Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Argyroula είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Με το καλό όλες οι μανουλες που προγραμματιζονται σιγά σιγά!! Εμείς χθες ήμασταν 2.750 και όλα καλά. Το κεφάλι μου είπε η ειναι όντως τόσο μεγάλο (οπότε μου ξανάανέφερε ότι πάμε φυσιολογικά αλλά θα δούμε και όσον αφορά το περινεο ότι το κόβουν στάνταρ. Ειδικά στα δικά μας κυβικα) η επειδή είναι πολύ χαμηλά στην λεκάνη να μην φαίνεται. Μου έκανε εντύπωση το πολύ χαμηλά. Μου είπε ότι είμαστε μια χαρά και με βλέπει ξανά στις 4/11. Η βλεννη πολύ φυσιολογική, κολπική καλλιέργεια δεν μου έβαλε ούτε για στρεπτοκοκο κι αυτό μου έκανε εντύπωση αλλά οκ! Συζητήσαμε για την διαδικασία του τοκετού και πήρα και στο Μητέρα και όντως ισχύει αυτό που έλεγε η Αλεξάνδρα ότι πας και κάνεις τεστ όταν μπεις στην 38η εβδομάδα! Και ο σύνοδος θέλουν μέχρι 3 μέρες πριν το πολύ! Νταξει μα@@@ια δεν το συζητώ. Ότι μετά τις 38 δεν θα κολλήσω εγώ αλλά ο άντρας μου ναι! Ο τι να ναι με αυτόν τον ιό. Κατά τ άλλα μόνο περπάτημα μου επέτρεψε και ζήσαμε κι ένα σόου με την διάσταση απόψεων μεταξύ διαβητολογου και του ίδιου. Οποτε πάλι εξετάσεις από Δευτέρα και παρακολούθηση!! Γενικά είχα πολλά νεύρα από χθες! Τώρα ηρέμησα γιατί αποφάσισα ότι από δω και πέρα θα εστιασω στην επικοινωνία με το μωρό μου και όπου βγει! Σας στέλνω τα φιλιά μου και ανυπομονώ να ακούσω για τα επόμενα μωράκια μας!!! 

Με το καλό κορίτσι ευχομαι να πανε ολα καλα.. Πολυ καλο το γεγονός ότι είναι χαμηλά το μωράκι σ από τώρα.. 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Argyroula είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Με το καλό όλες οι μανουλες που προγραμματιζονται σιγά σιγά!! Εμείς χθες ήμασταν 2.750 και όλα καλά. Το κεφάλι μου είπε η ειναι όντως τόσο μεγάλο (οπότε μου ξανάανέφερε ότι πάμε φυσιολογικά αλλά θα δούμε και όσον αφορά το περινεο ότι το κόβουν στάνταρ. Ειδικά στα δικά μας κυβικα) η επειδή είναι πολύ χαμηλά στην λεκάνη να μην φαίνεται. Μου έκανε εντύπωση το πολύ χαμηλά. Μου είπε ότι είμαστε μια χαρά και με βλέπει ξανά στις 4/11. Η βλεννη πολύ φυσιολογική, κολπική καλλιέργεια δεν μου έβαλε ούτε για στρεπτοκοκο κι αυτό μου έκανε εντύπωση αλλά οκ! Συζητήσαμε για την διαδικασία του τοκετού και πήρα και στο Μητέρα και όντως ισχύει αυτό που έλεγε η Αλεξάνδρα ότι πας και κάνεις τεστ όταν μπεις στην 38η εβδομάδα! Και ο σύνοδος θέλουν μέχρι 3 μέρες πριν το πολύ! Νταξει μα@@@ια δεν το συζητώ. Ότι μετά τις 38 δεν θα κολλήσω εγώ αλλά ο άντρας μου ναι! Ο τι να ναι με αυτόν τον ιό. Κατά τ άλλα μόνο περπάτημα μου επέτρεψε και ζήσαμε κι ένα σόου με την διάσταση απόψεων μεταξύ διαβητολογου και του ίδιου. Οποτε πάλι εξετάσεις από Δευτέρα και παρακολούθηση!! Γενικά είχα πολλά νεύρα από χθες! Τώρα ηρέμησα γιατί αποφάσισα ότι από δω και πέρα θα εστιασω στην επικοινωνία με το μωρό μου και όπου βγει! Σας στέλνω τα φιλιά μου και ανυπομονώ να ακούσω για τα επόμενα μωράκια μας!!! 

Μια χαρα μου ακουγονται ολα..Αργυρουλα κ εμενα μου ειπε οτι το κεφαλι βγαινει μια εβδομαδα συν κατι μεγαλυτερο αλλα δεν ειναι κατι ανησυχητικο.να ειμαι ειλικρινης δεν εχω καταλαβει τι σημαινει αυτο ακριβως ,οποτε το προσπερασα χαχα!οσον αφορα την διατροφη λιγο εμεινε,κανε οτι και τωρα κ μην σε σκανε.Κ εμενα δεν μου ειπε κατι για στρεπτοκοκο η αλλη εξεταση.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Μια χαρα μου ακουγονται ολα..Αργυρουλα κ εμενα μου ειπε οτι το κεφαλι βγαινει μια εβδομαδα συν κατι μεγαλυτερο αλλα δεν ειναι κατι ανησυχητικο.να ειμαι ειλικρινης δεν εχω καταλαβει τι σημαινει αυτο ακριβως ,οποτε το προσπερασα χαχα!οσον αφορα την διατροφη λιγο εμεινε,κανε οτι και τωρα κ μην σε σκανε.Κ εμενα δεν μου ειπε κατι για στρεπτοκοκο η αλλη εξεταση.

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Εμένα μου το βγάζουν εδώ και 15 μέρες 40 εβδομάδων το κεφάλι και 9,9 διάμετρο αν δεν κάνω λάθος η περίμετρο (τώρα μπορεί να λέω και βλακειες). Αλλά μου είπε βγαίνει 9,9 και η διαστολή φτάνει 10. Τέλος πάντων! Θα δούμε! 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Μαζί είμαστε κοριτσάκι μου νομίζω! Και εγώ καισαρικη θα κάνω κατά πασα πιθανότητα λόγω της κύστης της μικρής ... σου είπε ποτέ θα σε βάλει περίπου;

Στις 38 εβδομάδες ακριβώς θα με βάλει κορίτσι μου..αλλά στο εξής θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα να τσεκάρει το μωρό..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Με το καλό κορίτσι ευχομαι να πανε ολα καλα.. Πολυ καλο το γεγονός ότι είναι χαμηλά το μωράκι σ από τώρα.. 

Αχ μακάρι να είναι αυτό! Γιατί δεν μου είπε κάτι παραπάνω ο γιατρός... Μου είπε το κεφάλι είναι χαμηλά στην λεκάνη και ότι είναι φυσιολογικό. 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπεραα σας!! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

@Argyroula μια χαρά ακουγονται όλα με το καλό! Ήθελα να σου πω για το τεστ Στρεπτοκοκου επειδή είχα την ίδια απορία!Είχα φτάσει 37+ και δεν μου ειχαν κανει και έτσι λοιπόν ρώτησα τη μαια του γιατρου μου η οποία μου είπε ότι ουτε και προκειται να την κάνουμε γιατί την ώρα του τοκετού δίνουν αντιβίωση έτσι κ αλλιώς. Οπότε να ρωτήσεις μήπως ισχυει το ίδιο και στην δική σου περιπτωση ? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MommyLN είπε:

Καλησπεραα σας!! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

@Argyroula μια χαρά ακουγονται όλα με το καλό! Ήθελα να σου πω για το τεστ Στρεπτοκοκου επειδή είχα την ίδια απορία!Είχα φτάσει 37+ και δεν μου ειχαν κανει και έτσι λοιπόν ρώτησα τη μαια του γιατρου μου η οποία μου είπε ότι ουτε και προκειται να την κάνουμε γιατί την ώρα του τοκετού δίνουν αντιβίωση έτσι κ αλλιώς. Οπότε να ρωτήσεις μήπως ισχυει το ίδιο και στην δική σου περιπτωση ? 

Ααα... Αλήθεια? Θα ρωτήσω... Και δρα η αντιβίωση εκείνη την στιγμή προληπτικά δηλαδή? Άκου τι μαθαίνεις... Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MommyLN said:

Καλησπεραα σας!! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

@Argyroula μια χαρά ακουγονται όλα με το καλό! Ήθελα να σου πω για το τεστ Στρεπτοκοκου επειδή είχα την ίδια απορία!Είχα φτάσει 37+ και δεν μου ειχαν κανει και έτσι λοιπόν ρώτησα τη μαια του γιατρου μου η οποία μου είπε ότι ουτε και προκειται να την κάνουμε γιατί την ώρα του τοκετού δίνουν αντιβίωση έτσι κ αλλιώς. Οπότε να ρωτήσεις μήπως ισχυει το ίδιο και στην δική σου περιπτωση ? 

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου είπε! 

Κορίτσια, πλησιάζουμε!! Σ'εμενα το μωράκι ειναι ακομα ισχιακό, άρα δύσκολα θα γλιτωσω την καισαρική. Σήμερα ειδαμε και μια περιτυλιξη λωρου στον λαιμό, η οποία γενικά ειναι συχνή και μη ανησυχητική, απλα στην δική μου περιπτωση που ακομα το μωρο δεν εχει παρει θεση για τοκετό  κι έρχεται ανάποδα, τη ζοριζει ακομα περισσότερο για να γυρίσει εστω κι αργά! 

Με αγχώνει λιγακι το κομματι του θηλασμού μετα την καισαρική κι αν θα τα καταφέρω. Αν έχει κάποια απο εσας εμπειρία απο καισαρικη και θηλασμο, δωστε τα φώτα  σας :-P

Επίσης, θα έχετε μαία για τις πρώτες μερες; προβληματιζομαι για το αν χρειάζεται ή οχι. Σκέφτομαι οτι με τους μετεγχειρητικους πονους ισως να χρειάζεται αλλά απ την άλλη, μπορει να πέσουμε σε μαιες που βοηθούν αρκετά στο μαιευτηριο..

  • Μου αρέσει 2

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, magda15 είπε:

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου είπε! 

Κορίτσια, πλησιάζουμε!! Σ'εμενα το μωράκι ειναι ακομα ισχιακό, άρα δύσκολα θα γλιτωσω την καισαρική. Σήμερα ειδαμε και μια περιτυλιξη λωρου στον λαιμό, η οποία γενικά ειναι συχνή και μη ανησυχητική, απλα στην δική μου περιπτωση που ακομα το μωρο δεν εχει παρει θεση για τοκετό  κι έρχεται ανάποδα, τη ζοριζει ακομα περισσότερο για να γυρίσει εστω κι αργά! 

Με αγχώνει λιγακι το κομματι του θηλασμού μετα την καισαρική κι αν θα τα καταφέρω. Αν έχει κάποια απο εσας εμπειρία απο καισαρικη και θηλασμο, δωστε τα φώτα  σας :-P

Επίσης, θα έχετε μαία για τις πρώτες μερες; προβληματιζομαι για το αν χρειάζεται ή οχι. Σκέφτομαι οτι με τους μετεγχειρητικους πονους ισως να χρειάζεται αλλά απ την άλλη, μπορει να πέσουμε σε μαιες που βοηθούν αρκετά στο μαιευτηριο..

Αυτό για την μαία το σκέφτομαι κι εγώ πολύ! Δεν ξέρω που θα γεννήσεις. Σημερα μίλησα με μια προϊσταμένη στο Μητέρα ( με αφορμή το ότι αν γίνει κάτι ξαφνικά και όχι προγραμματισμενα ο άντρας μου μέχρι να βγει αρνητικό το τεστ δεν θα μπει μαζί μου ούτε στον τοκετό ούτε στο δωμάτιο) και την ρώτησα αν θα χρειαστεί κάποια επιπλέον βοήθεια και πως μπορώ να το κανονίσω κλπ και μου είπε να μην ανησυχώ και ότι για όσο χρειαστεί να μείνω μόνη μου θα με φροντίζουν εκεί τα κορίτσια της! Πολύ γλυκιά ήταν! Με ηρέμησε! Να πάρεις τηλ να ρωτήσεις κι εσύ και να μας πεις! Εγώ γενικά είμαι της άποψης ο, τι μπορούμε να προβλέψουμε (για τέτοια ζητηματα και κυρίως λόγω ιού που δεν είναι τα πράγματα όπως πριν) να το κάνουμε. 

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Αυτό για την μαία το σκέφτομαι κι εγώ πολύ! Δεν ξέρω που θα γεννήσεις. Σημερα μίλησα με μια προϊσταμένη στο Μητέρα ( με αφορμή το ότι αν γίνει κάτι ξαφνικά και όχι προγραμματισμενα ο άντρας μου μέχρι να βγει αρνητικό το τεστ δεν θα μπει μαζί μου ούτε στον τοκετό ούτε στο δωμάτιο) και την ρώτησα αν θα χρειαστεί κάποια επιπλέον βοήθεια και πως μπορώ να το κανονίσω κλπ και μου είπε να μην ανησυχώ και ότι για όσο χρειαστεί να μείνω μόνη μου θα με φροντίζουν εκεί τα κορίτσια της! Πολύ γλυκιά ήταν! Με ηρέμησε! Να πάρεις τηλ να ρωτήσεις κι εσύ και να μας πεις! Εγώ γενικά είμαι της άποψης ο, τι μπορούμε να προβλέψουμε (για τέτοια ζητηματα και κυρίως λόγω ιού που δεν είναι τα πράγματα όπως πριν) να το κάνουμε. 

Πολύ ωραία που σε καθησυχασαν, είναι σημαντικό. Εγω θα γεννήσω στη Γαία, στο Μαρούσι. Εχεις δικιο, θα κανω ενα τηλέφωνο κι εγώ. Αναρωτιέμαι κυρίως για το αν εχει νοημα σε συνθήκες καισαρικης. Αντιλαμβανομαι οτι εχει μια σημασια κυριως στη διαδικασια του φυσιολογικου τοκετού, για την υποστήριξη κτλ. 

  • Μου αρέσει 2

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, magda15 είπε:

Πολύ ωραία που σε καθησυχασαν, είναι σημαντικό. Εγω θα γεννήσω στη Γαία, στο Μαρούσι. Εχεις δικιο, θα κανω ενα τηλέφωνο κι εγώ. Αναρωτιέμαι κυρίως για το αν εχει νοημα σε συνθήκες καισαρικης. Αντιλαμβανομαι οτι εχει μια σημασια κυριως στη διαδικασια του φυσιολογικου τοκετού, για την υποστήριξη κτλ. 

Πιστεύω αν την χρειάζεσαι δεν έχει σημασία ποια είναι η ανάγκη σου ακριβώς! Εννοείται ότι και μετά την καισαρική θα έχεις απορίες και ανάγκες που μια μαία μπορεί να σε βοηθήσει! Και κυρίως με τον θηλασμο! Αλλά και γενικά! Να πάρεις τηλ. να δεις τι θα σου πουν...αλλα γενικά μαιες  εκτός από νοσηλευτριες έχουν όλα τα μαιευτήρια και έρχονται να σε βοηθήσουν! 

  • Ευχαριστώ 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Ααα... Αλήθεια? Θα ρωτήσω... Και δρα η αντιβίωση εκείνη την στιγμή προληπτικά δηλαδή? Άκου τι μαθαίνεις... Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! 

Αργυρουλα μου εμενα μου εκανε το τεστ ατρεπτοκοκκου και μου ειπε αν βγει θετικο θα μου δωσει αντιβιωση εκεινη την ωρα! Οποτε μια χαρα δρα η αντιβιωση! Τ νεακια σου τα ακουω τελεια με τον μπεμπη! Ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου! Και στις μετρησεις δεν υπαρχει και ακριβεια, συν πλην ειναι ολα! Κρατα τα θετικα και σε λιγο ουτε διστροφες θα σκεφτεσαι, ουτε μεγεθος κεφαλιου ουτε τιποτα! Θα εχουμε αλλα βεβαια, αλλα θα βλεπουμε τα πλασματακια μας και θα παιρνουμε δυναμη!!!

Just now, magda15 said:

Πολύ ωραία που σε καθησυχασαν, είναι σημαντικό. Εγω θα γεννήσω στη Γαία, στο Μαρούσι. Εχεις δικιο, θα κανω ενα τηλέφωνο κι εγώ. Αναρωτιέμαι κυρίως για το αν εχει νοημα σε συνθήκες καισαρικης. Αντιλαμβανομαι οτι εχει μια σημασια κυριως στη διαδικασια του φυσιολογικου τοκετού, για την υποστήριξη κτλ. 

Καλβς το το κοριτσι μας! Μαγδακι μου η μαια ειναι αν εχω καταλαβει καλα οχι μονο ψια τον τοκετο αλλα και μετα στη φροντιδα του μωρου, το θηλασμο κτλ! Οποτε κανε την ερευνα σου εσυ και ευχομαι να βρεις μια καλη μαια, να εχετε χημεια και να ταιριαξετε!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χαίρομαι που είστε όλες καλά!!!

Όσον αφορά τον στρεπτοκοκο και την καισαρική: εμένα μου είχε γράψει την εξέταση αλλά δεν πρόλαβα να την κάνω οπότε το Σάββατο που σπάσανε τα νερά κ πήγα μου δώσανε 4 κάψουλες αντιβίωση και γέννησα την επόμενη μέρα... μετά από καισαρική κάθε φορά που θέλεις να θηλασεις καλείς τις μαιες της κλινικής και έρχονται και σου βάζουν αυτές το μωρό στο στήθος για όσο διάστημα δεν μπορείς να σηκωθείς ή πονάς πολύ. Εύχομαι να σας βοήθησα...

Φιλιά σε όλες!

Υ.Γ. @MumMaria και @Rebecca85 με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Μόλις γυρισα κ ομολογώ πολυ προβληματισμενη.. Ο δικός Μ γιατρός έξω Μ έβγαλε τ μικρή 3750..μ είπε αν γεννουσα στη κλινική του θ Μ έβαζε μες τ βδομάδα σίγουρα Γ ν μην ζοριστω λόγω κιλών της μικρής και να γεννήσω φυσιολογικά γτ περιμενουν όσο χρειαστεί κ γίνεται εκεί... Στο νοσοκομείο όμως π θέλω ν γεννήσω εγώ τα κιλά δεν τα κοιτάνε καθόλου κ Μ είπε ότι προφανως σε 2 βδομάδες από τώρα π έχω πητ η μικρή θ φτάσει 4 κιλά.. Υπάρχει κ η απόκλιση αλλά σίγουρα θα είναι μεγάλη.. Όποτε Μ λέει κ θα δυσκολευτεις κ επειδή δεν θ περιμενουν πολλες ώρες εκεί πολυ πιθανον να σ βάλουν Γ καισαρική.. Την απόφαση Μ την έχω παρει εξ αρχής απλώς λίγο αγχωθηκα με τα κιλά κ κατά ποσο θ κατέβει κ η μικρή κ θ γεννήσω φυσιολογικά π θέλω..  Σεντονακι μικρο:P

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Μόλις γυρισα κ ομολογώ πολυ προβληματισμενη.. Ο δικός Μ γιατρός έξω Μ έβγαλε τ μικρή 3750..μ είπε αν γεννουσα στη κλινική του θ Μ έβαζε μες τ βδομάδα σίγουρα Γ ν μην ζοριστω λόγω κιλών της μικρής και να γεννήσω φυσιολογικά γτ περιμενουν όσο χρειαστεί κ γίνεται εκεί... Στο νοσοκομείο όμως π θέλω ν γεννήσω εγώ τα κιλά δεν τα κοιτάνε καθόλου κ Μ είπε ότι προφανως σε 2 βδομάδες από τώρα π έχω πητ η μικρή θ φτάσει 4 κιλά.. Υπάρχει κ η απόκλιση αλλά σίγουρα θα είναι μεγάλη.. Όποτε Μ λέει κ θα δυσκολευτεις κ επειδή δεν θ περιμενουν πολλες ώρες εκεί πολυ πιθανον να σ βάλουν Γ καισαρική.. Την απόφαση Μ την έχω παρει εξ αρχής απλώς λίγο αγχωθηκα με τα κιλά κ κατά ποσο θ κατέβει κ η μικρή κ θ γεννήσω φυσιολογικά π θέλω..  Σεντονακι μικρο:P

Δεσποινακι δηλαδή θα το πας φυσιολογικά ? 

Ρε κορίτσια από αιμοπετάλια στις εξετάσεις τι γίνεται? Μου γράφουν μια παρατήρηση σήμερα για μεγάλα η γιατρός δεν είπε κάτι για αυτό αλλά με ξέρετε δε θέλω να τα συνδυάσω με τα υπόλοιπα 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...