Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      @Eflenew καλησπέρααααααα κορίτσια ακούσαμε κανονικά το μωράκι μασ 127 παλμούς 6 εβδομάδων και 1 ημέρας σασ ψέμα κάθομαι και το ακούω από εκείνη την ώρα στο κινητό. Το κακό είναι ότι έχει μικρή αποκόλληση γι'αυτό και είχε καφέ εχτές σήμερα βέβαια δεν έχει. Η γυναίκα μου θέλει να πάει για δουλειά γιατί δεν μπορεί να πάρει άδεια (δασκάλα) και έχω τρελαθεί δεν θέλω να πάει κάτι άσχημα.

      Mε το καλό όλα! Γιατί δε μπορεί να πάρει άδεια; Με μια βεβαίωση από το γυναικολόγο ότι έχει αιμορραγία παίρνει μια ωραιότατη άδεια για όλο το μήνα! Ούτε από επιτροπή δε θα περάσει . Βέβαια και να χρειαστεί να πάει, μην αγχώνεσαι. Θα προσέχει η ίδια, καθιστή στην έδρα, ας πει και στους συναδέλφους τι συμβαίνει να μην κάνει εφημερίες και όλα καλά θα πάνε! 

Προσπάθειες για παιδάκι


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, Lizalina είπε:

Έχεις διαταραχές με την προγεστερόνη? Οι υπόλοιπες ορμόνες E2 κλπ είναι σε καλά επίπεδα?

Τι εννοείς διαταραχές?? Ναι είναι καλές αυτές 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Τι εννοείς διαταραχές?? Ναι είναι καλές αυτές 

Διαταραχές μπορεί να είναι χαμηλή η ποσότητα, έντονη αυξομείωση από μήνα σε μήνα.. εγώ που έχω διαταραχή στην προγεστερόνη τον ένα μήνα είναι φυσιολογική και τον άλλο πεσμένη πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lizalina είπε:

Διαταραχές μπορεί να είναι χαμηλή η ποσότητα, έντονη αυξομείωση από μήνα σε μήνα.. εγώ που έχω διαταραχή στην προγεστερόνη τον ένα μήνα είναι φυσιολογική και τον άλλο πεσμένη πολύ...

Κοίτα την πρώτη φορά πού έκανα ήταν 3.48 την Δευτέρα που την έκανε την 22 ημέρα λόγο ότι ήταν αργία ήταν 15.50 και τώρα που ξανά έκανα ήταν 12.80

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ..γίνετε 21-23 ημέρα  του κύκλου σου και πας και χωρίς χάρτι γιατρού έχει 10.52 με χαρτί γιατρού  1.86

Σε ευχαριστώ πολύ , θα πηγαίνω κι εγώ να την κάνω γιατί με τα τεστ ωορρηξίας δεν βγάζω άκρη . Τουλάχιστον να ξέρω αν έκανα καλή ωορρηξία ή όχι. Εύχομαι σύντομα μανούλα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna Ts είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ , θα πηγαίνω κι εγώ να την κάνω γιατί με τα τεστ ωορρηξίας δεν βγάζω άκρη . Τουλάχιστον να ξέρω αν έκανα καλή ωορρηξία ή όχι. Εύχομαι σύντομα μανούλα !

Σε ευχαριστώ πολύ... θα δείξει... προσπαθείς και εσυ για παιδακι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ... θα δείξει... προσπαθείς και εσυ για παιδακι?

Ναι προσπαθώ εδώ και 18 μήνες φυσιολογικά. Βέβαια εγώ έχω χαμηλή Αμη 1.6 (31 χρονών) οπότε θα προχωρήσω σε εξωσωματική με το καλό οταν ανοίξουν τα κέντρα. Τα τεστ ωορρηξίας πάντα βγάζουν θετικό αποτέλεσμα σε μένα 13 μερα..Μια φορά που μου έγραψε ο γυναικολόγος εξέταση προγεστερόνης βγήκε 15.50.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Ts είπε:

Ναι προσπαθώ εδώ και 18 μήνες φυσιολογικά. Βέβαια εγώ έχω χαμηλή Αμη 1.6 (31 χρονών) οπότε θα προχωρήσω σε εξωσωματική με το καλό οταν ανοίξουν τα κέντρα. Τα τεστ ωορρηξίας πάντα βγάζουν θετικό αποτέλεσμα σε μένα 13 μερα..Μια φορά που μου έγραψε ο γυναικολόγος εξέταση προγεστερόνης βγήκε 15.50.

Αυτό το αμη τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Αυτό το αμη τι είναι?

Ούτε εγώ την ήξερα ! Τον Σεπτέμβρη την έμαθα για τα καλα.Είναι μια ορμόνη που δείχνει το απόθεμα των ανώριμων ωαρίων στις ωοθήκες. Δεν σε παρέπεμψε ο γυναικολόγος σου να την κάνεις ; Συνήθως μαζί με τις υπόλοιπες ορμονικές γράφουν και την ΑΜΗ . Αυτή μαζί με την fsh ,lh και E2  δείχνουν σε τι στάδιο βρίσκεται η γονιμότητα μιας γυναίκας. Εγώ κανονικά για την ηλικία μου θα έπρεπε να είχα την διπλάσια από αυτή που έχω. Ευτυχώς είναι καλές όλες οι άλλες ορμονικές. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Ts είπε:

Ούτε εγώ την ήξερα ! Τον Σεπτέμβρη την έμαθα για τα καλα.Είναι μια ορμόνη που δείχνει το απόθεμα των ανώριμων ωαρίων στις ωοθήκες. Δεν σε παρέπεμψε ο γυναικολόγος σου να την κάνεις ; Συνήθως μαζί με τις υπόλοιπες ορμονικές γράφουν και την ΑΜΗ . Αυτή μαζί με την fsh ,lh και E2  δείχνουν σε τι στάδιο βρίσκεται η γονιμότητα μιας γυναίκας. Εγώ κανονικά για την ηλικία μου θα έπρεπε να είχα την διπλάσια από αυτή που έχω. Ευτυχώς είναι καλές όλες οι άλλες ορμονικές. 

Την Αμη όχι όλες της άλλες ναι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna Ts είπε:

Ρώτα τον γυναικολόγο σου  ίσως υπάρχει λόγος που δεν σε έβαλε να την κάνεις. 

Υπάρχει περίπτωση να γίνεται αλλιώς αυτή η εξαιταση  ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Υπάρχει περίπτωση να γίνεται αλλιώς αυτή η εξαιταση  ?

Τι εννοείς αλλιώς ; Με υπέρηχο ; Από μόνος του ο υπέρηχος θα έλεγα όχι..Εκτός άμα έκανες υπέρηχο 2 με 3 μέρα περιόδου όπου φαίνονται τα ανώριμα ωοθηκοφυλακια που αναπτύσσονται στην αρχή του κύκλου. Αν σε είδε εκείνες τις μέρες και είχες πολλά τέτοια αναπτυσσόμενα ωοθηκοφυλακια τότε ίσως θεωρείστε περιττή την ΑΜΗ. Εγώ πήγαινα συνέχεια στην γυναικολόγο και της έλεγα δεν μένω εγκυος. Μου έλεγε αυτή μια χαρά είσαι να εδώ το ωάριο σου μεγάλο κτλ. Πέρασε ένας χρόνος έτσι..Με έβαλε να κάνω μετά ορμονικές και σαλπιγγογραφια. Όλα τέλεια. Τέλος μου λέει κάνε και μια ΑΜΗ την κάνω βγαίνει χαμηλή γονιμότητα. Εγκεφαλικό !!! Με βλέπει και στον υπέρηχο κι όντως η μία ωοθήκη είχε μόνο 4 αναπτυσσόμενα ωοθηκοφυλακια ενώ η άλλη είχε 7. Τώρα παρακαλάω τον Θεό να κάνει το θαύμα του.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Ts είπε:

Τι εννοείς αλλιώς ; Με υπέρηχο ; Από μόνος του ο υπέρηχος θα έλεγα όχι..Εκτός άμα έκανες υπέρηχο 2 με 3 μέρα περιόδου όπου φαίνονται τα ανώριμα ωοθηκοφυλακια που αναπτύσσονται στην αρχή του κύκλου. Αν σε είδε εκείνες τις μέρες και είχες πολλά τέτοια αναπτυσσόμενα ωοθηκοφυλακια τότε ίσως θεωρείστε περιττή την ΑΜΗ. Εγώ πήγαινα συνέχεια στην γυναικολόγο και της έλεγα δεν μένω εγκυος. Μου έλεγε αυτή μια χαρά είσαι να εδώ το ωάριο σου μεγάλο κτλ. Πέρασε ένας χρόνος έτσι..Με έβαλε να κάνω μετά ορμονικές και σαλπιγγογραφια. Όλα τέλεια. Τέλος μου λέει κάνε και μια ΑΜΗ την κάνω βγαίνει χαμηλή γονιμότητα. Εγκεφαλικό !!! Με βλέπει και στον υπέρηχο κι όντως η μία ωοθήκη είχε μόνο 4 αναπτυσσόμενα ωοθηκοφυλακια ενώ η άλλη είχε 7. Τώρα παρακαλάω τον Θεό να κάνει το θαύμα του.

Η εξαιταση fsh είναι ίδια με την αμη ?? Κοίτα όταν πήγα στο γιατρό ήμουν στην 13 ημέρα του κύκλου μου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Η εξαιταση fsh είναι ίδια με την αμη ?? Κοίτα όταν πήγα στο γιατρό ήμουν στην 13 ημέρα του κύκλου μου 

Άλλη ορμόνη η μία άλλη ορμόνη η άλλη. Η fsh lh E2 γίνονται 2 με 5 μέρα περιόδου. Ενώ η ΑΜΗ γίνεται οποιαδήποτε μέρα του κυκλου. Εξέταση αίματος κάνεις. Δεν γράφεται και κοστίζει γύρω στα 70 ευρώ. Κοίτα μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο ίσως ο γυναικολόγος σου να την θεώρησε περιττή για κάποιον λόγο. Πόση fsh είχες ; πχ σε μία κοπέλα με πολυκιστικες ωοθήκες δεν την βάζεις να κάνει ΑΜΗ! Γιατί είναι λογικό να έχει πάρα πολλά ωάρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...