Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Κόστος σε φυσικό κύκλο.


Recommended Posts

Καλησπέρα.   Εαν Γνωρίζετε θα ήθελα να μάθω περίπου τι κοστος υπαρχει εαν σε παρακολουθει ο γυναικολόγος το ωαριο μεχρι και την ωοληψια. Απαιτούνται και καποια φαρμακα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, CATHRINE είπε:

Καλησπέρα.   Εαν Γνωρίζετε θα ήθελα να μάθω περίπου τι κοστος υπαρχει εαν σε παρακολουθει ο γυναικολόγος το ωαριο μεχρι και την ωοληψια. Απαιτούνται και καποια φαρμακα? 

Έκανα φυσικό τροποιημενο με λίγες μονάδες .Είχα ένα κατάψυξη για να βάλω δύο.Εθχα πάρει τρία ωάρια ένα έγινε βλαστοκυστη και μπήκε με αυτή που είχα..η όλη διαδικασία χωρίς μικρογονιμοποιηση και κατάψυξη μου είχε βγει 2000 .Δεν ξέρω εάν κανείς πολλούς φυσικούς εάν έχεις έκπτωση @Καντι τα φώτα σου

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, CATHRINE said:

Καλησπέρα.   Εαν Γνωρίζετε θα ήθελα να μάθω περίπου τι κοστος υπαρχει εαν σε παρακολουθει ο γυναικολόγος το ωαριο μεχρι και την ωοληψια. Απαιτούνται και καποια φαρμακα? 

Καλησπέρα, μου έχουν πει κόστος 2700 που συμπεριλαμβάνει 4 ωοληψίες και 1 εμβρυομεταφορά. Αν χρειαστεί πάνω από 4 κύκλους κάθε επιπλέον ωοληψία 400 ευρώ και είναι λιγότερα αν δε βρεθεί ωάριο στην ωοληψία η δεν είναι καλό για να γίνει καν προσπάθεια γονιμοποίησης, 150 σε εκείνη τη περίπτωση...

Ανάλογα για ποιο λόγο προχωράς σε εξωσωματική και με τις οδηγίες του γιατρού μπορεί να πάρεις κάποια φάρμακα. Το πρώτο μήνα πήρα menopur, serpafar και orgalutran μηπως και παιρναμε παραπάνω ωάρια αλλά πάλι ένα είχα, το δεύτερο μόνο serpafar και λίγη orgalutran...

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, CATHRINE είπε:

Καλησπέρα.   Εαν Γνωρίζετε θα ήθελα να μάθω περίπου τι κοστος υπαρχει εαν σε παρακολουθει ο γυναικολόγος το ωαριο μεχρι και την ωοληψια. Απαιτούνται και καποια φαρμακα? 

Έτσι οπως θέτεις την ερώτηση δεν κατάλαβα άλλος γιατρος θα παρακολουθεί πως μεγαλώνει το ωάριο και άλλος θα στο πάρει; 

Μπορεις να κανεις εντελώς φυσικό κύκλο ή με serpafar ή φυσικό τροποποιημένο με κάποιο αλλοφαρμαμακο ενέσιμο σε πολλή μικρότερη ποσοτητα για πέντε μερες.

 Τωρα καθε κλινικη εχει τις δικές της τιμές. Στην κλινικη που βρίσκομαι κανεις 4 ωοληψιες και μια ετ που στοιχίζει οσο η κανονική εξωσωματική. Αν χρειαστείς παραπανω απο 4 ωοληψιες για να μαζέψεις έμβρυα δίνεις 300 ε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια .. Καντι εννοω ο ιδιος γιατρος να παρακοκουθει το ωαριο και να κάνει και την εμβρυομεταφορα εαν προκύπτει . Ολα αυτός ..Δεν ξερω τι να κανω ..φυσικα τωρα δεν προχωρούν σε νεες περιπτωσεις. Βλεπω να αργει η καραντινα κανα 2-3 μηνες ...πολύ. χασιμο χρόνου και δεν με παιρνει ο χρονος. Σας Ευχαριστώ και παλι 

3 ώρες πρίν, island1 είπε:

Έκανα φυσικό τροποιημενο με λίγες μονάδες .Είχα ένα κατάψυξη για να βάλω δύο.Εθχα πάρει τρία ωάρια ένα έγινε βλαστοκυστη και μπήκε με αυτή που είχα..η όλη διαδικασία χωρίς μικρογονιμοποιηση και κατάψυξη μου είχε βγει 2000 .Δεν ξέρω εάν κανείς πολλούς φυσικούς εάν έχεις έκπτωση @Καντι τα φώτα σου

Αν καταλαβα για μια φορα φυσικο τροποποιημενο μεχρι την ωοληψια 2000? Αρκετα πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, CATHRINE είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια .. Καντι εννοω ο ιδιος γιατρος να παρακοκουθει το ωαριο και να κάνει και την εμβρυομεταφορα εαν προκύπτει . Ολα αυτός ..Δεν ξερω τι να κανω ..φυσικα τωρα δεν προχωρούν σε νεες περιπτωσεις. Βλεπω να αργει η καραντινα κανα 2-3 μηνες ...πολύ. χασιμο χρόνου και δεν με παιρνει ο χρονος. Σας Ευχαριστώ και παλι 

Αν καταλαβα για μια φορα φυσικο τροποποιημενο μεχρι την ωοληψια 2000? Αρκετα πολυ.

Συνολικά 2000 με εμβριομεταφορα .Η ωοληψια είχε μέθη κ μείναν ως βλαστοκυστες συν η απόψυξη..ναι ήταν πολλά δεν ξέρω όμως τι γίνεται πχ στο ένα χωρίς μεθηβκ αν είναι συνεχόμενοι κυκλοι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...