Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες!!!οντως εχει πεσει πολυ δουλεια χαχα!τετοιο ξεσκαρταρισμα δεν εχει ξαναματαδει το σπιτι!:D γυρισαμε κ εμεις απο γιατρο,ολα καλα παραμενει στην σωστη θεση,εφτασε τα 2.800.εχω ακομα καιρο βεβαια προς το παρον ησυχια ταξη κ ασφαλεια ο κυριος. σε 2 εβδομαδες θα με ξαναδει,μου φανηκε καπως μακρινο αλλα μου ειπε δεν συντρεχει λογος για νωριτερα αφου κυλανε ολα ομαλα.Αυτα τα νεα απο μας!!

  • Μου αρέσει 8

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά μιλάμε πηραν φωτιά σήμερα οι μανουλες Νοεμβρίου χαχαχαχα! Πολυ χαίρομαι που είδα νέα από τόσες πολλες μανουλες! 

Αυτά για τα υγρά που λέτε ε και εγώ τα έχω.. Και από ότι είδα όλες μας! Φυσιολογικά είναι από ότι μου εχουν πει και εμένα εκτός αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο ιστορικό και μαζί υπάρχει και φαγουρα κτλ.. Αλλιώς σημαίνει ότι απλά πλησιαζουμε να γνωρίσουμε τα μωράκια μας!! 

Κάμερα και εμένα πηρε μια ο άντρας μου μαζί με τον πατερα μου.. Καλά χαμός! Δεν ξέρω ποια ειναι αλλά συνδέεται με το κινητό και κουνιέται μόνη της εάν κουνιέται και το μωρό η εγώ ας πουμε μιας και η δοκιμή γίνεται πανω μου από τον άντρα μου στην δουλειά χαχαχαχ. Έχει και ήχο και μου μιλάει κιόλας. Η με ακουει όποτε θέλει... Αλλά από ότι βλέπω μάλλον οι άντρες μας καλοπερνανε με αυτά τα συστήματα χεχεχεχε. 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Α κορίτσια για τα υγρά μου είπε ότι είναι φυσιολογικά και ίσα ίσα είμαι καθαρή οπότε μην ανησυχείτε είναι του μήνα...

@Despoina Mar εγώ έχω απελπιστει περισσότερο χαχαχα αλλααα πρέπει να συνεργαστούμε μπας κ βγεί κ έξω να αλλάξει παραστάσεις.Και τώρα που θέλω να περπατήσω κάνει κατακλυσμό.περα δώθε στο σπίτι με βλέπω κ πάνω κάτω στη μπάλα

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Κοριτσιααα τα νέα είναι ότι πήγαμε 2980 με 3000 καλεεε παχυνε είχε το χέρι στο πρόσωπο μια απελπισία την έχει κ αυτός αλλά δεν έχει κατέβει ο γλυκούλης.Θα κάνω περπάτημα μπάλα και κόβω ουτροτζεσταν κ μαγνήσιο κ την άλλη βδομάδα και το δεύτερο μαγνήσιο Μου έκανε την εξέταση από κάτω κορίτσια δεν είναι κάτι.Βασικα θα σας πω κάτι.Απομυθοποιειστε όποιονδηποτετε άλλο πόνο στο μυαλό σας προσπαθήστε να μη γκρινιαξετε για καμμία μέση η πονοκέφαλο η οτιδήποτε άλλο μέχρι το τοκετό ώστε να σας φαίνεται ανεκτός γενικά ο πόνος.νομιζω με βοηθάει αυτή η σκέψη.

Καλε τί μεγαλος μπεμπης ειναι αυτος!!! Ολοκληρο αγορι! Και βλεπω δε θελει και πολλα πολλα, κλασσικος αντρας που δεν του αρεσει η δημοσιοτητα! Με το καλο Γωγουλα μου να τον παρεις αγκαλιτσα τον μπεμπη σου!

Μπαλα, περπατημα Γωγουλα μου ακομη και στο σπιτι (ειδα εχετε κατακλυσμο)! Εχει πολλα βιντεακια και με χορο για εγκυουλες στον 9 μηνα, αν βαριεσαι να περπατας επιτοπου! Να υποθεσω η γιατρος δεν ανεφερε οτι βοηθαει το σεξ χιχι! Παντως λενε βοηθαει!

Χαιρμαι που βρηκες να κανεις σκεψεις να σε βοηθανε!!! Με το καλο κοριτσι μου!

Just now, ΕΥΑ! said:

Καλησπερα σε ολες!!!οντως εχει πεσει πολυ δουλεια χαχα!τετοιο ξεσκαρταρισμα δεν εχει ξαναματαδει το σπιτι!:D γυρισαμε κ εμεις απο γιατρο,ολα καλα παραμενει στην σωστη θεση,εφτασε τα 2.800.εχω ακομα καιρο βεβαια προς το παρον ησυχια ταξη κ ασφαλεια ο κυριος. σε 2 εβδομαδες θα με ξαναδει,μου φανηκε καπως μακρινο αλλα μου ειπε δεν συντρεχει λογος για νωριτερα αφου κυλανε ολα ομαλα.Αυτα τα νεα απο μας!!

Να τος και ο αλλος ο μπεμπαρος εδω!!!! Ολα τελεια Ευακι μου μπραβο! Και στας Ευρωπας παντως καθε 2 βδομαδες σε βλεπουν εκτος αν υπαρχει λογος! Οποτε μην ανησυχεις!! Ελπιζω να τελειωσαν οι δουλειες εκει! Ολες προκομενες βρε κοριτσια μου, μπραβο!! Το σπιτι δεν εχει  ξαναματαδει και δεν το κοβω να ξαναδει! Μετα με τα μωρα τα βασικα και πολυ μας ειναι αχαχαχαχα!!!

Just now, MommyLN said:

Καλά μιλάμε πηραν φωτιά σήμερα οι μανουλες Νοεμβρίου χαχαχαχα! Πολυ χαίρομαι που είδα νέα από τόσες πολλες μανουλες! 

Αυτά για τα υγρά που λέτε ε και εγώ τα έχω.. Και από ότι είδα όλες μας! Φυσιολογικά είναι από ότι μου εχουν πει και εμένα εκτός αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο ιστορικό και μαζί υπάρχει και φαγουρα κτλ.. Αλλιώς σημαίνει ότι απλά πλησιαζουμε να γνωρίσουμε τα μωράκια μας!! 

Κάμερα και εμένα πηρε μια ο άντρας μου μαζί με τον πατερα μου.. Καλά χαμός! Δεν ξέρω ποια ειναι αλλά συνδέεται με το κινητό και κουνιέται μόνη της εάν κουνιέται και το μωρό η εγώ ας πουμε μιας και η δοκιμή γίνεται πανω μου από τον άντρα μου στην δουλειά χαχαχαχ. Έχει και ήχο και μου μιλάει κιόλας. Η με ακουει όποτε θέλει... Αλλά από ότι βλέπω μάλλον οι άντρες μας καλοπερνανε με αυτά τα συστήματα χεχεχεχε. 

 

Νομιζω και καλα για το μωρο λενε αλλα για τον εαυτο τους τα θελουν αυτα τα ηλεκτρονικα χιχιιχι!!!

  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, βλέπω σήμερα πήρε φωτιά το φόρουμ! Άντε κ τι μας έμεινε; Η ουρά του γαϊδάρου που ήδη έχουμε φάει... βλέπω μωράκια μεγαλώνουν , κοινά συμπτώματα , τελικές ευθείες!!!! Κάτι μου λέει πως από την Παρακευή κ μετά αφού θα κάνει η @MumMaria την πρεμιέρα στο ζώδιο του Σκορπιού ότι έρχονται οι σειρές πολλών μαζί!!! 
Εμεις μόλις γυρίσαμε από το γιατρό , τα νέα για την Κύστη στο ματάκι είναι σταθερά τα ίδια... κάναμε την «ψακτικη» μας με παιδοοφθαλμιατρους με την παιδίατρο μου και όλοι να συμφωνούν πως είναι ένα θεματάκι άκρως αντιμετωπίσιμο ! Θα χρειαστούμε αντιβίωση σε Μενν από 7 έως 10 μέρες κ μετά θα ακολουθήσει μια μικρόεπέμβαση ώστε να αφαιρεθεί η κύστη κ να αναρρώσει η μικρή(όλα θα εξαρτηθούν από το μέγεθος κ την τελική θέση της κύστης όταν γεννηθεί) ... όπως φαίνεται θα γίνει με καισαρικη γιατί δεν διακινδυνεύει κανένας γιατρός να πιεστεί η κύστη ή το ματάκι στο φυσιολογικό τοκετό , αν και η μικρή πήρε θέση (επιτέλους γιατί μου είχε κόψει την ανάσα κυριολεκτικά) και ήδη έχει εμπεδωθεί κ κατέβει χαμηλά... έχω κ εγώ ήδη 2 διαστολή κ ας είμαι σήμερα 34+4 συνεχίζω τοκολυτικα να φτάσουμε την 36η και βλέπουμε... θα μείνω για λίγο ξαπλωμένη αυτό το διάστημα κ ας ελπίζουμε να μην έρθει πολύ νωρίτερα η μικρή σκορπίνα μας :) που απ ότι φαίνεται θα μας αλλάξει τα φώτα..... τρέμε Γιωργακη μου χιχιχιχιχ  

  • Μου αρέσει 8

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Geo81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, βλέπω σήμερα πήρε φωτιά το φόρουμ! Άντε κ τι μας έμεινε; Η ουρά του γαϊδάρου που ήδη έχουμε φάει... βλέπω μωράκια μεγαλώνουν , κοινά συμπτώματα , τελικές ευθείες!!!! Κάτι μου λέει πως από την Παρακευή κ μετά αφού θα κάνει η @MumMaria την πρεμιέρα στο ζώδιο του Σκορπιού ότι έρχονται οι σειρές πολλών μαζί!!! 
Εμεις μόλις γυρίσαμε από το γιατρό , τα νέα για την Κύστη στο ματάκι είναι σταθερά τα ίδια... κάναμε την «ψακτικη» μας με παιδοοφθαλμιατρους με την παιδίατρο μου και όλοι να συμφωνούν πως είναι ένα θεματάκι άκρως αντιμετωπίσιμο ! Θα χρειαστούμε αντιβίωση σε Μενν από 7 έως 10 μέρες κ μετά θα ακολουθήσει μια μικρόεπέμβαση ώστε να αφαιρεθεί η κύστη κ να αναρρώσει η μικρή(όλα θα εξαρτηθούν από το μέγεθος κ την τελική θέση της κύστης όταν γεννηθεί) ... όπως φαίνεται θα γίνει με καισαρικη γιατί δεν διακινδυνεύει κανένας γιατρός να πιεστεί η κύστη ή το ματάκι στο φυσιολογικό τοκετό , αν και η μικρή πήρε θέση (επιτέλους γιατί μου είχε κόψει την ανάσα κυριολεκτικά) και ήδη έχει εμπεδωθεί κ κατέβει χαμηλά... έχω κ εγώ ήδη 2 διαστολή κ ας είμαι σήμερα 34+4 συνεχίζω τοκολυτικα να φτάσουμε την 36η και βλέπουμε... θα μείνω για λίγο ξαπλωμένη αυτό το διάστημα κ ας ελπίζουμε να μην έρθει πολύ νωρίτερα η μικρή σκορπίνα μας :) που απ ότι φαίνεται θα μας αλλάξει τα φώτα..... τρέμε Γιωργακη μου χιχιχιχιχ  

Με το καλό να πανε ολα! Η κυστη εφόσον λένε ότι είναι κάτι που αντιμετωπίζεται αυτό είναι πολυ καλο! Και ακόμα καλυτερο το ότι εφόσον υπάρχει κάτι τέτοιο το βρήκατε και είστε έτοιμοι και εσείς και οι γιατροί για να δώσετε στο μωράκι τα απαραίτητα!! Τις καλυτερες ευχές μου για το μπεμπέ σας και με το καλό και κανένα πονο όπως λένε τώρα τελευταία χεχεχε! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, βλέπω σήμερα πήρε φωτιά το φόρουμ! Άντε κ τι μας έμεινε; Η ουρά του γαϊδάρου που ήδη έχουμε φάει... βλέπω μωράκια μεγαλώνουν , κοινά συμπτώματα , τελικές ευθείες!!!! Κάτι μου λέει πως από την Παρακευή κ μετά αφού θα κάνει η @MumMaria την πρεμιέρα στο ζώδιο του Σκορπιού ότι έρχονται οι σειρές πολλών μαζί!!! 
Εμεις μόλις γυρίσαμε από το γιατρό , τα νέα για την Κύστη στο ματάκι είναι σταθερά τα ίδια... κάναμε την «ψακτικη» μας με παιδοοφθαλμιατρους με την παιδίατρο μου και όλοι να συμφωνούν πως είναι ένα θεματάκι άκρως αντιμετωπίσιμο ! Θα χρειαστούμε αντιβίωση σε Μενν από 7 έως 10 μέρες κ μετά θα ακολουθήσει μια μικρόεπέμβαση ώστε να αφαιρεθεί η κύστη κ να αναρρώσει η μικρή(όλα θα εξαρτηθούν από το μέγεθος κ την τελική θέση της κύστης όταν γεννηθεί) ... όπως φαίνεται θα γίνει με καισαρικη γιατί δεν διακινδυνεύει κανένας γιατρός να πιεστεί η κύστη ή το ματάκι στο φυσιολογικό τοκετό , αν και η μικρή πήρε θέση (επιτέλους γιατί μου είχε κόψει την ανάσα κυριολεκτικά) και ήδη έχει εμπεδωθεί κ κατέβει χαμηλά... έχω κ εγώ ήδη 2 διαστολή κ ας είμαι σήμερα 34+4 συνεχίζω τοκολυτικα να φτάσουμε την 36η και βλέπουμε... θα μείνω για λίγο ξαπλωμένη αυτό το διάστημα κ ας ελπίζουμε να μην έρθει πολύ νωρίτερα η μικρή σκορπίνα μας :) που απ ότι φαίνεται θα μας αλλάξει τα φώτα..... τρέμε Γιωργακη μου χιχιχιχιχ  

Με το καλο να πανε ολα Γεωργια μου και με το ματακι σας.το ελεγχουν οι γιατροι σας οποτε μια χαρα. Να προσεχεις τωρα και λες να παθει ο Γιωργακης με την τσαουσα αδερφουλα του;:P

  • Ευχαριστώ 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, βλέπω σήμερα πήρε φωτιά το φόρουμ! Άντε κ τι μας έμεινε; Η ουρά του γαϊδάρου που ήδη έχουμε φάει... βλέπω μωράκια μεγαλώνουν , κοινά συμπτώματα , τελικές ευθείες!!!! Κάτι μου λέει πως από την Παρακευή κ μετά αφού θα κάνει η @MumMaria την πρεμιέρα στο ζώδιο του Σκορπιού ότι έρχονται οι σειρές πολλών μαζί!!! 
Εμεις μόλις γυρίσαμε από το γιατρό , τα νέα για την Κύστη στο ματάκι είναι σταθερά τα ίδια... κάναμε την «ψακτικη» μας με παιδοοφθαλμιατρους με την παιδίατρο μου και όλοι να συμφωνούν πως είναι ένα θεματάκι άκρως αντιμετωπίσιμο ! Θα χρειαστούμε αντιβίωση σε Μενν από 7 έως 10 μέρες κ μετά θα ακολουθήσει μια μικρόεπέμβαση ώστε να αφαιρεθεί η κύστη κ να αναρρώσει η μικρή(όλα θα εξαρτηθούν από το μέγεθος κ την τελική θέση της κύστης όταν γεννηθεί) ... όπως φαίνεται θα γίνει με καισαρικη γιατί δεν διακινδυνεύει κανένας γιατρός να πιεστεί η κύστη ή το ματάκι στο φυσιολογικό τοκετό , αν και η μικρή πήρε θέση (επιτέλους γιατί μου είχε κόψει την ανάσα κυριολεκτικά) και ήδη έχει εμπεδωθεί κ κατέβει χαμηλά... έχω κ εγώ ήδη 2 διαστολή κ ας είμαι σήμερα 34+4 συνεχίζω τοκολυτικα να φτάσουμε την 36η και βλέπουμε... θα μείνω για λίγο ξαπλωμένη αυτό το διάστημα κ ας ελπίζουμε να μην έρθει πολύ νωρίτερα η μικρή σκορπίνα μας :) που απ ότι φαίνεται θα μας αλλάξει τα φώτα..... τρέμε Γιωργακη μου χιχιχιχιχ  

Ολα θα πανε μια χαρά κορίτσι, υπάρχει ήδη τ προγραμμα π θ ακολουθήσετε κ ξέρετε τ βήματα οπότε συνεχίζεις λίγο έμεινε... Τσαουσα η μικρή από τ κοιλια:D

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τωρα γυρισα...σχετικα καλα μου τα ειπε...ολα καλα λεει εκτος το βαρος κ η περιμετρος της κοιλιας ειναι οριακα καλα...στο νοσοκομειο μου τον εβγαζαν 1362 γραμμαρια (εχει βεβαια αποκλιση το μηχανημα) κ τωρα αυτος τον εβγαλε 1350...επισης μου ειπε για τον πλακουντα οτι ειναι grande 1-2  κ οτι ισως οφειλεται στο ενα τσιγαρο που κανω τη μερα...στεναχωρηθηκα λιγο η αληθεια ειναι..μου ειπε να το ξανακοιταξουμε σε 1 μηνα.ο τραχηλος λεει ειναι 28 χιλιοστα κ ειναι φτσιολογικος..θυμαστε τι grande ειχατε εσεις σε αυτη την εβδομαδα η γενικα στο dopler.??

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Κοριτσια τωρα γυρισα...σχετικα καλα μου τα ειπε...ολα καλα λεει εκτος το βαρος κ η περιμετρος της κοιλιας ειναι οριακα καλα...στο νοσοκομειο μου τον εβγαζαν 1362 γραμμαρια (εχει βεβαια αποκλιση το μηχανημα) κ τωρα αυτος τον εβγαλε 1350...επισης μου ειπε για τον πλακουντα οτι ειναι grande 1-2  κ οτι ισως οφειλεται στο ενα τσιγαρο που κανω τη μερα...στεναχωρηθηκα λιγο η αληθεια ειναι..μου ειπε να το ξανακοιταξουμε σε 1 μηνα.ο τραχηλος λεει ειναι 28 χιλιοστα κ ειναι φτσιολογικος..θυμαστε τι grande ειχατε εσεις σε αυτη την εβδομαδα η γενικα στο dopler.??

Καλησπερα κοπελα μου! Εμένα δεν μου είπε ποτε ο γιατρός τι βαθμου ειναι ο πλακουντας παρα μόνο ότι είναι οκ και όχι γερασμένος. Όμως ξέρω κοπέλες που τους είχε πει 2 βαθμό και έτσι τελείωσαν και την εγκυμοσυνη τους χωρίς κανένα προβλημα.. Πάντως νομίζω το ότι σου υπεραναλυει έτσι τα πράγματα δεν είναι καλό μιας και σε αγχώνει ενώ δεν χρειάζεται.. Αν ήταν κάτι να αγχωθεις δεν θα σου έλεγε να το ξαναδειτε σε ένα μήνα προφανως... Αυτή είναι η άποψη μου ότι όλα είναι πολυ καλα και να είσαι χαρουμενη για το μωράκι σου!!! Είναι πολυ σημαντικό. :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Depykal είπε:

Κοριτσια τωρα γυρισα...σχετικα καλα μου τα ειπε...ολα καλα λεει εκτος το βαρος κ η περιμετρος της κοιλιας ειναι οριακα καλα...στο νοσοκομειο μου τον εβγαζαν 1362 γραμμαρια (εχει βεβαια αποκλιση το μηχανημα) κ τωρα αυτος τον εβγαλε 1350...επισης μου ειπε για τον πλακουντα οτι ειναι grande 1-2  κ οτι ισως οφειλεται στο ενα τσιγαρο που κανω τη μερα...στεναχωρηθηκα λιγο η αληθεια ειναι..μου ειπε να το ξανακοιταξουμε σε 1 μηνα.ο τραχηλος λεει ειναι 28 χιλιοστα κ ειναι φτσιολογικος..θυμαστε τι grande ειχατε εσεις σε αυτη την εβδομαδα η γενικα στο dopler.??

Πετάγομαι να σου στείλω,μιας κ τρέχω κοριτσάκια μου,σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να σας γράψω.μηννσε αγχωνει τίποτα,εγώ που δεν καπνίζω κ καθόλου,στις 28εβδομαδες στο ντοπλερ ήταν grade 1 και στις 34εβδομαδες στο ντοπλερ(έκανα δύο εγώ λόγω μονονεφριας της μικρής) ήταν grade2.μια χαρά μου είπε ότι με τέτοιον πλακούντα βγαίνει τελειομηνο το μωρό.καλα κάνατε κ το παρακολουθείτε αλλά μην αγχώνεσαι ,τα ενα-δυο τσιγάρα την ημέρα δεν κάνουν τέτοια ζημιά,μην ανησυχείς;-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Κοριτσια τωρα γυρισα...σχετικα καλα μου τα ειπε...ολα καλα λεει εκτος το βαρος κ η περιμετρος της κοιλιας ειναι οριακα καλα...στο νοσοκομειο μου τον εβγαζαν 1362 γραμμαρια (εχει βεβαια αποκλιση το μηχανημα) κ τωρα αυτος τον εβγαλε 1350...επισης μου ειπε για τον πλακουντα οτι ειναι grande 1-2  κ οτι ισως οφειλεται στο ενα τσιγαρο που κανω τη μερα...στεναχωρηθηκα λιγο η αληθεια ειναι..μου ειπε να το ξανακοιταξουμε σε 1 μηνα.ο τραχηλος λεει ειναι 28 χιλιοστα κ ειναι φτσιολογικος..θυμαστε τι grande ειχατε εσεις σε αυτη την εβδομαδα η γενικα στο dopler.??

 

Κορίτσι μου σχετικα με τα κιλά  θέλω να σου πω ότι εμάς στο ντομπλερ (31η) έβγαινε στο κατώτατο φυσιολογικο και μετά από 20 μέρες (34η) βγήκε στο ανώτατο φυσιολογικο. Οπότε θα σου έλεγα ότι οσο δεν μπορείς να το ελέγξεις μην ασχολείσαι. Ο έμβρυολόγος και ο γιατρός είναι υπεύθυνοι να κρίνουν αν είναι κάτι άξιο λόγου.  Παίζει να μην είναι καν τα πραγματικά νούμερα αυτά που βλέπουμε. Τώρα για τον πλακούντα grade 1 ήμουν. Αν μπορείς να μην κάνεις κάθε μέρα τσιγάρο το ξέρεις εσύ... Οι γιατροί είναι γιατροί! Τι θα λέγανε? Εγώ σε καταλαβαίνω! Το έκοψα μαχαίρι από την αηδία μέχρι τον 5ο και από τότε δνε ξερω τι μ έχει πιάσει και τρελαίνομαι στην ιδέα να έκανα ένα. Κάνει ο γείτονας στο μπαλκόνι και βγαίνω έξω σαν την παλαβη. Αλλά με μένα δεν λειτουργεί το ένα... Μωρέ αν συνέβαινε οτιδήποτε θα σου έλεγε να κάνεις πιο συντομα ντομπλερ ξανά. Εγώ λέω να χαλαρώσεις και να κρατήσεις ότι όλα είναι οκ! 

Just now, Depykal είπε:

Κοριτσια τωρα γυρισα...σχετικα καλα μου τα ειπε...ολα καλα λεει εκτος το βαρος κ η περιμετρος της κοιλιας ειναι οριακα καλα...στο νοσοκομειο μου τον εβγαζαν 1362 γραμμαρια (εχει βεβαια αποκλιση το μηχανημα) κ τωρα αυτος τον εβγαλε 1350...επισης μου ειπε για τον πλακουντα οτι ειναι grande 1-2  κ οτι ισως οφειλεται στο ενα τσιγαρο που κανω τη μερα...στεναχωρηθηκα λιγο η αληθεια ειναι..μου ειπε να το ξανακοιταξουμε σε 1 μηνα.ο τραχηλος λεει ειναι 28 χιλιοστα κ ειναι φτσιολογικος..θυμαστε τι grande ειχατε εσεις σε αυτη την εβδομαδα η γενικα στο dopler.??

Κορίτσι μου σχετικα με τα κιλά  θέλω να σου πω ότι εμάς στο ντομπλερ (31η) έβγαινε στο κατώτατο φυσιολογικο και μετά από 20 μέρες (34η) βγήκε στο ανώτατο φυσιολογικο. Οπότε θα σου έλεγα ότι οσο δεν μπορείς να το ελέγξεις μην ασχολείσαι. Ο έμβρυολόγος και ο γιατρός είναι υπεύθυνοι να κρίνουν αν είναι κάτι άξιο λόγου.  Παίζει να μην είναι καν τα πραγματικά νούμερα αυτά που βλέπουμε. Τώρα για τον πλακούντα grade 1 ήμουν. Αν μπορείς να μην κάνεις κάθε μέρα τσιγάρο το ξέρεις εσύ... Οι γιατροί είναι γιατροί! Τι θα λέγανε? Εγώ σε καταλαβαίνω! Το έκοψα μαχαίρι από την αηδία μέχρι τον 5ο και από τότε δνε ξερω τι μ έχει πιάσει και τρελαίνομαι στην ιδέα να έκανα ένα. Κάνει ο γείτονας στο μπαλκόνι και βγαίνω έξω σαν την παλαβη. Αλλά με μένα δεν λειτουργεί το ένα... Μωρέ αν συνέβαινε οτιδήποτε θα σου έλεγε να κάνεις πιο συντομα ντομπλερ ξανά. Εγώ λέω να χαλαρώσεις και να κρατήσεις ότι όλα είναι οκ! 

 

 

 

 

 

Πως το κατάφερα αυτό από πάνω?? Δεν μπορώ να το διαγράψω χάχα! Ελπίζω να το διαβάζεις 

@Υβόννη πες μου αλήθεια!! Το μασαζ στο περίνεο είναι κάτι που το κάνεις με ευκολία?? Γιατί μας έλεγες ότι στο κάνει ο άντρας σου και... Αχ δεν μου βγαίνει καν. Νόμιζα ότι είναι απ έξω! Αλλά τελικά όχι... Χριστέ μου τι γράφω η γυναίκα! Μαρεσει που ηθελα να παράκαμψω και τον γιατρό και να κάνουμε και πεταλουδιτσες και μελισσουλες τρομάρα μου! Ούτε καν... 

2 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, βλέπω σήμερα πήρε φωτιά το φόρουμ! Άντε κ τι μας έμεινε; Η ουρά του γαϊδάρου που ήδη έχουμε φάει... βλέπω μωράκια μεγαλώνουν , κοινά συμπτώματα , τελικές ευθείες!!!! Κάτι μου λέει πως από την Παρακευή κ μετά αφού θα κάνει η @MumMaria την πρεμιέρα στο ζώδιο του Σκορπιού ότι έρχονται οι σειρές πολλών μαζί!!! 
Εμεις μόλις γυρίσαμε από το γιατρό , τα νέα για την Κύστη στο ματάκι είναι σταθερά τα ίδια... κάναμε την «ψακτικη» μας με παιδοοφθαλμιατρους με την παιδίατρο μου και όλοι να συμφωνούν πως είναι ένα θεματάκι άκρως αντιμετωπίσιμο ! Θα χρειαστούμε αντιβίωση σε Μενν από 7 έως 10 μέρες κ μετά θα ακολουθήσει μια μικρόεπέμβαση ώστε να αφαιρεθεί η κύστη κ να αναρρώσει η μικρή(όλα θα εξαρτηθούν από το μέγεθος κ την τελική θέση της κύστης όταν γεννηθεί) ... όπως φαίνεται θα γίνει με καισαρικη γιατί δεν διακινδυνεύει κανένας γιατρός να πιεστεί η κύστη ή το ματάκι στο φυσιολογικό τοκετό , αν και η μικρή πήρε θέση (επιτέλους γιατί μου είχε κόψει την ανάσα κυριολεκτικά) και ήδη έχει εμπεδωθεί κ κατέβει χαμηλά... έχω κ εγώ ήδη 2 διαστολή κ ας είμαι σήμερα 34+4 συνεχίζω τοκολυτικα να φτάσουμε την 36η και βλέπουμε... θα μείνω για λίγο ξαπλωμένη αυτό το διάστημα κ ας ελπίζουμε να μην έρθει πολύ νωρίτερα η μικρή σκορπίνα μας :) που απ ότι φαίνεται θα μας αλλάξει τα φώτα..... τρέμε Γιωργακη μου χιχιχιχιχ  

Πολύ χαίρομαι που είναι κάτι αντιμετωπισιμο!Αχχ Έτσι ειμαστε οι σκόρπινες απρόβλεπτες!! Χιχι ο Γιωργαρος είναι δύναμη!! Θα τα πάτε τέλεια όλοι!! :)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
  • Χαχα 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Καλε τί μεγαλος μπεμπης ειναι αυτος!!! Ολοκληρο αγορι! Και βλεπω δε θελει και πολλα πολλα, κλασσικος αντρας που δεν του αρεσει η δημοσιοτητα! Με το καλο Γωγουλα μου να τον παρεις αγκαλιτσα τον μπεμπη σου!

Μπαλα, περπατημα Γωγουλα μου ακομη και στο σπιτι (ειδα εχετε κατακλυσμο)! Εχει πολλα βιντεακια και με χορο για εγκυουλες στον 9 μηνα, αν βαριεσαι να περπατας επιτοπου! Να υποθεσω η γιατρος δεν ανεφερε οτι βοηθαει το σεξ χιχι! Παντως λενε βοηθαει!

Χαιρμαι που βρηκες να κανεις σκεψεις να σε βοηθανε!!! Με το καλο κοριτσι μου!

Να τος και ο αλλος ο μπεμπαρος εδω!!!! Ολα τελεια Ευακι μου μπραβο! Και στας Ευρωπας παντως καθε 2 βδομαδες σε βλεπουν εκτος αν υπαρχει λογος! Οποτε μην ανησυχεις!! Ελπιζω να τελειωσαν οι δουλειες εκει! Ολες προκομενες βρε κοριτσια μου, μπραβο!! Το σπιτι δεν εχει  ξαναματαδει και δεν το κοβω να ξαναδει! Μετα με τα μωρα τα βασικα και πολυ μας ειναι αχαχαχαχα!!!

Νομιζω και καλα για το μωρο λενε αλλα για τον εαυτο τους τα θελουν αυτα τα ηλεκτρονικα χιχιιχι!!!

Ρηνακι μου νόμιζα σου έχω απαντήσει.χαχαχ προφανώς κ δεν εγκρίνει για τους μηκυτες επειδή έχουμε κάνει θεραπεία αλλά παραδέχτηκε ότι βοηθάει το σπέρμα αλλά όταν είμαστε κοντά στο τοκετό εμένα που δεν έχει κατέβει ακόμα δε θα βοηθήσει τωρα


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Ρηνακι μου νόμιζα σου έχω απαντήσει.χαχαχ προφανώς κ δεν εγκρίνει για τους μηκυτες επειδή έχουμε κάνει θεραπεία αλλά παραδέχτηκε ότι βοηθάει το σπέρμα αλλά όταν είμαστε κοντά στο τοκετό εμένα που δεν έχει κατέβει ακόμα δε θα βοηθήσει τωρα

Το παραδέχτηκε????? Καθίστε θα γινει χαμός κορίτσια! Πέφτουν σιγά σιγά και οι πιο σκληροί! Θα πάω στον δικό μου να δούμε τι θεωρία θα έχει βγάλει για το αντίθετο!!! Ενάντια σε όλη την επιστημονική κοινότητα θα είναι! 

  • Χαχα 6

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Το παραδέχτηκε????? Καθίστε θα γινει χαμός κορίτσια! Πέφτουν σιγά σιγά και οι πιο σκληροί! Θα πάω στον δικό μου να δούμε τι θεωρία θα έχει βγάλει για το αντίθετο!!! Ενάντια σε όλη την επιστημονική κοινότητα θα είναι! 

Χαχαχα τι να το κάνω που και που το παραδέχτηκε πάλι δεν ...

2 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, βλέπω σήμερα πήρε φωτιά το φόρουμ! Άντε κ τι μας έμεινε; Η ουρά του γαϊδάρου που ήδη έχουμε φάει... βλέπω μωράκια μεγαλώνουν , κοινά συμπτώματα , τελικές ευθείες!!!! Κάτι μου λέει πως από την Παρακευή κ μετά αφού θα κάνει η @MumMaria την πρεμιέρα στο ζώδιο του Σκορπιού ότι έρχονται οι σειρές πολλών μαζί!!! 
Εμεις μόλις γυρίσαμε από το γιατρό , τα νέα για την Κύστη στο ματάκι είναι σταθερά τα ίδια... κάναμε την «ψακτικη» μας με παιδοοφθαλμιατρους με την παιδίατρο μου και όλοι να συμφωνούν πως είναι ένα θεματάκι άκρως αντιμετωπίσιμο ! Θα χρειαστούμε αντιβίωση σε Μενν από 7 έως 10 μέρες κ μετά θα ακολουθήσει μια μικρόεπέμβαση ώστε να αφαιρεθεί η κύστη κ να αναρρώσει η μικρή(όλα θα εξαρτηθούν από το μέγεθος κ την τελική θέση της κύστης όταν γεννηθεί) ... όπως φαίνεται θα γίνει με καισαρικη γιατί δεν διακινδυνεύει κανένας γιατρός να πιεστεί η κύστη ή το ματάκι στο φυσιολογικό τοκετό , αν και η μικρή πήρε θέση (επιτέλους γιατί μου είχε κόψει την ανάσα κυριολεκτικά) και ήδη έχει εμπεδωθεί κ κατέβει χαμηλά... έχω κ εγώ ήδη 2 διαστολή κ ας είμαι σήμερα 34+4 συνεχίζω τοκολυτικα να φτάσουμε την 36η και βλέπουμε... θα μείνω για λίγο ξαπλωμένη αυτό το διάστημα κ ας ελπίζουμε να μην έρθει πολύ νωρίτερα η μικρή σκορπίνα μας :) που απ ότι φαίνεται θα μας αλλάξει τα φώτα..... τρέμε Γιωργακη μου χιχιχιχιχ  

Γεωργία μου μια Χαρούλα εντάξει αφού ξέρεις ακριβώς τι θα κάνετε.ολα καλά και καλύτερα να μη πιεστεί κ με Φ.τ

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...