Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Πόνος δεξιά στην κοιλιά


GeoA

Recommended Posts

Χαιρετώ! Ανοίγω αυτό το θέμα για να μοιραστώ τις ανησυχίες μου και να ρωτήσω για παρόμοιες εμπειρίες. Είμαι στην 21η εβδομάδα κύησης και την περασμένη Δευτέρα άρχισε ξαφνικά πονος στα δεξιά χαμηλά και ανέβαινε ψηλά πάνω. Γυναικολογικά όλα καλά είπε ο γιατρός ωστόσο αν συνέχιζε ο πόνος να έβλεπα χειρουργό για σκωληκοειτιτιδα ή νεφρό. Την 3η μέρα πήγα στον χειρουργό αν και ο πόνος ελαχιστοποιηθηκε από την 1η μέρα αλλά υπήρχε. Είχε ενδείξεις ότι ήταν σκωληκοειτιτιδα ωστόσο οι αιματολογικές δεν έδειξαν μολυνση ή αυξημένα λευκά. Με είδε και η παθολόγος η οποία οδηγείτο και αυτή σε σκωληκοειτιτιδα. Με έστειλε σε Ακτινολογο ο οποίος δεν είδε κάτι μεμπτό. Ο γυναικολόγος με παρέπεμψε και σε Γαστρεντερολόγος, ο οποίος μου είπε ότι αν ήταν η σκωληκοειτιτιδα τόσες ημέρες θα είχε χειροτερέψει. Μου είπε απλά να κάνω υπομονή, διατροφή κι αν αυξηθεί ο πόνος να πιω buscopan και να το παρακολουθουμε. Έχει περάσει καμιά κάτι παρόμοιο ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, GeoA είπε:

Χαιρετώ! Ανοίγω αυτό το θέμα για να μοιραστώ τις ανησυχίες μου και να ρωτήσω για παρόμοιες εμπειρίες. Είμαι στην 21η εβδομάδα κύησης και την περασμένη Δευτέρα άρχισε ξαφνικά πονος στα δεξιά χαμηλά και ανέβαινε ψηλά πάνω. Γυναικολογικά όλα καλά είπε ο γιατρός ωστόσο αν συνέχιζε ο πόνος να έβλεπα χειρουργό για σκωληκοειτιτιδα ή νεφρό. Την 3η μέρα πήγα στον χειρουργό αν και ο πόνος ελαχιστοποιηθηκε από την 1η μέρα αλλά υπήρχε. Είχε ενδείξεις ότι ήταν σκωληκοειτιτιδα ωστόσο οι αιματολογικές δεν έδειξαν μολυνση ή αυξημένα λευκά. Με είδε και η παθολόγος η οποία οδηγείτο και αυτή σε σκωληκοειτιτιδα. Με έστειλε σε Ακτινολογο ο οποίος δεν είδε κάτι μεμπτό. Ο γυναικολόγος με παρέπεμψε και σε Γαστρεντερολόγος, ο οποίος μου είπε ότι αν ήταν η σκωληκοειτιτιδα τόσες ημέρες θα είχε χειροτερέψει. Μου είπε απλά να κάνω υπομονή, διατροφή κι αν αυξηθεί ο πόνος να πιω buscopan και να το παρακολουθουμε. Έχει περάσει καμιά κάτι παρόμοιο ;

Καλησπέρα. Εμένα είχε η κουνιαδα μου στην δεύτερη εγκυμοσύνη πόνο στη κοιλιά και δεξιά αλλά ψηλα. Πήγε στο γιατρό και είχε εμφανίσει πέτρες στη χολή και ο γιατρός της είπε ότι συμβαίνει κάποιες φορές στην εγκυμοσύνη. Έκανε διατροφή για να μη την ενοχλούν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Χαιρετώ! Ανοίγω αυτό το θέμα για να μοιραστώ τις ανησυχίες μου και να ρωτήσω για παρόμοιες εμπειρίες. Είμαι στην 21η εβδομάδα κύησης και την περασμένη Δευτέρα άρχισε ξαφνικά πονος στα δεξιά χαμηλά και ανέβαινε ψηλά πάνω. Γυναικολογικά όλα καλά είπε ο γιατρός ωστόσο αν συνέχιζε ο πόνος να έβλεπα χειρουργό για σκωληκοειτιτιδα ή νεφρό. Την 3η μέρα πήγα στον χειρουργό αν και ο πόνος ελαχιστοποιηθηκε από την 1η μέρα αλλά υπήρχε. Είχε ενδείξεις ότι ήταν σκωληκοειτιτιδα ωστόσο οι αιματολογικές δεν έδειξαν μολυνση ή αυξημένα λευκά. Με είδε και η παθολόγος η οποία οδηγείτο και αυτή σε σκωληκοειτιτιδα. Με έστειλε σε Ακτινολογο ο οποίος δεν είδε κάτι μεμπτό. Ο γυναικολόγος με παρέπεμψε και σε Γαστρεντερολόγος, ο οποίος μου είπε ότι αν ήταν η σκωληκοειτιτιδα τόσες ημέρες θα είχε χειροτερέψει. Μου είπε απλά να κάνω υπομονή, διατροφή κι αν αυξηθεί ο πόνος να πιω buscopan και να το παρακολουθουμε. Έχει περάσει καμιά κάτι παρόμοιο ;

Εγωωω...απλα το υπεμεινα και απεφευγα να κοιμαμαι απ το δεξι πλευρο!!Η αληθεια ειναι οτι ειναι ενοχλητικο!!Γυριζα πλευρο κ πονουσα...γκουγκλαρε το κ θα δεις οτι ειναι κατι σχετικο με την μητρα (συνδεσμοι μητρας νομιζω,δεν θυμαμαι ακριβως) Το ειχα για αρκετο καιρο..στον 8ο αραιωσε κ τωρα π μπηκα στο μηνα μου σταματησε εντελως!!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα. Εμένα είχε η κουνιαδα μου στην δεύτερη εγκυμοσύνη πόνο στη κοιλιά και δεξιά αλλά ψηλα. Πήγε στο γιατρό και είχε εμφανίσει πέτρες στη χολή και ο γιατρός της είπε ότι συμβαίνει κάποιες φορές στην εγκυμοσύνη. Έκανε διατροφή για να μη την ενοχλούν. 

Κοιτάξαμε από τον υπέρηχο τη χολή φαίνεται μια χαρά, όπως και όλα τα ζωτικά όργανα. Είχα τρομάξει πολύ σε ένα ενδεχόμενο χειρουργείο, αν και ρουτίνας. Ελπίζω απλά να βρούμε τον λόγο και χαλάλι του αν είναι η μήτρα  :) Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

12 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Εγωωω...απλα το υπεμεινα και απεφευγα να κοιμαμαι απ το δεξι πλευρο!!Η αληθεια ειναι οτι ειναι ενοχλητικο!!Γυριζα πλευρο κ πονουσα...γκουγκλαρε το κ θα δεις οτι ειναι κατι σχετικο με την μητρα (συνδεσμοι μητρας νομιζω,δεν θυμαμαι ακριβως) Το ειχα για αρκετο καιρο..στον 8ο αραιωσε κ τωρα π μπηκα στο μηνα μου σταματησε εντελως!!!

Αχ να σου πω την αλήθεια χαίρομαι για την απάντηση σου, όσο κι αν ακούγεται εγωιστικό! Άμα είναι λόγω της μήτρας πραγματικά θα κάνω υπομονή. Απλά με φόβισε η ιδέα να είναι σκωληκοειτιτιδα. Σου εύχομαι να έχεις μια εύκολη γέννα και να χαρείς το αγγελούδι σου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...