Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 15/5/2024 at 10:53 ΠΜ, Angot είπε:

      κορίτσια ούτε σήμερα βγαίνω! με το που μ έβγαλαν τον όρο δοκιμαστικά στα 10 λεπτά προλάβα καο εκανα και 100αρα σύσπαση μαζί με τις άλλες! χωριά ότι πονάω χαμηλά και στη μέση πλέον !! τώρα μ έβαλαν πάλι ότο μ το αύξησαν , θα με κάνουν και μπάνιο και μάλλον δεν θα το αποφύγουμε ! 32+4 σήμερα , ίσως το τραβήξει ως σάββατο να μπω 33 αλλά νομίζω το σωμα μ αρχίζει και προετοιμάζεται. 

      Μπήκα μετά από τόσο καιρό! Angot με το καλό ευχομαι!! Πάλεψα και γώ με πρόωρες συσπάσεις αλλά όλα πήγαν καλά τελικά. Ευχομαι ένα γερό και δυνατό μωρό!

Συμπτώματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Στην καθεμία μας είναι διαφορετικά.. Γενικά τα πρώτα συμπτώματα είναι ίδια με αυτά της περιόδου. Πρήξιμο και πονάκια χαμηλά. Σε μένα η μόνη διαφορά ήταν ότι το στήθος μου πρήστηκε 10 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου και τις τελευταίες μέρες ένιωθα κάψιμο στις ρώγες. Κάνε υπομονή σε λίγες μέρες θα φανεί. 


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2020 at 2:59 ΠΜ, Eλπε είπε:

Καλησπέρα ,θα ήθελα να μου πει κάποια κοπέλα αν είχε κάποια πρώιμα σημάδια εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση!!

Καλημέρα κ εγώ πονακια περιόδου είχα γ αρκετο  καιρο..επισης επαθα Ουρολοίμωξη χωρίς ν έχω συμπτώματα κ μ είπαν ότι είναι σημάδι.. Τ κυρία συμπτώματα μ ξεκίνησαν 6 η εβδομαδα


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρακολουθήσει καμία κοπέλα την θερμοκρασία;γνωρίζει πόσες μέρες μετά την ωορρηξία πρέπει να μείνει ανεβασμένη για να υποδηλώνει εγκυμοσύνη;η είναι άσχετο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

Έχει παρακολουθήσει καμία κοπέλα την θερμοκρασία;γνωρίζει πόσες μέρες μετά την ωορρηξία πρέπει να μείνει ανεβασμένη για να υποδηλώνει εγκυμοσύνη;η είναι άσχετο αυτό;

Βρε κορίτσι μου γιατι δεν πας να κάνεις β χοριακη; και να ρωτάς δεν μπορούμε να σου απαντήσουμε 100% γιατι τα συμπτώματα είναι διαφορετικά σε κάθε γυναίκα. Και να μοιάζουν τα συμπτώματα μας μπορεί να είναι της περιόδου για σενα κι εσύ να το δεσεις σχοινί κορδόνι και να μην είσαι όμως εγκυος τι θα γινει; κανε χοριακη.

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Βρε κορίτσι μου γιατι δεν πας να κάνεις β χοριακη; και να ρωτάς δεν μπορούμε να σου απαντήσουμε 100% γιατι τα συμπτώματα είναι διαφορετικά σε κάθε γυναίκα. Και να μοιάζουν τα συμπτώματα μας μπορεί να είναι της περιόδου για σενα κι εσύ να το δεσεις σχοινί κορδόνι και να μην είσαι όμως εγκυος τι θα γινει; κανε χοριακη.

Χωρίς παρεξήγηση!υπαρχουν κοπέλες οι οποίες ψάχνουν ένα μοναδικό σύμπτωμα εγκυμοσύνης που θα τους φέρει εστω μια ελπίδα ότι μπορούν να είναι έγκυες!συζητηση κάνουμε !υπαρχουν επίσης κοπέλες που μένουν σε χωριά οπωσ Και εγώ,που δεν υπάρχει καν μικροβιολογικό εργαστήριο !και στην τελική απλά κάνουμε συζήτηση!γνωριζω ότι κάθε γυναίκα έχει διαφορετικά συμπτώματα απλά συζητάμε τι είχε η κάθε μια η όχι!και το ξαναλέω είναι απλά μια συζήτηση!δεν σημαίνει ότι θα πιστέψουμε ότι είμαστε έγκυες από τα συμπτώματα !εννοειται θα κάνουμε και χοριακη και τεστ αν χρειαστεί όταν πραγματικά θα υπάρχει καθυστέρηση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

Χωρίς παρεξήγηση!υπαρχουν κοπέλες οι οποίες ψάχνουν ένα μοναδικό σύμπτωμα εγκυμοσύνης που θα τους φέρει εστω μια ελπίδα ότι μπορούν να είναι έγκυες!συζητηση κάνουμε !υπαρχουν επίσης κοπέλες που μένουν σε χωριά οπωσ Και εγώ,που δεν υπάρχει καν μικροβιολογικό εργαστήριο !και στην τελική απλά κάνουμε συζήτηση!γνωριζω ότι κάθε γυναίκα έχει διαφορετικά συμπτώματα απλά συζητάμε τι είχε η κάθε μια η όχι!και το ξαναλέω είναι απλά μια συζήτηση!δεν σημαίνει ότι θα πιστέψουμε ότι είμαστε έγκυες από τα συμπτώματα !εννοειται θα κάνουμε και χοριακη και τεστ αν χρειαστεί όταν πραγματικά θα υπάρχει καθυστέρηση!

Αγάπη μου,Δε νομίζω πως στο είπε επιθετικά ακόμη κ αν σου ακούστηκε έτσι.. στο είπε απ' ότι κατάλαβαινω γτ είναι κρίμα να αναπτύσσεις όπως είπες κ εσύ ελπίδες να κάνεις όνειρα σιγά σιγά αυθόρμητα κ μετά τσουκ να αδιαθετησεις..οπότε σου λέει κάνει μια χοριακη να βεβαιωθείς για να μη ξαχνεις κάθε πονακι,τσίμπημα,φούσκωμα τι είναι..

Στα λέω εγώ προσωπικά με πολύ πολύ αγάπη κ κατανόηση γτ μέχρι 5 μήνες πριν ήμουν στη θέση σου κ ενώ δεν είχαμε καν αρχίσει προσπάθεια με τον άντρα μ επειδή το ήθελα πολύ σε κάθε καθυστέρηση 1 ημέρας έλεγα λες να έτυχε(γτ κάναμε πάντα χωρίς προφυλακτικό) κ ψαχνοοοομουν εδώ με τις ώρες κ έλεγα λες να είναι αυτό, μήπως εκείνο?!.. δόξα το Θεό μόλις βάλαμε μπρος έμεινα από τον πρώτο μήνα έγκυος.. το ίδιο εύχομαι κ σε εσένα!

Σήμερα δεν θα έκανες κ χοριακη έτσι κ αλλιώς?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πραγματικά κ γω ειχα γνωστές μου που ήθελαν ν μείνουν έγκυες και μ λέγαν έχω αυτό κ αυτό κ καθυστέρηση 2 μέρες μάλλον είμαι έγκυος και δεν ήταν. Κ γω από προσωπική εμπειρία θα σ πω πως δεν είχα κανένα σύμπτωμα μόνο καθυστέρηση και μια βδομαδα μετά τη καθυστέρηση με 10 μέρες κάτι σουβλιες χαμηλά.τίποτα άλλο από συμπτώματα. Μετά την 6η βδομάδα άρχισε το πανηγύρι. Και επίσης αυτό με τη θερμοκρασία δε θα τ καταλάβω ποτέ.δεν είναι πλέον αξιόπιστη μέθοδος. Μακάρι να είσαι έγκυος αλλά αν έχεις καθυστέρηση μπορείς ν κάνεις ένα τεστ αν δε μπορείς να πας σε μικρόβιο λογικό. Καλή επιτυχία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

Χωρίς παρεξήγηση!υπαρχουν κοπέλες οι οποίες ψάχνουν ένα μοναδικό σύμπτωμα εγκυμοσύνης που θα τους φέρει εστω μια ελπίδα ότι μπορούν να είναι έγκυες!συζητηση κάνουμε !υπαρχουν επίσης κοπέλες που μένουν σε χωριά οπωσ Και εγώ,που δεν υπάρχει καν μικροβιολογικό εργαστήριο !και στην τελική απλά κάνουμε συζήτηση!γνωριζω ότι κάθε γυναίκα έχει διαφορετικά συμπτώματα απλά συζητάμε τι είχε η κάθε μια η όχι!και το ξαναλέω είναι απλά μια συζήτηση!δεν σημαίνει ότι θα πιστέψουμε ότι είμαστε έγκυες από τα συμπτώματα !εννοειται θα κάνουμε και χοριακη και τεστ αν χρειαστεί όταν πραγματικά θα υπάρχει καθυστέρηση!

Κι εγώ χωρίς παρεξήγηση σου λεω ότι καμια δεν θα σου επιβεβαιώσει εγκυμοσυνη. Εσύ μας είπες σε άλλο θέμα ότι αν είσαι όντως εγκυος πρέπει να σταματήσεις κάποια χάπια που παίρνεις άμεσα και σου λέω για τον λόγο αυτό να κάνεις μια χοριακη γιατι πιθανών να ειναι επικίνδυνο για το μωρο αν είσαι έγκυος. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν γυναίκες που θέλουν να έχουν έστω την ελπίδα ότι μπορεί να είναι έγκυες ακόμα και όταν ξέρουν πόσο δύσκολο είναι αυτό, και θεωρούν πως αν κάνουν χοριακή και είναι αρνητική θα γκρεμιστούν όλα, θέλουν απλά να ζήσουν λίγο παραπάνω αυτή την λαχτάρα, δεν είναι κακό! Άλλωστε τι πιο ωραίο από το να ελπίζεις! Έτσι και αλλιώς μία γυναίκα που προσπαθεί για εγκυμοσύνη θα κλάψει όταν αδιαθετήσει , είτε είχε καθυστέρηση είτε όχι. Εγώ πάντως στα χρόνια που προσπαθούσα για παιδί θυμάμαι πόσο ωραία ένιωθα τις λίγες φορές που ήλπιζα.. το είχα ανάγκη αυτό, έστω και αν μέσα μου ήξερα πως οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μου.

  • Μου αρέσει 2

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kotsifikos είπε:

Yπάρχουν γυναίκες που θέλουν να έχουν έστω την ελπίδα ότι μπορεί να είναι έγκυες ακόμα και όταν ξέρουν πόσο δύσκολο είναι αυτό, και θεωρούν πως αν κάνουν χοριακή και είναι αρνητική θα γκρεμιστούν όλα, θέλουν απλά να ζήσουν λίγο παραπάνω αυτή την λαχτάρα, δεν είναι κακό! Άλλωστε τι πιο ωραίο από το να ελπίζεις! Έτσι και αλλιώς μία γυναίκα που προσπαθεί για εγκυμοσύνη θα κλάψει όταν αδιαθετήσει , είτε είχε καθυστέρηση είτε όχι. Εγώ πάντως στα χρόνια που προσπαθούσα για παιδί θυμάμαι πόσο ωραία ένιωθα τις λίγες φορές που ήλπιζα.. το είχα ανάγκη αυτό, έστω και αν μέσα μου ήξερα πως οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μου.

Αυτό ακριβώς προσπαθω να πω!και στην τελική δεν είναι κακό να μάθουμε η μάλλον να συζητήσουμε αν υπήρχε εστω ένα συμπτώματακι που μπορεί να σε κάνει να ελπίζεις!νομιζωγι αυτό υπάρχει το φόρουμ !αλλα μάλλον έκανα λάθος αν και καινούργια εδώ μέσα και δεν ξέρω πως λειτουργεί !ευχαριστω παντως για τον χρόνο σας!καλη τύχη σε όλες σας και με την βοήθεια του Θεού να κρατήσετε όλες σας τα θαυματακια σας!και σε αυτές που απλά προσπαθούν να έχουν πίστης τον θεο πως θα ερθει κάποια στιγμή!

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Κι εγώ χωρίς παρεξήγηση σου λεω ότι καμια δεν θα σου επιβεβαιώσει εγκυμοσυνη. Εσύ μας είπες σε άλλο θέμα ότι αν είσαι όντως εγκυος πρέπει να σταματήσεις κάποια χάπια που παίρνεις άμεσα και σου λέω για τον λόγο αυτό να κάνεις μια χοριακη γιατι πιθανών να ειναι επικίνδυνο για το μωρο αν είσαι έγκυος. 

Δεν θέλω να επιβεβαιώσω μια εγκυμοσύνη από ένα φόρουμ!ρωταω αν είχε κάποια συμπτώματα ίσως πιο νωρίς!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eλπε είπε:

Έχει παρακολουθήσει καμία κοπέλα την θερμοκρασία;γνωρίζει πόσες μέρες μετά την ωορρηξία πρέπει να μείνει ανεβασμένη για να υποδηλώνει εγκυμοσύνη;η είναι άσχετο αυτό;

Εγώ είμαι στον τρίτο μήνα και ακόμα έχω δέκατα! Από 36,6 (το χαμηλότερο που έχω δει) μέχρι 37,2. Δεν το παρακολούθησα ποτέ αλλά από τις φορές που έχω βάλει θερμομετρο επειδή νιώθω πολύ ζεστή και λόγω εγκυμοσύνης έχω φοβηθεί μην κάνω πυρετο.. 

Οπότε στην περίπτωση μου ισχύει αυτό με τη θερμοκρασία γιατί πριν μείνω έγκυος είχα 36,2 σε φυσιολογικές καταστάσεις. 

Βέβαια πολλές γυναίκες δεν έχουν ποτέ ανεβασμένη θερμοκρασία ενώ είναι έγκυες οπότε δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι αλλά από όσο γνωρίζω, αν παρακολουθείς τη θερμοκρασία σου, πέφτει στα φυσιολογικά επίπεδα μία μέρα πριν αδιαθετησεις. Αν είσαι έγκυος παραμένει ψηλά για ένα διάστημα, έτσι λένε.. 

Τώρα από άλλα συμπτώματα εγώ δεν είχα, μόνο πόνους περιόδου και κάποιες φορές έντονη αδυναμία και κούραση αλλά και αυτά εκεί γύρω από τις μέρες που περίμενα να αδιαθετησω! Τα υπόλοιπα μου βγήκαν τώρα πριν λίγο καιρό μετά την 8η εβδομάδα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Εγώ είμαι στον τρίτο μήνα και ακόμα έχω δέκατα! Από 36,6 (το χαμηλότερο που έχω δει) μέχρι 37,2. Δεν το παρακολούθησα ποτέ αλλά από τις φορές που έχω βάλει θερμομετρο επειδή νιώθω πολύ ζεστή και λόγω εγκυμοσύνης έχω φοβηθεί μην κάνω πυρετο.. 

Οπότε στην περίπτωση μου ισχύει αυτό με τη θερμοκρασία γιατί πριν μείνω έγκυος είχα 36,2 σε φυσιολογικές καταστάσεις. 

Βέβαια πολλές γυναίκες δεν έχουν ποτέ ανεβασμένη θερμοκρασία ενώ είναι έγκυες οπότε δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι αλλά από όσο γνωρίζω, αν παρακολουθείς τη θερμοκρασία σου, πέφτει στα φυσιολογικά επίπεδα μία μέρα πριν αδιαθετησεις. Αν είσαι έγκυος παραμένει ψηλά για ένα διάστημα, έτσι λένε.. 

Τώρα από άλλα συμπτώματα εγώ δεν είχα, μόνο πόνους περιόδου και κάποιες φορές έντονη αδυναμία και κούραση αλλά και αυτά εκεί γύρω από τις μέρες που περίμενα να αδιαθετησω! Τα υπόλοιπα μου βγήκαν τώρα πριν λίγο καιρό μετά την 8η εβδομάδα.. 

Έχω πολλές μέρες δέκατα γι αυτό ρωτάω αν έχει καμία σχέση!37,3 !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

Έχω πολλές μέρες δέκατα γι αυτό ρωτάω αν έχει καμία σχέση!37,3 !

Γενικά έχει σχέση ναι! Το θέμα είναι ότι συνήθως πέφτει λίγο πριν έρθει περίοδος οπότε κάποιες φορές είναι παγίδα.. Σου εύχομαι να είναι από εγκυμοσύνη!! 

Πότε περιμένεις κανονικά να αδιαθετησεις; Το αργότερο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Γενικά έχει σχέση ναι! Το θέμα είναι ότι συνήθως πέφτει λίγο πριν έρθει περίοδος οπότε κάποιες φορές είναι παγίδα.. Σου εύχομαι να είναι από εγκυμοσύνη!! 

Πότε περιμένεις κανονικά να αδιαθετησεις; Το αργότερο.. 

Το αργότερο μέχρι Παρασκευή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...