Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 είπε:

Δεσποινακι δηλαδή θα το πας φυσιολογικά ? 

Ρε κορίτσια από αιμοπετάλια στις εξετάσεις τι γίνεται? Μου γράφουν μια παρατήρηση σήμερα για μεγάλα η γιατρός δεν είπε κάτι για αυτό αλλά με ξέρετε δε θέλω να τα συνδυάσω με τα υπόλοιπα 

Φυσιολογικα όπως κ να έχει θα πηγαινα απλά αγχωθηκα γτ η μικρή παιρνει πολυ βάρος κ σε δυο βδομάδες αν δεν έρθει από μόνη της κ μπω με προκληση στο νοσοκομείο δεν περιμενουν κ πολλες ώρες είναι η αλήθεια κ σ κάνουν καισαρικη:roll:


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Despoina Mar είπε:

Φυσιολογικα όπως κ να έχει θα πηγαινα απλά αγχωθηκα γτ η μικρή παιρνει πολυ βάρος κ σε δυο βδομάδες αν δεν έρθει από μόνη της κ μπω με προκληση στο νοσοκομείο δεν περιμενουν κ πολλες ώρες είναι η αλήθεια κ σ κάνουν καισαρικη:roll:

Ας σκεφτούμε θετικά κορίτσια μου όλες.βλεπω προβληματισμό σήμερα γενικότερα με τα νέα μας...Μέχρι τέλους θα υπάρχει αυτή η αγωνία αυτό βλέπω.Αντε να πάνε όλα καλά για όλες μας με οποιοδήποτε τρόπο 

  • Μου αρέσει 4

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μόλις μπήκα σπίτι. Τα νέα μου είναι καλά. Στον καρδιοτοκογραφο όλα ήταν ιδανικά και ο μπέμπης μας είναι σε κιλά 3 με 3,100. Η θέση καλή για τη φάση στην οποία βρισκόμαστε. Κάτι φάνηκε βέβαια να μην του αρέσει αλλά δεν ειπε πολλά. Μου είπε να σκεφτώ αυτές τις μέρες το ενδεχόμενο να πάμε με πρόκληση την άλλη Παρασκευή αν δεν έρθει μόνος του. Αλλιώς μπορούμε να περιμένουμε άλλη μια βδομάδα με συνεχής καρδιοτοκογραφους για να επιβεβαιώνουμε ότι όλα είναι καλά. Η αλήθεια είναι προβληματίστηκα για το τι να κάνω.. Πρότεινε να κάνουμε πολύ σεξ και ο άντρας μου ρωτούσε ποια στάση είναι καταλληλότερη επιστημονικά... Έκλαψα.. Και επίσης ρώτησε την ώρα του υπερήχου για τα προσόντα του γιου μας. Η μέτρηση έδειξε 2 πόντους :razz:. Με έστειλε κορίτσια χαχαχαχαχαχα

 

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 5

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Μόλις γυρισα κ ομολογώ πολυ προβληματισμενη.. Ο δικός Μ γιατρός έξω Μ έβγαλε τ μικρή 3750..μ είπε αν γεννουσα στη κλινική του θ Μ έβαζε μες τ βδομάδα σίγουρα Γ ν μην ζοριστω λόγω κιλών της μικρής και να γεννήσω φυσιολογικά γτ περιμενουν όσο χρειαστεί κ γίνεται εκεί... Στο νοσοκομείο όμως π θέλω ν γεννήσω εγώ τα κιλά δεν τα κοιτάνε καθόλου κ Μ είπε ότι προφανως σε 2 βδομάδες από τώρα π έχω πητ η μικρή θ φτάσει 4 κιλά.. Υπάρχει κ η απόκλιση αλλά σίγουρα θα είναι μεγάλη.. Όποτε Μ λέει κ θα δυσκολευτεις κ επειδή δεν θ περιμενουν πολλες ώρες εκεί πολυ πιθανον να σ βάλουν Γ καισαρική.. Την απόφαση Μ την έχω παρει εξ αρχής απλώς λίγο αγχωθηκα με τα κιλά κ κατά ποσο θ κατέβει κ η μικρή κ θ γεννήσω φυσιολογικά π θέλω..  Σεντονακι μικρο:P

Κορίτσι μου και εγώ και η @MumMaria έχουμε γεννήσει φυσιολογικά παιδάκια 4 κιλών κ άνω! Όλα πήγαν μια χαρά! Προσωπικά είχε κατέβει τόσο γρήγορα που πήγα στο νοσοκομείο και ήδη ήμουν σε διαδικασία τοκετού , δεν πρόλαβα να κάνω επισκληρίδειο και τέλειωσαν όλα τόσο γρήγορα! Όλα μια χαρά θα πάνε..!!! Δλδ κ με πρόκληση να πας νωρίτερα εάν δεν είναι έτοιμο το παιδί κ ο τράχηλος πάλι δεν θα περιμένουν στο νοσοκομείο κ θα σου κάνουν καισαρικη;

Just now, Eirini1988 είπε:

Κορίτσια μου μόλις μπήκα σπίτι. Τα νέα μου είναι καλά. Στον καρδιοτοκογραφο όλα ήταν ιδανικά και ο μπέμπης μας είναι σε κιλά 3 με 3,100. Η θέση καλή για τη φάση στην οποία βρισκόμαστε. Κάτι φάνηκε βέβαια να μην του αρέσει αλλά δεν ειπε πολλά. Μου είπε να σκεφτώ αυτές τις μέρες το ενδεχόμενο να πάμε με πρόκληση την άλλη Παρασκευή αν δεν έρθει μόνος του. Αλλιώς μπορούμε να περιμένουμε άλλη μια βδομάδα με συνεχής καρδιοτοκογραφους για να επιβεβαιώνουμε ότι όλα είναι καλά. Η αλήθεια είναι προβληματίστηκα για το τι να κάνω.. Πρότεινε να κάνουμε πολύ σεξ και ο άντρας μου ρωτούσε ποια στάση είναι καταλληλότερη επιστημονικά... Έκλαψα.. Και επίσης ρώτησε την ώρα του υπερήχου για τα προσόντα του γιου μας. Η μέτρηση έδειξε 2 πόντους :razz:. Με έστειλε κορίτσια χαχαχαχαχαχα

 

Εντάξει τέλεια νέα!!!! Γέλασα τόσο πολύ με τον άντρα σου για τα προσόντα του μπέμπη σας χεχεχεχεχεχχεχεχε άντε με το καλό και εσυ μια ενδομαδα έμεινε!!! Πηγαινετε την βόλτα σας σήμερα!!!

Just now, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χαίρομαι που είστε όλες καλά!!!

Όσον αφορά τον στρεπτοκοκο και την καισαρική: εμένα μου είχε γράψει την εξέταση αλλά δεν πρόλαβα να την κάνω οπότε το Σάββατο που σπάσανε τα νερά κ πήγα μου δώσανε 4 κάψουλες αντιβίωση και γέννησα την επόμενη μέρα... μετά από καισαρική κάθε φορά που θέλεις να θηλασεις καλείς τις μαιες της κλινικής και έρχονται και σου βάζουν αυτές το μωρό στο στήθος για όσο διάστημα δεν μπορείς να σηκωθείς ή πονάς πολύ. Εύχομαι να σας βοήθησα...

Φιλιά σε όλες!

Υ.Γ. @MumMaria και @Rebecca85 με το καλό!!!

Κορίτσι μου πως είσαι ; Την πήρατε την μπουμπου στο σπίτι; Πονάς από την καισαρικη; 

  • Μου αρέσει 3

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar said:

Φυσιολογικα όπως κ να έχει θα πηγαινα απλά αγχωθηκα γτ η μικρή παιρνει πολυ βάρος κ σε δυο βδομάδες αν δεν έρθει από μόνη της κ μπω με προκληση στο νοσοκομείο δεν περιμενουν κ πολλες ώρες είναι η αλήθεια κ σ κάνουν καισαρικη:roll:

Δεσποινακι μου η κουμπαρα μου 1.58 υψος και λεπτη, ενα σαμιαμιδακι και γεννησε 4500 το ενα και 4800 το βαφτιστηρι μου φυσιολογικα! Η κουνιαδα μου επισης την ανηψια μου φυσιολογικα με vbac κιολας 4500 κιλα περιπου! Ολα πηγαν τελεια! Κανε το σταυρο σου και μην ανησυχεις! Εξαλλου τωρα στο τελος δεν παιρνουν παρα πολυ βαρος θελω να πιστευω! Εσυ κανε μπαλα, περπατημα, χορο, καθισματα και για εκτονωση δηλαδη και θα ερθει η μικρουλα!!!! Μη μου ανησυχεις Δεποινακι μου!

Just now, Eirini1988 said:

Κορίτσια μου μόλις μπήκα σπίτι. Τα νέα μου είναι καλά. Στον καρδιοτοκογραφο όλα ήταν ιδανικά και ο μπέμπης μας είναι σε κιλά 3 με 3,100. Η θέση καλή για τη φάση στην οποία βρισκόμαστε. Κάτι φάνηκε βέβαια να μην του αρέσει αλλά δεν ειπε πολλά. Μου είπε να σκεφτώ αυτές τις μέρες το ενδεχόμενο να πάμε με πρόκληση την άλλη Παρασκευή αν δεν έρθει μόνος του. Αλλιώς μπορούμε να περιμένουμε άλλη μια βδομάδα με συνεχής καρδιοτοκογραφους για να επιβεβαιώνουμε ότι όλα είναι καλά. Η αλήθεια είναι προβληματίστηκα για το τι να κάνω.. Πρότεινε να κάνουμε πολύ σεξ και ο άντρας μου ρωτούσε ποια στάση είναι καταλληλότερη επιστημονικά... Έκλαψα.. Και επίσης ρώτησε την ώρα του υπερήχου για τα προσόντα του γιου μας. Η μέτρηση έδειξε 2 πόντους :razz:. Με έστειλε κορίτσια χαχαχαχαχαχα

 

Αχχααχχα α ρε Ρηνακι γελασα με τη σταση του σεξ αλλα και με τα προσοντα του μπεμπη! Παρεπιπτοντως τί σταση ειπε; Για να ξερουμε κι εμεις εδω μπας και λεμε τωρα κανουμε τιποτα! Αμα ειναι να βοηθησουμε το μωρο ας θυσιαστουμε οι μανες!!!!

Ολα καλα.κοριτσακι μου με τι μωρακι σας! Φτανει ο καιρος και σε εσας! Ηρεμια, υπομονη και το πολυ σε μια βδομαδα θα τον εχεις το μπεμπαρο σου!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου έστειλα για να δώσω το παρόν μου,δεν γέννησα ακόμα,χαχαχα!άρα λογικά αν δεν γίνει κάτι κ σήμερα το βράδυ,μπαίνουμε προγραμματισμένα αύριο το βράδυ.

Κάναμε σήμερα το τεστ κοβιντ εγώ κ ο άντρας μου κ βγήκαν τα αποτελέσματα,όλα καλά.τελειωσαμε τις τελευταίες δουλειές του σπιτιού με την μαμά κ γεμίσαμε το ψυγείο κ καταψυξη;-) είμαστε πλέον έτοιμοι,πανέτοιμοι!!!αγωνιωωωω:x

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Ας σκεφτούμε θετικά κορίτσια μου όλες.βλεπω προβληματισμό σήμερα γενικότερα με τα νέα μας...Μέχρι τέλους θα υπάρχει αυτή η αγωνία αυτό βλέπω.Αντε να πάνε όλα καλά για όλες μας με οποιοδήποτε τρόπο 

Γωγουλα μου ειδα για αιμοπεταλια που ρωτησες. Ειναι λιγο χαμηλα τα δικα μου και ειπε ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη αυτο! Επισης εγβ εχω και χοληστερινη τσιμπημενη οου δεν ειχα ποτε! Παλι λογω εγκυμοσυνης! Μου ειπε η παθολογος οτι 3 βδομαδες φου γεννησω θα κανουμε τοτε ενα τσεκ απ! Οποτε νομιζω αν δεν σου ειπαν κατι δεν θα ειναι κατι κοριτσακι μου!

Just now, MumMaria said:

Κορίτσια μου έστειλα για να δώσω το παρόν μου,δεν γέννησα ακόμα,χαχαχα!άρα λογικά αν δεν γίνει κάτι κ σήμερα το βράδυ,μπαίνουμε προγραμματισμένα αύριο το βράδυ.

Κάναμε σήμερα το τεστ κοβιντ εγώ κ ο άντρας μου κ βγήκαν τα αποτελέσματα,όλα καλά.τελειωσαμε τις τελευταίες δουλειές του σπιτιού με την μαμά κ γεμίσαμε το ψυγείο κ καταψυξη;-) είμαστε πλέον έτοιμοι,πανέτοιμοι!!!αγωνιωωωω:x

Συμπεθερουλα μου!!!! Με το καλο κοριτσακι μας! Θα σου γραψουμε αυριο ευχουλες εννοειται αλλα πρωτα ο Θεος μεθαυριο θα εχεις το κοριτσακι σου αγκαλιτσα!!! Πολυ θα ηθελα να δω τι οηρε η μαμα σου για το ψυγειο χιχιχι! Λογικα θα εχετε να τρωτε μεχρι να παει η μικρη σχολειο!!! Γλυκουλα μανουλα μωρε!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Φυσιολογικα όπως κ να έχει θα πηγαινα απλά αγχωθηκα γτ η μικρή παιρνει πολυ βάρος κ σε δυο βδομάδες αν δεν έρθει από μόνη της κ μπω με προκληση στο νοσοκομείο δεν περιμενουν κ πολλες ώρες είναι η αλήθεια κ σ κάνουν καισαρικη:roll:

Δεσποινάκι τις τελευταίες δυο βδομάδες δεν παίρνουν τόσο βάρος τα μωράκια ,να ξέρεις,μην ανησυχείς.εγω γέννησα αγοράκι 4 κιλα με πρόκληση κ φτ κ όλα πήγαν καλά.επισης πέρσι με τον γιο μου,ήταν αρκετά ψηλά αλλά κατέβηκε στην λεκάνη όταν μου βάλανε τις συσπάσεις κ όλα μια χαρουλα.θα το δεις,όλα θα πάνε καλά.;-)

Just now, Eirini1988 είπε:

Κορίτσια μου μόλις μπήκα σπίτι. Τα νέα μου είναι καλά. Στον καρδιοτοκογραφο όλα ήταν ιδανικά και ο μπέμπης μας είναι σε κιλά 3 με 3,100. Η θέση καλή για τη φάση στην οποία βρισκόμαστε. Κάτι φάνηκε βέβαια να μην του αρέσει αλλά δεν ειπε πολλά. Μου είπε να σκεφτώ αυτές τις μέρες το ενδεχόμενο να πάμε με πρόκληση την άλλη Παρασκευή αν δεν έρθει μόνος του. Αλλιώς μπορούμε να περιμένουμε άλλη μια βδομάδα με συνεχής καρδιοτοκογραφους για να επιβεβαιώνουμε ότι όλα είναι καλά. Η αλήθεια είναι προβληματίστηκα για το τι να κάνω.. Πρότεινε να κάνουμε πολύ σεξ και ο άντρας μου ρωτούσε ποια στάση είναι καταλληλότερη επιστημονικά... Έκλαψα.. Και επίσης ρώτησε την ώρα του υπερήχου για τα προσόντα του γιου μας. Η μέτρηση έδειξε 2 πόντους :razz:. Με έστειλε κορίτσια χαχαχαχαχαχα

 

Στείλανε πάρα πολλά κορίτσια που θα ήθελα να απαντήσω αλλά δεν προφταίνω.σε σένα όμως δεν άντεχα να μην απαντήσω.καλα ο άντρας σου δεν παίζεται,αχχααχααχα!!!έχετε δηλαδή κ μέτρηση τσουτσους:P αυτά είναι,χαχαχαχα

Θεσσαλονίκη τα είδες τα χαιρια μας ειρήνη εεε;;;αύριο θα πάρω πάλι κλινική να δω αν άλλαξαν μετά τα σημερινά πάλι τα μέτρα..πολλά κρουσματα ρε κορίτσια,πφφφφ

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κορίτσια μου έστειλα για να δώσω το παρόν μου,δεν γέννησα ακόμα,χαχαχα!άρα λογικά αν δεν γίνει κάτι κ σήμερα το βράδυ,μπαίνουμε προγραμματισμένα αύριο το βράδυ.

Κάναμε σήμερα το τεστ κοβιντ εγώ κ ο άντρας μου κ βγήκαν τα αποτελέσματα,όλα καλά.τελειωσαμε τις τελευταίες δουλειές του σπιτιού με την μαμά κ γεμίσαμε το ψυγείο κ καταψυξη;-) είμαστε πλέον έτοιμοι,πανέτοιμοι!!!αγωνιωωωω:x

Αχ Μαράκι μου με το καλό θα σε σκεφτόμαστε...Τι όμορφη αγωνια

Just now, Υβόννη είπε:

Γωγουλα μου ειδα για αιμοπεταλια που ρωτησες. Ειναι λιγο χαμηλα τα δικα μου και ειπε ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη αυτο! Επισης εγβ εχω και χοληστερινη τσιμπημενη οου δεν ειχα ποτε! Παλι λογω εγκυμοσυνης! Μου ειπε η παθολογος οτι 3 βδομαδες φου γεννησω θα κανουμε τοτε ενα τσεκ απ! Οποτε νομιζω αν δεν σου ειπαν κατι δεν θα ειναι κατι κοριτσακι μου!

Συμπεθερουλα μου!!!! Με το καλο κοριτσακι μας! Θα σου γραψουμε αυριο ευχουλες εννοειται αλλα πρωτα ο Θεος μεθαυριο θα εχεις το κοριτσακι σου αγκαλιτσα!!! Πολυ θα ηθελα να δω τι οηρε η μαμα σου για το ψυγειο χιχιχι! Λογικα θα εχετε να τρωτε μεχρι να παει η μικρη σχολειο!!! Γλυκουλα μανουλα μωρε!!!

Ειρηνακι μου ευχαριστωω πολύ μωρέ...ναι δε μου είπε κάτι οπότε πιστεύω απλά τα χει παίξει όλος ο οργανισμός

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο γυρίσαμε από εμβρυολογο και γυναικολόγο. Ο μικρός δεν έχει γυρίσει και ,σύμφωνα με τον εμβρυολογο, δεν πρόκειται κιόλας . Ο γυναικολόγος μου λέει να του δώσουμε λίγο χρόνο ακόμη. Η τελική απόφαση για φ.τ. ή καισαρική θα παρθεί σε μια εβδομάδα. Το παιδί μου είναι 3.560 , ξεροκέφαλο, μαλλιαρό και προικισμένο λέει ο γιατρός. 

Σύμφωνα με τις πιθανότητες, μεταξύ 5 και 10 Νοεμβρίου θα μπούμε για καισαρική.

Βέβαια σήμερα έκανα και τις καλλιέργειες για στρεπτόκοκκο κλπ. Χθες εμβολιαστηκαμε για γρίπη.... 

Ακόμα σε αναμονή λοιπόν . Όχι τίποτα άλλο, αλλά περιμένει κι η μαμά μου σινιάλο για να έρθει Αθήνα οργανωθούμε λίγο!

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Gogo1994 είπε:

Αχ Μαράκι μου με το καλό θα σε σκεφτόμαστε...Τι όμορφη αγωνια

Ειρηνακι μου ευχαριστωω πολύ μωρέ...ναι δε μου είπε κάτι οπότε πιστεύω απλά τα χει παίξει όλος ο οργανισμός

Ευχαριστώ Γωγώ μου!!!λοιπόν πάρε βαθιές ανάσες,χάιδεψε κοιλίτσα κ σκέψου ότι μπορεί να είναι οι τελευταίες φορές που την χαϊδεύεις κ σε λίγες μέρες,μπορεί κ ώρες ,θα έχεις το αντράκι σου αγκαλια:x

Just now, Alexandra P. είπε:

Πριν λίγο γυρίσαμε από εμβρυολογο και γυναικολόγο. Ο μικρός δεν έχει γυρίσει και ,σύμφωνα με τον εμβρυολογο, δεν πρόκειται κιόλας . Ο γυναικολόγος μου λέει να του δώσουμε λίγο χρόνο ακόμη. Η τελική απόφαση για φ.τ. ή καισαρική θα παρθεί σε μια εβδομάδα. Το παιδί μου είναι 3.560 , ξεροκέφαλο, μαλλιαρό και προικισμένο λέει ο γιατρός. 

Σύμφωνα με τις πιθανότητες, μεταξύ 5 και 10 Νοεμβρίου θα μπούμε για καισαρική.

Βέβαια σήμερα έκανα και τις καλλιέργειες για στρεπτόκοκκο κλπ. Χθες εμβολιαστηκαμε για γρίπη.... 

Ακόμα σε αναμονή λοιπόν . Όχι τίποτα άλλο, αλλά περιμένει κι η μαμά μου σινιάλο για να έρθει Αθήνα οργανωθούμε λίγο!

 

 

Κοπέλα μου ας είναι..το παιδάκι σου έχει προσωπικότητα,μπορεί να μην θέλει να γυρίσει,κ με καισαρική να πας να ξέρεις μετά όταν θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά ούτε θα σε νοιάζει.πραγματικα στο λέω.λες κ δια μαγείας ,αλλάζει ο τρόπος που βλέπουμε κ σκεφτόμαστε κάποια πράγματα.ολα θα πάνε καλά,είμαι σίγουρη.κρατα πόσο μεγάλο μωράκι είναι κ πως είναι καλά κ κοντευετε να γνωριστειτε:x

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Ευχαριστώ Γωγώ μου!!!λοιπόν πάρε βαθιές ανάσες,χάιδεψε κοιλίτσα κ σκέψου ότι μπορεί να είναι οι τελευταίες φορές που την χαϊδεύεις κ σε λίγες μέρες,μπορεί κ ώρες ,θα έχεις το αντράκι σου αγκαλια:x

Κοπέλα μου ας είναι..το παιδάκι σου έχει προσωπικότητα,μπορεί να μην θέλει να γυρίσει,κ με καισαρική να πας να ξέρεις μετά όταν θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά ούτε θα σε νοιάζει.πραγματικα στο λέω.λες κ δια μαγείας ,αλλάζει ο τρόπος που βλέπουμε κ σκεφτόμαστε κάποια πράγματα.ολα θα πάνε καλά,είμαι σίγουρη.κρατα πόσο μεγάλο μωράκι είναι κ πως είναι καλά κ κοντευετε να γνωριστειτε:x

Πέρα από λίγη αγωνία, δεν νιώθω κάτι αρνητικό. Ξέρω ότι το πιο σημαντικό είναι να γυρίσουμε σπίτι μας τρεις και υγιείς! Όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα. 

Σου εύχομαι λοιπόν να πάνε όλα καλά και για σένα και την επόμενη φορά που θα μας γράψεις να είναι με δάκρυα χαράς στα μάτια! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. said:

Πριν λίγο γυρίσαμε από εμβρυολογο και γυναικολόγο. Ο μικρός δεν έχει γυρίσει και ,σύμφωνα με τον εμβρυολογο, δεν πρόκειται κιόλας . Ο γυναικολόγος μου λέει να του δώσουμε λίγο χρόνο ακόμη. Η τελική απόφαση για φ.τ. ή καισαρική θα παρθεί σε μια εβδομάδα. Το παιδί μου είναι 3.560 , ξεροκέφαλο, μαλλιαρό και προικισμένο λέει ο γιατρός. 

Σύμφωνα με τις πιθανότητες, μεταξύ 5 και 10 Νοεμβρίου θα μπούμε για καισαρική.

Βέβαια σήμερα έκανα και τις καλλιέργειες για στρεπτόκοκκο κλπ. Χθες εμβολιαστηκαμε για γρίπη.... 

Ακόμα σε αναμονή λοιπόν . Όχι τίποτα άλλο, αλλά περιμένει κι η μαμά μου σινιάλο για να έρθει Αθήνα οργανωθούμε λίγο!

 

 

Αλεξανδρα μου πολυ ομορφα τα νεα σας! Ενα γερο, μαλλιαρο τροφαντο παιδακι!!!!! Με το καλο κοριτσι μου! Οσο για τη θεσουλα ε δε θα σκασουμε εννοειται! Θα πας κιουρια στο ραντεβου να συναντησεις το παιδακι σου!!!! Πλησιαζει και για σενα η ωρα κοριτσι μου! Με το καλο ευχομαι να χαρεις τις τελευταιες μερες της εγκυμοσυνης σου!!!

Just now, Gogo1994 said:

Αχ Μαράκι μου με το καλό θα σε σκεφτόμαστε...Τι όμορφη αγωνια

Ειρηνακι μου ευχαριστωω πολύ μωρέ...ναι δε μου είπε κάτι οπότε πιστεύω απλά τα χει παίξει όλος ο οργανισμός

Ναι Γωγουλα.μου! Θα παρουμε ξανα τα πανω μας! Αν σκεφτεις οτι εχουμε μεσα μας πεον ενα ολοκληρο μωρακι!!! Ποσο αγωνα κανει ο οργανισμος μας να το θρεψει και να το μεγαλωσει! Λογικο να αποσυντονιζονται διαφορα! Ολα ομως μια χαρα ειναι! Λιγο εμεινε εξαλλου!!!!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Πέρα από λίγη αγωνία, δεν νιώθω κάτι αρνητικό. Ξέρω ότι το πιο σημαντικό είναι να γυρίσουμε σπίτι μας τρεις και υγιείς! Όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα. 

Σου εύχομαι λοιπόν να πάνε όλα καλά και για σένα και την επόμενη φορά που θα μας γράψεις να είναι με δάκρυα χαράς στα μάτια! 

Έτσι ακριβώς όπως τα λες,τρεις κ υγιείς!!!μπράβο σου κοπέλα μου!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλάβατε κορίτσια έπρεπε να ξέρουμε κάθε λεπτομέρεια της ανατομίας του γιου μας...

Την άλλη βδομάδα λοιπόν πρώτα ο Θεός έρχεται και η δίκη μας σειρά.. Απίστευτο ότι φτάσαμε τόσο μακριά. Και χαίρομαι πολύ γιατί τα νέα όλων μας είναι καλά.

@MumMaria η σκέψη όλων είναι μαζί σου για αύριο.. Για τα νέα μέτρα άκουσα ότι θα ισχύσουν σπο Σάββατο.  Χαμός με τα κρούσματα, η Θεσσαλονίκη στο πορτοκαλί και δεν ξέρουμε τι ξημερώνει. Τι να πω πια ελπίζω στο μαιευτήριο να ισχύει ότι ίσχυε..

 

  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...