Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου...

@Φραουλίνο να σας ζησει κοριτσι μου το μωρακι σας...

Εμεις περασαμε ουρολοιμοξη οποτε αναβαλαμε παλι το εμβολιο της μηνυγγιτιδας...κ εχει 3 βδομαδες δεν τρωει καθολου φαγητο..μονο γαλα...εκει που τα πηγαιναμε τοσο καλα...δεν ξερω τι φταιει...

Εντωμεταξυ γυρναει μπρουμυτα κ ανασκελα κ μπουσουλαει προς τα πισω κ μου επεσε απ το κρεβατι μια μερα...αφηστε τυψεις κ στεναχωρια...ευτυχως δεν επαθε τιποτα

Το μονο καλο ειναι οτι ξαναγυρισε στην κουνια του...

Τον βαλαμε κ εμεις στη θαλασσα κ του αρεσε πολυ αυτη τη φορα

  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου γλυκά τι κάνετε;; Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σας!!! ❤️ Η μπεμπα μας έχει πάρει τα μυαλά για τα καλά, είμαστε δύο χαζογονεις που καθόμαστε από πάνω της όλη μέρα σαν τις κουκουβάγιες και την κοιτάμε!! :lol: 

Περάσαμε δύσκολα αλλά ήρθε επιτέλους η γαλήνη στην ψυχή μας.. Ελπίζω να είστε όλες καλά, να χαίρεστε τα παιδάκια σας και να τα καμαρωνετε σε κάθε νέο επίτευγμα!! Σας φιλώ όλες!! :wub:

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2021 at 11:49 ΠΜ, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...

@Φραουλίνο να σας ζησει κοριτσι μου το μωρακι σας...

Εμεις περασαμε ουρολοιμοξη οποτε αναβαλαμε παλι το εμβολιο της μηνυγγιτιδας...κ εχει 3 βδομαδες δεν τρωει καθολου φαγητο..μονο γαλα...εκει που τα πηγαιναμε τοσο καλα...δεν ξερω τι φταιει...

Εντωμεταξυ γυρναει μπρουμυτα κ ανασκελα κ μπουσουλαει προς τα πισω κ μου επεσε απ το κρεβατι μια μερα...αφηστε τυψεις κ στεναχωρια...ευτυχως δεν επαθε τιποτα

Το μονο καλο ειναι οτι ξαναγυρισε στην κουνια του...

Τον βαλαμε κ εμεις στη θαλασσα κ του αρεσε πολυ αυτη τη φορα

Καλημερα κορίτσι!! Κ εμένα τώρα το καλοκαίρι μείωσε πολυ τ φαγητό κ σε κάποια στιγμή δεν έτρωγε μεσεριανο με τπτ κ την έδινα κ εγώ γάλα.. Από τη ζέστη είναι μ τ είπε κ ο παιδίατρος!! Επίσης μ έπεσε κ εμένα από το κρεβάτι πρωτη φορά.. Ήταν η στιγμή π μάλλον σηκώθηκε πρώτη φορά.. Μόλις την είχα κοιμησει έβαλα μαξιλαρια κ πηγα στο δωμάτιο της να παρω σεντονακι κ άκουσα ένα μπαμ.. Κ το κρεβάτι κ το στρώμα μ είναι ψηλά σε μέγεθος.. Το τι έπαθα αστο ετρεμα από τ φόβο μ ευτυχώς όλα καλά!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αγαπημένα τι κάνετε;;;;

Ελπιζω όλες να περνάτε όμορφα και να απολαμβάνετε το καλοκαίρι σας με τα ζουζουνακια σας… Εγώ περιμένω πως και πως τις διακοπές μας την άλλη βδομάδα. Στην εκπνοή του καλοκαιριού στις 29 του μήνα κλείσαμε μια βδομάδα Λευκάδα!! Οι μέρες τώρα τελευταία νιώθω δεν περνάνε με τίποτα….

Θάλασσα μέχρι στιγμής πήγαμε ελάχιστα αλλά το απόλαυσαμε οικογενειακώς@Geo81 οι συμβουλές σου τον Ιούλιο ήταν πολύτιμες και νομίζω δεν σε έχω ευχαριστήσει ακόμα…
 

Σε αλλά νέα εγώ έμεινα από τη μέση μου δυο φορές φέτος το καλοκαίρι και ταλαιπωρήθηκα λιγάκι. Η μαγνητική μου έδειξε δίσκο κήλη και σύντομα θα ξεκινήσω φυσικοθεραπείες και άσκηση για να διορθώσω το πρόβλημα. 

Ο μικρός μεγαλώνει και ζωηρεύει. Στέκεται και χωρίς υποστήριξη πλέον αλλά μόνο για μερικά δευτερόλεπτα και μόλις το συνειδητοποιεί πέφτει. Έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να σκαρφαλώσει στην πολυθρόνα και στο τραπεζάκι του σαλονιού. Όλη μέρα είμαι στο κυνήγι. Ούτε θέλω να σκέφτομαι τι με περιμένει με το που περπατήσει. Μου έχει ήδη πέσει πολλες φορεσ (παρότι δίπλα του συνέχεια δεν ξέρω πως τα καταφέρνει) όποτε αρχίζω λίγο να το συνηθίζω. Κοιτάω να κλάψει αμεσωσ και μόνο τότε πάει λίγο η καρδιά μου στη θέση της. @Despoina Mar και @Depykal η πρώτη φορά ήταν και για μένα τρομακτική σας καταλαβαίνω απόλυτα. Στο κρεββάτι πλέον ούτε δευτερόλεπτο δεν τον αφήνω γιατί έτσι την πρώτο πάτησα.

Στο φαγητό τα πάμε πολύ καλά αν και λόγω καλοκαιριού έχουν μειωθεί οι ποσότητες. Η ζέστη νομίζω δεν βοηθάει πολύ. Οι θηλασμοί πάλι έχουν αυξηθεί κατακόρυφα. Θηλάζει σαν νεογέννητο και σε οποία περίεργη στάση τον βολέψει. Μόνο κατακόρυφο δεν έχει κάνει ακόμα. Με έχει ρουφήξει κορίτσια. Περιμένω προσεχώς να ξαναδούμε τι γίνεται με την αλλεργία του για να μπω σιγά σιγά κι εγώ σε διαδικασία από θηλασμού. 

 

Και για να κλείσω τη σεντοναρα…. @Φραουλίνο μου να χαίρεσαι την μπουμπού σου! Να είναι γερή κι ευτυχισμένη! Τα καλύτερα τώρα ξεκινάνε! Εμείς σαν πιο έμπειρες πλέον είμαστε εδώ για οτιδήποτε χρειαστείς να ρωτήσεις. Πραγματικά μην διστάσεις.

Στέλνω σε όλες σας φιλιά!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2021 at 2:33 ΜΜ, Eirini1988 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα τι κάνετε;;;;

Ελπιζω όλες να περνάτε όμορφα και να απολαμβάνετε το καλοκαίρι σας με τα ζουζουνακια σας… Εγώ περιμένω πως και πως τις διακοπές μας την άλλη βδομάδα. Στην εκπνοή του καλοκαιριού στις 29 του μήνα κλείσαμε μια βδομάδα Λευκάδα!! Οι μέρες τώρα τελευταία νιώθω δεν περνάνε με τίποτα….

Θάλασσα μέχρι στιγμής πήγαμε ελάχιστα αλλά το απόλαυσαμε οικογενειακώς@Geo81 οι συμβουλές σου τον Ιούλιο ήταν πολύτιμες και νομίζω δεν σε έχω ευχαριστήσει ακόμα…
 

Σε αλλά νέα εγώ έμεινα από τη μέση μου δυο φορές φέτος το καλοκαίρι και ταλαιπωρήθηκα λιγάκι. Η μαγνητική μου έδειξε δίσκο κήλη και σύντομα θα ξεκινήσω φυσικοθεραπείες και άσκηση για να διορθώσω το πρόβλημα. 

Ο μικρός μεγαλώνει και ζωηρεύει. Στέκεται και χωρίς υποστήριξη πλέον αλλά μόνο για μερικά δευτερόλεπτα και μόλις το συνειδητοποιεί πέφτει. Έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να σκαρφαλώσει στην πολυθρόνα και στο τραπεζάκι του σαλονιού. Όλη μέρα είμαι στο κυνήγι. Ούτε θέλω να σκέφτομαι τι με περιμένει με το που περπατήσει. Μου έχει ήδη πέσει πολλες φορεσ (παρότι δίπλα του συνέχεια δεν ξέρω πως τα καταφέρνει) όποτε αρχίζω λίγο να το συνηθίζω. Κοιτάω να κλάψει αμεσωσ και μόνο τότε πάει λίγο η καρδιά μου στη θέση της. @Despoina Mar και @Depykal η πρώτη φορά ήταν και για μένα τρομακτική σας καταλαβαίνω απόλυτα. Στο κρεββάτι πλέον ούτε δευτερόλεπτο δεν τον αφήνω γιατί έτσι την πρώτο πάτησα.

Στο φαγητό τα πάμε πολύ καλά αν και λόγω καλοκαιριού έχουν μειωθεί οι ποσότητες. Η ζέστη νομίζω δεν βοηθάει πολύ. Οι θηλασμοί πάλι έχουν αυξηθεί κατακόρυφα. Θηλάζει σαν νεογέννητο και σε οποία περίεργη στάση τον βολέψει. Μόνο κατακόρυφο δεν έχει κάνει ακόμα. Με έχει ρουφήξει κορίτσια. Περιμένω προσεχώς να ξαναδούμε τι γίνεται με την αλλεργία του για να μπω σιγά σιγά κι εγώ σε διαδικασία από θηλασμού. 

 

Και για να κλείσω τη σεντοναρα…. @Φραουλίνο μου να χαίρεσαι την μπουμπού σου! Να είναι γερή κι ευτυχισμένη! Τα καλύτερα τώρα ξεκινάνε! Εμείς σαν πιο έμπειρες πλέον είμαστε εδώ για οτιδήποτε χρειαστείς να ρωτήσεις. Πραγματικά μην διστάσεις.

Στέλνω σε όλες σας φιλιά!!!

Καλη ξεκουραση κ περαστικά!! Εγώ ποναω πολυ κ πιστευω είναι από την επισκληριδιο γτ μ τρυπήσαν κ 3 φορές!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
πρίν από 59 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Καλημερα κορίτσια μου τι κάνετε?? Τα μωράκια σας?? Χαθήκαμε καλεεε:razz:

Καλημερααα!!μπηκα κ εγω να δω αν υπαρχει κινηση χαχα!!καλα ειμαστε εμεις,μεγαλωνει κ μας τρελαινει.εχει μπει πλεον σε σταθερο προγραμμα φαγητου κ υπνου.εσεις;

  • Μου αρέσει 5

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου...εμεις βγαλαμε 2 δοντακια..σηκωνεται στην κουνια κ στο παρκο ορθιος...φαγητο δεν λεει να φαει κ δεν ξερω τι να κανω..εχω κατα αγχωθει κ στεναχωριεμαι..δεν ξερω που θα παει αυτη η κατασταση..η παιδιατρος μου λεει να τον αφηνω νηστικο για να πεινασει κ να φαει στο επομενο γευμα αλλα αυτος δεν πτοειται καθολου...την αλλη κυριακη εχουμε κ τη βαφτιση..κατα τα αλλα μεγαλωνει ο γλυκουλης.εχει φτασει 11 κιλα..επισης καναμε εξετασεις να δουμε τα νεφρα του μετα την ουρολοιμοξη κ ανακαλυψαμε οτι εχει 2 σπληνες αντι για μια...

  • Μου αρέσει 5

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...εμεις βγαλαμε 2 δοντακια..σηκωνεται στην κουνια κ στο παρκο ορθιος...φαγητο δεν λεει να φαει κ δεν ξερω τι να κανω..εχω κατα αγχωθει κ στεναχωριεμαι..δεν ξερω που θα παει αυτη η κατασταση..η παιδιατρος μου λεει να τον αφηνω νηστικο για να πεινασει κ να φαει στο επομενο γευμα αλλα αυτος δεν πτοειται καθολου...την αλλη κυριακη εχουμε κ τη βαφτιση..κατα τα αλλα μεγαλωνει ο γλυκουλης.εχει φτασει 11 κιλα..επισης καναμε εξετασεις να δουμε τα νεφρα του μετα την ουρολοιμοξη κ ανακαλυψαμε οτι εχει 2 σπληνες αντι για μια...

@ΕΥΑ! αχ χαίρομαι που είδα κινητικότητα.. Καλά κ εμείς προσπαθω να τη φέρω στο πρόγραμμα το χειμερινό γτ το καλοκαίρι ήταν παρτυ ανιμαλ χαχα.. Δέσποινα νομίζω είστε τέλεια σε κιλά μην αγχώνεσαι.. Εμείς πριν ένα μήνα ήμασταν 9.200 κ 74 υψος.. Δυο μήνες δεν πηρε ουτε γραμμάριο.. Εγώ στη θέση σ θα προσφερα κάθε γευμα κανονικά κ όσο τρώει.. Εμείς έχουμε 4 δοντάκια κ βλέπω πρησμενα αλλά δυο γενικά τ βγάζει αργά από ότι βλέπω.. Ευτυχώς είναι πολυ καλη σε όλα δεν έχω παραπονο.. Κορίτσια πως τα κοιμιζετε πλεον εσείς?? Κ επίσης από εισαγωγές έχετε τελειώσει?? 

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια  χάρηκα που είδα κινητικότητα.

Εμείς από εισαγωγές μας έμεινε ακόμα το ψαράκι.Στεκεται κ εμένα όρθιος σκαρφαλώνει αλλά ακόμα κάνουμε βήματα μόνο με βοήθεια.Λεμε μιαμ μαμ μαμα ντα κ από χειρονομίες κάνουμε γεια παλαμάκια πεταλούδα και κόλλα το

Όσο για το πώς τον κοιμιζω από τότε που πήγε στο δωμάτιο του στη κούνια του τον βάζω με πιπίλα βάζω λευκό ήχο στο σύννεφο κ στη κουκουβάγια κ κάθομαι λιγάκι από πάνω του.Μολις γυρίσει φεύγω χωρίς θόρυβο κ δεν τον νοιάζει μετά κοιμάται...εάν με δει όμως να φεύγω χαμός κορίτσια τον ακούει όλη η γειτονιά

 

  • Μου αρέσει 4

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Despoina Mar είπε:

@ΕΥΑ! αχ χαίρομαι που είδα κινητικότητα.. Καλά κ εμείς προσπαθω να τη φέρω στο πρόγραμμα το χειμερινό γτ το καλοκαίρι ήταν παρτυ ανιμαλ χαχα.. Δέσποινα νομίζω είστε τέλεια σε κιλά μην αγχώνεσαι.. Εμείς πριν ένα μήνα ήμασταν 9.200 κ 74 υψος.. Δυο μήνες δεν πηρε ουτε γραμμάριο.. Εγώ στη θέση σ θα προσφερα κάθε γευμα κανονικά κ όσο τρώει.. Εμείς έχουμε 4 δοντάκια κ βλέπω πρησμενα αλλά δυο γενικά τ βγάζει αργά από ότι βλέπω.. Ευτυχώς είναι πολυ καλη σε όλα δεν έχω παραπονο.. Κορίτσια πως τα κοιμιζετε πλεον εσείς?? Κ επίσης από εισαγωγές έχετε τελειώσει?? 

74 εκατοστα ημαστε κ εμεις..χααχαχα μπουλουκος...εμεις απο εισαγωγες ημαστε πολυ πισω λογω της αφαγιας...εγω τη μερα τον κοιμιζω στο καροτσι κ τον αφηνω εκει γιατι ξυπναει συνεχεια με κλαμα κ τον κουναω κ ξανακοιμαται αλλα το βραδυ αγκαλια κ κουνημα κ μετα τον βαζω στην κουνια που παλι θα ξυπνησει 2-3 φορες μεσα στο βραδυ κ ξανα παλι αγκαλια.. 

  • Μου αρέσει 3

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με αγκαλια κοιμαται ακομα!!αλλα θα ξυπνησει σπανια πλεον το βραδυ ευτυχως.εμας ειναι αδυνατουλης ενω τρωει αρκετα καλα.ειναι 7.700 και 74 ποντους.απο εισαγωγες αυγο δεν εχω βαλει ακομα.το εμβολιο της μηνιγγιτιδας το εχετε κανει;σκεφτομαι να του το προγραμματισω τον αλλο μηνα.απο δοντακια εχει εξι ,τα εβγαλε τα 4 πανω σχεδον μαζι τον αυγουστο.

  • Μου αρέσει 3

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ΕΥΑ! είπε:

Με αγκαλια κοιμαται ακομα!!αλλα θα ξυπνησει σπανια πλεον το βραδυ ευτυχως.εμας ειναι αδυνατουλης ενω τρωει αρκετα καλα.ειναι 7.700 και 74 ποντους.απο εισαγωγες αυγο δεν εχω βαλει ακομα.το εμβολιο της μηνιγγιτιδας το εχετε κανει;σκεφτομαι να του το προγραμματισω τον αλλο μηνα.απο δοντακια εχει εξι ,τα εβγαλε τα 4 πανω σχεδον μαζι τον αυγουστο.

Ναι εμείς έχουμε κάνει τις δυο πρωτες δόσεις!! Αχ εμένα δεν θέλει άλλο αγκαλιά κ τη κοιμιζω η στο καροτσι η μαζί μας σκαρφαλώνει στο κρεβάτι κ μετα κάθεται κάτω κ αποκοιμιεται κ την πάω στο δωμάτιο της.. Καλημερααα

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κινητικότητα επιτέλους!!!

Τι κάνετε κορίτσια μου; Μπήκα σήμερα και τι να δω επιτέλους κινητοποιηθήκαμε!

Εμείς έχει εδώ και κανένα μήνα που επιτέλους σταματήσαμε την αποχή. Η αλλεργία πάει πολύ καλά και στο χρόνο θα εισάγουμε και γαλακτοκομικά σιγά σιγά βάση πρωτόκολλου. Με το φαγητό επισησ τα πάμε πολύ καλά. Τρώει μονοσ του και ικανοποιητικές πλέον ποσότητες. Έχουμε εισάγει σχεδόν τα πάντα με τελευταίο το ψάρι πριν λίγες εβδομάδες. Θέλω να ρωτήσω την παιδίατρο τι γίνεται με τα θαλασσινά… Σε κιλά είναι 8700 και ύψος 76 εκατοστά. Με εμβόλια ξεμπερδέψαμε και με τις δυο δόσεις της μυνιγγιτιδας ευτυχώς χωρίς πολλές παρενέργειες.

@Depykal το βάρος του νομίζω είναι πολύ καλό. Και θυμάμαι ο δικός σου γεννηθηκε και Δεκέμβριο… Μη στεναχωριέσαι πάντως. Οι στέρεες μέχρι το έτος μπαίνουν συμπληρωματικά. Βασική τροφή είναι το γάλα. Δοκίμασε διαφορετικές υφές στην τροφή του. Κάποια μωρά θέλουν κομμάτια, αλλά πολτοποιημενα κάποια αλλά όπως ο δικός μου πριν φάνε πρέπει να πιάσουν, να επεξεργαστούν και να παίξουν με το φαγητό τους. Ίσως αν του έδινες φαγάκι στο χέρι ή το κουτάλι γεμάτο να βοηθούσε. Πειραματισου Θα στρωσει κάποια στιγμή.  

Βηματακια ο Πετρος κάνει δειλά δειλά ένα δυο μέχρι να συνειδητοποίησει πως δεν πιάνεται και τότε πέφτει. Λεξούλες κι εμείς πολύ κλασσικά μαμαμα…, μπα μπαμπά…, ατθού (μας παριστάνει κάθε φορά που φταρνιζόμαστε) και μεμ μεμ όταν θέλει να θηλάσει. Κάνει κόλλα το, κουπεπε, χαιρετάει κι όταν είναι στο καλές του στέλνει και φιλάκια. Χαμός κάθε μέρα και κάτι καινούργιο πλέον. 
Στο κομμάτι του ύπνου ποτέ έτσι και ποτέ αλλιώς. Πρέπει να βγάζει δοντάκια τελευταία κι έχει λίγη ανησυχία. Δεν τον έβαλα ακόμα στο δωμάτιο του αλλά πολύ σύντομα θα το κάνω. 

Και μιας που πλησιάζουν γενέθλια σιγά σιγά… Έχετε σκεφτεί κάτι; Είμαι σε φάση αναζήτησης ιδεών…

Σεντοναρα πάλι αλλά έπρεπε να σας πω τα πάντα 

 

  • Μου αρέσει 3

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Αχ κινητικότητα επιτέλους!!!

Τι κάνετε κορίτσια μου; Μπήκα σήμερα και τι να δω επιτέλους κινητοποιηθήκαμε!

Εμείς έχει εδώ και κανένα μήνα που επιτέλους σταματήσαμε την αποχή. Η αλλεργία πάει πολύ καλά και στο χρόνο θα εισάγουμε και γαλακτοκομικά σιγά σιγά βάση πρωτόκολλου. Με το φαγητό επισησ τα πάμε πολύ καλά. Τρώει μονοσ του και ικανοποιητικές πλέον ποσότητες. Έχουμε εισάγει σχεδόν τα πάντα με τελευταίο το ψάρι πριν λίγες εβδομάδες. Θέλω να ρωτήσω την παιδίατρο τι γίνεται με τα θαλασσινά… Σε κιλά είναι 8700 και ύψος 76 εκατοστά. Με εμβόλια ξεμπερδέψαμε και με τις δυο δόσεις της μυνιγγιτιδας ευτυχώς χωρίς πολλές παρενέργειες.

@Depykal το βάρος του νομίζω είναι πολύ καλό. Και θυμάμαι ο δικός σου γεννηθηκε και Δεκέμβριο… Μη στεναχωριέσαι πάντως. Οι στέρεες μέχρι το έτος μπαίνουν συμπληρωματικά. Βασική τροφή είναι το γάλα. Δοκίμασε διαφορετικές υφές στην τροφή του. Κάποια μωρά θέλουν κομμάτια, αλλά πολτοποιημενα κάποια αλλά όπως ο δικός μου πριν φάνε πρέπει να πιάσουν, να επεξεργαστούν και να παίξουν με το φαγητό τους. Ίσως αν του έδινες φαγάκι στο χέρι ή το κουτάλι γεμάτο να βοηθούσε. Πειραματισου Θα στρωσει κάποια στιγμή.  

Βηματακια ο Πετρος κάνει δειλά δειλά ένα δυο μέχρι να συνειδητοποίησει πως δεν πιάνεται και τότε πέφτει. Λεξούλες κι εμείς πολύ κλασσικά μαμαμα…, μπα μπαμπά…, ατθού (μας παριστάνει κάθε φορά που φταρνιζόμαστε) και μεμ μεμ όταν θέλει να θηλάσει. Κάνει κόλλα το, κουπεπε, χαιρετάει κι όταν είναι στο καλές του στέλνει και φιλάκια. Χαμός κάθε μέρα και κάτι καινούργιο πλέον. 
Στο κομμάτι του ύπνου ποτέ έτσι και ποτέ αλλιώς. Πρέπει να βγάζει δοντάκια τελευταία κι έχει λίγη ανησυχία. Δεν τον έβαλα ακόμα στο δωμάτιο του αλλά πολύ σύντομα θα το κάνω. 

Και μιας που πλησιάζουν γενέθλια σιγά σιγά… Έχετε σκεφτεί κάτι; Είμαι σε φάση αναζήτησης ιδεών…

Σεντοναρα πάλι αλλά έπρεπε να σας πω τα πάντα 

 

ειρηνακι είμαι σε φάση φουλ ψαξιματος για γενέθλια 

Καλέ πέρυσι τα λέγαμε κ γελούσαμε ότι σκεφτόμασταν τούρτες κ τώρα δε προλαβαίνουμε.

Λοιπόν εμείς ΞΕΤΡΕΛΕΝΟΜΑΣΤΕ  Κ ΧΟΡΕΥΟΥΝΕ ΔΙΧΩΣ ΑΥΡΙΟ με το baby shark οπότε βρήκα θέμα όπως καταλαβαίνετε.Εζω υπόψιν μου δύο χώρους εξωτερικούς καφέ είναι αλλά έχουν κήπο κ λέω να ρωτήσω εκεί για να είμαστε άνετα.κ έχω αρχίσει να ψάχνω στολίδια...έχω μεγάλη χαρά είναι τόσο ιερή μέρα για εμένα λέω πως πλέον κ τα δικά μου γενέθλια είναι σαν να είναι εκείνη τη μέρα( αν κ απέχουν μόνο 3 χαχα από τα δικά του)

Το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας β το κάναμε κ εμείς τις δύο δόσεις.

Κορίτσια για το mmr τι γνώμη έχετε? Έχετε ακούσει διάφορα εσείς?

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...