Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Geo81 said:

Γεια σας κοριτσάκια μου καλό Σκ σε όλες!!! Υπομονή με διατροφές, ύπνο , καούρες , δύσπνοια, περίεργα αποτελέσματα εξετάσεων ... είμαστε στο τέλος κορίτσια! Να σκέφτεστε ότι τα παιδάκια μας έρχονται πολύ πολύ σύντομα !!!

και εγώ δεν μπορώ να κοιμάμαι μόνο αριστερά , ξεκινώ από εκεί αλλά καταλήγω όπως να ναι... και εμένα η αγαπημένη μου θέση είναι δεξιά ... δύσπνοια έχω φουλ... αν κ η Μπέμπα είναι σε περίεργη θέση δεν έχει το κεφάλι της στο διάφραγμα ... τις περισσότερες ώρες τις ημέρας τις περνάω σπίτι πλέον λόγω αρκετών συσπάσεων που κάνω.. το παρακολουθούμε όμως με το γιατρό 2 φορές την εβδομάδα με καρδιοτοκογραφο & φαρμακευτική αγωγή και την Δευτέρα θα κάνω τις ενέσεις κορτιζόνης για μεγαλύτερη σιγουριά! Κατα τα αλλά παίζουμε με τα παζλ με το Γιώργο , διοργανώνουμε αγώνες δεινοσαύρων ... χτίζουμε οικοδομές με τις μπετονιέρες μας χιχιχιχιχι ζωγραφίζουμε παιζουμε Με τις πλαστελινες μας!!! Χαιρόμαστε «τις τελευταίες μας μέρες μόνοι μας» ... μάλιστα σήμερα είπε ότι θέλει το καινούργιο του κρεβάτι αλλά θα κρατήσει κ το παλιό ( την κούνια της μπέμπας) και θα αποφασίσει ποιο θα τις δώσει αχαχαχχααχ επίσης τον ρωτάει τι θέλει να του φέρει δώρο η Μπέμπα όταν έρθει σπίτι και μου λέει τίποτα αφού θα μου φέρει ο Άγιος Βασίλης αχαχαχαχα . βέβαια έδειξε να προβληματίζεται παρά πολύ με το γεγονός ότι θα «μένει μαζί μας η Μπέμπα πια» και δεβ θα φεύγει...

Αχ ο Γιωργακης ειναι μια απολαυση!!!!! Γελασα τοσο με ολα αλλα ειδικα με τον Αγιο Βασιλη αχαχαχχαα!!!!! Δε τον πτοουν τα δωρα το παιδι! Χιχιχι! Ετοιμολογος, γλυκας, αυθορμητος! Να τον χαιρεστε ειλικρινα!!! Μας φτιαχνει καθε φορα ολη τη διαθεση σε αυτη την ομαδα!!!! 

Καλη επιτυχια με ολα κοριτσι μου αν και με το Γιωργακγ για αντιπερισπασμο και λιγο αγχος να υπαρξει φευγει αμεσως:x

Just now, KarMar84 said:

Καλησπέρα κ από εμένα κορίτσια, καλό ΣΚ!!!

@demifilol έρχεται η εβδομάδα σου, με το καλό!!!

@Geo81 αχ αυτός ο Γιώργος μας κάνει κ γελάμε κάθε φορά!

Εγώ κορίτσια άρχισα να ανυπομονώ αν και είναι νωρίς ακόμα... πιστεύω όμως ότι αυτή την φορά δεν θα φτάσω 40η εβδομάδα, θα δούμε... Έχω κάποιες συσπάσεις αλλά πολύ λίγες... Πήγαμε γιατρό αυτή την εβδομάδα, όλα καλά είπε, παραμένει με το κεφάλι κάτω κ είναι 2300 περίπου! Τις τελευταίες εξετάσεις (αίματος, ούρων, κολπική) θα τις κάνω σε δύο εβδομάδες περίπου. Μου είπε στο επόμενο ραντεβού (36+1) να με δει από κάτω αλλά θα του πω να το αφήσουμε πρώτα ο Θεός για το μεθεπόμενο που θα είμαι 38+1.

Καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν κ υπομονή σε όσες ταλαιπωρούνται!

 

Κοριτσι μου τι καλα που εγραψες! Διαβασα τα νεα σου και πολυ χαιρομαι που πανε ολα καλα! Τωρα με τη γεννα αχ υπομονη...Με τον ιο καμια μας δεν θα ειναι ετισ οπως ηθελε αλλα δε βαριεσαι...Η κορουλα σου ειναι μια γλυκα, μια απολαυση!!!!! Ποσο τρυφερο κοριτσακι!!!!Να την χαιρεσαι και με το καλο και η αδερφουλα της!!!!! 

Just now, MumMaria said:

Άρα ξέρεις κι εσύ τι ζόρι είναι..δεν βαριέσαι,χαλάλι της..αρκεί να μου φύγουν μόλις γεννήσω έτσι;;

Κάνε λίγη υπομονή κ σε λίγο καιρό θα βολταρουμε με μάρσιπους κ καροτσια στην όμορφη Θεσσαλονίκη!!;-)

Τι κάνεις κοπέλα μου,μεγαλώνει η μπουμπού σου..κι εγώ δεν πιστεύω να φτάσεις τις 40 σαν δεύτερο αλλά ποτέ δεννξερεος..εμενα θα με δει 36 αλλά ότι πείραγμα θα κάνουμε μετά τις 37-38 εβδομαδες θέλω εγώ.στον Βασίλη πάντως δεν με πείραξε καθόλου κολπικά κ πήγα για πρόκληση 38+5 .ίσως βέβαια τότε να μην χρειάστηκε.

Η μεγάλη σου τι κανει;;τι λέει για τον ρόλο της ως η μεγάλη αδελφή;

Ψυχή μου γλυκιά,Γιωργάκη μου!!!!είναι θεός ο γιος σου!!κ τι ωραία παιχνιδάκια που παίζετε,εμάς το τελευταίο παιχνίδι μας είναι γύρω γύρω σε οοοολα τα δωμάτια,πάνω κάτω σαν την σβούρα κ εγώ από πίσω να τον κυνηγάω!!!!φοβερό ε;;;αχαχαχαχαα

Τελειο παιχνιδι Μαρακι!!! Ειδικα αν βαλεις στο σκηνικο εσενα με την κοιλια σου στον ενατο μηνα να κανεις ρη σβουρα χιχιιχ! Βασιλακη μας ποτε μεγαλωσες τοσο που θες και κυνηγι! Που εμεις σε γνωρισαμε μωρο σε αυτη την ομαδα και τωρα τηβ τρεχεις τη μανουλα!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...Να εχετε μια ομορφη Κυριακη...

Καλησπερα κοριτσιααα 

Είμαι ένα πτωμα... Από το πρωι κάνω δουλειές και ετοιμάζω το δωμάτιο για την μπουμπου.. Κάτι μου λέει ότι πλησιαζει η ώρα μου... Δεν ξέρω έχω ένα προαισθημα... Λοιπόν έκανα πολλα φαγητά, έβαλα καταψυξη, μαγείρεψα και για το παιδι και τα βαλα καταψυξη (πρωτη φορα θα φάει από καταψυξη , όσο θα ναι στο μαιευτηριο) 

Και γενικά έβαλα σε ντουλάπια τα μπιμπερό, αποστειρωμένος, πιπιλες.. Χαμός σήμερα. Ο αποστείρωση μου είχε πιασει άλατα και τον έβαλα με ξυδι πεντε φορες για να φυγουν... Δλδ πεθανααααααα σήμερα... Τώρα θα κάτσω δέκα λεπτά να ξεκουραστώ και μετά παλι παιχνιδι με τον γιο ώσπου να κοιμηθουμε όλοι στις 16.30....

Πως είναι η δική σας Κυριακή.. Και μόνο που τα έγραψα κουράστηκα.. Σκεφτείτε τι έχω κάνει σημεραααα

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!εμείς σήμερα δεν βγήκαμε βόλτα ακριβώς για τον ίδιο λογο με την @Nina13 ο άντρας μου απασχολούσε το παιδί κ εγώ έκανα 2-3 φαγητά για κατάψυξη από το πρωί.χαλαρα όμως γιατί από σήμερα απογευμα θα είναι η μαμά μου εδώ κ αύριο ξεκινάμε γενική.κουρτινες,μπαλκονόπορτες,μπαλκόνια,πολυφωτα,κουφώματα.λιγα κάθε μέρα μέχρι να φύγει την Παρασκευή.αν τελειώσει και αυτό ,είμαστε έτοιμοι να υποδεχτούμε την μικρή μας!!!

Κατά τα άλλα,εγώ έχει 3-4 μέρες που νιώθω να πονάει το κουτί μου σαν να έκανα γυμναστική ένα πραμα κ να πηγαίνω επίσης τουαλετα με ιδιαίτερη ευκολία ενώ ήμουν ακραία δυσκοιλια.διαβασα ότι μπορεί να θεωρηθούν προετοιμασία όλα αυτά για την μεγαλη μέρα..για να δούμε...

Στον γιο μου από την άλλη δεν είχα τίποτα βέβαια.εσεις παρατηρειτε τίποτα διαφορετικό τις τελευταίες ημέρες;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!εμείς σήμερα δεν βγήκαμε βόλτα ακριβώς για τον ίδιο λογο με την @Nina13 ο άντρας μου απασχολούσε το παιδί κ εγώ έκανα 2-3 φαγητά για κατάψυξη από το πρωί.χαλαρα όμως γιατί από σήμερα απογευμα θα είναι η μαμά μου εδώ κ αύριο ξεκινάμε γενική.κουρτινες,μπαλκονόπορτες,μπαλκόνια,πολυφωτα,κουφώματα.λιγα κάθε μέρα μέχρι να φύγει την Παρασκευή.αν τελειώσει και αυτό ,είμαστε έτοιμοι να υποδεχτούμε την μικρή μας!!!

Κατά τα άλλα,εγώ έχει 3-4 μέρες που νιώθω να πονάει το κουτί μου σαν να έκανα γυμναστική ένα πραμα κ να πηγαίνω επίσης τουαλετα με ιδιαίτερη ευκολία ενώ ήμουν ακραία δυσκοιλια.διαβασα ότι μπορεί να θεωρηθούν προετοιμασία όλα αυτά για την μεγαλη μέρα..για να δούμε...

Στον γιο μου από την άλλη δεν είχα τίποτα βέβαια.εσεις παρατηρειτε τίποτα διαφορετικό τις τελευταίες ημέρες;;

Αχ σε νιώθω.. Είμαι πτωμα παιδι μου..

Εγώ νιώθω την κοιλιά να χει κατέβει και νιώθω πρησμενα τα άκρα μου, πονοστη μέση καθημερινά, και χθες είχα και στην κοιλιά.. Τώρα είμαι καλυτερα... Αλλά νιώθω ότι πλησιαζει.. Δεν ξέρω αν θα πεσω μεσα. Στον γιο δεν είχα τίποτα.. Αφου έφθασα 41+++ χαχαχαχα

Εσυ πως τα πας με τους άντρες σου?? Είστε έτοιμοι?? Εγώ τα έκανα όλα αυτά μαζί με τον γιο και τον άντρα.. Από χθες έχουμε ξεσηκώσει όλο το σπίτι, και ο γιος δίπλα να χορευει... Βάζουμε μουσική και εκείνος ξεσαλώνει κ εμεις καθαριότητα, και χορό μαζί του χαχαχ όλα αυτά ταυτοχρονα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina13 είπε:

Αχ σε νιώθω.. Είμαι πτωμα παιδι μου..

Εγώ νιώθω την κοιλιά να χει κατέβει και νιώθω πρησμενα τα άκρα μου, πονοστη μέση καθημερινά, και χθες είχα και στην κοιλιά.. Τώρα είμαι καλυτερα... Αλλά νιώθω ότι πλησιαζει.. Δεν ξέρω αν θα πεσω μεσα. Στον γιο δεν είχα τίποτα.. Αφου έφθασα 41+++ χαχαχαχα

Εσυ πως τα πας με τους άντρες σου?? Είστε έτοιμοι?? Εγώ τα έκανα όλα αυτά μαζί με τον γιο και τον άντρα.. Από χθες έχουμε ξεσηκώσει όλο το σπίτι, και ο γιος δίπλα να χορευει... Βάζουμε μουσική και εκείνος ξεσαλώνει κ εμεις καθαριότητα, και χορό μαζί του χαχαχ όλα αυτά ταυτοχρονα

Πρήξιμο δεν έχω,ούτε πόνο στην μέση αλλά έχω κάτι πετρώματα στην κοιλιά που δεν τα είχα πέρσι.γι αυτό προσέχω ακόμα..θα ήθελα άλλες δύο βδομάδες να πάρω από τον μήνα μου.τωρα θα έρθει η μαμά μου κ θέλω να της κάνω κ εκπαίδευση με τον μικρό γιατί εμείς έχουμε κ στρατιωτικό πρόγραμμα,τι ώρες κοιμάται,τι ώρες τρώει,αχαχααχαχαχα!οπότε θέλω να το ακολουθήσει κ η μαμά μου το 3ημερο που θα λείπουμε στο μαιευτήριο.

Με τα αγόρια μου μια χαρά,η αλήθεια είναι νιώθω κουρασμένη γιατί έτυχε το τελευταίο 2ημερο να έχει πολύ δουλειά ο άντρας μου κ ο μικρός τώρα τρέχει ολη μέρα,αφού απορώ που την βρίσκει τόση ενέργεια.κ τα βράδια όταν κοιμάται,κάθομαι στο λάπτοπ να δουλέψω.οπουε νιώθω να μην μου φτάνει το 24ωρο κάποιες φορές..να δούμε κ με το δεύτερο τώρα τι χαμός θα επικρατησει αλλά από την άλλη την περιμένουμε πως κ πως:x

Κι εσύ ρίξε λίγο τους ρυθμούς να φτάσεις τις 38 σιγουρα:wink:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!εμείς σήμερα δεν βγήκαμε βόλτα ακριβώς για τον ίδιο λογο με την @Nina13 ο άντρας μου απασχολούσε το παιδί κ εγώ έκανα 2-3 φαγητά για κατάψυξη από το πρωί.χαλαρα όμως γιατί από σήμερα απογευμα θα είναι η μαμά μου εδώ κ αύριο ξεκινάμε γενική.κουρτινες,μπαλκονόπορτες,μπαλκόνια,πολυφωτα,κουφώματα.λιγα κάθε μέρα μέχρι να φύγει την Παρασκευή.αν τελειώσει και αυτό ,είμαστε έτοιμοι να υποδεχτούμε την μικρή μας!!!

Κατά τα άλλα,εγώ έχει 3-4 μέρες που νιώθω να πονάει το κουτί μου σαν να έκανα γυμναστική ένα πραμα κ να πηγαίνω επίσης τουαλετα με ιδιαίτερη ευκολία ενώ ήμουν ακραία δυσκοιλια.διαβασα ότι μπορεί να θεωρηθούν προετοιμασία όλα αυτά για την μεγαλη μέρα..για να δούμε...

Στον γιο μου από την άλλη δεν είχα τίποτα βέβαια.εσεις παρατηρειτε τίποτα διαφορετικό τις τελευταίες ημέρες;;

Καλησπερα Μαράκι, καλησπέρα κορίτσια!!!! Μαρία δε θα το πιστεψεις αυτα έλεγα σήμερα στον Χρήστο, κι εγω εχει 2 μέρες που ποναω κάτω, παλια ενιωθα που με κλωτσουσε τ ρα δεν είναι έτσι κ επισης παω κανονικα τουαλέτα καμια σχεση με δυσκοιλιότητα, κι εγω το χω δει καπου οτι ειναι σημαδι οτι φτανει η μερα, αχ θα τρελαθω!!!! 

Λοιπον @Nina13 & @MumMaria κι εγω σκεφτομαι φαγητα για καταψυξη, κ γενικα πρεπει να στρωσω τον δικο μου να βοηθησει παραπανω με τις δουλειες γιατι πελαγωσα τωρα αισθανομαι σαν να μην εκανα τιποτα :shock:.

Παντως απευθυνομαι σε ολες τις μανούλες κ ενα εχω να πω respect, που με παιδι η παιδια τα καταφέρνετε!!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Καλησπερα Μαράκι, καλησπέρα κορίτσια!!!! Μαρία δε θα το πιστεψεις αυτα έλεγα σήμερα στον Χρήστο, κι εγω εχει 2 μέρες που ποναω κάτω, παλια ενιωθα που με κλωτσουσε τ ρα δεν είναι έτσι κ επισης παω κανονικα τουαλέτα καμια σχεση με δυσκοιλιότητα, κι εγω το χω δει καπου οτι ειναι σημαδι οτι φτανει η μερα, αχ θα τρελαθω!!!! 

Λοιπον @Nina13 & @MumMaria κι εγω σκεφτομαι φαγητα για καταψυξη, κ γενικα πρεπει να στρωσω τον δικο μου να βοηθησει παραπανω με τις δουλειες γιατι πελαγωσα τωρα αισθανομαι σαν να μην εκανα τιποτα :shock:.

Παντως απευθυνομαι σε ολες τις μανούλες κ ενα εχω να πω respect, που με παιδι η παιδια τα καταφέρνετε!!!!!

Κι εγώ την ένιωθα ολη μέρα να κλωτσάει κ τώρα πιο λίγα πράγματα.πιο νωχελικες κινήσεις,δεν έχουν πολύ χώρο τα πουλάκια μας!!!άντε κοντευουμε...

Κάνε χώρο στην κατάψυξη κ αποθήκευσε μερικά κεσεδάκια,μετα με το μωρό,θηλασμους κτλ βολεύει πολύ να μην έχεις κ μαγείρεμα κάθε μερα;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Αχ ολες γενικη κανουμε σημερα..Κοριτσια μου τι φαγητα φτιαχνεται για καταψυξη;;πειτε ιδεες να εχω στο μυαλο μου...

Παστιτσιο, φασολαδα, φακες, κεφτεδακια ωμα αλλα ετοιμα για μαγείρεμα κανω σαλτσα σε ενα κατσαρολακι κ τα ριχνω ετσι μεσα ουτε ξεπαγωμα τιποτα κ συνοδευω με πουρε, γιουβαρλακια σουπα, βραστο σουπα, η να εχεις ετοιμο κρεας βρασμενο με το ζουμι του κ το κανεις μετα κοκκινιστο, ολα αυτα τα εχω δοκιμασμενα κατα καιρους κ ειναι οκ. Σος ποτε μη βαλετε γεμιστα στη κατάψυξη, απλα χάλια.

Περιμένω κι αλλες ιδεες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marilou77 είπε:

Παστιτσιο, φασολαδα, φακες, κεφτεδακια ωμα αλλα ετοιμα για μαγείρεμα κανω σαλτσα σε ενα κατσαρολακι κ τα ριχνω ετσι μεσα ουτε ξεπαγωμα τιποτα κ συνοδευω με πουρε, γιουβαρλακια σουπα, βραστο σουπα, η να εχεις ετοιμο κρεας βρασμενο με το ζουμι του κ το κανεις μετα κοκκινιστο, ολα αυτα τα εχω δοκιμασμενα κατα καιρους κ ειναι οκ. Σος ποτε μη βαλετε γεμιστα στη κατάψυξη, απλα χάλια.

Περιμένω κι αλλες ιδεες 

Λοιπόν εγώ έχω κάνει ως τώρα μουσακά,γιουβέτσι,κανελόνια με χόρτα,γιουβαρλάκια,κοτόσουπα, κοτομπουκιες πάνε κ μπουρεκι γεμιστό δηλαδή κολοκύθι,πατάτες κ φετουλα.δεν έκανα καθόλου όσπρια,λαδερα για να δω πως θα δεχτεί τον θηλασμό η μικρη κ μετά αν είναι ξεκινάω να τρώω κ τέτοια φαγακια.κ σκέφτομαι να κάνω κιμά μοσχαρίσιο να είναι έτοιμος κ σπανάκι.κανεις σε δέκα λεπτά μια μακαρονάδα κ έτοιμο φαγητό ή κάνεις ρυζακι ή αυγό κ έχεις είτε σπανακόρυζο είτε σπανάκι με αυγά.απλα όπως είπε κ η @Marilou77 το ρύζι όταν το ξεπαγωνεις είναι λίγο χάλια,δηλαδή γεμιστά πχ αποφύγετε για καταψυξη:wink: αν έχω χώρο ίσως κάνω κ καμία σάλτσα να έχω ετοιμη:wink:

Να κάνετε αρκετό κρέας,μοσχαρίσιο κατά προτίμηση κ σούπες κορίτσια!ειδικά όσες θα θηλάσετε κ το κρεατακι κ τα πολλά υγρά θα τα ζητάει ο οργανισμός!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Λοιπόν εγώ έχω κάνει ως τώρα μουσακά,γιουβέτσι,κανελόνια με χόρτα,γιουβαρλάκια,κοτόσουπα, κοτομπουκιες πάνε κ μπουρεκι γεμιστό δηλαδή κολοκύθι,πατάτες κ φετουλα.δεν έκανα καθόλου όσπρια,λαδερα για να δω πως θα δεχτεί τον θηλασμό η μικρη κ μετά αν είναι ξεκινάω να τρώω κ τέτοια φαγακια.κ σκέφτομαι να κάνω κιμά μοσχαρίσιο να είναι έτοιμος κ σπανάκι.κανεις σε δέκα λεπτά μια μακαρονάδα κ έτοιμο φαγητό ή κάνεις ρυζακι ή αυγό κ έχεις είτε σπανακόρυζο είτε σπανάκι με αυγά.απλα όπως είπε κ η @Marilou77 το ρύζι όταν το ξεπαγωνεις είναι λίγο χάλια,δηλαδή γεμιστά πχ αποφύγετε για καταψυξη:wink: αν έχω χώρο ίσως κάνω κ καμία σάλτσα να έχω ετοιμη:wink:

Να κάνετε αρκετό κρέας,μοσχαρίσιο κατά προτίμηση κ σούπες κορίτσια!ειδικά όσες θα θηλάσετε κ το κρεατακι κ τα πολλά υγρά θα τα ζητάει ο οργανισμός!!

Αυτο με τον θηλασμό για τα οσπρια δεν το σκεφτηκα, κ πως να το σκεφτω θηλασα ποτε; χαχαχα σωστη η παρατήρηση Μαράκι

Just now, Marilou77 είπε:

Αυτο με τον θηλασμό για τα οσπρια δεν το σκεφτηκα, κ πως να το σκεφτω θηλασα ποτε; χαχαχα σωστη η παρατήρηση Μαράκι

Και σε ξαναδιαβαζω, μαρη θηριο εγω απλα ανεφερα φαγητα για καταψυξη κι εσυ εχεις κανει κιολας αυτα που γραφεις; για φερε κανα ταπερ κατα δω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Αυτο με τον θηλασμό για τα οσπρια δεν το σκεφτηκα, κ πως να το σκεφτω θηλασα ποτε; χαχαχα σωστη η παρατήρηση Μαράκι

Και σε ξαναδιαβαζω, μαρη θηριο εγω απλα ανεφερα φαγητα για καταψυξη κι εσυ εχεις κανει κιολας αυτα που γραφεις; για φερε κανα ταπερ κατα δω

Αχααχαχαχααχαχ!ξέρεις τι;;;ξεκίνησα εδώ κ κάνα 2 βδομάδο κ μαγείρευα παραπάνω φαγητό κ το αλλο το έβαζα στην κατάψυξη ,έτσι έκανα πχ τον μουσακά ,το γιουβέτσι κ τα κανελόνια.αν τα κάνεις λίγα λιγα,ούτε θα καταλάβεις πότε θα γεμίσει η κατάψυξη:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Αχααχαχαχααχαχ!ξέρεις τι;;;ξεκίνησα εδώ κ κάνα 2 βδομάδο κ μαγείρευα παραπάνω φαγητό κ το αλλο το έβαζα στην κατάψυξη ,έτσι έκανα πχ τον μουσακά ,το γιουβέτσι κ τα κανελόνια.αν τα κάνεις λίγα λιγα,ούτε θα καταλάβεις πότε θα γεμίσει η κατάψυξη:wink:

Ειπα κι εγω, απο αυριο ξεκιναω κι εγω!!

Λοιπον μπηκα στις μανουλες Οκτωβρίου κ επεσα στην περιγραφη μανουλας που γεννησε τωρα οκ....αυτο ηταν πανικ, μηπως να κανω ολικη αναισθησια μην καταλαβω τιποτα; περιεγραψε πως ενιωσε το κεφαλι της μικρης κ μετα να γλιστράει το σωματακι κ ειπε αλλα αισθηση, κατι που δε θα νιωσω αφου θα παω κ.τ. απο την αλλη παλι φοβαμαι τοσο που λεω στον Χρήστο θα ζητησω ολικη κ με κοιταξε περιεργα χαχαχαχαχα, εμ βεβαια αυτος θα γεννήσει; 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Ειπα κι εγω, απο αυριο ξεκιναω κι εγω!!

Λοιπον μπηκα στις μανουλες Οκτωβρίου κ επεσα στην περιγραφη μανουλας που γεννησε τωρα οκ....αυτο ηταν πανικ, μηπως να κανω ολικη αναισθησια μην καταλαβω τιποτα; περιεγραψε πως ενιωσε το κεφαλι της μικρης κ μετα να γλιστράει το σωματακι κ ειπε αλλα αισθηση, κατι που δε θα νιωσω αφου θα παω κ.τ. απο την αλλη παλι φοβαμαι τοσο που λεω στον Χρήστο θα ζητησω ολικη κ με κοιταξε περιεργα χαχαχαχαχα, εμ βεβαια αυτος θα γεννήσει; 

Πόσο σε καταλαβαίνω τώρα που μάλλον κ εγω με κ.τ θα πάω.

Κορίτσια δε νιώθω καθόλου καλά.νιωθω σαν κάποιος να μου κόβει την ανάσα κ το αίμα να μη κυκλοφορεί.τα πόδια μου τα νιωθω τεραστια κ να καίγονται ενώ δεν είναι πρησμένα.εχω κ εγώ διάρροια κ δεν πήγαινα τόσο συχνά τουαλέτα αναλογικά με το άπειρο νερό που έχω πιει.φοβηθηκα πολυ α κ για πρώτη φορά ένιωσα κ τι είναι σύσπαση.πηρα τη γιατρό μου είπε ξεκούραση  ότι φταίει κ η ζέστη για αυτό δε πάω κ όσο συχνά τουαλέτα φυσιολογικά θα πήγαινα κ ότι δεν συνδέεται με το ουρικό ελπίζω όντως να είναι έτσι 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...