Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Εξαιταση για τον σύζυγό


Zouzelaki

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα χριστός ανέστη...να κάνω μια ερώτηση έχω ξεκινήσει και κάνω προγεννητικό έλεγχο λόγο οτι έχω βάλει μπροστά για μωράκι...έχω κάνει όλες της εξαιταση ... έχει έρθει η ώρα όμως να κάνει και ο σύζυγος την εξαιταση αλλά για κάποιο λόγο το αποφεύγει να την κάνει... τι να κάνω??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zouzelaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα χριστός ανέστη...να κάνω μια ερώτηση έχω ξεκινήσει και κάνω προγεννητικό έλεγχο λόγο οτι έχω βάλει μπροστά για μωράκι...έχω κάνει όλες της εξαιταση ... έχει έρθει η ώρα όμως να κάνει και ο σύζυγος την εξαιταση αλλά για κάποιο λόγο το αποφεύγει να την κάνει... τι να κάνω??

Υπομονη!!! Εμενα του πηρε ενα χρόνο να πάει να κανει σπερμοδιαγραμμα και προσπαθούσαμε ελεύθερα ήδη ενα χρόνο. Και ειχε και άποψη κιόλας οτι ολα τα ζευγάρια δυσκολεύονται να κανουν παιδί απο την αρχη , αλλα όλοι λένε ψέματα χάριν εντυπωσιασμού οτι πιάνανε με την δεύτερο και τρίτο μήνα ελεύθερων επαφών.

  • Χαχα 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μην τον πας κόντρα κ καταλήξει σε τσακωμό!!

Εξήγησε του όμορφα κ ωραία πως δεν είναι κάτι που το κάνει για εσένα,ούτε καν για αυτόν,αλλά για το μελλοντικό παιδάκι σας κ για να δημιουργήσετε την οικογένεια σας αυτό κ μόνο το κάνει κάτι ιερό κ όμορφο. Εξήγησε του πόσες αρρώστιες κ γενετικές ανωμαλίες θα γλυτώσετε από τον προγεννητικό έλεγχο τα οποία ουσιαστικά σας "γλυτώνουν" από μετέπειτα περιπέτειες κ οικονομικές κ συναισθηματικές. Αν κ πάλι δεν τον πείσεις κ είναι αρνητικός ρώτησε τον γιατί? Τι φοβάται? Γτ κάτι φοβάται ίσως (γενικά το έχουν πολλοί άντρες με τις εξετάσεις όλες αυτό) κ καθυσηχασε τον λέγοντας του πως ακόμη κ στη χειριστή περίπτωση που κάτι βρεθεί εσείς είστε ένα κ θα το περάσετε μαζί κ δε θα αλλάξει τη σχεση σας αυτό ούτε θα σε απογοητεύσει αλλά θα παλέψετε μαζί να βρείτε τη λύση..

Αυτά είχα να προτείνω..

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, ψυχραιμία! Ήρεμη συζήτηση για τα πλεονεκτήματα που θα έχετε από την άμεση εξέταση. Χρόνος, ηρεμία,θεραπεία αν βρεθεί κάτι κτλ. Τόνισε του ότι είστε μαζί σε όλο αυτό και κατανοεις τους φόβους του και έχεις σκοπό να τον στηριξεις οποίο και να είναι το αποτέλεσμα. Δώστου χρόνο να επεξεργαστεί όλα αυτά και αν βλέπεις ότι δεν αλλάζει τροπάρι, εξήγησε του ότι δεν έχει άλλη επιλογή. 

Ελπίζω ο άνδρας σου να αλλάξει γνώμη συντομα γιατί εγώ με τον δικό μου κοντεψα να χωρισω για να πάει να κάνει μια εξέταση σπέρματος. 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Υπομονη!!! Εμενα του πηρε ενα χρόνο να πάει να κανει σπερμοδιαγραμμα και προσπαθούσαμε ελεύθερα ήδη ενα χρόνο. Και ειχε και άποψη κιόλας οτι ολα τα ζευγάρια δυσκολεύονται να κανουν παιδί απο την αρχη , αλλα όλοι λένε ψέματα χάριν εντυπωσιασμού οτι πιάνανε με την δεύτερο και τρίτο μήνα ελεύθερων επαφών.

Ναι ...αλλα δεν γίνεται αυτό να τους παρακαλάμε όταν πήγα στον γιατρό και του είπε για την εξαιταση είπε ναι ναι θα την κάνω ότι είναι και τώρα που πρέπει να την κάνει δεν θέλει..

8 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καταρχάς μην τον πας κόντρα κ καταλήξει σε τσακωμό!!

Εξήγησε του όμορφα κ ωραία πως δεν είναι κάτι που το κάνει για εσένα,ούτε καν για αυτόν,αλλά για το μελλοντικό παιδάκι σας κ για να δημιουργήσετε την οικογένεια σας αυτό κ μόνο το κάνει κάτι ιερό κ όμορφο. Εξήγησε του πόσες αρρώστιες κ γενετικές ανωμαλίες θα γλυτώσετε από τον προγεννητικό έλεγχο τα οποία ουσιαστικά σας "γλυτώνουν" από μετέπειτα περιπέτειες κ οικονομικές κ συναισθηματικές. Αν κ πάλι δεν τον πείσεις κ είναι αρνητικός ρώτησε τον γιατί? Τι φοβάται? Γτ κάτι φοβάται ίσως (γενικά το έχουν πολλοί άντρες με τις εξετάσεις όλες αυτό) κ καθυσηχασε τον λέγοντας του πως ακόμη κ στη χειριστή περίπτωση που κάτι βρεθεί εσείς είστε ένα κ θα το περάσετε μαζί κ δε θα αλλάξει τη σχεση σας αυτό ούτε θα σε απογοητεύσει αλλά θα παλέψετε μαζί να βρείτε τη λύση..

Αυτά είχα να προτείνω..

Λογο ότι έχει πνευματικό και του είπε να μην την κάνει δεν την κάνει θέλει επακοει λέει σε αυτό που του λέει ο πνευματικός του 

8 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Για αρχή, ψυχραιμία! Ήρεμη συζήτηση για τα πλεονεκτήματα που θα έχετε από την άμεση εξέταση. Χρόνος, ηρεμία,θεραπεία αν βρεθεί κάτι κτλ. Τόνισε του ότι είστε μαζί σε όλο αυτό και κατανοεις τους φόβους του και έχεις σκοπό να τον στηριξεις οποίο και να είναι το αποτέλεσμα. Δώστου χρόνο να επεξεργαστεί όλα αυτά και αν βλέπεις ότι δεν αλλάζει τροπάρι, εξήγησε του ότι δεν έχει άλλη επιλογή. 

Ελπίζω ο άνδρας σου να αλλάξει γνώμη συντομα γιατί εγώ με τον δικό μου κοντεψα να χωρισω για να πάει να κάνει μια εξέταση σπέρματος. 

 

Και βλέπω ότι εμείς εκεί θα φτάσουμε σε χωρισμό  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zouzelaki είπε:

Ναι ...αλλα δεν γίνεται αυτό να τους παρακαλάμε όταν πήγα στον γιατρό και του είπε για την εξαιταση είπε ναι ναι θα την κάνω ότι είναι και τώρα που πρέπει να την κάνει δεν θέλει..

Λογο ότι έχει πνευματικό και του είπε να μην την κάνει δεν την κάνει θέλει επακοει λέει σε αυτό που του λέει ο πνευματικός του 

Και βλέπω ότι εμείς εκεί θα φτάσουμε σε χωρισμό  

Ο πνευματικός γιατι του ειπε να μην την κανει; Ξερω οτι οι παπάδες μια χαρα δέχονται την υποβοηθούμενη αναπαραγωγή οταν χρειαζεται.  Αναρωτιέμαι αν πει στον πνευματικό οτι τσακώνεται με την γυναίκα του γι αυτόν τον λόγο τι θα του πει τελικα;;;;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ο πνευματικός γιατι του ειπε να μην την κανει; Ξερω οτι οι παπάδες μια χαρα δέχονται την υποβοηθούμενη αναπαραγωγή οταν χρειαζεται.  Αναρωτιέμαι αν πει στον πνευματικό οτι τσακώνεται με την γυναίκα του γι αυτόν τον λόγο τι θα του πει τελικα;;;;

Τίποτα δεν θα πάει και το ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Τίποτα δεν θα πάει και το ξέρω 

Καλημέρα εισια σίγουρη ότι ο άντρας θέλει παιδάκι ???? ( εννοώ τώρα) μπορεί να μην εινια έτοιμος ακόμα....

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την άρνηση που έχουν....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα εισια σίγουρη ότι ο άντρας θέλει παιδάκι ???? ( εννοώ τώρα) μπορεί να μην εινια έτοιμος ακόμα....

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την άρνηση που έχουν....

Έτσι λέει ότι θέλει ..αλλα εγώ αλλά βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Έτσι λέει ότι θέλει ..αλλα εγώ αλλά βλέπω...

Μια συζήτηση σε βάθος ίσως θα ήταν καλό να κάνετε να δεις κ συ τι θέλει....

σ εύχομαι να γίνουν όλα όπως τα θες ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

Μια συζήτηση σε βάθος ίσως θα ήταν καλό να κάνετε να δεις κ συ τι θέλει....

σ εύχομαι να γίνουν όλα όπως τα θες ....

Θα δείξει.... αλλά δεν ξέρω αρχίζω και το μετανιώνω 

Just now, Καντι είπε:

Ο πνευματικός γιατι του ειπε να μην την κανει; Ξερω οτι οι παπάδες μια χαρα δέχονται την υποβοηθούμενη αναπαραγωγή οταν χρειαζεται.  Αναρωτιέμαι αν πει στον πνευματικό οτι τσακώνεται με την γυναίκα του γι αυτόν τον λόγο τι θα του πει τελικα;;;;

Θα δείξει ... αλλα θέλω να ρωτήσω τον παππα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Θα δείξει.... αλλά δεν ξέρω αρχίζω και το μετανιώνω 

αν σε αγαπάει θα σε καταλάβει κ θα βρείτε τι είναι αυτό που φταιει....όλα καλά θα πάνε θα το δεις...ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος ειναι που δεν πάει για σπερμα

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Zouzelaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα χριστός ανέστη...να κάνω μια ερώτηση έχω ξεκινήσει και κάνω προγεννητικό έλεγχο λόγο οτι έχω βάλει μπροστά για μωράκι...έχω κάνει όλες της εξαιταση ... έχει έρθει η ώρα όμως να κάνει και ο σύζυγος την εξαιταση αλλά για κάποιο λόγο το αποφεύγει να την κάνει... τι να κάνω??

Καταννοουμε ολες!  σου βγαινει και θυμος που λογικό ειναι εννοειται αλλα προσεχε γιατί εχουν χαλασει πολλες σχεσεις αστα..μην πας κοντρα κ του θυμωνεις..θα το πας χαλαρα παιξτο χαζη γλυκουλα και επεμενε με τροπο ,εξηγησε του οτι δεν ειναι ευκολο και πρεπει να τσεκαρουμε.. και θα δεις .

αν δε καταλαβει με το καλό ,που ευχομαι μα καταλαβει κ να δεχτει ..μετά θα δρασεις αλλιως..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Καταννοουμε ολες!  σου βγαινει και θυμος που λογικό ειναι εννοειται αλλα προσεχε γιατί εχουν χαλασει πολλες σχεσεις αστα..μην πας κοντρα κ του θυμωνεις..θα το πας χαλαρα παιξτο χαζη γλυκουλα και επεμενε με τροπο ,εξηγησε του οτι δεν ειναι ευκολο και πρεπει να τσεκαρουμε.. και θα δεις .

αν δε καταλαβει με το καλό ,που ευχομαι μα καταλαβει κ να δεχτει ..μετά θα δρασεις αλλιως..

Ούτε με το καλό ούτε με το κακό 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Zouzelaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα χριστός ανέστη...να κάνω μια ερώτηση έχω ξεκινήσει και κάνω προγεννητικό έλεγχο λόγο οτι έχω βάλει μπροστά για μωράκι...έχω κάνει όλες της εξαιταση ... έχει έρθει η ώρα όμως να κάνει και ο σύζυγος την εξαιταση αλλά για κάποιο λόγο το αποφεύγει να την κάνει... τι να κάνω??

Καλημέρα. Προσπαθείτε καιρό και κάνατε εξετάσεις η προληπτικά; Αν ισχύει το δεύτερο δώσε λίγο χρόνο αν οι δικές σου εξετάσεις είναι ικανοποιητικές. Αν το πρώτο τότε πρέπει να συζητηθεί σοβαρά ξανά και ξανά. Δεν ξέρω πως μπλέχτηκε ο πνευματικός στο όλο θέμα αλλά ο σύζυγος κάνει γενικά εξετάσεις; Αίματος, τυπικά τσεκ απ της ηλικίας του κλπ; Δε νομίζω να ρωτάει και για αυτά την εκκλησία.  μπορείς να πατήσεις εκεί. Είναι και αυτός ένας τυπικός έλεγχος βρε αδερφέ. Να δεις αν λειτουργεί σωστά το σύστημα. Πώς κάνεις αίματος και σου λένε θέλεις σίδηρο βιταμίνες κλπ. Ε έτσι και αυτό. Μπορεί να είναι τέλειο μπορεί να θέλει καμία βιταμίνη. Χαλαρά. Και στην τελική πες ότι αν το θέλει όρθιο γερό και δυνατό αργότερα που θα χρειάζεται ανδρολόγο για προστάτη κλπ τι θα κάνει; (Όλα μέσα στη ζωή πες του να μη κάνει τον Κινέζο)

  • Μου αρέσει 2

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...