Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη από προσπερματικα υγρά;;;;;


Recommended Posts

Καλημέρα σ' όλους!!

Είμαι καινούρια στο φόρουμ..για την ακρίβεια έχω λίγες μέρες που το έχω ανακαλύψει και έχω διαβάσει όλες τις αναρτήσεις σχετικά με το θέμα. Θα ήθελα όμως να παραθέσω και τη δική μου εμπειρία και ερώτηση..από ότι είδα υπάρχει μεγάλη κατανόηση εδώ πέρα..γιατί με φίλες που το συζητησα με θεωρούν υπερβολική!!

 

Έρχομαι στο θέμα!( Συγγνώμη για τον πρόλογο) Τελευταία περίοδο στις 18/04 με διάρκεια 5 σταθερά..καναμε σεξ με τον αρραβωνιαστικό μου την 6η, 8η, 13η και 14η ημέρα χωρίς προφυλακτικό αλλά χωρίς και εκσπερμάτωση μέσα στον κόλπο. Τραβήχτηκε λίγο πριν τελειώσει. Υποτίθεται ότι έχω ωορρηξία τη 15η ημέρα. (Λέω υποτίθεται γιατί αυτό μου δίνει η εφαρμογή, δεν το έχω εξακρίβωση με κάποιο τεστ κτλ). Έχω σταθερό κύκλο, 28-29 ημερών. Το θέμα μου είναι ότι έχει από τη 13η ημέρα πρηστεί πολύ το στήθος μου και πονάει στο άγγιγμα. Το στήθος μου ξεκινάει να πρήζεται πάντα 6-7 ημέρες πριν την περίοδο και κατά βάση τόσο ευαίσθητο γίνεται 1-2 μέρες πριν. Είχα κάποια πονακια χαμηλά αλλά μπορεί να είναι και λόγου εντέρου καθώς είχα δυσκοιλιότητα αυτές τις ημέρες. Δεν έχω κάποιο άλλο ξεκάθαρο συμπτώματα, καουρες ή νεύρα τα αποδίδω στο ψυχολογικό παράγοντα. Δεν ξέρω τι να κάνω..τεστ δεν μπορώ να κάνω γιατί είμαι ακόμα στην 20η του κύκλου και όλη αυτή η αγωνία και οι σκέψεις με έχουν τρελάνει! Υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος?? Ή το τόσο έντονο πρήξιμο στο στήθος μπορεί να είναι και από το άγχος και την επιθυμία;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λένε πως υπάρχει περίπτωση, εγώ δεν έχω τέτοια εμπειρία ίσως κάποια άλλη κοπέλα να της έχει συμβεί... Εγώ με τον άντρα μου είμαστε πολλά χρόνια μαζί και με την ίδια μέθοδο δεν είχαμε καποιο θεμα, όμως όταν θέλαμε παιδί καναμε ελεύθερο και έμενα αμέσως έγκυος. Λες όμως στο τέλος ότι τα συμπτώματα ίσως είναι από άγχος κ επιθυμία... Θέλετε παιδάκι;

  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Λένε πως υπάρχει περίπτωση, εγώ δεν έχω τέτοια εμπειρία ίσως κάποια άλλη κοπέλα να της έχει συμβεί... Εγώ με τον άντρα μου είμαστε πολλά χρόνια μαζί και με την ίδια μέθοδο δεν είχαμε καποιο θεμα, όμως όταν θέλαμε παιδί καναμε ελεύθερο και έμενα αμέσως έγκυος. Λες όμως στο τέλος ότι τα συμπτώματα ίσως είναι από άγχος κ επιθυμία... Θέλετε παιδάκι;

@marianna1986 σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου! Η αλήθεια είναι ότι το θέλουμε! Για την ακρίβεια τον επόμενο μηνα θα παντρευομασταν...όλα όμορφα και κανονισμένα αλλά λόγω της κατάστασης αναγκαστική το μετάθεσαμε ένα χρόνο μετά, μιας και μένουμε στο εξωτερικό και δεν ξέρουμε πότε θα μπορέσουμε να έρθουμε Ελλάδα. Ο αρραβωνιαστικός μου θέλει να περιμένουμε το γάμο όμως και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες, εμένα μου έπεσε βαρύ το γεγονός ότι πρέπει να περιμένω ένα ακόμα χρόνο για να κάνω προσπάθεια και όλη αυτή η αλλαγή...οπότε για αυτό λέω ότι μπορεί να είναι και ψυχολογικό!

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ατυχία... Κ οι άντρες είναι αγύριστα κεφάλια και ο δικός σου ίσως είναι παραδοσιακός τύπος και τα θέλει όλα με τη σειρά τους! Μπορείς να του πεις πως τα παιδιά δεν έρχονται οπότε θέλουμε εμείς αλλά κ να μην πειστεί, μικροί είστε ακόμα και ένας χρόνος περνάει πολύ γρήγορα! Μέχρι τότε να χαρείτε τη σχέση σας, να ζήσετε τη ζωή σας, να πάτε πολλά ταξίδια γιατί μετά το παιδί αλλάζουν όλα!

  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με αυτή τη μέθοδο έμεινα έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου, βέβαια αυτή τη μέθοδο την χρησιμοποιούσαμε χρόνια κ δεν έμεινα παρά μόνο μια φορά! Ένας γυναικολόγος είχε πει σε φίλη μου ότι με προσπερματικα υγρά δεν μένεις έγκυος, με αυτό που μένεις στην ουσία είναι αν την ώρα που τελειώνει δεν τραβηχτεί εγκαίρως κ μια μικρή ποσότητα μείνει μέσα στο κόλπο χωρίς να το καταλάβετε κ έτσι το αποδίδουμε σε προσπερματικα υγρά! Κ έχει βάση αυτό που είπε οπότε το πιστεύω..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mama16 είπε:

Εγώ με αυτή τη μέθοδο έμεινα έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου, βέβαια αυτή τη μέθοδο την χρησιμοποιούσαμε χρόνια κ δεν έμεινα παρά μόνο μια φορά! Ένας γυναικολόγος είχε πει σε φίλη μου ότι με προσπερματικα υγρά δεν μένεις έγκυος, με αυτό που μένεις στην ουσία είναι αν την ώρα που τελειώνει δεν τραβηχτεί εγκαίρως κ μια μικρή ποσότητα μείνει μέσα στο κόλπο χωρίς να το καταλάβετε κ έτσι το αποδίδουμε σε προσπερματικα υγρά! Κ έχει βάση αυτό που είπε οπότε το πιστεύω..

Σ' ευχαριστώ και να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου!! Δεν ξέρω.. πιστεύω ότι δεν έγινε κάτι τέτοιο..αλλά ναι αν δεν γίνεται αντιληπτό;; Δεν ξέρω τι να πιστέψω, έχω διαβάσει τα πάντα αυτές τις ημέρες!! Θα περιμένω να δω τις επόμενες ημέρες τι να πω....τι είναι όμως η ψυχολογία μας και οι ορμόνες μας! Σε τρελαίνουν!!

Link to comment
Share on other sites

@Sofi91

Καλησπέρα, καταρχήν προσπάθησε να μην αγχώνεσαι!

σου εύχομαι ολοψυχα να είσαι έγκυος αφού το θέλεις τόσο πολύ..δυστυχώς πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου δε μπορείς να έχεις ασφαλή συμπεράσματα..αλλά θα περάσουν οι μέρες κ θα μάθεις σύντομα.

μη στεναχωριεσαι για την αναβολή του γάμου σου!καθε εμπόδιο για καλό..έτσι δες το!απο το να γινόταν τώρα κ ενδεχομένως να είχες περιορισμό στους καλεσμένους κ ένας θεός ξερει τι άλλο καλύτερα να γίνει του χρόνου να το ευχαριστηθείς με την ψυχη σου..

προσπαθησε να μείνεις αισιοδοξη..κάθε καλό εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi91 είπε:

Σ' ευχαριστώ και να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου!! Δεν ξέρω.. πιστεύω ότι δεν έγινε κάτι τέτοιο..αλλά ναι αν δεν γίνεται αντιληπτό;; Δεν ξέρω τι να πιστέψω, έχω διαβάσει τα πάντα αυτές τις ημέρες!! Θα περιμένω να δω τις επόμενες ημέρες τι να πω....τι είναι όμως η ψυχολογία μας και οι ορμόνες μας! Σε τρελαίνουν!!

Ευχαριστώ πολύ, μακάρι κ εσύ να είσαι εγκυουλα τώρα!!!! Ποτέ δεν ξέρεις..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα τόσο όμορφα λόγια!!! Τουλάχιστον δεν είμαι παράλογη..χαχαχα!!! Μακάρι να έρθει ..μακάρι...αλλά και αν δεν έρθει τώρα, δεν ήταν η ώρα να έρθει!! Θα περιμένω να περάσουν οι μέρες μέχρι και την περίοδο!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ :wub:;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...