Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Δεσποινάκι μου ευχαριστω για τις ευχές.στην 36η ήταν 3200 γρ,τώρα προχθές δεν μου έκανε υπέρηχο ο γιατρός ,μόνο καρδιοτοκογραφο κ εξέταση για τον τράχηλο.ειναι κ της άποψης ότι ειδικά μετά τα 3 κιλά,επειδή είναι στριμωγμένα εκεί μέσα δεν γίνεται να τα μετρήσουμε σωστά κ οι αποκλίσεις παίζουν από +- 400γρ.

Το πινακακι κορίτσια ιδέα δεν έχω ποια σελίδα ειναι:???:

Ευχαριστώ για τις ευχουλες!!εμένα ο γυναικολόγος μου είπεν ότι στην κλινική θέλουν τεστ εντός 48ωρου,άρα θα πάω αύριο πρωί να το κάνω κ Παρασκευή βράδυ που θα μπούμε,θα τα έχουμε μαζί μας.αν μπεις χωρίς ραντεβου όμως,ξέρω ότι στο κάνουν επιτόπου εκεί.κ σε σένα κ στον άντρα σου.αλλα συνήθως είναι πιο ακριβό.ρωτα τον όμως αν θες.

Ευχαριστώ κοπέλα μου.θα συμφωνήσω μαζί σου κ θα σου πω ότι όσο κάτσει στην κοιλίτσα τόσο καλύτερο.σε λίγο καιρό πάντως θα κρατάς τον γιοκα σου όπως κ να χει:x

Ευχαριστώ κορίτσι μου γλυκό!!!!Παρασκευή είναι η μέρα μας συμπεθέρα δηλαδή,χαχαχα!βρε λες να κάνει την έκπληξη ο Ραφαήλ κ να μας φάει στην στροφή;;;:P

Τι ωραία βρε κοπέλα μου γλυκιά!!!αχ αυτή η προσμονή έχει πολλές φορές κ άγχος!!λογικά όλα τα συναισθήματα κ τα σκαμπανεβάσματα!!!όλα ροζ λοιπον:wub:

Ευχαριστώ γλυκιά μου!χαίρομαι που καθησυχαστηκες ,κόψε κ αυτό το ένα το ρημαδι,όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά ετσι,για να πεις ότι τα έκανες όλα.μια χαρά είναι το μπεμπάκι σου:wub:

Μαράκι μας γλυκο!! Να ζησετε κ παντα ευτυχισμένοι!!!! Το ωραιότερο δωρο θα του κανεις του αντρουλη σου φετος!!!! Την κορακλα σας!!!! Με το καλο κ με κανενα πονο κοντοζυγωνει η μεγαλη μερα!!!! Εμας για το covid θέλουν τα αποτελέσματα εντος 72 ωρων, ουφ αλλο αγχος κι αυτο!!! Εγω εχω αυριο το απόγευμα ξανα καρδιοτοκογραφο.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, fairy-mary είπε:

Λογω πλακουντα...

Δε μεγαλωνε αλλο το μωρο ομως εμενα, επεφτε στην αναπτυξη.

Ποσο γεννηθηκε; εμενα μου ειπε οτι ενω ειναι ετσι ο πλακουντας ο ομφαλιος λωρος λειτουργει ενταξει οποτε θα το ξανακοιταξουμε για να δουμε...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Να ζησετε Μαρια μου και με το καλο να ερθει το κοριτσακι σας!!:wub:

Κοριτσια με το τεστ covid πως θα το κανετε ακριβως; Απο την στιγμη που δεν ειναι κατι προγραμματισμενο ποτε να παμε να το κανουμε..κ αν πχ περασουν οι μερες κ δεν εχουμε γεννησει ακομα θα κανουμε κ δευτερο;  Ειναι λιγο φλου η κατασταση.

Εγώ γνωρίζω ότι μετά την 38η εβδομάδα θα κάνω τεστ το οποίο έχει ισχύ μέχρι να γεννήσω. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, αλλά το σκεπτικό τους είναι ότι γενικά μετά τις 38 εβδομάδες δεν πολυκυκλοφορει η εγκυμονούσα άρα τους αρκεί. Για τον πατέρα το όριο είναι 3 μέρες νομίζω.... Ενδέχεται η πολιτική του κάθε μαιευτηρίου να είναι διαφορετική ή να επηρεάζεται από τα δεδομένα ....

@MumMaria να ζήσετε πάντα ευτυχισμένοι με αγάπη κι ευτυχία και να καμαρώνετε τα παιδάκια σας για χρόνια πολλάαααααα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα ειχε θεμα με το λωρο ολα τα αλλα ηταν κομπλε απλα ο πλακουντας ειχε γερασει νωριτερα και ειχα αυξημενες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες.

Γεννηθηκε 1950 η μικρη, αλλα απο 30η εβδομαδα αρχισε να πεφτει η αναπτυξη της, εαν εσενα το μωρο αναπτυσσεται κανονικα νομιζω δεν θα εχεις θεμα.

  • Ευχαριστώ 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Μαράκι μας γλυκο!! Να ζησετε κ παντα ευτυχισμένοι!!!! Το ωραιότερο δωρο θα του κανεις του αντρουλη σου φετος!!!! Την κορακλα σας!!!! Με το καλο κ με κανενα πονο κοντοζυγωνει η μεγαλη μερα!!!! Εμας για το covid θέλουν τα αποτελέσματα εντος 72 ωρων, ουφ αλλο αγχος κι αυτο!!! Εγω εχω αυριο το απόγευμα ξανα καρδιοτοκογραφο.

Ευχαριστώ γλυκιά Σαλονικια;-) να ξες περιμένω να λευτερωθουμε κ οι δύο μας κ μετά βόλτα καροτσαδα :-D καλή επιτυχία στο καρδιοτοκογραφο,όλα καλά θα είναι.

πρίν από 54 λεπτά , ΕΥΑ! είπε:

Να ζησετε Μαρια μου και με το καλο να ερθει το κοριτσακι σας!!:wub:

Κοριτσια με το τεστ covid πως θα το κανετε ακριβως; Απο την στιγμη που δεν ειναι κατι προγραμματισμενο ποτε να παμε να το κανουμε..κ αν πχ περασουν οι μερες κ δεν εχουμε γεννησει ακομα θα κανουμε κ δευτερο;  Ειναι λιγο φλου η κατασταση.

Φανταζομαι ότι αν δεν πας προγραμματισμένα,σου κάνουν στην κλινικη μαζί με την εισαγωγή σου κ τεστ.μου φαίνεται κουλό δηλαδή να πηγαίνεις κάθε τρεις κ λίγο να επαναλαμβάνεις τεστ μέχρι να σε πιάσουν οι πόνοι.ρωτα τον γιατρό σου να σου πει τι ισχύει στην κλινική που θα γεννήσεις ή πάρε απευθείας εκεί.;)

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου Εύα μου:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στην ομάδα! Υγεία και ότι καλύτερο στα μωράκια που ήδη γεννήθηκαν! Με ένα πόνο οι υπόλοιπες! Θα μπω και εγω αύριο βράδυ στη κλινική για να γεννήσω Παρασκευή πρωί. Τεστ κοβιντ θέλανέ μέχρι τρεις μερες πριν οπότε πήγαμε σήμερα και το καναμε με τον άντρα μου. Τα τελευταία βραδιά δε κοιμαμαι καθόλου. Πολυ άγχος! Ανέβασα και πιεση... Άντε να τελειώνουμε με αυτό να περάσουμε στο επόμενο στάδιο!

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rebecca85 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Υγεία και ότι καλύτερο στα μωράκια που ήδη γεννήθηκαν! Με ένα πόνο οι υπόλοιπες! Θα μπω και εγω αύριο βράδυ στη κλινική για να γεννήσω Παρασκευή πρωί. Τεστ κοβιντ θέλανέ μέχρι τρεις μερες πριν οπότε πήγαμε σήμερα και το καναμε με τον άντρα μου. Τα τελευταία βραδιά δε κοιμαμαι καθόλου. Πολυ άγχος! Ανέβασα και πιεση... Άντε να τελειώνουμε με αυτό να περάσουμε στο επόμενο στάδιο!

Με το καλοοοοο!!!!τι όμορφα κοπέλα μου!!!λογικό να έχεις άγχος κ αγωνία ,σου εύχομαι έναν μαγικό τοκετό κ σύντομα στην αγκαλιά με ένα γερό μωρακι:x

Με έφαγες τελικά στην στροφή,μπραβο;-):-D με έναν πονο:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rebecca85 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Υγεία και ότι καλύτερο στα μωράκια που ήδη γεννήθηκαν! Με ένα πόνο οι υπόλοιπες! Θα μπω και εγω αύριο βράδυ στη κλινική για να γεννήσω Παρασκευή πρωί. Τεστ κοβιντ θέλανέ μέχρι τρεις μερες πριν οπότε πήγαμε σήμερα και το καναμε με τον άντρα μου. Τα τελευταία βραδιά δε κοιμαμαι καθόλου. Πολυ άγχος! Ανέβασα και πιεση... Άντε να τελειώνουμε με αυτό να περάσουμε στο επόμενο στάδιο!

Με το καλό κοπέλα Μ όλα να πανε καλα!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@MumMaria ευχαριστω!! Ειχα διαβάσει ότι είσαι και εσύ για Παρασκευή αλλά μετά είδα ότι μπαίνεις βράδυ! Θα πετυχεις και την αλλαγή του ζωδίου... Κάτσε βεβαια μη με φάει και μένα καμία άλλη στη στροφή!

@Despoina Mar Ευχαριστώ!! Και Εσύ δε πρέπει να αργείς πολύ... Σε λιγες μερες θα αλλαξει όλη η ζωή μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rebecca85 είπε:

@MumMaria ευχαριστω!! Ειχα διαβάσει ότι είσαι και εσύ για Παρασκευή αλλά μετά είδα ότι μπαίνεις βράδυ! Θα πετυχεις και την αλλαγή του ζωδίου... Κάτσε βεβαια μη με φάει και μένα καμία άλλη στη στροφή!

@Despoina Mar Ευχαριστώ!! Και Εσύ δε πρέπει να αργείς πολύ... Σε λιγες μερες θα αλλαξει όλη η ζωή μας!

Με το καλό κορίτσι μου❤️❤️❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Rebecca85 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Υγεία και ότι καλύτερο στα μωράκια που ήδη γεννήθηκαν! Με ένα πόνο οι υπόλοιπες! Θα μπω και εγω αύριο βράδυ στη κλινική για να γεννήσω Παρασκευή πρωί. Τεστ κοβιντ θέλανέ μέχρι τρεις μερες πριν οπότε πήγαμε σήμερα και το καναμε με τον άντρα μου. Τα τελευταία βραδιά δε κοιμαμαι καθόλου. Πολυ άγχος! Ανέβασα και πιεση... Άντε να τελειώνουμε με αυτό να περάσουμε στο επόμενο στάδιο!

Με το καλο κοριτσι μου να υποδεχτεις το μωρακι σου...

  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Rebecca85 said:

Καλησπέρα στην ομάδα! Υγεία και ότι καλύτερο στα μωράκια που ήδη γεννήθηκαν! Με ένα πόνο οι υπόλοιπες! Θα μπω και εγω αύριο βράδυ στη κλινική για να γεννήσω Παρασκευή πρωί. Τεστ κοβιντ θέλανέ μέχρι τρεις μερες πριν οπότε πήγαμε σήμερα και το καναμε με τον άντρα μου. Τα τελευταία βραδιά δε κοιμαμαι καθόλου. Πολυ άγχος! Ανέβασα και πιεση... Άντε να τελειώνουμε με αυτό να περάσουμε στο επόμενο στάδιο!

Κοριτσι μου εφτασε η ωρα!!!! Με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου γερο αγκαλιτσα! Με ενα πονο ευχομαι και να εχεις μια υπεροχη εμπειρια!!!! Θα περιμενουμε τα νεα σου! Η Παναγιτσα μαζι σου να πανε ολα καλα!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Rebecca85 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Υγεία και ότι καλύτερο στα μωράκια που ήδη γεννήθηκαν! Με ένα πόνο οι υπόλοιπες! Θα μπω και εγω αύριο βράδυ στη κλινική για να γεννήσω Παρασκευή πρωί. Τεστ κοβιντ θέλανέ μέχρι τρεις μερες πριν οπότε πήγαμε σήμερα και το καναμε με τον άντρα μου. Τα τελευταία βραδιά δε κοιμαμαι καθόλου. Πολυ άγχος! Ανέβασα και πιεση... Άντε να τελειώνουμε με αυτό να περάσουμε στο επόμενο στάδιο!

Με το καλό σου ευχομαι !ολα θα πανε καλα !!!μια μέρα είναι κ θα περάσει !!αξιζει χιλια τις εκατο το αποτέλεσμα !κ όπως λέω συνεχεια κ έχω γίνει γραφική ,,πιο πολύ είναι ο φόβος παρα ο πόνος !!!

  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rebecca85 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Υγεία και ότι καλύτερο στα μωράκια που ήδη γεννήθηκαν! Με ένα πόνο οι υπόλοιπες! Θα μπω και εγω αύριο βράδυ στη κλινική για να γεννήσω Παρασκευή πρωί. Τεστ κοβιντ θέλανέ μέχρι τρεις μερες πριν οπότε πήγαμε σήμερα και το καναμε με τον άντρα μου. Τα τελευταία βραδιά δε κοιμαμαι καθόλου. Πολυ άγχος! Ανέβασα και πιεση... Άντε να τελειώνουμε με αυτό να περάσουμε στο επόμενο στάδιο!

Με το καλό όλα να πάνε καλά!!!καλημέρα σε όλες κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...