Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες ελπίζω να είστε όλες καλά!! Εμείς κλείσαμε μια βδομάδα χθες... Κορίτσια έχω το πιο ήσυχο παιδάκι του κόσμου και δενόμαστε μέρα με τη μέρα.... Είμαστε υγιέστατοι και φαγανοί... Δεν περίμενα όμως τέτοια ψυχολογική επίπτωση από τη γέννα... Εγώ γενικά είμαι κρύα σαν άνθρωπος..... Σας ευχαριστώ ΌΛΕΣ ΜΙΑ ΜΙΑ για τις ευχές σας και συγνώμη που δεν απάντησα αλλά αυτή είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο ιντερνετ μετά τη γέννα... 

  • Μου αρέσει 8

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Εμ πες το οτι ειναι στη διοικηση..χαχαχα.

Εγω γενικα εχω πολλα παραπονα απο το Ρεα αλλα πρωτον ειναι 10 λεπτα απο το σπιτι μου και δευτερον ειναι και η γιατρος μου εκει την οποια εμπιστευομαι εννοειται και δεν αλλαζω.

Εγω αναγκαστικα καισαρικη λογω του πρωτου που γεννηθηκε προωρα.

Αλλα δε με απασχολει αυτο ιδιαιτερα.

Μαλλον στο δικλινο θα παω και βλεπουμε ισως ειμαι τυχερη και ειμαο μονη γιατι οταν γεννησα την κορη μου ημουν αναμεσα σε 2 τριημερα..της τρελης απλα.

Ολες γεννουσαν.

Οι γονεις μου δε χωραγαν στο ανσασερ να μπουν.

Με το καλό αγαπητή μου και να πανε ολα καλα ευχομαι... Να περασουν οι μέρες χωρίς να το καταλάβεις και να χεις έναν υπέροχο τοκετό!!! 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα κοριτσια!!!

Γεννησαμεεε με καισαρική μια πριγκίπισσα ,Σάββατο πρωί!

οι πόνοι της καισαρικης ως τώρα είναι υποφερτοι αν κ μου έχουν αφήσει την επισκληρίδειο για μια ημέρα ,δλδ θα μου τη βγάλουν αύριο το πρωί..

με τον θηλασμό ένα δραμα γιατί η μικρή δεν πιάνει στήθος κ εγώ δεν έχω ακόμη γαλα οποτε μετά από δυο λεπτά αααν πιάσει στήθος γίνεται κατακόκκινη κ ουρλιάζει για να φαει..αποφασίσαμε με τον άντρα μου κ μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου που είχαμε μια συζήτηση να δώσουμε συμπλήρωμα το οποίο η μικρή ρουφάει δίχως αύριο!ελπιζω σταδιακά κ αφού τα καταφέρουμε με τον θηλασμό να κόψουμε το συμπλήρωμα.. ο καιρός θα δείξει..

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

ΚΑλησπερα κοριτσια!!!

Γεννησαμεεε με καισαρική μια πριγκίπισσα ,Σάββατο πρωί!

οι πόνοι της καισαρικης ως τώρα είναι υποφερτοι αν κ μου έχουν αφήσει την επισκληρίδειο για μια ημέρα ,δλδ θα μου τη βγάλουν αύριο το πρωί..

με τον θηλασμό ένα δραμα γιατί η μικρή δεν πιάνει στήθος κ εγώ δεν έχω ακόμη γαλα οποτε μετά από δυο λεπτά αααν πιάσει στήθος γίνεται κατακόκκινη κ ουρλιάζει για να φαει..αποφασίσαμε με τον άντρα μου κ μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου που είχαμε μια συζήτηση να δώσουμε συμπλήρωμα το οποίο η μικρή ρουφάει δίχως αύριο!ελπιζω σταδιακά κ αφού τα καταφέρουμε με τον θηλασμό να κόψουμε το συμπλήρωμα.. ο καιρός θα δείξει..

Καλημερα!!!να σας ζησει η πριγκιπισσα σας,γερη και τυχερη! :wub:Καλη λοχεια να εχεις.ναι μην αγχωνεσαι με αυτο ,ας τρωει τωρα συμπληρωμα κ οταν με το καλο πατε σπιτι σας το προσπαθεις και παλι χωρις αγχος! 


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

ΚΑλησπερα κοριτσια!!!

Γεννησαμεεε με καισαρική μια πριγκίπισσα ,Σάββατο πρωί!

οι πόνοι της καισαρικης ως τώρα είναι υποφερτοι αν κ μου έχουν αφήσει την επισκληρίδειο για μια ημέρα ,δλδ θα μου τη βγάλουν αύριο το πρωί..

με τον θηλασμό ένα δραμα γιατί η μικρή δεν πιάνει στήθος κ εγώ δεν έχω ακόμη γαλα οποτε μετά από δυο λεπτά αααν πιάσει στήθος γίνεται κατακόκκινη κ ουρλιάζει για να φαει..αποφασίσαμε με τον άντρα μου κ μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου που είχαμε μια συζήτηση να δώσουμε συμπλήρωμα το οποίο η μικρή ρουφάει δίχως αύριο!ελπιζω σταδιακά κ αφού τα καταφέρουμε με τον θηλασμό να κόψουμε το συμπλήρωμα.. ο καιρός θα δείξει..

Να σου ζησει καλη αναρρωση τωρα ευχομαι καλη λοχεια..μην ανυσηχεις κ εγω της εδωσα λιγο συμπληρωμα στην αρχη τωρα μονο στηθος με την καισαρικη δεν κατεβαινει το γαλα αμεσως..υπονονη επιμονη που θα παει κανουμε αγωνα για τα μωρακια μας.ολα καλα θα πανε!!

  • Ευχαριστώ 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

ΚΑλησπερα κοριτσια!!!

Γεννησαμεεε με καισαρική μια πριγκίπισσα ,Σάββατο πρωί!

οι πόνοι της καισαρικης ως τώρα είναι υποφερτοι αν κ μου έχουν αφήσει την επισκληρίδειο για μια ημέρα ,δλδ θα μου τη βγάλουν αύριο το πρωί..

με τον θηλασμό ένα δραμα γιατί η μικρή δεν πιάνει στήθος κ εγώ δεν έχω ακόμη γαλα οποτε μετά από δυο λεπτά αααν πιάσει στήθος γίνεται κατακόκκινη κ ουρλιάζει για να φαει..αποφασίσαμε με τον άντρα μου κ μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου που είχαμε μια συζήτηση να δώσουμε συμπλήρωμα το οποίο η μικρή ρουφάει δίχως αύριο!ελπιζω σταδιακά κ αφού τα καταφέρουμε με τον θηλασμό να κόψουμε το συμπλήρωμα.. ο καιρός θα δείξει..

Να σ ζήσει κοπέλα Μ να είναι γέρο.. Κ εγώ ακριβώς τ  ίδιο αντιμετώπισα κ μέ πολυ προσπάθεια κ υπομονή έπιασε μετα απο 10 μέρες κ τώρα τρώει σχεδόν από εμενα... Μην απελπιζεσαι παλεψε το όσο κ αν κλαιει... Βαζε το πρωτα στ στήθος κ παλευετο  Γ πολυ ώρα πρωτα κ μετα μπουκαλι

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

ΚΑλησπερα κοριτσια!!!

Γεννησαμεεε με καισαρική μια πριγκίπισσα ,Σάββατο πρωί!

οι πόνοι της καισαρικης ως τώρα είναι υποφερτοι αν κ μου έχουν αφήσει την επισκληρίδειο για μια ημέρα ,δλδ θα μου τη βγάλουν αύριο το πρωί..

με τον θηλασμό ένα δραμα γιατί η μικρή δεν πιάνει στήθος κ εγώ δεν έχω ακόμη γαλα οποτε μετά από δυο λεπτά αααν πιάσει στήθος γίνεται κατακόκκινη κ ουρλιάζει για να φαει..αποφασίσαμε με τον άντρα μου κ μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου που είχαμε μια συζήτηση να δώσουμε συμπλήρωμα το οποίο η μικρή ρουφάει δίχως αύριο!ελπιζω σταδιακά κ αφού τα καταφέρουμε με τον θηλασμό να κόψουμε το συμπλήρωμα.. ο καιρός θα δείξει..

Να σου ζησει κοριτσι μου..ναναι γερη κ τυχερη...καλη αναρρωση κ σε σενα...

  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2020 at 6:22 ΜΜ, ΕΥΑ! είπε:

Κοριτσια μου γεννησα τον μπομπιρα!! Ειχα συσπασεις το βραδυ,ηρθα το πρωι με διαστολη 3, σε 4 ωρες γεννηθηκε με φτ.ολα καλα 3 κιλακια!!θα σας στειλω πιο μετα πριν λιγο με φερανε στο δωματιο.

Να σας ζησει κορίτσι μου!!!! Γερός και καλοτυχος να είναι

9 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

ΚΑλησπερα κοριτσια!!!

Γεννησαμεεε με καισαρική μια πριγκίπισσα ,Σάββατο πρωί!

οι πόνοι της καισαρικης ως τώρα είναι υποφερτοι αν κ μου έχουν αφήσει την επισκληρίδειο για μια ημέρα ,δλδ θα μου τη βγάλουν αύριο το πρωί..

με τον θηλασμό ένα δραμα γιατί η μικρή δεν πιάνει στήθος κ εγώ δεν έχω ακόμη γαλα οποτε μετά από δυο λεπτά αααν πιάσει στήθος γίνεται κατακόκκινη κ ουρλιάζει για να φαει..αποφασίσαμε με τον άντρα μου κ μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου που είχαμε μια συζήτηση να δώσουμε συμπλήρωμα το οποίο η μικρή ρουφάει δίχως αύριο!ελπιζω σταδιακά κ αφού τα καταφέρουμε με τον θηλασμό να κόψουμε το συμπλήρωμα.. ο καιρός θα δείξει..

Να σου ζησει!!! Τυχερα μωρα τα σαββατογεννημενα!!!!! Γερή κ δυνατη να ειναι!!!!

Κορίτσια μου καλη Κυριακή να έχουμε!!! Εμεις δοξα τω Θεό αρχιζουμε να βρίσκουμε τους ρυθμους μας, πρωτες μερες πάντως φουλ αυπνια. Λοιπον εγω ειναι σαν να ταιζω δυο μωρα, τι εννοω, επειδη δεν εχω θηλη στο Γένεσις ζητησα ψευτοθηλες, βεβαια ταλαιπωρια να τις βγαζει το μωρο να πεφτουν αστο δεν...... οταν πηγαμε σπιτι νοικιασα το μεντελα, ταιζω κ ξένο κ βγαζω κ δικό μου,  ευτυχώς ο Χρήστος εχει αδεια, οταν παει στη δουλειά απο βδομαδα θα δω τι θα κανω.... συν το ότι για κάποιο λογο δεν μπορούσα να κατουρησω εκανε συσπάσεις η μητρα δεν ξερω κ τρελο πονο ανακουφιζομουν ριχνοντας ζεστο νερακι κατω για να μπορεσω να βγαλω ουρα, τωρα ειμαι καλυτερα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

ΚΑλησπερα κοριτσια!!!

Γεννησαμεεε με καισαρική μια πριγκίπισσα ,Σάββατο πρωί!

οι πόνοι της καισαρικης ως τώρα είναι υποφερτοι αν κ μου έχουν αφήσει την επισκληρίδειο για μια ημέρα ,δλδ θα μου τη βγάλουν αύριο το πρωί..

με τον θηλασμό ένα δραμα γιατί η μικρή δεν πιάνει στήθος κ εγώ δεν έχω ακόμη γαλα οποτε μετά από δυο λεπτά αααν πιάσει στήθος γίνεται κατακόκκινη κ ουρλιάζει για να φαει..αποφασίσαμε με τον άντρα μου κ μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου που είχαμε μια συζήτηση να δώσουμε συμπλήρωμα το οποίο η μικρή ρουφάει δίχως αύριο!ελπιζω σταδιακά κ αφού τα καταφέρουμε με τον θηλασμό να κόψουμε το συμπλήρωμα.. ο καιρός θα δείξει..

Να σου ζήσει κοπέλα μου,να την χαίρεσαι κ καλή λοχεία κ ανάρρωση.ολα θα πάνε καλά γλυκιά μου,είτε με στήθος,είτε με σκόνη,το μωράκι χορτατο κ χαρούμενο να είναι.κ θα το ξαναπώ για να μην αυτομαστιγωνομαστε κάποιες φορές γιατί ήδη οι ορμόνες είναι στα ύψη,κι εμείς που μεγαλώσαμε με σκόνη τι πάθαμε;;;όλα καλά θα είναι.στο σπίτι θα βρείτε πιο εύκολα τους ρυθμούς σας.εμενα στον Βασίλη το γάλα κατέβηκε την τεταρτη μέρα κ τώρα στην Υακίνθη στην τρίτη.

Just now, Marilou77 είπε:

Να σας ζησει κορίτσι μου!!!! Γερός και καλοτυχος να είναι

Να σου ζησει!!! Τυχερα μωρα τα σαββατογεννημενα!!!!! Γερή κ δυνατη να ειναι!!!!

Κορίτσια μου καλη Κυριακή να έχουμε!!! Εμεις δοξα τω Θεό αρχιζουμε να βρίσκουμε τους ρυθμους μας, πρωτες μερες πάντως φουλ αυπνια. Λοιπον εγω ειναι σαν να ταιζω δυο μωρα, τι εννοω, επειδη δεν εχω θηλη στο Γένεσις ζητησα ψευτοθηλες, βεβαια ταλαιπωρια να τις βγαζει το μωρο να πεφτουν αστο δεν...... οταν πηγαμε σπιτι νοικιασα το μεντελα, ταιζω κ ξένο κ βγαζω κ δικό μου,  ευτυχώς ο Χρήστος εχει αδεια, οταν παει στη δουλειά απο βδομαδα θα δω τι θα κανω.... συν το ότι για κάποιο λογο δεν μπορούσα να κατουρησω εκανε συσπάσεις η μητρα δεν ξερω κ τρελο πονο ανακουφιζομουν ριχνοντας ζεστο νερακι κατω για να μπορεσω να βγαλω ουρα, τωρα ειμαι καλυτερα. 

Μαριλου να ξέρεις σε καταλαβαίνω.κι εγώ πέρσι με ψευδοθηλες ξεκίνησα κ θηλαστρο μεντελα.θα σου πρότεινα να ξεκινάς με ψευδοθηλες κ στην διάρκεια του θηλασμού να τις βγάζεις.εχεις τελείως επίπεδες θηλές;;οι ψευδοθηλες όταν ρουφάει το μωρό,,δεν τις βοηθάνε να βγούνε προς τα έξω;μόλις σκληρύνουν τις επόμενες μέρες,θα δεις ότι ίσως να μπορείς να θηλάσεις κ χωρίς αυτές.σε εμένα έτσι συνέβη.θηλαστρο πως κ κανεις;για τράπεζα;εγώ έκανα γιατί επειδή εμένα ο Βασίλης ήταν αφαγος ,ήθελα να δω πόσο τρώει κ μετά απλά το συνέχισα κ έκανα 2 μήνες τράπεζα.αλλα κούραση,το καταλαβαίνω.κ τώρα πάλι το ίδιο κάνω για τράπεζα αλλά δεν το κόβω να το συνεχίζω καιρό.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marilou77 είπε:

Να σας ζησει κορίτσι μου!!!! Γερός και καλοτυχος να είναι

Να σου ζησει!!! Τυχερα μωρα τα σαββατογεννημενα!!!!! Γερή κ δυνατη να ειναι!!!!

Κορίτσια μου καλη Κυριακή να έχουμε!!! Εμεις δοξα τω Θεό αρχιζουμε να βρίσκουμε τους ρυθμους μας, πρωτες μερες πάντως φουλ αυπνια. Λοιπον εγω ειναι σαν να ταιζω δυο μωρα, τι εννοω, επειδη δεν εχω θηλη στο Γένεσις ζητησα ψευτοθηλες, βεβαια ταλαιπωρια να τις βγαζει το μωρο να πεφτουν αστο δεν...... οταν πηγαμε σπιτι νοικιασα το μεντελα, ταιζω κ ξένο κ βγαζω κ δικό μου,  ευτυχώς ο Χρήστος εχει αδεια, οταν παει στη δουλειά απο βδομαδα θα δω τι θα κανω.... συν το ότι για κάποιο λογο δεν μπορούσα να κατουρησω εκανε συσπάσεις η μητρα δεν ξερω κ τρελο πονο ανακουφιζομουν ριχνοντας ζεστο νερακι κατω για να μπορεσω να βγαλω ουρα, τωρα ειμαι καλυτερα. 

Συμφωνώ κ εγώ έχω συσπάσεις κ ποναω λίγο όταν κατουραω.. Ζουμε τρελές στιγμές χαχα

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου,να την χαίρεσαι κ καλή λοχεία κ ανάρρωση.ολα θα πάνε καλά γλυκιά μου,είτε με στήθος,είτε με σκόνη,το μωράκι χορτατο κ χαρούμενο να είναι.κ θα το ξαναπώ για να μην αυτομαστιγωνομαστε κάποιες φορές γιατί ήδη οι ορμόνες είναι στα ύψη,κι εμείς που μεγαλώσαμε με σκόνη τι πάθαμε;;;όλα καλά θα είναι.στο σπίτι θα βρείτε πιο εύκολα τους ρυθμούς σας.εμενα στον Βασίλη το γάλα κατέβηκε την τεταρτη μέρα κ τώρα στην Υακίνθη στην τρίτη.

Μαριλου να ξέρεις σε καταλαβαίνω.κι εγώ πέρσι με ψευδοθηλες ξεκίνησα κ θηλαστρο μεντελα.θα σου πρότεινα να ξεκινάς με ψευδοθηλες κ στην διάρκεια του θηλασμού να τις βγάζεις.εχεις τελείως επίπεδες θηλές;;οι ψευδοθηλες όταν ρουφάει το μωρό,,δεν τις βοηθάνε να βγούνε προς τα έξω;μόλις σκληρύνουν τις επόμενες μέρες,θα δεις ότι ίσως να μπορείς να θηλάσεις κ χωρίς αυτές.σε εμένα έτσι συνέβη.θηλαστρο πως κ κανεις;για τράπεζα;εγώ έκανα γιατί επειδή εμένα ο Βασίλης ήταν αφαγος ,ήθελα να δω πόσο τρώει κ μετά απλά το συνέχισα κ έκανα 2 μήνες τράπεζα.αλλα κούραση,το καταλαβαίνω.κ τώρα πάλι το ίδιο κάνω για τράπεζα αλλά δεν το κόβω να το συνεχίζω καιρό.

Μαράκι μου τι τελειο ονομα, Υακινθη οντως για πριγκίπισσα!!!!! 

Μου είπαν οτι θα βγουν οι δικες μου κ το βλεπω να γινεται σιγα σιγα, επειτα δεν ήθελα να μου κοπει κ ναι σκοπο εχω κι εγω για τραπεζα, αν αυτο είναι οταν βγαζω ποσοτητες να βαζω κ καταψυξη.

Just now, Despoina Mar είπε:

Συμφωνώ κ εγώ έχω συσπάσεις κ ποναω λίγο όταν κατουραω.. Ζουμε τρελές στιγμές χαχα

Ζεστο νερακι στη περιοχη εκεινη την ημερα δεν υπηρχε περίπτωση να κατουρισω αν δεν ξεβρακωνομουν κ μπω για ντουζ τοπικα, ευτυχώς το ξεπερνω σιγα σιγα. Πλεον μπορω κ χωρις το ζεστο νερακι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2020 at 4:30 ΜΜ, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σε όλες ελπίζω να είστε όλες καλά!! Εμείς κλείσαμε μια βδομάδα χθες... Κορίτσια έχω το πιο ήσυχο παιδάκι του κόσμου και δενόμαστε μέρα με τη μέρα.... Είμαστε υγιέστατοι και φαγανοί... Δεν περίμενα όμως τέτοια ψυχολογική επίπτωση από τη γέννα... Εγώ γενικά είμαι κρύα σαν άνθρωπος..... Σας ευχαριστώ ΌΛΕΣ ΜΙΑ ΜΙΑ για τις ευχές σας και συγνώμη που δεν απάντησα αλλά αυτή είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο ιντερνετ μετά τη γέννα... 

Ταυτίζομαι 100% με την περιγραφή σου!!!

@Sousamaki και @Argyroula να σας ζήσουν τα παιδάκια σας ! Να απολαμβάνετε κάθε στιγμή μαζί τους ! :wub:

Εμείς είμαστε σπίτι από την Τετάρτη το απόγευμα, έχουμε μπει σε σειρά , βγαινουμε βόλτες στη λιακάδα μετά από παρότρυνση της παιδιάτρου (την αγάπησα μόνο και μόνο για αυτή τη συμβουλή), θηλάζουμε πολύ , κοιμόμαστε πάρα πολύ, αγκαλιαζομαστε πάρα πάρα πολύ και γενικά προς το παρόν είναι όλα ονειρεμένα.... Ξέρω ότι θα δυσκολέψει η κατάσταση αλλά απολαμβάνω το παρόν !!! Εύχομαι σε όλες μια υπέροχη περίοδο λοχείας! Σας φιλώ πολύ!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενα μου κοριτσακια που οι περισσοτερες ειστε πλεον μανουλες!!! Διαβαζω οσο προλαβαινω τα νεα σας και σας σκεφτομαι ολες μια μια ξεχωριστα πολυ!!! Χαιρομαι που βλεπω οτι αρκετες εχετε μια πολυ ομορφη εμπειρια, που βγηκαν εντονα συναισθηματα και που το απολαμβανετε!

@Sousamaki μου να σου ζησει κοριτσακι μου ομορφο!!!!!! Να ειναι γερη και καλοτυχη και παντα να ειστε ολοι καλα και αγαπημενοι!!! Σιδερενια και καλη λοχεια γλυκια μου!!

Αχ κοριτσια μου εγω εχω πελαγωσει ομολογω! Ο μικρος δεν κοιμαται με τιποτα και κυριως δεν κοιμαται σε μενα...Ισως τον παρει ο υπνος λιγο οσο θηλαζω αλλα μολις παω να τον βαλω να κοιμηθει ματι γαριδα...Μονο με τον αντρα μου κοιμαται καπως...Μιλαμε ωρες ωρες νιωθω ανημπορη τελειως! Ειμαι με ενα νυσταγμενο μωρο αγκαλια που γκρινιαζει γιατι νυσταζει και δεν μπορω να το κοιμισω...Μαζι και οι ορμονες καγκελο βεβαια που μονο πιο ευκολα δεν τα κανουν τα πραγματα! Δακρυ κορομηλο με το παραμικρο! Θα περασει αυτη η φαση ελπιζω πού θα παει; Ως τοτε υπομονη!

Σας φιλω ολες πολυ κοριτσακια μου! Οσο για το θηλασμο, ηρεμια οσο μπορειτε, παρτε και βοηθεια απο συμβουλο θηλασμου αν χρειαστει και αν τελικα δε δουλεψει κανενα θεμα! Χορτατα παιδακια θελουμε και οπως μου ειπε και η μαια στο μαιευτηριο οταν εδωσα σκονη, δεν ειναι δηλητηριο γαλατακι ειναι και το ετοιμο!!!

1 hour ago, Marilou77 said:

Μαράκι μου τι τελειο ονομα, Υακινθη οντως για πριγκίπισσα!!!!! 

Μου είπαν οτι θα βγουν οι δικες μου κ το βλεπω να γινεται σιγα σιγα, επειτα δεν ήθελα να μου κοπει κ ναι σκοπο εχω κι εγω για τραπεζα, αν αυτο είναι οταν βγαζω ποσοτητες να βαζω κ καταψυξη.

Ζεστο νερακι στη περιοχη εκεινη την ημερα δεν υπηρχε περίπτωση να κατουρισω αν δεν ξεβρακωνομουν κ μπω για ντουζ τοπικα, ευτυχώς το ξεπερνω σιγα σιγα. Πλεον μπορω κ χωρις το ζεστο νερακι

Αχ κοριτσια μου Μαριλου και @Despoina Mar κι εγω πονουσα απο τον καθετηρα ομως και με βοηθησε κι εμενα το ντουσακι να κατουρησω! Μου ειπε η μαια να κανω και πλυσεις με χαμομηλακι που βεβαια ακομη δεν εχω βρει χρονο να το κανω, αλλα το εχω στα υποψιν!

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου όμορφα χάθηκα λίγο όμως σας σκέφτομαι κάθε μέρα κ σας διαβάζω...Να ζήσουν κ να είναι χαμογελαστή όλα τα νέα μωράκια στη παρεούλα μας.

Λοιποννν ο Σταυρουλης μας μας βγήκε απαιτητικός.Εχει αρχίσει κ δεν έχει πολύ ωράρια κ χθες από τις 1 μέχρι τις 5:30 έμεινε άυπνος και αυτός κ εμείς...χωρίς λίγο συγκεκριμένο...όλα τα δοκιμάζαμε δεν έπιανε κάτι...ο θηλασμός τα ίδια συνεχίζουμε 20 κ 20 λεπτά κ μετά Μπίμπερο...Έχουμε βρει ρυθμο κ δε με πειράζει που δίνουμε μπιμπερο ώστε αν χρειαστεί να λείψω λίγο να πιει ένα γεύμα ...επίσης με τη τόση πίεση μου κάνει καλό να πίνω ένα καφεδάκι να τα καταφέρνω όλη την υπόλοιπη μέρα κ εκείνη την ώρα να πίνει Μπίμπερο που να περνάει ώρα μετά να θηλάσω να φύγει η καφεινη.Απο τη καισαρική κορίτσια όσο περνάνε οι μέρες μόνο καλή εμπειρία έχω...ήδη εδώ κ μέρες κινουμαι κανονικά σκύβω όλα καλά.Αιμα έχω ακόμα...κ όταν θηλάζω έχω περισσότερο λόγω των συσπάσεων.Κατα τα άλλα το μόνο προβληματακι ακόμα είναι η δυσκοιλιότητα αλλά οκ.Ο άντρας μου είναι σπίτι κ με βοηθάει έχει βρει πολύ καλούς ρυθμούς τα έχει μάθει όλα όσον αφορά τον Σταυρουλη κ θα μου λείψει άμα πάει στη δουλεια.Α επίσης με τη κλεισούρα κ τη καραντίνα ανακάλυψε κ πόσο του αρέσει η μαγειρική που πριν ούτε αυγό βραστό χαχα κ εγώ προσπαθώ να κάνω διατροφή αλλά τα φτιάχνει ωραία ρε κοριτσια.Αχ χάρηκα που σας είπα τα νέα μας.Μου είχατε λείψει.

Just now, Υβόννη είπε:

Αγαπημενα μου κοριτσακια που οι περισσοτερες ειστε πλεον μανουλες!!! Διαβαζω οσο προλαβαινω τα νεα σας και σας σκεφτομαι ολες μια μια ξεχωριστα πολυ!!! Χαιρομαι που βλεπω οτι αρκετες εχετε μια πολυ ομορφη εμπειρια, που βγηκαν εντονα συναισθηματα και που το απολαμβανετε!

@Sousamaki μου να σου ζησει κοριτσακι μου ομορφο!!!!!! Να ειναι γερη και καλοτυχη και παντα να ειστε ολοι καλα και αγαπημενοι!!! Σιδερενια και καλη λοχεια γλυκια μου!!

Αχ κοριτσια μου εγω εχω πελαγωσει ομολογω! Ο μικρος δεν κοιμαται με τιποτα και κυριως δεν κοιμαται σε μενα...Ισως τον παρει ο υπνος λιγο οσο θηλαζω αλλα μολις παω να τον βαλω να κοιμηθει ματι γαριδα...Μονο με τον αντρα μου κοιμαται καπως...Μιλαμε ωρες ωρες νιωθω ανημπορη τελειως! Ειμαι με ενα νυσταγμενο μωρο αγκαλια που γκρινιαζει γιατι νυσταζει και δεν μπορω να το κοιμισω...Μαζι και οι ορμονες καγκελο βεβαια που μονο πιο ευκολα δεν τα κανουν τα πραγματα! Δακρυ κορομηλο με το παραμικρο! Θα περασει αυτη η φαση ελπιζω πού θα παει; Ως τοτε υπομονη!

Σας φιλω ολες πολυ κοριτσακια μου! Οσο για το θηλασμο, ηρεμια οσο μπορειτε, παρτε και βοηθεια απο συμβουλο θηλασμου αν χρειαστει και αν τελικα δε δουλεψει κανενα θεμα! Χορτατα παιδακια θελουμε και οπως μου ειπε και η μαια στο μαιευτηριο οταν εδωσα σκονη, δεν ειναι δηλητηριο γαλατακι ειναι και το ετοιμο!!!

Αχ κοριτσια μου Μαριλου και @Despoina Mar κι εγω πονουσα απο τον καθετηρα ομως και με βοηθησε κι εμενα το ντουσακι να κατουρησω! Μου ειπε η μαια να κανω και πλυσεις με χαμομηλακι που βεβαια ακομη δεν εχω βρει χρονο να το κανω, αλλα το εχω στα υποψιν!

Ειρηνακι μου καλό...κ εγώ απελπιστηκα χθες...σε κάποια φάση που είχα προσπαθήσει τόσο λέω εγώ δε κάθομαι αλλά 40 λεπτά πάλι πάω να φτιάξω γάλα..και το θέμα είναι ότι δε πεινούσε κιόλας απλά δεν είχε όρεξη για υπνο.μετανιώνω αλλά απελπίζομαι κιολας...γιατί δε θα έχω δυνάμεις για εκείνον πάλι την επόμενη μέρα...τι να πω...θέλει ψυχραιμία αλλά είναι λογικό να απελπιζομαστε πάλι...

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...