Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

Λάθος αποτέλεσμα χοριακής;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις σας και με έχετε βοηθήσει να λύσω αρκετές απορίες...Το δικό μου θέμα έχει ως εξής: Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και 5 μήνες για μωράκι. Πριν από 3 μήνες είχα μία βιοχημική κύηση η οποία έληξε πολύ σύντομα από μόνη της σαν περίοδος. Η περίοδος μου είναι πάντα πολύ σταθερή 28-30 μέρες οπότε μετά την "αποβολή" μου ήρθε για δύο μήνες κανονικά με την ίδια ροή και χωρίς κάποια καθυστέρηση. Η τελευταία μου περίοδος λοιπόν μου ήρθε 20/02. Θεωρητικά η ωορρηξία μου θα γινότανε γύρω στις 05/03. Την ωορρηξία μου την νιώθω πάντα λόγω αυξημένων υγρών και πόνου. Ωστόσο αυτή την φορά δεν ένιωσα τίποτα. Με τον άνδρα μου είχαμε επαφές καθημερινά από την ημέρα που μου τελείωσε η περίοδος μέχρι και τις 15/03.  Ήδη από τις 10/03 είχα αρχίσει να έχω περίεργα συμπτώματα όπως κόπωση και πόνους περιόδου, καθόλου πρησμένο στήθος αλλά πολύ ευαίσθητες θηλές αλλά αυτό που με προβλημάτισε περισσότερο είναι ότι είχα αρκετά πριν από την αναμενόμενη περίοδο έντονους πόνους μία αριστερά και μία δεξιά που ερχόντουσαν και έφευγαν σε δευτερόλεπτα. Οι πόνοι αυτοί όπως και η ευαισθησία στις θηλές ήταν δύο συμπτώματα που είχα εμφανίσει μόνο όταν είχα την βιοχημική οπότε υποψιάστηκα εγκυμοσύνη. Στις 20/03  που θεωρητικά ήταν η μέρα της αναμενόμενης περιόδου έκανα ένα τεστ clear blue και βγήκε αρνητικό. Λόγω των περίεργων συμπτωμάτων όμως πήγα και για χοριακή η οποία βγήκε επίσης αρνητική 1,25. Σκέφτηκα λοιπόν ότι θα μου έρθει περίοδος και περίμενα. Έχουν περάσει 4 μέρες, οι περίεργοι πόνοι που δεν μοιάζουν με αυτούς που έχω στην περίοδο συνεχίζονται έντονα, η θερμοκρασία μου είναι ανεβασμένη εδώ και μέρες από 36.9 μέχρι 37.2 και από προχθές άρχισα να νιώθω έντονο πονοκέφαλο, ζαλάδες και αναγούλες. Ο άνδρας μου επιμένει να επαναλάβω την χοριακή σε περίπτωση που έγινε κάποιο λάθος ή σε περίπτωση που έγινε καθυστερημένα η σύλληψη. Σκέφτομαι να περιμένω μέχρι την Παρασκευή και αν δεν μου έρθει η περίοδος να την επαναλάβω. Πιστεύετε υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης; Είχε κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία με αρνητική χοριακή και εγκυμοσύνη; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορει να ειναι κ καθυστερημενη η συλληψη

.εγω με 5 μερεσ καθυστερηση πηγα για χοριακη κ ηταν μολισ 80 μοναδεσ..

Αν δεν μπορεισ να πεειμενεισ κανε ενα τεστ..ειναι αρκετα αξιοπιστα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!! Η αλήθεια είναι έχω αρκετό άγχος όσο περνάνε οι μέρες γιατί θέλουμε και οι δύο πολύ ένα μωράκι και φοβάμαι ότι ένα αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης αυτήν την στιγμή θα χειροτέρευε την κατάσταση σε συνδυασμό με την καθυστέρηση. Λέω καλύτερα να περιμένω έως την Παρασκευή και να ξαναπάω για μια χοριακή. Απ' ότι καταλαβαίνω όμως και από την δική σου περίπτωση υπάρχει τελικά η πιθανότητα καθυστερημένης σύλληψης...Για να δούμε!!! :grin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chriss_a είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!! Η αλήθεια είναι έχω αρκετό άγχος όσο περνάνε οι μέρες γιατί θέλουμε και οι δύο πολύ ένα μωράκι και φοβάμαι ότι ένα αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης αυτήν την στιγμή θα χειροτέρευε την κατάσταση σε συνδυασμό με την καθυστέρηση. Λέω καλύτερα να περιμένω έως την Παρασκευή και να ξαναπάω για μια χοριακή. Απ' ότι καταλαβαίνω όμως και από την δική σου περίπτωση υπάρχει τελικά η πιθανότητα καθυστερημένης σύλληψης...Για να δούμε!!! :grin:

Εγώ είχα πάρει το τεστ που δείχνει έως και 1 εβδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο κ το έκανα μόνο 2 μέρες πριν τη καθυστέρηση κ ήταν αρνητικό..2 μέρες μετά την ημέρα που περίμενα δλδ κάνω το ίδιο κ βγαίνει μια τοοοοοσο άχνη γραμμή που πίστευα ότι τη διακρίνω μόνο κ μόνο από την θέληση μου να υπάρχει.. 3 μέρες μετά πλέον με 3 ημέρες καθυστέρηση έκανα ξανά 3ο τεστ κ επιτέλους βγήκε θετικοτατο καθαρά!! Οπότε από την ιστορία Μ θέλω να σου πω πως τα τεστ οοοσο ευαίσθητα κ αν λένε ότι είναι κ μέχρι 1 εβδομάδα πριν κ βλακείες λόγω του ότι δεν ξέρουμε ακριβώς ημέρα σύλληψης(που είναι άσχετη από τη μέρα επαφής!) Ίσως βγουν λάθος αλλά δε σημαίνει ότι δεν είναι αξιόπιστα,απλά ακόμη δεν εχεις έντονη την ορμόνη που ανιχνεύουν..οπότε εφόσον έχει ακόμη καθυστέρηση εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις αύριο κιόλας ένα τεστ,έστω κ θωλα θα δείξει μετά από τόσες ημέρες..βέβαια αν έχεις τόση υπομονή περίμενε μέχρι Παρασκευή όπως λες για χοριακη..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chriss_a είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!! Η αλήθεια είναι έχω αρκετό άγχος όσο περνάνε οι μέρες γιατί θέλουμε και οι δύο πολύ ένα μωράκι και φοβάμαι ότι ένα αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης αυτήν την στιγμή θα χειροτέρευε την κατάσταση σε συνδυασμό με την καθυστέρηση. Λέω καλύτερα να περιμένω έως την Παρασκευή και να ξαναπάω για μια χοριακή. Απ' ότι καταλαβαίνω όμως και από την δική σου περίπτωση υπάρχει τελικά η πιθανότητα καθυστερημένης σύλληψης...Για να δούμε!!! :grin:

Πραγματικα στο ευχομαι..βλεπω ποσο πολυ το θεσ...κ μακαρι να ειναι...

Ανυπομονω κ εγω μαζι σου..στειλε μασ ευχαριστα νεα να χαρουμε κ εμεισ...

Ολεσ ετσι σαν εσενα το περιμεναμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ...Μου δίνετε κουράγιο...Και πάνω που έλεγα ότι δεν θα κάνω τεστ επέστρεψε ο άντρας μου από την δουλειά και μου έφερε "δώρο" όπως λέει 2 τεστ!! Αύριο το πρωί θα κάνω το ένα μιας και μου τα έφερε και θα σας ενημερώσω...Μου φαίνεται εκείνος αγχώνεται πιο πολύ από 'μένα...χαχαχ:-D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chriss_a είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ...Μου δίνετε κουράγιο...Και πάνω που έλεγα ότι δεν θα κάνω τεστ επέστρεψε ο άντρας μου από την δουλειά και μου έφερε "δώρο" όπως λέει 2 τεστ!! Αύριο το πρωί θα κάνω το ένα μιας και μου τα έφερε και θα σας ενημερώσω...Μου φαίνεται εκείνος αγχώνεται πιο πολύ από 'μένα...χαχαχ:-D 

Το θέλει μωρέ κ εκείνος.. κ στη τελική κ να μην είσαι έγκυος τώρα το καλό θα είναι ότι η όλη διαδικασία σας άναψε νομίζω τα γονεικα ένστικτα οπότε μετά θα μπορείτε να το βάλετε σε κανονικό πρόγραμμα ώστε να έρθει μπαμ μπαμ!! 

Πόσο χρονών είσαι ,αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Chriss_a είπε:

Ναι, έτσι είναι...Άλλωστε δεν μας πιεζει καθόλου ο χρόνος...Είμαι 24 και ο άνδρας μου 28!! 

Μια χαρά είστε!! Δε πειράζει όσο πιο μικροί νιώσετε έτοιμοι για γονείς και σας το επιτρέπουν κ οι συνθήκες ζωής σας (χρόνος-οικονομικα κτλ) τόσο το καλύτερο!! Πιστεύω είναι όμορφο να έχουμε μικρή διαφορά σχετικά με το παιδί μας ώστε να το καταλαβαίνουμε λίγο περισσότερο και σίγουρα να έχουμε περισσότερες αντοχές :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Και 'μείς έτσι το βλέπουμε!:) Λοιπόν, σήμερα το πρωι έκανα το predictor early και βγήκε αρνητικο. Πιστεύω όπως αναφέρθηκε και παραπανω οτι με 5 μέρες καθυστερηση και όλα αυτά τα συμπτώματα τόσο καιρό θα έδειχνε αν ήμουν. Λέω να το βγάλω από το μυαλό μου προς το παρόν, να χαλαρώσω και να περιμένω περίοδο...αν δεν μου έρθει τις επόμενες μέρες μπορεί να πάω και για μια τελευταία χοριακη να αποκλεισω τελείως κάθε ενδεχόμενο αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί...Σε κάθε περίπτωση μόλις ξεκαθαρίσει το τοπιο θα επισκεφτώ τον γυναικολόγο μου γιατί είχα πάντα τόσο σταθερό κύκλο που όλο αυτό με την καθυστέρηση και τους πονους δεν μου φαίνεται φυσιολογικο!! Θα μάθετε νέα μου σύντομα!!:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσι σε νιώθω απίστευτα..και εγώ στην ηλιακή σου είναι και εγώ παντρεμένη είμαι θέλω σαν παλαβή ενα μωράκι όπως και ο άντρας μου μετά απο ενα χρόνο προσπάθειας δεν έχουμε καταφέρει ακομα να γίνουμε γονείς σου εύχομαι να γίνεις μανούλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2020 at 10:56 ΠΜ, Chriss_a είπε:

Καλημέρα!! Και 'μείς έτσι το βλέπουμε!:) Λοιπόν, σήμερα το πρωι έκανα το predictor early και βγήκε αρνητικο. Πιστεύω όπως αναφέρθηκε και παραπανω οτι με 5 μέρες καθυστερηση και όλα αυτά τα συμπτώματα τόσο καιρό θα έδειχνε αν ήμουν. Λέω να το βγάλω από το μυαλό μου προς το παρόν, να χαλαρώσω και να περιμένω περίοδο...αν δεν μου έρθει τις επόμενες μέρες μπορεί να πάω και για μια τελευταία χοριακη να αποκλεισω τελείως κάθε ενδεχόμενο αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί...Σε κάθε περίπτωση μόλις ξεκαθαρίσει το τοπιο θα επισκεφτώ τον γυναικολόγο μου γιατί είχα πάντα τόσο σταθερό κύκλο που όλο αυτό με την καθυστέρηση και τους πονους δεν μου φαίνεται φυσιολογικο!! Θα μάθετε νέα μου σύντομα!!:D

Άντε κοπέλα μου σου εύχομαι ότι καλύτερο..κ αν δεν έρθει τώρα καιρός να το βάλετε μπρος πιο θερμά :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άντε κοπέλα μου σου εύχομαι ότι καλύτερο..κ αν δεν έρθει τώρα καιρός να το βάλετε μπρος πιο θερμά :D

Το έχουμε βάλει τοσο ζεστά για ενα μωράκι αλλα πλέον εχω παψει να το σκέφτομαι γιατί αμα το σκέφτομαι δεν με βοηθάει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολύ που ακούω ότι κι άλλα ζευγάρια θέλουν σε μικρή ηλικία να αποκτήσουν μωράκι...:wub: Συνήθως όταν το συζητάμε με δικούς μας φίλους τους φαίνεται περίεργο γιατί είναι σε τελείως άλλη φάση...Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις όμορφες ευχές και ανταποδίδω...Εύχομαι σύντομα να έρθει σε όλες μας!!!! :grin::grin: Όσον αφορά τα δικά μου νέα, χθες αδιαθέτησα τελικά και να σας πω την αλήθεια χάρηκα γιατί με ταλαιπώρησε πολύ όλη αυτή η κατάσταση και οι πόνοι και το πρήξιμο...Δεν απογοητευόμαστε...Θετική διάθεση και συνεχίζουμε...Σκέφτομαι να κλείσω και ένα ραντεβού στον γυναικολόγο να δούμε αν οφείλεται κάπου αυτή η καθυστέρηση...Σε καμιά κύστη ίσως..Αυτό το μήνα είναι και τα γενέθλια του άντρα μου...Μακάρι φέτος να του κάνω το πιο όμορφο δώρο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...