Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου...

@Despoina Mar περαστικα στη μπεμπουλα...

Εμεις σημερα εχουμε ραντεβου με μια παιδιατρο να γνωριστουμε κ να την ρωτησω καποια πραγματα..συμφωνα με την ΠΗΤ σημερα μπαινω στον 9ο, με εβδομαδες μπαινω την τεταρτη...θα φτιαξω κ την βαλιτσα σημερα...

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...

@Despoina Mar περαστικα στη μπεμπουλα...

Εμεις σημερα εχουμε ραντεβου με μια παιδιατρο να γνωριστουμε κ να την ρωτησω καποια πραγματα..συμφωνα με την ΠΗΤ σημερα μπαινω στον 9ο, με εβδομαδες μπαινω την τεταρτη...θα φτιαξω κ την βαλιτσα σημερα...

Άντε κοπέλα μου,με το καλό κ ο ένατος,μπηκες τελική ευθεία κι εσυ;-)

3 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Καλημερααα, Μ είπε ότι είναι συνήθως στα μωρά π θηλάζουν.. Είτε από τ θηλη είτε από τ χεράκια της άρπαξε κάτι κ εκδηλώθηκε στο στόμα της.. Μπορεί ν βγει κ στα γεννητικά όργανα, στα χείλη στο στομα.. Γτ μάτι επίσης Μ είπε ότι το παθαινουν αυτό τ νεογέννητα..  Να σας ρωτησω καθαρίζεται τ στήθος σας πριν θηλασετε κάθε φορά? Κ με τι? 

Περαστικά στο μικρακι σου ,ξέρω ότι είναι αρκετά συχνό κ αυτό με την στοματίτιδα κ αυτό με τις τσιμπλες.

Εγώ δεν βάζω τίποτα στο στήθος,το ντουσακι που κάνω με νεράκι σκέτο εκεί.κ γαλατάκι που βγάζει η μικρή κ μένει εκεί.αυτην την φορά δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω λανολινη.

1 hour ago, Alexandra P. είπε:

Καλημέρα! 

Περαστικά στη μπουμπού!!! Δεν ακούγεται όμως κάτι σοβαρό οπότε δεν αγχωνόμαστε,ε?

Ούτε κι εγώ καθαρίζω το στήθος με κάτι συγκεκριμένο γιατί αρκεί το ντουζακι, το γάλα και το σάλιο. Αν βάλω λανολινη καμιά φορά που νιώθω περίεργα, μετά καθαρίζω με ορό τη θηλή γιατί δεν του αρέσει η γεύση της κρέμας παρόλο που είναι βρώσιμη...

Να ρωτήσω κάτι μπας κι έχετε καμία ιδέα? 

Έχουμε αγοράσει ένα μάρσιπο που είναι για ηλικίες από 0-12 περίπου. Έχετε χρησιμοποιήσει καθόλου? Κι αν ναι για πόση ώρα την ημέρα? Να σημειώσω ότι είναι αρκετά εργονομικός ο σχεδιασμός του αλλά δεν είναι από αυτούς που μπορεί να ξαπλώσει το μωρό....

Οπότε επειδή θα είναι σε όρθια θέση στην ουσία, ανησυχώ λίγο. 

Δεν πειράζει να είναι σε όρθια στάση,αρκεί να είναι σταθερός κ από νεογέννητο.εγω την έχω μόνιμα στον μάρσιπο,την βοηθάει στην παλινδρομηση κ επειδή έχει κ κολικούς ανακουφίζεται να είναι πιεσμένη η κοιλίτσα πάνω μου .επίσης μου επιτρέπει να έχω τα χέρια μου ελεύθερα για να κάνω καμιά δουλειά κ να ασχολούμαι κ με τον μικρό.

Έχω ρωτήσει κ την παιδίατρο εννοείται αλλά δεν νομίζω να έχεις θέμα.

23 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Ξυπνήσαμε νωρίς νωρίς πάλι και το μικρό μου πιράνχας τρώει σα να μην υπάρχει αύριο... Πολύ λαιμαργία κορίτσια.. το βυζι όλη μέρα έξω! Έχω ξεχάσει πως είναι να φοράς μπλούζα.. Χαχαχαχα. Ξεκινήσαμε να έχουμε για τα καλά πλέον κολικούς και περιμένω πως πως το ραντεβού με την παιδίατρο την Τετάρτη για περισσότερες συμβουλές. Προς το παρόν την παλεύουμε με το μαρσιππο και την κρεμούσα για κολικούς της frezyderm. 
@fairy-mary να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Να είναι γερή και καλότυχη. Καλή ανάρρωση σε σένα...

@Sousamaki μακάρι η εμπειρία σου να ήταν καλύτερη. Είναι απαράδεκτο να ακούς για τέτοιες συμπεριφορές ποσό μάλλον όταν πληρώνεις κιόλας... Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν αίσθηση ευθύνης και στην προκειμένη περίπτωση την ευαισθησία να βοηθήσουν μια νέα μητέρα. Σημασία έχει ότι είσαι σπίτι πλέον κι όλα θα πάνε πολύ καλύτερα από εδώ και πέρα. Ένα βήμα κάθε μέρα κι όλα θα πάνε τέλεια!!!

Κι εσείς κολικούς ε;;;περαστικά μας,άντε να περασει το τρίμηνο να ηρεμήσουν τα μικρά μας λιγάκι.κι εμείς Τετάρτη έχουμε παιδίατρο,αλλά να σου πω κι εγώ που έχω δώσει κ ειδικές σταγόνες κ που την έχω πρήξει κ την παιδίατρο στα τηλέφωνα,μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό κ ότι απλά κάνουμε υπομονή να περάσει.ουσιαστικα δεν μπορεί να βοηθήσει κάτι πολύ ,δυστυχως:-(

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...

@Despoina Mar περαστικα στη μπεμπουλα...

Εμεις σημερα εχουμε ραντεβου με μια παιδιατρο να γνωριστουμε κ να την ρωτησω καποια πραγματα..συμφωνα με την ΠΗΤ σημερα μπαινω στον 9ο, με εβδομαδες μπαινω την τεταρτη...θα φτιαξω κ την βαλιτσα σημερα...

Με το καλο κοριτσι μου!!

  • Μου αρέσει 2

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Η στοματίτιδα είναι ένα σύνηθες φαινόμενο !θελει προσοχή Γτ μπορεί ν γεμίσει το στοματάκι του με σπυράκια κ να μην μπορεί ν τρώει !δεν μπορείς να το προλάβεις κάπως ,,είναι καθαρά θέμα οργανισμού !ειτε αποστειρωμένα ολα ,είτε πιο χύμα ,,ο γιος μ είχε πάθει άπειρες φορές στην αρχή !

Δεσποινακι περαστικα ,,θα τ περάσει γρήγορα με την κρεμουλα !!

@Sousamaki Ευχομαι να τα ξεχάσεις πολύ σύντομα ,ολα τα άσχημα ,και να αρχίσεις να χαίρεσαι την μητρότητα σου !!Να είσαι καλα κ καλη δύναμη !

  • Ευχαριστώ 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου..τι κανετε;

Εμεις σημερα ειχαμε τον επανελεγχο του ντοπλερ...το μωρακι μας ειναι καλα απλα ειναι μικρουλι κ το μηριαιο οστο ειναι λιγο πιο κατω απ το κατωτατο οριο της καμπυλης..γενικα δεν ειδε τιποτα ανησυχητικο μονο που θα γεννηθει μικρουλι γυρω στα 2700 με 3 κιλα αν φτασουμε στις 40 εβδομαδες...ο πλακουντας ειναι grade 2 κ ολα λειτουργουν σωστα..

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου..τι κανετε;

Εμεις σημερα ειχαμε τον επανελεγχο του ντοπλερ...το μωρακι μας ειναι καλα απλα ειναι μικρουλι κ το μηριαιο οστο ειναι λιγο πιο κατω απ το κατωτατο οριο της καμπυλης..γενικα δεν ειδε τιποτα ανησυχητικο μονο που θα γεννηθει μικρουλι γυρω στα 2700 με 3 κιλα αν φτασουμε στις 40 εβδομαδες...ο πλακουντας ειναι grade 2 κ ολα λειτουργουν σωστα..

Ολα θα πανε καλα κοπέλα Μ με το καλό!! 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου..τι κανετε;

Εμεις σημερα ειχαμε τον επανελεγχο του ντοπλερ...το μωρακι μας ειναι καλα απλα ειναι μικρουλι κ το μηριαιο οστο ειναι λιγο πιο κατω απ το κατωτατο οριο της καμπυλης..γενικα δεν ειδε τιποτα ανησυχητικο μονο που θα γεννηθει μικρουλι γυρω στα 2700 με 3 κιλα αν φτασουμε στις 40 εβδομαδες...ο πλακουντας ειναι grade 2 κ ολα λειτουργουν σωστα..

Με το καλό κορίτσι μου... Να πανε ολα καλα.. Μια χαρά θα ναι το μωράκι και τα κιλά του μην ανησυχείς για τιποτα

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, έχω καιρό να σας γράψω οπότε ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου σε οσες απο εσας γίνατε μανούλες να σας ζήσουν τα αστεράκια σας! Καλότυχα και πάντα γερά και δυνατά!! :) Νομίζω ειμαι απο τις τελευταίες, αν όχι η τελευταία...νιώθω πως θα σκάσω, οι αντοχές μου μειώθηκαν πια..ειμαι πάντα κουρασμένη και νυσταγμένη μα πάνω απο ολα ανυπόμονη...η ψυχολογία μου ειναι λίγο στα τάρταρα και εχω πολυ αγχος με ολα αυτα που ακούμε για τον ιο, κάθομαι κλεισμένη μέσα στο σπίτι και ελπίζω πως ολα θα πάνε καλά και σε εμας γιατι έχουμε πάρα πολλα κρούσματα στην περιοχή μας.. σας διαβάζω ωστόσο με τα δυσκολα και τα όμορφα που περιγράφετε και ανυπομονώ και εγω να αρχίσω μαζί σας το ταξίδι της μητρότητας.. Σας φιλώ ολες γλυκά και σας δινω πολυ πολυ πολυ θετική ενέργεια για να αντέξετε αγωνίστριες μανουλες!! :wub:

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες!!! Επιτέλους σας διάβασα όλες!!! Τις ευχές μου σας στέλνω για τα μωράκια σας τα καινούρια γι αυτά που έρχονται τα τελευταία...και για όλα τα δύσκολα και καινούρια που περνάμε όλες μας. Εγώ είμαι σε τελείως διαφορετικό mood από την τελευταία φορά...με τον μπεμπακο βρήκαμε τους ρυθμούς μας. Το κόψιμο του χάλινου βοήθησε πάρα πολύ απ ο, τι φαίνεται... Εξακολουθεί και δαγκώνει λίγο γιατί είναι πολύ λαιμαργος αλλά το παλεύουμε με αποκλειστικό και πάει καλά!!! Τρέχουν τα γαλατα εντωμεταξύ και δεν ξέρω τι να το κάνω! Τράβηξα με θηλαστρο 4-5 φορές και αντί να ξεφουσκωνω γέμισα κι άλλο. Σήμερα θα πάρω τηλ τον μητρικό θηλασμο του μητέρα να ρωτήσω (είναι 24ωρος και δωρεάν από το τηλ σε στηρίζουν. Έχω πάρει άλλες 2 φορές με κλάματα και ήταν πολύ καλοί). Όσο για την εμπειρία σου στο ιασω @Sousamakiλυπάμαι πάρα πολύ πραγματικά. Εμάς το μοναδικό καλό στο μητέρα ήταν ότι οι μαιες ήταν υποστηρικτικες στον θηλασμό. ΜΌΝΟ ΑΥΤΌ! Όλα τα άλλα όπως τα περιγράφεις! Όσο για τις πληγές που με ρώτησες κορίτσι @Despoina Mar τράβαγα με θήλαστρο γάλα και το είχα στο ψυγείο και έβαζα πάνω στην πληγή και λανολινη. Κομπρεσές ζεστές πριν κρύες μετά. Και τώρα δεν κάνω τίποτα. Έχει στρώσει. Με κοχύλια είμαι όλη μέρα και νύχτα. Με ενοχλούν αλλά δεν μπορώ χωρίς τίποτα όλη μέρα κρυώνω πολύ. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα μηνύματα σας τις προηγούμενες μέρες! Είχατε όλες δίκιο.... 

  • Μου αρέσει 7

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki_88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, έχω καιρό να σας γράψω οπότε ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου σε οσες απο εσας γίνατε μανούλες να σας ζήσουν τα αστεράκια σας! Καλότυχα και πάντα γερά και δυνατά!! :) Νομίζω ειμαι απο τις τελευταίες, αν όχι η τελευταία...νιώθω πως θα σκάσω, οι αντοχές μου μειώθηκαν πια..ειμαι πάντα κουρασμένη και νυσταγμένη μα πάνω απο ολα ανυπόμονη...η ψυχολογία μου ειναι λίγο στα τάρταρα και εχω πολυ αγχος με ολα αυτα που ακούμε για τον ιο, κάθομαι κλεισμένη μέσα στο σπίτι και ελπίζω πως ολα θα πάνε καλά και σε εμας γιατι έχουμε πάρα πολλα κρούσματα στην περιοχή μας.. σας διαβάζω ωστόσο με τα δυσκολα και τα όμορφα που περιγράφετε και ανυπομονώ και εγω να αρχίσω μαζί σας το ταξίδι της μητρότητας.. Σας φιλώ ολες γλυκά και σας δινω πολυ πολυ πολυ θετική ενέργεια για να αντέξετε αγωνίστριες μανουλες!! :wub:

Με το καλό κοπέλα Μ όλα θα πανε καλα!! 

Just now, Argyroula είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!!! Επιτέλους σας διάβασα όλες!!! Τις ευχές μου σας στέλνω για τα μωράκια σας τα καινούρια γι αυτά που έρχονται τα τελευταία...και για όλα τα δύσκολα και καινούρια που περνάμε όλες μας. Εγώ είμαι σε τελείως διαφορετικό mood από την τελευταία φορά...με τον μπεμπακο βρήκαμε τους ρυθμούς μας. Το κόψιμο του χάλινου βοήθησε πάρα πολύ απ ο, τι φαίνεται... Εξακολουθεί και δαγκώνει λίγο γιατί είναι πολύ λαιμαργος αλλά το παλεύουμε με αποκλειστικό και πάει καλά!!! Τρέχουν τα γαλατα εντωμεταξύ και δεν ξέρω τι να το κάνω! Τράβηξα με θηλαστρο 4-5 φορές και αντί να ξεφουσκωνω γέμισα κι άλλο. Σήμερα θα πάρω τηλ τον μητρικό θηλασμο του μητέρα να ρωτήσω (είναι 24ωρος και δωρεάν από το τηλ σε στηρίζουν. Έχω πάρει άλλες 2 φορές με κλάματα και ήταν πολύ καλοί). Όσο για την εμπειρία σου στο ιασω @Sousamakiλυπάμαι πάρα πολύ πραγματικά. Εμάς το μοναδικό καλό στο μητέρα ήταν ότι οι μαιες ήταν υποστηρικτικες στον θηλασμό. ΜΌΝΟ ΑΥΤΌ! Όλα τα άλλα όπως τα περιγράφεις! Όσο για τις πληγές που με ρώτησες κορίτσι @Despoina Mar τράβαγα με θήλαστρο γάλα και το είχα στο ψυγείο και έβαζα πάνω στην πληγή και λανολινη. Κομπρεσές ζεστές πριν κρύες μετά. Και τώρα δεν κάνω τίποτα. Έχει στρώσει. Με κοχύλια είμαι όλη μέρα και νύχτα. Με ενοχλούν αλλά δεν μπορώ χωρίς τίποτα όλη μέρα κρυώνω πολύ. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα μηνύματα σας τις προηγούμενες μέρες! Είχατε όλες δίκιο.... 

Ευχαριστω κορίτσι Μ!! Κ εγώ κρυωνω γτ γυρνάω με ένα ραντακι από πανω.. Επίσης τ γάλα Μ τρέχει αβέρτα αλλάζω επιθέματα συνέχεια και μπλουζακια κ σουτιέν.. Ελπίζω να ρυθμιστεί συντομα η ποσοτητα.. Εγώ ποναω ακόμα στο ένα στήθος νομίζω δεν θ περασει ποτε κ δεν μπορώ ν τ έχω κ πολυ έξω γτ τρέχει σαν νερό απο λάστιχο το γαλα.. Για να δουμε πως θα παειι.. Σ 7 μέρες έχουμε κ παιδιατρο εμείς ν δουμε πως παμε κ μετα κιλάκια μας τώρα π τρώει αποκλειστικα

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofaki_88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, έχω καιρό να σας γράψω οπότε ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου σε οσες απο εσας γίνατε μανούλες να σας ζήσουν τα αστεράκια σας! Καλότυχα και πάντα γερά και δυνατά!! :) Νομίζω ειμαι απο τις τελευταίες, αν όχι η τελευταία...νιώθω πως θα σκάσω, οι αντοχές μου μειώθηκαν πια..ειμαι πάντα κουρασμένη και νυσταγμένη μα πάνω απο ολα ανυπόμονη...η ψυχολογία μου ειναι λίγο στα τάρταρα και εχω πολυ αγχος με ολα αυτα που ακούμε για τον ιο, κάθομαι κλεισμένη μέσα στο σπίτι και ελπίζω πως ολα θα πάνε καλά και σε εμας γιατι έχουμε πάρα πολλα κρούσματα στην περιοχή μας.. σας διαβάζω ωστόσο με τα δυσκολα και τα όμορφα που περιγράφετε και ανυπομονώ και εγω να αρχίσω μαζί σας το ταξίδι της μητρότητας.. Σας φιλώ ολες γλυκά και σας δινω πολυ πολυ πολυ θετική ενέργεια για να αντέξετε αγωνίστριες μανουλες!! :wub:

Με το καλοοοο και με έναν πονοοοο

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Γυρισαμε σπιτι μας χθες και η κατασταση ειναι δυσκολη...

Το μωρο το ειχα ολο το βραδυ στο στηθος και με το που το ακουμπουσα κατω αυτο ουρλιαζε...

Δε χορταινει με το γαλα μου δε ξερω τι να πω..

Τελικα της εδωσα 60 ml συμπληρωμα τα οποια ηπιε μονορουφι και κοιμηθηκε...

Εχω στεναχωρηθει πολυ αλλα δεξερω τι να κανω.

  • Μου αρέσει 3

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Γυρισαμε σπιτι μας χθες και η κατασταση ειναι δυσκολη...

Το μωρο το ειχα ολο το βραδυ στο στηθος και με το που το ακουμπουσα κατω αυτο ουρλιαζε...

Δε χορταινει με το γαλα μου δε ξερω τι να πω..

Τελικα της εδωσα 60 ml συμπληρωμα τα οποια ηπιε μονορουφι και κοιμηθηκε...

Εχω στεναχωρηθει πολυ αλλα δεξερω τι να κανω.

Μην ανυσηχεις κ εγώ ετσι ξεκίνησα κ σιγά σιγά άφηνε στο μπουκάλι περισσοτερο στο τέλος κ μετα απο λίγες μέρες δεν έδωσα καν γτ έβλεπα ότι χορταινε από εμένα.. Όσο το βάζεις στο στήθος τόσο θα αυξανεις τη παραγωγη σου!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Γυρισαμε σπιτι μας χθες και η κατασταση ειναι δυσκολη...

Το μωρο το ειχα ολο το βραδυ στο στηθος και με το που το ακουμπουσα κατω αυτο ουρλιαζε...

Δε χορταινει με το γαλα μου δε ξερω τι να πω..

Τελικα της εδωσα 60 ml συμπληρωμα τα οποια ηπιε μονορουφι και κοιμηθηκε...

Εχω στεναχωρηθει πολυ αλλα δεξερω τι να κανω.

Έλα κοπέλα μου,θα βάζεις πάντα πρώτα το μωρό στο στήθος,ακόμα κ μισή ώρα αν θέλει κ μετά θα δίνεις κ λίγο συμπλήρωμα,δεν πειράζει.αρκει να είναι στήθος κ να κάνει θηλαστικες κινήσεις για να σου κατέβει καλά το γάλα.μετα θα χορταινει από σένα.αλλα κ να δίνεις που κ που κ κανένα μπουκάλι,δεν έγινε κάτι.ολα καλά θα πάνε.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Despoina Mar είπε:

Με το καλό κοπέλα Μ όλα θα πανε καλα!! 

Ευχαριστω κορίτσι Μ!! Κ εγώ κρυωνω γτ γυρνάω με ένα ραντακι από πανω.. Επίσης τ γάλα Μ τρέχει αβέρτα αλλάζω επιθέματα συνέχεια και μπλουζακια κ σουτιέν.. Ελπίζω να ρυθμιστεί συντομα η ποσοτητα.. Εγώ ποναω ακόμα στο ένα στήθος νομίζω δεν θ περασει ποτε κ δεν μπορώ ν τ έχω κ πολυ έξω γτ τρέχει σαν νερό απο λάστιχο το γαλα.. Για να δουμε πως θα παειι.. Σ 7 μέρες έχουμε κ παιδιατρο εμείς ν δουμε πως παμε κ μετα κιλάκια μας τώρα π τρώει αποκλειστικα

Εμενα τα επιθέματα δεν με βοηθούν. Κόλλαει πάνω ή πληγιτσα και το αίματακι. Οπότε δεν επουλωνεται! Δες τα κοχύλια καλύτερα. Δεν ακουμπάει η θηλή πουθενά. Εμείς έχουμε ζυγαριά ακριβείας και πάμε πολύ καλά. Φτάσαμε προχθες 11 ημερών το βάρος γέννησης οπότε η παιδίατρος μου είπε super. Και αυτό το λέω γιατι αν δεν την είχαμε δεν θα πίστευα οτι πάει καλά! Γιατί τρώει όπως να ναι! Μια τρώει 40 λεπτά... Μια 15! 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...