Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθειες για παιδάκι


Recommended Posts

Just now, Anna Ts είπε:

Άλλη ορμόνη η μία άλλη ορμόνη η άλλη. Η fsh lh E2 γίνονται 2 με 5 μέρα περιόδου. Ενώ η ΑΜΗ γίνεται οποιαδήποτε μέρα του κυκλου. Εξέταση αίματος κάνεις. Δεν γράφεται και κοστίζει γύρω στα 70 ευρώ. Κοίτα μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο ίσως ο γυναικολόγος σου να την θεώρησε περιττή για κάποιον λόγο. Πόση fsh είχες ;

9.5

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zouzelaki είπε:

9.5

Εγώ έχω 5.60 ..Δεν είμαι γυναικολόγος και δεν θέλω χωρίς λόγο να σε αγχωνω. Γενικά κάτω από 12 fsh θεωρείται οκ. Κάνε έναν κόπο και ρώτα τον γυναικολόγο σου καλύτερα..και για να ηρεμήσεις αλλά κυρίως να μην χάνεις χρόνο άδικα όπως εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Ts είπε:

Εγώ έχω 5.60 ..Δεν είμαι γυναικολόγος και δεν θέλω χωρίς λόγο να σε αγχωνω. Γενικά κάτω από 12 fsh θεωρείται οκ. Κάνε έναν κόπο και ρώτα τον γυναικολόγο σου καλύτερα..και για να ηρεμήσεις αλλά κυρίως να μην χάνεις χρόνο άδικα όπως εγώ.

Κοίτα της έχει δει ο γιατρός μου είπε είναι καλές.... να σου πω την αλήθεια μου σταματησα να αγχώνομαι γιατί είναι κακός παράγοντας...το μόνο κακό είναι ότι έχω κάτι κράμπες στην αριστερή ωοθήκη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Κοίτα της έχει δει ο γιατρός μου είπε είναι καλές.... να σου πω την αλήθεια μου σταματησα να αγχώνομαι γιατί είναι κακός παράγοντας...το μόνο κακό είναι ότι έχω κάτι κράμπες στην αριστερή ωοθήκη 

Άμα το λέει ο γυναικολόγος σου τότε κάτι παραπάνω ξέρει. Εννοειται ότι το άγχος είναι κακος παράγοντας και πρέπει να τον αποβαλεις. Κράμπες στην ωοθήκη μπορεί να σημαίνει ωορρηξία. Δεν πιστεύω να είναι κάτι ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Ts είπε:

Άμα το λέει ο γυναικολόγος σου τότε κάτι παραπάνω ξέρει. Εννοειται ότι το άγχος είναι κακος παράγοντας και πρέπει να τον αποβαλεις. Κράμπες στην ωοθήκη μπορεί να σημαίνει ωορρηξία. Δεν πιστεύω να είναι κάτι ανησυχητικό.

Δεν μπορούσα να κουνήσω το πόδι μου.....  πονάει βέβαια νιώθω τσιμπιες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


Just now, Anna Ts είπε:

Εύχομαι τότε κορίτσι μου να είσαι έγκυος και όλα αυτά που γράφεις να είναι συμπτώματα .

Μακαρι...μεταξύ παράγγειλε ο άντρας μου  να φάμε και δεν μπορούσα να το φάω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna Ts είπε:

Ούτε εγώ την ήξερα ! Τον Σεπτέμβρη την έμαθα για τα καλα.Είναι μια ορμόνη που δείχνει το απόθεμα των ανώριμων ωαρίων στις ωοθήκες. Δεν σε παρέπεμψε ο γυναικολόγος σου να την κάνεις ; Συνήθως μαζί με τις υπόλοιπες ορμονικές γράφουν και την ΑΜΗ . Αυτή μαζί με την fsh ,lh και E2  δείχνουν σε τι στάδιο βρίσκεται η γονιμότητα μιας γυναίκας. Εγώ κανονικά για την ηλικία μου θα έπρεπε να είχα την διπλάσια από αυτή που έχω. Ευτυχώς είναι καλές όλες οι άλλες ορμονικές. 

 

2 ώρες πρίν, Zouzelaki είπε:

Αυτό το αμη τι είναι?

Είναι η αντιμηλεριος ( αν την γράφω σωστά) ορμόνη... Δυστυχώς δεν γράφεται και είναι και ακριβή...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...