Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Marilou77 είπε:

Εγω προσπαθω να μπω στο mood κ περιμενω τη σειρα μου, τωρα θα φτιαξουμε κ το καροτσι μας, χθες το πηραμε. Αχ τι θσ παθαιναμε, μας έδωσε η κουνιαδα μου το πορτμπεμπε, ετσι λεγαμε να βγουμε απο το μαιευτήριο κ οταν πηαμε για το καροτσι εμαθα πως υπαρχει οδηγια πως αν δεν πας με το αβγό παιδι δε σου δινουν, τρομερο τι θα παθαιναμε. Επισης απο χθες βλεπω χαζο ονειρα μια πηγα να αποφυγω μια νταλικα που ερχοταν καταπανω μου, την σπεφυγα κ σημερα οτι ταχα μου δεν ημουν εγκυος κ μου λεγανε οτι δε θα κανω παιδια, ουφ πολυ αγχωτικο κ στεναχωρο. Κατα τα αλλα αμελησα τη γιατρό κ θα κλεισω ραντεβου για αυριο να με δει κ την Παρασκευή 37+1 

Κοριτσάκι μου κοντεύεις & εχεισ Άγχος ...γι αυτό κ τα όνειρα τα αγχωτικά!!! Ναι για το αυγό ισχύει αυτό που λένε , μόνο έτσι το παίρνεις από το μαιευτήριο! Φαντάζομαι την άλλη εβδομάδα μόλις μπεις 38+1 θα σε βάλει να γεννήσεις αφού είναι και ισχυακος ο μπέμπαρος!!! Άντε με το καλό το ραντεβού σας❤️

Just now, Gogo1994 είπε:

Αχ κορίτσι μου άγχος κι εσύ πολύ...κάνε πράγματα άσχετα να ξεχνιεσαι

Μια χαρά ήμουν κ εγώ όλη μέρα έκανα πράγματα κ δε σκεφτόμουν.τωρα κάτι τελευταια έβαλα στις βαλίτσες κ με έπιασε.κ κλαμμα κ παράπονο ...αποχαιρετούσα τη κοιλίτσα μου του μιλούσα για το πόσο θέλω να τον γνωρίσω....με έπιασε κορίτσια...όπως κ να είναι είναι πρωτόγνωρο δε μπορώ να είμαι τελείως αλλού...ο φόβος για το άγνωστο επανήλθε

Γωγώ μου λογικοί οι φόβοι σου κορίτσι μου, αλλά θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά και θα αρχίσει το υπέροχο ταξίδι της μητρότητας αύριο! Όπως κάθε εμπειρία στη ζωή μας έτσι και η μητρότητα συνοδεύεται από χαρές , γέλια αλλά και αγωνίες , άγχος κλπ! Το μόνο σίγουρο είναι όμως πως η αγάπη που θα νιώσεις και θα λαμβάνεις από το πλασματάκι σου θα σου αφήσει μόνο γλυκιά γεύση!!!!!

  • Μου αρέσει 4

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@magda15 με έχει προγραμματίσει για καισαρική στις 38 εβδομάδες ακριβώς.μεχρι τότε θα με βλέπει κάθε βδομάδα..

@Gogo1994 λογικό είναι το άγχος σου, κ το κλάμα κ όλα!μη φοβάσαι τίποτα όμως!σαν διαδικασία κρατάει λίγο, δε θα πονέσεις κ θα αρχίσεις το πιο όμορφο ταξίδι αύριο..να σκέφτεσαι θετικά..δε πρόκειται από τη στιγμή που θα μπεις στο νοσοκομείο να νιώσεις φόβο..θα σε απασχολούν,θα σου μιλάνε κ τσουπ θα δεις το παιδάκι σου κ θα τα ξεχάσεις όλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

@magda15 με έχει προγραμματίσει για καισαρική στις 38 εβδομάδες ακριβώς.μεχρι τότε θα με βλέπει κάθε βδομάδα..

@Gogo1994 λογικό είναι το άγχος σου, κ το κλάμα κ όλα!μη φοβάσαι τίποτα όμως!σαν διαδικασία κρατάει λίγο, δε θα πονέσεις κ θα αρχίσεις το πιο όμορφο ταξίδι αύριο..να σκέφτεσαι θετικά..δε πρόκειται από τη στιγμή που θα μπεις στο νοσοκομείο να νιώσεις φόβο..θα σε απασχολούν,θα σου μιλάνε κ τσουπ θα δεις το παιδάκι σου κ θα τα ξεχάσεις όλα!

Ευχαριστώ κοριτσι μου έτσι είναι αλλά με το φόβο σε κατακλύζουν όλα τα αρνητικά μη τυχόν το ένα μη το άλλο.Συν ότι όλα αλλάζουν σε μια στιγμή μόνο

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Ευχαριστώ κοριτσι μου έτσι είναι αλλά με το φόβο σε κατακλύζουν όλα τα αρνητικά μη τυχόν το ένα μη το άλλο.Συν ότι όλα αλλάζουν σε μια στιγμή μόνο

Ολα καλα θα πανε κορίτσι μου !!με το καλό και θα περιμενουμε τα ευχάριστα !!!

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!! Τί κανετε; Οι μανουλες μας πώς τα πανε; Εγω σημερα κοιμηθηκα καλυτερα νομιζω και εχουν ξεκινησει δειλα δειλα πονακια και νιωθω και πιεση στο πυελικο εδαφος, οποτε θελω να πιστευω οτι ερχεται η μερα!!!

@Gogo1994 σε σκεφτομαστε πολυ! Περομενουμε τα ευχαριστα!!!!

@Marilou77κοριτσακι μου αχ αυτα τα ονειρα! Εδω να δεις τι εχω δει...η γιατρος μου ειπε.οτι το προκαλουν οι ορμονες και το αγχος μας φυσικα!!! Ευχομαι σημερα να κοιμηθηκες καλα ομως! Αααα σε ειδα και στον υπνο μου σημερα! Με το καλο αυριο στη γιατρο!!

  • Μου αρέσει 5

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! @Evitheodorou να σας ζήσει το κοριτσάκι σας, καλότυχο και γερό να το καμαρώνετε πάντα!!! :) με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας, καλή λοχεια!! @Gogo1994 κορίτσι μου ήρθε η ώρα σου! ολα να πάνε κατ'ευχην να αγκαλιάσεις γρήγορα τον μπομπιρά σου!!θα περιμένουμε νεα σου!! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου!!! Τί κανετε; Οι μανουλες μας πώς τα πανε; Εγω σημερα κοιμηθηκα καλυτερα νομιζω και εχουν ξεκινησει δειλα δειλα πονακια και νιωθω και πιεση στο πυελικο εδαφος, οποτε θελω να πιστευω οτι ερχεται η μερα!!!

@Gogo1994 σε σκεφτομαστε πολυ! Περομενουμε τα ευχαριστα!!!!

@Marilou77κοριτσακι μου αχ αυτα τα ονειρα! Εδω να δεις τι εχω δει...η γιατρος μου ειπε.οτι το προκαλουν οι ορμονες και το αγχος μας φυσικα!!! Ευχομαι σημερα να κοιμηθηκες καλα ομως! Αααα σε ειδα και στον υπνο μου σημερα! Με το καλο αυριο στη γιατρο!!

Καλημερα Ειρήνη μου και χρόνια πολλά για χθες!!! Με το καλό το μωρουλι σας να το πάρετε αγκαλιά και να γιορτάζετε κάθε μέρα!! Τι καλά που κοιμήθηκες!! Είναι έτοιμος πιστεύω να σας επισκεφθει και άφησε λίγο την μανούλα να ξεκουραστεί!! Χιχι

Εμένα μου φαίνεται ξανανεβηκε Παναγία μου! Ήταν προς τα κάτω η κοιλια μου και τώρα η πρηστηκα η κάνει πους απς και ανεβαίνει πάλι πάνω! Περιμένω να έρθει αυτή η τέταρτη να δω... 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Καλημερα Ειρήνη μου και χρόνια πολλά για χθες!!! Με το καλό το μωρουλι σας να το πάρετε αγκαλιά και να γιορτάζετε κάθε μέρα!! Τι καλά που κοιμήθηκες!! Είναι έτοιμος πιστεύω να σας επισκεφθει και άφησε λίγο την μανούλα να ξεκουραστεί!! Χιχι

Εμένα μου φαίνεται ξανανεβηκε Παναγία μου! Ήταν προς τα κάτω η κοιλια μου και τώρα η πρηστηκα η κάνει πους απς και ανεβαίνει πάλι πάνω! Περιμένω να έρθει αυτή η τέταρτη να δω... 

Καλημερα Αργυρουλα μου και ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες!!! Ελπιζω να μη γιορταζουμε καθε μερα οπως χτες που φαγαμε διχως αυριο και σημερα δεν μπορω να αναπνευσω αχαχαχα! Σημερα ομως σουπερ ελαφρια μπας και ηρεμησει το στομαχι!!!!

Θα δεις στο γιατρο, ετσι που ειναι μεσα στην κοιλιτσα σαν κουβαρακια δεν μπορεις να ξερεις!!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια εγώ μόλις γυρισα απο γιατρό.. Δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα αλλά Μ είπαν πολλες σπανε τ νερά η πιανουν πονοι και έτσι... Γ ν δουμε πως θα εξελιχθεί μια βδομαδα έμεινε... 

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου!!! Τί κανετε; Οι μανουλες μας πώς τα πανε; Εγω σημερα κοιμηθηκα καλυτερα νομιζω και εχουν ξεκινησει δειλα δειλα πονακια και νιωθω και πιεση στο πυελικο εδαφος, οποτε θελω να πιστευω οτι ερχεται η μερα!!!

@Gogo1994 σε σκεφτομαστε πολυ! Περομενουμε τα ευχαριστα!!!!

@Marilou77κοριτσακι μου αχ αυτα τα ονειρα! Εδω να δεις τι εχω δει...η γιατρος μου ειπε.οτι το προκαλουν οι ορμονες και το αγχος μας φυσικα!!! Ευχομαι σημερα να κοιμηθηκες καλα ομως! Αααα σε ειδα και στον υπνο μου σημερα! Με το καλο αυριο στη γιατρο!!

Ελπίζω να ηταν ωραιο το ονειρο σου, εγω σημερα ειδα οτι αγοραζα τσουρακια με γεμιση σοκολατα κ λευκη σοκολατα κ καφεδακια ολα για μενα κ ηθελα να τα δοκιμασω για να δω τι θα παρω το πασχα, κ μου εκανε εντυπωση που ηταν πσνακριβα 40€, οτι να ναι τα γλυκα κ ο καφες λενε ειναι στεναχωρια, αλλα λεω καλο κ ευλογημενο να ειναι κ κανω τον σταυρό μου, αχ αυτες οι ορμονες.

@Gogo1994 ανυπομονώ να μαθω νεα σου κοριτσι μου, αντε ολα καλα να πανε η Παναγία μαζί σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 said:

Ελπίζω να ηταν ωραιο το ονειρο σου, εγω σημερα ειδα οτι αγοραζα τσουρακια με γεμιση σοκολατα κ λευκη σοκολατα κ καφεδακια ολα για μενα κ ηθελα να τα δοκιμασω για να δω τι θα παρω το πασχα, κ μου εκανε εντυπωση που ηταν πσνακριβα 40€, οτι να ναι τα γλυκα κ ο καφες λενε ειναι στεναχωρια, αλλα λεω καλο κ ευλογημενο να ειναι κ κανω τον σταυρό μου, αχ αυτες οι ορμονες.

@Gogo1994 ανυπομονώ να μαθω νεα σου κοριτσι μου, αντε ολα καλα να πανε η Παναγία μαζί σου!!!

Πολυ ωραιο ηταν το ονειρο, αν και δε το υμαμαι τωρα αναλυτικα! Ξυπνησα ηρεμη σιγουρα!!! Παντως τα ονειρα τωρα δνε ειναι για να τα αναλυουμε τι σημαινουν γιατι ειναι καθαρα ορμονες οχι συμβολισμοι!!!! Εγω την αλλη φορα ειδα οτι ετρωγα ενα εκμεκ λεει και με κυνηγουσε ο μετρητης ζαχαρου (ναι ειχε βγαλει ποδια και χερακια) να κανω μετρηση αχαχαχαχαχα!!!!!! Οποτε καταλαβαινεις οτι δεν ειναι να τα παιρνουμε στα σοβαρα!!!

  • Χαχα 5

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

τι κάνετε;

@Gogo1994 περιμένουμε νέα σου πως κ πως !

εμεις γυρίσαμε από γιατρό!εννοειται ότι το καλό μου δεν πήρε θέση κ επιπρόσθετα έχει στριμωχθεί κιόλας οποτε ο γιατρός συνέστησε ξάπλα μέχρι να γεννησουμε για να μη σπασουν τα νερά μας κ είμαστε πρόωρα μωράκια!εχουμε έναν αγώνα 16 ημερών περίπου!θα περάσει κ αυτό..τον φάγαμε τον γάιδαρο!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki said:

Καλημέρα κορίτσια!!

τι κάνετε;

@Gogo1994 περιμένουμε νέα σου πως κ πως !

εμεις γυρίσαμε από γιατρό!εννοειται ότι το καλό μου δεν πήρε θέση κ επιπρόσθετα έχει στριμωχθεί κιόλας οποτε ο γιατρός συνέστησε ξάπλα μέχρι να γεννησουμε για να μη σπασουν τα νερά μας κ είμαστε πρόωρα μωράκια!εχουμε έναν αγώνα 16 ημερών περίπου!θα περάσει κ αυτό..τον φάγαμε τον γάιδαρο!

Καλως το το κοριτσι μας!!!! με ξαπλα κοριτσακι μου μια χαρα θα περασουν οι 16 μερουλες!!! Παρε βιβλιαρακια, βαλε Νετφλιξ και θα δεις θα περασουν οι μερουλες!!! Αντε κι εσεις εκει ειστε τελικη ευθεια λοιπον! Τί καλα!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη ναι τελική ευθεία!!

κ γω αυτό σκέφτηκα !!βιβλιαρακια, ταινιουλες..έχω δει και κάτι ιντερνετικα σεμινάρια για τον θηλασμο κ σκέφτομαι να τα παρακολουθήσω μιας κ θα χω άπλετο χρόνο..θα φτιάξω κ τα νύχια μου να περάσει η ώρα!!

τι να κάνουμε!τσαουσα κόρη θα χω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...