Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

@Gogo1994 χρονια πολλά κοριτσι μου με το καλυτερο δωρο φετος στην αγκαλια σου!!!! 

@Argyroula ε αφου δεχεσαι φετος χρονια πολλά, ε χρονια πολλά λοιπον κ απο μενα!!!!

Κορίτσια μου εγω πρωτα ο Θεός γενναω με κ.τ. στις 5/11 στις 11:00 π.μ., ενα αγχος το εχω αλλα ανυπομονώ να γνωρισω το μικρο πλασματακι που κουνιεται μεσα μου κ μου προκαλεί δύσπνοια τα βράδια.

 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Marilou77 είπε:

@Gogo1994 χρονια πολλά κοριτσι μου με το καλυτερο δωρο φετος στην αγκαλια σου!!!! 

@Argyroula ε αφου δεχεσαι φετος χρονια πολλά, ε χρονια πολλά λοιπον κ απο μενα!!!!

Κορίτσια μου εγω πρωτα ο Θεός γενναω με κ.τ. στις 5/11 στις 11:00 π.μ., ενα αγχος το εχω αλλα ανυπομονώ να γνωρισω το μικρο πλασματακι που κουνιεται μεσα μου κ μου προκαλεί δύσπνοια τα βράδια.

 

Με το καλό κοπέλα Μ κ εγώ έχει δυο μερες πολυ δύσπνοια και δεν μπορώ ν χωνέψω με τπτ.. Τελευταίες στιγμές λοιπόν!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Ευχαριστώ, Μητέρα (Αθήνα) :wub: Τι κάνεις;; Πολύχρονη κιόλας!!!

Αααα!!! Την Κυριακή μπαίνω κι εγώ Μητέρα για καισαρική.  Δικό μας όλο το μαιευτήριο ομαδάρα!!! 

 

17 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μιου ομορφα!!!! Γεννησα με φτ 23:14 στις 30/10/2020!!! Θα σας τα πω ολα.αναλυτικα! Το μωρακι ειναι μαλλιαρο και τελειο! 3420και 49 εκ! Ομως εδω Γερμανια το εχω αναγκαστικα rooming in και τρεχωωω!!! Υποσχομαι να σας γραψω με ρην πρωτη ευκαιρια!!!! Και τωρα σας γραφω με ρι.μωρο στο βυζι!

Αγαπημένο μας κορίτσι, υπέροχα νέα!!! Να σου ζήσει ο κούκλος! Πάντα γερός και τυχερός! Όταν βρεις χρόνο περιμένουμε λεπτομέρειες....

 

@Argyroula χρόνια πολλά και υπέροχα, κορίτσι όμορφο!! Σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. said:

Αααα!!! Την Κυριακή μπαίνω κι εγώ Μητέρα για καισαρική.  Δικό μας όλο το μαιευτήριο ομαδάρα!!! 

 

Αγαπημένο μας κορίτσι, υπέροχα νέα!!! Να σου ζήσει ο κούκλος! Πάντα γερός και τυχερός! Όταν βρεις χρόνο περιμένουμε λεπτομέρειες....

 

@Argyroula χρόνια πολλά και υπέροχα, κορίτσι όμορφο!! Σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!

 

Κυριακή 8/11 να υποθέσω ; Με το καλό κορίτσι μου ! Ποιες γεννάμε μητέρα ;

  • Ευχαριστώ 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Argyroula είπε:

@MinakiG και @Alexandra P. Μου την κάνατε!!! Θα μπείτε πιο νωρίς και θα χαλάσουμε το τρίκλινο :P

Εκτός εάν έρθει ο μπεμπης μου νωρίτερα και σας προλάβω!! 

Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου !με το καλό ευχομαι !!!

Just now, MinakiG είπε:

Κυριακή 8/11 να υποθέσω ; Με το καλό κορίτσι μου ! Ποιες γεννάμε μητέρα ;

Με το καλό κ σε σένα !!!λιγες μέρες έμειναν για την ευτυχία !!

Just now, Alexandra P. είπε:

Αααα!!! Την Κυριακή μπαίνω κι εγώ Μητέρα για καισαρική.  Δικό μας όλο το μαιευτήριο ομαδάρα!!! 

 

Αγαπημένο μας κορίτσι, υπέροχα νέα!!! Να σου ζήσει ο κούκλος! Πάντα γερός και τυχερός! Όταν βρεις χρόνο περιμένουμε λεπτομέρειες....

 

@Argyroula χρόνια πολλά και υπέροχα, κορίτσι όμορφο!! Σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!

 

Δικό σας το μαιευτήριο όντως !!!με το καλό !!!

πρίν από 53 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Με το καλό κοπέλα Μ κ εγώ έχει δυο μερες πολυ δύσπνοια και δεν μπορώ ν χωνέψω με τπτ.. Τελευταίες στιγμές λοιπόν!! 

Νιώθεις αμέσως ανακούφιση κ χαλάρωση !!λιγη υπομονη ακόμα Δεσποινακι !

πρίν από 58 λεπτά , Marilou77 είπε:

@Gogo1994 χρονια πολλά κοριτσι μου με το καλυτερο δωρο φετος στην αγκαλια σου!!!! 

@Argyroula ε αφου δεχεσαι φετος χρονια πολλά, ε χρονια πολλά λοιπον κ απο μενα!!!!

Κορίτσια μου εγω πρωτα ο Θεός γενναω με κ.τ. στις 5/11 στις 11:00 π.μ., ενα αγχος το εχω αλλα ανυπομονώ να γνωρισω το μικρο πλασματακι που κουνιεται μεσα μου κ μου προκαλεί δύσπνοια τα βράδια.

 

Τελειααα!εφτασε η μέρα !!ειδες που ολα πήγαν καλα κ εφτασες έως εδώ !με το καλό !!!!

6 ώρες πρίν, Papakι είπε:

Έχω κάτι πόνους στην πλάτη εδώ κ λίγες μέρες αλλά πιστεύω ότι είναι από το βάρος...έχω και κάτι πονακια περιόδους πλέον το μυαλό μου είναι μόνιμα στη γέννα...Ξεκινάω και στόλισμα...ίσως περιμένει αυτό η μικρή μου για να βγει!!!Με το καλό όλες μας!!!!

Από το βάρος μαλλον Γτ κ εγώ έτσι ένιωθα !καλο στόλισμα και με το καλό ν έρθει η Μπέμπα σου !!!

2 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Γεια σας φίλες μουυ.Σας ευχαριστωωω όλες για τις ευχές σας Μπαίνω σκαστα χαχα να χαιρόμαστε κ την @Argyroula μας.

@Despoina Mar Δεσποινάκι νιώθω πιο ανάλαφρη σήμερα που πήγα κ τουαλέτα γιατί εγώ είχα κ αυτό το θέμα μέχρι σήμερα.επισης όσο αρχίζεις κ κινείσαι το νιώθεις

Χρόνια σου πολλά !!!!φετος όντως ήταν διαφορετικά κ συνάμα υπέροχα !!!καθε χρόνο κ καλθτερα σου ευχομαι !!

19 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μιου ομορφα!!!! Γεννησα με φτ 23:14 στις 30/10/2020!!! Θα σας τα πω ολα.αναλυτικα! Το μωρακι ειναι μαλλιαρο και τελειο! 3420και 49 εκ! Ομως εδω Γερμανια το εχω αναγκαστικα rooming in και τρεχωωω!!! Υποσχομαι να σας γραψω με ρην πρωτη ευκαιρια!!!! Και τωρα σας γραφω με ρι.μωρο στο βυζι!

Να σου ζήσει!!!!δεν έχω λόγια ,,,θα ήθελα να γράψω πολλά ,,,,αλλα νομίζω όλες γνωρίζουμε τι ανθρώπος κ ποσό ψυχάρα Είσαι!!!!εισαι αξια κ έγινες μανούλα !!θελω να σε χιλιο ευχαριστήσω που σε γνώρισα ,που με βοήθησες (όχι μόνο εμένα ),να ξέρεις ότι σε έχω εκτιμήσει βαθύτατα και θέλω να είσαι παντα ευτυχισμένη/ολοκληρωμένη με αυτό το θείο δώρο που έχεις αποκτήσει !!!γερος κ καλοτυχος σε όλη του τη ζωή !!!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 3

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μιου ομορφα!!!! Γεννησα με φτ 23:14 στις 30/10/2020!!! Θα σας τα πω ολα.αναλυτικα! Το μωρακι ειναι μαλλιαρο και τελειο! 3420και 49 εκ! Ομως εδω Γερμανια το εχω αναγκαστικα rooming in και τρεχωωω!!! Υποσχομαι να σας γραψω με ρην πρωτη ευκαιρια!!!! Και τωρα σας γραφω με ρι.μωρο στο βυζι!

Να σου ζησει αγαπημενη μου γερο και τυχερο να ειναι!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν σας προλαβαινω... Με δυο παιδια καταλαβαίνετε πως είναι... Χαμός χαχαχα

Αλλά περναμε τέλεια και δεν το αλλάζω με τίποτα.. Πετάω ψυχολογικά κι ας κοιμάμαι δωράκια.... Καμιά σχέση με την πρωτη γεννά.. Όλος ο τοκετός ήταν σουπερ και η ανάρρωση μου ακόμα πιο σουπερ.. Αυτά

Ελπίζω να ΣτΕ όλες καλα και τα μωράκια σας σουπερ... 

Να ζήσουν όλα τα παιδακια μας και σε όσες δεν έχω ευχηθει... 

Σας είπα ε??? Δεν προλαβαονω... Ποτε δεν προλαβαινω... Χαχαχαχα

Φιλια Ααααα και καλα μας ξενυχτια.... 

@Υβόννη να σας ζήσει καλή μου και να ναι τυχερό και γέρο.. Να χετε όλα τα καλα!!!! 

 

@Gogo1994 να σας ζήσει και να ναι η ζωή σας ομορφη και ροδινη

 

Με το καλό οι επομενεςςςςς

  • Μου αρέσει 6

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου όμορφα να σας ζήσουν τα μωράκια σας όσες γεννησατε!!!

 Και όσες περιμένετε με το καλο να εχετε εναν όμορφο κι οσο πιο ανώδυνο τοκετό γινεται!

 Ηθελα να σας ρωτήσω τι σημασία εχει σε ποιο ταμείο - ασφαλιστικό φορέα θα γράψουμε το νεογεννητο; Στην μαμά ή στον μπαμπά δηλαδη, αλλάζει κατι επι της ουσίας ή επι των παροχών, πληρωμών;

 Το εχει ψάξει καμια σας;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Κοριτσια μου όμορφα να σας ζήσουν τα μωράκια σας όσες γεννησατε!!!

 Και όσες περιμένετε με το καλο να εχετε εναν όμορφο κι οσο πιο ανώδυνο τοκετό γινεται!

 Ηθελα να σας ρωτήσω τι σημασία εχει σε ποιο ταμείο - ασφαλιστικό φορέα θα γράψουμε το νεογεννητο; Στην μαμά ή στον μπαμπά δηλαδη, αλλάζει κατι επι της ουσίας ή επι των παροχών, πληρωμών;

 Το εχει ψάξει καμια σας;

Καλημέρα καντι!!! Αν τον γράψεις στο δικό σου ταμείο (βιβλιάριο)δικαιούσε 10% παραπάνω εισφορές από τα επιδόματα λοχείας κ μητρότητας ! Αυτά είναι για τον ιδιωτικό τομέα ! Με το καλό και ο δικός σου μπέμπης!!!!

  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κοριτσια μου όμορφα να σας ζήσουν τα μωράκια σας όσες γεννησατε!!!

 Και όσες περιμένετε με το καλο να εχετε εναν όμορφο κι οσο πιο ανώδυνο τοκετό γινεται!

 Ηθελα να σας ρωτήσω τι σημασία εχει σε ποιο ταμείο - ασφαλιστικό φορέα θα γράψουμε το νεογεννητο; Στην μαμά ή στον μπαμπά δηλαδη, αλλάζει κατι επι της ουσίας ή επι των παροχών, πληρωμών;

 Το εχει ψάξει καμια σας;

Καλημέρα!! 

Κι εμένα μου είπαν από τον ΕΦΚΑ ότι με συμφέρει να το ασφαλίσω εγώ το παιδί κι όχι ο μπαμπάς του. Βέβαια, είμαστε και οι δύο ιδιωτικοί υπάλληλοι οπότε οι παροχές του ταμείου είναι οι ίδιες. Οπότε, το συμφέρον έχει να κάνει με τα επιδόματα όπως ειπε και η @Geo81 . 

Επίσης ,αναφέρω για όλες ότι μετά τα επιδόματα κύησης και λοχείας ζητάς από τον ΟΑΕΔ συμπληρωματικό επίδομα ώστε να συμπληρωθούν οι αποδοχές σου αν αυτές είναι παραπάνω από τον βασικό μισθό. Αυτό ισχύει για τον ιδιωτικό τομέα προφανώς και μπορείς να το κάνεις νομίζω έως και 6 μήνες μετά τον τοκετό. Το ίδιο και το επίδομα λοχείας. (Κι επίσης είναι ανεξάρτητο από  την 6 μήνη άδεια του ΟΑΕΔ αν κάποια την πάρει)

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!

τι κάνετε;

@Argyroula και @Gogo1994 χρόνια πολλά κορίτσια!!

@Υβόννη Ειρήνη μου, να ζήσει ο αγοραρος, και να σκορπάει παντού χαρά,ευτυχία, χαμογελα!!καλη λοχεία να έχεις κορίτσι μου γλυκό, όλα βολικά να σας έρχονται κ με το καλό να πάτε σπιτάκι σας!θα έρθει κ η μανούλα σου που έχεις να τη δεις τόσο καιρό!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...