Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, KarMar84 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Και είναι γεγονός! Το πρώτο μωράκι είναι εδώ! Να σας ζήσει κορίτσι μου.. Γερή και καλότυχη να είναι! Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά. Σύντομα θα την έχεις συνέχεια κοντά σου.. Καλή ανάρρωση κι όποτε είσαι έτοιμη περιμένουμε και περισσότερες λεπτομέρειες..

Just now, Sadri09 είπε:

Καλησπερα:):)ειμαι καινουργια εδω... Κ απλα ηθελα λιγο τα φωτα σας για οσες κ αν γνωριζεται κατι..Λοιπον αρχικα τον μαρτιο ειχα μια αποβολη..κ αν κ πρωτη φορα,το καταλαβα γτ ειχα εντονες κραμπες και μετα αιματακι. Απο τοτε συνεχισαμε τις προσπαθειες κ η περιοδος μου εκτροχιαστηκε εντελως( εντονοι πονοι, πολυ αιμα, παααααρα πολλες κραμπες κ οοολα τα συμπτωματα εγκυμοσυνης). Τν προηγουμενο μηνα ειχα καθυστερηση 10 μερες κ δυστυχως ηρθε! Τωρα ειμαι στ 3 μερες καθυστερησης χωρις καποια τρανταχτα συμπτωματα κ πονος στ στηθος που ερχεται κ φευγει... Αλλα με τρομαζει γτ κατω χαμηλα και δεξια νιωθω ελαφρια καψιματα... Να φοβηθω για αποβολη? Να ελπιζω σε εγκυμοσυνη? Ή η περιοδος μου το πηγε σε αλλο επιπεδο? Να σημειωσω οτι εχω φαει πολυ απογοητευση γι αυτο κ δν κανω τεστ τοσο συντομα κ περιμενω... Ηθελα απλα καποιες γνωμες κ αποψεις... Γτ εχω αγχος πολυ,το σκεφτομαι εντονα κ τρομαζω :cry: ευχαριστω εκ τον προτερων ❤

Καλωσηρθες! Η αναμονή είναι δύσκολη όποτε θα σου πρότεινα να κανείς κάποιο τεστ εγκυμοσύνης ή καλύτερα χοριακή. Σε μέρες είσαι ότι πρέπει. Το καλύτερο είναι να ξέρεις τι ακριβώς σου συμβαίνει καθώς εγκυμοσύνη και περίοδος έχουν παρόμοια συμπτώματα (προσωπικά λόγω της καθυστέρησης το κατάλαβα δεν είχα τίποτε άλλο). Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο και μην απογοητεύεσαι δεν σε οφελεί. Επίσης η μια αποβολή δεν σημαίνει κάτι συμβαίνει δυστυχώς σε πολλές κοπέλες. Λυπάμαι που δεν μπορώ να σου δώσω μια άλλη απάντηση. Εύχομαι πάντως ότι καλύτερο...

  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KarMar84 said:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Να σας ζήσει κοπέλα μου! Γερή και τυχερή! Λίγη υπομονή και θα την χαίρεσαι συνέχεια, ολα πήγαν καλά!! Να μας πεις και λεπτομερειες οταν θα έχεις χρόνο και διάθεση! 

Έχω πολύ καιρό να γράψω κορίτσια, αλλά σας παρακολουθώ συχνά. Μπήκα σήμερα και τσουπ.. Η πρώτη γεννα!!Με το καλό  όταν έρθει κι η σειρά μας! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Και είναι γεγονός! Το πρώτο μωράκι είναι εδώ! Να σας ζήσει κορίτσι μου.. Γερή και καλότυχη να είναι! Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά. Σύντομα θα την έχεις συνέχεια κοντά σου.. Καλή ανάρρωση κι όποτε είσαι έτοιμη περιμένουμε και περισσότερες λεπτομέρειες..

Καλωσηρθες! Η αναμονή είναι δύσκολη όποτε θα σου πρότεινα να κανείς κάποιο τεστ εγκυμοσύνης ή καλύτερα χοριακή. Σε μέρες είσαι ότι πρέπει. Το καλύτερο είναι να ξέρεις τι ακριβώς σου συμβαίνει καθώς εγκυμοσύνη και περίοδος έχουν παρόμοια συμπτώματα (προσωπικά λόγω της καθυστέρησης το κατάλαβα δεν είχα τίποτε άλλο). Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο και μην απογοητεύεσαι δεν σε οφελεί. Επίσης η μια αποβολή δεν σημαίνει κάτι συμβαίνει δυστυχώς σε πολλές κοπέλες. Λυπάμαι που δεν μπορώ να σου δώσω μια άλλη απάντηση. Εύχομαι πάντως ότι καλύτερο...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Συγχαρητηρια να σου ζήσει!!! Με όλα τα καλά του κόσμου και να την παρετε γρήγορα αγκαλιτσα! 

Κορίτσια καλή αρχή να έχουμε απίστευτο φαίνεται! Για να δουμε εξελίξεις τις επόμενες μέρες και ποια θα είναι επόμενη! 

Φιλακια σας καληνυχτα!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Και ναι λοιπον το πρώτο μωρακι είναι εδω!!!!τι γλυκουλα να σας ζήσει γερή καλοτύχη ευτυχισμένη!!!δεν πειράζει ο τρόπος θα την έχεις κοντά σου σε λιγάκι να αναρρωσεις κ να ξεκουραστεις τώρα.κ με το καλό να κρατήσεις τη μικρούλα σόυ..δόξα το θεό!!καλή συνέχεια σε όλες μας καλό βράδυ!!

  • Ευχαριστώ 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KarMar84 said:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Κοριτσακι μου ομορφο να σου ζησει η κορουλα σου! Γερη και καλοτυχη να ειναι και να την καμαρωνετε!!!! Χαιρομαο πολυ που ειστε και οι δυο καλα! Θα την εχεις συντομα.κοντα σου τη μακρυμαλλουσα σου και μετα θα ειστε αχωριστες! Καλη αναρρωση κοριτσι μου, καλη λοχεια και με το καλο σπιτακι σας!!!!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.καλη εβδομάδα να έχουμε,που σίγουρα θα την έχουμε,αφού από χθες έκανε μια καλή αρχή η κορούλα της @KarMar84 :x

Συνέχεια λογικά έχει η συμπεθερουλα μου @demifilol που περιμένει την Τρίτη την δική τους τσουπρα:x

Εγώ χθες ήλπιζα να τελειώσω την δουλειά αλλα με έπεισε ο άντρας μου το βράδυ να δούμε ταινία κ μου εμεινε λίγη δουλειτσα για σήμερα.αυριο λέω να κλείσω κ ένα κούρεμα στο κομμωτήριο κ Τετάρτη θα έρθει η αδελφή μου να μου κάνει πεντικιούρ που ασχολείται με αυτά γιατί εγώ δεεεεεν..γενικός καλλωπισμός δηλαδή,χααχαχαχα

Σήμερα περιμένω κ τα αποτελέσματα από τον στρεπτοκοκκο μέχρι το βραδυ.Ελπίζω όλες να έχουμε καλούς υπερήχους,καρδιοτοκογραφους κ εξετάσεις.να κυλήσει ήρεμα η εβδομάδα μας:-D

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια Μ καλή εβδομάδα με υγεια και τέλειες εξετάσεις!! Σήμερα κατά τς 2 τ ξημερωμα Μ έπιασε ένας παρα πολυ δυνατός πονος Γ δέκα λεπτά κ σταμάτησε.. Ήμουν έτοιμη ν ξυπνήσω τ άντρα Μ κ ν φυγουμε χαχα:P

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κορίτσια Μ καλή εβδομάδα με υγεια και τέλειες εξετάσεις!! Σήμερα κατά τς 2 τ ξημερωμα Μ έπιασε ένας παρα πολυ δυνατός πονος Γ δέκα λεπτά κ σταμάτησε.. Ήμουν έτοιμη ν ξυπνήσω τ άντρα Μ κ ν φυγουμε χαχα:P

Ωχ Δεσποινάκι λες να κανείς καμιά έκπληξη κ να κλέψεις την σειρά της Δήμητρας;;;αχαχαχαχαχα!νομίζω σαν πρωτότοκος λογικά θα αργήσεις λίγο,όχι ότι υπάρχει κανόνας για αυτά,αλλά λέμε τώρα..μάλλον ήταν προπαρασκευαστικές,ετοιμάζεται ο οργανισμός για την μεγάλη μερα;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια καλή μας εβδομάδα!! 

@Despoina Mar τι πονος ακριβώς συνεχομενος? Ρωτάω γιατί και εγώ ποναω κάθε μα ΚΑΘΕ μερα απο την πεμπτη.. Και όσο περνανε οι μέρες τόσο πιο πολυ ποναω.. Αφου λεω θα γεννήσω δεν μπορεί και μετά από καμια ωρα ηρεμώ σιγά σιγά.. Συσπάσεις έχω αρκετές κάθε μέρα αλλά τώρα έχουν γίνει και επίπονες μαζί με πονους περιοδου.. Απλά ακανονιστες μέσα στην ημέρα.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Ωχ Δεσποινάκι λες να κανείς καμιά έκπληξη κ να κλέψεις την σειρά της Δήμητρας;;;αχαχαχαχαχα!νομίζω σαν πρωτότοκος λογικά θα αργήσεις λίγο,όχι ότι υπάρχει κανόνας για αυτά,αλλά λέμε τώρα..μάλλον ήταν προπαρασκευαστικές,ετοιμάζεται ο οργανισμός για την μεγάλη μερα;)

Χαχα μπαααα από τότε ηρεμία κ ησυχία.. Κ εγώ αυτό πιστευω είναι προπαρασκευαστικες γτ η κοιλιά Μ δεν πετρωνει γενικα.. Αυριο εχω κ γιατρό οπότε θ δουμε σε τ κατάσταση είμαστε.. 

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Να σας ζήσει κοριτσι μου!!!! Με το καλό να την πάρεις στα χεράκια σου και στο σπιτάκι σας!!! Το πρώτο μας μωράκι!!! 

  • Ευχαριστώ 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Να την η πριγκίπισσα μας ήρθε!!!!!! Να σας ζήσει κορίτσι μου !!!!! Με υγεία και ευτυχία να είναι πάντα στη ζωή της και εσείς μαζί της!!! 

  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, MommyLN είπε:

Καλημερα κορίτσια καλή μας εβδομάδα!! 

@Despoina Mar τι πονος ακριβώς συνεχομενος? Ρωτάω γιατί και εγώ ποναω κάθε μα ΚΑΘΕ μερα απο την πεμπτη.. Και όσο περνανε οι μέρες τόσο πιο πολυ ποναω.. Αφου λεω θα γεννήσω δεν μπορεί και μετά από καμια ωρα ηρεμώ σιγά σιγά.. Συσπάσεις έχω αρκετές κάθε μέρα αλλά τώρα έχουν γίνει και επίπονες μαζί με πονους περιοδου.. Απλά ακανονιστες μέσα στην ημέρα.. 

Καλημερα κοριτσι μ.. Εγώ συσπάσεις δεν έχω η τουλάχιστον δεν τις καταλαβαίνω.. Έχω όμως πονακια περιοδου εδώ κ 1 βδομάδα σίγουρα... Τ σημερινό ήταν πολυ έντονος πονος περιοδου θα έλεγα συνεχομενος Γ δέκα λεπτά περιπου.. Μετά από κανένα 20 λεπτό ξαναπονεσα πολυ ελαφριά όμως  σαν να μην έγινε ένα πράγμα κ αυτό ήταν.. Μαλλον τα δικά Μ  πονακια είναι προετοιμασιας πιστευω

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Καλη εβδομάδα να έχουμε όλες... Κάτι μου λέει πως πέρα από την @demifilol μπορεί να έχουμε κι αλλά γεννητούρια μες στη βδομάδα...

@Despoina Mar λογικά προπαρασκευαστικά πονάκια είναι. Κι εγώ χθες δεν κοιμήθηκα πολύ. Είχα πονάκια και πετρώματα. Σήμερα ξύπνησα με έναν διάχυτο πόνο περιόδου. Για να δούμε...

  • Μου αρέσει 6

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...