Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 είπε:

Κοριτσάκια μου όμορφα χάθηκα λίγο όμως σας σκέφτομαι κάθε μέρα κ σας διαβάζω...Να ζήσουν κ να είναι χαμογελαστή όλα τα νέα μωράκια στη παρεούλα μας.

Λοιποννν ο Σταυρουλης μας μας βγήκε απαιτητικός.Εχει αρχίσει κ δεν έχει πολύ ωράρια κ χθες από τις 1 μέχρι τις 5:30 έμεινε άυπνος και αυτός κ εμείς...χωρίς λίγο συγκεκριμένο...όλα τα δοκιμάζαμε δεν έπιανε κάτι...ο θηλασμός τα ίδια συνεχίζουμε 20 κ 20 λεπτά κ μετά Μπίμπερο...Έχουμε βρει ρυθμο κ δε με πειράζει που δίνουμε μπιμπερο ώστε αν χρειαστεί να λείψω λίγο να πιει ένα γεύμα ...επίσης με τη τόση πίεση μου κάνει καλό να πίνω ένα καφεδάκι να τα καταφέρνω όλη την υπόλοιπη μέρα κ εκείνη την ώρα να πίνει Μπίμπερο που να περνάει ώρα μετά να θηλάσω να φύγει η καφεινη.Απο τη καισαρική κορίτσια όσο περνάνε οι μέρες μόνο καλή εμπειρία έχω...ήδη εδώ κ μέρες κινουμαι κανονικά σκύβω όλα καλά.Αιμα έχω ακόμα...κ όταν θηλάζω έχω περισσότερο λόγω των συσπάσεων.Κατα τα άλλα το μόνο προβληματακι ακόμα είναι η δυσκοιλιότητα αλλά οκ.Ο άντρας μου είναι σπίτι κ με βοηθάει έχει βρει πολύ καλούς ρυθμούς τα έχει μάθει όλα όσον αφορά τον Σταυρουλη κ θα μου λείψει άμα πάει στη δουλεια.Α επίσης με τη κλεισούρα κ τη καραντίνα ανακάλυψε κ πόσο του αρέσει η μαγειρική που πριν ούτε αυγό βραστό χαχα κ εγώ προσπαθώ να κάνω διατροφή αλλά τα φτιάχνει ωραία ρε κοριτσια.Αχ χάρηκα που σας είπα τα νέα μας.Μου είχατε λείψει.

Ειρηνακι μου καλό...κ εγώ απελπιστηκα χθες...σε κάποια φάση που είχα προσπαθήσει τόσο λέω εγώ δε κάθομαι αλλά 40 λεπτά πάλι πάω να φτιάξω γάλα..και το θέμα είναι ότι δε πεινούσε κιόλας απλά δεν είχε όρεξη για υπνο.μετανιώνω αλλά απελπίζομαι κιολας...γιατί δε θα έχω δυνάμεις για εκείνον πάλι την επόμενη μέρα...τι να πω...θέλει ψυχραιμία αλλά είναι λογικό να απελπιζομαστε πάλι...

Και εγω εχτες απελπιστηκα,ολο το βραδυ σχεδον ξυπνιος.το βραδυ δεν θελει το λικνο θελει αγκαλια.με το που κοιμαται τον βαζω μετα απο λιγο κλαει τον παιρνουμε αγκαλια.κ σημερα μεχρι στιγμης αυτο κανει.φουλ εξαντληση @Υβόννη ολα τα ιδια κανουν απο οτι καταλαβα.θελει υπομονη να ξέπεταχτουν λιγο.


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, ΕΥΑ! είπε:

Και εγω εχτες απελπιστηκα,ολο το βραδυ σχεδον ξυπνιος.το βραδυ δεν θελει το λικνο θελει αγκαλια.με το που κοιμαται τον βαζω μετα απο λιγο κλαει τον παιρνουμε αγκαλια.κ σημερα μεχρι στιγμης αυτο κανει.φουλ εξαντληση @Υβόννη ολα τα ιδια κανουν απο οτι καταλαβα.θελει υπομονη να ξέπεταχτουν λιγο.

Κορίτσια μου,Εύα μου, @Gogo1994 @Υβόννη κι εμένα η μικρή το βράδυ σεληνιαζεται,χαχαχαχα!όλη την μέρα μια χαρά,κοιμάται ριλαξ,καρότσι κτλ,το βράδυ θέλει αγκαλίτσα κ η αλήθεια είναι της την δινω.προσπαθησαμε για καλαθουνα,με φασκιωμα,με πιπιλα,με χίλιους δυο τρόπους,τίποτα!!!θέλει αγκαλιά!κ ο Βασιλάκος το ίδιο έκανε το πρώτο τρίμηνο ,μόνο που εκεί το παλέψαμε περισσότερο με τον άντρα μου κ οπότε κοιμόταν,τον αφηναμε καλαθουνα αλλά μετά από λίγο ξυπνούσε.φοβομασταν να κοιμηθούμε μαζί του αγκαλίτσα.τωρα είδα τι χρειάζεται για μια συγκοιμηση με ασφάλεια κ κοιμόμαστε μαζί,πότε πάνω μου αν έχει πονακια στα αριστερά να ακουμπάει το κεφαλάκι της στο σημείο της καρδιάς μου, πότε δίπλα μου αγκαλιά,να αναπνέω πάνω της για να με νιώθει.συνηθως την κοιμισω σε μάρσιπο,με βολεύει εμένα,έχω τουλάχιστον τα χέρια ελεύθερα να χαζεύω κ λίγο κινητό:P 

Η συμβουλη μου είναι να μην είστε απόλυτες στο τι πρέπει να κάνετε με το μωρό.πρεπει να δειτε κ την επιβίωση σας.κ χωρίς ύπνο,δυσκολα..το πρώτο τρίμηνο είναι μεταβατικό,υπάρχει το λεγόμενο τέταρτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης,τόσο χρειάζεται το νινακι να αντιληφθεί ότι δεν είναι πια στην κοιλίτσα κ ένα με την μαμά.επισης να σας πω ότι δεν καλομαθαινεις έτσι το μωρό,αλίμονο σε αυτήν την ηλικία,κ μια χαρά ξεμαθαινει μετα,μας το έχει πει κ η παιδίατρος αυτό κ το έχω δει κ στην πράξη με τον γιο μου.απο 5 μηνών κοιμόταν μόνος του στο παιδικό δωμάτιο σερί το βράδυ.ειναι σίγουρα κ στο παιδί αλλά σίγουρα δεν φταίει πως το χειρίζεσαι το πρώτο 2-3μηνο.

Τώρα από κει κ πέρα είναι στις αντοχες της κάθε μαμάς ή κ ζευγαριού πως θέλει να το κάνει.γιατι οκ κοιμάσαι μαζί με το μωρό αλλά δεν κάνεις κ κάνα φοβερό ύπνο.βεβαια από το τίποτα...εμένα δεν με έπαιρνε να μην κοιμάμαι καθόλου γιατί 9 με 9 έχω κ το άλλο ταλιμπανακο μου κ δεν θα είχα δυνάμεις για αυτόν!!

Κατά τα άλλα,οι ορμόνες μου είναι σε καλό δρόμο,από κει που έκλαιγα κάθε μέρα,τώρα έχω στρώσει κάπως,με τον θηλασμό πάμε καλά αλλά δίνω κ συμπλήρωμα κάποιες φορές,ο άντρας μου ευτυχώς βοηθάει πολύ,αναλαμβάνουμε ο καθένας εναλλάξ το κάθε παιδί κ ο Βασιλάκος μου έχει προσαρμοστεί πλήρως,την φιλάει,την χαϊδεύει,όταν την ρευω κ την χτυπάω ελαφριά στην πλατουλα της,στεναχωριεται γιατί νομίζει ότι την μαλώνω,είναι ψυχουλης μωρε:x

Τώρα περιμένουμε να πάμε τέλη του μήνα παιδίατρο να δούμε ότι πήρε τα γραμμαριακια της κ μετά έχουμε μια σειρά εξετάσεων,αιματολογικές,υπέρηχο ,ντοπλερ για να σιγουρέψουμε ότι κ το νεφρακι της λειτουργεί σωστα.

Αυτά τα νέα μου,σεντοναρα έγραψα πάλι αλλά δεν γράφω τόσο συχνά οπότε να με σχωρατε,χαχααχαχα!!γλυκιες μου μανουλες υπομονή,όλα στρώνουν,σας το υποσχομαι,σε λίγο καιρό θα θυμάστε κ θα αναπολείτε μόνο τα καλά!!!αυτό είναι γεγονός ,αλλιώς καμία γυναίκα δεν θα πήγαινε για δεύτερο/τριτο μωρακι;)

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2020 at 5:44 ΠΜ, Sousamaki είπε:

ΚΑλησπερα κοριτσια!!!

Γεννησαμεεε με καισαρική μια πριγκίπισσα ,Σάββατο πρωί!

οι πόνοι της καισαρικης ως τώρα είναι υποφερτοι αν κ μου έχουν αφήσει την επισκληρίδειο για μια ημέρα ,δλδ θα μου τη βγάλουν αύριο το πρωί..

με τον θηλασμό ένα δραμα γιατί η μικρή δεν πιάνει στήθος κ εγώ δεν έχω ακόμη γαλα οποτε μετά από δυο λεπτά αααν πιάσει στήθος γίνεται κατακόκκινη κ ουρλιάζει για να φαει..αποφασίσαμε με τον άντρα μου κ μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου που είχαμε μια συζήτηση να δώσουμε συμπλήρωμα το οποίο η μικρή ρουφάει δίχως αύριο!ελπιζω σταδιακά κ αφού τα καταφέρουμε με τον θηλασμό να κόψουμε το συμπλήρωμα.. ο καιρός θα δείξει..

Να σας ζήσει να ναι καλό τυχη

Καλη ανάρρωση κουκλα!!!! 

Μη σκας για το συμπλήρωμα.. Εγώ μόνο σκόνη δίνω και η μικρή τα βάλει τέλεια... Είναι τετραπαχη και ήρεμη... Φιλιαααα

Just now, MumMaria είπε:

Κορίτσια μου,Εύα μου, @Gogo1994 @Υβόννη κι εμένα η μικρή το βράδυ σεληνιαζεται,χαχαχαχα!όλη την μέρα μια χαρά,κοιμάται ριλαξ,καρότσι κτλ,το βράδυ θέλει αγκαλίτσα κ η αλήθεια είναι της την δινω.προσπαθησαμε για καλαθουνα,με φασκιωμα,με πιπιλα,με χίλιους δυο τρόπους,τίποτα!!!θέλει αγκαλιά!κ ο Βασιλάκος το ίδιο έκανε το πρώτο τρίμηνο ,μόνο που εκεί το παλέψαμε περισσότερο με τον άντρα μου κ οπότε κοιμόταν,τον αφηναμε καλαθουνα αλλά μετά από λίγο ξυπνούσε.φοβομασταν να κοιμηθούμε μαζί του αγκαλίτσα.τωρα είδα τι χρειάζεται για μια συγκοιμηση με ασφάλεια κ κοιμόμαστε μαζί,πότε πάνω μου αν έχει πονακια στα αριστερά να ακουμπάει το κεφαλάκι της στο σημείο της καρδιάς μου, πότε δίπλα μου αγκαλιά,να αναπνέω πάνω της για να με νιώθει.συνηθως την κοιμισω σε μάρσιπο,με βολεύει εμένα,έχω τουλάχιστον τα χέρια ελεύθερα να χαζεύω κ λίγο κινητό:P 

Η συμβουλη μου είναι να μην είστε απόλυτες στο τι πρέπει να κάνετε με το μωρό.πρεπει να δειτε κ την επιβίωση σας.κ χωρίς ύπνο,δυσκολα..το πρώτο τρίμηνο είναι μεταβατικό,υπάρχει το λεγόμενο τέταρτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης,τόσο χρειάζεται το νινακι να αντιληφθεί ότι δεν είναι πια στην κοιλίτσα κ ένα με την μαμά.επισης να σας πω ότι δεν καλομαθαινεις έτσι το μωρό,αλίμονο σε αυτήν την ηλικία,κ μια χαρά ξεμαθαινει μετα,μας το έχει πει κ η παιδίατρος αυτό κ το έχω δει κ στην πράξη με τον γιο μου.απο 5 μηνών κοιμόταν μόνος του στο παιδικό δωμάτιο σερί το βράδυ.ειναι σίγουρα κ στο παιδί αλλά σίγουρα δεν φταίει πως το χειρίζεσαι το πρώτο 2-3μηνο.

Τώρα από κει κ πέρα είναι στις αντοχες της κάθε μαμάς ή κ ζευγαριού πως θέλει να το κάνει.γιατι οκ κοιμάσαι μαζί με το μωρό αλλά δεν κάνεις κ κάνα φοβερό ύπνο.βεβαια από το τίποτα...εμένα δεν με έπαιρνε να μην κοιμάμαι καθόλου γιατί 9 με 9 έχω κ το άλλο ταλιμπανακο μου κ δεν θα είχα δυνάμεις για αυτόν!!

Κατά τα άλλα,οι ορμόνες μου είναι σε καλό δρόμο,από κει που έκλαιγα κάθε μέρα,τώρα έχω στρώσει κάπως,με τον θηλασμό πάμε καλά αλλά δίνω κ συμπλήρωμα κάποιες φορές,ο άντρας μου ευτυχώς βοηθάει πολύ,αναλαμβάνουμε ο καθένας εναλλάξ το κάθε παιδί κ ο Βασιλάκος μου έχει προσαρμοστεί πλήρως,την φιλάει,την χαϊδεύει,όταν την ρευω κ την χτυπάω ελαφριά στην πλατουλα της,στεναχωριεται γιατί νομίζει ότι την μαλώνω,είναι ψυχουλης μωρε:x

Τώρα περιμένουμε να πάμε τέλη του μήνα παιδίατρο να δούμε ότι πήρε τα γραμμαριακια της κ μετά έχουμε μια σειρά εξετάσεων,αιματολογικές,υπέρηχο ,ντοπλερ για να σιγουρέψουμε ότι κ το νεφρακι της λειτουργεί σωστα.

Αυτά τα νέα μου,σεντοναρα έγραψα πάλι αλλά δεν γράφω τόσο συχνά οπότε να με σχωρατε,χαχααχαχα!!γλυκιες μου μανουλες υπομονή,όλα στρώνουν,σας το υποσχομαι,σε λίγο καιρό θα θυμάστε κ θα αναπολείτε μόνο τα καλά!!!αυτό είναι γεγονός ,αλλιώς καμία γυναίκα δεν θα πήγαινε για δεύτερο/τριτο μωρακι;)

Πολθ σωστή όπως παντα αγάπη μουυυ

Να σαι καλά για τις συμβουλές σου και ευχομαι να περνουν ιδέες τα κορίτσια... 

Όλα να πανε τέλεια ευχομαι και να βρείτε τους ρυθμους σας... 

Εμείς είμαστε μια χαρά δόξα το θεο. Προσπαθώ να την μάθω να τρώει το βράδυ ανά τετραωρο, αλλά δεν επιμένω και πολυ είναι η αλήθεια.. Θα ξανά προσπαθήσω όμως χαχα

Τρώμε ανά τρίωρο και κοιμάται αρκετά ευτυχώς. 

Είναι ήρεμη και έχω τρελαθει... Είναι σκέτη γλυκιά

Ο κοκκινομαλλης μου το χει παρει θαυμάσια.. Πάμε παντου μαζί οι 4 και το απολαμβάνουμε

Γενικά αυτό το οι 4 είναι λίγο δυσκολο, καθώς πρεπει να ετοιμασω και τα δυο παιδια για έξοδο.. Αλλά χαλαλι

Είναι τέλεια αααα

Θα δεις ότι μεγαλώνοντας τα αγόρια μας δεν θα κάνουν χωρίς τις αδερφές τους... 

Να προσπαθεις να ξεκουράζεσαι κι εσυ. Ξέρω ποσο δυσκολο ειναι.. Θα το βρεις δεν σε φοβάμαι. Υπομονή και απέραντη αγάπη μανουλα Ααα 

Τα φιλιά μου σε όλες και να πανε ολα καλα σε όλα τα μωράκια και στις μανουλιτσες

Υγεία κορίτσια μου

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Να σας ζήσει να ναι καλό τυχη

Καλη ανάρρωση κουκλα!!!! 

Μη σκας για το συμπλήρωμα.. Εγώ μόνο σκόνη δίνω και η μικρή τα βάλει τέλεια... Είναι τετραπαχη και ήρεμη... Φιλιαααα

Πολθ σωστή όπως παντα αγάπη μουυυ

Να σαι καλά για τις συμβουλές σου και ευχομαι να περνουν ιδέες τα κορίτσια... 

Όλα να πανε τέλεια ευχομαι και να βρείτε τους ρυθμους σας... 

Εμείς είμαστε μια χαρά δόξα το θεο. Προσπαθώ να την μάθω να τρώει το βράδυ ανά τετραωρο, αλλά δεν επιμένω και πολυ είναι η αλήθεια.. Θα ξανά προσπαθήσω όμως χαχα

Τρώμε ανά τρίωρο και κοιμάται αρκετά ευτυχώς. 

Είναι ήρεμη και έχω τρελαθει... Είναι σκέτη γλυκιά

Ο κοκκινομαλλης μου το χει παρει θαυμάσια.. Πάμε παντου μαζί οι 4 και το απολαμβάνουμε

Γενικά αυτό το οι 4 είναι λίγο δυσκολο, καθώς πρεπει να ετοιμασω και τα δυο παιδια για έξοδο.. Αλλά χαλαλι

Είναι τέλεια αααα

Θα δεις ότι μεγαλώνοντας τα αγόρια μας δεν θα κάνουν χωρίς τις αδερφές τους... 

Να προσπαθεις να ξεκουράζεσαι κι εσυ. Ξέρω ποσο δυσκολο ειναι.. Θα το βρεις δεν σε φοβάμαι. Υπομονή και απέραντη αγάπη μανουλα Ααα 

Τα φιλιά μου σε όλες και να πανε ολα καλα σε όλα τα μωράκια και στις μανουλιτσες

Υγεία κορίτσια μου

Ευχαριστωωω πολύ!!

κ με το δικό σου τι εκανες?πηρες αγωγή;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

@Gogo1994  @Υβόννη και @ΕΥΑ! σας διάβαζα τα χαράματα θηλάζοντας και οι περιγραφές σας μου θύμισαν τη δίκη μας κατάσταση. Δύσκολη φάση μέχρι να μάθουμε τι σημαίνει το κάθε τους κλάμα. Και ο δικός μου σε μένα δεν ηρεμεί όποτε για να κοιμηθεί τον παίρνει ο Στέλιος και τον νανουρίζει. Δεν ξέρω γιατί, ίσως γιατί μυρίζει το γάλα πάνω μου;; Τι να πω. Για να ηρεμήσω λίγο μες στη μέρα έρχεται και η μαμά μου και τον κρατάει και του δίνει αν χρειαστεί γάλα που έχω αντλήσει.. @MumMaria ποσό με συγκίνησε η περιγραφή σου!!!  Ο Βασιλακης έχει γίνει ο τέλειος μεγάλος αδερφοσ... Να ξέρεις βασίζομαι πολύ σε αυτά που λες και ελπίζω σύντομα να στρώσει η κατάσταση με το μωρό..

@Sousamaki καλωσήρθες στο κλαμπ των μαμάδων!! Να σου ζήσει το μωράκι σου...

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου @Gogo1994 @ΕΥΑ! @Eirini1988 για να εχουμε.ολες τα ιδια βιωματα μαλλον ειναο.ολα.φυσιολογικα.αυτα!!!!! Μιλησα σημεραε.τη μαια.που ηρθε να δει.το.μωρο και να το ζυγισει και μου ειπε.πως ειναι ολα.αυτα στο.παιχνιδι και πως αν δεν κοιμαται να σκεφτω πχ εγω οταν εχω αυπνια τι.χρειαζομαι. σιγουρα οχι τη μαμα.μου στην τσιτα! Αλλα ποσο δυσκολο βρε.κοριτσια να ηρεμησεις.οταν βλεπεις.το.μωρακι σοτ να κλαιει; Μου ειπε.οταν συμβαινει αυτο να τον δινω στον.αντρα μου μεχρι να.ηρεμησω! Θα το βρουμε.μανουλες μου πού θα παει;

Γωγουλα.μου αρεσει πολυ που εχειε βρει.ενα.δικο.σας συστημα ταισματος που σας εξυπηρετει!!! Ο αντρουλης σεφ ε; Ελπιζω να μην κανει μοσχαρι, κοτοπουλο και ασπραδι αυγου!!!! Χιχιχι! Ηρεμησες κι εσυ με τη διατροφουλα πλεον κοριτσακι μου!

@MumMaria συμπεθερουλα μου ο Βασιλακης μας ειναι τοσο υοεροχος!!! Βεβαια μπραβο και σε εσας που τον ενταξατε στη ζωη της μικρουλας γρηγορα!!! Ευχαριστουμε για αλλη μια φορα για τις συμβουλες Μαρακι μας!!!! Διαβασα τι εγραψες και ξαφνικα μια ηρεμια ενιωσα!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 5

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2020 at 5:44 ΠΜ, Sousamaki είπε:

ΚΑλησπερα κοριτσια!!!

Γεννησαμεεε με καισαρική μια πριγκίπισσα ,Σάββατο πρωί!

οι πόνοι της καισαρικης ως τώρα είναι υποφερτοι αν κ μου έχουν αφήσει την επισκληρίδειο για μια ημέρα ,δλδ θα μου τη βγάλουν αύριο το πρωί..

με τον θηλασμό ένα δραμα γιατί η μικρή δεν πιάνει στήθος κ εγώ δεν έχω ακόμη γαλα οποτε μετά από δυο λεπτά αααν πιάσει στήθος γίνεται κατακόκκινη κ ουρλιάζει για να φαει..αποφασίσαμε με τον άντρα μου κ μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου που είχαμε μια συζήτηση να δώσουμε συμπλήρωμα το οποίο η μικρή ρουφάει δίχως αύριο!ελπιζω σταδιακά κ αφού τα καταφέρουμε με τον θηλασμό να κόψουμε το συμπλήρωμα.. ο καιρός θα δείξει..

Να σας ζήσει !!!γερη και καλοτυχη !καλη ανάρρωση,σιδερένια κ υπομονη με τον θηλασμό !!!

  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου.. Κ εμένα η μικρή ενώ γενικα ειναι ησυχη τ βράδυ τη πιάνει μια τρέλα κ τ παιρνει Γ λίγο ο μπαμπάς της και τη κάνει μια βόλτα.. Εμείς ενώ θηλαζουμε όλη μέρα κ καμια φορα τρώει και συμπλήρωμα μετά Γ ν χορτάσει τ βράδυ δεν κάθεται στο στήθος καθολου.. Κλαίει.. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτο:roll: με αποτέλεσμα να τη δίνω ξένο 3 φορές μες τη νυχτα.. Ο παιδιατρος Μ είπε να τη ξυπνάω ανά 3 με 4 ώρες  τ πολυ.. Εσείς τα ξυπνάτε  Γ φαι η τα αφήνετε όταν ξυπνήσουν αυτά?? ?? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2020 at 5:44 ΠΜ, Sousamaki είπε:

ΚΑλησπερα κοριτσια!!!

Γεννησαμεεε με καισαρική μια πριγκίπισσα ,Σάββατο πρωί!

οι πόνοι της καισαρικης ως τώρα είναι υποφερτοι αν κ μου έχουν αφήσει την επισκληρίδειο για μια ημέρα ,δλδ θα μου τη βγάλουν αύριο το πρωί..

με τον θηλασμό ένα δραμα γιατί η μικρή δεν πιάνει στήθος κ εγώ δεν έχω ακόμη γαλα οποτε μετά από δυο λεπτά αααν πιάσει στήθος γίνεται κατακόκκινη κ ουρλιάζει για να φαει..αποφασίσαμε με τον άντρα μου κ μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου που είχαμε μια συζήτηση να δώσουμε συμπλήρωμα το οποίο η μικρή ρουφάει δίχως αύριο!ελπιζω σταδιακά κ αφού τα καταφέρουμε με τον θηλασμό να κόψουμε το συμπλήρωμα.. ο καιρός θα δείξει..

Να σας ζήσει κορίτσι!!! Να είναι υγιής και τυχερή! Καλή λοχεια σε εσένα!

  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Despoina Mar είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου.. Κ εμένα η μικρή ενώ γενικα ειναι ησυχη τ βράδυ τη πιάνει μια τρέλα κ τ παιρνει Γ λίγο ο μπαμπάς της και τη κάνει μια βόλτα.. Εμείς ενώ θηλαζουμε όλη μέρα κ καμια φορα τρώει και συμπλήρωμα μετά Γ ν χορτάσει τ βράδυ δεν κάθεται στο στήθος καθολου.. Κλαίει.. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτο:roll: με αποτέλεσμα να τη δίνω ξένο 3 φορές μες τη νυχτα.. Ο παιδιατρος Μ είπε να τη ξυπνάω ανά 3 με 4 ώρες  τ πολυ.. Εσείς τα ξυπνάτε  Γ φαι η τα αφήνετε όταν ξυπνήσουν αυτά?? ?? 

Απ όσο ξέρω ξυπνάς το μωρό να φάει μέχρι να πάρει το βάρος της γέννησης συν 200 γραμ. Τις πρώτες δυο εβδομάδες προσπαθούσα να είμαι πολύ τυπική σε αυτό. Την πρώτη βδομάδα με δυσκόλεψε  πολύ. Αν κοιμόταν δεν ξύπναγε με τίποτα αν δεν ήθελε. Ξενύχτησα πολλά βραδιά προσπαθώντας και αγχωνόμουν πολύ αν περνούσε λίγο παραπάνω η ώρα. Τώρα πια όμως δεν χρειάζεται να το κάνω δεν κοιμάται ποτέ πάνω από 3 ώρες. Ξυπνάει από μόνος του και πάντα πολύ πεινασμένος. Στο τελευταίο μας ζύγισμα δυο εβδομάδες πριν είχε ευτυχώς πάρει το βάρος της γέννησης. Πως πάτε εσείς με το βάρος; 

  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Απ όσο ξέρω ξυπνάς το μωρό να φάει μέχρι να πάρει το βάρος της γέννησης συν 200 γραμ. Τις πρώτες δυο εβδομάδες προσπαθούσα να είμαι πολύ τυπική σε αυτό. Την πρώτη βδομάδα με δυσκόλεψε  πολύ. Αν κοιμόταν δεν ξύπναγε με τίποτα αν δεν ήθελε. Ξενύχτησα πολλά βραδιά προσπαθώντας και αγχωνόμουν πολύ αν περνούσε λίγο παραπάνω η ώρα. Τώρα πια όμως δεν χρειάζεται να το κάνω δεν κοιμάται ποτέ πάνω από 3 ώρες. Ξυπνάει από μόνος του και πάντα πολύ πεινασμένος. Στο τελευταίο μας ζύγισμα δυο εβδομάδες πριν είχε ευτυχώς πάρει το βάρος της γέννησης. Πως πάτε εσείς με το βάρος; 

Τ πέμπτη π πηγαμε παιδιατρο ήθελε αλλά 82 γραμ.. Γ ν πάρει τ βάρος της γέννησης.. Και γενικά τη βλέπω χορταινει από τ ένα στήθος 15 λεπτά κ στ άλλο κάθεται 5 λεπτά τ πολυ.. Όποτε να την αφήνω λες ε?? Κ εγώ αυτό ξέρω όταν πινανε ξυπνάνε.. Κ οι κοπέλες π ήμασταν μαζί στ νοσοκομείο δεν τ ξυπνουσαν.. Ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλες:x


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εχει μεινει καμια εγκυουλα η ολες γεννησατε;

Αυριο θα ξερω σιγουρα αλλα 99% θα μπω παρασκευη...

Κοριτσια εχω αγχος για το θηλασμο γιατι στην πρωτη δε τα καταφςρα..εβγαζα μονο με το θηλαστρο 4 μηνες..

Δε ξερω κιολας αν θα προλαβαινω με 2 παιδια.

 

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κορίτσια!

Μια απ τα ίδια κι εμεις. Ολη τη μέρα ήσυχη και με το που μπαινει το απογευμα μέχρι να ξανάρθει το πρωι.. πολεμος!! Χτες επιτέλους κατάφερα να κοιμηθώ σπαστά ενα τρίωρο και μου ελειπε τοσος υπνος που νιωθω λες και κοιμηθηκα 10 ωρες, τωρα ειμαι ντουρασελ!! Υπομονή, θα βρούμε τα πατήματά μας.. 

@fairy-mary με το καλό!! Εμένα ο θηλασμός με δυσκολεψε παρα πολύ και στο μαιευτηριο η κάθε μαια μου ελεγε κι απο κατι αλλο με αποτελεσμα να υπάρχει τεραστια σύγχυση και να πονάω φοβερα σε καθε θηλασμό. Εν τέλει, ηρθε να μας δει συμβουλος θηλασμου που εντοπισε και το ζητημα μας. Η μικρή ειχε κοντους χαλινους και δεν μπορουσε να πιασει καλα τη θηλη, οποτε κι εμενα με τραυματιζε μέχρι που επαθα μαστιτιδα κι η ιδια εχασε πολυ βαρος γιατι δεν τρεφοταν σωστά. Αφου εντοπισαμε το πρόβλημα, καυτηριασε παιδοχειρουργος τους χαλινους και πλέον είμαστε πολυ πολυ καλυτερα, θηλαζω χωρις να υποφερω κι η μικρη σιγα σιγα παιρνει τα πανω της απο αποψη βαρους. Ολα αυτά τα λεω για να καταληξω στο οτι αν αντιμετωπίσεις οποιαδηποτε δυσκολια με τον θηλασμο, υπαρχουν σχεδόν παντου πιστοποιημενοι συμβουλοι θηλασμου που μπορουν να σε καθοδηγησουν σωστά. Μακαρι να μη χρειαστεί και να το βρείτε αμέσως. Σε καθε περιπτωση και για να μην αγχωνεσαι, λύση υπάρχει :)

  • Μου αρέσει 3

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...