Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

2 hours ago, Υβόννη said:

Καλημερα αγαπημενες μου! Διαβασα νεα απο ολες και γεννητουρια ερχονται απο βδομαδα!!! Με το καλο κοριτσια μου! 

Νομιζω ομως οτι σημερα γενναω εγω! Συσπασεις απο τις 4μισι το πρωι και ειδα και αιμα και βλεννα με αιμα. Ακομη σπιτι μας ειπαν να μεινουμε και να το παρακολουθουμε. Ερχεται η ωρα κοριτσια μου!!!! Θα σας ενημερωσω! Ως τοτε αν μπορειτε να με εχετε στη σκεψη σας να πανε ολα καλα! 

Αααα και το λέγαμε χτες!!Τι ωραία!! Ολα να πάνε καλά, να έρθει το μωράκι με εναν πόνο! Σε σκεφτόμαστε! 


RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια μου...

@ΦαιηΚατς εδω στα γιαννενα θα γεννησεις;

@Υβόννη μου επιτελους ηρθε η ωρα...θα παρεις αγκαλιτσα το μικρο σου θαυματακι..τι να πρωτοπουμε για σενα...συμφωνω με οσα ειπαν οι κοπελες παραπανω...σε σκεφτομαστε ολες...με το καλο, με εναν πονο κ περιμενουμε τα νεα σας...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Υβόννη μου γλυκιά με ένα πόνο!!!!Έρχεται ο Ραφαηλακο σας!!Σου εύχομαι ολόψυχα όλα τα καλά!!Σου το χρωστάει ο Θεός κορίτσι μου!!!Η σκέψη μου και η προσευχή μου είναι σε σένα...

ΥΓ.Δεν αντέχω άλλη συγκίνηση κορίτσια...και μόλις αρχίσαμε!

  • Μου αρέσει 2

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Ειρήνη μουυυυ τι ευχάριστο νέο διάβασα.Αντε κοριτσάκι μου με το καλό.Ανυπομωνω θα σε σκέφτομαι 

Έρχεται κ ο δικός σου μπεμπηςςςς

Γωγω μου τι κανεις;πως πηγε η πρωτη μερα με τον μπεμπη σας;:wub:


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...

@ΦαιηΚατς εδω στα γιαννενα θα γεννησεις;

@Υβόννη μου επιτελους ηρθε η ωρα...θα παρεις αγκαλιτσα το μικρο σου θαυματακι..τι να πρωτοπουμε για σενα...συμφωνω με οσα ειπαν οι κοπελες παραπανω...σε σκεφτομαστε ολες...με το καλο, με εναν πονο κ περιμενουμε τα νεα σας...

Ναι κορίτσι μου! Τον Ευάγγελου έχω! Από εδώ είσαι;;;; Εγώ από Άρτα! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Ναι κορίτσι μου! Τον Ευάγγελου έχω! Από εδώ είσαι;;;; Εγώ από Άρτα! 

Ναι απο Γιαννενα..κ εγω τον Ευαγγελου εχω αλλα εχω ΠΗΤ 23/12...πως σου φαινεται;

  • Χαχα 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα καλά είμαστε κ εμείς Εγώ μόλις έφαγα τη πρώτη σουπιτσα επιτελουςςςςς.χαχα

Με το μπέμπη προσπαθούμε να μαθαίνει θηλασμό όμως ακόμα έχω μόνο πρωτογαλα κ πίνει κ ξένο.

Σηκώθηκα σήμερα γενικά σηκώνομαι συχνά.ποβαω αλλά μόνο όρθια που οι αυτό θα περνάει.Δε ζητάω καν παυσίπονο πια φανταστείτε έτσι κ αλλιώς τραβάνε τα ράμματα αλλά στο περπάτημα που μέρα με τη μέρα θα είναι καλύτερα.Μαθαμε λίγο κ αλλαγές κ μπανάκι άλλα κορίτσια φοβόμαστε να τον πιάσουμε με τον άντρα μου

  • Μου αρέσει 9

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα καλά είμαστε κ εμείς Εγώ μόλις έφαγα τη πρώτη σουπιτσα επιτελουςςςςς.χαχα

Με το μπέμπη προσπαθούμε να μαθαίνει θηλασμό όμως ακόμα έχω μόνο πρωτογαλα κ πίνει κ ξένο.

Σηκώθηκα σήμερα γενικά σηκώνομαι συχνά.ποβαω αλλά μόνο όρθια που οι αυτό θα περνάει.Δε ζητάω καν παυσίπονο πια φανταστείτε έτσι κ αλλιώς τραβάνε τα ράμματα αλλά στο περπάτημα που μέρα με τη μέρα θα είναι καλύτερα.Μαθαμε λίγο κ αλλαγές κ μπανάκι άλλα κορίτσια φοβόμαστε να τον πιάσουμε με τον άντρα μου

Μια χαρα!!!σιγα σιγα θα συνηθισετε κ αυτο.κ εγω το εχω αγχος χιχι πως θα το πιανουμε.ωραια,καλη αναρρωση κ τις επομενες μερες θα εισαι ακομα καλυτερα!:wub:


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη εννοείται πως έχεις τη σκέψη όλων μας μαζί σου! Άλλωστε ποτέ δεν ξέχασες καμία μας, μιλάμε για μεγάλο ταλέντο!! :D

Να έχεις τον πιο ανώδυνο,γρηγορο κι ασφαλή τοκετό εύχομαι & σύντομα να μας γράψεις για τη γεμάτη σου αγκαλιά!! ♥️♥️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα καλά είμαστε κ εμείς Εγώ μόλις έφαγα τη πρώτη σουπιτσα επιτελουςςςςς.χαχα

Με το μπέμπη προσπαθούμε να μαθαίνει θηλασμό όμως ακόμα έχω μόνο πρωτογαλα κ πίνει κ ξένο.

Σηκώθηκα σήμερα γενικά σηκώνομαι συχνά.ποβαω αλλά μόνο όρθια που οι αυτό θα περνάει.Δε ζητάω καν παυσίπονο πια φανταστείτε έτσι κ αλλιώς τραβάνε τα ράμματα αλλά στο περπάτημα που μέρα με τη μέρα θα είναι καλύτερα.Μαθαμε λίγο κ αλλαγές κ μπανάκι άλλα κορίτσια φοβόμαστε να τον πιάσουμε με τον άντρα μου

Μπραβο κορίτσι Μ νομίζω όσο πιο συχνά σηκώνεσαι και κινησαι τόσο πιο γρήγορα θα αναρρώσεις.. Θα εξικιωθειται κ Μ τ μπανάκι σίγουρα ακόμα αρχή είναι.. Πολυ χαίρομαι Γ σένα συμπεθερουλα έχεις ηρεμήσει και φαίνεται!! Ξένο δλδ στο ενδιάμεσο δινεται?? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα καλά είμαστε κ εμείς Εγώ μόλις έφαγα τη πρώτη σουπιτσα επιτελουςςςςς.χαχα

Με το μπέμπη προσπαθούμε να μαθαίνει θηλασμό όμως ακόμα έχω μόνο πρωτογαλα κ πίνει κ ξένο.

Σηκώθηκα σήμερα γενικά σηκώνομαι συχνά.ποβαω αλλά μόνο όρθια που οι αυτό θα περνάει.Δε ζητάω καν παυσίπονο πια φανταστείτε έτσι κ αλλιώς τραβάνε τα ράμματα αλλά στο περπάτημα που μέρα με τη μέρα θα είναι καλύτερα.Μαθαμε λίγο κ αλλαγές κ μπανάκι άλλα κορίτσια φοβόμαστε να τον πιάσουμε με τον άντρα μου

Έπεσε πείνα ε;;; Χαχαχαχαχα. Μια χαρά σε βρισκω!! Κάθε μέρα τώρα η τομή θα σε πονάει κρι λιγότερο. Θα παρεις τα πάνω σου γρήγορα. Ο θηλασμός είναι αγώνας. Κι όπως λένε όλοι θέλει πολύ υπομονή και επιμονή. Κάθε μέρα το μωρό κάνει κάτι καινούργιο και κάθε μέρα πρέπει να προσαρμόζεσαι. Μαθαίνουμε κι εμείς μαθαίνουν κι αυτά! Όσο για το μπάνιο το ίδιο θέμα έχουμε κι εμείς. Έρχεται η μαμά μου να μας βοηθήσει γιατί κι εμάς βουνό μας φαίνεται! Που θα πάει όμως θα μάθουμε..

  • Μου αρέσει 3

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Depykal είπε:

Ναι απο Γιαννενα..κ εγω τον Ευαγγελου εχω αλλα εχω ΠΗΤ 23/12...πως σου φαινεται;

Έλα πες την αλήθεια! Δεν τον έχεις αγαπήσει;;;;; Εγώ τον έχω λατρέψει! Είναι τόσο ήρεμος, τόσο συνεργασιμος... Τέλειος! Να σου πω, πότε έχεις πάλι γιατρό; λες να συναντηθούμε μέχρι να γεννήσω; 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Έλα πες την αλήθεια! Δεν τον έχεις αγαπήσει;;;;; Εγώ τον έχω λατρέψει! Είναι τόσο ήρεμος, τόσο συνεργασιμος... Τέλειος! Να σου πω, πότε έχεις πάλι γιατρό; λες να συναντηθούμε μέχρι να γεννήσω; 

Ναιιι ειναι τοσο καλος..εχει κ χιουμορ..τωρα εχω ραντεβου 10 νοεμβρη.μακαρι να συναντηθουμε..εσυ που εισαι μεγαλυτερη εβδομαδα καθε ποτε σε βλεπει τωρα;εχετε μιλησει καθολου για τη γεννα; εχω να του κανω πολλες ερωτησεις τωρα που πλησιαζω...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Ναιιι ειναι τοσο καλος..εχει κ χιουμορ..τωρα εχω ραντεβου 10 νοεμβρη.μακαρι να συναντηθουμε..εσυ που εισαι μεγαλυτερη εβδομαδα καθε ποτε σε βλεπει τωρα;εχετε μιλησει καθολου για τη γεννα; εχω να του κανω πολλες ερωτησεις τωρα που πλησιαζω...

Εμένα με έστειλαν Γιάννενα στις 32 εβδομάδες λόγω χαμηλού πλακούντα. Τον έχω δει 3 φορές... Σχεδόν κάθε 10 μέρες δηλαδή τα λέμε. Είμαι προηγηθησα καισαρική οπότε μέχρι τις 13 που κλείνω τις 38 βδομάδες θα έχουμε προγραμματίσει σίγουρα την καισαρική. Τώρα θα έρθω την Τρίτη για nst και τις τελικές εξετάσεις. Θα του πω αν γίνεται να με βάλει 37 και κάτι γιατί τα έχω παίξει τελείως! Όλη μέρα έχω συσπάσεις και το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ! Γενικά με 2 παιδιά στο σπίτι είναι πολύ δύσκολο! Εγώ να σου πω την αλήθεια θα ήθελα να με βάλει μέχρι την άλλη Παρασκευή να τελειώνω να γυρίσω με τον μπεμπουλη μου στα παιδάκια μου γιατί δεν μπορώ και πολύ χωρίς αυτά! Πόσο μάλλον τώρα που θα λείψω 4 μερες! 

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα με έστειλαν Γιάννενα στις 32 εβδομάδες λόγω χαμηλού πλακούντα. Τον έχω δει 3 φορές... Σχεδόν κάθε 10 μέρες δηλαδή τα λέμε. Είμαι προηγηθησα καισαρική οπότε μέχρι τις 13 που κλείνω τις 38 βδομάδες θα έχουμε προγραμματίσει σίγουρα την καισαρική. Τώρα θα έρθω την Τρίτη για nst και τις τελικές εξετάσεις. Θα του πω αν γίνεται να με βάλει 37 και κάτι γιατί τα έχω παίξει τελείως! Όλη μέρα έχω συσπάσεις και το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ! Γενικά με 2 παιδιά στο σπίτι είναι πολύ δύσκολο! Εγώ να σου πω την αλήθεια θα ήθελα να με βάλει μέχρι την άλλη Παρασκευή να τελειώνω να γυρίσω με τον μπεμπουλη μου στα παιδάκια μου γιατί δεν μπορώ και πολύ χωρίς αυτά! Πόσο μάλλον τώρα που θα λείψω 4 μερες! 

Αντε με το καλο κ σε σενα να γινουν οπως τα θελεις κ να πας στα παιδακια σου...εχεις μιλησει καθολου αν επιτρεπεται συνοδος στο δωματιο;


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...