Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 είπε:

Πωπω ρε κορίτσι μου μα έλεος πια αλήθεια.προφανως Μ δε κοιμόμαστε.καλεεε κ αυτό τους φταίει? Ααα θα μας τρελάνουν οι γιατροί! 

Νταξει όλα παίζουν ρόλο... Η αϋπνία το άγχος. Απλά όλα αυτά είναι και φυσιολογικο να υπάρχουν στην εγκυμοσύνη. Τέλος πάντων. Δνε με πειράζει να κάνω ο, τι χρειάζεται...Δεν θέλω να κάνω ενέσεις και ελπίζω να μην χρειαστει....αλλα οκ! 

Just now, Υβόννη είπε:

Αργυρουλα μου καταρχην παρε μια μεγαλη μεγαλη αναπνοη και σκεψου οτι δεν φταις εσυ και το τι τρως αλλα ο αγαπημενος μας πλακουντας που σου κανει τη ζημια. Επισης τον γιατρο τον εκραζες γιατι ο γλυκουλης εχει κανει οτι μπορει σε αυτη την εγκυμοσυνη να σε αγχωσει, οποτε πξρε η μπαλα και το ζαχαρο! Για περπατημα, εχω μια ιδεα.. Εχει κατι βιντεακια στο ιντερνετ με περπατημα για εκγυους αλλα για το σπιτι! Γιατι δε δοκιμαζεις κατι τετοιο; Ενα μισαωρακι στο σπιτι; Εχει και βιντεο με χορο εγκυων και βοηθαει να κατεβει και το μωρο!! 

Αν χρειαστει ενεσεις μη μασας! Εκανε ο αντρας μου για το διαβητη. Δεν πονανε καθολου απλα θελει σταθερη ωρα θυμαμαι! Και ισως αν θες να στην κανει ο Σπυρος (μου εκανε τις ενεσεις εμενα ο αντρας μου για την εξωσωματικη).

Ναι εννοείται ο, τι χρειαστεί απλά ξέρεις εκεί που λέω οκ το ρύθμισα με κι αυτό.... Τσουπ! Τέλος πάντων μέσα στο σπίτι όσο έχω ενέργεια κάνω πολλά πράγματα είναι η αλήθεια. Και χορεύουμε και μπάλα ξεκίνησα πάνω κάτω... Πιο πολύ οι πρωινές μετρήσεις βγαίνουν εκτός... Που είμαι πολλές ώρες νηστικη και χωρίς νερό και κοιμάμαι. Και νομίζω εκεί είναι και το όλο θέμα στον διαβήτη. 

Όσο για τον γιατρό όπως τα λες είναι! Αλλά μου την σπάει λίγο τώρα με το ζάχαρο γιατί δεν το ανέβασα από άγχος όσο και να μου λένε ότι παίζει ρόλο. Εκανα κάτι εξετάσεις η αλήθεια είναι και ήταν ανεβασμενες και μου εξήγησαν ότι είναι δίκοπο μαχαίρι γιατί αφενός οι τιμές δείχνουν ότι ο πλακούντας πάει τέλεια και από την άλλη ότι υπερλειτουργει και μου κάνει ζάχαρο. Έχουμε γίνει πανεπιστήμονες έτσι τα έχουμε πει αυτά και στο παρελθόν!! 

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Argyroula said:

Νταξει όλα παίζουν ρόλο... Η αϋπνία το άγχος. Απλά όλα αυτά είναι και φυσιολογικο να υπάρχουν στην εγκυμοσύνη. Τέλος πάντων. Δνε με πειράζει να κάνω ο, τι χρειάζεται...Δεν θέλω να κάνω ενέσεις και ελπίζω να μην χρειαστει....αλλα οκ! 

Ναι εννοείται ο, τι χρειαστεί απλά ξέρεις εκεί που λέω οκ το ρύθμισα με κι αυτό.... Τσουπ! Τέλος πάντων μέσα στο σπίτι όσο έχω ενέργεια κάνω πολλά πράγματα είναι η αλήθεια. Και χορεύουμε και μπάλα ξεκίνησα πάνω κάτω... Πιο πολύ οι πρωινές μετρήσεις βγαίνουν εκτός... Που είμαι πολλές ώρες νηστικη και χωρίς νερό και κοιμάμαι. Και νομίζω εκεί είναι και το όλο θέμα στον διαβήτη. 

Όσο για τον γιατρό όπως τα λες είναι! Αλλά μου την σπάει λίγο τώρα με το ζάχαρο γιατί δεν το ανέβασα από άγχος όσο και να μου λένε ότι παίζει ρόλο. Εκανα κάτι εξετάσεις η αλήθεια είναι και ήταν ανεβασμενες και μου εξήγησαν ότι είναι δίκοπο μαχαίρι γιατί αφενός οι τιμές δείχνουν ότι ο πλακούντας πάει τέλεια και από την άλλη ότι υπερλειτουργει και μου κάνει ζάχαρο. Έχουμε γίνει πανεπιστήμονες έτσι τα έχουμε πει αυτά και στο παρελθόν!! 

Δεν εμεινε πολυ Αργυρουλα μου εξαλλου! ενας μηνας; Και πολυ ισως λεω! Απλα πλεον ναι δεν εχουμε ελεγχο σε πολλα! Και ετσι θα ειναι απο δω και περα η ζωη μας! Πες τα να ξεσπασεις αλλα το σημαντικο ειναι οτι ο μπεμπαρος ειναι γερος, εσυ επισης και οτι ολα ρυθμιζονται! Ναι σπαστικο, ναι γιατι ενα εξτρα πραγμα τωρα στο κεφαλι σου αλλα το σημαντικο ειναι οτι σε ενα μηνα το πολυ θα τον εχεις εκει!!!!!!! Οποτε fingers crossed να μη χρειαστουν ενεσουλες και οκ ναι με αυτο το αγχος μας εχουν πρηξει ολοι, αλλα δε φταιει για ολα αυτο!

 

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Δεν εμεινε πολυ Αργυρουλα μου εξαλλου! ενας μηνας; Και πολυ ισως λεω! Απλα πλεον ναι δεν εχουμε ελεγχο σε πολλα! Και ετσι θα ειναι απο δω και περα η ζωη μας! Πες τα να ξεσπασεις αλλα το σημαντικο ειναι οτι ο μπεμπαρος ειναι γερος, εσυ επισης και οτι ολα ρυθμιζονται! Ναι σπαστικο, ναι γιατι ενα εξτρα πραγμα τωρα στο κεφαλι σου αλλα το σημαντικο ειναι οτι σε ενα μηνα το πολυ θα τον εχεις εκει!!!!!!! Οποτε fingers crossed να μη χρειαστουν ενεσουλες και οκ ναι με αυτο το αγχος μας εχουν πρηξει ολοι, αλλα δε φταιει για ολα αυτο!

 

Έτσι είναι μωρέ... Με πιάνουν τα νεύρα μου όταν βγαίνει εκτός ελέγχου! Αλλά ναι....οταν σκέφτομαι ότι έρχεται η ώρα δεν με νοιάζει τίποτα...αλλα είπαμε η γκρίνια είναι γκρίνια! Κι εγώ ή αρχγκρινιαρα της παρέας εδώ!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα!!!!! Εγω εδω φτιαχνω τη φωλια μου χεχεχε, προσπαθω να τα εχω οσο πιο έτοιμα γινεται κ γιαυτο εχω ψιλοχαθει, σας διαβαζω ομως το βραδακι πριν παω για υπνο. Λοιπον, περαστικα στον Βασιλάκη μας, Μαράκι προσοχη κι εσυ κοριτσι μου μη σου κολλήσει τιποτα.

Ειρήνη 88 ειδες τα περασαμε τα μαξιλαρια μας.

Αργυρουλα οπως λενε κ τα κορίτσια υπομονη λιγο απο μηνας εμεινε.

Γωγω μια χαρα τον βρισκω τον γιο σου, ετσι φιτ σε αντιθεση με τον μπουλουκο τον δικο μου.

Υβόννη μου, δεν ηταν να ερθει η μαμα σου κορίτσι μου τωρα; αλλαξε κατι; 

Εγω κορίτσια μου εκανα κ τον καρδιοτοκογραφο, μου ειπαν πολυ καλος βγηκε, εκανα κ την τριτη μου κορτιζονη, σταματησα κ προγεστερόνη κ βλεπουμε, παντως σαν να εφυγε λιγο το κεφαλι του απο εκει που ηταν στο στήθος μου κ ομολογω κοιμάμαι καπως καλυτερα, θα δειξει.

Ευχομαι μια όμορφη κ ξεκουραστη Κυριακή για ολες μας!!!!! Τα φιλια μου κ την αγαπη μου!!!!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή κορίτσια! Πως είστε; Εδώ οι βασικές προετοιμασίες ολοκληρώθηκαν, έχουμε και κούνια! Την Τετάρτη πήγα ΙΚΑ, ΙΚΕΑ, Η&Μ κλτ και το βράδυ είχα πόνους και Πέμπτη πρωί κάναμε NST αλλά όλα καλά. Στις 21/10 μπαίνω στο μήνα μου και έχω γιατρό. Λογικά είπαμε θα κλείσουμε την καισαρική για 6/11. Θέλω να γεννήσω Παρασκευή και να περάσουμε σκ στο νοσοκομείο που λόγω εμπειρίας ξέρω είναι πιο λίγος ο κόσμος και πιο ήρεμα. Ίσως μας φέρει μερικά πράγματα ακόμα μια συγγενής του άντρα μου που μεγαλώσανε τα δικά της παιδάκια. 

  • Μου αρέσει 11

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,καλή Κυριακή σε όλες μας:x

Ο Βασίλης μου ευτυχώς συνήλθε τελείως ,έχει πάνω από 36 ώρες να κάνει πυρετό οπότε το περάσαμε κι αυτό.;-) τώρα ξεκίνησε πάλι να αλωνιζει:razz:

Εγώ προχθές βράδυ είχα έντονους πόνους περιόδου κ στην μέση μαζί με πετρώματα,χθες στο σκούπισμα λίγο ροζ κ ο γιατρός μου είπεν ότι μάλλον ξεκίνησε η διαδικασία.μπορει να γεννήσω κ σήμερα ,μπορεί κ σε λίγες μερουλες.παντως κοντεύω.αυροο έχω καρδιοτοκογραφο κ θα με δει κ από κατω.οπως κ να χει Παρασκευή,αν δεν έρθει μόνο του,μπαίνουμε για προκληση.

Ελπίζω όλα τα κοριτσάκια να είστε καλά,να ετοιμάζετε τις φωλιτσες σας,τα πραγματακια των μικρών μας θησαυρών κ να μας απασχολούν μόνο τα ευχάριστα αυτού του ταξιδιου που φτάνει στο τέλος του.ολα τα υπόλοιπα σε λίγο καιρό ούτε θα τα θυμόμαστε,αφού θα κραταμε τα μωράκια μας αγκαλια:x

Μπραβο το αγορι μου, που εγινε καλα!!!! Σημερα;;;!!!!! Δεν ειμαι ετοιμη...εσυ Μαράκι;;;;; με το καλο όποτε κ να ερθει!!!,

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Χαίρομαι που είστε όλες καλά, πλησιάζει η ώρα κ για εσάς :D

@MumMaria θα είσαι η επόμενη! Με το καλό! Να το ευχαριστηθείς εύχομαι!!!

Καλή Κυριακή σε όλες!

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,καλή Κυριακή σε όλες μας:x

Ο Βασίλης μου ευτυχώς συνήλθε τελείως ,έχει πάνω από 36 ώρες να κάνει πυρετό οπότε το περάσαμε κι αυτό.;-) τώρα ξεκίνησε πάλι να αλωνιζει:razz:

Εγώ προχθές βράδυ είχα έντονους πόνους περιόδου κ στην μέση μαζί με πετρώματα,χθες στο σκούπισμα λίγο ροζ κ ο γιατρός μου είπεν ότι μάλλον ξεκίνησε η διαδικασία.μπορει να γεννήσω κ σήμερα ,μπορεί κ σε λίγες μερουλες.παντως κοντεύω.αυροο έχω καρδιοτοκογραφο κ θα με δει κ από κατω.οπως κ να χει Παρασκευή,αν δεν έρθει μόνο του,μπαίνουμε για προκληση.

Ελπίζω όλα τα κοριτσάκια να είστε καλά,να ετοιμάζετε τις φωλιτσες σας,τα πραγματακια των μικρών μας θησαυρών κ να μας απασχολούν μόνο τα ευχάριστα αυτού του ταξιδιου που φτάνει στο τέλος του.ολα τα υπόλοιπα σε λίγο καιρό ούτε θα τα θυμόμαστε,αφού θα κραταμε τα μωράκια μας αγκαλια:x

Μαρία τι υπέροχα νεακιααα...και ροζ κ πονακια τι καλααα.ερχεται η μπέμπα.πολυ χάρηκα.αντεεε να μας πεις...με το καλό κορίτσι μου έγινε κ ο Βασιλάκος καλά να υποδεχτεί την αδερφούλα του

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Marilou77 είπε:

Μπραβο το αγορι μου, που εγινε καλα!!!! Σημερα;;;!!!!! Δεν ειμαι ετοιμη...εσυ Μαράκι;;;;; με το καλο όποτε κ να ερθει!!!,

Να πω την αλήθεια ,τώρα που έγινε καλά ο Βασίλης δεν με πειράζει καθόλου.θα προτιμούσα από Τρίτη κ μετά που θα έρθει κ η μαμά μου αλλά ας είναι;-)

Κορίτσι μου έτοιμη δεν θα νιώθεις ποτέ, νομίζω.θα σου έρθει όμως κ δεν θα πιστεύεις με αυτό το δωρο:x

Ευχαριστώ κορίτσια μου για όλες τις ευχές σας.αυριο θα σας πω νέα μετά τον καρδιοτοκογραφο.κ που ξέρετε;όλο κ κάποια μπορεί να με προλαβει;-)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τί κανετε; Ευχομαι να εχετε ολες μια ομορφη Κυριακη! 

@MumMaria συμπεθερουλα μου ερχεται η κορουλα σου! Εισαι τοσο κοντα στο να την παρεις αγκαλιτσα! Και τι καλα που ειναι πλεον καλα ο Βασιλακης μας και ετσι δεν εχεις αγωνια πλεον! Να δουμε θα εισαι η επομενη ή οντως θα προλαβει καποια; Ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην και να εχουμε τα καλυτερα νεα μεσα στη βδομαδα!!!

@Marilou77γλυκο μου κοριτσι ετοιμαζεις τη φωλιτσα σας; Ποσα συρταρια εχει τωρα ο μπεμπης; Χιχιχι! Πολυ χαιρομαι που ολα ειναι μια χαρα με.το.μωρακι, που κανατε ενεσουλες και πιασατε τα μαξιλαρακια σας!!! Η μαμα μου θα ερθει κοριτσι μου αλλα αφου γεννησω πρωτα ο Θεος! Ελπιζω να πετανε ακομη αεροπλανα κατα δω κια να μην μας κλεισουν με τον παλιοιο! Αλλα.ας ειμαστε θετικοι!

@Depykal θα ερθει και η σειρα σου γλυκια μου! Περναει γρηγορα ο καιρος στο τελος ειδικα!!! Ειναι το μικρο της παρεας μας.ο μπεμπης σου!

@MinakiG ολα ετοιμα εκει βλεπω! Με το καλο τωρα να δρομολογησετε την ημερομηνια κοριτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 6

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου τί κανετε; Ευχομαι να εχετε ολες μια ομορφη Κυριακη! 

@MumMaria συμπεθερουλα μου ερχεται η κορουλα σου! Εισαι τοσο κοντα στο να την παρεις αγκαλιτσα! Και τι καλα που ειναι πλεον καλα ο Βασιλακης μας και ετσι δεν εχεις αγωνια πλεον! Να δουμε θα εισαι η επομενη ή οντως θα προλαβει καποια; Ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην και να εχουμε τα καλυτερα νεα μεσα στη βδομαδα!!!

@Marilou77γλυκο μου κοριτσι ετοιμαζεις τη φωλιτσα σας; Ποσα συρταρια εχει τωρα ο μπεμπης; Χιχιχι! Πολυ χαιρομαι που ολα ειναι μια χαρα με.το.μωρακι, που κανατε ενεσουλες και πιασατε τα μαξιλαρακια σας!!! Η μαμα μου θα ερθει κοριτσι μου αλλα αφου γεννησω πρωτα ο Θεος! Ελπιζω να πετανε ακομη αεροπλανα κατα δω κια να μην μας κλεισουν με τον παλιοιο! Αλλα.ας ειμαστε θετικοι!

@Depykal θα ερθει και η σειρα σου γλυκια μου! Περναει γρηγορα ο καιρος στο τελος ειδικα!!! Ειναι το μικρο της παρεας μας.ο μπεμπης σου!

@MinakiG ολα ετοιμα εκει βλεπω! Με το καλο τωρα να δρομολογησετε την ημερομηνια κοριτσι μου!!!

4 ολόκληρα συρτάρια, για αρχη , έπεται κ συνέχεια χαχαχαχαχα!!  Έρχεται κ η δικη σου η σειρα σιγα σιγα μετα το Μαράκι κοντα ειστε στις μερες η εστω σε 15 συμφωνα με το τικερακι σου, θα ρθει κ η μανουλα τελεια!!!! Ολο αφίξεις θα εισαι Ειρήνη μου.

Κορίτσια μου , μου φαινεται πολυ περιεργο, το όνειρο μας θα παρει σαρκα κ οστα σε λιγο καιρο....ποσο γρηγορα περασε ο καιρος, κ τωρα που πλησιαζει η ωρα μου φαινεται σαν να εχει σταματήσει ο χρονος σαν να μην προχωρα......

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 said:

4 ολόκληρα συρτάρια, για αρχη , έπεται κ συνέχεια χαχαχαχαχα!!  Έρχεται κ η δικη σου η σειρα σιγα σιγα μετα το Μαράκι κοντα ειστε στις μερες η εστω σε 15 συμφωνα με το τικερακι σου, θα ρθει κ η μανουλα τελεια!!!! Ολο αφίξεις θα εισαι Ειρήνη μου.

Κορίτσια μου , μου φαινεται πολυ περιεργο, το όνειρο μας θα παρει σαρκα κ οστα σε λιγο καιρο....ποσο γρηγορα περασε ο καιρος, κ τωρα που πλησιαζει η ωρα μου φαινεται σαν να εχει σταματήσει ο χρονος σαν να μην προχωρα......

4  συρταρια ουαου! Δε ρωταω τι τα εκανες τα πραγματα που ειχαν μεσα αυτα τα συρταρια!! Χιχιχιχι! 2 βδομαδες λεει το τικερακι οντως...Απιστευτο!

Μαριλου μου ακριβως το ιδιο εχω παθει κι εγω! Ενω πιο πριν ολα πηγαιναν γρηγορα σχετικα, πλεον μου φαινεται οτι η καθε βδομαδα κραταει παρα πολυ! Λεμε εδω μεταξυ μας πολυ συχνα τη λεξη μαμα, αλλα τη γραφουμε! Ξερεις ποσο παραξενο, συγκινητικο, εντονο ειναι οταν το ακουω; Μαμα...Σε 2 βδομαδες, πρωτα ο Θεος και η Παναγιτσα, θα ειμαι επιτελους μαμα:cry: (φατσακι συγκινησης)!

  • Μου αρέσει 6

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

4  συρταρια ουαου! Δε ρωταω τι τα εκανες τα πραγματα που ειχαν μεσα αυτα τα συρταρια!! Χιχιχιχι! 2 βδομαδες λεει το τικερακι οντως...Απιστευτο!

Μαριλου μου ακριβως το ιδιο εχω παθει κι εγω! Ενω πιο πριν ολα πηγαιναν γρηγορα σχετικα, πλεον μου φαινεται οτι η καθε βδομαδα κραταει παρα πολυ! Λεμε εδω μεταξυ μας πολυ συχνα τη λεξη μαμα, αλλα τη γραφουμε! Ξερεις ποσο παραξενο, συγκινητικο, εντονο ειναι οταν το ακουω; Μαμα...Σε 2 βδομαδες, πρωτα ο Θεος και η Παναγιτσα, θα ειμαι επιτελους μαμα:cry: (φατσακι συγκινησης)!

Αντε μωρε Ειρήνη θα με κάνεις βραδιατικα να με παρουν τα ζουμια......οντως ειναι τοσο συγκινητικό.....μανουλες.....χαζομανουλες.....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...