Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Αχχααχαχα σπυρακι στο πιγουνι αχαχαχχαχ! Ξερεις τι; Εχει τετοιους υπολογιστες, αλλα για την εξωσωματικη και ποτε εβαλαν το εμβρυακι στην κοιλιτσα...εμενα πχ η συλληψη ηταν 10/2 ημερα Δευτερα γι'αυτο αλλαζω βδομαδα καθε Δευτερα! Αν θες υπολογισε με βαση τη συλληψη του γιοκα μου και αφαιρεσε ή προσθεσε στο τικερακι μου αντιστοιχα μερες!

Αχχχχ σε λιγο θα ψαχνουμε στο ιντερνετ τι σημαινει να χεζει το μωρο 5 φορες και οχι 6! Αν εχουμε χρονο βεβαια!!!!

Εχω παραγγείλει ένα φωτιστικό τσιμπίδα να πιάνει πάνω στην αλλαξιερα για πλήρη εικόνα και φωτισμό!! Χαχαχα! Δεν θα αρνηθώ εγώ την φύση μου! Είμαι υστερικη τι να κάνουμε...νταξει θα το πάω στους καλύτερους ψυχολόγος αργότερα αν είναι! Χάχα... Αχχχχ Χριστέ μου... Παράνοια! 

  • Χαχα 5

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Argyroula είπε:

@Eirini1988 και @Υβόννη κορίτσια μου ευχαριστώ! Οπότε αν εγώ δεν έχω τι να κάνω και θέλω τώρα να υπολογίσω ποτέ γεννάω με βάση το πότε είχα επαφές (ΗΤΡΕΛΗ) αρχίζω και μετράω από την ημέρα επαφής 40 εβδομάδες? Ψάχνω να βρω στο ίντερνετ μηχανή υπολογισμού με βάση την ωορρηξια και δεν βρίσκω. Ενώ άμα ψάχνεις τι είναι το σπυρακι κάτω από το πηγούνι μια χαρά σου βγάζει 1800 άρθρα με τα πάντα! Χάχα! 

Καλημέρα!!!! Η ωορρηξία σου και η επαφή μπορεί να έγιναν έως κ 7-9 μέρες πριν την εμφύτευση στη Μήτρα σου και ουσιαστικά από εκεί ξεκινάει η εγκυμοσύνη! Οι 40 εβδομάδες είναι από την ημερομηνία περιόδου! Τα μωράκια τέλος πρέπει να συμβαδίζουν κ υπερηχογραφικα που στο τέλος αυτό έχει σημασία! Μια κοπέλα που έχει πάνω από 33+ κύκλο στην ουσία μπορεί να έχει ίδια πητ με μια που έχει 25 αλλά στην ουσία ο γιατρός κρατά την υπεροχογραφικη ηλικία του εμβρύου!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Εχω παραγγείλει ένα φωτιστικό τσιμπίδα να πιάνει πάνω στην αλλαξιερα για πλήρη εικόνα και φωτισμό!! Χαχαχα! Δεν θα αρνηθώ εγώ την φύση μου! Είμαι υστερικη τι να κάνουμε...νταξει θα το πάω στους καλύτερους ψυχολόγος αργότερα αν είναι! Χάχα... Αχχχχ Χριστέ μου... Παράνοια! 

Φωτιστικο τσιμπιδα;;;;ενδιαφερον ακουγεται!!χαχα!αλλη ψυχαναγκα εδω :D

  • Χαχα 3

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου και καλη μας εβδομαδα!!!!! Εχουμε ηδη το πρωτο μας μωρακι! @KarMar84 ευχομαι να εισαι καλα σωματικα κοριτσακι μου και με το καλο να παρεις αγκαλια τη μπεμπουλα μας!!!! 

Μεγαλη μερα αυριο κοριτσια μου! Γενναει πρωτα ο Θεος η @demifilol μας! Το κοριτσι που εδωσε νομιζω απο τους μεγαλυτερους αγωνες στην ομαδα μας! Ξαπλα τοσους μηνες χωρις να γκρινιαξει ποτε, να κοιμαται στο σπιτι της πεθερας αντι το δικο της και ενω ολες θελαμε μια βολτα να ξεσκασουμε και δεν μας εφτανε και αυτο, εκεινη χαιροταν σαν παιδακι επειδη κοιμηθηκε μια μερα σπιτι της αν θυμαστε! Μπηκε για περιδεση και μας εγραφε απο το νοσοκομειο συμβουλες στα δικα μας! Εδωσε αγωνα να μη σκεφτεται τις απωλειες αλλα να δει μπροστα! Ξεπερασε ολα τα στατιστικα του μικρου τραχηλου και γενναει αυριο τελειομηνα!!!! Καλη λευτερια κυριολεκτικα Δημητρουλα μας!!! Σε θαυμαζω, σε εκτιμω απστευτα και σε ευχαριστω! Γιατι καθε φορα που πηγαινα να γκρινιαξω για τον ιο, για τους υπερηχους που πηγαινα μονη μου, για την ξενιτια κτλ σκεφτομουν εσενα! Το δικο σου αγωνα! Τη δικη σου υπομονη! Το δικο σου μαθημα ζωης στο να ειμαστε ευγνωμονες στην εγκυμοσυνη μας και να εστιαζομαστε στο θαυμα της ζωης και οχι στα υπολοιπα!!!! Με κανενα πονο αυριο και γρηγορα την μπεμπα.σου αγκαλιτσα να παρεις! Θα σε περιμενουμε!!!!

Συμφωνώ κ επαυξάνω!!! Με το καλό @demifilol , θα περιμένουμε τα νέα σου με ανυπομονησία!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Μολις το γκουγκλαρα!!! Γιατι και εδω ειναι μια ψυχαναγκαστικη αχχαχχα! 

Εγω εχω φαει τρελο σκαλωμα με το λικνο.τετοιο ψαξιμο ουτε οταν πηρα αμαξι.κ ακομα δεν εχω καταληξει.εκει που ειμαι ετοιμη τσουπ βλεπω κατι αλλο κ παμε παλι απ την αρχη χαχα!μεχρι το σαββατο μου δινω να παμε να παρουμε να τελειωνει 

Just now, KarMar84 είπε:

Συμφωνώ κ επαυξάνω!!! Με το καλό @demifilol , θα περιμένουμε τα νέα σου με ανυπομονησία!!!

Καλημερα,καλως την!!!!!πως εισαι σημερα;

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! said:

Εγω εχω φαει τρελο σκαλωμα με το λικνο.τετοιο ψαξιμο ουτε οταν πηρα αμαξι.κ ακομα δεν εχω καταληξει.εκει που ειμαι ετοιμη τσουπ βλεπω κατι αλλο κ παμε παλι απ την αρχη χαχα!μεχρι το σαββατο μου δινω να παμε να παρουμε να τελειωνει 

Λοιπον επειδη εκανα την ιδια ερευνα! Προσεξε να εχει υψος ρυθμιζομενο μονο, γιατι αν το μωρακι εχει παλινδρομηση που το απευχομαι να μπορεις να το κανεις να εχει κλιση! Εκτος απο το πανακριβο Κικκο next to me, η @MumMaria ειχε.πει ενα που ειναι ιδιο ακριβως αλλα οχι ακριβο. Δεν το θυμαμαι γιατι δεν το βρηκα εδω στη Γερμανια...Εγω πηρα ενα της Neste που εχει επισης αυτα τα χαρακτηριστικα. 


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Λοιπον επειδη εκανα την ιδια ερευνα! Προσεξε να εχει υψος ρυθμιζομενο μονο, γιατι αν το μωρακι εχει παλινδρομηση που το απευχομαι να μπορεις να το κανεις να εχει κλιση! Εκτος απο το πανακριβο Κικκο next to me, η @MumMaria ειχε.πει ενα που ειναι ιδιο ακριβως αλλα οχι ακριβο. Δεν το θυμαμαι γιατι δεν το βρηκα εδω στη Γερμανια...Εγω πηρα ενα της Neste που εχει επισης αυτα τα χαρακτηριστικα. 

Ειχα καταληξει στο bebe star που μετα γινεται κ παρκο κ χτες ειδα ενα αλλο,της kinderkraft 4 σε 1 λεγεται, αλλα σε αυτο δεν μπορω να βρω κριτικες.


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Κι εμένα άρχισαν τα πονακια μέσα στην νύχτα. Εδώ και 3 μέρες ξυπνάω με αυτά και πετρώματα. Βέβαια στο ντομπλερ την Παρασκευή δεν μου είπαν τίποτα ούτε για συσπάσεις ούτε σχολίασαν τα πονακια κάπως ούτε για τράχηλο μου είπαν τίποτα! Οπότε απλά τα θεωρώ φυσιολογικά και συνεχίζουμε. Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Λοιπον είχα τελευταία περίοδο 9 Φεβρουαρίου, οπότε η ΠΗΤ μου βγαίνει 15 νοεμβριου. Όμως αυτό σημαίνει ότι είχα ωορρηξια γύρω στις 23 Φεβρουαρίου. Εγώ όμως ξέρω γιατί έχω πολύ έντονα συμπτώματα ότι είχα δύο ωορρηξιες εκείνο τον μήνα όπως και πολλούς άλλους μήνες μια γύρω στις 15 κι άλλη μια γύρω στις 25.επισης νταξει πείτε με τρελή θυμάμαι πότε είχαμε επαφές και δεν ήταν κοντά στην δεύτερη ωορρηξια. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Αν εγώ είχα την σύλληψη κοντά στις 10 που θεωρώ ότι όντως έγινε τα πράγματα με την ΠΗΤ αλλάζουν πολύ! Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Δηλαδή παίζει αν πχ στις 15 δεν έχει κατέβει να μπουμε μέσα αλλά το μωρό να έχει περάσει ήδη το διάστημα που θα έπρεπε να έχει βγει? Το ξέρω ότι ακούγομαι λίγο της υπερβολής. Απλά σήμερα ξύπνησα από τις 5.30 (με τα πονακια που είπαμε) και άρχισα για κάποιον λόγο να σκέφτομαι αυτό το θέμα. Το έχω το μυαλό μου καιρό αλλά τώρα που άρχισαν να μου λένε για μεγάλο μωρό κλπ το ξανασκεφτηκα και εννοείται θα το συζητήσω με τον γιατρό μου. Απλά το μοιράζομαι και μαζι σας! 

Αργυρουλα μια από τ ίδια.. Εγώ τελευταία περιοδο 16 Ιανουαρίου αλλά μου τ μετράνε ότι είχα στις 30 Ιανουαρίου.. Εντωμεταξυ επειδή κ εγώ θυμάμαι την επαφή εκείνη μετά από δέκα μέρες έκανα χοριακη κ είχε βγει 50...αρα μήπως η πητ είναι πιο μπροστά?? Κ εγώ μπερδευομαι Μ αυτα

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΕΥΑ! said:

Ειχα καταληξει στο bebe star που μετα γινεται κ παρκο κ χτες ειδα ενα αλλο,της kinderkraft 4 σε 1 λεγεται, αλλα σε αυτο δεν μπορω να βρω κριτικες.

Τελειο.το bebe star!!!!! Μισο να δω μηπως εχει το αμαζον εδω το γερμανικο κριτικες στο αλλο που λες!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Φωτιστικο τσιμπιδα;;;;ενδιαφερον ακουγεται!!χαχα!αλλη ψυχαναγκα εδω :D

Χαχαχα!Ναι πιάνει πάνω στην αλλαξιερα-συρταριερα και έχει αυτό τον "λαιμό-καλώδιο" πως να το πω που κουνιέται και το στρέφεις εσύ όπου θες. Έχει παντού και στο ικεα νομίζω....


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 said:

Συμφωνώ κ επαυξάνω!!! Με το καλό @demifilol , θα περιμένουμε τα νέα σου με ανυπομονησία!!!

Κοριτσακι μας πώς εισαι σημερα; Ευχομαι πολυ καλα σωματικα!!!! Φιλακια στη μπεμπουλα μας!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Αργυρουλα μια από τ ίδια.. Εγώ τελευταία περιοδο 16 Ιανουαρίου αλλά μου τ μετράνε ότι είχα στις 30 Ιανουαρίου.. Εντωμεταξυ επειδή κ εγώ θυμάμαι την επαφή εκείνη μετά από δέκα μέρες έκανα χοριακη κ είχε βγει 50...αρα μήπως η πητ είναι πιο μπροστά?? Κ εγώ μπερδευομαι Μ αυτα

Αχ πόσο χαίρομαι που το εξέφρασα και νιώθω λιγότερο υστερικη τώρα! Η αλήθεια είναι ότι είναι μικρή η διαφορά στις μέρες αλλά νταξει άμα είναι και το πρώτο σου δεν ξέρεις πότε θα σημανουν οι καμπάνες! 

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

@KarMar84 να σου ζήσει!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γυρίσετε γρήγορα σπίτι σας αγκαλιασμενοι!

Εγώ , κορίτσια, χθες όλη μέρα συσπάσεις ανά 10λεπτο και μετα ανά 5 λεπτό χωρίς καθόλου πόνο όμως, μόνο πετρώματα. Βέβαια όταν το μωρό είναι ισχιακό, δεν έχεις πόνους. Οι πόνοι οφείλονται στο κεφάλι του μωρού που πιέζει τον τράχηλο λέει η μαία κι ο γιατρός μου. Οι οποίοι επίσης μου είπαν να παραμείνω απλά σπίτι και να τους καλέσω αν σπάσουν τα νερά ή αν πονέσω. 

Τέλος πάντων, ξεκίνησα μαγνήσιο και βλέπουμε. Θα ήθελα να μπω τουλάχιστον στο μήνα μου αλλά μάλλον δεν εξαρτάται απο μένα. Σήμερα έχω ανά 20λεπτο πετρώματα προς το παρόν. 

 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...