Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Τα ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκοιστικες αλλά επειδή περιέχουν κυρίως ινοσοτολη που την έχουν όλα τα συμπληρώματα που χρησιμοποιούνται για την γονιμότητα κάνουν ακριβώς την ίδια δουλειά με τις βιταμίνες για βελτίωση γονιμότητας. 

      Ευτυχώς τις ακύρωσα τις ινοφερτ, ούτως ή άλλως δεν είναι για την δική μου περίπτωση,δεν έχω πολυκυστικες.Θα συνεχίσω τα μολερς,το φιλισιν και θα ξεκινήσω το q10,πιστεύω είμαι καλυμμένη 

      2 ώρες πρίν, Nels είπε:

       Το Q10 είναι καλό αλλά θέλει μεγαλύτερη δόση από 30mg την ημέρα. Γενικα πριν πάρεις οτιδήποτε να ρωτάς πρώτα το γιατρό σου. Για το φολικο οξυ όντως θέλει προσοχή, και εμένα επειδή έπαιρνα και filicin και είχαν και οι βιταμίνες όταν έφτασε πάνω από κάποιο όριο έκοψα τις βιταμίνες, βέβαια ήμουν εγκυος και έκανα εξετάσεις για τα πάντα κάθε μήνα οπότε δε φοβόμουν για υπερδοσολογια κλπ.

      Τον πήρα τηλ και μου είπε πως 30mg ημερησίως είναι μια χαρά.Γενικα πάντα ρωτάω,αλλά αυτή τη φορά έκανα βλακεία και αγόρασα βιταμίνες που δεν είναι κατάλληλες για μένα.Ευτυχως πήρα τη φαρμακοποιό μου και τις ακύρωσα,οπότε δεν θα παρω καθόλου ινοφερτ 

      πρίν από 23 λεπτά , marmaki είπε:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Πήρα τηλ τη φαρμακοποιό μου και ευτυχώς μπορέσει και ακύρωσε την παραγγελία.Μονο το q10 και τις wellman θα αγοράσουμε 🙂Πάλι καλά,τζάμπα λεφτά θα έδινα και δεν μου περισσεύουν κιολας

Προσπάθειες για παιδάκι


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά... εχω κάτι μέρες μια φουσκωμένη κοιλιά χωρίς να είμαι έγκυος όταν ξαπλώνω μπλουμητα νιώθω ότι κάτι πιέζω και ξανα γυρνάω νιώθω κάτι συσπάσεις!!! Έχει τύχη σε καμία αυτό??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Jerina είπε:

Καλησπέρα!! Από ότι λες και αφού δεν είσαι έγκυος,μου φαίνεται ότι είναι το έντερο σου. Παρακολούθησε το και αναλόγως μίλα με τον γιατρό σου.

Αλλά το έχω βάλει μπροστά βέβαια για παιδάκι... 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Zouzelaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά... εχω κάτι μέρες μια φουσκωμένη κοιλιά χωρίς να είμαι έγκυος όταν ξαπλώνω μπλουμητα νιώθω ότι κάτι πιέζω και ξανα γυρνάω νιώθω κάτι συσπάσεις!!! Έχει τύχη σε καμία αυτό??

Καλημέρα, εμένα μου συμβαίνει αυτό όταν έχω πρησμενο έντερο αλλά αν εχεις καθυστέρηση υπάρχει και η πιθανοτητα να είσαι έγκυος. Δες μια δυο μερες πως θα είσαι και αν συνεχιστεί αυτή η αίσθηση παρε ενα τεστ είτε κάνε μια χοριακη για να είσαι σίγουρη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Jerina είπε:

Καλησπέρα!! Από ότι λες και αφού δεν είσαι έγκυος,μου φαίνεται ότι είναι το έντερο σου. Παρακολούθησε το και αναλόγως μίλα με τον γιατρό σου.

 

Just now, Mum to be είπε:

Καλημέρα, εμένα μου συμβαίνει αυτό όταν έχω πρησμενο έντερο αλλά αν εχεις καθυστέρηση υπάρχει και η πιθανοτητα να είσαι έγκυος. Δες μια δυο μερες πως θα είσαι και αν συνεχιστεί αυτή η αίσθηση παρε ενα τεστ είτε κάνε μια χοριακη για να είσαι σίγουρη. 

Αυτό περιμένω να δω πως θα πάει 

Just now, Jerina είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!ποτέ περιμένεις περίοδο; Σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα!!! 

29/4

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Τώρα θα δούμε!!

29/4

Εγω πάντως πριν καταλάβω ότι ήμουν έγκυος είχα ένα φουσκωμα, ένα πρήξιμο, δε χωρούσα σχεδόν στα ρούχα μου!! Σου εύχομαι λοιπόν να πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Εγω πάντως πριν καταλάβω ότι ήμουν έγκυος είχα ένα φουσκωμα, ένα πρήξιμο, δε χωρούσα σχεδόν στα ρούχα μου!! Σου εύχομαι λοιπόν να πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς 

Μακάρι... γιατί έχει πέσει πολύ φαω τρώω κοντεύω να σκάσω και συνεχίζω να τρώω 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Zouzelaki είπε:

Μακάρι... γιατί έχει πέσει πολύ φαω τρώω κοντεύω να σκάσω και συνεχίζω να τρώω 

Στο εύχομαι κοπελα μου! Προσπαθείτε καιρο; Κάνεις τεστ ωορρηξίας;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Zouzelaki είπε:

Ένα μισή χρόνο κάνω την εξαιταση προγεστερονης 

Καλησπέρα κορίτσι μου, εύχομαι να είσαι έγκυος. Να σε ρωτήσω αυτή την εξέταση την κάνεις 21 μέρα του κύκλου σωστά ; Χρειάζεται να στην γράψει γυναικολόγος ; Ή γίνεται στα διαγνωστικά κέντρα χωρίς παραπεμπτικό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Ts είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, εύχομαι να είσαι έγκυος. Να σε ρωτήσω αυτή την εξέταση την κάνεις 21 μέρα του κύκλου σωστά ; Χρειάζεται να στην γράψει γυναικολόγος ; Ή γίνεται στα διαγνωστικά κέντρα χωρίς παραπεμπτικό;

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ..γίνετε 21-23 ημέρα  του κύκλου σου και πας και χωρίς χάρτι γιατρού έχει 10.52 με χαρτί γιατρού  1.86

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...