Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Alexandra P. είπε:

@KarMar84 να σου ζήσει!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γυρίσετε γρήγορα σπίτι σας αγκαλιασμενοι!

Εγώ , κορίτσια, χθες όλη μέρα συσπάσεις ανά 10λεπτο και μετα ανά 5 λεπτό χωρίς καθόλου πόνο όμως, μόνο πετρώματα. Βέβαια όταν το μωρό είναι ισχιακό, δεν έχεις πόνους. Οι πόνοι οφείλονται στο κεφάλι του μωρού που πιέζει τον τράχηλο λέει η μαία κι ο γιατρός μου. Οι οποίοι επίσης μου είπαν να παραμείνω απλά σπίτι και να τους καλέσω αν σπάσουν τα νερά ή αν πονέσω. 

Τέλος πάντων, ξεκίνησα μαγνήσιο και βλέπουμε. Θα ήθελα να μπω τουλάχιστον στο μήνα μου αλλά μάλλον δεν εξαρτάται απο μένα. Σήμερα έχω ανά 20λεπτο πετρώματα προς το παρόν. 

 

 

Τελικα όλες πηραμε φορά από χθες.. Όλα θα πανε καλα και θ γίνει τ καλυτερο... Να μας ενημερώνεις κοπέλα μου!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Μπραβο κουκλα μου συγχαρητήρια!!! Να σας ζήσει... 

Το καλυτερο ποδαρικο έκανες... Ευχομαι να πανε ολα καλα και να έχετε καλή ανάρρωση 

Συντομα σπιτάκι σας  

Πως είναι η κουκλα σας??? 

 

@demifilol με το καλό οοοο αυριο!!! Να πανε ολα τέλεια και να μας πεις ευχάριστα νέα!!! 

  • Ευχαριστώ 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. said:

@KarMar84 να σου ζήσει!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γυρίσετε γρήγορα σπίτι σας αγκαλιασμενοι!

Εγώ , κορίτσια, χθες όλη μέρα συσπάσεις ανά 10λεπτο και μετα ανά 5 λεπτό χωρίς καθόλου πόνο όμως, μόνο πετρώματα. Βέβαια όταν το μωρό είναι ισχιακό, δεν έχεις πόνους. Οι πόνοι οφείλονται στο κεφάλι του μωρού που πιέζει τον τράχηλο λέει η μαία κι ο γιατρός μου. Οι οποίοι επίσης μου είπαν να παραμείνω απλά σπίτι και να τους καλέσω αν σπάσουν τα νερά ή αν πονέσω. 

Τέλος πάντων, ξεκίνησα μαγνήσιο και βλέπουμε. Θα ήθελα να μπω τουλάχιστον στο μήνα μου αλλά μάλλον δεν εξαρτάται απο μένα. Σήμερα έχω ανά 20λεπτο πετρώματα προς το παρόν. 

 

 

Κοριτσι μου καλο ελπιζω με το μαγνησιο να ειδες διαφορα. Μην σε πιανει αγχος, πολλα κοριτσια εδω εχουν συσπασουλες απο αρκετα νωρις. Να ξεκουραζεσαι οσο γινεται και να μιλας με το γιατρο σου. Ποια εβδομαδα εισαι; Θα πανε ολα καλα μην ανησυχεις!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα.Ειρηνακι εσύ έβλεπα όνειρο ότι έχεις σειρά  κ βλέπω αυτό με το πόνο περιόδου...για να δούμε οντωςς.Γενικα κ εγώ τόσο που το σκέφτομαι λέω θα σπάσουν τα νερά χαχα.Αλλα έχω αύριο ραντεβού κ θα κάνω οοοολεςς μου τις ερωτήσεις

Βρε λες;;;; Για να δούμε λοιπόν. Μπαίνουμε σε σειρά σιγά σιγά. Ημερομηνιακα πρέπει να είμαι απ τις πρώτες πάντως. Ανυπομονησία και άγχος μαζί... Ραντεβού την Πέμπτη εγώ θα τον τρελανω το γιατρό χαχαχαχα 


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου καλο ελπιζω με το μαγνησιο να ειδες διαφορα. Μην σε πιανει αγχος, πολλα κοριτσια εδω εχουν συσπασουλες απο αρκετα νωρις. Να ξεκουραζεσαι οσο γινεται και να μιλας με το γιατρο σου. Ποια εβδομαδα εισαι; Θα πανε ολα καλα μην ανησυχεις!

Σε ευχαριστώ πολύ !! Νομίζω ήταν παροδικό απλά κράτησε πολύ , σχεδόν ένα 24ωρο. Τώρα είμαι καλά! Αύριο μπαίνω 36η εβδομάδα . Πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί κάτι άλλο, απλά θα συνεχίσω με μαγνήσιο το οποίο με νανουριζει κιόλας ευτυχώς.  

Γενικά, έχω καλή ψυχολογία σε σχέση με τον τοκετό κι όλα αυτά και μ' αρέσει που κι εσένα έτσι σε νιώθω όπως και τα πιο πολλά κορίτσια εδώ. 

Για να ελαφρύνω το κλίμα, θα γυρίσω στο θέμα λίκνο. Εμάς μας έκαναν δώρο ένα αρκετά οικονομικό (150€ με το στρώμα) . Είναι το chipolino νομίζω κι έχει δυνατότητα για ανάκλιση, για κούνια αλλά και σταθερό. Μοιάζει πολύ με το chicco. Στο ΛΗΤΩ το έχει αν ενδιαφέρεστε να του ρίξετε μια ματιά.

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marilou77 είπε:

Να σας ζησει η ζουζουνα σας!!!!! Γερή κ δυνατή να ειναι κ καλοτυχη στη ζωη της!!!!! Ξεκουρασου κι εσυ τωρα κ συντομα μαμα κ κορη θα ειστε αυτοκολλητες!!!!!!

Κορίτσια μου καλησπέρα, μολις γυρισα κι εγω απο γιατρό, μου ειπε πως εκανα αθλο που φτάσαμε ως εδω με ολα τα παρελκομενα, ξεκιναω καρδιοτοκογραφω καθε βδομάδα κ ίδωμεν....η αληθεια ειναι περιμενα να ορίσουμε ημερομηνία, αλλα δεν.... Δημητρουλα, περιμένουμε κ τα δικα σου νεα αυριο, με το καλο κορίτσι μου!!

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Sadri09 said:

Καλησπερα:):)ειμαι καινουργια εδω... Κ απλα ηθελα λιγο τα φωτα σας για οσες κ αν γνωριζεται κατι..Λοιπον αρχικα τον μαρτιο ειχα μια αποβολη..κ αν κ πρωτη φορα,το καταλαβα γτ ειχα εντονες κραμπες και μετα αιματακι. Απο τοτε συνεχισαμε τις προσπαθειες κ η περιοδος μου εκτροχιαστηκε εντελως( εντονοι πονοι, πολυ αιμα, παααααρα πολλες κραμπες κ οοολα τα συμπτωματα εγκυμοσυνης). Τν προηγουμενο μηνα ειχα καθυστερηση 10 μερες κ δυστυχως ηρθε! Τωρα ειμαι στ 3 μερες καθυστερησης χωρις καποια τρανταχτα συμπτωματα κ πονος στ στηθος που ερχεται κ φευγει... Αλλα με τρομαζει γτ κατω χαμηλα και δεξια νιωθω ελαφρια καψιματα... Να φοβηθω για αποβολη? Να ελπιζω σε εγκυμοσυνη? Ή η περιοδος μου το πηγε σε αλλο επιπεδο? Να σημειωσω οτι εχω φαει πολυ απογοητευση γι αυτο κ δν κανω τεστ τοσο συντομα κ περιμενω... Ηθελα απλα καποιες γνωμες κ αποψεις... Γτ εχω αγχος πολυ,το σκεφτομαι εντονα κ τρομαζω :cry: ευχαριστω εκ τον προτερων ❤

Εγώ θα πήγαινα σε γυναικολογο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, μολις γυρισα κι εγω απο γιατρό, μου ειπε πως εκανα αθλο που φτάσαμε ως εδω με ολα τα παρελκομενα, ξεκιναω καρδιοτοκογραφω καθε βδομάδα κ ίδωμεν....η αληθεια ειναι περιμενα να ορίσουμε ημερομηνία, αλλα δεν.... Δημητρουλα, περιμένουμε κ τα δικα σου νεα αυριο, με το καλο κορίτσι μου!!

Είδες κοπέλα μου;μια χαρά τα καταφέρατε κι εσύ κ το μωράκι σου ..κ έχεις ακομα;-) όλα θα πάνε κατ'ευχην.καθε βδομάδα καρδιοτοκογραφο λοιπόν,θα ακούς την καρδούλα του συχνα:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου!!! Μια μπεμπουλα 2220γρ, ασπρουλα και μαλλιαρή! Δεν την γλύτωσα δυστυχώς την καισαρική γτ ο λώρος ήταν σε άθλια κατάσταση, πολύ λεπτός και στριφογυριστος με αποτέλεσμα να πέφτουν πάλι οι παλμοί κ να κινδυνεύσει το μωρό... Το κακό είναι ότι την πήραν στα νεογνά για παρακολούθηση και δεν την έχω μαζί μου αλλά όλα καλά δόξα τω Θεό να λέμε! Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κορίτσιαααα!

Να σας ζήσει !!!!ν είναι παντα γερη κ καλοτυχη !!!πιστευω ότι είναι μια κούκλα !!!καλη ανάρρωση ν έχεις κ ν την πάρεις σύντομα κοντά σου !!!

12 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου.καλη εβδομάδα να έχουμε,που σίγουρα θα την έχουμε,αφού από χθες έκανε μια καλή αρχή η κορούλα της @KarMar84 :x

Συνέχεια λογικά έχει η συμπεθερουλα μου @demifilol που περιμένει την Τρίτη την δική τους τσουπρα:x

Εγώ χθες ήλπιζα να τελειώσω την δουλειά αλλα με έπεισε ο άντρας μου το βράδυ να δούμε ταινία κ μου εμεινε λίγη δουλειτσα για σήμερα.αυριο λέω να κλείσω κ ένα κούρεμα στο κομμωτήριο κ Τετάρτη θα έρθει η αδελφή μου να μου κάνει πεντικιούρ που ασχολείται με αυτά γιατί εγώ δεεεεεν..γενικός καλλωπισμός δηλαδή,χααχαχαχα

Σήμερα περιμένω κ τα αποτελέσματα από τον στρεπτοκοκκο μέχρι το βραδυ.Ελπίζω όλες να έχουμε καλούς υπερήχους,καρδιοτοκογραφους κ εξετάσεις.να κυλήσει ήρεμα η εβδομάδα μας:-D

Μαλλον εγώ έχω συνεχεια συμπεθερουλα μου!!θα φανεί ,,,,καλα αποτελέσματα ν έχεις !!!!

12 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κορίτσια Μ καλή εβδομάδα με υγεια και τέλειες εξετάσεις!! Σήμερα κατά τς 2 τ ξημερωμα Μ έπιασε ένας παρα πολυ δυνατός πονος Γ δέκα λεπτά κ σταμάτησε.. Ήμουν έτοιμη ν ξυπνήσω τ άντρα Μ κ ν φυγουμε χαχα:P

Προετοιμάζεται Δεσποινακι μ!!ολα καλα πηγαίνουν !!

11 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Καλη εβδομάδα να έχουμε όλες... Κάτι μου λέει πως πέρα από την @demifilol μπορεί να έχουμε κι αλλά γεννητούρια μες στη βδομάδα...

@Despoina Mar λογικά προπαρασκευαστικά πονάκια είναι. Κι εγώ χθες δεν κοιμήθηκα πολύ. Είχα πονάκια και πετρώματα. Σήμερα ξύπνησα με έναν διάχυτο πόνο περιόδου. Για να δούμε...

Λες ειρηνη μ να συναντηθούμε στην κλινική ;;;εγώ εκεί θα είμαι !!!

10 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου και καλη μας εβδομαδα!!!!! Εχουμε ηδη το πρωτο μας μωρακι! @KarMar84 ευχομαι να εισαι καλα σωματικα κοριτσακι μου και με το καλο να παρεις αγκαλια τη μπεμπουλα μας!!!! 

Μεγαλη μερα αυριο κοριτσια μου! Γενναει πρωτα ο Θεος η @demifilol μας! Το κοριτσι που εδωσε νομιζω απο τους μεγαλυτερους αγωνες στην ομαδα μας! Ξαπλα τοσους μηνες χωρις να γκρινιαξει ποτε, να κοιμαται στο σπιτι της πεθερας αντι το δικο της και ενω ολες θελαμε μια βολτα να ξεσκασουμε και δεν μας εφτανε και αυτο, εκεινη χαιροταν σαν παιδακι επειδη κοιμηθηκε μια μερα σπιτι της αν θυμαστε! Μπηκε για περιδεση και μας εγραφε απο το νοσοκομειο συμβουλες στα δικα μας! Εδωσε αγωνα να μη σκεφτεται τις απωλειες αλλα να δει μπροστα! Ξεπερασε ολα τα στατιστικα του μικρου τραχηλου και γενναει αυριο τελειομηνα!!!! Καλη λευτερια κυριολεκτικα Δημητρουλα μας!!! Σε θαυμαζω, σε εκτιμω απστευτα και σε ευχαριστω! Γιατι καθε φορα που πηγαινα να γκρινιαξω για τον ιο, για τους υπερηχους που πηγαινα μονη μου, για την ξενιτια κτλ σκεφτομουν εσενα! Το δικο σου αγωνα! Τη δικη σου υπομονη! Το δικο σου μαθημα ζωης στο να ειμαστε ευγνωμονες στην εγκυμοσυνη μας και να εστιαζομαστε στο θαυμα της ζωης και οχι στα υπολοιπα!!!! Με κανενα πονο αυριο και γρηγορα την μπεμπα.σου αγκαλιτσα να παρεις! Θα σε περιμενουμε!!!!

κορίτσι μου γλυκό σε υπερευχαριστω για τα πανέμορφα σου λόγια !!!χαιρομαι που σε βοηθήσα να μην αγχψνεσαι εύκολα !αλλα μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι εσυ ήσουν παντα εδώ για όλες τις εγκυουλες με το καλό λόγο στο στόμα !!!αγγιζεις τις ψυχές όλων με τον τρόπο έκφρασης σου !!!Να σε έχει ο θεός παντα καλα !!!

10 ώρες πρίν, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα σε ολες!!Ειρηνη μου δεν θα μπορουσες να τα ελεγες καλυτερα για το κοριτσι μας! Η Δημητρα εχει τον απεριοριστο σεβασμο μου κ την αγαπη μου,αυριο ειναι η μερα της,θα κρατησει στην αγκαλιτσα της την μπουμπου της!

Νασαι καλα Ευακι μου !!η καθεμία μας αξίζει πολλά !!ευχομαι όλες σιγά σιγά με το καλό να κρατήσουμε υγιή παιδάκια !!!

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, demifilol είπε:

Να σας ζήσει !!!!ν είναι παντα γερη κ καλοτυχη !!!πιστευω ότι είναι μια κούκλα !!!καλη ανάρρωση ν έχεις κ ν την πάρεις σύντομα κοντά σου !!!

Μαλλον εγώ έχω συνεχεια συμπεθερουλα μου!!θα φανεί ,,,,καλα αποτελέσματα ν έχεις !!!!

Προετοιμάζεται Δεσποινακι μ!!ολα καλα πηγαίνουν !!

Λες ειρηνη μ να συναντηθούμε στην κλινική ;;;εγώ εκεί θα είμαι !!!

κορίτσι μου γλυκό σε υπερευχαριστω για τα πανέμορφα σου λόγια !!!χαιρομαι που σε βοηθήσα να μην αγχψνεσαι εύκολα !αλλα μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι εσυ ήσουν παντα εδώ για όλες τις εγκυουλες με το καλό λόγο στο στόμα !!!αγγιζεις τις ψυχές όλων με τον τρόπο έκφρασης σου !!!Να σε έχει ο θεός παντα καλα !!!

Νασαι καλα Ευακι μου !!η καθεμία μας αξίζει πολλά !!ευχομαι όλες σιγά σιγά με το καλό να κρατήσουμε υγιή παιδάκια !!!

Τι να πρώτο ευχηθώ κορίτσι μου για αύριο... Εύχομαι μόνο τα καλύτερα!! Όλα να πάνε τέλεια και να υποδεχτείς το κοριτσάκι σου! Το ταξίδι σου μπορεί να είχε δυσκολίες αλλά θα σε ανταμείψει. Με έναν πόνο λοιπόν και που ξέρεις μπορεί αν βιαστεί λίγο ο γιος μου να βρεθούμε στο γένεσις.. Περιμένουμε νέα σου μόλις νιώσεις καλύτερα :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, demifilol είπε:

@Depykal σας Ευχαριστω πολύ κορίτσια μου !!!

Ολα καλα κορίτσι μου !!!εφτασες κ θα φτάσεις κ άλλο !!!ευχαριστω πολύ για τις ευχες !!

Κορίτσια μου γλυκά αυτό το ταξίδι φτανει στο τελος του για εμένα !!!Αυριο πρωί πρωί θ είμαι στην κλινική κ ξέρω ότι θα έχω όλη τη θετική σας ενέργεια !!!σας Ευχαριστω για την παρέα όλους αυτούς τους μήνες και με την πρώτη ευκαιρία θα σας ειδοποιήσω με το καλό !!!

Με το καλό κοπέλα Μ ευχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσεις τ αγγελουδακια σ!! Είσαι το παραδειγμα μας.. Θα περιμενουμε νέα σ όταν μπορέσεις!! 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες βροχερές κορίτσια κ από εδώ

@demifilolη μεγάλη μέρα κορίτσι μου...όλες σε σκεφτόμαστε τόσο πολύ.Περιμενω πως και πως τα όμορφα νέα σου.Με το καλό γλυκιά μου Δημητρούλα 

Εγώ έχω γιατρό σήμερα άντε να δούμε μήπως μάθω κανένα νέο πότε θα γνωρίσω κ εγώ τον μικρούλη μου

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...