Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα.... Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!! Να σας ρωτησω που γεννησατε και τις εμπειρίες σας;;κοντοζυγώνει κ η δική μου ώρα κ είμαι ανάμεσα σε Αλεξάνδρας και Ρέα... Απλά φοβάμαι το Αλεξάνδρας με τον κόβιντ.... Πείτε μου που γεννησατε κ πως ήταν;;εγώ 2ο παιδι με καισαρική θα γεννησω


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nancy_ είπε:

Όχι συνεχόμενο με διαλείμματα γιατί παραπονιέται..! Η γιατρός μου είπε να τον αφήνω συνεχόμενα για μισή ώρα!! Αλλά με τίποτα δεν θα το αντέξει!! Ναι little Dutch είναι τέλεια και nattou!! 
ηταν κάθετη με το jumperoo γιατί είδα που το ρώτησες και το χαλβαδιαζα και εγώ να το πάρω!!  Taf toys δεν τα έχω δει θα τα τσεκάρω!
επισης μου είπε να πάρω και αυτά τα πανάκια που μπαίνουν μέσα τα δάχτυλα του γονιού και να του τρίβω τα ούλα για να ανακουφίζεται γιατί τα μασητικα δεν τα πιάνει ακόμα! 
και από μέρα σε μέρα θα αρχίσει να γυρίζει όποτε έξτρα προσοχή! 
εσας έχουν αρχίσει να γυρίζουν;; Εγω δεν τον βλέπω ακόμα έτοιμο! 

Τα πανακια απο φαρμακείο τα εχεις δει; Ειναι καποια εταιρία δεν τα ξερω. Το εγραψα και παραπανω εμενα ειχε στο ενα χέρι την Σόφη  και το αλλο στο στόμα.χαχαχα

εχει γυρίσει δυο φορές που ζορίστηκε στην άσκηση. Τυχαία νομιζω όχι οτι ανακάλυψε τον τροπο.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τα πανακια απο φαρμακείο τα εχεις δει; Ειναι καποια εταιρία δεν τα ξερω. Το εγραψα και παραπανω εμενα ειχε στο ενα χέρι την Σόφη  και το αλλο στο στόμα.χαχαχα

εχει γυρίσει δυο φορές που ζορίστηκε στην άσκηση. Τυχαία νομιζω όχι οτι ανακάλυψε τον τροπο.

Είδα ένα της μαμ και θα πάρω να δω αν θα τον βολέψει!! Πάντως με το ξυλάκι που τον έκανε η γιατρός του άρεσε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mairy2021 είπε:

Καλησπερα.... Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!! Να σας ρωτησω που γεννησατε και τις εμπειρίες σας;;κοντοζυγώνει κ η δική μου ώρα κ είμαι ανάμεσα σε Αλεξάνδρας και Ρέα... Απλά φοβάμαι το Αλεξάνδρας με τον κόβιντ.... Πείτε μου που γεννησατε κ πως ήταν;;εγώ 2ο παιδι με καισαρική θα γεννησω

Αν θέλεις πήγαινε στην σελίδα 95 που ειναι η λίστα σε ποιο μαιευτήριο γέννησε η καθεμία για να στείλεις μήνυμα στα κοριτσια που πηγαν στα συγκεκριμένα που ρωτάς. Με το καλο το μωράκι σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, mairy2021 είπε:

Καλησπερα.... Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!! Να σας ρωτησω που γεννησατε και τις εμπειρίες σας;;κοντοζυγώνει κ η δική μου ώρα κ είμαι ανάμεσα σε Αλεξάνδρας και Ρέα... Απλά φοβάμαι το Αλεξάνδρας με τον κόβιντ.... Πείτε μου που γεννησατε κ πως ήταν;;εγώ 2ο παιδι με καισαρική θα γεννησω

Ιασώ γέννησα είχαμε πάει με το τεστ μας έτοιμοι δεν είχαμε πρόβλημα, ήταν προγραμματισμένος φυσιολογικός τοκετός! Μια χαρά ήταν δεν έχω παράπονο!


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Κορίτσια εσείς που τα έχετε πρόσφατα: όταν ξεκινάς με θήλαστρο από το μαιευτήριο εδραιώνεται ή μειώνεται η παραγωγή;;;;

Γεια σου κοριτσάκι τι κάνετε με το ζουζούνι; Το στήθος για να εχει παραγωγή θελει διέγερση, ανα  τρίωρο μαξ επομενως αν δεν θηλαζεις ανα τρεις ωρες βάζεις αναγκαστικά θηλαστρο για να μην σου μειωθεί το γάλα. Απο την αλλη το μωρο σίγουρα τραβάει γάλα πιο δυνατά απο οποιοδήποτε θηλαστρο.

 Χρόνια πολλα σε όλη την ομαδούλα! Του χρόνου με τα παιδακια μας στις παρελάσεις!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2021 at 12:36 ΠΜ, mairy2021 είπε:

Καλησπερα.... Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!! Να σας ρωτησω που γεννησατε και τις εμπειρίες σας;;κοντοζυγώνει κ η δική μου ώρα κ είμαι ανάμεσα σε Αλεξάνδρας και Ρέα... Απλά φοβάμαι το Αλεξάνδρας με τον κόβιντ.... Πείτε μου που γεννησατε κ πως ήταν;;εγώ 2ο παιδι με καισαρική θα γεννησω

Γεια σου φίλη! Εγώ γέννησα πέρυσι δίδυμα στο Αλεξάνδρα Με καισαρική. Με έβαλαν σε μονοκλινινο στην πτέρυγα Λαμπράκη. Κανένα παράπονο όλα πολύ καλά. 

Φέτος γέννησα ένα ακόμα μωράκι στο Αλεξάνδρα πάλι με καισαρική. Φέτος με έβαλαν σε δίκλινο στην πτέρυγα Κονσόλα. Όλα πολύ καλά πάλι κανένα πρόβλημα. Τα μονκλινα τα κρατούν για περιστατικά κοβιντ και υπάρχει μόνο ένα μονοκλινο. 

Στην καισαρική επιτρέπεται να μένει ένα άτομο μαζί σου όλη μέρα και όταν φεύγει ο ένας μπορεί να έρχεται κάποιος άλλος. Το βράδυ επιτρέπεται μόνο γυναίκα. Οι κοπέλες που γέννησαν φυσιολογικά μπορούσαν να έχουν ένα άτομο στο δωμάτιο όχι όμως το βράδυ. 

Σε σχέση με την προ κοβιντ εποχή ήταν πολύ καλύτερα είχε ελάχιστο κόσμο. Ότι άλλο θες μπορώ να σου πω...

Με το καλό το μωρό σου!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Γεια σου κοριτσάκι τι κάνετε με το ζουζούνι; Το στήθος για να εχει παραγωγή θελει διέγερση, ανα  τρίωρο μαξ επομενως αν δεν θηλαζεις ανα τρεις ωρες βάζεις αναγκαστικά θηλαστρο για να μην σου μειωθεί το γάλα. Απο την αλλη το μωρο σίγουρα τραβάει γάλα πιο δυνατά απο οποιοδήποτε θηλαστρο.

 Χρόνια πολλα σε όλη την ομαδούλα! Του χρόνου με τα παιδακια μας στις παρελάσεις!

Καλά το ταρζανακι μου!!! Ξεκινάμε σιγά σιγά κυνηγητό μέσα και έξω από το σπίτι!!! Αρχίσαμε λίγο και κουβεντουλες. Καταλαβαινει όμως παααααρα πολλά!!!! Απίστευτο μου φαίνεται ακόμα... 

Ωραια, γιατί είχα την εντύπωση ότι επειδή δεν είναι το ίδιο με την πίεση του μωρού ότι μειώνεται. 

Εσείς τι κάνετε;;; Μεγαλώσατε βλέπω. Γελάει; Άρχισε τις φωνουλες;

Πήρα το θερμόμετρο την επόμενη μέρα. Πολύ καλό. Με έσωσες από ένα μόνιμο άγχος τώρα με τα δόντια.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλά το ταρζανακι μου!!! Ξεκινάμε σιγά σιγά κυνηγητό μέσα και έξω από το σπίτι!!! Αρχίσαμε λίγο και κουβεντουλες. Καταλαβαινει όμως παααααρα πολλά!!!! Απίστευτο μου φαίνεται ακόμα... 

Ωραια, γιατί είχα την εντύπωση ότι επειδή δεν είναι το ίδιο με την πίεση του μωρού ότι μειώνεται. 

Εσείς τι κάνετε;;; Μεγαλώσατε βλέπω. Γελάει; Άρχισε τις φωνουλες;

Πήρα το θερμόμετρο την επόμενη μέρα. Πολύ καλό. Με έσωσες από ένα μόνιμο άγχος τώρα με τα δόντια.

Τα γελάκια δεν τα χαρίζουμε απλόχερα! Συνηθως τις πρωινές ωρες , ειμαστε σοβαρά αγόρια. απο την αλλη απο φωνούλες αλλο τιποτα γλωσσοδιαρροια Γλου Γλου Γλου.

  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια, καλη εβδομαδα!!

τι κανουν τα ζουζουνια σας;; Εμεις τωρα με την καλοκαιρια το εχουμε ριξει στις καροτσαδες

ηθελα να θεσω το θεμα, σε οσες δεν εχετε βοηθεια, που θα αφησετε τα παιδια οταν γυρισετε δουλεια; Εγω θα γυρισω σεπτεμβρη και ηδη τρεμω για το πως θα βρω κοπελα (δεδομενης της καταστασης με τον ιο)

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, καλη εβδομαδα!!

τι κανουν τα ζουζουνια σας;; Εμεις τωρα με την καλοκαιρια το εχουμε ριξει στις καροτσαδες

ηθελα να θεσω το θεμα, σε οσες δεν εχετε βοηθεια, που θα αφησετε τα παιδια οταν γυρισετε δουλεια; Εγω θα γυρισω σεπτεμβρη και ηδη τρεμω για το πως θα βρω κοπελα (δεδομενης της καταστασης με τον ιο)

Κι εμεις πολυ βόλτα με καρότσι και πλεον δεν κοιμάται σε όλη την διάρκεια οπως παλιότερα, σηκώνω και την πλατουλα και βλέπει και μάτι ειναι γαρίδα!

εγω επιστρέφω τον Δεκέμβριο και ειχα στο μυαλό μου επισης για κοπελα αλλα ο ανδρας μου αποφάσισε να δουλεύει απογευμα για να μην τον αφήνουμε. Κατι που δεν το ειχα σκεφτεί ως επιλογή καπως εχει δέκα χρόνια που δουλεύει μονο πρωί.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2021 at 8:02 ΠΜ, Καντι είπε:

Κι εμεις πολυ βόλτα με καρότσι και πλεον δεν κοιμάται σε όλη την διάρκεια οπως παλιότερα, σηκώνω και την πλατουλα και βλέπει και μάτι ειναι γαρίδα!

εγω επιστρέφω τον Δεκέμβριο και ειχα στο μυαλό μου επισης για κοπελα αλλα ο ανδρας μου αποφάσισε να δουλεύει απογευμα για να μην τον αφήνουμε. Κατι που δεν το ειχα σκεφτεί ως επιλογή καπως εχει δέκα χρόνια που δουλεύει μονο πρωί.

Άσχετο εντελώς, αλλά λόγω επαγγέλματος ίσως ξέρετε τίποτα περισσότερο. Διαβάζω ότι το ΕΣΠΑ έληξε. Τι θα γίνει φέτος; Δεν θα ισχύσει κάτι ανάλογο; Εγώ σκεφτόμουν για βρεφικό, καθώς για κοπέλες δεν έχουμε ακούσει και τα καλύτερα από γνωστούς...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Άσχετο εντελώς, αλλά λόγω επαγγέλματος ίσως ξέρετε τίποτα περισσότερο. Διαβάζω ότι το ΕΣΠΑ έληξε. Τι θα γίνει φέτος; Δεν θα ισχύσει κάτι ανάλογο; Εγώ σκεφτόμουν για βρεφικό, καθώς για κοπέλες δεν έχουμε ακούσει και τα καλύτερα από γνωστούς...

Δεν εχω καθόλου ιδέα τι καθεστώς έχουν οι παιδικοί.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Άσχετο εντελώς, αλλά λόγω επαγγέλματος ίσως ξέρετε τίποτα περισσότερο. Διαβάζω ότι το ΕΣΠΑ έληξε. Τι θα γίνει φέτος; Δεν θα ισχύσει κάτι ανάλογο; Εγώ σκεφτόμουν για βρεφικό, καθώς για κοπέλες δεν έχουμε ακούσει και τα καλύτερα από γνωστούς...

Δεν έληξε το ΕΣΠΑ ίσα ίσα ανανεώθηκε πέρσυ που έληγε το 2016/2020. Αν ψάξεις για ιδιωτικό παιδικό ξεκίνα από τώρα γιατί οι θέσεις μέχρι τον Ιούνη θα έχουν κλείσει. Αν ψάξεις για δημοτικό έχε στο νου σου τις ανακοινώσεις του Δήμου σου για τις εγγραφές. Λόγω της κατάστασης πέρσυ περίμεναν τα βρέφη να γίνουν ενός έτους και μετά να τα πάρουν στον βρεφικό δες το και αυτό. Το ΕΣΠΑ βγαίνει Ιούνη Ιούλη καταθέτεις χαρτιά αλλά ήδη πρέπει να έχεις θέση για να το χρησιμοποιήσεις αλλιώς πρέπει να ψάξεις πολύ και ίσως βρεις θέση σε σχολεία που δε θες. 

  • Ευχαριστώ 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...