Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Ζαλίστηκα με τόσες βιταμίνες! Ο γιατρός εξ αρχής μου είχε προτείνει κάποιες,αλλά είναι πανάκριβες,οπότε κοιτούσα κάτι πιο οικονομικό και εξίσου καλό,αλλά δεν βρήκα κάτι.Ε λέω δεν θα κάτσω να σκάσω κιολας,στην τελική την κόρη μου την έκανα χωρίς να πάρω καμιά πανάκριβη βιταμίνη,παρά μόνο φιλισιν και μολερς.Ε τώρα απλά θα προσθέσω q10 και τέλος 🙂 

      • Ευχή 1

Προσπάθειες για παιδάκι


Recommended Posts

.Γεια σας κορίτσια. Σκέφτηκα να πω τις ανησυχίες μου σε εσάς μιας και θέλω να τα πω κάπου να μου φύγουν. Προσπαθούμε για παιδάκι εδώ κ 9 μήνες ( από τον Αύγουστο ). Εγώ έκανα εξετάσεις μόλις αρχίσαμε τις προσπάθειες κ όλα καλά. Πήρα κάποιες βιταμίνες για λίγο αλλά όλα οκ. Πέρασε ο χειμώνας κ τίποτα. Στους 7 μήνες έκανε ο άντρας σπερμοδιαγραμμα μετά από πίεση γιατί έλεγε ότι είναι πολύ νωρίς και ήταν σε κακό χάλι. Το δείξαμε σε ουρολόγο του έδωσε μια αντιβίωση για 20 μέρες κ μας είπε ότι λογικά θα στρώσει. Μας είπε να κάνει 2 σπερμοδιαγραμμα αλλά πέσαμε στην καραντίνα κ το αφήσαμε. Εγώ σήμερα αύριο θα αδιαθετησω. Το σκέφτομαι όμως συνέχεια. Το μυαλό μου είμαι μόνο εκεί. Δεν θέλω να αγχωνω τον άντρα μου για αυτό κ δεν του λέω τίποτα. Σημείωση: εγώ είμαι 32 κ ο άντρας μου 50. Έχει ήδη έναν γιο μεγάλο. Ελπίζω να μην σας κούρασα. Αλλά ήθελα να τα πω. Ουφ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ηλικία σας εννοείται μη σε αγχωνει!! Εσύ είσαι ακόμη νέα κ εφόσον είναι όλα καλά κ στις εξετάσεις σου είσαι σούπερ,ο άντρας σου όπως όλοι οι άντρες ως γνωστόν  μπορεί να τεκνοποίησει κ στα 90 που λέει ο λόγος οπότε όλα καλά!! Τα ιατρεία αγάπη μου δεν είναι κλειστά..μπορείς τώρα από Δευτέρα με το καλό που θα λήξει κ επίσημα η καραντίνα να πάτε ώστε να βάλετε ξανα ένα πρόγραμμα αναλόγως των αποτελεσμάτων..όταν είχε κάνει το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα τι σας είχαν πει? Κάποια θεραπεία? Βιταμίνες? Κάτι? 

Καλά κάνεις κ δεν τον πιέζεις αλλα ξέρεις τώρα που ανοίγουν όλα φερτου το σιγά σιγά μη το αφήσετε εφόσον το θες τόσο :-)

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου 9 μήνες δεν είναι πολλοί,η ηλικία σου είναι μια χαρά κ ένα παραπάνω αφού οι εξετάσεις σου είναι μια χαρά.εγω έκανα δέκα μήνες να πιάσω τον γιο μου ,ενώ ειμασταν υγιείς(είχαμε κάνει πολλές εξετάσεις) κ το δεύτερο ήρθε με μια επαφή την τελευταία μέρα της περιόδου μου.οποτς όπως καταλαβαίνεις κ το άγχος παίζει το ρόλο του σε αυτά.τωρα αφού βρήκατε κ ένα θεματακι με το σπέρμα καλό θα είναι τώρα που ανοίγουν όλα να το ξαναδείτε.αν είναι οκ,πάμε δυνατά..αν όχι πάλι,υπάρχουν ειδικές βιταμίνες,θα ξαναπάρει ακόμα έναν κύκλο κ θα είσαι οκ. Λένε πως σε περιπτώσεις υπογονιμότητας (δεν λέω ότι είστε μια από αυτές) το αδύναμο σπέρμα είναι το καλύτερο σενάριο.ειναι κάτι που είναι πιο διαχειρισιμο από κάποιο γυναικολογικό πρόβλημα πχ. Σου εύχομαι σύντομα μια εύκολη εγκυμοσύνη,απλά προσπάθησε να βγάλεις κ το άγχος από την διαδικασία αν αυτό είναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Renez είπε:

Η ηλικία σας εννοείται μη σε αγχωνει!! Εσύ είσαι ακόμη νέα κ εφόσον είναι όλα καλά κ στις εξετάσεις σου είσαι σούπερ,ο άντρας σου όπως όλοι οι άντρες ως γνωστόν  μπορεί να τεκνοποίησει κ στα 90 που λέει ο λόγος οπότε όλα καλά!! Τα ιατρεία αγάπη μου δεν είναι κλειστά..μπορείς τώρα από Δευτέρα με το καλό που θα λήξει κ επίσημα η καραντίνα να πάτε ώστε να βάλετε ξανα ένα πρόγραμμα αναλόγως των αποτελεσμάτων..όταν είχε κάνει το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα τι σας είχαν πει? Κάποια θεραπεία? Βιταμίνες? Κάτι? 

Καλά κάνεις κ δεν τον πιέζεις αλλα ξέρεις τώρα που ανοίγουν όλα φερτου το σιγά σιγά μη το αφήσετε εφόσον το θες τόσο :-)

Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση! Στο προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα είχαν βρει μια προστατίτιδα που την πέρασε χωρίς να το καταλάβει, χωρίς κάποιες ενοχλήσεις δηλαδή. Πήρε αντιβίωση 20 μέρες. Πρέπει να κάνει και το 2 για να δούμε αν θα πάρει βιταμίνες.

5 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου 9 μήνες δεν είναι πολλοί,η ηλικία σου είναι μια χαρά κ ένα παραπάνω αφού οι εξετάσεις σου είναι μια χαρά.εγω έκανα δέκα μήνες να πιάσω τον γιο μου ,ενώ ειμασταν υγιείς(είχαμε κάνει πολλές εξετάσεις) κ το δεύτερο ήρθε με μια επαφή την τελευταία μέρα της περιόδου μου.οποτς όπως καταλαβαίνεις κ το άγχος παίζει το ρόλο του σε αυτά.τωρα αφού βρήκατε κ ένα θεματακι με το σπέρμα καλό θα είναι τώρα που ανοίγουν όλα να το ξαναδείτε.αν είναι οκ,πάμε δυνατά..αν όχι πάλι,υπάρχουν ειδικές βιταμίνες,θα ξαναπάρει ακόμα έναν κύκλο κ θα είσαι οκ. Λένε πως σε περιπτώσεις υπογονιμότητας (δεν λέω ότι είστε μια από αυτές) το αδύναμο σπέρμα είναι το καλύτερο σενάριο.ειναι κάτι που είναι πιο διαχειρισιμο από κάποιο γυναικολογικό πρόβλημα πχ. Σου εύχομαι σύντομα μια εύκολη εγκυμοσύνη,απλά προσπάθησε να βγάλεις κ το άγχος από την διαδικασία αν αυτό είναι εφικτό.

Σε ευχαριστώ πολύ! Φαντάζομαι ότι είναι κάτι που θα στρώσει από την στιγμή που έχει ήδη ένα παιδί. Μου έδωσες πολλές ελπίδες. Χθές το σκεφτόμουν συνέχεια. Αποφάσισα όμως ότι είναι η τελευταία φορά. Σήμερα αδιαθετησα όποτε ξεκινάμε δυναμικά από την αρχή χωρίς άγχος πλέον. Ότι είναι να γίνει θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοπέλα μου,έτσι αισιόδοξα ,προσπάθησε να ασχολείσαι με άλλα πραγματακια κ να έρχεστε σε επαφή συχνά χωρίς άγχος.να ευχαριστιεστε την στιγμή γιατί μπορεί μετά με ένα μωράκι να τις κυνηγάτε αυτές τις στιγμές!!χαχα!στο εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Μπράβο κοπέλα μου,έτσι αισιόδοξα ,προσπάθησε να ασχολείσαι με άλλα πραγματακια κ να έρχεστε σε επαφή συχνά χωρίς άγχος.να ευχαριστιεστε την στιγμή γιατί μπορεί μετά με ένα μωράκι να τις κυνηγάτε αυτές τις στιγμές!!χαχα!στο εύχομαι!

Χαχαχαχα δίκιο έχεις σ αυτό. Ευχαριστώ πολύ για όλα. Μου δώσατε πολύ δύναμη!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...