Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, fairy-mary είπε:

Κοριτσια τι κανετε πως ειστε;

Γεννησα χθες το πρωι τη μπουμπου μου 3200.

Ολα καλα πηγαν με τη καισαρικη και τωρα το προσπαθουμε με το θηλασμο.

Χθες 12 με 5 ηταν στο στηθος ολο το βραδυ!

Ελπιζω να πανε ολα καλα!

Σας φιλω!

Να σ ζήσει κοπέλα Μ να είναι γέρο!! Πολυ καλο π την έβαλες από την αρχή στο στήθος!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Σ ευχαριστώ γτς συμβουλές.. Εμένα ένα δεκάπενταλεπτο κάθεται μόνο κ μπορεί ν είναι κ μονο τ ένα στηθος.. Εχω πολυ γάλα κ υποθέτω ότι τη χορταινει αλλιώς θα έκλαιγε.. Τ δοκιμάζω βέβαια 100 φορές Γ ν είμαι βέβαιη.. Θα φανεί πως θα κυλισειι

Εγώ πάντα ένα στήθος στο κάθε γεύμα  ! Και αρχικά διαρκούσε κάνα τέταρτο τώρα κοντευουμε μισάωρο.... Σε πάει μόνο του το παιδί νομίζω. Άλλωστε, αυτό καθορίζει την παραγωγή!!!  Προφανώς κι αν το παιδάκι είναι ήρεμο, τότε είναι και χορτατο! Καλή συνέχεια να έχετε , με ηρεμία όλα καλά θα πάνε!

Just now, fairy-mary είπε:

Κοριτσια τι κανετε πως ειστε;

Γεννησα χθες το πρωι τη μπουμπου μου 3200.

Ολα καλα πηγαν με τη καισαρικη και τωρα το προσπαθουμε με το θηλασμο.

Χθες 12 με 5 ηταν στο στηθος ολο το βραδυ!

Ελπιζω να πανε ολα καλα!

Σας φιλω!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Πάντα γερή και τυχερή να είναι! 

Καλή ανάρρωση και σε σένα!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κοριτσια τι κανετε πως ειστε;

Γεννησα χθες το πρωι τη μπουμπου μου 3200.

Ολα καλα πηγαν με τη καισαρικη και τωρα το προσπαθουμε με το θηλασμο.

Χθες 12 με 5 ηταν στο στηθος ολο το βραδυ!

Ελπιζω να πανε ολα καλα!

Σας φιλω!

Να σας ζήσει!!! Γερή και τυχερή να είναι! Καλή λοχεια να έχεις!


Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2020 at 12:45 ΠΜ, ΕΥΑ! είπε:

Καλες γιορτες Νινα μου!!τι ωραια που τα περιγραφεις! Μια γλυκα πρεπει να ειναι ο κοκκινομαλης σου!

Καλές γιορτές σε όλες μας αγάπη!!! Να σαι παντα καλά με την οικογένεια και να περνατε αξεχασταααααα

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κοριτσια τι κανετε πως ειστε;

Γεννησα χθες το πρωι τη μπουμπου μου 3200.

Ολα καλα πηγαν με τη καισαρικη και τωρα το προσπαθουμε με το θηλασμο.

Χθες 12 με 5 ηταν στο στηθος ολο το βραδυ!

Ελπιζω να πανε ολα καλα!

Σας φιλω!

Να σας ζήσει κουκλα μου!!! Καλη ανάρρωση και με το καλό να πατε σπίτι σας!!! 

Γέρο και καλότυχο να ναι


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!

χαθηκα λίγο, καταλαβαίνετε..μια νέα πραγματικότητα..

ηθελα να σας γράψω κ εγώ την εμπειρία μου για τον τοκετό κ την συνολικά για το μαιευτηριο κτλ..

εγω λοιπόν γέννησα πριν μια εβδομάδα ακριβώς στο ιασω, με προγραμματισμένη καισαρική την κορούλα μου..η καισαρική σαν διαδικασία ενώ τη φοβόμουν πολύ στο τέλος μη σας πω ότι την συμπάθησα κιόλας..όσο κράτησε η καισαρική κ μετά που εμεινα στην ανάνηψη 1,5 ώρα όλα ήταν τέλεια..πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου αλλά κ από τις νοσηλεύτριες στην ανάνηψη..οποτε είχα αρχίσει να πιστεύω ότι έτσι φανταστικά θα ήταν κ στον όροφο (ότι θα είχα βοήθεια από μαίες κτλ)..πράγμα που δε συνέβη ποτε..

εχοντας κάνει καισαρική μου άφησαν την επισκληρίδειο για μια μέρα, κάτι που πρακτικά σημαίνει ότι για μια μέρα δε μπορείς να σηκωθεις ..ΕΕ αυτή τη μέρα την περασα με τους ορους στο ένα χέρι κ το μωρό στο άλλο..ήμουν αποφασισμένη ότι στο μαιευτήριο θα έδινα συμπλήρωμα όπως κ έδωσα αλλά ήθελα κ να θηλασω για αυτό κ ζήτησα βοηθεία (πρώτο μανούλα βλέπετε κ άσχετη)..ήρθε μόνο μια μαια η οποία προσπαθησε μόνο 3 λεπτά να μου τη βάλει στονστηθος κ μετά έφυγε λέγοντας μου ότι ο θηλασμός θέλει απλά επιμονή κ υπομονή..συμφωνώ αλλά θα θέλει κ κάποια τεχνική..όσες φορές ξαναζητησα βοήθεια απλά δεν ήρθε ποτε ώσπου κ εγώ μουλαρωσα(προσπαθούσα μόνη μου κ έλεγα ότι όταν πάω στο σπίτι θα ναι καλύτερα)..επίσης οι μαίες αργούσαν πολύ να έρθουν να μου φέρουν το γαλα για τη μικρή , όσο για το κάθε ποτε τα άλλαζαν ;;;;;η μικρούλα μας βγήκε με ένα τρελό συγκαμα..θα μου πείτε καλά κ Εσυ δεν έβλεπες;Ε δίκιο έχετε ρε κορίτσια..δεν ήξερα να ελέγχω το παμπερς..κάπως έτσι πέρασε η πρώτη μέρα..εννοείται το πρώτο βράδυ δε κοιμήθηκα γιατί τα μωρά ούρλιαζαν κ είχα κ άγχος για τη μικρή κτλ κτλ..η δεύτερη μέρα κύλησε με τον ίδιο τρόπο καταλήγοντας εγώ να είμαι εξαντλημένη (μετά την καισαρική για μέρα είσαι με νερό κ τσαγακι)..ήρθε το δεύτερο βράδυ κ η μικρή είχε γκρίνια, εγώ κουτουλουσα από την εξαντληση(σημειωτέο ότι την είχα αγκαλια) , βοήθεια με το θηλασμό μηδέν..ώσπου στις 5 το χάραμα έχοντας φρικάρει κ νόμιζοντας ότι από την κούραση θα μου πέσει το παιδί από τα χέρια παίρνω τηλ στις μαίες να έρθουν να πάρουν τη μικρή (ταυτόχρονα όμως δεν ήθελα να τη δώσω γιατί έβλεπα ότι δε τα προσέχουν τα μωρά)..κ έρχεται η μαια να πάρει την μικρή κ εγώ παθαίνω πανικό..της έλεγα ότι δε θέλω να δώσω τη μικρή κ Ότι απλά θέλω λίγη βοήθεια να με βοηθήσουν..τελικά να μη σας τα πολυλογώ την κράτησα την μικρή δε την έδωσα κ αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ζητήσουμε να πάρω εξιτήριο την επόμενη μέρα..όπως κ έγινε..με άφησε ο γιατρός μου να βγω κ ο παιδίατρος τη μικρή εφοσον ήταν οκ.

κ να σας πω δε το μετάνιωσα στιγμή..γύρισα σπίτι κ ηρέμησα, κοιμήθηκα κ τα είδα όλα λίγο πιο ψυχραιμα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κοριτσια τι κανετε πως ειστε;

Γεννησα χθες το πρωι τη μπουμπου μου 3200.

Ολα καλα πηγαν με τη καισαρικη και τωρα το προσπαθουμε με το θηλασμο.

Χθες 12 με 5 ηταν στο στηθος ολο το βραδυ!

Ελπιζω να πανε ολα καλα!

Σας φιλω!

Να σου ζήσει!!!πω πω κοριτσαρος ρε συ!!!πως νιώθεις τώρα;;φοβίσουν κ για τα κιλακια της μωρέ,μια χαρά η κοράκλα σου,φτου φτου.

Καλή ανάρρωση από την καισαρική κ τώρα υπομονή με τον θηλασμό.ολα θα πάνε καλά πιστεύω αυτήν την φορά,αλλά κ να μην πάνε θα ξέρεις ότι έκανες το καλύτερο κοπέλα μου.

8 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

χαθηκα λίγο, καταλαβαίνετε..μια νέα πραγματικότητα..

ηθελα να σας γράψω κ εγώ την εμπειρία μου για τον τοκετό κ την συνολικά για το μαιευτηριο κτλ..

εγω λοιπόν γέννησα πριν μια εβδομάδα ακριβώς στο ιασω, με προγραμματισμένη καισαρική την κορούλα μου..η καισαρική σαν διαδικασία ενώ τη φοβόμουν πολύ στο τέλος μη σας πω ότι την συμπάθησα κιόλας..όσο κράτησε η καισαρική κ μετά που εμεινα στην ανάνηψη 1,5 ώρα όλα ήταν τέλεια..πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου αλλά κ από τις νοσηλεύτριες στην ανάνηψη..οποτε είχα αρχίσει να πιστεύω ότι έτσι φανταστικά θα ήταν κ στον όροφο (ότι θα είχα βοήθεια από μαίες κτλ)..πράγμα που δε συνέβη ποτε..

εχοντας κάνει καισαρική μου άφησαν την επισκληρίδειο για μια μέρα, κάτι που πρακτικά σημαίνει ότι για μια μέρα δε μπορείς να σηκωθεις ..ΕΕ αυτή τη μέρα την περασα με τους ορους στο ένα χέρι κ το μωρό στο άλλο..ήμουν αποφασισμένη ότι στο μαιευτήριο θα έδινα συμπλήρωμα όπως κ έδωσα αλλά ήθελα κ να θηλασω για αυτό κ ζήτησα βοηθεία (πρώτο μανούλα βλέπετε κ άσχετη)..ήρθε μόνο μια μαια η οποία προσπαθησε μόνο 3 λεπτά να μου τη βάλει στονστηθος κ μετά έφυγε λέγοντας μου ότι ο θηλασμός θέλει απλά επιμονή κ υπομονή..συμφωνώ αλλά θα θέλει κ κάποια τεχνική..όσες φορές ξαναζητησα βοήθεια απλά δεν ήρθε ποτε ώσπου κ εγώ μουλαρωσα(προσπαθούσα μόνη μου κ έλεγα ότι όταν πάω στο σπίτι θα ναι καλύτερα)..επίσης οι μαίες αργούσαν πολύ να έρθουν να μου φέρουν το γαλα για τη μικρή , όσο για το κάθε ποτε τα άλλαζαν ;;;;;η μικρούλα μας βγήκε με ένα τρελό συγκαμα..θα μου πείτε καλά κ Εσυ δεν έβλεπες;Ε δίκιο έχετε ρε κορίτσια..δεν ήξερα να ελέγχω το παμπερς..κάπως έτσι πέρασε η πρώτη μέρα..εννοείται το πρώτο βράδυ δε κοιμήθηκα γιατί τα μωρά ούρλιαζαν κ είχα κ άγχος για τη μικρή κτλ κτλ..η δεύτερη μέρα κύλησε με τον ίδιο τρόπο καταλήγοντας εγώ να είμαι εξαντλημένη (μετά την καισαρική για μέρα είσαι με νερό κ τσαγακι)..ήρθε το δεύτερο βράδυ κ η μικρή είχε γκρίνια, εγώ κουτουλουσα από την εξαντληση(σημειωτέο ότι την είχα αγκαλια) , βοήθεια με το θηλασμό μηδέν..ώσπου στις 5 το χάραμα έχοντας φρικάρει κ νόμιζοντας ότι από την κούραση θα μου πέσει το παιδί από τα χέρια παίρνω τηλ στις μαίες να έρθουν να πάρουν τη μικρή (ταυτόχρονα όμως δεν ήθελα να τη δώσω γιατί έβλεπα ότι δε τα προσέχουν τα μωρά)..κ έρχεται η μαια να πάρει την μικρή κ εγώ παθαίνω πανικό..της έλεγα ότι δε θέλω να δώσω τη μικρή κ Ότι απλά θέλω λίγη βοήθεια να με βοηθήσουν..τελικά να μη σας τα πολυλογώ την κράτησα την μικρή δε την έδωσα κ αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ζητήσουμε να πάρω εξιτήριο την επόμενη μέρα..όπως κ έγινε..με άφησε ο γιατρός μου να βγω κ ο παιδίατρος τη μικρή εφοσον ήταν οκ.

κ να σας πω δε το μετάνιωσα στιγμή..γύρισα σπίτι κ ηρέμησα, κοιμήθηκα κ τα είδα όλα λίγο πιο ψυχραιμα

Κοπέλα μου γλυκιά μακάρι να είχες διαφορετική εμπειρία αλλά όπως είδες κι εσύ πηγαίνοντας στο σπίτι κ οσο θα περνάει ο καιρός ,η κακια ανάμνηση από το μαιευτήριο όλο κ πιο μακρινή θα σου φαίνεται.κ ασήμαντη,μπροστά στο θαυματακι σου.καλα έκανες κ μοιράστηκε την εμπειρία σου γιατί όντως δεν είναι σε όλες τις περιπτώσεις όλα ρόδινα αλλά βλέποντας τα με ψυχραιμία ,όλα τα καταφέρνεις.κ μπράβο σου που με τις τόσες ορμόνες,μιλάς τόσο συγκροτημένα κ λογικά.

Εύχομαι να έχετε καλή συνέχεια όλη η οικογένεια πλέον,στο σπιτάκι σας:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κοριτσια τι κανετε πως ειστε;

Γεννησα χθες το πρωι τη μπουμπου μου 3200.

Ολα καλα πηγαν με τη καισαρικη και τωρα το προσπαθουμε με το θηλασμο.

Χθες 12 με 5 ηταν στο στηθος ολο το βραδυ!

Ελπιζω να πανε ολα καλα!

Σας φιλω!

Να σας ζησει κοπελα μου!!γερη και δυνατη να ειναι η μπεμπα σας!

10 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

χαθηκα λίγο, καταλαβαίνετε..μια νέα πραγματικότητα..

ηθελα να σας γράψω κ εγώ την εμπειρία μου για τον τοκετό κ την συνολικά για το μαιευτηριο κτλ..

εγω λοιπόν γέννησα πριν μια εβδομάδα ακριβώς στο ιασω, με προγραμματισμένη καισαρική την κορούλα μου..η καισαρική σαν διαδικασία ενώ τη φοβόμουν πολύ στο τέλος μη σας πω ότι την συμπάθησα κιόλας..όσο κράτησε η καισαρική κ μετά που εμεινα στην ανάνηψη 1,5 ώρα όλα ήταν τέλεια..πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου αλλά κ από τις νοσηλεύτριες στην ανάνηψη..οποτε είχα αρχίσει να πιστεύω ότι έτσι φανταστικά θα ήταν κ στον όροφο (ότι θα είχα βοήθεια από μαίες κτλ)..πράγμα που δε συνέβη ποτε..

εχοντας κάνει καισαρική μου άφησαν την επισκληρίδειο για μια μέρα, κάτι που πρακτικά σημαίνει ότι για μια μέρα δε μπορείς να σηκωθεις ..ΕΕ αυτή τη μέρα την περασα με τους ορους στο ένα χέρι κ το μωρό στο άλλο..ήμουν αποφασισμένη ότι στο μαιευτήριο θα έδινα συμπλήρωμα όπως κ έδωσα αλλά ήθελα κ να θηλασω για αυτό κ ζήτησα βοηθεία (πρώτο μανούλα βλέπετε κ άσχετη)..ήρθε μόνο μια μαια η οποία προσπαθησε μόνο 3 λεπτά να μου τη βάλει στονστηθος κ μετά έφυγε λέγοντας μου ότι ο θηλασμός θέλει απλά επιμονή κ υπομονή..συμφωνώ αλλά θα θέλει κ κάποια τεχνική..όσες φορές ξαναζητησα βοήθεια απλά δεν ήρθε ποτε ώσπου κ εγώ μουλαρωσα(προσπαθούσα μόνη μου κ έλεγα ότι όταν πάω στο σπίτι θα ναι καλύτερα)..επίσης οι μαίες αργούσαν πολύ να έρθουν να μου φέρουν το γαλα για τη μικρή , όσο για το κάθε ποτε τα άλλαζαν ;;;;;η μικρούλα μας βγήκε με ένα τρελό συγκαμα..θα μου πείτε καλά κ Εσυ δεν έβλεπες;Ε δίκιο έχετε ρε κορίτσια..δεν ήξερα να ελέγχω το παμπερς..κάπως έτσι πέρασε η πρώτη μέρα..εννοείται το πρώτο βράδυ δε κοιμήθηκα γιατί τα μωρά ούρλιαζαν κ είχα κ άγχος για τη μικρή κτλ κτλ..η δεύτερη μέρα κύλησε με τον ίδιο τρόπο καταλήγοντας εγώ να είμαι εξαντλημένη (μετά την καισαρική για μέρα είσαι με νερό κ τσαγακι)..ήρθε το δεύτερο βράδυ κ η μικρή είχε γκρίνια, εγώ κουτουλουσα από την εξαντληση(σημειωτέο ότι την είχα αγκαλια) , βοήθεια με το θηλασμό μηδέν..ώσπου στις 5 το χάραμα έχοντας φρικάρει κ νόμιζοντας ότι από την κούραση θα μου πέσει το παιδί από τα χέρια παίρνω τηλ στις μαίες να έρθουν να πάρουν τη μικρή (ταυτόχρονα όμως δεν ήθελα να τη δώσω γιατί έβλεπα ότι δε τα προσέχουν τα μωρά)..κ έρχεται η μαια να πάρει την μικρή κ εγώ παθαίνω πανικό..της έλεγα ότι δε θέλω να δώσω τη μικρή κ Ότι απλά θέλω λίγη βοήθεια να με βοηθήσουν..τελικά να μη σας τα πολυλογώ την κράτησα την μικρή δε την έδωσα κ αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ζητήσουμε να πάρω εξιτήριο την επόμενη μέρα..όπως κ έγινε..με άφησε ο γιατρός μου να βγω κ ο παιδίατρος τη μικρή εφοσον ήταν οκ.

κ να σας πω δε το μετάνιωσα στιγμή..γύρισα σπίτι κ ηρέμησα, κοιμήθηκα κ τα είδα όλα λίγο πιο ψυχραιμα

Καλημερα κ εγω με το ιασω καθολου ευχαριστημενη δεν ειμαι αν κ ημουν προετοιμασμενη γιατι ειχα διαβασει διαφορα.το καλο για μενα ειναι οτι δεν τις χρειαστηκα ιδιαιτερα τις μαιες και οτι τις 3 απο τις 4 μερες που ημουν εκει ημουν μονη μου στο δωματιο.στο σπιτι θα ειστε σιγουρα καλυτερα!

 

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Ξυπνήσαμε νωρίς νωρίς πάλι και το μικρό μου πιράνχας τρώει σα να μην υπάρχει αύριο... Πολύ λαιμαργία κορίτσια.. το βυζι όλη μέρα έξω! Έχω ξεχάσει πως είναι να φοράς μπλούζα.. Χαχαχαχα. Ξεκινήσαμε να έχουμε για τα καλά πλέον κολικούς και περιμένω πως πως το ραντεβού με την παιδίατρο την Τετάρτη για περισσότερες συμβουλές. Προς το παρόν την παλεύουμε με το μαρσιππο και την κρεμούσα για κολικούς της frezyderm. 
@fairy-mary να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Να είναι γερή και καλότυχη. Καλή ανάρρωση σε σένα...

@Sousamaki μακάρι η εμπειρία σου να ήταν καλύτερη. Είναι απαράδεκτο να ακούς για τέτοιες συμπεριφορές ποσό μάλλον όταν πληρώνεις κιόλας... Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν αίσθηση ευθύνης και στην προκειμένη περίπτωση την ευαισθησία να βοηθήσουν μια νέα μητέρα. Σημασία έχει ότι είσαι σπίτι πλέον κι όλα θα πάνε πολύ καλύτερα από εδώ και πέρα. Ένα βήμα κάθε μέρα κι όλα θα πάνε τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

χαθηκα λίγο, καταλαβαίνετε..μια νέα πραγματικότητα..

ηθελα να σας γράψω κ εγώ την εμπειρία μου για τον τοκετό κ την συνολικά για το μαιευτηριο κτλ..

εγω λοιπόν γέννησα πριν μια εβδομάδα ακριβώς στο ιασω, με προγραμματισμένη καισαρική την κορούλα μου..η καισαρική σαν διαδικασία ενώ τη φοβόμουν πολύ στο τέλος μη σας πω ότι την συμπάθησα κιόλας..όσο κράτησε η καισαρική κ μετά που εμεινα στην ανάνηψη 1,5 ώρα όλα ήταν τέλεια..πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου αλλά κ από τις νοσηλεύτριες στην ανάνηψη..οποτε είχα αρχίσει να πιστεύω ότι έτσι φανταστικά θα ήταν κ στον όροφο (ότι θα είχα βοήθεια από μαίες κτλ)..πράγμα που δε συνέβη ποτε..

εχοντας κάνει καισαρική μου άφησαν την επισκληρίδειο για μια μέρα, κάτι που πρακτικά σημαίνει ότι για μια μέρα δε μπορείς να σηκωθεις ..ΕΕ αυτή τη μέρα την περασα με τους ορους στο ένα χέρι κ το μωρό στο άλλο..ήμουν αποφασισμένη ότι στο μαιευτήριο θα έδινα συμπλήρωμα όπως κ έδωσα αλλά ήθελα κ να θηλασω για αυτό κ ζήτησα βοηθεία (πρώτο μανούλα βλέπετε κ άσχετη)..ήρθε μόνο μια μαια η οποία προσπαθησε μόνο 3 λεπτά να μου τη βάλει στονστηθος κ μετά έφυγε λέγοντας μου ότι ο θηλασμός θέλει απλά επιμονή κ υπομονή..συμφωνώ αλλά θα θέλει κ κάποια τεχνική..όσες φορές ξαναζητησα βοήθεια απλά δεν ήρθε ποτε ώσπου κ εγώ μουλαρωσα(προσπαθούσα μόνη μου κ έλεγα ότι όταν πάω στο σπίτι θα ναι καλύτερα)..επίσης οι μαίες αργούσαν πολύ να έρθουν να μου φέρουν το γαλα για τη μικρή , όσο για το κάθε ποτε τα άλλαζαν ;;;;;η μικρούλα μας βγήκε με ένα τρελό συγκαμα..θα μου πείτε καλά κ Εσυ δεν έβλεπες;Ε δίκιο έχετε ρε κορίτσια..δεν ήξερα να ελέγχω το παμπερς..κάπως έτσι πέρασε η πρώτη μέρα..εννοείται το πρώτο βράδυ δε κοιμήθηκα γιατί τα μωρά ούρλιαζαν κ είχα κ άγχος για τη μικρή κτλ κτλ..η δεύτερη μέρα κύλησε με τον ίδιο τρόπο καταλήγοντας εγώ να είμαι εξαντλημένη (μετά την καισαρική για μέρα είσαι με νερό κ τσαγακι)..ήρθε το δεύτερο βράδυ κ η μικρή είχε γκρίνια, εγώ κουτουλουσα από την εξαντληση(σημειωτέο ότι την είχα αγκαλια) , βοήθεια με το θηλασμό μηδέν..ώσπου στις 5 το χάραμα έχοντας φρικάρει κ νόμιζοντας ότι από την κούραση θα μου πέσει το παιδί από τα χέρια παίρνω τηλ στις μαίες να έρθουν να πάρουν τη μικρή (ταυτόχρονα όμως δεν ήθελα να τη δώσω γιατί έβλεπα ότι δε τα προσέχουν τα μωρά)..κ έρχεται η μαια να πάρει την μικρή κ εγώ παθαίνω πανικό..της έλεγα ότι δε θέλω να δώσω τη μικρή κ Ότι απλά θέλω λίγη βοήθεια να με βοηθήσουν..τελικά να μη σας τα πολυλογώ την κράτησα την μικρή δε την έδωσα κ αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ζητήσουμε να πάρω εξιτήριο την επόμενη μέρα..όπως κ έγινε..με άφησε ο γιατρός μου να βγω κ ο παιδίατρος τη μικρή εφοσον ήταν οκ.

κ να σας πω δε το μετάνιωσα στιγμή..γύρισα σπίτι κ ηρέμησα, κοιμήθηκα κ τα είδα όλα λίγο πιο ψυχραιμα

 Αχ κορίτσι Μ ελπίζω να είστε καλά τώρα.. Σε θαυμαζω π ήσουν μόνη Μ τ μωρό κ Μ καισαρικη..εγω είχα τ μαμα μ κ τ έκανε σχεδόν όλα γτ δεν μπορουσα ν κουνηθω..παυσιπονο Μ έβαλαν μόνο Γ 24 ώρες μετά Μ έδιναν δυο χαπακια ντεπον..κ μένα όσο αφορά τ θηλασμό όλες Μ τ λεγαν με τα λογια, μια Μ έδειξε Γ 3 λεπτά.. Κ όταν ξανά ζήτησα βοήθεια ασχολήθηκε μόνο μια αρκετά αλλά ν πω την αλήθεια ήταν πολυ κρυα  προς τ εμένα κ Μ τ έδειχνε όλα μηχανικά αλλά ήταν η μόνη π ασχολήθηκε..Πως ειστε τώρα στο σπιτάκι σας?? 

Κορίτσια καλησπερα εμένα η μικρή Μ επαθε στοματιτιδα.. Ασπρισε λίγο η γλωσσιτσα της και  εγώ είχα πονο σαν ρευμα ξαφνικά μόλις Μ επιανε τη θηλη..κάτι Μ έλεγε ότι κάτι γίνεται κ ετσι Πήρα τ γιατρό κ μας έδωσε γελη κ κρέμα Γ εμένα ελπίζω ν περασει γρηγορα.. Επίσης στ ένα της το ματάκι μάζευε τσίμπλα κ Μ έδωσε σταγονες κ να τ καθαρίζω με φυσιολογικό όρο.. Όλα μαζί μας βρήκαν πανω π ξεκινήσαμε αποκλειστικό θηλασμό.. Τώρα βγάζω με θηλαστρο από τ ένα π έχω πολυ κ τη βάζω στο άλλο μόνο γ καμια μερα μόνο.. Αγωνιστικούς χαιρετισμους.. 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

 Αχ κορίτσι Μ ελπίζω να είστε καλά τώρα.. Σε θαυμαζω π ήσουν μόνη Μ τ μωρό κ Μ καισαρικη..εγω είχα τ μαμα μ κ τ έκανε σχεδόν όλα γτ δεν μπορουσα ν κουνηθω..παυσιπονο Μ έβαλαν μόνο Γ 24 ώρες μετά Μ έδιναν δυο χαπακια ντεπον..κ μένα όσο αφορά τ θηλασμό όλες Μ τ λεγαν με τα λογια, μια Μ έδειξε Γ 3 λεπτά.. Κ όταν ξανά ζήτησα βοήθεια ασχολήθηκε μόνο μια αρκετά αλλά ν πω την αλήθεια ήταν πολυ κρυα  προς τ εμένα κ Μ τ έδειχνε όλα μηχανικά αλλά ήταν η μόνη π ασχολήθηκε..Πως ειστε τώρα στο σπιτάκι σας?? 

Κορίτσια καλησπερα εμένα η μικρή Μ επαθε στοματιτιδα.. Ασπρισε λίγο η γλωσσιτσα της και  εγώ είχα πονο σαν ρευμα ξαφνικά μόλις Μ επιανε τη θηλη..κάτι Μ έλεγε ότι κάτι γίνεται κ ετσι Πήρα τ γιατρό κ μας έδωσε γελη κ κρέμα Γ εμένα ελπίζω ν περασει γρηγορα.. Επίσης στ ένα της το ματάκι μάζευε τσίμπλα κ Μ έδωσε σταγονες κ να τ καθαρίζω με φυσιολογικό όρο.. Όλα μαζί μας βρήκαν πανω π ξεκινήσαμε αποκλειστικό θηλασμό.. Τώρα βγάζω με θηλαστρο από τ ένα π έχω πολυ κ τη βάζω στο άλλο μόνο γ καμια μερα μόνο.. Αγωνιστικούς χαιρετισμους.. 

Περαστικά Δεσποινακι!!! Εύχομαι να περάσει γρήγορα... Σου είπε ο γιατρός σε τι οφείλεται αυτό;;

  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Περαστικά Δεσποινακι!!! Εύχομαι να περάσει γρήγορα... Σου είπε ο γιατρός σε τι οφείλεται αυτό;;

Καλημερααα, Μ είπε ότι είναι συνήθως στα μωρά π θηλάζουν.. Είτε από τ θηλη είτε από τ χεράκια της άρπαξε κάτι κ εκδηλώθηκε στο στόμα της.. Μπορεί ν βγει κ στα γεννητικά όργανα, στα χείλη στο στομα.. Γτ μάτι επίσης Μ είπε ότι το παθαινουν αυτό τ νεογέννητα..  Να σας ρωτησω καθαρίζεται τ στήθος σας πριν θηλασετε κάθε φορά? Κ με τι? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερααα, Μ είπε ότι είναι συνήθως στα μωρά π θηλάζουν.. Είτε από τ θηλη είτε από τ χεράκια της άρπαξε κάτι κ εκδηλώθηκε στο στόμα της.. Μπορεί ν βγει κ στα γεννητικά όργανα, στα χείλη στο στομα.. Γτ μάτι επίσης Μ είπε ότι το παθαινουν αυτό τ νεογέννητα..  Να σας ρωτησω καθαρίζεται τ στήθος σας πριν θηλασετε κάθε φορά? Κ με τι? 

Οκ να έχουμε το νου μας δηλαδή... Ο δικός μου τα χεράκια μόνιμα στο στόμα τα έχει. Όσον αφορά το στήθος μου είπαν  ότι δεν θέλει καθάρισμα. Το σάλιο του μωρού σε συνδυασμό με το γάλα του μωρού που μένουν πάνω βοηθούν στην επούλωση. Για να νιώθω καθαρή εγώ κάθε μεσημέρι που κοιμάται φροντίζω να κάνω ένα ντουζάκι και καθαρίζω με άφθονο τρεχούμενο νερό. Σαπούνι απ όσο ξέρω δεν επιτρέπεται. Και κάποιες φορές μες στη μέρα αν νιώσω τσούξιμο (πολλές φορές ο μπέμπης κουνάει μπρος πίσω το κεφάλι του και τραβάει τις θηλές με δύναμη και υποφέρω) ρίχνω πάλι κρύο νεράκι στις θηλές για ανακούφιση και έτσι καθαρίζω κιόλας..

  • Μου αρέσει 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερααα, Μ είπε ότι είναι συνήθως στα μωρά π θηλάζουν.. Είτε από τ θηλη είτε από τ χεράκια της άρπαξε κάτι κ εκδηλώθηκε στο στόμα της.. Μπορεί ν βγει κ στα γεννητικά όργανα, στα χείλη στο στομα.. Γτ μάτι επίσης Μ είπε ότι το παθαινουν αυτό τ νεογέννητα..  Να σας ρωτησω καθαρίζεται τ στήθος σας πριν θηλασετε κάθε φορά? Κ με τι? 

Καλημέρα! 

Περαστικά στη μπουμπού!!! Δεν ακούγεται όμως κάτι σοβαρό οπότε δεν αγχωνόμαστε,ε?

Ούτε κι εγώ καθαρίζω το στήθος με κάτι συγκεκριμένο γιατί αρκεί το ντουζακι, το γάλα και το σάλιο. Αν βάλω λανολινη καμιά φορά που νιώθω περίεργα, μετά καθαρίζω με ορό τη θηλή γιατί δεν του αρέσει η γεύση της κρέμας παρόλο που είναι βρώσιμη...

Να ρωτήσω κάτι μπας κι έχετε καμία ιδέα? 

Έχουμε αγοράσει ένα μάρσιπο που είναι για ηλικίες από 0-12 περίπου. Έχετε χρησιμοποιήσει καθόλου? Κι αν ναι για πόση ώρα την ημέρα? Να σημειώσω ότι είναι αρκετά εργονομικός ο σχεδιασμός του αλλά δεν είναι από αυτούς που μπορεί να ξαπλώσει το μωρό....

Οπότε επειδή θα είναι σε όρθια θέση στην ουσία, ανησυχώ λίγο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Καλημέρα! 

Περαστικά στη μπουμπού!!! Δεν ακούγεται όμως κάτι σοβαρό οπότε δεν αγχωνόμαστε,ε?

Ούτε κι εγώ καθαρίζω το στήθος με κάτι συγκεκριμένο γιατί αρκεί το ντουζακι, το γάλα και το σάλιο. Αν βάλω λανολινη καμιά φορά που νιώθω περίεργα, μετά καθαρίζω με ορό τη θηλή γιατί δεν του αρέσει η γεύση της κρέμας παρόλο που είναι βρώσιμη...

Να ρωτήσω κάτι μπας κι έχετε καμία ιδέα? 

Έχουμε αγοράσει ένα μάρσιπο που είναι για ηλικίες από 0-12 περίπου. Έχετε χρησιμοποιήσει καθόλου? Κι αν ναι για πόση ώρα την ημέρα? Να σημειώσω ότι είναι αρκετά εργονομικός ο σχεδιασμός του αλλά δεν είναι από αυτούς που μπορεί να ξαπλώσει το μωρό....

Οπότε επειδή θα είναι σε όρθια θέση στην ουσία, ανησυχώ λίγο. 

Οχι δεν είναι σοβαρό απλά πρεπει ν τ προλαβεις γτ μετα γεμιζει ασπρακια παντου στ στόμα..  Κ εγώ στο μπάνιο μόνο.. Η μαμά Μ παλια έκανε με βαμβάκι κ χαμομηλι αλλά νομίζω δεν κάνει τώρα γτ ειναι σαν αντισηπτικό.. 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...