Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου !!!ευχομαι οι μανούλες με τα μωράκια τους να είναι καλα !!!και οι εγκυουλες μας με το καλό ν τα δεχτούν !!!

Διαβαζα λίγο την αρχή μας και έχω  συγκινηθεί !!!πως ξεκινήσαμε και που έχουμε φτάσει !!τι ωραίο ταξίδι έχουμε διανύσει κ τι ωραία συντροφιά είχαμε όλους αυτούς τους μήνες !!!Σας Ευχαριστω που υπήρξατε μέρος αυτού του ταξιδιού μου !

Ειμαστε παρα πολύ καλα κ εγώ κ η Μπέμπα !!τρωμε ανα δίωρο η ανα τρίωρο,αναλογα τα κέφια μας !!Γενικα ,είναι πολύ καλη κ ήσυχη (αν κ έχουμε κάτι πονάκια -κολικούς )ευχομαι μόνο υγεία να έχουμε ,για να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας !!!

Καλη συνεχεια κορίτσια μου!!!
 

 

  • Μου αρέσει 10

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Αχχ! Σήμερα είναι η μέρα! Κατάφερα να κοιμηθώ 5 ώριτσες και είμαι πολύ ικανοποιημένη ακόμα και με αυτό το λίγο! Μπαίνουμε σε 2 ώρες για πρόκληση! Χθες πήγα στον γιατρό και μου εξήγησε πως έχουν τα πράγματα και για την προσπάθεια που θα κάνουμε για φυσιολογικό και αν τα καταφέρουμε οκ! Μου είπε κάτι πολύ σημαντικό που με ξαλάφρωσε πολύ! Και αν και το ήξερα ήθελα να το ακούσω! Ότι τα κατάφερα πολύ καλά μέχρι εδώ και ότι τώρα το μωρό αποφασίζει πως θα κινηθεί από δω και πέρα... Ο χοντροκεφαλας μου ελπίζω να θέλει να χώσει την κεφάλα του λίγο... Αλλιώς θα τον βγάλουμε αγκαλίτσα! Ελπίζω  μέχρι το βράδυ να σας ξαναστείλω με τον μπέμπη στο βυζι!!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την παρέα σας όλους αυτούς τους μήνες!! Σας φιλώ γλυκά!!! 

  • Μου αρέσει 12

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Αχχ! Σήμερα είναι η μέρα! Κατάφερα να κοιμηθώ 5 ώριτσες και είμαι πολύ ικανοποιημένη ακόμα και με αυτό το λίγο! Μπαίνουμε σε 2 ώρες για πρόκληση! Χθες πήγα στον γιατρό και μου εξήγησε πως έχουν τα πράγματα και για την προσπάθεια που θα κάνουμε για φυσιολογικό και αν τα καταφέρουμε οκ! Μου είπε κάτι πολύ σημαντικό που με ξαλάφρωσε πολύ! Και αν και το ήξερα ήθελα να το ακούσω! Ότι τα κατάφερα πολύ καλά μέχρι εδώ και ότι τώρα το μωρό αποφασίζει πως θα κινηθεί από δω και πέρα... Ο χοντροκεφαλας μου ελπίζω να θέλει να χώσει την κεφάλα του λίγο... Αλλιώς θα τον βγάλουμε αγκαλίτσα! Ελπίζω  μέχρι το βράδυ να σας ξαναστείλω με τον μπέμπη στο βυζι!!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την παρέα σας όλους αυτούς τους μήνες!! Σας φιλώ γλυκά!!! 

Με το καλό Αργυρώ!!!


Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Αχχ! Σήμερα είναι η μέρα! Κατάφερα να κοιμηθώ 5 ώριτσες και είμαι πολύ ικανοποιημένη ακόμα και με αυτό το λίγο! Μπαίνουμε σε 2 ώρες για πρόκληση! Χθες πήγα στον γιατρό και μου εξήγησε πως έχουν τα πράγματα και για την προσπάθεια που θα κάνουμε για φυσιολογικό και αν τα καταφέρουμε οκ! Μου είπε κάτι πολύ σημαντικό που με ξαλάφρωσε πολύ! Και αν και το ήξερα ήθελα να το ακούσω! Ότι τα κατάφερα πολύ καλά μέχρι εδώ και ότι τώρα το μωρό αποφασίζει πως θα κινηθεί από δω και πέρα... Ο χοντροκεφαλας μου ελπίζω να θέλει να χώσει την κεφάλα του λίγο... Αλλιώς θα τον βγάλουμε αγκαλίτσα! Ελπίζω  μέχρι το βράδυ να σας ξαναστείλω με τον μπέμπη στο βυζι!!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την παρέα σας όλους αυτούς τους μήνες!! Σας φιλώ γλυκά!!! 

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μαραθώνιος το βράδυ μας και σήμερα.... Ο μπέμπης ανά μια ώρα ξυπνούσε και ήθελε στήθος. Ελπίζω μες στη μέρα να κοιμηθεί λίγο για να ξεκουραστώ η έρμη μάνα...

@Argyroula με το καλό κορίτσι μου εύχομαι!!! Όλα να πάνε υπέροχα σήμερα. Περιμένουμε τα νέα σου!!

8 ώρες πρίν, demifilol είπε:

Γεια σας κορίτσια μου !!!ευχομαι οι μανούλες με τα μωράκια τους να είναι καλα !!!και οι εγκυουλες μας με το καλό ν τα δεχτούν !!!

Διαβαζα λίγο την αρχή μας και έχω  συγκινηθεί !!!πως ξεκινήσαμε και που έχουμε φτάσει !!τι ωραίο ταξίδι έχουμε διανύσει κ τι ωραία συντροφιά είχαμε όλους αυτούς τους μήνες !!!Σας Ευχαριστω που υπήρξατε μέρος αυτού του ταξιδιού μου !

Ειμαστε παρα πολύ καλα κ εγώ κ η Μπέμπα !!τρωμε ανα δίωρο η ανα τρίωρο,αναλογα τα κέφια μας !!Γενικα ,είναι πολύ καλη κ ήσυχη (αν κ έχουμε κάτι πονάκια -κολικούς )ευχομαι μόνο υγεία να έχουμε ,για να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας !!!

Καλη συνεχεια κορίτσια μου!!!
 

 

Αλλη μια φορά που χρειάζεται η φατσούλα συγκίνησης.. Όλοι αυτοί οι μήνες και ποσό γρήγορα πέρασαν; Απίστευτο... Καταφέραμε άγνωστοι μεταξύ τους άνθρωποι να φτιάξουμε μια όμορφη παρέα και με τον τρόπο μας να βοηθάμε και να στηρίζουμε η μια την άλλη. Κι εσύ παρόλες τις δυσκολίες που είχες ήσουν πάντα εδώ για όλες με έναν καλό και ενθαρρυντικό λόγο. Κι εμείς σε ευχαριστούμε Δήμητρα!!! Εύχομαι από καρδιάς η μπεμπουλα σου να συνεχίσει να είναι τόσο καλή και ήσυχη και να μεγαλώνει με υγεία..

  • Μου αρέσει 4

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Argyroula μου σε λίγες ώρες θα τον κρατάς αγκαλιτσα❤️ Με το καλοοοο!!!!

10 ώρες πρίν, demifilol είπε:

Γεια σας κορίτσια μου !!!ευχομαι οι μανούλες με τα μωράκια τους να είναι καλα !!!και οι εγκυουλες μας με το καλό ν τα δεχτούν !!!

Διαβαζα λίγο την αρχή μας και έχω  συγκινηθεί !!!πως ξεκινήσαμε και που έχουμε φτάσει !!τι ωραίο ταξίδι έχουμε διανύσει κ τι ωραία συντροφιά είχαμε όλους αυτούς τους μήνες !!!Σας Ευχαριστω που υπήρξατε μέρος αυτού του ταξιδιού μου !

Ειμαστε παρα πολύ καλα κ εγώ κ η Μπέμπα !!τρωμε ανα δίωρο η ανα τρίωρο,αναλογα τα κέφια μας !!Γενικα ,είναι πολύ καλη κ ήσυχη (αν κ έχουμε κάτι πονάκια -κολικούς )ευχομαι μόνο υγεία να έχουμε ,για να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας !!!

Καλη συνεχεια κορίτσια μου!!!
 

 

Κοριτσάκι μου!!!!! Ποσό όμορφα νοσταλγικά συγκινητικά τα λες!!!! ❤️

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Argyroula είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Αχχ! Σήμερα είναι η μέρα! Κατάφερα να κοιμηθώ 5 ώριτσες και είμαι πολύ ικανοποιημένη ακόμα και με αυτό το λίγο! Μπαίνουμε σε 2 ώρες για πρόκληση! Χθες πήγα στον γιατρό και μου εξήγησε πως έχουν τα πράγματα και για την προσπάθεια που θα κάνουμε για φυσιολογικό και αν τα καταφέρουμε οκ! Μου είπε κάτι πολύ σημαντικό που με ξαλάφρωσε πολύ! Και αν και το ήξερα ήθελα να το ακούσω! Ότι τα κατάφερα πολύ καλά μέχρι εδώ και ότι τώρα το μωρό αποφασίζει πως θα κινηθεί από δω και πέρα... Ο χοντροκεφαλας μου ελπίζω να θέλει να χώσει την κεφάλα του λίγο... Αλλιώς θα τον βγάλουμε αγκαλίτσα! Ελπίζω  μέχρι το βράδυ να σας ξαναστείλω με τον μπέμπη στο βυζι!!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την παρέα σας όλους αυτούς τους μήνες!! Σας φιλώ γλυκά!!! 

Κορίτσι Μ με το καλό.. Κ εγώ τόσο εβδομάδων ακριβώς γέννησα.. Περιμένουμε νέα σου!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Αχχ! Σήμερα είναι η μέρα! Κατάφερα να κοιμηθώ 5 ώριτσες και είμαι πολύ ικανοποιημένη ακόμα και με αυτό το λίγο! Μπαίνουμε σε 2 ώρες για πρόκληση! Χθες πήγα στον γιατρό και μου εξήγησε πως έχουν τα πράγματα και για την προσπάθεια που θα κάνουμε για φυσιολογικό και αν τα καταφέρουμε οκ! Μου είπε κάτι πολύ σημαντικό που με ξαλάφρωσε πολύ! Και αν και το ήξερα ήθελα να το ακούσω! Ότι τα κατάφερα πολύ καλά μέχρι εδώ και ότι τώρα το μωρό αποφασίζει πως θα κινηθεί από δω και πέρα... Ο χοντροκεφαλας μου ελπίζω να θέλει να χώσει την κεφάλα του λίγο... Αλλιώς θα τον βγάλουμε αγκαλίτσα! Ελπίζω  μέχρι το βράδυ να σας ξαναστείλω με τον μπέμπη στο βυζι!!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την παρέα σας όλους αυτούς τους μήνες!! Σας φιλώ γλυκά!!! 

Με το καλο Αργυρουλα μας!!περιμενουμε τα ομορφα νεα σου!:wub:

Γεια σας κοριτσια,χτες μας ετρεχε για τα καλα ο μπεμπης,ειδικα το βραδυ!σημερα ειναι πιο συνεργασιμος χαχα.πηγε να μου πετρωσει κ το στηθος αλλα το προλαβα καπως.βαζω ζεστες κομπρεσες,μαλαξεις.οταν τρωει ο μικρος ανακουφιζομαι.σημερα δεν ειναι τοσο σκληρο αλλα θελει προσοχη.ισως παρω θηλαστρο για το σπιτι.αυριο βγαινουμε κ εμεις!!

  • Μου αρέσει 6

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Αχχ! Σήμερα είναι η μέρα! Κατάφερα να κοιμηθώ 5 ώριτσες και είμαι πολύ ικανοποιημένη ακόμα και με αυτό το λίγο! Μπαίνουμε σε 2 ώρες για πρόκληση! Χθες πήγα στον γιατρό και μου εξήγησε πως έχουν τα πράγματα και για την προσπάθεια που θα κάνουμε για φυσιολογικό και αν τα καταφέρουμε οκ! Μου είπε κάτι πολύ σημαντικό που με ξαλάφρωσε πολύ! Και αν και το ήξερα ήθελα να το ακούσω! Ότι τα κατάφερα πολύ καλά μέχρι εδώ και ότι τώρα το μωρό αποφασίζει πως θα κινηθεί από δω και πέρα... Ο χοντροκεφαλας μου ελπίζω να θέλει να χώσει την κεφάλα του λίγο... Αλλιώς θα τον βγάλουμε αγκαλίτσα! Ελπίζω  μέχρι το βράδυ να σας ξαναστείλω με τον μπέμπη στο βυζι!!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την παρέα σας όλους αυτούς τους μήνες!! Σας φιλώ γλυκά!!! 

Αργυρουλα μου ,εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! Στείλε μας όταν μπορέσεις και θέλω να σε συμβουλέψω το εξής γιατί έχω πολύ πρόσφατη την εμπειρία του συγκεκριμένου μαιευτηρίου: θα ακούσεις πολλές πολλές γνώμες που σκοπό έχουν να σε βοηθήσουν αλλά μπορεί να σε μπερδέψουν στην αρχή. Κάνε focus εκεί που νιώθεις εμπιστοσύνη κι ο,τι χρειαστείς στείλε μου προσωπικό μήνυμα. Αν περνάει από το χέρι σου (η από του γιατρού σου) έχε στο νου σου ότι ανακαινίζουν αυτή τη στιγμή κάποια δωμάτια . Δυστυχώς σε μας ανακαίνιζαν το διπλανό. 8-14:30 κάθε μέρα συνεχόμενο τρυπάνι και κομπρεσέρ..... 

Κατά τα άλλα το μαιευτήριο είναι η ασφάλεια που χρειάζεσαι στην αρχή κι αυτό νομίζω θα το νιώσεις! Ελπίζω να έχεις μια υπεροχη εμπειρία ! Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μαραθώνιος το βράδυ μας και σήμερα.... Ο μπέμπης ανά μια ώρα ξυπνούσε και ήθελε στήθος. Ελπίζω μες στη μέρα να κοιμηθεί λίγο για να ξεκουραστώ η έρμη μάνα...

@Argyroula με το καλό κορίτσι μου εύχομαι!!! Όλα να πάνε υπέροχα σήμερα. Περιμένουμε τα νέα σου!!

Αλλη μια φορά που χρειάζεται η φατσούλα συγκίνησης.. Όλοι αυτοί οι μήνες και ποσό γρήγορα πέρασαν; Απίστευτο... Καταφέραμε άγνωστοι μεταξύ τους άνθρωποι να φτιάξουμε μια όμορφη παρέα και με τον τρόπο μας να βοηθάμε και να στηρίζουμε η μια την άλλη. Κι εσύ παρόλες τις δυσκολίες που είχες ήσουν πάντα εδώ για όλες με έναν καλό και ενθαρρυντικό λόγο. Κι εμείς σε ευχαριστούμε Δήμητρα!!! Εύχομαι από καρδιάς η μπεμπουλα σου να συνεχίσει να είναι τόσο καλή και ήσυχη και να μεγαλώνει με υγεία..

Σε Ευχαριστω κοπέλα μου !!!ολες βοηθήσαμε η μια την άλλη κ γίναμε μια ωραία συντροφιά !!

υπομονη Ειρηνη μου και θα βρείτε ρυθμούς με τον μικρό !!κ εμεις περάσαμε κάτι φάσεις αλλα πλέον ολα καλα !

@Argyroula με το καλό !!!ευχομαι να έχεις μια εύκολη γεννά !!θα περιμενουμε νέα !

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου πως ειστε??? Πόσες περιμένουν ακόμα τ μωράκια τους?? Ευχομαι με το καλό σε όλες... Εχω μια απορία όσες θηλαζετε κ δίνεται συμπλήρωμα ποσο δίνετε?? :roll:


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σχεδόν όλες μανούλες πια...

Πως ειστε;

Εγω σε μια βδομαδα γενναω προγραμματισμενα αν δε προκυψει τιποτα δηλαδη..γιατι σημερα πηγα για nst και ειχα κατι συσπασεις.

Να σας ρωτησω γεννησε καμια στο Ρεα στην Αθηνα σε τρικλινο;

Η εχει γεννησει προηγουμενο παιδακι;

Θελω να μαθω εμπειριες...στο προηγουμενο ημουν σε δικλινο αλλα σκεφτιμαι το τρικλινο αε αυτη τη γεννα

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Σχεδόν όλες μανούλες πια...

Πως ειστε;

Εγω σε μια βδομαδα γενναω προγραμματισμενα αν δε προκυψει τιποτα δηλαδη..γιατι σημερα πηγα για nst και ειχα κατι συσπασεις.

Να σας ρωτησω γεννησε καμια στο Ρεα στην Αθηνα σε τρικλινο;

Η εχει γεννησει προηγουμενο παιδακι;

Θελω να μαθω εμπειριες...στο προηγουμενο ημουν σε δικλινο αλλα σκεφτιμαι το τρικλινο αε αυτη τη γεννα

Καλησπερα κορίτσι μου και με το καλό.. Εγώ γέννησα το πρωτο σε Τρικλινο και τώρα ήμουν σε μονοκλινο ντελουξ δώρο από τον γιατρό μου...

Το Τρικλινο δεν μου άρεσε καθόλου γιατί είχε πολυ φασαρία και το ρουμινγκιν δεν ήταν καλό γιατί το δικό μου μωροβηταν ήσυχο και απλά δεν κοιμόταν επειδή εκλαιγαν τα αλλά δυο. 

Γενικα θα σου προτεινα να πας στο δίκλινο αν δεν συντρέχει οικονομικός λόγος.  


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...