Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 είπε:

Μαράκι μου χαμός από στολισμό και μπαλόνια.χαχα άσε θα νόμιζαν ότι γεννησαμε οι γείτονες μετά είχαμε διάφορα γλυκάκια κ αλμυρά κ φυσικά βγάλαμε πολλές φωτό...Αλλά αφού δε θα μπορούμε στο μαιευτήριο να κάνουμε τόσα τα κάναμε τώρα 

Χαίρομαι που περάσατε ωραία,καλά το σκέφτηκες,όντως στο μαιευτήριο μοναχουλια μας!!αλλά αγκαλίτσα με μωράκια μας!το πιο βασικο;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια μου..καλη Κυριακη να εχουμε..

Περαστικα στον Γιωργακη μας...

@Gogo1994 τις ειδα τις φωτο σου κ μου ανοιξες τοσο πολυ την ορεξη...θα μπορουσα να τα φαω ολα...ειχατε πολυ ωραιο στολισμο κ εσυ εδειχνες να λαμπεις...

Εμεις χτες πηγαμε να παρουμε τα πραγματα μας αλλα τελικα θα μας τα φερουν αυτοι απο Δευτερα..πηρα βεβαια σεντονια,φορμακια,το μπανακι του,πιπιλα,μπιμπερο,2 σελτεδακια κ 2 πανες...ειχα διαλεξει κ πετσετες αλλα τις ξεχασα εκει...ατιμο μυαλο εγκυμοσυνης.. 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@KarMar84 πω πωωω κορίτσι μου με το καλοοοοο!!!! Ολα να πάνε τέλεια!!! Ανυπομονούμε να μάθουμε νέα!!!

@Gogo1994 κι εγώ ξετρελάθηκα με τις φώτογράφιες!!! Μια κούκλα ήταν κορίτσια!! Και ο στολισμός... Τέλειοσ!! Καλά για τα γλυκά δεν έχω λόγια καθομουν και τα κοίταζα χθες το βράδυ και ονειρευόμουν έναν χριστουγεννιατικο πανικό αν με το καλό μέχρι τότε γίνεται και μπορούμε να γιορτάσουμε!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μπηκα κι εγω facebook (γιατι μονο messenger χρησιμοποιω) ισα να δω τη Γωγουλα μας @Gogo1994! Καλα καταπληκτικα ηταν ολα!!!!!!!! Η τουρτα υπερπαραγωγη, ο στολισμος απιστευτος και εσυ Γωγουλα μου μια κουκλα!!!!! Με το καλο να ερθει ο μικρουλης σας!!!!! Πολυ καλα κανατε και το γιορτασατε!!! Να ειστε παντα γεροι και αγαπημενοι και ηδη φανταζομαι το χαμο που θα γινει στο πρωτο του παρτυ!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλημέρα!!! 

 @demifilol Δημητρούλα από ότι φαίνεται θα σας προλάβουμε...!

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο... Σπάσαν τα νερά.... Λίγο νωρίς, 35+3 σήμερα (πάντως απ' ότι κατάλαβα οι γιατροί κ οι μαίες μετράνε τον 9ο από 36+1 κ όχι από 35+1 όπως εμείς), δεν είχα προλάβει να κάνω ούτε εξετάσεις οπότε μου κάνανε εκτός από test covid κ την ένεση για τα πνευμόνια κ μου δώσανε κ αντιβίωση σε περίπτωση στρεπτόκοκκου... έπεφταν οι παλμοί στο nst κ με πήγαιναν για καισαρική αλλά ξαφνικά σταθεροποιήθηκε εντελώς και μου είπαν θα περιμένουμε το πολύ μέχρι και Δευτέρα λόγω του ότι έχουν ήδη σπάσει τα νερά.... από πόνους δεν έχω σχεδόν καθόλου ακόμα... Θα δούμε πως θα πάει λοιπόν κορίτσια, φιλιά σε όλες!

Τα πιο όμορφα νέα της ημέρας!!! 

Με το καλό και μην ανησυχεις?!!!! Όλα να πανε καλα ευχομαι ΙΙΙ

Παντως με σπασμένα νερά καλό είναι να μην ξεπεράσετε τις 17ωρες..γιατι θα στεγνώσει εντελώς το μωράκι... Είναι κρίμα να ταλαιπωρηθει τόσο πολυ. 

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου..καλη Κυριακη να εχουμε..

Περαστικα στον Γιωργακη μας...

@Gogo1994 τις ειδα τις φωτο σου κ μου ανοιξες τοσο πολυ την ορεξη...θα μπορουσα να τα φαω ολα...ειχατε πολυ ωραιο στολισμο κ εσυ εδειχνες να λαμπεις...

Εμεις χτες πηγαμε να παρουμε τα πραγματα μας αλλα τελικα θα μας τα φερουν αυτοι απο Δευτερα..πηρα βεβαια σεντονια,φορμακια,το μπανακι του,πιπιλα,μπιμπερο,2 σελτεδακια κ 2 πανες...ειχα διαλεξει κ πετσετες αλλα τις ξεχασα εκει...ατιμο μυαλο εγκυμοσυνης.. 

Ωστόσο εγώ είχα πιατακι δικό μου με 3 ξυλάκια κοτόπουλο.καταντιααα κορίτσια.και κρατήθηκαα με όλα αυτά γύρω μουυυ

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια μου μπηκα κι εγω facebook (γιατι μονο messenger χρησιμοποιω) ισα να δω τη Γωγουλα μας @Gogo1994! Καλα καταπληκτικα ηταν ολα!!!!!!!! Η τουρτα υπερπαραγωγη, ο στολισμος απιστευτος και εσυ Γωγουλα μου μια κουκλα!!!!! Με το καλο να ερθει ο μικρουλης σας!!!!! Πολυ καλα κανατε και το γιορτασατε!!! Να ειστε παντα γεροι και αγαπημενοι και ηδη φανταζομαι το χαμο που θα γινει στο πρωτο του παρτυ!!!!!!!!

Είδες ειρήνη μου εεεε αεροσταταα στη τούρτα μας ήδη.Ευχαριστω κοριτσάκι μου.Ειναι κ η νονά μας απίστευτη κ με ξεσήκωσε κ μενααα.Με το καλό να τα γνωρίσουμε τα θαυματακια μας ολες

Just now, Argyroula είπε:

@KarMar84 πω πωωω κορίτσι μου με το καλοοοοο!!!! Ολα να πάνε τέλεια!!! Ανυπομονούμε να μάθουμε νέα!!!

@Gogo1994 κι εγώ ξετρελάθηκα με τις φώτογράφιες!!! Μια κούκλα ήταν κορίτσια!! Και ο στολισμός... Τέλειοσ!! Καλά για τα γλυκά δεν έχω λόγια καθομουν και τα κοίταζα χθες το βράδυ και ονειρευόμουν έναν χριστουγεννιατικο πανικό αν με το καλό μέχρι τότε γίνεται και μπορούμε να γιορτάσουμε!!! 

Ναιιι και μου έτρεχαν τα σάλια εγώ ειχα θέμα με τη πίτσα ποσοοο τη λιγουρευομουν? Αλλά κυριαααα εγώ τα ξυλάκια μου.καλα τουρτιτσα έφαγα εννοειταιιι.Ευχαριστω κορίτσια μου για τα καλά σας λόγια όλες.

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Depykal said:

Καλησπερα κοριτσια μου..καλη Κυριακη να εχουμε..

Περαστικα στον Γιωργακη μας...

@Gogo1994 τις ειδα τις φωτο σου κ μου ανοιξες τοσο πολυ την ορεξη...θα μπορουσα να τα φαω ολα...ειχατε πολυ ωραιο στολισμο κ εσυ εδειχνες να λαμπεις...

Εμεις χτες πηγαμε να παρουμε τα πραγματα μας αλλα τελικα θα μας τα φερουν αυτοι απο Δευτερα..πηρα βεβαια σεντονια,φορμακια,το μπανακι του,πιπιλα,μπιμπερο,2 σελτεδακια κ 2 πανες...ειχα διαλεξει κ πετσετες αλλα τις ξεχασα εκει...ατιμο μυαλο εγκυμοσυνης.. 

με γειααααααααααααα!!!!! Μα τι υπεροχα ψωνια! Αχ ατιμο μυαλο ναι! Δεν πειραζει αφορμη να ξαναπατε για τις πετσετουλες!! Καλοφορετα ολα κοριτσακι μου!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Κοριτσάκι μου όλα θα πάνε καλά!!!! Η Βιαστικούλα κορουλα σου έκανε τις ενεσουλες της και αύριο θα είναι προετοιμασμένη για τον ερχομό της!!!!! Σε φιλώ και σε σκεφτόμαστε!!!! Με το καλό να μας έρθει!!!!

Μπράβο Γωγουλα τέλειο το baby shower!!! Έτοιμος και ο Σταυρακος!!!!

Απολαύστε το φαγητό σας κοριτσάκι μου σήμερα!!! Παιδικό πάρτυ;;;; Σε βλέπω τολμηρή!!!! Χιχιχιχιχι έρχεται και ο δικός σου όπου να ναι!!!

εμεις κοριτσάκια μου έχουμε αρπάξει την πρώτη μας ιωσουλα για φέτος από τον παιδικό φαντάζομαι... μυξουλες για τον Γιώργο και έναν πυρετό δέκατα 37,8 μόνο χθες το μεσημέρι. Κατά τα αλλά και ορεξη για φαγητό έχει και κεφάτος είναι!!! Ελπίζω να ήταν κάτι παροδικό! Αύριο το απόγευμα έχω γιατρό εγώ να δούμε πως πάει η μικρή μας ζωηρουλα!!

Περαστικα στον Γιωργακη μας! Ωραια θα περιμενουμε τα νεα της μπεμπας αυριο :)

  • Ευχαριστώ 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Αχ θα τρελαθώ τι υπεροχαααα.ποσο χαίρομαι που είστε καλά 

Να σου ζήσει κορίτσι μου γλυκό λίγη υπομονή και μετά θα είστε συνέχεια μαζί...

  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, KarMar84 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Να σας ζησει κοριτσι μου η μπεμπουλα σας..γερη κ καλοτυχη ναναι..ξεκουρασου κ εσυ λιγο μεχρι να την εχεις μαζι σου κ θα περιμενουμε νεα σας...

  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Να την χαιρεστε την μικρή σας Ραπουνζέλ!!!να είναι γερή κ ευτυχισμένη σε όλη της την ζωη:x ξεκουράσου κι εσύ τώρα κ σε λίγο θα την έχεις αγκαλίτσα:x να μας πεις λεπτομέρειες όταν με το καλό συνέλθετε μαμά κ κόρη. Έκανες το ποδαρικο γλυκιά μου κοπέλα!!!!καλή μας αρχή κορίτσια μου:x

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Να σας ζησει η μικρη σας πριγκίπισσα!!!:wub: δοξα το Θεο ολα μια χαρα!!!

  • Ευχαριστώ 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα:):)ειμαι καινουργια εδω... Κ απλα ηθελα λιγο τα φωτα σας για οσες κ αν γνωριζεται κατι..Λοιπον αρχικα τον μαρτιο ειχα μια αποβολη..κ αν κ πρωτη φορα,το καταλαβα γτ ειχα εντονες κραμπες και μετα αιματακι. Απο τοτε συνεχισαμε τις προσπαθειες κ η περιοδος μου εκτροχιαστηκε εντελως( εντονοι πονοι, πολυ αιμα, παααααρα πολλες κραμπες κ οοολα τα συμπτωματα εγκυμοσυνης). Τν προηγουμενο μηνα ειχα καθυστερηση 10 μερες κ δυστυχως ηρθε! Τωρα ειμαι στ 3 μερες καθυστερησης χωρις καποια τρανταχτα συμπτωματα κ πονος στ στηθος που ερχεται κ φευγει... Αλλα με τρομαζει γτ κατω χαμηλα και δεξια νιωθω ελαφρια καψιματα... Να φοβηθω για αποβολη? Να ελπιζω σε εγκυμοσυνη? Ή η περιοδος μου το πηγε σε αλλο επιπεδο? Να σημειωσω οτι εχω φαει πολυ απογοητευση γι αυτο κ δν κανω τεστ τοσο συντομα κ περιμενω... Ηθελα απλα καποιες γνωμες κ αποψεις... Γτ εχω αγχος πολυ,το σκεφτομαι εντονα κ τρομαζω :cry: ευχαριστω εκ τον προτερων ❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Να σ ζήσει κοπέλα Μ όπως κ να έχει εγιναν όλα Γ τ καλό  και τώρα τ κρατάς στα χέρια σ.. :x

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...