Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Εμπειρία κιρσοκήλης


Recommended Posts

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα! Προσπαθούμε για παιδάκι περίπου ένα χρόνο μέχρι που τα Χριστούγεννα μετά από εξετάσεις και άσχημο σπερμοδιάγραμμα , διαγνώστηκε ο άνδρας μου με κιρσοκήλη 2ου βαθμού.Τον Φεβρουάριο έκανε την επέμβαση κ αναμένουμε νέο σπερμοδιάγραμμα στο τρίμηνο.Θέλω να ρωτήσω ,όσοι είχατε παρόμοια εμπειρία μετά από πόσο καιρό είδατε θετικά ή αποθαρρυντικά αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Ο αδερφός μου είχε κάνει χειρουργείο κιρσοκηλης και μάλιστα το σπέρμα ήταν πολύ αδύναμο.επαιρνε κάποιες βιταμίνες μετά και πάνω στον χρόνο αν θυμάμαι καλά ήταν σε καλύτερα επίπεδα.τωρα έχει ένα παιδάκι 8 μηνών.


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, foroulina είπε:

Καλησπέρα!

Ο αδερφός μου είχε κάνει χειρουργείο κιρσοκηλης και μάλιστα το σπέρμα ήταν πολύ αδύναμο.επαιρνε κάποιες βιταμίνες μετά και πάνω στον χρόνο αν θυμάμαι καλά ήταν σε καλύτερα επίπεδα.τωρα έχει ένα παιδάκι 8 μηνών.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση.!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, elephant είπε:

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα! Προσπαθούμε για παιδάκι περίπου ένα χρόνο μέχρι που τα Χριστούγεννα μετά από εξετάσεις και άσχημο σπερμοδιάγραμμα , διαγνώστηκε ο άνδρας μου με κιρσοκήλη 2ου βαθμού.Τον Φεβρουάριο έκανε την επέμβαση κ αναμένουμε νέο σπερμοδιάγραμμα στο τρίμηνο.Θέλω να ρωτήσω ,όσοι είχατε παρόμοια εμπειρία μετά από πόσο καιρό είδατε θετικά ή αποθαρρυντικά αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ.

Ο κουνιάδος μου έχει κιρσοκήλη 3ου βαθμού και κάποιο μικρόβιο(θετική και η γυναίκα του) δεν θυμάμαι όνομα,,,το χειρουργείο αργούσε  πολύ(δεν το έκανε τελικα)πήραν κάποια αγωγή για το μικροβιο και αφού ήταν καθαροι κάποιες βιταμίνες για 3-4μηνες και αυτός και η γυναίκα του και έμεινε έγκυος στο 6μηνο έχουν μια κόρη 11μηνων και είναι έγκυος 5μηνων σε αγοράκι.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ο κουνιάδος μου έχει κιρσοκήλη 3ου βαθμού και κάποιο μικρόβιο(θετική και η γυναίκα του) δεν θυμάμαι όνομα,,,το χειρουργείο αργούσε  πολύ(δεν το έκανε τελικα)πήραν κάποια αγωγή για το μικροβιο και αφού ήταν καθαροι κάποιες βιταμίνες για 3-4μηνες και αυτός και η γυναίκα του και έμεινε έγκυος στο 6μηνο έχουν μια κόρη 11μηνων και είναι έγκυος 5μηνων σε αγοράκι.....

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πολύ αισιόδοξα νέα, βέβαια δεν ξέρω μήπως το μικρόβιο του έκανε το πρόβλημα και όχι η κιρσοκήλη. Βιταμίνες του έχει δώσει κ ο ουρολογος..θα δούμε.απλα λόγω ηλικίας ανυπομονώ για να ξέρω αν θα πάω για εξωσωματική. Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είχε ένας γνωστός μου κιρσοκήλη, δε γνωρίζω τι βαθμού. Έκανε χειρουργείο μετά από σπερμοδιαγραμμα το οποίο έδειχνε χαμηλά ποσοστά υγιών σπερματοζωαρίων (γύρω στο 9% αν δε με απατά η μνήμη μου).

Ο γιατρός του είχε πει ότι σε 6 μήνες θα ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα για να δει πως πάει.

Ο ίδιος βέβαια μου είπε πως το αφεντικό του με κιρσοκήλη που δεν είχε χειρουργήσει, έκανε ένα κοριτσάκι, είναι 6 ετων σήμερα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεκταρινακι είπε:

Είχε ένας γνωστός μου κιρσοκήλη, δε γνωρίζω τι βαθμού. Έκανε χειρουργείο μετά από σπερμοδιαγραμμα το οποίο έδειχνε χαμηλά ποσοστά υγιών σπερματοζωαρίων (γύρω στο 9% αν δε με απατά η μνήμη μου).

Ο γιατρός του είχε πει ότι σε 6 μήνες θα ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα για να δει πως πάει.

Ο ίδιος βέβαια μου είπε πως το αφεντικό του με κιρσοκήλη που δεν είχε χειρουργήσει, έκανε ένα κοριτσάκι, είναι 6 ετων σήμερα!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Καταλαβαινω ότι η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή αλλά καλό είναι να ακούμε κ παρόμοιες καταστάσεις ως πληροφορίες. Σε ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elephant είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πολύ αισιόδοξα νέα, βέβαια δεν ξέρω μήπως το μικρόβιο του έκανε το πρόβλημα και όχι η κιρσοκήλη. Βιταμίνες του έχει δώσει κ ο ουρολογος..θα δούμε.απλα λόγω ηλικίας ανυπομονώ για να ξέρω αν θα πάω για εξωσωματική. Και πάλι ευχαριστώ!

Είχε άσχημο σπερματοδιαγραμμα πάντως γιατί θυμάμαι που το συζητούσαμε με την γυναίκα του..η κιρσοκήλη του είχαν πει ότι σίγουρα επηρεάζει αλλά αυτό δεν στάθηκε αρκετά εμπόδιο.....εύχομαι σύντομα να αποκτήσετε παιδάκι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 7/5/2020 at 1:36 ΜΜ, elephant είπε:

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα! Προσπαθούμε για παιδάκι περίπου ένα χρόνο μέχρι που τα Χριστούγεννα μετά από εξετάσεις και άσχημο σπερμοδιάγραμμα , διαγνώστηκε ο άνδρας μου με κιρσοκήλη 2ου βαθμού.Τον Φεβρουάριο έκανε την επέμβαση κ αναμένουμε νέο σπερμοδιάγραμμα στο τρίμηνο.Θέλω να ρωτήσω ,όσοι είχατε παρόμοια εμπειρία μετά από πόσο καιρό είδατε θετικά ή αποθαρρυντικά αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ.

καλησπερα....έιχε ο αντρας μου ,εκανε χειρουργειο..μασ ειπαν αν φτιαξει θα δειξει ..σε μισο με ενα χρονο.....1 μηνα πριν χρονισει το χειρουργειο εμεινα εγκυος!!! σημερα ειναι 6.5 χρονων το μωλιοοοο!!!..αργει να φτιαξει ..μην απογοητευτειτε ...οχι στο μηνα ....μετα απο 6....

 


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 31/5/2020 at 4:14 ΠΜ, ath_gal1 είπε:

καλησπερα....έιχε ο αντρας μου ,εκανε χειρουργειο..μασ ειπαν αν φτιαξει θα δειξει ..σε μισο με ενα χρονο.....1 μηνα πριν χρονισει το χειρουργειο εμεινα εγκυος!!! σημερα ειναι 6.5 χρονων το μωλιοοοο!!!..αργει να φτιαξει ..μην απογοητευτειτε ...οχι στο μηνα ....μετα απο 6....

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, μου δινεις κουράγιο.Να σου ζήσει και να το χαίρεστε!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!!κι ο άνδρας έκανε πριν 7χρονια επέμβαση κιρσοκηλης,είχε 3ου βαθμού στην μια πλευρά και 2ου στην άλλη!κάθε 3μηνες κάναμε σπερμοδιαγραμμα αλλά θέλει κάνα χρόνο για να φτάσει το καλύτερο σημείο!τα αποτελέσματα ήταν ελαφρώς βελτιωμένα(μη σου πω και ψέματα!)βελτιώθηκε η κινητικότητα και η ποσότητα,η μορφολογία ίδια 1% φυσιολογικά! παρόλα αυτά το θαύμα έγινε και έμεινα έγκυος στο χρόνο!!!γιατί μόνο θαύμα ήταν η κόρη μου!!!

Εσείς είχατε πολύ άσχημο σπέρμα;

Σας εύχομαι μες απ' την καρδιά μου να σας έρθει το νινακι πολύ σύντομα!!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 13/6/2020 at 12:07 ΠΜ, eirinaki1981 είπε:

Καλησπέρα!!!κι ο άνδρας έκανε πριν 7χρονια επέμβαση κιρσοκηλης,είχε 3ου βαθμού στην μια πλευρά και 2ου στην άλλη!κάθε 3μηνες κάναμε σπερμοδιαγραμμα αλλά θέλει κάνα χρόνο για να φτάσει το καλύτερο σημείο!τα αποτελέσματα ήταν ελαφρώς βελτιωμένα(μη σου πω και ψέματα!)βελτιώθηκε η κινητικότητα και η ποσότητα,η μορφολογία ίδια 1% φυσιολογικά! παρόλα αυτά το θαύμα έγινε και έμεινα έγκυος στο χρόνο!!!γιατί μόνο θαύμα ήταν η κόρη μου!!!

Εσείς είχατε πολύ άσχημο σπέρμα;

Σας εύχομαι μες απ' την καρδιά μου να σας έρθει το νινακι πολύ σύντομα!!

Συγγνώμη αλλά δεν είχε έρθει ειδοποίηση και δεν είχα δει το μήνυμα σου.Στο χρόνο είχατε κάνει νέο σπερμοδιαγραμμα κ είδατε τα αποτελέσματα αυτά? Τι όμορφο να συμβαίνουν θαύματα!! Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...