Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Γεια σε όλες!!

Πολύ χαίρομαι που έχουμε μόνο καλά (και σχεδόν καλά) νέα κι ακόμα πιο πολύ που φτάσαμε ως εδώ σωες κι αβλαβείς! Εγώ την Πέμπτη θα έχω νέα που θα πάω εμβρυολογο και γυναικολόγο. Κατά τα άλλα έχω ξεκινήσει ραντεβού με παιδιάτρους στην περιοχή μου ,συνεχίζω το μαγνήσιο 2/ μέρα, βλέπω φίλους  και κάνω υπομονή με τις καούρες..... Είμαι ήδη στον 9ο και νιώθω ευγνωμοσύνη γιατί πραγματικά κύλησαν όλα καλά μέχρι εδώ. Σας φιλώ πολύ!!! Θα επανέλθω με νεότερα. :wub:

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Depykal said:

Κοριτσια τωρα γυρισα...σχετικα καλα μου τα ειπε...ολα καλα λεει εκτος το βαρος κ η περιμετρος της κοιλιας ειναι οριακα καλα...στο νοσοκομειο μου τον εβγαζαν 1362 γραμμαρια (εχει βεβαια αποκλιση το μηχανημα) κ τωρα αυτος τον εβγαλε 1350...επισης μου ειπε για τον πλακουντα οτι ειναι grande 1-2  κ οτι ισως οφειλεται στο ενα τσιγαρο που κανω τη μερα...στεναχωρηθηκα λιγο η αληθεια ειναι..μου ειπε να το ξανακοιταξουμε σε 1 μηνα.ο τραχηλος λεει ειναι 28 χιλιοστα κ ειναι φτσιολογικος..θυμαστε τι grande ειχατε εσεις σε αυτη την εβδομαδα η γενικα στο dopler.??

Κοριτσακι μου ελπιζω να εχεις ηρεμησει τωρα, ειδα σου εγραψαν και τα κοριτσια μας! Λοιπον, καταρχην με γραμμαρια και μωρακι εχεις δει εδω οτι σε ολες μας αλλα ειναι και μετα αλλα γινονται! Δεν εχουν ολα τα παιδακια τον ιδιο ρυθμο αναπτυξης! Εμενα ηταν οριακα χαμηλα και ξαφνικα αρχισε να βαζει βαρος και ειναι τωρα στη μεση υποτιθεται. Τωρα για τον πλακουντα, μια χαρα στα ειπαν τα κοριτσια μας και μην βαζεις σξεψεις τωρα στο κεφαλακι σου! Αν ηταν κατι σοβαρο θα σου ελεγε να πας αμεσα να σε ξαναδει! Κρατα οτι ειναι καλα το μωρακι σου!!

Just now, Argyroula said:

Κορίτσι μου σχετικα με τα κιλά  θέλω να σου πω ότι εμάς στο ντομπλερ (31η) έβγαινε στο κατώτατο φυσιολογικο και μετά από 20 μέρες (34η) βγήκε στο ανώτατο φυσιολογικο. Οπότε θα σου έλεγα ότι οσο δεν μπορείς να το ελέγξεις μην ασχολείσαι. Ο έμβρυολόγος και ο γιατρός είναι υπεύθυνοι να κρίνουν αν είναι κάτι άξιο λόγου.  Παίζει να μην είναι καν τα πραγματικά νούμερα αυτά που βλέπουμε. Τώρα για τον πλακούντα grade 1 ήμουν. Αν μπορείς να μην κάνεις κάθε μέρα τσιγάρο το ξέρεις εσύ... Οι γιατροί είναι γιατροί! Τι θα λέγανε? Εγώ σε καταλαβαίνω! Το έκοψα μαχαίρι από την αηδία μέχρι τον 5ο και από τότε δνε ξερω τι μ έχει πιάσει και τρελαίνομαι στην ιδέα να έκανα ένα. Κάνει ο γείτονας στο μπαλκόνι και βγαίνω έξω σαν την παλαβη. Αλλά με μένα δεν λειτουργεί το ένα... Μωρέ αν συνέβαινε οτιδήποτε θα σου έλεγε να κάνεις πιο συντομα ντομπλερ ξανά. Εγώ λέω να χαλαρώσεις και να κρατήσεις ότι όλα είναι οκ! 

 

 

 

 

 

Πως το κατάφερα αυτό από πάνω?? Δεν μπορώ να το διαγράψω χάχα! Ελπίζω να το διαβάζεις 

@Υβόννη πες μου αλήθεια!! Το μασαζ στο περίνεο είναι κάτι που το κάνεις με ευκολία?? Γιατί μας έλεγες ότι στο κάνει ο άντρας σου και... Αχ δεν μου βγαίνει καν. Νόμιζα ότι είναι απ έξω! Αλλά τελικά όχι... Χριστέ μου τι γράφω η γυναίκα! Μαρεσει που ηθελα να παράκαμψω και τον γιατρό και να κάνουμε και πεταλουδιτσες και μελισσουλες τρομάρα μου! Ούτε καν... 

Πολύ χαίρομαι που είναι κάτι αντιμετωπισιμο!Αχχ Έτσι ειμαστε οι σκόρπινες απρόβλεπτες!! Χιχι ο Γιωργαρος είναι δύναμη!! Θα τα πάτε τέλεια όλοι!! :)

Αργυρουλα μου πρωτη μερα δεν ηταν ευκολο, ενιωθα ενοχληση-πονο και μαλιστα ειπα "πώς θα βγει μωρο απο κει"! Αλλα αμεσως ειδα βελτιωση και πλεον δεν εχω ενοχλησεις! Κανουμε ομως απο την 34 βδομαδα μερα παρα μερα σκεψου! Με αμυγδαλελαιο ειδικο της Weleda, για 5 λεπτακια! Εγω μονη δεν μπορω να το κανω νομιζω! Μην απογοητευτεις απο μια φορα, μαλακωνει αμεσως η περιοχη! Εχει ελαστικοτητα απο μονη της απλα θελει να την ενεργοποιησεις λιγο! Βαλε τον Σπυρο να το κανει και δοκιμαστε 2-3 μερες οχι μονο μια φορα. 

Just now, Gogo1994 said:

Ρηνακι μου νόμιζα σου έχω απαντήσει.χαχαχ προφανώς κ δεν εγκρίνει για τους μηκυτες επειδή έχουμε κάνει θεραπεία αλλά παραδέχτηκε ότι βοηθάει το σπέρμα αλλά όταν είμαστε κοντά στο τοκετό εμένα που δεν έχει κατέβει ακόμα δε θα βοηθήσει τωρα

Ρε τη γιατρο τελικα το παραδεχτηκε ε; Χαχαχαχα! Παντως χαιρομαι Γωγουλα μου που τελικα θα παρει τις μερουλες του ο μικρουλης σου!! Σε νιωθω κι εσενα πιο ηρεμη νομιζω!!! Προς το παρον μπαλα χοπ χοπ Γωγουλα μου!

4 hours ago, Geo81 said:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, βλέπω σήμερα πήρε φωτιά το φόρουμ! Άντε κ τι μας έμεινε; Η ουρά του γαϊδάρου που ήδη έχουμε φάει... βλέπω μωράκια μεγαλώνουν , κοινά συμπτώματα , τελικές ευθείες!!!! Κάτι μου λέει πως από την Παρακευή κ μετά αφού θα κάνει η @MumMaria την πρεμιέρα στο ζώδιο του Σκορπιού ότι έρχονται οι σειρές πολλών μαζί!!! 
Εμεις μόλις γυρίσαμε από το γιατρό , τα νέα για την Κύστη στο ματάκι είναι σταθερά τα ίδια... κάναμε την «ψακτικη» μας με παιδοοφθαλμιατρους με την παιδίατρο μου και όλοι να συμφωνούν πως είναι ένα θεματάκι άκρως αντιμετωπίσιμο ! Θα χρειαστούμε αντιβίωση σε Μενν από 7 έως 10 μέρες κ μετά θα ακολουθήσει μια μικρόεπέμβαση ώστε να αφαιρεθεί η κύστη κ να αναρρώσει η μικρή(όλα θα εξαρτηθούν από το μέγεθος κ την τελική θέση της κύστης όταν γεννηθεί) ... όπως φαίνεται θα γίνει με καισαρικη γιατί δεν διακινδυνεύει κανένας γιατρός να πιεστεί η κύστη ή το ματάκι στο φυσιολογικό τοκετό , αν και η μικρή πήρε θέση (επιτέλους γιατί μου είχε κόψει την ανάσα κυριολεκτικά) και ήδη έχει εμπεδωθεί κ κατέβει χαμηλά... έχω κ εγώ ήδη 2 διαστολή κ ας είμαι σήμερα 34+4 συνεχίζω τοκολυτικα να φτάσουμε την 36η και βλέπουμε... θα μείνω για λίγο ξαπλωμένη αυτό το διάστημα κ ας ελπίζουμε να μην έρθει πολύ νωρίτερα η μικρή σκορπίνα μας :) που απ ότι φαίνεται θα μας αλλάξει τα φώτα..... τρέμε Γιωργακη μου χιχιχιχιχ  

Κοριτσακι μας ομορφο, θα πανε ολα καλα και θα ερθει η Σκορπινα μας τη σωστη στιγμη!  Εισαι κοριτσι που οτι αναποδια και να συμβει παντα εχεις μια θετικη αυρα και αντιμετωπιση! Και στους θετικους ανθρωπους πανε στο τελος ολα καλα! Και ετσι θα γινει με το ματακι μας! Ψαξατε βλεπω και ξερετε τις κινησεις σας βημα βημα! Ολα θα πανε μια χαρα!! Ο Γιωργακης μας δεν μασαει θα αντιμετωπισει τη σκορπινα αδερφη! Χιχιχιχιχ

  • Ευχαριστώ 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! Να έχουμε καλό υπόλοιπο εβδομάδες κ κάθε μέρα που περνάει να ερχόμαστε κοντά τα μπεμπακια μας!

Εμένα ειναι εδώ η μαμά μου κ κάνουμε κάτι τελευταία σουπερμάρκετ,μαναβική κτλ.ετοιμαζομαστε λες κ θα έχουμε πόλεμο κ δεν θα μπορούμε να βγαίνουμε από το σπίτι,αχαχαχαχαχα!αύριο θα πάω κ με τον άντρα μου να κάνουμε το τεστ κοβιντ κ η μαμά μου θα ΞΑΝΑ καθαρίσει το σπίτι.

Σήμερα έχουμε επέτειο γάμου κ γνωριμιας:x κ ο Βασίλης μας έγινε 14 μηνων.:x επίσης μπήκα στρογγυλά στρογγυλά στην 38η εβδομάδα:x

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! Να έχουμε καλό υπόλοιπο εβδομάδες κ κάθε μέρα που περνάει να ερχόμαστε κοντά τα μπεμπακια μας!

Εμένα ειναι εδώ η μαμά μου κ κάνουμε κάτι τελευταία σουπερμάρκετ,μαναβική κτλ.ετοιμαζομαστε λες κ θα έχουμε πόλεμο κ δεν θα μπορούμε να βγαίνουμε από το σπίτι,αχαχαχαχαχα!αύριο θα πάω κ με τον άντρα μου να κάνουμε το τεστ κοβιντ κ η μαμά μου θα ΞΑΝΑ καθαρίσει το σπίτι.

Σήμερα έχουμε επέτειο γάμου κ γνωριμιας:x κ ο Βασίλης μας έγινε 14 μηνων.:x επίσης μπήκα στρογγυλά στρογγυλά στην 38η εβδομάδα:x

Ουαουυυ να ζήσετε κ να χαίρεστε τ παιδακια σας.. Η όμορφη μέρα πλησιασει κ λογικές όλες οι προετοιμασιες σας.. Ευχομαι ν πανε ολα καλα.. Πόσο ήταν σε κιλάκια η μικρή τελευταία φορά Μαράκι?? Κ εγώ αυριο εχω γιατρους Γ ν δουμεεε

Καλημερεςςςς

Ααα επίσης τ πινακακι μας σε ποια σελίδα είναι ρε κορίτσια? Όλο τ ξεχνάω θα τ κάνω σκριν σοτ :P

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα σε όλες κορίτσια..εύχομαι να προχωρήσουμε ως το τέλος με όσο το δυνατόν λιγότερη ταλαιπωρία..ωστόσο δεν γίνεται και εγκυμοσυνη χωρίς πόνο αγωνία έννοιες κτλ..να ξεπεράστούν τουλάχιστον κάπως η να καταλαγιασουν μετά..καλά αποτελέσματα σε όλες εύχομαι κ όλα να μας πάνε καλά!!!Μαρακι να τα χίλιασετε να χαίρεστε το παιδάκι σας κ με το καλό να υποδεχτειτέ την μπεμπουλα σας.εμένα ο γιατρός δεν μου έχει πει τίποτα για το τεστ κορονοϊού ποτέ θα το κανούμε άραγε..δεν ξέρω..θα ρωτήσω όμως..σε αναμονή κ εγω εχω εμβρυολογο παρασκευή κ Σάββατο γυναικολογο.φιλακια σε όλες!!

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Νομίζω οι δουλειες τελείωσαν! Μένει μόνο να γεμίσω ψυγείο και ντουλάπια.. 

Αλλη μια μέρα αναμονής για μένα.. @Υβόννη αρχίζω να πιστευω ότι ο μπέμπης πείσμωσε και δεν θέλει να βγει.. Βέβαια ίσως καλό θα ήταν να πάρει και λίγο βάρος ακόμη. Να περάσουμε τουλάχιστον τα 3 κιλά.. Εντωμεταξύ και το τηλέφωνο και το δικό μου και της μαμάς χτυπάει συνέχεια από συγγενείς για να δουν μήπως γέννησα και δεν τους είπαμε χαχαχαχα 

@Gogo1994 κάλε μεγάλωσε ο μπεμπακος! Ολόκληρο παλικάρι έγινε. Αυτή τη φορά νομίζω μας περάσατε σε βάρος χαχαχαχαχα 

@MumMaria Χαρούμενη επέτειο με υγεία και όμορφες στιγμές! Μα ζήσετε..

@Despoina Mar σελίδα 491. Εγώ το είχα κάνει από τότε screenshot να μην το χάνω...

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου αγαπημενα!!! Εγω σημερσ θα ειχα γιατρο αλλα τελικα μου το εβαλαν για Παρασκευη, οποτε επειδη εχει μπολικο κρυο (4 βαθμοι σημερα) χουζουρεψα λιγο στο παπλωμα παραπανω! 

@demifilol αχ τί ομορφα που τα λες!!! Τρελαμενη με την κορη! Οντως μετα κοριτσι μου ολα τ'αλλα τα ξεχναει κανεις! Να απολαμβανεις τα παιδακια σου ευχομαι.και μονο χαμογελα απο δω και περα!

@Evitheodorou καλημερα Ευουλα μας! Παρα πολυ ομορφα τα λες ολα!!! Με το καλο να δεις τη μπεμπουλα σου και ειμαι σιγουρη θα ειναι ολα τελεια!

@MumMaria χρονια σας πολλα και ευτυχισμενα!!! Παντα αγαπημενοι, ενωμενοι, συντροφοι σε ολα! Του χρονου να γιορταζετε με ολα τα μελη της οικογενειας! Με το καλο συμπεθερουλα μου να ερθει η μπεμπουλα σας! Μετραμε ελαχιστα πλεον!!!! Μονο χαρες απο δω και περα!

@Eirini1988 πολυ γελιο οι συγγενεις αχχαχα! Ελπιζω να μη σε αγχωνει αυτο ομως! Θα ερθει ο μπεμπακος οταν πρεπει, μεσα δε θα μεινει με τιποτα! Χιχιχι!!! Μια χαρα θα ριναι και στα κιλακια του! Ειπαμε.οσο.πιο κομψος τοσο περισσοτερο θα φορεσει και τα αρχικα ρουχαλακια χιχι!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!Μετά από αρκετό καιρό ξανακάνω την εμφάνιση μου..Ας είναι καλά η @demifilol!!!Μωρέ νιώθω τύψεις αλλά δε σας ξέχασα κορίτσια μου...καμία!!Χαίρομαι τόσο πολύ για τα καλά σας νεα..Και τα δύο κορίτσια που κάνανε την αρχή με τη γέννα να χαίρονται να μωρακουλινια τους!!!Κάθε μέρα είμαι εδώ και σας διαβάζω απλά δεν είχα κάτι να πω..στεναχωρήθηκα με τη Φραουλινο μας..αγχώθηκα και με τις ετοιμασίες..Όλα καλά όμως!!!!2300 γρ. η μπέμπα μας που τόσο πολύ ανυπομονούμε να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας!Σήμερα έκανα τις τελευταίες εξετάσεις και περιμένουμε!Όλα είναι έτοιμα και ροζ!!!!!Πολύ ροζ!!!!!

  • Μου αρέσει 11
  • Ευχαριστώ 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου...σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...ρωτησα κ τη μαια που μου εκανε μαθηματα κ μου ειπε να μην αγχωνομαι τοσο αφου ολες οι μετρησεις του μωρου ειναι καλες κ καλο ειναι να κοψω κ αυτο το 1 τσιγαρο μεχρι την επομενη μετρηση κ βλεπουμε, οποτε αυτο θα κανω...

@MumMaria να ζησετε,να ειστε παντα ευτυχισμενοι κ αγαπημενοι κ με το καλο να υποδεχτειτε την μπεμπουλα σας...

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Ουαουυυ να ζήσετε κ να χαίρεστε τ παιδακια σας.. Η όμορφη μέρα πλησιασει κ λογικές όλες οι προετοιμασιες σας.. Ευχομαι ν πανε ολα καλα.. Πόσο ήταν σε κιλάκια η μικρή τελευταία φορά Μαράκι?? Κ εγώ αυριο εχω γιατρους Γ ν δουμεεε

Καλημερεςςςς

Ααα επίσης τ πινακακι μας σε ποια σελίδα είναι ρε κορίτσια? Όλο τ ξεχνάω θα τ κάνω σκριν σοτ :P

Δεσποινάκι μου ευχαριστω για τις ευχές.στην 36η ήταν 3200 γρ,τώρα προχθές δεν μου έκανε υπέρηχο ο γιατρός ,μόνο καρδιοτοκογραφο κ εξέταση για τον τράχηλο.ειναι κ της άποψης ότι ειδικά μετά τα 3 κιλά,επειδή είναι στριμωγμένα εκεί μέσα δεν γίνεται να τα μετρήσουμε σωστά κ οι αποκλίσεις παίζουν από +- 400γρ.

Το πινακακι κορίτσια ιδέα δεν έχω ποια σελίδα ειναι:???:

2 ώρες πρίν, Evitheodorou είπε:

καλημέρα σε όλες κορίτσια..εύχομαι να προχωρήσουμε ως το τέλος με όσο το δυνατόν λιγότερη ταλαιπωρία..ωστόσο δεν γίνεται και εγκυμοσυνη χωρίς πόνο αγωνία έννοιες κτλ..να ξεπεράστούν τουλάχιστον κάπως η να καταλαγιασουν μετά..καλά αποτελέσματα σε όλες εύχομαι κ όλα να μας πάνε καλά!!!Μαρακι να τα χίλιασετε να χαίρεστε το παιδάκι σας κ με το καλό να υποδεχτειτέ την μπεμπουλα σας.εμένα ο γιατρός δεν μου έχει πει τίποτα για το τεστ κορονοϊού ποτέ θα το κανούμε άραγε..δεν ξέρω..θα ρωτήσω όμως..σε αναμονή κ εγω εχω εμβρυολογο παρασκευή κ Σάββατο γυναικολογο.φιλακια σε όλες!!

Ευχαριστώ για τις ευχουλες!!εμένα ο γυναικολόγος μου είπεν ότι στην κλινική θέλουν τεστ εντός 48ωρου,άρα θα πάω αύριο πρωί να το κάνω κ Παρασκευή βράδυ που θα μπούμε,θα τα έχουμε μαζί μας.αν μπεις χωρίς ραντεβου όμως,ξέρω ότι στο κάνουν επιτόπου εκεί.κ σε σένα κ στον άντρα σου.αλλα συνήθως είναι πιο ακριβό.ρωτα τον όμως αν θες.

2 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Νομίζω οι δουλειες τελείωσαν! Μένει μόνο να γεμίσω ψυγείο και ντουλάπια.. 

Αλλη μια μέρα αναμονής για μένα.. @Υβόννη αρχίζω να πιστευω ότι ο μπέμπης πείσμωσε και δεν θέλει να βγει.. Βέβαια ίσως καλό θα ήταν να πάρει και λίγο βάρος ακόμη. Να περάσουμε τουλάχιστον τα 3 κιλά.. Εντωμεταξύ και το τηλέφωνο και το δικό μου και της μαμάς χτυπάει συνέχεια από συγγενείς για να δουν μήπως γέννησα και δεν τους είπαμε χαχαχαχα 

@Gogo1994 κάλε μεγάλωσε ο μπεμπακος! Ολόκληρο παλικάρι έγινε. Αυτή τη φορά νομίζω μας περάσατε σε βάρος χαχαχαχαχα 

@MumMaria Χαρούμενη επέτειο με υγεία και όμορφες στιγμές! Μα ζήσετε..

@Despoina Mar σελίδα 491. Εγώ το είχα κάνει από τότε screenshot να μην το χάνω...

Ευχαριστώ κοπέλα μου.θα συμφωνήσω μαζί σου κ θα σου πω ότι όσο κάτσει στην κοιλίτσα τόσο καλύτερο.σε λίγο καιρό πάντως θα κρατάς τον γιοκα σου όπως κ να χει:x

1 ώρα πρίν, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου αγαπημενα!!! Εγω σημερσ θα ειχα γιατρο αλλα τελικα μου το εβαλαν για Παρασκευη, οποτε επειδη εχει μπολικο κρυο (4 βαθμοι σημερα) χουζουρεψα λιγο στο παπλωμα παραπανω! 

@demifilol αχ τί ομορφα που τα λες!!! Τρελαμενη με την κορη! Οντως μετα κοριτσι μου ολα τ'αλλα τα ξεχναει κανεις! Να απολαμβανεις τα παιδακια σου ευχομαι.και μονο χαμογελα απο δω και περα!

@Evitheodorou καλημερα Ευουλα μας! Παρα πολυ ομορφα τα λες ολα!!! Με το καλο να δεις τη μπεμπουλα σου και ειμαι σιγουρη θα ειναι ολα τελεια!

@MumMaria χρονια σας πολλα και ευτυχισμενα!!! Παντα αγαπημενοι, ενωμενοι, συντροφοι σε ολα! Του χρονου να γιορταζετε με ολα τα μελη της οικογενειας! Με το καλο συμπεθερουλα μου να ερθει η μπεμπουλα σας! Μετραμε ελαχιστα πλεον!!!! Μονο χαρες απο δω και περα!

@Eirini1988 πολυ γελιο οι συγγενεις αχχαχα! Ελπιζω να μη σε αγχωνει αυτο ομως! Θα ερθει ο μπεμπακος οταν πρεπει, μεσα δε θα μεινει με τιποτα! Χιχιχι!!! Μια χαρα θα ριναι και στα κιλακια του! Ειπαμε.οσο.πιο κομψος τοσο περισσοτερο θα φορεσει και τα αρχικα ρουχαλακια χιχι!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου γλυκό!!!!Παρασκευή είναι η μέρα μας συμπεθέρα δηλαδή,χαχαχα!βρε λες να κάνει την έκπληξη ο Ραφαήλ κ να μας φάει στην στροφή;;;:P

1 ώρα πρίν, Papakι είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!Μετά από αρκετό καιρό ξανακάνω την εμφάνιση μου..Ας είναι καλά η @demifilol!!!Μωρέ νιώθω τύψεις αλλά δε σας ξέχασα κορίτσια μου...καμία!!Χαίρομαι τόσο πολύ για τα καλά σας νεα..Και τα δύο κορίτσια που κάνανε την αρχή με τη γέννα να χαίρονται να μωρακουλινια τους!!!Κάθε μέρα είμαι εδώ και σας διαβάζω απλά δεν είχα κάτι να πω..στεναχωρήθηκα με τη Φραουλινο μας..αγχώθηκα και με τις ετοιμασίες..Όλα καλά όμως!!!!2300 γρ. η μπέμπα μας που τόσο πολύ ανυπομονούμε να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας!Σήμερα έκανα τις τελευταίες εξετάσεις και περιμένουμε!Όλα είναι έτοιμα και ροζ!!!!!Πολύ ροζ!!!!!

Τι ωραία βρε κοπέλα μου γλυκιά!!!αχ αυτή η προσμονή έχει πολλές φορές κ άγχος!!λογικά όλα τα συναισθήματα κ τα σκαμπανεβάσματα!!!όλα ροζ λοιπον:wub:

πρίν από 53 λεπτά , Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...ρωτησα κ τη μαια που μου εκανε μαθηματα κ μου ειπε να μην αγχωνομαι τοσο αφου ολες οι μετρησεις του μωρου ειναι καλες κ καλο ειναι να κοψω κ αυτο το 1 τσιγαρο μεχρι την επομενη μετρηση κ βλεπουμε, οποτε αυτο θα κανω...

@MumMaria να ζησετε,να ειστε παντα ευτυχισμενοι κ αγαπημενοι κ με το καλο να υποδεχτειτε την μπεμπουλα σας...

Ευχαριστώ γλυκιά μου!χαίρομαι που καθησυχαστηκες ,κόψε κ αυτό το ένα το ρημαδι,όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά ετσι,για να πεις ότι τα έκανες όλα.μια χαρά είναι το μπεμπάκι σου:wub:

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! Να έχουμε καλό υπόλοιπο εβδομάδες κ κάθε μέρα που περνάει να ερχόμαστε κοντά τα μπεμπακια μας!

Εμένα ειναι εδώ η μαμά μου κ κάνουμε κάτι τελευταία σουπερμάρκετ,μαναβική κτλ.ετοιμαζομαστε λες κ θα έχουμε πόλεμο κ δεν θα μπορούμε να βγαίνουμε από το σπίτι,αχαχαχαχαχα!αύριο θα πάω κ με τον άντρα μου να κάνουμε το τεστ κοβιντ κ η μαμά μου θα ΞΑΝΑ καθαρίσει το σπίτι.

Σήμερα έχουμε επέτειο γάμου κ γνωριμιας:x κ ο Βασίλης μας έγινε 14 μηνων.:x επίσης μπήκα στρογγυλά στρογγυλά στην 38η εβδομάδα:x

Να ζησετε Μαρια μου και με το καλο να ερθει το κοριτσακι σας!!:wub:

Κοριτσια με το τεστ covid πως θα το κανετε ακριβως; Απο την στιγμη που δεν ειναι κατι προγραμματισμενο ποτε να παμε να το κανουμε..κ αν πχ περασουν οι μερες κ δεν εχουμε γεννησει ακομα θα κανουμε κ δευτερο;  Ειναι λιγο φλου η κατασταση.


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Κοριτσια τωρα γυρισα...σχετικα καλα μου τα ειπε...ολα καλα λεει εκτος το βαρος κ η περιμετρος της κοιλιας ειναι οριακα καλα...στο νοσοκομειο μου τον εβγαζαν 1362 γραμμαρια (εχει βεβαια αποκλιση το μηχανημα) κ τωρα αυτος τον εβγαλε 1350...επισης μου ειπε για τον πλακουντα οτι ειναι grande 1-2  κ οτι ισως οφειλεται στο ενα τσιγαρο που κανω τη μερα...στεναχωρηθηκα λιγο η αληθεια ειναι..μου ειπε να το ξανακοιταξουμε σε 1 μηνα.ο τραχηλος λεει ειναι 28 χιλιοστα κ ειναι φτσιολογικος..θυμαστε τι grande ειχατε εσεις σε αυτη την εβδομαδα η γενικα στο dopler.??

Σε ποια εβδομαδα εισαι κοριτσι μου;

Εγω στην πρωτη μου κορη 29η εβδομαδα ειχα grade 1-2 και γεννησα τελικα 35η..

Τωρα 32+3 ειχα grade 1.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Σε ποια εβδομαδα εισαι κοριτσι μου;

Εγω στην πρωτη μου κορη 29η εβδομαδα ειχα grade 1-2 και γεννησα τελικα 35η..

Τωρα 32+3 ειχα grade 1.

Χτες που εκανα την εξεταση ημουν 30+6...

Γεννησες 35η λογω του πλακουντα η υπηρχαν κ αλλα θεματα; Σε 4 βδομαδες θα το κοιταξω παλι...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Χτες που εκανα την εξεταση ημουν 30+6...

Γεννησες 35η λογω του πλακουντα η υπηρχαν κ αλλα θεματα; Σε 4 βδομαδες θα το κοιταξω παλι...

Λογω πλακουντα...

Δε μεγαλωνε αλλο το μωρο ομως εμενα, επεφτε στην αναπτυξη.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...