Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Να 'μαι πάλι! Την άλλη Κυριακή 8.11 γεννάω κι εγώ κορίτσια.... Ο τυπακος μου είναι ξεροκέφαλος και δεν γυρνάει με τίποτα. Επίσης είναι τεράστιος, υπερηχογραφικά βγαίνει 41+3 σκεφτείτε! Οπότε, καισαρική κι εμείς εκτός απροόπτου σε 10 μερουλες.

Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει αλλά αγχώνομαι πολύ γιατί η μαμά μου είναι αποκλεισμένη στα Γιάννενα και ψάχνουμε τρόπους να μπορέσει να έρθει . Ελπίζω να πάνε όλα καλά και με αυτό γιατί θα νιώσω μεγαλύτερη ασφάλεια μαζί της. 

Δύσκολους καιρούς διαλέξαμε να γίνουμε γονείς αλλά θα τα καταφέρουμε! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου σας διάβασα όλες αλλά σας απαντάω σε όλες μαζί λοιπόν τον καθετήρα εμένα μου τον βάλανε οταν είχα την νάρκωση δεν κατάλαβα τίποτα.οταν βγει αύριο δε ξέρω θα σας πω.επισης σηκώθηκα να κατσω στη καρέκλα ε αυτό πόνεσε αλλά μου είπαν ότι θα είναι καλύτερα αύριο επειδή σήμερα ζοριστηκα.

Και να κουνηθούμε δε πειράζει για την αναισθησία απλά ξαναβάζει τη βελόνα

Ότι άλλο θέλετε κορίτσια πείτε μου

Κάναμε κ μια αποπειρα θηλασμού πρώτη φορά καλά πήγε από λίγο

  • Μου αρέσει 12

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!

Καθε μέρα γεννητούρια έχουμε!

Να ζήσουν όλα τα μωράκια να είναι γερά και τυχερά.

Καλέ έμεινε καμία για νοέμβρη;

Λοιπόν εγώ σήμερα 35+2 πήγα γιατρό όλα καλά, 2600 η μικρή δε μπορώ να το πιστέψω , μετά το 1950 της πρώτης μου φαίνεται θηρίο.

Εκτός απροοπτου θα γεννήσω στις 20 Νοέμβρη με καισαρική.

Γενικά στην πρώτη καισαρική είχα πολύ καλή εμπειρία ελπίζω και στη δευτερη.

Η τοποθέτηση καθετήρα δε με πόνεσε και γενικά μου έδιναν από μόνες τους οι νοσοκόμες έγκαιρα τα παυσίπονα  οπότε δεν είχα νιώσει κάποιο έντονο πόνο.

Είχα σηκωθεί κιόλας από την πρώτη μέρα.

Και εγώ ένιωσα λίγο άβολα γενικά πριν το χειρουργείο αλλά τα ξεχνάς αυτά μετά.

Ελπίζω αυτή τη φορά να τα καταφέρω και με το θηλασμό.

Αυτό είναι το άγχος μου

  • Μου αρέσει 7

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες κ μελλοντικες μανουλες!!!! Περιττό να πω οτι ειμαι ξυπνια απο τις 04:30, εβαλα πλυντηριο κ μαγειρεψα, τωρα βλεπω επικαιροτητα κ μαυριζει η καρδια μου, μη πω για το ονειρο που ειδα ταινια τρομου, φανταζομαι καποια στιγμη ισως ξανακοιμηθω, απο τωρα εγω εχω αγχωθει, μαλλον οτι κ οσο κοιμηθω θα ειναι στην κλινικη.....θα δειξει.......σημερα εχω κ καρδιοτοκογραφο, παλι η λιστα μου μεγαλωνει θα προλαβω αραγε; αυτα απο μενα περιμενω κ τα δικα σας νεα!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου! Διαβασα νεα απο ολες και γεννητουρια ερχονται απο βδομαδα!!! Με το καλο κοριτσια μου! 

Νομιζω ομως οτι σημερα γενναω εγω! Συσπασεις απο τις 4μισι το πρωι και ειδα και αιμα και βλεννα με αιμα. Ακομη σπιτι μας ειπαν να μεινουμε και να το παρακολουθουμε. Ερχεται η ωρα κοριτσια μου!!!! Θα σας ενημερωσω! Ως τοτε αν μπορειτε να με εχετε στη σκεψη σας να πανε ολα καλα! 

  • Μου αρέσει 14

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου! Διαβασα νεα απο ολες και γεννητουρια ερχονται απο βδομαδα!!! Με το καλο κοριτσια μου! 

Νομιζω ομως οτι σημερα γενναω εγω! Συσπασεις απο τις 4μισι το πρωι και ειδα και αιμα και βλεννα με αιμα. Ακομη σπιτι μας ειπαν να μεινουμε και να το παρακολουθουμε. Ερχεται η ωρα κοριτσια μου!!!! Θα σας ενημερωσω! Ως τοτε αν μπορειτε να με εχετε στη σκεψη σας να πανε ολα καλα! 

Ναιιιιιιιιι!!!!!!!!!! Δεν ξέρω τι να σου πρώτο γράψω γλυκο μου πλάσμα!!!! Κολώνα του φόρουμ , που πάντα είσαι εδώ με το καλό λόγο στο στόμα, με την κατανόηση σου!! Την συμπόνοια σου!!! Την υποστήριξη την άπειρη που δίνεις σε όλες μας!! Όταν είσαι καλός ο θεός η φύση η ενέργεια σου επιστρέφουν ότι έχεις δώσει και το πιστεύω με σένα κοριτσάρα μου ! Ήρθε η ώρα σου Ειρήνη μου να ζήσετε το μεγάλο θαύμα της ζωής με τον Άγγελο!!! Να ολοκληρωθείτε με τον ραφαηλ σας να έρχεται στην αγκαλιτσα σας!!!! Ξέρω πως σιωπηρά κ φανερά  αγωνιούσες για κάθε μια από εμάς όταν δεν είχαμε αίσια έκβαση στις εξετάσεις μας και ήσουν πάντα παρούσα για να μας μεταδώσεις το μεγαλείο σου κοπέλα σου!!!!! Σου αξίζει ένας υπέροχος τοκετός, αν και είμαι σίγουρη ότι έτσι θα τον νιώσεις!!! Όλοι σας οι αγώνες και οι κόποι σήμερα θα ανταμειφθουν !!!!! Ότι έχεις ακούσει ξεχνά το!!! Ήρθε η ώρα να το ζήσεις τώρα 100% !!!!! Καλό ταξίδι στην μητρότητα κορίτσι μου !!! Σου στέλνω την άπειρη αγάπη μου για σένα και τον γιο σου που έρχεται πιστός στην ΠΗΤ του!!!!! 

  • Μου αρέσει 6

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου! Διαβασα νεα απο ολες και γεννητουρια ερχονται απο βδομαδα!!! Με το καλο κοριτσια μου! 

Νομιζω ομως οτι σημερα γενναω εγω! Συσπασεις απο τις 4μισι το πρωι και ειδα και αιμα και βλεννα με αιμα. Ακομη σπιτι μας ειπαν να μεινουμε και να το παρακολουθουμε. Ερχεται η ωρα κοριτσια μου!!!! Θα σας ενημερωσω! Ως τοτε αν μπορειτε να με εχετε στη σκεψη σας να πανε ολα καλα! 

Ειρήνη μουυυυ τι ευχάριστο νέο διάβασα.Αντε κοριτσάκι μου με το καλό.Ανυπομωνω θα σε σκέφτομαι 

Έρχεται κ ο δικός σου μπεμπηςςςς


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου! Διαβασα νεα απο ολες και γεννητουρια ερχονται απο βδομαδα!!! Με το καλο κοριτσια μου! 

Νομιζω ομως οτι σημερα γενναω εγω! Συσπασεις απο τις 4μισι το πρωι και ειδα και αιμα και βλεννα με αιμα. Ακομη σπιτι μας ειπαν να μεινουμε και να το παρακολουθουμε. Ερχεται η ωρα κοριτσια μου!!!! Θα σας ενημερωσω! Ως τοτε αν μπορειτε να με εχετε στη σκεψη σας να πανε ολα καλα! 

Ειρηνακι έτσι ακριβώς ξεκίνησε ο τοκετός και σε μένα. Εμένα με βοήθησε πολύ το ζεστό ντουζ όσο ήμουν σπίτι. Οι πόνοι όσο πάνε θα έρχονται συχνότερα ψυχραιμία, βαθιές ανάσες κι όλα θα πάνε τέλεια. Η μαία σε έχει προετοιμάσει τέλεια. Θα σε έχω στο μυαλό μου και η Παναγίτσα θα βοηθήσει να πάνε όλα τέλεια! Εύχομαι μια υπέροχη εμπειρία τοκετού!Περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου!!


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσιααα!!

@Υβόννη καλημεεερα!!κ ξύπνησα σήμερα κ σκέφτηκα «λες να γεννησει η Ειρήνη σήμερα;»

ολα με το καλό να έρθουν κορίτσι μου!!να κρατήσετε στην αγκαλια σας το αγοράκι σας γερό!με κανένα πόνο...σε σκεφτόμαστε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου σας διάβασα όλες αλλά σας απαντάω σε όλες μαζί λοιπόν τον καθετήρα εμένα μου τον βάλανε οταν είχα την νάρκωση δεν κατάλαβα τίποτα.οταν βγει αύριο δε ξέρω θα σας πω.επισης σηκώθηκα να κατσω στη καρέκλα ε αυτό πόνεσε αλλά μου είπαν ότι θα είναι καλύτερα αύριο επειδή σήμερα ζοριστηκα.

Και να κουνηθούμε δε πειράζει για την αναισθησία απλά ξαναβάζει τη βελόνα

Ότι άλλο θέλετε κορίτσια πείτε μου

Κάναμε κ μια αποπειρα θηλασμού πρώτη φορά καλά πήγε από λίγο

Μπραβο Γωγουλα σε βρίσκω αποφασισμένη κ δυναμική έτσι να συνεχίσεις κρατάς το μεγαλυτερο δωρο.. Πως ειστε σήμερα??? Καλημεραααααα

7 ώρες πρίν, Alexandra P. είπε:

Να 'μαι πάλι! Την άλλη Κυριακή 8.11 γεννάω κι εγώ κορίτσια.... Ο τυπακος μου είναι ξεροκέφαλος και δεν γυρνάει με τίποτα. Επίσης είναι τεράστιος, υπερηχογραφικά βγαίνει 41+3 σκεφτείτε! Οπότε, καισαρική κι εμείς εκτός απροόπτου σε 10 μερουλες.

Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει αλλά αγχώνομαι πολύ γιατί η μαμά μου είναι αποκλεισμένη στα Γιάννενα και ψάχνουμε τρόπους να μπορέσει να έρθει . Ελπίζω να πάνε όλα καλά και με αυτό γιατί θα νιώσω μεγαλύτερη ασφάλεια μαζί της. 

Δύσκολους καιρούς διαλέξαμε να γίνουμε γονείς αλλά θα τα καταφέρουμε! 

Με το καλό κοπέλα Μ ευχομαι ν πανε ολα τέλεια.. Κ η ξαδέρφη Μ ακριβώς τ ίδιο τ Σάββατο!! 

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου! Διαβασα νεα απο ολες και γεννητουρια ερχονται απο βδομαδα!!! Με το καλο κοριτσια μου! 

Νομιζω ομως οτι σημερα γενναω εγω! Συσπασεις απο τις 4μισι το πρωι και ειδα και αιμα και βλεννα με αιμα. Ακομη σπιτι μας ειπαν να μεινουμε και να το παρακολουθουμε. Ερχεται η ωρα κοριτσια μου!!!! Θα σας ενημερωσω! Ως τοτε αν μπορειτε να με εχετε στη σκεψη σας να πανε ολα καλα! 

Με το καλό Ειρηνακι Μ ευχομαι να πανε ολα καλα!! Περιμένουμε νέα σου συντομα!! 

Just now, Marilou77 είπε:

Καλημέρα μανουλες κ μελλοντικες μανουλες!!!! Περιττό να πω οτι ειμαι ξυπνια απο τις 04:30, εβαλα πλυντηριο κ μαγειρεψα, τωρα βλεπω επικαιροτητα κ μαυριζει η καρδια μου, μη πω για το ονειρο που ειδα ταινια τρομου, φανταζομαι καποια στιγμη ισως ξανακοιμηθω, απο τωρα εγω εχω αγχωθει, μαλλον οτι κ οσο κοιμηθω θα ειναι στην κλινικη.....θα δειξει.......σημερα εχω κ καρδιοτοκογραφο, παλι η λιστα μου μεγαλωνει θα προλαβω αραγε; αυτα απο μενα περιμενω κ τα δικα σας νεα!!!

Περιμενουμε νέα σ κορίτσι Μ, όλες πλεον έχει αρχίσει κ μας καταβάλει τ άγχος.. Είμαστε στη τελική ευθεία!! 

7 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!

Καθε μέρα γεννητούρια έχουμε!

Να ζήσουν όλα τα μωράκια να είναι γερά και τυχερά.

Καλέ έμεινε καμία για νοέμβρη;

Λοιπόν εγώ σήμερα 35+2 πήγα γιατρό όλα καλά, 2600 η μικρή δε μπορώ να το πιστέψω , μετά το 1950 της πρώτης μου φαίνεται θηρίο.

Εκτός απροοπτου θα γεννήσω στις 20 Νοέμβρη με καισαρική.

Γενικά στην πρώτη καισαρική είχα πολύ καλή εμπειρία ελπίζω και στη δευτερη.

Η τοποθέτηση καθετήρα δε με πόνεσε και γενικά μου έδιναν από μόνες τους οι νοσοκόμες έγκαιρα τα παυσίπονα  οπότε δεν είχα νιώσει κάποιο έντονο πόνο.

Είχα σηκωθεί κιόλας από την πρώτη μέρα.

Και εγώ ένιωσα λίγο άβολα γενικά πριν το χειρουργείο αλλά τα ξεχνάς αυτά μετά.

Ελπίζω αυτή τη φορά να τα καταφέρω και με το θηλασμό.

Αυτό είναι το άγχος μου

Με το καλό κοπέλα Μ.. Οι περισσοτερες ξέρετε ήδη από τώρα τι θα γίνει οπότε προετοιμαστοιτε, ετοιμαστε τα τελευταία πραγματα κ ολα θα πανε καλα!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου! Διαβασα νεα απο ολες και γεννητουρια ερχονται απο βδομαδα!!! Με το καλο κοριτσια μου! 

Νομιζω ομως οτι σημερα γενναω εγω! Συσπασεις απο τις 4μισι το πρωι και ειδα και αιμα και βλεννα με αιμα. Ακομη σπιτι μας ειπαν να μεινουμε και να το παρακολουθουμε. Ερχεται η ωρα κοριτσια μου!!!! Θα σας ενημερωσω! Ως τοτε αν μπορειτε να με εχετε στη σκεψη σας να πανε ολα καλα! 

Ειρήνη μου γλυκιά πόσο χαίρομαι!!! Με το καλό να υποδεχτείς το αγοράκι σας!!! Θα συμφωνήσω σε όλα με την  @Geo81  :D

@Gogo1994 να σας ζήσει!!! Γερός να είναι!Καλή λοχεια!

Εμείς κάναμε χθες την πρώτη επίσκεψη στην παιδίατρο! Όλα καλά τα βρήκε δόξα τω Θεό!!! Παίρνει βάρος κ δεν φαίνεται να έχει ικτερο! Απλά δεν μπορεί ακόμα να θηλασει γτ είναι πολύ μικρή οπότε συνεχίζω αντλήσεις...

Με το καλό κ οι υπόλοιπες!!!

  • Μου αρέσει 6

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Ειρήνη μου γλυκιά πόσο χαίρομαι!!! Με το καλό να υποδεχτείς το αγοράκι σας!!! Θα συμφωνήσω σε όλα με την  @Geo81  :D

@Gogo1994 να σας ζήσει!!! Γερός να είναι!Καλή λοχεια!

Εμείς κάναμε χθες την πρώτη επίσκεψη στην παιδίατρο! Όλα καλά τα βρήκε δόξα τω Θεό!!! Παίρνει βάρος κ δεν φαίνεται να έχει ικτερο! Απλά δεν μπορεί ακόμα να θηλασει γτ είναι πολύ μικρή οπότε συνεχίζω αντλήσεις...

Με το καλό κ οι υπόλοιπες!!!

Κορίτσι μου περιμέναμε νέα της μικρής πως και πως!!!! Μπράβο χαίρομαι τόσο πολύ που πάνε όλα καλά!!!! Δεν πειράζει με το θηλασμό αρκεί να παίρνει βάρος με όποιον τρόπο θέλει το κορίτσι σας❤️

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου! Διαβασα νεα απο ολες και γεννητουρια ερχονται απο βδομαδα!!! Με το καλο κοριτσια μου! 

Νομιζω ομως οτι σημερα γενναω εγω! Συσπασεις απο τις 4μισι το πρωι και ειδα και αιμα και βλεννα με αιμα. Ακομη σπιτι μας ειπαν να μεινουμε και να το παρακολουθουμε. Ερχεται η ωρα κοριτσια μου!!!! Θα σας ενημερωσω! Ως τοτε αν μπορειτε να με εχετε στη σκεψη σας να πανε ολα καλα! 

Αγαπημενη, σε είχα στο μυαλο μου κ οτι θα σου ελεγα ειμαστε εμεις οι δυο την εβδομαδα που έρχεται, η Παναγία μαζι σου κορίτσι μου, ολα ευχομαι να πανε τέλεια κ με κανενα πονο!!!! Ειρήνη θα γινεις μανουλα!!!! Ειρήνη έρχεται το αγόρι σου!!!!!! Ειρήνη θα τρελαθώ δεν εχω λογια!!!!!

Υ.Γ. συμφωνω απολυτα με οσα ειπε η @Geo81

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου! Διαβασα νεα απο ολες και γεννητουρια ερχονται απο βδομαδα!!! Με το καλο κοριτσια μου! 

Νομιζω ομως οτι σημερα γενναω εγω! Συσπασεις απο τις 4μισι το πρωι και ειδα και αιμα και βλεννα με αιμα. Ακομη σπιτι μας ειπαν να μεινουμε και να το παρακολουθουμε. Ερχεται η ωρα κοριτσια μου!!!! Θα σας ενημερωσω! Ως τοτε αν μπορειτε να με εχετε στη σκεψη σας να πανε ολα καλα! 

Κορίτσι μου!!! Κι εγώ σ είχα στο μυαλό μου από την ώρα που ξύπνησα σήμερα!! Έλεγα νταξει θα μπω μέσα και θα έχει γεννήσει! Ήρθε η ώρα λοιπόν, πραγματικά στην ώρα του ο Ραφαήλ!!! Κύριος στο ραντεβού του!!! Ολα με το καλό Ειρήνη μου!!! Σ ευχαριστούμε πάρα μα πάρα πολύ για όλα μέχρι εδω!!! Κάποια στιγμή πρέπει να μοιράσουμε τίτλους σε αυτήν την ομάδα!!! 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια στα μπεμπακια τους, στις κοιλίτσες τους!!!! Να έχουμε όλες μια όμορφη μέρα και ο, τι προκύψει...εγω σήμερα έχω την τελική απολύμανση και γενική στα δωμάτια μας! (ξέρω ότι δνε θα είναι η τελευταία αλλά το λέω έτσι) Κουρτίνες και παντζούρια! Και Δευτέρα θα βάλουμε χάλια και τρίτη πάμε για covid!  Τετάρτη για υπέρηχο!

  • Μου αρέσει 4

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου! Διαβασα νεα απο ολες και γεννητουρια ερχονται απο βδομαδα!!! Με το καλο κοριτσια μου! 

Νομιζω ομως οτι σημερα γενναω εγω! Συσπασεις απο τις 4μισι το πρωι και ειδα και αιμα και βλεννα με αιμα. Ακομη σπιτι μας ειπαν να μεινουμε και να το παρακολουθουμε. Ερχεται η ωρα κοριτσια μου!!!! Θα σας ενημερωσω! Ως τοτε αν μπορειτε να με εχετε στη σκεψη σας να πανε ολα καλα! 

Ειρηνη μου!!!ερχεται ο Ραφαηλ σας!!!ποση χαρα μολις το διαβασα!ολα θα πανε τελεια ειμαι σιγουρη γιατι το αξιζεις!! Σου στελνω την αγαπη μου κ περιμενουμε τα νεα σου!!!:wub:@Geo81 ακριβως οπως τα εγραψες ειναι,συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...