Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημέραα!!! Κ εγώ γτ γενέθλια ψάχνω που μάλλον θα γίνουν στο σπίτι μας γτ ο παιδοτοπος εδώ στο χωριό έκλεισε δυστυχώς.. Βέβαια σκέφτομαι ότι θα γίνουν αρκετά κλειστά σε σχέση με το αν γινόταν σε εξωτερικό χώρο η σε πιο μεγάλο χώρο!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Τις τελευταίες μέρες ένας χαμός από απρόοπτα και δυσάρεστα. Ευτυχώς τελείωσαν.
Μέσα σε όλα ο Πετρος αποφάσισε να περπατήσει. Άφησε τα χεράκια του κι έκανε τα πρώτα του βήματα μόνος του. Ποτέ μεγάλωσε τόσο το αγόρι μου; Σαν χθες τον περιμέναμε και τώρα περπατάει!

Τα γενέθλια θα τα κάνουμε νωρίτερα για να έχουμε καλύτερο καιρό μιας που θα τα κάνουμε έξω. Κλεισαμε σε ένα τέννις κλαμπ σχετικά κοντά μας που έχει περιφραγμένο χώρο με κούνιες για παιδιά. Το προτίμησα γιατί στο σπίτι δεν χωρούσαμε. Με γονείς, αδέρφια και νονούς μαζευόμαστε 20 άτομα και το σπίτι δεν είναι και το πιο άνετο. Θέμα μας το ελεφαντάκι και τα μπαλόνια. Το σκέφτηκα γιατί το αγαπημένο του αρκουδάκι είναι ένα ελεφαντάκι και βρήκα πολύ ωραίες ιδέες στο Pinterest. Όποτε την αλλλη Κυριακή θα κάνουμε το παρτυ μας!

@Gogo1994 κι εμείς τρέλα ονομαστέ για baby shark. Με το που το ακούει ξεκινάει τα γέλια και τα χορευτικά καθισματακια πάνω κάτω. Οσον αφορά το εμβόλιο σε δυο βδομαδες που θα πάμε παιδίατρο θα το συζητήσουμε. Βέβαια διαβάζοντας διαφορα όντως αγχωνεσαι. Η φήμη ότι προκαλεί αυτισμό έχει καταρριφθεί. Τα υπόλοιπα όμως δεν ξέρω. Θέλει σκέψη πάντως…


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2021 at 10:50 ΜΜ, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Τις τελευταίες μέρες ένας χαμός από απρόοπτα και δυσάρεστα. Ευτυχώς τελείωσαν.
Μέσα σε όλα ο Πετρος αποφάσισε να περπατήσει. Άφησε τα χεράκια του κι έκανε τα πρώτα του βήματα μόνος του. Ποτέ μεγάλωσε τόσο το αγόρι μου; Σαν χθες τον περιμέναμε και τώρα περπατάει!

Τα γενέθλια θα τα κάνουμε νωρίτερα για να έχουμε καλύτερο καιρό μιας που θα τα κάνουμε έξω. Κλεισαμε σε ένα τέννις κλαμπ σχετικά κοντά μας που έχει περιφραγμένο χώρο με κούνιες για παιδιά. Το προτίμησα γιατί στο σπίτι δεν χωρούσαμε. Με γονείς, αδέρφια και νονούς μαζευόμαστε 20 άτομα και το σπίτι δεν είναι και το πιο άνετο. Θέμα μας το ελεφαντάκι και τα μπαλόνια. Το σκέφτηκα γιατί το αγαπημένο του αρκουδάκι είναι ένα ελεφαντάκι και βρήκα πολύ ωραίες ιδέες στο Pinterest. Όποτε την αλλλη Κυριακή θα κάνουμε το παρτυ μας!

@Gogo1994 κι εμείς τρέλα ονομαστέ για baby shark. Με το που το ακούει ξεκινάει τα γέλια και τα χορευτικά καθισματακια πάνω κάτω. Οσον αφορά το εμβόλιο σε δυο βδομαδες που θα πάμε παιδίατρο θα το συζητήσουμε. Βέβαια διαβάζοντας διαφορα όντως αγχωνεσαι. Η φήμη ότι προκαλεί αυτισμό έχει καταρριφθεί. Τα υπόλοιπα όμως δεν ξέρω. Θέλει σκέψη πάντως…

Κ εμείς τρελενομαστε μόνο π τώρα λίγο με αγριοκοιτάει στην αρχή γτ όταν είχαμε αρωσστησει το έβαζα για να καθεται καλά στο καθαρισμό της μυτη χαχα. .. Εγώ τα γενέθλια θα τα κανω το Σαββατοκυριακο μετά.. Κ επέλεξα το ουράνιο τόξο κ θα βάλω και τη Σόφη τη καμηλοπάρδαλη στην τουρτα!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου...βαφτιστηκαμε κ εμεις την Κυριακη κ ολα ηταν τελεια...αν εξαιρεσουμε οτι μας φεραν λαθος μπομπονιερες κ μαρτυρικα..ο μπεμπουκος δεν εκλαψε καθολου..γελουσε συνεχεια κ στην εκκλησια κ στο τραπεζι με ολους παρολο που ηταν αυπνος...βεβαια μου φαινεται ακομα μικρουλης για να τον φωναζω Γρηγορη αλλα θα συνηθησω που θα παει...

Γενικα ημαστε καλα,οποτε θελει τρωει οποτε θελει οχι..ο υπνος του ακομα ειναι ανησυχος το βραδυ.σκασανε κ τα 2 πανω δοντακια μας..σηκωνεται ορθιος συνεχεια κ κανει βηματακια οταν τον κραταμε η γυρω γυρω στο παρκο του..

Σημερα ειχαμε κ παιδιατρο..πηγαμε 76 εκατοστα αλλα αυτον τον μηνα πηρε μονο 80 γραμμαρια..στις 11 του μηνος εχουμε παλι τεστ για τις αλλεργιες του...

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Depykal είπε:

Γεια σας κοριτσια μου...βαφτιστηκαμε κ εμεις την Κυριακη κ ολα ηταν τελεια...αν εξαιρεσουμε οτι μας φεραν λαθος μπομπονιερες κ μαρτυρικα..ο μπεμπουκος δεν εκλαψε καθολου..γελουσε συνεχεια κ στην εκκλησια κ στο τραπεζι με ολους παρολο που ηταν αυπνος...βεβαια μου φαινεται ακομα μικρουλης για να τον φωναζω Γρηγορη αλλα θα συνηθησω που θα παει...

Γενικα ημαστε καλα,οποτε θελει τρωει οποτε θελει οχι..ο υπνος του ακομα ειναι ανησυχος το βραδυ.σκασανε κ τα 2 πανω δοντακια μας..σηκωνεται ορθιος συνεχεια κ κανει βηματακια οταν τον κραταμε η γυρω γυρω στο παρκο του..

Σημερα ειχαμε κ παιδιατρο..πηγαμε 76 εκατοστα αλλα αυτον τον μηνα πηρε μονο 80 γραμμαρια..στις 11 του μηνος εχουμε παλι τεστ για τις αλλεργιες του...

Να σας ζήσει κ μ το ονομααα δεν θυμάμαι αν είδα κάτι κ σ έστειλα χαχα.. Μια χαρά είστε κ εμείς τώρα π είχαμε γιατρό πηρε 100 γρ κ 1 ποντο υψος!! Κορίτσια περσι τέτοιο καιρό ήμασταν στην τελική ευθεία απίστευτο μ φαίνεται.. Ποτε περασε ενας χρόνος

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Σε φάση προετοιμασίας για τα γενέθλια αν και το σχέδιο για να γίνουν στο τέννις κλαμπ που σας ειπε ναυάγησε. Οι βροχές δε νομίζω να επιτρέψουν παρτυ σε εξωτερικό χώρο. Βέβαια επειδή παρήγγειλα τουρτα, μπισκοτάκια και τα σχετικά δεν μπορώ να τα ακυρώσω. Όποτε θα τα κάνουμε σπίτι με πολύ λίγα άτομα. Ελπίζω του χρόνου να έχουμε καλύτερη τύχη. Σε κάθε περίπτωση θα σας πω πως ήταν..

Επίσης όλη μερά κυνηγάω τον Πέτρο που από τότε που ξεκίνησε να περπατάει δεν κάθεται δευτερόλεπτο. Κι από τούμπες άλλο τίποτα…. Σε δυο βδομαδες έχουμε κι εμείς παιδίατρο να δούμε ποσό μεγαλώσαμε απ τον Αύγουστο.

@Despoina Mar όντως απίστευτο. Ποτέ πέρασε ένας χρόνος σαν ψέμα μου φαίνεται! Τέτοιες μέρες πέρσι ετοιμάζαμε το σπίτι τρέχαμε για τα τελευταία ψώνια και ανυπομονούσαμε. Φέτος τον κοιτάω και δεν το πιστευω. Μου φαίνεται πως έχει γίνει παιδάκι πλέον και ήδη μου λείπει να τον έχω μικρούλη στην αγκαλιά μου…

@Depykal να σου ζήσει το αγόρι σου! Κσλοφωτισμενος να είναι! Χαίρομαι πολύ που περάσατε όμορφα και το χαρήκατε κι εσεις και ο μικρουλησ. Και με το όνομα θέλει λίγο καιρό να προσαρμοστείς και να τον φωνάζεις με το βαφτιστικό του. Εμένα ένα μήνα μου πήρε σίγουρα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Σε φάση προετοιμασίας για τα γενέθλια αν και το σχέδιο για να γίνουν στο τέννις κλαμπ που σας ειπε ναυάγησε. Οι βροχές δε νομίζω να επιτρέψουν παρτυ σε εξωτερικό χώρο. Βέβαια επειδή παρήγγειλα τουρτα, μπισκοτάκια και τα σχετικά δεν μπορώ να τα ακυρώσω. Όποτε θα τα κάνουμε σπίτι με πολύ λίγα άτομα. Ελπίζω του χρόνου να έχουμε καλύτερη τύχη. Σε κάθε περίπτωση θα σας πω πως ήταν..

Επίσης όλη μερά κυνηγάω τον Πέτρο που από τότε που ξεκίνησε να περπατάει δεν κάθεται δευτερόλεπτο. Κι από τούμπες άλλο τίποτα…. Σε δυο βδομαδες έχουμε κι εμείς παιδίατρο να δούμε ποσό μεγαλώσαμε απ τον Αύγουστο.

@Despoina Mar όντως απίστευτο. Ποτέ πέρασε ένας χρόνος σαν ψέμα μου φαίνεται! Τέτοιες μέρες πέρσι ετοιμάζαμε το σπίτι τρέχαμε για τα τελευταία ψώνια και ανυπομονούσαμε. Φέτος τον κοιτάω και δεν το πιστευω. Μου φαίνεται πως έχει γίνει παιδάκι πλέον και ήδη μου λείπει να τον έχω μικρούλη στην αγκαλιά μου…

@Depykal να σου ζήσει το αγόρι σου! Κσλοφωτισμενος να είναι! Χαίρομαι πολύ που περάσατε όμορφα και το χαρήκατε κι εσεις και ο μικρουλησ. Και με το όνομα θέλει λίγο καιρό να προσαρμοστείς και να τον φωνάζεις με το βαφτιστικό του. Εμένα ένα μήνα μου πήρε σίγουρα!

Καλημερα κοριτσιααα με κρυο κ βροχή από Καβάλα!! Κ εγώ στο σπίτι θα κάνω εγώ έχω χώρο αλλά μόνο η οικογένεια μ είμαστε 15 άτομα.. Έχω αλλά 3 αδέρφια, κ 3 ανηψιες χαμός.. Με προβληματίζει π δεν θα μπορώ να καλέσω και 4 παιδακια εκτός την ίδια μέρα αλλά τι να κάνουμε αυτός ο ιός μας έχει αλλάξει τ παντα... Κορίτσια ποσες δουλευετε?? Είναι να αρχίσω κ εγώ τώρα κ το σκέφτομαι γτ μικρή και την προσαρμογη της. .. Επίσης ποτε έχουν γεννεθλια τα μωράκια σας εχω χάσει τις ημερομηνίες εντελώς  από το πινακακι

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!Τί κανετε;  Τα μωρακια μας που σε λιγο χρονιζουν; Απιστευτο ετσι;;

Διαβαζω πολυ ομορφα νεακια για πρωτα βηματα, παρτυ, χορους!! Να ειστε ολες καλα κοριτσια μου και να τα χαιρεστε τα παιδακια σας! Ενας χρονος περασε σαν ψεμα ειναι! Πλεον ειναι σχεδον παιδακια οχι μωρακια! Νοσταλγια με πιανει να σας πω την αληθεια...Περασε τοοοσο γρηγορα ο καιρος!

Εμεις ξεκινησαμε παιδικο σταθμο κοριτσια μου! Προσαρμστηκε γρηγορα  Ραφαηλακος και του αρεσει (απ'οσο μπορουμε να καταλαβουμε βεβαια) αλλα η μαμα οχι ακομη αχαχαχα! Εχω τυψεις που δεν ειναι σπιτι, μου λειπει κιολας, ανησυχω μηπως νιωσει οτι τον εχουμε παρατησει εκει...Βλακειες το ξερω αλλα ενταξει τοσο καιρο δεν τον ειχα αφησει ποτε τοσο πολυ καπου...Βεβαια ξεκιναω δουλεια σε λιγ οποτε φανταζομαι δε θα το σκεφτομαι τοσο! Εχει γινει ολοκληρο παιδακι, αληθεια δεν το πιστευω οτι περισυ ακριβως τετοια εποχη ηταν μεσα στην κοιλια μου και τωρα ειναι κοτζαμ παλικαρακι!

Εδω τα γενεθλια θα τα κανουμε 31/10 (μια μερα μετα) για να ειναι και η μαμα μου! Θεμα χαλογουιν λεγαμε μιας και ειναι ανημερα, αλλα πολυ φαντασμα και νυχτεριδα ειδα και ειπα μηπως το αλλαζαμε αλλα μαλλον θα μεινει και θα κοιταξω να ειναι λιγο πιο χαριτωμενα τα σχεδια! Θα γινει σε ενα παρκο σαν πικνικ  και ελπιζω να μη βρεξει!

 

 

19 hours ago, Depykal said:

Γεια σας κοριτσια μου...βαφτιστηκαμε κ εμεις την Κυριακη κ ολα ηταν τελεια...αν εξαιρεσουμε οτι μας φεραν λαθος μπομπονιερες κ μαρτυρικα..ο μπεμπουκος δεν εκλαψε καθολου..γελουσε συνεχεια κ στην εκκλησια κ στο τραπεζι με ολους παρολο που ηταν αυπνος...βεβαια μου φαινεται ακομα μικρουλης για να τον φωναζω Γρηγορη αλλα θα συνηθησω που θα παει...

Γενικα ημαστε καλα,οποτε θελει τρωει οποτε θελει οχι..ο υπνος του ακομα ειναι ανησυχος το βραδυ.σκασανε κ τα 2 πανω δοντακια μας..σηκωνεται ορθιος συνεχεια κ κανει βηματακια οταν τον κραταμε η γυρω γυρω στο παρκο του..

Σημερα ειχαμε κ παιδιατρο..πηγαμε 76 εκατοστα αλλα αυτον τον μηνα πηρε μονο 80 γραμμαρια..στις 11 του μηνος εχουμε παλι τεστ για τις αλλεργιες του...

Να σου ζησει το αγορακι σου!!! Μα τι ομορφο ονομα ειναι αυτο!!!!! Ποσο σημαντικο που ηταν ηρεμος! Θα συνηθισεις το ονοματακι του σιγα σιγα!!! Καλοφωτιστος και γερος κοριτσι μου!

12 hours ago, Eirini1988 said:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Σε φάση προετοιμασίας για τα γενέθλια αν και το σχέδιο για να γίνουν στο τέννις κλαμπ που σας ειπε ναυάγησε. Οι βροχές δε νομίζω να επιτρέψουν παρτυ σε εξωτερικό χώρο. Βέβαια επειδή παρήγγειλα τουρτα, μπισκοτάκια και τα σχετικά δεν μπορώ να τα ακυρώσω. Όποτε θα τα κάνουμε σπίτι με πολύ λίγα άτομα. Ελπίζω του χρόνου να έχουμε καλύτερη τύχη. Σε κάθε περίπτωση θα σας πω πως ήταν..

Επίσης όλη μερά κυνηγάω τον Πέτρο που από τότε που ξεκίνησε να περπατάει δεν κάθεται δευτερόλεπτο. Κι από τούμπες άλλο τίποτα…. Σε δυο βδομαδες έχουμε κι εμείς παιδίατρο να δούμε ποσό μεγαλώσαμε απ τον Αύγουστο.

@Despoina Mar όντως απίστευτο. Ποτέ πέρασε ένας χρόνος σαν ψέμα μου φαίνεται! Τέτοιες μέρες πέρσι ετοιμάζαμε το σπίτι τρέχαμε για τα τελευταία ψώνια και ανυπομονούσαμε. Φέτος τον κοιτάω και δεν το πιστευω. Μου φαίνεται πως έχει γίνει παιδάκι πλέον και ήδη μου λείπει να τον έχω μικρούλη στην αγκαλιά μου…

@Depykal να σου ζήσει το αγόρι σου! Κσλοφωτισμενος να είναι! Χαίρομαι πολύ που περάσατε όμορφα και το χαρήκατε κι εσεις και ο μικρουλησ. Και με το όνομα θέλει λίγο καιρό να προσαρμοστείς και να τον φωνάζεις με το βαφτιστικό του. Εμένα ένα μήνα μου πήρε σίγουρα!

Δεν πειραζει κοριτσι μου για το τενις κλαμπ, να σου πω και σπιτι τελεια ειναι! Η οικογενεια να ειναι εκει αυτο μετραει! Εξαλλου για εμας ειναι το παρτυ οχι για τα μωρα που δεν καταλαβαινουν! Οσο πιο απλα τοσο καλυτερα κιολας! Να ειμαστε κι εμεις ξεκουραστες και να το απολαυσουμε! Ο αντρας μου λεει εμεις γιορταζουμε εκεινη τη μερα που καναμε ολη τη δουλεια χιχιχιχι!

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Καιρό έχουμε να τα πούμε η αλήθεια είναι. Καλή φώτιση στα μωράκια που βαφτίστηκαν! Και καλά γενέθλια να έχουμε,κοντεύουν!!:x

Εμείς είμαστε καλά,πολεμάμε με τα δύο ζιζάνια μας.ο Βασιλάκος πολύ ζωηρός,ζωή να έχει,τρέχει,σκαρφαλώνει όλη την ημέρα,κάνει προτασουλες,μας κρατάει μουτρα,έχουμε από όλα.η Υακίνθη μας ξεκίνησε να περπατάει κ αυτή κ κώλο δεν βάζει,χαχα.λεει και μερικές λεξουλες,τρώει και κοιμάται καλά.(δεν ήταν έτσι πάντα,περασαμε κι εμείς τα ζόρια μας) από δόντια το πάμε αργά,βγήκαν τέσσερα κ παλεύουμε τις τελευταίες μέρες για το πέμπτο.

Μεταξύ τους τα πάνε σε γενικές γραμμές καλά.εχουμε και τα μαλλιοτραβηγματα μας βεβαίως βεβαίως αλλά φαίνεται ότι αγαπιούνται.κοιταζονται μέσα στα ματια κυριολεκτικά.

Από πάρτυ κι εμείς λίγα πράγματα.θα κάνουμε στο μπαλκόνι της αδελφής μου που είναι μεγάλο,γονείς,αδέλφια,παππούδες και τέλος. 

Εύχομαι όλες να είστε καλά και ευτυχισμένες. Σαν πέρσι σιγά σιγά περιμέναμε με γεμάτες φουσκωμένες κοιλιτσες τα θαύματα μας και τώρα τα έχουμε εδώ μαζί μας. Ζούμε μαγικές στιγμές. Ευλογημένες.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά πόσο χάρηκα που είδα κίνηση στην ομαδουλα μας.

Με έχει πιάσει απίστευτη νοσταλγία κ εμένα από τους που μπήκε ο μήνας.Ολο το τοκετό θυμάμαι κ μου φαίνεται σαν να ήταν χθες...τελικά μάλλον δε ξεχνάς ποτέ αυτά τα συναισθήματα.Ποση αγωνία πόση περιέργεια πόσο άγχος κ τώρα σχεδιάζουμε τα πρώτα γενέθλια που θυμάμαι ότι πέρυσι λέγαμε για τούρτες κ γελούσαμε ότι κοιτάμε πολύ μακρυά.

Εμείς τέλικα θα τα κάνουμε στης πεθεράς μου που έχει χώρο είτε μέσα είτε έξω που να μη μας τα χαλάσει ο καιρός κ για να στολίσω κ όπως θέλω γύρω στα 30 άτομα θα είμαστε κ θα τα κάνουμε κ εμείς @Υβόννη μου 31 Κυριακή δύο μέρες μετά κ θα σβήσουμε κ στις 29 μεταξύ μας μια τούρτα.Καλα εκείνη τη μέρα αν κ δουλεύω πιστεύω θα είμαι αλλού όλη την ώρα κ συνέχεια θα λέω αχ τώρα εμπαίνα στο χειρουργείο αχ σαν τώρα τον γέννησα αχ σαν τώρα τον πήρα αγκαλιά.Νομιζω θέλω ήδη δεύτερο αλλά προχθές έλεγα θέλω λίγο τον τρίτο μήνα που μαθαίνεις το φύλλο κ μετά κατευθείαν ένατο χαχα

Κατά τα άλλα εμείς πλέον σηκωνόμαστε μόνοι με ευκολία άμα κρατιέται κάνει κανένα βήμα κ άμα τον κρατάμε εμείς ...που θα πάει θα το βρει κ μόνος του 

Να ζήσουν τα νεοφώτιστα να έχουμε μια υπέροχη ζωή! 

  • Μου αρέσει 7

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά πόσο χάρηκα που είδα κίνηση στην ομαδουλα μας.

Με έχει πιάσει απίστευτη νοσταλγία κ εμένα από τους που μπήκε ο μήνας.Ολο το τοκετό θυμάμαι κ μου φαίνεται σαν να ήταν χθες...τελικά μάλλον δε ξεχνάς ποτέ αυτά τα συναισθήματα.Ποση αγωνία πόση περιέργεια πόσο άγχος κ τώρα σχεδιάζουμε τα πρώτα γενέθλια που θυμάμαι ότι πέρυσι λέγαμε για τούρτες κ γελούσαμε ότι κοιτάμε πολύ μακρυά.

Εμείς τέλικα θα τα κάνουμε στης πεθεράς μου που έχει χώρο είτε μέσα είτε έξω που να μη μας τα χαλάσει ο καιρός κ για να στολίσω κ όπως θέλω γύρω στα 30 άτομα θα είμαστε κ θα τα κάνουμε κ εμείς @Υβόννη μου 31 Κυριακή δύο μέρες μετά κ θα σβήσουμε κ στις 29 μεταξύ μας μια τούρτα.Καλα εκείνη τη μέρα αν κ δουλεύω πιστεύω θα είμαι αλλού όλη την ώρα κ συνέχεια θα λέω αχ τώρα εμπαίνα στο χειρουργείο αχ σαν τώρα τον γέννησα αχ σαν τώρα τον πήρα αγκαλιά.Νομιζω θέλω ήδη δεύτερο αλλά προχθές έλεγα θέλω λίγο τον τρίτο μήνα που μαθαίνεις το φύλλο κ μετά κατευθείαν ένατο χαχα

Κατά τα άλλα εμείς πλέον σηκωνόμαστε μόνοι με ευκολία άμα κρατιέται κάνει κανένα βήμα κ άμα τον κρατάμε εμείς ...που θα πάει θα το βρει κ μόνος του 

Να ζήσουν τα νεοφώτιστα να έχουμε μια υπέροχη ζωή! 

Καλημερα!!ακριβως ετσι κ εγω,σκεφτομαι συνεχεια εκεινη την μερα,κοιταμε φωτογραφιες ποσο μικρουλης ηταν!!απιστευτα συναισθηματα που δεν ξεχνιουνται.Την τουρτα του την εχω βρει αρκετους μηνες πριν χαχα!!λογικα ανημερα θα τα κανουμε αν κ πεφτει καθημερινη. Εμας στεκεται αρκετη ωρα κ παιζει στο τραπεζακι αλλα ακομα δεν σηκωνεται μονος του,σιγα σιγα θα τα καταφερει.

  • Μου αρέσει 4

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2021 at 6:39 ΜΜ, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά πόσο χάρηκα που είδα κίνηση στην ομαδουλα μας.

Με έχει πιάσει απίστευτη νοσταλγία κ εμένα από τους που μπήκε ο μήνας.Ολο το τοκετό θυμάμαι κ μου φαίνεται σαν να ήταν χθες...τελικά μάλλον δε ξεχνάς ποτέ αυτά τα συναισθήματα.Ποση αγωνία πόση περιέργεια πόσο άγχος κ τώρα σχεδιάζουμε τα πρώτα γενέθλια που θυμάμαι ότι πέρυσι λέγαμε για τούρτες κ γελούσαμε ότι κοιτάμε πολύ μακρυά.

Εμείς τέλικα θα τα κάνουμε στης πεθεράς μου που έχει χώρο είτε μέσα είτε έξω που να μη μας τα χαλάσει ο καιρός κ για να στολίσω κ όπως θέλω γύρω στα 30 άτομα θα είμαστε κ θα τα κάνουμε κ εμείς @Υβόννη μου 31 Κυριακή δύο μέρες μετά κ θα σβήσουμε κ στις 29 μεταξύ μας μια τούρτα.Καλα εκείνη τη μέρα αν κ δουλεύω πιστεύω θα είμαι αλλού όλη την ώρα κ συνέχεια θα λέω αχ τώρα εμπαίνα στο χειρουργείο αχ σαν τώρα τον γέννησα αχ σαν τώρα τον πήρα αγκαλιά.Νομιζω θέλω ήδη δεύτερο αλλά προχθές έλεγα θέλω λίγο τον τρίτο μήνα που μαθαίνεις το φύλλο κ μετά κατευθείαν ένατο χαχα

Κατά τα άλλα εμείς πλέον σηκωνόμαστε μόνοι με ευκολία άμα κρατιέται κάνει κανένα βήμα κ άμα τον κρατάμε εμείς ...που θα πάει θα το βρει κ μόνος του 

Να ζήσουν τα νεοφώτιστα να έχουμε μια υπέροχη ζωή! 

Χαχα συμπεθέρα δέχομαι πιεσεις κ εγώ για δευτερο..η αλήθεια είναι ότι κ εγώ τ σκέφτομαι αλλά πιο πολυ έχω περιέργεια γιατί το σκέφτομαι τόσο νωρίς? Ίσως επειδή η μικρή ειναι ησυχη γενικά? Επίσης βλέπει παιδάκια κ τρελαινεται.. Κ μένα μ φαίνεται σαν χθες  η γεννά απίστευτο

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Πολυ νοσταλγία αυτές οι μέρες. Τέτοιες μέρες τον περίμενα από μέρα σε μέρα και τώρα τρέχει σε όλο το σπίτι… Ποσό μικρούλης ήταν και τώρα γελάει, παίζει, θυμώνει όταν θέλει κάτι και δεν του το δίνουμε. Είναι ολόκληρο παιδάκι και πλέον δείχνει και την προσωπικότητα του. Τέτοιες μέρες δεν ήταν περίπου που είχαν αρχίσει τα γεννητούρια στην ομάδα μας;;

Εμεις κάναμε ένα μικρό παρτυ την Κυριακή και όλα ήταν πολύ όμορφα. Στολίσαμε το σπίτι, το γεμίσαμε μπαλόνια για να το γιορτάσουμε. Η τουρτα ήταν πανέμορφη και πολύ νοστιμη. Θα ανεβάσω και στορι σχετικά αλλά λέω μα το κάνω ανήμερα των γενεθλίων του. Εκείνη τη μέρα θα την περάσουμε οικογενειακά οι τρεις μας.

Τωρα οσον αφορά για δεύτερο παιδάκι νομίζω πως ακόμα θέλω να περιμένω. Θέλω να χαρώ τον μικρό μου πρώτα και μετά να μπω στη διαδικασία και πάλι. Ιδανικά να γίνει δυο τριών ετών και να ξεκινήσω προσπάθεια. Εξάλλου μικρή είμαι ακόμα :P. Και φυσικά συμφωνώ απόλυτα με την @Gogo1994 ιδανικά θα ήθελα να μεταπηδησω απ τον τρίτο στον ένατο μήνα.
 

  • Μου αρέσει 6

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμάς! Διαβάζω συχνά τα νέα σας αλλά πού χρόνος να συμμετάσχω?!!

Εγώ επέστρεψα στη δουλειά από το Σεπτέμβριο κι ο μικρός πήγε παιδικό σταθμό. Εννοείται ότι αρρώστησε κι ήταν η πρώτη μας φορά. Δυσκολευτηκαμε πάρα πολύ καθώς δεν έχουμε καθόλου βοήθεια και τρέμω τη στιγμή που θα αρρωστήσει πάλι. Οπότε για δεύτερο ούτε συζήτηση! 

Σκέφτομαι πολύ τι θα κάνουμε στα γενέθλια του, έχουμε ακόμα μέρες εμείς, αλλά πραγματικά δεν ξέρω σε αυτή την ηλικία πώς να το οργανώσω. Ακόμη δεν έχω γνωρίσει καμία μαμά από το σχολείο καθώς λόγω covid δεν συναντιομαστε ούτε στην παραλαβή. Οι φίλοι μου είναι "ρεμαλια" και παιδιά δεν έχουν οπότε το βλέπω για πάρτυ ενηλίκων κυρίως. 

Επίσης, μάλλον είμαι πολύ περίεργη γιατί δεν νοσταλγώ καθόλου τις μέρες που περιμέναμε να έρθει. Πιο πολύ μου αρέσει τώρα που υπάρχει μια αλληλεπίδραση και πεθαίνω όταν "συνομιλούμε". Το δύσκολο είναι το κυνηγητό στο σπίτι γιατί προσπαθεί να περπατήσει και τα τραβάει οοοοολα! Έχει φάει άπειρες τούμπες και μπουσουλαει παντού! Αλλά παντού όμως....

Παρόλα αυτά έχει πλάκα αυτή η φάση. Βλέπεις το χαρακτήρα του πια κι είναι πολύ δραστήριος και περίεργος. Ηρεμεί μόνο αν ανοίξουμε τα βιβλία μας και κάθεται αρκετή ώρα με αυτά. 

Χαίρομαι που σας ακούω έτοιμες για νέες περιπέτειες , μακάρι να είχα την τόλμη σας! Σας φιλώ πολύ κι ελπίζω να μαθαίνω νέα σας για πολύ καιρό ακόμη. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου. Εγω ολη τη μερα σκεφτομαι ενα δευτερο παιδακι γιατι μου λειπει που ηταν μικρουλης αλλα καθε βραδυ το μετανιωνω. Θελω βεβαια κ εγω να τον χαρω οσο γινεται. Κ εμεις στεκομαστε πολυ καλα κ κανουμε βηματακια οταν κρατιεται η τον κραταμε. Πλεον στο παρκο δεν καθεται κ θελει συνεχεια να μπουσουλαει. Δεν καθεται κυριολεκτικα πουθενα. 
Επισης καναμε παλι τεστ για τις αλλεργιες. Στο αυγο κ στο σιταρι παραμενουν αλλα στο γαλα δειχνει να εφυγε. Θα ξεκινησουμε με τυρακι μετα γιαουρτι κ μετα θα αλλαξουμε γαλα να δουμε πως θα παει. Φοβαμαι λιγο βεβαια γι αυτη τη μεταβαση κ πως θα δεχτει καινουριο γαλα κ μην μου παθει τιποτα. Υπαρχει κ μια περιπτωση να εχει αλλεργια στα σκυλια κ εχουμε στεναχωρηθει παρα πολυ. Παρολα αυτα εχουμε αντισταμινικο κ αν τελικα εχει απλα δεν θα ερχεται σε επαφη με το σκυλακι μας. Του καναμε 2 τεστ κ το ενα βγηκε θετικο κ το αλλο αρνητικο. Τωρα θα δειξει γιατι ειναι μικρουλης ακομα κ γενικα το δερμα του ειναι πολυ ευαισθητο κ ισως γι αυτο να βγηκε θετικο. 

  • Μου αρέσει 4

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...