Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Marilou77 said:

Αντε μωρε Ειρήνη θα με κάνεις βραδιατικα να με παρουν τα ζουμια......οντως ειναι τοσο συγκινητικό.....μανουλες.....χαζομανουλες.....

Οχιιιιιιι σταματαω!!!! Και κοιτα πώς θα φυγει το κλαμα! Εκανα σημερα μηλοπιτακια με πιτουρο αχαχαχαχα! Συμφωνα με τον αδερφο μου ειμαι η ντροπη της ζαχαροπλαστικης! Με το στομαχι τοσο ψηλα ομως, μονο πιτουρο μπορω να χωνεψω!

  • Χαχα 5

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Οχιιιιιιι σταματαω!!!! Και κοιτα πώς θα φυγει το κλαμα! Εκανα σημερα μηλοπιτακια με πιτουρο αχαχαχαχα! Συμφωνα με τον αδερφο μου ειμαι η ντροπη της ζαχαροπλαστικης! Με το στομαχι τοσο ψηλα ομως, μονο πιτουρο μπορω να χωνεψω!

Χαχαχαχαχαχαχα, κι εγω εκανα αλλα κανονικη μηλοπιτα, την εκανα χθες τελειωσε σημερα :tongue:. Καλα αυτο με το στομαχι δεν παιζει, σε νιώθω......

Καλο βράδυ κ καλο ξημερωμα να έχουμε!! :x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα !!! Κάποιες από εσάς λογικά με θυμάστε κάποιες δε με ξέρετε :rolleyes:... έχει δυο τρεις μέρες μπαίνω και σας διαβάζω ξανά και σήμερα είπα να σας γράψω να σας πω και εγώ με τη σειρά μου τα νέα μου!!! Καταρχήν ελπίζω να είστε όλες καλά ,είδα δυο κορίτσια μας ήδη πήραν αγκαλίτσα τα μωρά τους και πολύ χάρηκα !!!!! Εγώ κλείνω την 35 σιγά σιγά ... ήμουν 3 εβδομάδες ξαπλωμένη γιατί ο τράχηλος έφτασε 1,9 από πολύ νωρίς + ότι είχα και πολλές συσπάσεις ! Ο γιοκας μου από τον έβδομο έχει πάρει τη τέλεια θέση σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού,είναι έτοιμος να βγει και εμείς έτοιμοι να τον γνωρίσουμε ! Με είχε ανησυχήσει λίγο ουι ήταν πολύ τυλιγμένος με το λώρο αλλά ως εκ θαύματος τη Παρασκευή που είχαμε γιατρό ξετυλίχτηκε !!! Α! Το τελευταίο μήνα έκανα και θυροειδη ενώ δεν είχα ποτέ .. ξεκίνησα ένα χαπάκι αλλά ο γιατρός λέει ότι ενδεχόμενος να φύγει αφού περάσουν και οι σαράντα μέρες μετά τη γεννά !!! Φτάσαμε αισίως στα 2,430 κιλάκια και συνεχίζουμε ! Νομίζω σας τα είπα όλα !!! Εύχομαι ότι καλύτερο ! Να έρθουν τα ζουζούνια και να μας αλλάξουν τη ζωή ! 

  • Μου αρέσει 14

hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lady_m said:

Κορίτσια καλησπέρα !!! Κάποιες από εσάς λογικά με θυμάστε κάποιες δε με ξέρετε :rolleyes:... έχει δυο τρεις μέρες μπαίνω και σας διαβάζω ξανά και σήμερα είπα να σας γράψω να σας πω και εγώ με τη σειρά μου τα νέα μου!!! Καταρχήν ελπίζω να είστε όλες καλά ,είδα δυο κορίτσια μας ήδη πήραν αγκαλίτσα τα μωρά τους και πολύ χάρηκα !!!!! Εγώ κλείνω την 35 σιγά σιγά ... ήμουν 3 εβδομάδες ξαπλωμένη γιατί ο τράχηλος έφτασε 1,9 από πολύ νωρίς + ότι είχα και πολλές συσπάσεις ! Ο γιοκας μου από τον έβδομο έχει πάρει τη τέλεια θέση σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού,είναι έτοιμος να βγει και εμείς έτοιμοι να τον γνωρίσουμε ! Με είχε ανησυχήσει λίγο ουι ήταν πολύ τυλιγμένος με το λώρο αλλά ως εκ θαύματος τη Παρασκευή που είχαμε γιατρό ξετυλίχτηκε !!! Α! Το τελευταίο μήνα έκανα και θυροειδη ενώ δεν είχα ποτέ .. ξεκίνησα ένα χαπάκι αλλά ο γιατρός λέει ότι ενδεχόμενος να φύγει αφού περάσουν και οι σαράντα μέρες μετά τη γεννά !!! Φτάσαμε αισίως στα 2,430 κιλάκια και συνεχίζουμε ! Νομίζω σας τα είπα όλα !!! Εύχομαι ότι καλύτερο ! Να έρθουν τα ζουζούνια και να μας αλλάξουν τη ζωή ! 

Μαρακι μου ομορφο!!!!!! Τι κανεις; Ποσο χαρηκα που μας εγραψες! Ξερεις ποσες φορες σε εχω σκεφτει; Ειχα μπει 1-2 φορες να δω πού εισαι! Χαιρομαι παρα πολυ που ολα πανε καλα, παρα τις μικροδυσκολιουλες με τον τραχηλο και το λωρο. Δοξα τω Θεω κοριτσακι μου εφτασες το μαξιλαρακι σου στις εβδομαδες, τα κιλακια του μπεμπακου σουπερ και συνεχιζουμε δυναμικα!!!!! Με το καλο σε λιγο καιρο να λεμε τα ακομη πιο ευχαριστα!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Μαρακι μου ομορφο!!!!!! Τι κανεις; Ποσο χαρηκα που μας εγραψες! Ξερεις ποσες φορες σε εχω σκεφτει; Ειχα μπει 1-2 φορες να δω πού εισαι! Χαιρομαι παρα πολυ που ολα πανε καλα, παρα τις μικροδυσκολιουλες με τον τραχηλο και το λωρο. Δοξα τω Θεω κοριτσακι μου εφτασες το μαξιλαρακι σου στις εβδομαδες, τα κιλακια του μπεμπακου σουπερ και συνεχιζουμε δυναμικα!!!!! Με το καλο σε λιγο καιρο να λεμε τα ακομη πιο ευχαριστα!

Αχχχχ ρε κορίτσι μου !!! Ευχαριστώ πολύ πολύ !!! Μακάρι να φτάσουμε ως το τέλος και όλα μα όλα να πάνε καλά !!!! Έχω αρχίσει να έχω τρομερό άγχος εν το μεταξύ ! Πως θα γίνει, που θα γίνει, πονάει δε πονάει η επισκληρίδειο , ποτέ κάνουν το κλισμα... ααααααα είναι τόσα πολλά ρεεεεε :confused: !!! Όσο και να προσπαθώ να μη το σκέφτομαι τσουπ ξανά στο μυαλό ! Πως το αποβάλλουμε αυτό λέτε ;;;


hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,καλή Κυριακή σε όλες μας:x

Ο Βασίλης μου ευτυχώς συνήλθε τελείως ,έχει πάνω από 36 ώρες να κάνει πυρετό οπότε το περάσαμε κι αυτό.;-) τώρα ξεκίνησε πάλι να αλωνιζει:razz:

Εγώ προχθές βράδυ είχα έντονους πόνους περιόδου κ στην μέση μαζί με πετρώματα,χθες στο σκούπισμα λίγο ροζ κ ο γιατρός μου είπεν ότι μάλλον ξεκίνησε η διαδικασία.μπορει να γεννήσω κ σήμερα ,μπορεί κ σε λίγες μερουλες.παντως κοντεύω.αυροο έχω καρδιοτοκογραφο κ θα με δει κ από κατω.οπως κ να χει Παρασκευή,αν δεν έρθει μόνο του,μπαίνουμε για προκληση.

Ελπίζω όλα τα κοριτσάκια να είστε καλά,να ετοιμάζετε τις φωλιτσες σας,τα πραγματακια των μικρών μας θησαυρών κ να μας απασχολούν μόνο τα ευχάριστα αυτού του ταξιδιου που φτάνει στο τέλος του.ολα τα υπόλοιπα σε λίγο καιρό ούτε θα τα θυμόμαστε,αφού θα κραταμε τα μωράκια μας αγκαλια:x

Καλημερα Μαράκι μου! Πως είμαστε σήμερα? Με την σκέψη σου κοιμήθηκα χθες... Τι ώρα εχεις γιατρό? 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Καλη εβδομάδα να έχουμε με όμορφα νέα και να υποδεχτούμε σιγά σιγά κι αλλά μωράκια στην ομάδα μας! @MumMaria νομίζω είσαι η επόμενη.. Έδωσε τα σημάδια η μπεμπουλα! Με το καλό λοιπόν αυτή τη βδομάδα να έρθει..

@Lady_m καλώς την και πάλι!! Με τον τραχηλο είχα αρκετά θεματάκια κι εγώ αλλά με προσοχή και πολύ ξεκούραση όλα πήγαν καλά. Τώρα περιμένουμε και δεν έρχεται... Όλα θα πάνε τέλεια να είσαι σίγουρη. Κι όσον αφορά το άγχος αυτό νομίζω δεν θα το αποβάλλουμε απλά θα έρθει εκείνη η μαγική ώρα και όλα θα πάρουν το δρόμο τους..

  • Μου αρέσει 6

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

να έχουμε μια όμορφη εβδομάδα!!κ με το καλό να έρθουν τα μωράκια που είναι έτοιμα στον κόσμο!!

εγω εδώ σε μια αναμονή..είναι να πάμε αυτήν την εβδομάδα στον γιατρό κ έχω αγωνία γιατί την τελευταία φορά που πήγαμε δεν είχε γυρίσει η μπουμπου!ενταξει τα έχω ζυγίσει στο μυαλό μου κ την καισαρική κ τον φτ κ θα το διεχειριστω καλά πιστεύω ότι κ αν έρθει ,απλά με τρώει κάπως η αγωνία..

κ για καποιο λόγο, δε ξέρω αν είναι το άγχος που πλησιάζει η γεννα ή οι ορμονες, μπορώ να εκνευριστω πανεύκολα με το παραμικρό..κ να κλάψω επίσης!!οοολα της μέλλουσας μανας τα περίεργα 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!τελείωσα με την εξέταση,δεν γενναω ακομα;-)

Ο τράχηλος μαλακός μεν αλλά μακρύς,πως έγινε αυτό έξω φοβομασταν ότι θα εξαλειφθεί από την 34η βδομάδα,έλα κ πες μου..συσπάσεις έχω αρκετές ,η μικρούλα δεν ζοριζεται όμως αν κ κουνιέται πολύ,οπότε θα το αφήσουμε μέχρι Παρασκευή.δεν χρειάζεται να βιαστούμε.ο γιατρος μου είπε περπάτημα κ σεξ!!οπότε ξεκινήσαμε ηδη;-)

Καλέ σας το λέω μέχρι την Παρασκευή άνετα με προλαβαίνει καμία άλλη,χαχα!τώρα ξεκίνησε η εβδομαδα:P

Καλή μας εβδομαδα λοιπόν κ ευχαριστώ για τις σκέψεις σας κορίτσια μου!!:x

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!τελείωσα με την εξέταση,δεν γενναω ακομα;-)

Ο τράχηλος μαλακός μεν αλλά μακρύς,πως έγινε αυτό έξω φοβομασταν ότι θα εξαλειφθεί από την 34η βδομάδα,έλα κ πες μου..συσπάσεις έχω αρκετές ,η μικρούλα δεν ζοριζεται όμως αν κ κουνιέται πολύ,οπότε θα το αφήσουμε μέχρι Παρασκευή.δεν χρειάζεται να βιαστούμε.ο γιατρος μου είπε περπάτημα κ σεξ!!οπότε ξεκινήσαμε ηδη;-)

Καλέ σας το λέω μέχρι την Παρασκευή άνετα με προλαβαίνει καμία άλλη,χαχα!τώρα ξεκίνησε η εβδομαδα:P

Καλή μας εβδομαδα λοιπόν κ ευχαριστώ για τις σκέψεις σας κορίτσια μου!!:x

Με το καλό Μαρακι Μ η μπουμπου:x

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!:razz: τι κάνετε;;;όλο κ αραιώνουμε,άλλες ετοιμάζουν τα μωρουδιακα,άλλες καθαρίζουν τα σπίτια,άλλες ήδη έχουν αγκαλίτσα τα μωράκια τους:x εγώ από σήμερα έχει ξεκινήσει το βρικολακιασμα της ανυπομονησίας ,που ξυπνάω μόνη μου κ σκέφτομαι διάφορα,αχ πόσο θα μου λείψει ο ύπνος μετά που θα τον χρειάζομαι,χαχααχαχα!ανυπομονώ να γνωρίσω την κόρη μου,έχω έναν τέτοιον ενθουσιασμό που σφίγγεται το στομάχι μου.ισως ένα παραπάνω γιατί το έχω ζήσει ήδη μια φορά κ ξέρω πόσο μαγικό θα είναι.θα το δείτε κι εσείς κ το εύχομαι πραγματικα σε όλες σας να το ζήσετε όπως επιθυμείτε,αλλά κ ιδανικά να μην είναι,να ξέρετε ότι η στιγμη που σας ακουμπάνε το παιδί σας πάνω στο στέρνο σας,απλα δεν υπάρχει,ξεχνάς τα πάντα.:x 

Καλή συνέχεια στην εβδομάδα μας κ όλο κ περισσότερο να ερχόμαστε κοντά στα μπεμπακια μας:x

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!:razz: τι κάνετε;;;όλο κ αραιώνουμε,άλλες ετοιμάζουν τα μωρουδιακα,άλλες καθαρίζουν τα σπίτια,άλλες ήδη έχουν αγκαλίτσα τα μωράκια τους:x εγώ από σήμερα έχει ξεκινήσει το βρικολακιασμα της ανυπομονησίας ,που ξυπνάω μόνη μου κ σκέφτομαι διάφορα,αχ πόσο θα μου λείψει ο ύπνος μετά που θα τον χρειάζομαι,χαχααχαχα!ανυπομονώ να γνωρίσω την κόρη μου,έχω έναν τέτοιον ενθουσιασμό που σφίγγεται το στομάχι μου.ισως ένα παραπάνω γιατί το έχω ζήσει ήδη μια φορά κ ξέρω πόσο μαγικό θα είναι.θα το δείτε κι εσείς κ το εύχομαι πραγματικα σε όλες σας να το ζήσετε όπως επιθυμείτε,αλλά κ ιδανικά να μην είναι,να ξέρετε ότι η στιγμη που σας ακουμπάνε το παιδί σας πάνω στο στέρνο σας,απλα δεν υπάρχει,ξεχνάς τα πάντα.:x 

Καλή συνέχεια στην εβδομάδα μας κ όλο κ περισσότερο να ερχόμαστε κοντά στα μπεμπακια μας:x

Καλημερααα, αχ και εγώ πλεον κ ο άντρας Μ δεν κρατιομαστε.. Μ λέει Αντε ποτε θα τη φέρεις σπίτι? Χαχα.. Τρελή ανυπομονησία και οι δυο... Κ σίγουρα είναι το ότι έχουν μείνει μόνο δυο βδομάδες οπότε τ έχουμε στο μυαλό μας ότι είναι η max ημερομηνία... 

  • Μου αρέσει 7

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα! Τι κάνετε? Έχει πεσει πολυ ησυχία.. Περιμένουμε όλες και έχουμε επικεντρωθεί εκεί? Πως πατε από συμπτώματα πονακια εξετάσεις κλπ? 

Μπαίνω να διαβάζω τα νέα σας αλλά σχεδόν τίποτα.. Εγώ περιμενω ! Εχω πονακια περιοδου έντονα και συσπάσεις κάθε μέρα αλλά δεν λέει να έρθει.. Παρόλο που η μαια και ο γιατρός μου είχαν πει ότι μέχρι σήμερα μπορεί και να είχα γεννήσει. Εχω ήδη διαστολή 2 και το μωρό πολυ χαμηλά από Παρασκευή.. Πόσες μέρες πια είναι φυσιολογικό να εχω διαστολή και να μενω έτσι? Σήμερα είμαι 38+1! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και στα υπόλοιπα κορίτσια... Νομίζω κάποιες έχουν γιατρό σμρ? Η Ευα??? Επίσης τα κορίτσια μας π γέννησαν πως είναι?? Πως πανε τ μωράκια σας?? Όταν μπορείτε θέλουμε νεα:x

Just now, MommyLN είπε:

Καλημερααα! Τι κάνετε? Έχει πεσει πολυ ησυχία.. Περιμένουμε όλες και έχουμε επικεντρωθεί εκεί? Πως πατε από συμπτώματα πονακια εξετάσεις κλπ? 

Μπαίνω να διαβάζω τα νέα σας αλλά σχεδόν τίποτα.. Εγώ περιμενω ! Εχω πονακια περιοδου έντονα και συσπάσεις κάθε μέρα αλλά δεν λέει να έρθει.. Παρόλο που η μαια και ο γιατρός μου είχαν πει ότι μέχρι σήμερα μπορεί και να είχα γεννήσει. Εχω ήδη διαστολή 2 και το μωρό πολυ χαμηλά από Παρασκευή.. Πόσες μέρες πια είναι φυσιολογικό να εχω διαστολή και να μενω έτσι? Σήμερα είμαι 38+1! 

Καλημερα κοπέλα Μ κ εγώ από τ πεμπτη έχω 2 με 3 Μ είπαν αλλά τπτ.. Πονακια περιοδου κ εγώ κ σμρ τ ξημερωμα αρκετά έντονα κ τ μωρακι είναι χαμηλά αλλά όχι τέρμα...Γνωστές Μ είχαν διαστολή κ 3 βδομάδες πιο μπροστά μέχρι ν γεννήσουν.. Ας ελπίσουμε να γίνει ότι καλυτερο.. 

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...