Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Alexandra P. είπε:

Κορίτσια όλα καλά κι από εμάς! Ένας ροζ κομψός μπέμπης 3,780 και πολύ νυσταγμενος. Θηλασαμε και λίγο κατά το μεσημεράκι. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι. γράφω σαν τηλεγράφημα αλλά καταλαβαίνετε. Φιλιά !

Να σας ζησει ο μπεμπακος!!μια χαρα και τα κιλακια του!!μπραβο!!:wub:

Just now, Papakι είπε:

Καλησπερα μανουλες και εναπομείναντες φουσκοκοιλιτσες!!!!Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες!Υβόννη μου να χαίρεσαι τον αντρουλη σου (τον μεγάλο)!!Πώς είστε βρε κορίτσια όσες δεν έχετε ακόμη γεννήσει;τα μωρά σας έχουν εμπεδωθεί;Εδώ κ λίγες μέρες έχω πόνους περιοδου...Από τη μία θέλω να γεννήσω και από την άλλη φοβάμαι!!!Δεν έχω βέβαια επιλογή!!!χαχαχχα

Καμια ενοχληση ακομα περα του οτι σπρωχνει πολυ τα πλευρα ειδικα τα βραδια.σημαδι τοκετου ουτε καν ,αυριο εχω γιατρο να δω αν εχει εμπεδωθει κ γενικα σε τι φαση βρισκεται ο μπεμπης! 

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sousamaki είπε:

Έχω μπει στην 38η..

Κοντευουμε!!!!!Θα τα καταφέρουμε,που θα μας πάει;;;;Κι αν δεν αποφασίσουν μόνα τους να βγούνε...έξωση!!!!!

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Να σας ζησει ο μπεμπακος!!μια χαρα και τα κιλακια του!!μπραβο!!:wub:

Καμια ενοχληση ακομα περα του οτι σπρωχνει πολυ τα πλευρα ειδικα τα βραδια.σημαδι τοκετου ουτε καν ,αυριο εχω γιατρο να δω αν εχει εμπεδωθει κ γενικα σε τι φαση βρισκεται ο μπεμπης! 

Περιμένουμε να μας πεις!!!!Πλησιάζουμε!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Κορίτσια όλα καλά κι από εμάς! Ένας ροζ κομψός μπέμπης 3,780 και πολύ νυσταγμενος. Θηλασαμε και λίγο κατά το μεσημεράκι. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι. γράφω σαν τηλεγράφημα αλλά καταλαβαίνετε. Φιλιά !

Να σου ζήσει κορίτσι μου ο παιδαρος!!! Γερός δυνατός κ ευτυχισμένος!!!! Και εσείς μαζί του!!! Καλή λοχεία !!! Χαρές στην τριμελή πλέον οικογένεια σας❤️

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Κορίτσια όλα καλά κι από εμάς! Ένας ροζ κομψός μπέμπης 3,780 και πολύ νυσταγμενος. Θηλασαμε και λίγο κατά το μεσημεράκι. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι. γράφω σαν τηλεγράφημα αλλά καταλαβαίνετε. Φιλιά !

Να σας ζήσει Αλεξάνδρα μου!!! Να τον χαίρεστε!! Σας εύχομαι να συνεχίσετε έτσι και να πάτε με το καλό σπιτάκι σας!! 

11 ώρες πρίν, magda15 είπε:

Γεια σας κούκλες! 

Ολα πήγαν καλά, η κόρη μου γεννήθηκε 3.400 και είναι υπερφαγανω! Την εχω ρουμινγκ ιν και δεν εχω κλεισει ματι :rolleyes:

Οι πόνοι της καισαρικης παλεψιμοι, με πιεσα να σηκωθώ και να περπατήσω αρκετά αμεσα και βοηθησε αρκετά. 

Την πηγαν να τη δει ο παιδιατρος, κλείνω τα ματια μου κορίτσια οσο προλαβαίνω χεχε!! 

Θα τα ξαναπούμε, σας φιλω :x

Να σου ζήσει το κοριτσι σου!!! Με το καλό στο σπιτάκι σας!!!! 

Καλησπέρα κορίτσια!! Σήμερα όλη μερα κάνουμε δουλειες εδώ στο σπίτι. Απίστευτο πόσα πράγματα υπάρχουν ατελείωτα να φτιάχνεις και να οργανώνεις. Κατά τ άλλα δεν καταλαβαίνω κι εγώ τι γίνεται. Έχω πετρώματα χωρίς πόνο... Έχω και κάτι πονακια πολύ χαλαρά αλλά πιο πολύ από το εντερο τα νιώθω να έρχονται, από το ότι δεν πηγαίνω τουαλέτα πλέον κάθε μέρα . Αύριο θα ξαναπάμε για τεστ ελπίζω να είναι το τελευταίο! Ο γιατρός δεν μου είπε να ξαναπάω να με δει από την προηγούμενη Τετάρτη. Μου είπε πάμε κατευθείαν για Γέννα την Πέμπτη αν δεν... Οπότε νιώθω περίεργα...

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Να σας ζήσει Αλεξάνδρα μου!!! Να τον χαίρεστε!! Σας εύχομαι να συνεχίσετε έτσι και να πάτε με το καλό σπιτάκι σας!! 

Να σου ζήσει το κοριτσι σου!!! Με το καλό στο σπιτάκι σας!!!! 

Καλησπέρα κορίτσια!! Σήμερα όλη μερα κάνουμε δουλειες εδώ στο σπίτι. Απίστευτο πόσα πράγματα υπάρχουν ατελείωτα να φτιάχνεις και να οργανώνεις. Κατά τ άλλα δεν καταλαβαίνω κι εγώ τι γίνεται. Έχω πετρώματα χωρίς πόνο... Έχω και κάτι πονακια πολύ χαλαρά αλλά πιο πολύ από το εντερο τα νιώθω να έρχονται, από το ότι δεν πηγαίνω τουαλέτα πλέον κάθε μέρα . Αύριο θα ξαναπάμε για τεστ ελπίζω να είναι το τελευταίο! Ο γιατρός δεν μου είπε να ξαναπάω να με δει από την προηγούμενη Τετάρτη. Μου είπε πάμε κατευθείαν για Γέννα την Πέμπτη αν δεν... Οπότε νιώθω περίεργα...

Κορίτσι μου καλό...ο,τι και να γίνει σε λίγες μέρες θα είσαι μανούλα!!!!!πόσο θα είσαι την Πέμπτη;γιατί σου είπε να πας κατευθείαν για γέννα;Ίσως το έχεις αναφέρει και δε το θυμαμαι!!!

  • Μου αρέσει 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, magda15 είπε:

Γεια σας κούκλες! 

Ολα πήγαν καλά, η κόρη μου γεννήθηκε 3.400 και είναι υπερφαγανω! Την εχω ρουμινγκ ιν και δεν εχω κλεισει ματι :rolleyes:

Οι πόνοι της καισαρικης παλεψιμοι, με πιεσα να σηκωθώ και να περπατήσω αρκετά αμεσα και βοηθησε αρκετά. 

Την πηγαν να τη δει ο παιδιατρος, κλείνω τα ματια μου κορίτσια οσο προλαβαίνω χεχε!! 

Θα τα ξαναπούμε, σας φιλω :x

Να σου ζήσει η φαγανουλα Μάγδα μου!!!φτου φτου έτσι να συνεχίσει κ ας κουράζεσαι,δεν πειράζει,θα βρείτε τους ρυθμούς σας.να ξεκουραστείς τώρα γλυκιά μου,καλή λοχεία να έχεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Κορίτσι μου καλό...ο,τι και να γίνει σε λίγες μέρες θα είσαι μανούλα!!!!!πόσο θα είσαι την Πέμπτη;γιατί σου είπε να πας κατευθείαν για γέννα;Ίσως το έχεις αναφέρει και δε το θυμαμαι!!!

Θα είμαι 39 και 4 αλλά είναι μεγάλο το μωρο και μεγάλο το κεφάλι! Οποτε θα μπούμε με πρόκληση αν δεν έχει κατέβει μόνος του... Την προηγούμενη Τετάρτη δεν είχε εμπεδωθεί... Αυτά δεν έχω κάτι άλλο σαν πληροφορία. Δεν ξέρω γιατί δεν μου είπε να  ξαναπάω.Εκείνη την στιγμή ένιωσα ότι είναι δίπλα η τελική ημερομηνία και δεν ρώτησα. Όταν μπήκα στον μήνα  μου είχε πει ότι τελική ημερομηνία θα μπαίναμε την Δευτέρα 16 (15 έχω ΠΗΤ). 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Να σας ζήσει Μαγδα!!! Υγιής και καλότυχη να είναι, καλή λοχεια σε εσένα!!!

@MumMaria Μαράκι δεν ξέρω αν έδρασαν τόσο γρήγορα τα προβιοτικα ή ήταν τυχαίο αλλά χθες ήταν το πρώτο βράδυ μας χωρίς πονάκια και κλάματα !

Καλημέρα κορίτσια, καλή Κυριακή να έχουμε!

Φτου φτου κορίτσι μου θα πω κ μακάρι να συνεχίσετε έτσι,στο εύχομαι.δεν υπάρχει χειρότερο από το να βλέπεις το μωράκι σου να υποφέρει.:-(

1 ώρα πρίν, Alexandra P. είπε:

Κορίτσια όλα καλά κι από εμάς! Ένας ροζ κομψός μπέμπης 3,780 και πολύ νυσταγμενος. Θηλασαμε και λίγο κατά το μεσημεράκι. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι. γράφω σαν τηλεγράφημα αλλά καταλαβαίνετε. Φιλιά !

Πω πω μεγάλο αγόρι,γερός να είναι ,να σας ζήσει γλυκιά μου.καλη λοχεία,να ξεκουραστείς κ καλή επιστροφή σπιτάκι σας:x

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Alexandra P. είπε:

Κορίτσια όλα καλά κι από εμάς! Ένας ροζ κομψός μπέμπης 3,780 και πολύ νυσταγμενος. Θηλασαμε και λίγο κατά το μεσημεράκι. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι. γράφω σαν τηλεγράφημα αλλά καταλαβαίνετε. Φιλιά !

Να Σας ζησεο κορίτσι μου, καλοτυχο κ γερο να ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Να ζήσουν ολα τα μωράκια και με το καλό τα επόμενα.. 

Τι κάνετε μανουλιτσες?? 

Σε όλες απευθύνομαι να ξέρετε.. Χαχα

Εμείς μια χαρά δόξα το θεο.. Απλά δεν προλαβαινω κορίτσια μου γιατί με τα δυο γίνεται ένας χαμός. Μέχρι να αλλάξω την Αριελ, μετά θα χρειαστεί κάτι ο κοκκινομαλλης μου χαχαχσχ

Τρεχουμε με τον άντρα μου σαν τους παλαβους χαχα

Και όταν βλέπω τον κοκκινομαλλη μου να φιλάει την μικρή και να της πηγαινει τα παιχνίδια του... Τρελαίνομαι ΙΙ

Είναι έρωτας τα παιδια μας κορίτσια μουυυ

Να πω στα κορίτσια που έμειναν να μην αγχώνονται και ολα θα πάνε καλά!!! Ευχομαι όμορφες ιστορίες με πολλα μωράκια από δω και πέρα 

On 7/11/2020 at 11:55 ΜΜ, MumMaria είπε:

Ειρηνακι μου,εμας ξεκίνησαν όταν άρχισε να μειώνει τα κακά της ενώ έκανε κάθε φορά μετά το γαλατάκι, σφίγγεται,μαζεύει ποδαράκια κ αφήνει πολλά αέρια,κάθε φορά κλαίει.

Την είχα πάρει κ στον γιο μου αυτήν την κρεμουλα Νίνα μου ,που δεν είχε κολικούς αλλά ένα θεματακι με την δυσκοιλιότητα κ έκανε δουλειά.τωρα στην μικρή κάνω μασαζακι πάλι με αυτήν , στιγμιαία ίσως την ανακουφίζει αλλά μέχρι εκεί δυστυχώς.

Ελπίζω εσείς να είστε όλοι καλά κ να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς.εσενα ο μικρός πως την πήρε την άφιξη της μικρής;;

Κουκλα μου τι κάνετε? Καλημερα... Εμείς μια χαρά δόξα το θεο!!. 

Το χει παρει παρα πολυ καλα και δεν ζηλευει. Έρχεται συνέχεια μαζί μας και του δίνω συνέχεια σημασία.. Ακόμα κι αν ταιζω το μωρό, μιλαω σε εκείνον. Και γενικά τον αφήνω να την ακουμπάει και κάνουμε ότι συμμετέχει και η μπεμπα στα παιχνιδια του... 

Είναι βέβαια ένα ανεξάρτητο παιδι. Δεν ζητάει αγκαλιά και αν ζητήσει παει στον μπαμπά του.. Όποτε μέχρι στιγμής είμαστε καλά

Εσείς? Ο βασιλάκος σας? 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου γεννησα τον μπομπιρα!! Ειχα συσπασεις το βραδυ,ηρθα το πρωι με διαστολη 3, σε 4 ωρες γεννηθηκε με φτ.ολα καλα 3 κιλακια!!θα σας στειλω πιο μετα πριν λιγο με φερανε στο δωματιο.

  • Μου αρέσει 14

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Κοριτσια μου γεννησα τον μπομπιρα!! Ειχα συσπασεις το βραδυ,ηρθα το πρωι με διαστολη 3, σε 4 ωρες γεννηθηκε με φτ.ολα καλα 3 κιλακια!!θα σας στειλω πιο μετα πριν λιγο με φερανε στο δωματιο.

Αχ κορίτσι μου τι ωραία!! Να σας ζήσει!!! Πόσο όμορφα και ήρεμα τα περιγράφεις!!! Να μας στείλεις οπότε μπορείς περιμένουμε με χαρα!! 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Κοριτσια μου γεννησα τον μπομπιρα!! Ειχα συσπασεις το βραδυ,ηρθα το πρωι με διαστολη 3, σε 4 ωρες γεννηθηκε με φτ.ολα καλα 3 κιλακια!!θα σας στειλω πιο μετα πριν λιγο με φερανε στο δωματιο.

Να σου ζησει ο μπεμπουλης...γερος κ δυνατος..απολαυσρ το μωρακι σου τωρα, ξεκουρασου κ στειλε μας οποτε μπορεις...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Κοριτσια μου γεννησα τον μπομπιρα!! Ειχα συσπασεις το βραδυ,ηρθα το πρωι με διαστολη 3, σε 4 ωρες γεννηθηκε με φτ.ολα καλα 3 κιλακια!!θα σας στειλω πιο μετα πριν λιγο με φερανε στο δωματιο.

Ευακιιιιι μουυυυυυ!!!! Να σας ζήσει ο μπομπιρακος σας❤️ Τι ωραιος τοκετός !!!! Να είστε γεροί και ευτυχισμένοι !!!!! Άλλο ένα νέο μέλος της Ένωσης ήρθε κοντά μας!!!! ΟΛΕΕΕΕΕ❤️


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...