Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Καλημερα μανουλες έχω μια ερώτηση, έχετε παρατηρηση όταν κλαίνε τα μωράκια σας αν βγάζουν δάκρυα κανονικά και από τα δυο μάτια? Να τρέχουν στα μαγουλα

Ο δικός μου δε βγάζει ακόμα δάκρυα.... Βέβαια έχει φραγμενο τον ένα δακρυικο πόρο και βγάζει τσιμπλες συχνά πυκνά. Αλλά κι από το άλλο μάτι δεν βλέπω δάκρυα. Δευτέρα έχω παιδίατρο, θα την ταραξω στις ερωτήσεις πάλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alexandra P. είπε:

Ο δικός μου δε βγάζει ακόμα δάκρυα.... Βέβαια έχει φραγμενο τον ένα δακρυικο πόρο και βγάζει τσιμπλες συχνά πυκνά. Αλλά κι από το άλλο μάτι δεν βλέπω δάκρυα. Δευτέρα έχω παιδίατρο, θα την ταραξω στις ερωτήσεις πάλι.

Εμείς ήμασταν έτσι στην αρχή για λίγο κ περασε.. Τώρα όμως βλέπω τρέχει μέχρι τ μάγουλο τ ένα μάτι κ με προβλημάτισε.. Διάβασα ότι μπορεί να αργήσουν τα τρέξουν τα δάκρυα σε κάποια παιδακια

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Εμείς ήμασταν έτσι στην αρχή για λίγο κ περασε.. Τώρα όμως βλέπω τρέχει μέχρι τ μάγουλο τ ένα μάτι κ με προβλημάτισε.. Διάβασα ότι μπορεί να αργήσουν τα τρέξουν τα δάκρυα σε κάποια παιδακια

Εμείς γεννηθήκαμε έτσι λόγω μικροβιου ομωσ ,κ μάλιστα μείναμε καιρό στη Μενν γι αυτό το λόγο ... άνοιξαν το δάκρυικο πόρο και εμείς κάνουμε μασάζ καθημερινά εκεί κατόπιν ιατρικής υπόδειξης βέβαια και καλό πλύσιμο με ορό κ γαζούλα , πριν μια εβδομάδα κάναμε κ υπέρηχο για να δούμε αν θα χρειαστούμε μικρό επέμβαση τελικά αλλά θα επανεκτιμηθεί η κατάσταση όταν θα φτάσει 6 μηνών η μικρή! 
 

Ασχετο κορίτσια έχετε σκεφτεί για βαφτίσεις ; Ημερομηνίες , όνομα θέματα κλπ;

  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Καλημερα μανουλες έχω μια ερώτηση, έχετε παρατηρηση όταν κλαίνε τα μωράκια σας αν βγάζουν δάκρυα κανονικά και από τα δυο μάτια? Να τρέχουν στα μαγουλα

Καλησπέρα Δεσποινάκι.ναι έχει κανονικά δάκρυα η μικρή,αλλά δεν θυμάμαι από πότε ξεκίνησαν.

Just now, Geo81 είπε:

Εμείς γεννηθήκαμε έτσι λόγω μικροβιου ομωσ ,κ μάλιστα μείναμε καιρό στη Μενν γι αυτό το λόγο ... άνοιξαν το δάκρυικο πόρο και εμείς κάνουμε μασάζ καθημερινά εκεί κατόπιν ιατρικής υπόδειξης βέβαια και καλό πλύσιμο με ορό κ γαζούλα , πριν μια εβδομάδα κάναμε κ υπέρηχο για να δούμε αν θα χρειαστούμε μικρό επέμβαση τελικά αλλά θα επανεκτιμηθεί η κατάσταση όταν θα φτάσει 6 μηνών η μικρή! 
 

Ασχετο κορίτσια έχετε σκεφτεί για βαφτίσεις ; Ημερομηνίες , όνομα θέματα κλπ;

Γεωργία μου κι εγώ αυτό σκεφτόμουν σήμερα..ξέρετε γενικά κ τι ισχύει λόγω της σκατοκαταστασης;;;

Εγώ ήθελα νωρίς νωρίς να την κάνω,για να μην πολυταλαιπωρηθει κ το μωρό αλλά δύσκολο το κόβω.πειτε γνώμες κ αν έχει ψαχτει καμια:wink:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς λέμε για τέλος Ιουλίου και μάλλον σε κλειστό κύκλο έτσι κι αλλιώς. Εγώ ιδανικά θα έκανα ονοματοδοσία αλλά δεν αποφασίζω μόνη μου οπότε θα κάνουμε μια μικρή τελετή  με 20 άτομα μάλλον....

Θα ήθελα πολύ να το κάνω στη θάλασσα (εννοώ αντί για κολυμπήθρα) αλλά νομίζω είναι αρκετά δύσκολο οπότε θα πάρω τα βουνά και μάλλον θα το κάνουμε στα Ζαγοροχώρια. 

Θέμα δεν έχω σκεφτεί αλλά πρέπει πρώτα να καταλήξουμε στο μέρος νομίζω. Δεν μπορώ να βάλω πχ καραβάκια στη χαράδρα του Βίκου :grin: ή ελαφάκια στην αμμουδιά.... 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς @MumMariaνωρίς θέλουμε...για να δούμε! Ελεγα να πάει το πολύ Ιούνιο! Αλλά σε σχέση με την εποχή του γάμου που έψαχνα τα πάντα ένα χρόνο πριν και τα έφτιαξα και σχεδόν όλα μόνη μου και γούσταρα τώρα σκέφτομαι ότι θα μας ανοιγοκλεινουνε μέχρι δεν ξέρω κι εγώ ποτέ και δεν έχω διάθεση να ξεκινήσω τίποτα ακόμα ουτε να κλείσω ημερομηνία. Καλά εμείς έχουμε και τον Σπύρο ο οποίος δεν καταλήγει σε όνομα με τίποτα και μου τα απορρίπτει όλα! Για θέμα δεν ξερω αλλά χρώματα μέντα και ώχρα η λεμονί θέλω!! 

Οσο για τον δακρυικο πόρο κι εμάς στενος στο ένα μάτι και κάνουμε μασαζακια και έχει πολλές τσιμπλες. Πήρε τομπρεξ τον 1ο μήνα αλλά επανήλθε η τσίμπλα πριν 3 βδομάδες. Του βάζουμε κομπρεσές με χαμομηλι.

Just now, Alexandra P. είπε:

Εμείς λέμε για τέλος Ιουλίου και μάλλον σε κλειστό κύκλο έτσι κι αλλιώς. Εγώ ιδανικά θα έκανα ονοματοδοσία αλλά δεν αποφασίζω μόνη μου οπότε θα κάνουμε μια μικρή τελετή  με 20 άτομα μάλλον....

Θα ήθελα πολύ να το κάνω στη θάλασσα (εννοώ αντί για κολυμπήθρα) αλλά νομίζω είναι αρκετά δύσκολο οπότε θα πάρω τα βουνά και μάλλον θα το κάνουμε στα Ζαγοροχώρια. 

Θέμα δεν έχω σκεφτεί αλλά πρέπει πρώτα να καταλήξουμε στο μέρος νομίζω. Δεν μπορώ να βάλω πχ καραβάκια στη χαράδρα του Βίκου :grin: ή ελαφάκια στην αμμουδιά.... 

Θέα!!! Χαχα 

Εμένα ο Σπύρος προσπαθεί να με πείσει για ονοματοδοσια (τώρα με τους παπάδες και τις μασκές έχω ένα  θέμα και έχω αρχίσει και ψήνομαι) Αλλα έπεσαν να μας φάνε οι γονείς!!! Σίγουρα σε κλειστό κύκλο κι εμείς. Αντε αν επιτρέπεται μέχρι 50 άτομα μόνο εκκλησία! Πάνε τα γλέντια...

Πολυ θα μου άρεσε να το έκανα κι εγώ στο χωριό μου... 

  • Μου αρέσει 4

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, δε φτάνει που θα κάνουμε όλο το τελετουργικό για να μην κακοκαρδισουμε κανέναν, το ενθύμιο για το παιδί θα είναι φωτογραφίες που θα σπαραζει και τριγύρω μασκοφόροι που δεν θα μπορούν ούτε να χαμογελάσουν για να του δώσουν κουράγιο και να το ηρεμήσουν!!! 

Τα καραντινομωρακια μας άραγε θα ζήσουν ποτέ φυσιολογικά? Την πήγα άλλου την κουβέντα, αλλά σήμερα στη βόλτα στενοχωρήθηκα που μου "μιλούσε" το μωρό και του απαντούσα με τα μάτια. Κι ας με κατάλαβε. Κι ας ανταποκρίθηκε. Θέλω το παιδί μου να ζήσει όπως πρέπει και λυπάμαι που οι πρώτες του εικόνες είναι αυτές. 

  • Μου αρέσει 4
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Alexandra P. είπε:

Εν τω μεταξύ, δε φτάνει που θα κάνουμε όλο το τελετουργικό για να μην κακοκαρδισουμε κανέναν, το ενθύμιο για το παιδί θα είναι φωτογραφίες που θα σπαραζει και τριγύρω μασκοφόροι που δεν θα μπορούν ούτε να χαμογελάσουν για να του δώσουν κουράγιο και να το ηρεμήσουν!!! 

Τα καραντινομωρακια μας άραγε θα ζήσουν ποτέ φυσιολογικά? Την πήγα άλλου την κουβέντα, αλλά σήμερα στη βόλτα στενοχωρήθηκα που μου "μιλούσε" το μωρό και του απαντούσα με τα μάτια. Κι ας με κατάλαβε. Κι ας ανταποκρίθηκε. Θέλω το παιδί μου να ζήσει όπως πρέπει και λυπάμαι που οι πρώτες του εικόνες είναι αυτές. 

Αχχ πόσο δίκιο έχεις! Κι εγώ το σκέφτομαι συνέχεια αυτό και στεναχωριέμαι! Να σκέφτεσαι ότι μέσα σε όλο αυτό είναι και λίγο τυχερά γιατί είμαστε όλη μέρα μαζί τους από πάνω τους κλεισμένοι μέσα χάχα!! Τώρα η αγκαλίτσα και το χαδακι είναι αρκετά. Οι λαλημενες μαμάδες την καραντίνας είναι αλλη υπόθεση βέβαια. Κλείνουμε χρόνο σε λίγο και οι περισσότερες από μας ήμασταν σχεδον σε απομόνωση από την αρχή!! Να μην συζητήσω για το ότι τα παιδιά μας θα πάρουν το κινητό στο 3μηνο να κάνουν Skype μόνα τους! Έχουν μάθει να βλέπουν πίσω από τις οθόνες από τώρα. ..Παρολαυτα και για να το ελαφρυνω σε λίγες μέρες θα συζητάμε την πρώτη φορά που καταλάβαμε η μάθαμε ότι είμαστε έγκυος.! Θα είναι τέλειο.

  • Μου αρέσει 6

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Βροχερη η μέρα στη Θεσσαλονίκη σήμερα! Ελπίζω να φτιάξει ο καιρός να βγούμε μια καροτσοβολτιτσα πιο μετά...

Σχετικα με το θέμα βάπτισης κι εγώ ήθελα να γίνει σχετικά νωρίς ώστε ο μικρός να μην ταλαιπωρηθεί. Εμείς κλείσαμε ένα κτήμα με εκκλησία λίγο έξω απ τη Θεσσαλονίκη για τις 23 Μαΐου. Με την πιθανότητα πάντα να χρειαστεί να το αλλάξουμε. Ελπίζω βέβαια να στρώσει η κατάσταση. Ο χωρίς είναι τεράστιος όποτε με τους λίγους ανθρώπους που θα καλέσουμε δεν μπορεί να γίνει συνωστισμός. Και ουσιαστικά μέσα στο εκκλησάκι θα είμαστε τέσσερα άτομα οι υπόλοιποι θα βλέπουν απ έξω. Εγώ ξεκίνησα να ετοιμάζω με σκοπό να φτιάξει η διάθεση μου που τελευταία δεν ήταν καλή.

Αβέβαιη εποχή για οτιδήποτε αλλά η ζωή δεν σταματάει. Δυστυχώς τα μωράκια μας γεννήθηκαν σε μια δύσκολη εποχή. Και τα καημένα έχουν συνηθίσει να βλέπουν πρόσωπα πίσω από μάσκες. Εγώ κόντεψα να γεννήσω με μάσκα τόσο γρήγορα που είχαν γίνει όλα. Σκεφτείτε μια ώρα πριν γεννηθεί ο μικρός ήρθε το αρνητικό τεστ και την έβγαλα..

Και για να κλείσω το σεντόνι.... Για μένα κορίτσια σήμερα είναι κάτι σαν γενέθλια! Ένα χρόνο πριν σαν σήμερα πιάσαμε τον μπεμπουλη μας!!!! Γιορτινή μέρα λοιπόν...

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 7

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα κοριτσια μου! Η αλήθεια είναι, ότι κ μεις τίποτα ακόμα. Εκεί κατά Ιούλιο και μεις κλείσαμε και το καλύτερο...; Και γάμος και βάπτιση... Και έτσι όπως πάνε τα πράγματα σε κλειστό κύκλο... Δεν έχω δει ακόμα τίποτα και αναρωτιέμαι.... Θα προλάβω να κλείσω κανένα νυφικό ή θ πάω αερατη με το φορεματακι μου; Χαχα... Η αλήθεια είναι ότι αλλιώς τα φανταζομουν κορίτσια μου κ γω...όμως λέω ας περάσει όλο αυτό και θα φτιάξουμε άλλες, πιο όμορφες αναμνήσεις... 

Παράθεση

@Geo81 αχ υπομονή κοριτσάκι μου... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό, αλλά θα περάσει, πού θα πάει.. Είστε προς το τέλος..

Παράθεση

@Alexandra P. Δεν ξέρω, αλλά συγκινήθηκα πολύ με την περιγραφή με τις μάσκες, την βάπτιση, τη βόλτα και όλα αυτά γενικα...

Να είμαστε γερές κοριτσια μου κ μεις και τα μωράκια μας και όλα θα γίνουν..

 

 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια μου!! Και εμείς σκεφτόμαστε γ 4 Ιουλίου βάφτιση αλλά για να δουμε πως θα είναι τα πράγματα... Κ εμείς αυτές τις ημέρες πιασαμε τη μπουμπου και το σκεφτόμουν σήμερα απίστευτο.. 1 χρόνο κοντά μιλάμε κοριτσια:Dεδώ Καβάλα φουλ ομίχλη στο χωριο! 

  • Μου αρέσει 5

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου εδώ στα Χανιά μας έχει κρυουλι αλλά ήλιο πολύ.

Αχ αχ δε ξέρω από πού να ξεκινήσω...με έχετε συγκινήσει που μου θυμισατε ότι πέρασε κιόλας ένας χρόνος.Γιορτη είναι κορίτσια μου ναι και εγώ σκεφτόμουν πως 3 Μαρτίου έμαθα ότι είμαι έγκυος και σκέφτομαι ότι κ εγώ θέλω να το γιορτάσω εκείνη τη μέρα.Χθες μιλούσα κ το έλεγα στο γιο μου και ότι από τη πρώτη στιγμή ένιωθα πως είναι ο γιος μου.

Κορίτσια μου συμβαίνει κάτι περίεργο 2-3 βράδια τώρα...ο μικρούλης μου με έχει πολύ ανάγκη για να κοιμηθεί τελευταια κ με πιάνει μια "νοσταλγία" για όταν ήμασταν ένα στη κοιλίτσα μου που ένιωθε τόση ασφάλεια.Το περίεργο που λέτε είναι ότι ξαπλώνω αφού τελικά τον κοιμησω αγκαλιάζω τον άντρα μου κ θυμάμαι τόσο έντονα που κάθε φορά που τον αγκάλιαζα ο μικρός μέσα χτυπούσε κ τον άκουγε κ ο άντρας μου...το θυμάμαι τόσο έντονα που νομίζω για 1 δευτερόλεπτο πως το νιώθω....

Στα της βάφτισης τώρα...εμένα δε με νοιάζει να γίνει φέτος η του χρόνου είμαι 50-50 .ο άντρας μου επιμενει για του χρόνου για πολλούς λόγους.Απ τη μια και εγώ θα ήθελα να ξεχάστω κ να γίνει φέτος κ να είναι κ μικρός να μη περάσει πολύς καιρός αλλά εδώ στη Κρήτη είναι κ κάπως τα πράγματα δηλαδή από πέρυσι πήραν αναβολή πολλοί γάμοι για φέτος.οποτε δε ξέρω κατά πόσο θα βρούμε κάτι σε ημερομηνία γιατί θέλω καλοκαίρι ιδανικά Αύγουστο.οποτε μας βλέπω για του χρόνου ίσως κορίτσια που θα είμαστε 1.5 που ελπίζω να είναι κ καλύτερη η κατάσταση να μπορέσουμε να το ζήσουμε όπως θα θέλαμε

 

 

 

 

 

Just now, Lina8500 είπε:

Καλημέρα και από μένα κοριτσια μου! Η αλήθεια είναι, ότι κ μεις τίποτα ακόμα. Εκεί κατά Ιούλιο και μεις κλείσαμε και το καλύτερο...; Και γάμος και βάπτιση... Και έτσι όπως πάνε τα πράγματα σε κλειστό κύκλο... Δεν έχω δει ακόμα τίποτα και αναρωτιέμαι.... Θα προλάβω να κλείσω κανένα νυφικό ή θ πάω αερατη με το φορεματακι μου; Χαχα... Η αλήθεια είναι ότι αλλιώς τα φανταζομουν κορίτσια μου κ γω...όμως λέω ας περάσει όλο αυτό και θα φτιάξουμε άλλες, πιο όμορφες αναμνήσεις... 

 

 

Κοριτσάκι μου καλημέρα με το καλό ο γάμος σας και η βάφτιση...οι πιο ωραίες ετοιμασίες να κοιτάς να ξεχνιέσαι αυτές οι ετοιμασίες είναι τέλειες σου παίρνουν τα μυαλά.

  • Μου αρέσει 6

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου εδώ στα Χανιά μας έχει κρυουλι αλλά ήλιο πολύ.

Αχ αχ δε ξέρω από πού να ξεκινήσω...με έχετε συγκινήσει που μου θυμισατε ότι πέρασε κιόλας ένας χρόνος.Γιορτη είναι κορίτσια μου ναι και εγώ σκεφτόμουν πως 3 Μαρτίου έμαθα ότι είμαι έγκυος και σκέφτομαι ότι κ εγώ θέλω να το γιορτάσω εκείνη τη μέρα.Χθες μιλούσα κ το έλεγα στο γιο μου και ότι από τη πρώτη στιγμή ένιωθα πως είναι ο γιος μου.

Κορίτσια μου συμβαίνει κάτι περίεργο 2-3 βράδια τώρα...ο μικρούλης μου με έχει πολύ ανάγκη για να κοιμηθεί τελευταια κ με πιάνει μια "νοσταλγία" για όταν ήμασταν ένα στη κοιλίτσα μου που ένιωθε τόση ασφάλεια.Το περίεργο που λέτε είναι ότι ξαπλώνω αφού τελικά τον κοιμησω αγκαλιάζω τον άντρα μου κ θυμάμαι τόσο έντονα που κάθε φορά που τον αγκάλιαζα ο μικρός μέσα χτυπούσε κ τον άκουγε κ ο άντρας μου...το θυμάμαι τόσο έντονα που νομίζω για 1 δευτερόλεπτο πως το νιώθω....

Στα της βάφτισης τώρα...εμένα δε με νοιάζει να γίνει φέτος η του χρόνου είμαι 50-50 .ο άντρας μου επιμενει για του χρόνου για πολλούς λόγους.Απ τη μια και εγώ θα ήθελα να ξεχάστω κ να γίνει φέτος κ να είναι κ μικρός να μη περάσει πολύς καιρός αλλά εδώ στη Κρήτη είναι κ κάπως τα πράγματα δηλαδή από πέρυσι πήραν αναβολή πολλοί γάμοι για φέτος.οποτε δε ξέρω κατά πόσο θα βρούμε κάτι σε ημερομηνία γιατί θέλω καλοκαίρι ιδανικά Αύγουστο.οποτε μας βλέπω για του χρόνου ίσως κορίτσια που θα είμαστε 1.5 που ελπίζω να είναι κ καλύτερη η κατάσταση να μπορέσουμε να το ζήσουμε όπως θα θέλαμε

 

 

 

 

 

Κοριτσάκι μου καλημέρα με το καλό ο γάμος σας και η βάφτιση...οι πιο ωραίες ετοιμασίες να κοιτάς να ξεχνιέσαι αυτές οι ετοιμασίες είναι τέλειες σου παίρνουν τα μυαλά.

Καλημέρα κορίτσι μου. Δίκαιο έχεις Γιωγουλα μου, αλλά με όλη αυτή την αβεβαιότητα, λίγο να σου πω περισσότερο αγχώνομαι παρά το διασκεδάζω...Άσε που με το μπεμπακι, ο χρόνος είναι λίγος, καταλαβαίνεις....:wink:Κι εσείς, όποτε το αποφασίσετε κοριτσάκι μου. Καθόλου μη σ'απασχολεί που θα είναι 1,5 το μωράκι.. Θα το χαρείτε με την ψυχή σάς! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κ εμεις θελουμε τελη ιουνιου την βαφτιση.ας ειναι κ με λιγα ατομα δεν με απασχολει αυτο καθολου,το θεμα ειναι να επιτρεψουν που μεχρι τοτε τι να πω,ελπιζω να μην εχουμε θεμα.

  • Μου αρέσει 5

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Alexandra P. είπε:

Εμείς λέμε για τέλος Ιουλίου και μάλλον σε κλειστό κύκλο έτσι κι αλλιώς. Εγώ ιδανικά θα έκανα ονοματοδοσία αλλά δεν αποφασίζω μόνη μου οπότε θα κάνουμε μια μικρή τελετή  με 20 άτομα μάλλον....

Θα ήθελα πολύ να το κάνω στη θάλασσα (εννοώ αντί για κολυμπήθρα) αλλά νομίζω είναι αρκετά δύσκολο οπότε θα πάρω τα βουνά και μάλλον θα το κάνουμε στα Ζαγοροχώρια. 

Θέμα δεν έχω σκεφτεί αλλά πρέπει πρώτα να καταλήξουμε στο μέρος νομίζω. Δεν μπορώ να βάλω πχ καραβάκια στη χαράδρα του Βίκου :grin: ή ελαφάκια στην αμμουδιά.... 

Αλεξάνδρα μου δεν ξέρεις πως ταυτίζομαι με όλα αυτά που σκέφτεσαι.κ στον γιο μου ονοματοδοσία σκεφτόμασταν αλλά τελικά κάναμε βάφτιση σε πολύ κλειστό κύκλο.θελαμε να κάνουμε μια μεγαλύτερη γιορτή με φίλους το καλοκαίρι στην θάλασσα αλλά ήδη μας είχε προλάβει ο ιός.το ίδιο κ στην μικρή μας.θα ήθελα ιδανικά κατά απριλη-μαη ,όσο γίνεται πιο μικρακι να είναι αλλά με όλα αυτά δεν ξέρω αν είναι εφικτό.

3 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Βροχερη η μέρα στη Θεσσαλονίκη σήμερα! Ελπίζω να φτιάξει ο καιρός να βγούμε μια καροτσοβολτιτσα πιο μετά...

Σχετικα με το θέμα βάπτισης κι εγώ ήθελα να γίνει σχετικά νωρίς ώστε ο μικρός να μην ταλαιπωρηθεί. Εμείς κλείσαμε ένα κτήμα με εκκλησία λίγο έξω απ τη Θεσσαλονίκη για τις 23 Μαΐου. Με την πιθανότητα πάντα να χρειαστεί να το αλλάξουμε. Ελπίζω βέβαια να στρώσει η κατάσταση. Ο χωρίς είναι τεράστιος όποτε με τους λίγους ανθρώπους που θα καλέσουμε δεν μπορεί να γίνει συνωστισμός. Και ουσιαστικά μέσα στο εκκλησάκι θα είμαστε τέσσερα άτομα οι υπόλοιποι θα βλέπουν απ έξω. Εγώ ξεκίνησα να ετοιμάζω με σκοπό να φτιάξει η διάθεση μου που τελευταία δεν ήταν καλή.

Αβέβαιη εποχή για οτιδήποτε αλλά η ζωή δεν σταματάει. Δυστυχώς τα μωράκια μας γεννήθηκαν σε μια δύσκολη εποχή. Και τα καημένα έχουν συνηθίσει να βλέπουν πρόσωπα πίσω από μάσκες. Εγώ κόντεψα να γεννήσω με μάσκα τόσο γρήγορα που είχαν γίνει όλα. Σκεφτείτε μια ώρα πριν γεννηθεί ο μικρός ήρθε το αρνητικό τεστ και την έβγαλα..

Και για να κλείσω το σεντόνι.... Για μένα κορίτσια σήμερα είναι κάτι σαν γενέθλια! Ένα χρόνο πριν σαν σήμερα πιάσαμε τον μπεμπουλη μας!!!! Γιορτινή μέρα λοιπόν...

 

 

 

 

Κι εγω αυτό σκεφτόμουν ειρηνακι μου.περσι αρχές Φλεβάρη ,έγινε η σύλληψη της κορακλας μου,της μαγουλιτσας μου:x πόση συγκίνηση κορίτσια μου!!!

3 ώρες πρίν, Lina8500 είπε:

Καλημέρα και από μένα κοριτσια μου! Η αλήθεια είναι, ότι κ μεις τίποτα ακόμα. Εκεί κατά Ιούλιο και μεις κλείσαμε και το καλύτερο...; Και γάμος και βάπτιση... Και έτσι όπως πάνε τα πράγματα σε κλειστό κύκλο... Δεν έχω δει ακόμα τίποτα και αναρωτιέμαι.... Θα προλάβω να κλείσω κανένα νυφικό ή θ πάω αερατη με το φορεματακι μου; Χαχα... Η αλήθεια είναι ότι αλλιώς τα φανταζομουν κορίτσια μου κ γω...όμως λέω ας περάσει όλο αυτό και θα φτιάξουμε άλλες, πιο όμορφες αναμνήσεις... 

 

 

Λίνα μου!αν θες όλα θα τα προλαβεις εσύ γλυκιά μου κοπέλα!με το καλό κ ο γαμος:x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...