνησα κορίτσι μου γιατί δεν μπορώ άλλο ψυχολογικά. Κουράστηκα με την απομόνωση εδώ λόγω ιού. Και τώρα ΣΚ θα πάρω τα ταπερακια μου και θα πάμε θάλασσα... Στο εξοχικό. Να χαλαρώσω... Γιατί πραγματικά δεν υπάρχει λόγος αυτή τη στιγμή για τόση τσίτα!! Και δεν θέλω κι εγώ να το δέχομαι όλο αυτό! 

Just now, Gogo1994 είπε:

Με παρηγορεί κορίτσια μου ότι είμαι κοντά στη πρώτη αγκαλιά αρκεί να είναι μια χαρά ο μικρός μου.Μετα όπως θα αντέχουν οι πόνοι του φ.τ θα ανεχτούν κ της καισαρικής όπως από τόσες γυναικες.Μονο το αποτέλεσμα με νοιάζει.Να είναι καλά

Πολύ σωστά το σκέφτεσαι!!! 

Just now, MumMaria είπε:

Αργυρώ εγώ κάθε φορά στην εξέταση που μου παίρνει την πίεση είμαι στο 8-9 κ 5-6 τρομερά χαληλη πίεση μιλάμε.κ πάντα φαγωμενη πάω.αλλα ο γιατρός μου είπε καμία έγκυος δεν έπαθε κάτι από την χαμηλή πίεση αλλά να προσέχω μόνο να μην ζαλιστώ ή νιώσω αδυναμία, αυτό μόνο,όχι να το ψάξουμε παραπάνω.κ επειδή είχα ταχυκαρδία ,μου είχε πει χαμηλή πίεση με ταχυκαρδία ίσως παραπέμπει σε αφυδάτωση αλλά εγώ ήδη έπινα αρκετό νερό (βέβαια μέχρι πρότινος ιδρωνα σαν γουρουνάκι) δεν έκανα στην τελική τίποτα διαφορετικό.προσπαθησε να μην τους αφήνεις να σε αγχωνουν άλλο κοπέλα μου.ελεος δηλαδή.

Ακριβώς τα ίδια! Όπως τα λες.... Απλα πήρα σβάρνα και όλους τους γιατρούς.. Αχχ.. Τέλος πάντων! Είναι και το πρώτο και δεν μπορώ να βάλω όριο στους γιατρούς δυσκολεύομαι! Τόσο πρόβλημα ειλικρινά δεν είχα καταλάβει ότι είχα στην διαχείριση των γιατρών. Γιατί γενικά δεν έχω ρε γαμωτο! 

  • Μου αρέσει 3

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πολλά μηνύματα μαζεμένα κι έχω λίγο μπερδευτεί. Όμως, εισέπραξα ένα διάχυτο άγχος που είναι λογικό αλλά όχι βοηθητικό! Έχουμε φτάσει (ειδικά εσείς οι πιο αγχωμενες) σε ένα σημείο που,  ο,τι και να γίνει πια, οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας... Εγώ έτσι το βλέπω, γιατί νομίζω το στρες επηρεάζει τα παιδάκια μας και δεν το θέλουμε αυτό. Περάσαμε δυσκολίες, άγχη, χαρές, απογοητεύσεις, στερήσεις κλπ αλλά τώρα είναι η στιγμή μας! Δεν θα τρελαθουμε για γραμμάρια, καισαρικές, χιλιοστά τραχήλου ,ml νερού. Απολαύστε το ΣΚ που έρχεται ,τα ψώνια σας, τις οικογένειες σας κι ανυπομονώ για τη στιγμή που θα μιλάμε για στιγμές μητρότητας πια.

ΥΓ1:Αν κάνουμε και λίγο σεξ της προκοπής καλά θα είναι κάποια στιγμή βέβαια, να τα λέμε κι αυτά! 

ΥΓ2: έπαθα Τενια Μακρή (για τις συνομήλικες το σχόλιο, οι μικρές γκουγκλαρετε!)

ΥΓ3: δεν θυμάμαι ποια ρώτησε ,αλλά πήρα μαξιλάρι θηλασμού. Για ύπνο δε με βολεύει,για θηλασμό ελπίζω να είναι πιο χρήσιμο. 

Φιλιά σε όλες και κουράγιο!!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια τα νέα μου είναι περίεργα...Ανέβηκε στο 7 από τη Δευτέρα μέχρι σήμερα 0.3 δηλαδή.Μου είπε ότι θέλουμε να πιάσουμε τις 37 βδομάδες κ να το καθυστερήσουμε όσο μπορούμε κ μετά καισαρική επειδή δε θα είναι οι βδομάδες ικανές για πρόκληση τοκετού.Επαθα σοκ.ολα αλλιώς από ότι πίστευα.Μετέωρα όλα.Το βάρος του μωρου μου.Ποσο θα μπορέσει να πάρει ακόμα? Πόσο θα αυξηθεί το ουρικό τις επόμενες μέρες...όλα πιθανότητες.και εγώ κάθε τρεις κ λίγο θα είμαι στη τσίτα από εδώ κ πέρα με εξετάσεις κάθε 2-3 μέρες για να το προλάβουμε.και μια πιθανότητα να σταθεροποιηθεί ενώ όλα δείχνουν πως όχι κ να φτάσω μέχρι κ 39-40.Δε με νοιάζει καθόλου η πιθανότητα καισαρικής που πλέον είναι μεγάλη...το μόνο που με νοιάζει είναι να βγει υγιές το μωράκι μου σε κιλά που πρέπει κ να μην έχει κανένα θέμα

Κοριτσι Μ θα συμφωνήσω με τα κορίτσια Γ όλα τ παραπανω π σ ειπα ν.. Πιστευω δεν είναι σοβαρά τα πραγματα Μ δείκτη μόνο υ ουρικό.. Ουτε πιστευω οτι θ σ βάλει Γ καισαρική πιο μπροστά εξαιτίας αυτου.. Κ εμένα Μ βγήκε λευκωμα ο ειναι δείκτης αλλά Μ είπε ότι θ τ παρακολουθουμε.. Επίσης μπήκαμε στ μήνα μας ανά πασα ώρα κ στιγμή μπορεί ν μας πιασουν πονοι η να σπάσουν τα νερά.. Σίγουρα είναι αγχωτικό να ξέρεις ότι κάτι συμβαίνει αλλά λίγο πολυ όλες κάτι έχουμε ξαφνικά αυτές τις ημέρες.. Ηρεμησε, προσπαθησε να σκέφτεσαι θετικά γτ μωράκι σ και είμαι σίγουρη όλα θα πανε καλα και φυσιολογικα

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Argyroula said:

Το περπάτημα το ξεκίνησα κορίτσι μου γιατί δεν μπορώ άλλο ψυχολογικά. Κουράστηκα με την απομόνωση εδώ λόγω ιού. Και τώρα ΣΚ θα πάρω τα ταπερακια μου και θα πάμε θάλασσα... Στο εξοχικό. Να χαλαρώσω... Γιατί πραγματικά δεν υπάρχει λόγος αυτή τη στιγμή για τόση τσίτα!! Και δεν θέλω κι εγώ να το δέχομαι όλο αυτό! 

Πολύ σωστά το σκέφτεσαι!!! 

Ακριβώς τα ίδια! Όπως τα λες.... Απλα πήρα σβάρνα και όλους τους γιατρούς.. Αχχ.. Τέλος πάντων! Είναι και το πρώτο και δεν μπορώ να βάλω όριο στους γιατρούς δυσκολεύομαι! Τόσο πρόβλημα ειλικρινά δεν είχα καταλάβει ότι είχα στην διαχείριση των γιατρών. Γιατί γενικά δεν έχω ρε γαμωτο! 

Μπραβο καλη μου Αργυρουλα που θα πατε στο εξοχικο! Θαλασσιτσα, πικ νικ με ταπερακια, καθαρος αερας και μπολικες αγκαλιτσες! Θα ηρεμησεις σιγουρα εκει και θα χαλαρωσεις!!! Οσο για τα ορια, καλα να εισαστε και στο μπεμπε νο2 θα ξερεις πλεον πώς θα κινηθεις!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Κορίτσια μου, οπως ειπανε κ ολα τα κοριτσια ειστε στο μηνα σας αργυρω, εσυ κοριτσι μου υπομονη με τον γιατρο σου πραγματικα δε χρειάζεται να πιεζεις τον εαυτο σου το κσνουν αυτοι για σενα, 800γρ σε μια βδομαδα ε και; ελεος πραγματικα, μικρη Γωγώ μου συνεχισε το ανάλατο, λιγο εμεινε κοριτσι μου, κ μαλλον τα κοιταζουν ολα συνδιαστικα, εσυ μονο ουρικο εχεις ανεβασμενο, αφου το τσεκαρετε μη φοβασαι, το αγχος χειροτερα θα σας κανει κοριτσια μου.

Πηρα κι εγω τα δικα μου αποτελέσματα, τα προηγουμενα ηταν 80 151 146 (ειχα τσακισει μιλφει απο βραδυς)

Τα τωρινα ειναι 86 133 142 (εφαγα γλυκια μπουγατσα χθες το πρωί)

Νομιζω οτι ειναι καλα ε; απλα το αγορι μου κσνει απο τωρα μπυροκοιλια, αρκει να μην ειναι τιποτσ κακο για το ιδιο, αν ηταν βρε κοριτσια δεν θα το βλεπανε;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Gogo1994 έχω παράδειγμα πολύ φίλης μου που τώρα έχει ένα αγοράκι 2,5 χρόνων που όλα τα ποσοστά από αυχενική της βγαίνανε υψηλά για προεκλαμψία κ μάλιστα στο τελευταίο μήνα είχε κ λεύκωμα στα ούρα.την έβλεπες κ είχε γίνει μπαλόνι,μετά συγχωρήσεως,από το πρήξιμο.η γιατρός της την συμβούλευσε να το παρακολουθούμε στενά,έδινε ούρα κ αιματολογικές μια φορά την εβδομάδα κ τελικά μπήκε με πρόκληση στην 41η εβδομάδα(!) κ γέννησε φυσιολογικά.ουδεποτε έγινε λόγος για καισαρική.θα σου έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή ,να ελέγχεις το ουρικό κάθε τρεις μέρες κ αν δεις ότι όλα είναι υπό έλεγχο,αν κ ανεβασμένο,να κάνεις κ μια συζήτηση με την γιατρό σου για το τι είναι καλύτερο για το μωράκι σου αλλά κ για σένα φυσικά.να της πεις τι σε προβληματίζει κ ότι όντως αν δεν είναι κατάσταση εκτάκτου ανάγκης να δώσετε χρόνο στο αγοράκι σου κ όλα θα πάνε καλά.δεν το παίζω γιατρός προφανώς κ συγνώμη αν ακούγομαι κ έτσι ,απλά επειδή έτσι όπως σε διαβάζω ,μου φαίνεσαι αγχωμενη,καλό θα ήταν να σε καθησυχάσει η ίδια η γιατρος ή έστω να σου εξηγήσει αναλυτικά τι σημαίνει να γεννήσεις νωρίτερα κ για ποιο λόγο.οπως κ να χει πάντως,ο γιοκας σου σίγουρα θα είναι καλά,αφού πλέον είμαστε στον ένατο μήνα κ είναι έτοιμο νινακι,αυτό να μην σε ανησυχει:x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Με παρηγορεί κορίτσια μου ότι είμαι κοντά στη πρώτη αγκαλιά αρκεί να είναι μια χαρά ο μικρός μου.Μετα όπως θα αντέχουν οι πόνοι του φ.τ θα ανεχτούν κ της καισαρικής όπως από τόσες γυναικες.Μονο το αποτέλεσμα με νοιάζει.Να είναι καλά

Ο μικρος ειανι μια χαρουλα Γωγουλα μου! Θα τον δεις τωρα Τριτη και δε θα το πιστεψεις ποσο μεγαλωνουν πλεον! Μη σκεφτεσαι τωρα τιποτε αλλο, θα το πας μερα με τη μερα και εγω πιστευω οτι θα τις παρει τις βδομαδουλες του τελικα!!

Just now, Marilou77 said:

Κορίτσια μου, οπως ειπανε κ ολα τα κοριτσια ειστε στο μηνα σας αργυρω, εσυ κοριτσι μου υπομονη με τον γιατρο σου πραγματικα δε χρειάζεται να πιεζεις τον εαυτο σου το κσνουν αυτοι για σενα, 800γρ σε μια βδομαδα ε και; ελεος πραγματικα, μικρη Γωγώ μου συνεχισε το ανάλατο, λιγο εμεινε κοριτσι μου, κ μαλλον τα κοιταζουν ολα συνδιαστικα, εσυ μονο ουρικο εχεις ανεβασμενο, αφου το τσεκαρετε μη φοβασαι, το αγχος χειροτερα θα σας κανει κοριτσια μου.

Πηρα κι εγω τα δικα μου αποτελέσματα, τα προηγουμενα ηταν 80 151 146 (ειχα τσακισει μιλφει απο βραδυς)

Τα τωρινα ειναι 86 133 142 (εφαγα γλυκια μπουγατσα χθες το πρωί)

Νομιζω οτι ειναι καλα ε; απλα το αγορι μου κσνει απο τωρα μπυροκοιλια, αρκει να μην ειναι τιποτσ κακο για το ιδιο, αν ηταν βρε κοριτσια δεν θα το βλεπανε;

Οοοοοο μια χαρα η καμπυλη μας καλε! Μπραβο Μαριλου μου!!! Παει και αυτο!

Θα το εβλεπαν γλυκια μου τοσες εξετασεις εχεις κανει! Ειναι ετσι το στυλ του μαλλον να εχει τροφαντη κοιλιτσα!! Και μην ξεχνας ολα αυτα με τις καμπυλες αναπτυξης σχετικα ειναι. Το μονο που ειναι συνδεδεμενο με την κοιλιτσα ειναι το ζαχαρο και εισια μια χαρουλα. Ρωτησε ομως το γιατρο σου εσυ ξανα να μην εχεις αγωνια! Ε ρε φιλια σε αυτη την κοιλιτσα που θα γινουν!!!!!!!!! Και ζουληγματακια! Και μασαζακια!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες κορίτσια καλό σαββατοκύριακο να έχουμε!!όλα καλά με τις εξετάσεις χτες..τώρα θα μου πουν κ από κοντα γυναικολόγος κ ενδοκρινολογος από βδομάδα και βλέπουμε..να έχουμε όλες καλά αποτελέσματα,κ οποία δυσκολία συναντάμε να την ξεπερνάμε εύχομαι κ να συνεχίζουμε.λίγο μας έμεινε.υπομονή!!

  • Μου αρέσει 8

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα ομορφες!!!! Καλο Σ/Κ σε ολες μας!!!!! Αυτο με τις καουρες τι φαση; ειχαν ηρεμησει λιγο κ απο χθες χαμος!! Επισης εχει καμια αλλη δύσπνοια η μονο εγω επειδη δεν εχει γυρισει;

εδω εχουμε μια ωραια ηλιόλουστη μερα με ζεστη τοση οση, οχι υπερβολικα πραγματα, ειναι για βολτα αλλα εγω θα αρκεστω σε εναν καφε στο μπαλκονι....την Καλημέρα μου!!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες, ευχομαι ενα ηρεμο και όμορφο ΣΚ.. Καντε πραγματα για τον εαυτό σας, το σπίτι σας βγείτε έξω να το χαρείτε όσο μπορείτε!! Σ λίγο καιρό θα έχουμε άλλες εννοιες:x

@Marilou77 κ εμένα οι καουρες μια έρχονται μια φευγουν.. Δύσπνοια έχω παρατηρησει όταν είμαι τέρμα ξαπλωμένη η με πιανει αν έχει τ ποδαρακια της στα πλευρα πανω και προς τ μεση

  • Μου αρέσει 6

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

καλο Σαββατοκύριακο να έχουμε!

@Marilou77 κ εγώ έχω δύσπνοια..ούτε εμένα έχει γυρίσει, δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο..

Μας πιεζουν με το κεφαλακι τους αυτο εχω ακουσει, αν ηταν αναποδα τα ποδαρακια ειναι πιο αναλαφρα, ξερω γω....ειναι ενας λογος που ανυπομονώ να γεννησω παντως, δε θελω να ερχεται το βραδυ.

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα σε όλες, ευχομαι ενα ηρεμο και όμορφο ΣΚ.. Καντε πραγματα για τον εαυτό σας, το σπίτι σας βγείτε έξω να το χαρείτε όσο μπορείτε!! Σ λίγο καιρό θα έχουμε άλλες εννοιες:x

@Marilou77 κ εμένα οι καουρες μια έρχονται μια φευγουν.. Δύσπνοια έχω παρατηρησει όταν είμαι τέρμα ξαπλωμένη η με πιανει αν έχει τ ποδαρακια της στα πλευρα πανω και προς τ μεση

Καλα για τερμα ξαπλωμενη δεν παιζει με τιποτα ξαπλωνω με 2 μαξιλαρια κ στα πλάγια δεξια με ανοιχτη μπαλκονόπορτα να με χτυπαει το αερακι διαφορετικα νιώθω να πνιγομαι.....αχ τι να κανουμε περα απο υπομονη......κι αυτα λετε να ζορίζονται τα γλυκουλια μου, μα που να πουν τον πονο τους....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλο ΣΚ κορίτσια.... Έρχεται νέα βδομάδα που θα μας φέρει πιο κοντά στα μπεμπακια μας.... 

Κορίτσια η κοιλιά μου έχει κατέβει ξαφνικά.. Και ποναεο παρα πολυ η μέση σήμερα... Ελπίζω να κρατηθεί ακόμα μια βδομάδα ώστε να ναι καλυτερα το μωρό... 

Καλημεραααα

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...