Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Tegan είπε:

@Χρυ_καρ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ,είχα πάει την μέρα που περίμενα περίοδο να κάνω τεστ Παπ ,το ανέφερα στο γιατρό κ μου είπε κάνε μια χοριακη..και έκανα κ βγήκε αρνητική.δεκα μέρες μετά πήγα να πάρω το τεστ μου κ του είπα ότι είμαι έγκυος.ειχα κάνει τεστ τρεις μέρες μετά κ βγήκε θετικο..αυτή τη φορά πάλι πήγα να κάνω τεστ μια μέρα πριν την περίοδο μου ,το είπα πάλι στο γιατρό -αλλος γιατρος- και ρώτησα αν δε μου ρθει αύριο να κάνω ένα τεστ..η απάντηση του ήταν περίμενε κ αν δε σ ρθει κάνε σε μια βδομάδα!χοριακη έκανα μόνη Μ μετά από 4 μερες αφού είχα ήδη κάνει ένα τεστ γιατί δε κρατήθηκα.οποτε καλό είναι γενικά να υπάρχουν λίγες μέρες με καθυστέρηση.. δεν νομίζω ότι έχει στάνταρ ιδανική μέρα! 

Σ ευχαριστω πολυ..απλα ειμαι λιγακι ανυπομονη και φοβαμαι μη το κανω νωρις και απογοητευτω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Χρυ_καρ είπε:

Σ ευχαριστω πολυ..απλα ειμαι λιγακι ανυπομονη και φοβαμαι μη το κανω νωρις και απογοητευτω!

Λογικό κορίτσι μου..όλες έτσι είμαστε...έχεις καθυστέρηση ήδη? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χρυ_καρ είπε:

Σε 2 3 μερες περιμενω..απλα οσο πλησιαζει αγχωνομαι..

Κ το άγχος όμως δε βοηθάει..μπορεί να είναι κ αυτός παράγοντας για μια καθυστερηση..μην αγχωνεσαι.οτι ήταν να γίνει έχει γίνει .εσύ αυτό που έπρεπε το κανες όταν έπρεπε! Κουλ ,ηρεμία κ άμα δν έχει γίνει ε δεν είναι κ το τέλος! Σου εύχομαι να γίνουν όλα όπως τα θες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tegan είπε:

Κ το άγχος όμως δε βοηθάει..μπορεί να είναι κ αυτός παράγοντας για μια καθυστερηση..μην αγχωνεσαι.οτι ήταν να γίνει έχει γίνει .εσύ αυτό που έπρεπε το κανες όταν έπρεπε! Κουλ ,ηρεμία κ άμα δν έχει γίνει ε δεν είναι κ το τέλος! Σου εύχομαι να γίνουν όλα όπως τα θες!

Ευχαριστω πολυ!!! Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Χρυ_καρ Όπως σου είπαν κ παραπάνω καλύτερα να περιμένεις μερικές μέρες κ να κάνεις την χοριακη για να είσαι σίγουρη, εγώ έκανα τεστ στις 5 μέρες καθυστέρησης.. Σου εύχομαι να είσαι κορίτσι μου..

 

@Tegan Ναι κορίτσι μου.. Καμία δεν μου απάντησε :mrgreen:.. Ο υπερυχο μου θα γίνει την Πέμπτη με το καλό.. Εσύ νομίζω έκανες τον δικό σου.. Άκουσες καρδούλα η ήταν νωρίς? 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Χρυ_καρ Όπως σου είπαν κ παραπάνω καλύτερα να περιμένεις μερικές μέρες κ να κάνεις την χοριακη για να είσαι σίγουρη, εγώ έκανα τεστ στις 5 μέρες καθυστέρησης.. Σου εύχομαι να είσαι κορίτσι μου..

 

@Tegan Ναι κορίτσι μου.. Καμία δεν μου απάντησε :mrgreen:.. Ο υπερυχο μου θα γίνει την Πέμπτη με το καλό.. Εσύ νομίζω έκανες τον δικό σου.. Άκουσες καρδούλα η ήταν νωρίς? 

Ευχαριστω πολυ!!! Ευχομαι και σε σενα να πανε ολα οπως τα επιθυμεις και τα ονειρευεσαι...

Link to comment
Share on other sites

@Mikri OllandezaOllandeza καλησπέρα! Έκανα την Τετάρτη που πέρασε...είδαμε κ το μικρουλι , καταφέραμε να ακούσουμε κ την καρδούλα κ περιμένω να ξαναπάω 24 του μηνός πάλι να δω αν είναι όλα καλά..λίγο φοβάμαι να χαρώ ακόμα γιατί την προηγούμενη φορά δεν τα καταφέραμε..ελπίζω κ εσύ τώρα από βδομάδα να ακούσεις κ να δεις το δικό σου μικρουλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα έχω να μπω 4 χρόνια όσο ειναι ο γιος μου. Θυμάμαι οτι ήμασταν μια ευχάριστη συντροφιά που συζητούσαμε  τις ανησυχίες μας! Εγώ είμαι 5 εβδομ και 3 ημερών έκανα τεστ και χοριακη. Μας μένει ο υπέρηχος. Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά και να κρατήσουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ελπιζω ολες να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες. Εγω ειναι 7 βδομαδων και 1 ημερων η Πητ μου ειναι 22 Ιανουαριου εχω ραντεβου με την γιατρο στις 19 Ιουνίου. Εχω αδιαθεσία αναγουλες και χαμηλη πιεση νιωθω γενικοτερα ατονια. 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο κορίτσια σε όλες.. Εύχομαι κ εγώ με την σειρά μου τα καλύτερα για όλες!! 

Μωρέ αυτή η αίσθηση ότι είμαι συνεχώς άρρωστη με το στομάχι μου δεν το αντέχω.. Αλλά αξίζει το κάθε τι που θα περάσω.. 

Κ έχω μια ερώτηση από όλες.. Με τα κιλά κ την κοιλίτσα πως τα πάτε? Φάνηκε καθόλου? Εμένα για παράδειγμα με ρούχα δεν φαίνεται κ κάνεις δεν το καταλαβαίνει αλλά εγώ όταν με βλέπω χωρίς ρούχα καταλαβαίνω ότι φαίνεται λίγο.. 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Μπράβο κορίτσια σε όλες.. Εύχομαι κ εγώ με την σειρά μου τα καλύτερα για όλες!! 

Μωρέ αυτή η αίσθηση ότι είμαι συνεχώς άρρωστη με το στομάχι μου δεν το αντέχω.. Αλλά αξίζει το κάθε τι που θα περάσω.. 

Κ έχω μια ερώτηση από όλες.. Με τα κιλά κ την κοιλίτσα πως τα πάτε? Φάνηκε καθόλου? Εμένα για παράδειγμα με ρούχα δεν φαίνεται κ κάνεις δεν το καταλαβαίνει αλλά εγώ όταν με βλέπω χωρίς ρούχα καταλαβαίνω ότι φαίνεται λίγο.. 

Κορίτσια με το καλό όλες τα μωράκια σας!! Είμαι μανούλα του Οκτωβρη 2020..

Χαίρομαι που υπάρχει ομάδα πλέον με τα πρώτα μωράκια του '21 για αυτό είπα να σας ευχηθώ τα καλύτερα κ ο,τι χρειάζεστε κ έχετε απορία είναι εδώ κ η δική μου ομαδουλα να σας κατατοπισουμε όσο μπορούμε!!

Όσο για τη κοιλίτσα που λες Ολλανδεζα μου,ακόμη είναι αρκετά νωρίς..σίγουρα έχει κάποια διαφορά για εσένα που ξέρεις το σώμα σου λόγο πρηξιματος που υπάρχει από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά όχι ακόμη από το νινι..ξέρω πόσο θέλετε να αρχίσετε να φαίνεστε κ εγκυουλες αλλα λιιιγο υπομονή ακόμη..

Στον 3ο θα αρχίσουν να φουσκώνουν σιγά σιγά γτ θα μεγαλώνει το μωρό σας κ το μεγάλο μπαμ θα το κάνει 5ο με 6ο μήνα που ξαφνικά από εκεί που δε θα φαίνεται με ρούχα ως τότε,θα έχετε κανονικοτατη κοιλίτσα εγκύου έτοιμη για πολλαααα χάδια!!

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα το στομάχι μου είναι συνέχεια κάπως σα να μη μπορεί να χωνέψει τίποτα ..κ Μ ενοχλουν σχεδόν οτιδήποτε μυρίζει με αποκορύφωμα το κρεμμύδι που δεν αντέχω να το μυρίζω καν.εγω νιώθω ότι έχω γίνει 300 κιλά έχω κάνει ένα στήθος διπλάσιο κ η κοιλιά Μ έχει ήδη μεγαλώσει σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη που έμπαινα κανονικά τότε στα στενότερα τζιν Μ ,τώρα ούτε κατά διάνοια..ας είναι καλά τα μωράκια κ μεις κ αυτά έρχονται κ φευγουν

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια τι ωραία να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας.. 

Εύχομαι κ ελπίζω να ακούσω κ εγώ την καρδούλα του.. Κ θα το ηχογραφήσω για να το έχω πάντα μαζί μου.. Κ αφού ηρεμήσω κ μάθω ότι όλα βαίνουν καλώς θα επανέλθω με πολλές περισσότερες ερωτήσεις.. Γιατί είναι κ η πρώτη φορά οπότε υπάρχουν πάρα πολλά που δεν γνωρίζω.. 

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roula2021 είπε:

Γεια σας κορίτσια ελπιζω ολες να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες. Εγω ειναι 7 βδομαδων και 1 ημερων η Πητ μου ειναι 22 Ιανουαριου εχω ραντεβου με την γιατρο στις 19 Ιουνίου. Εχω αδιαθεσία αναγουλες και χαμηλη πιεση νιωθω γενικοτερα ατονια. 

Καλησπέρα Ρούλα,

Εγω έκλεισα την 8η εβδομάδα και έχω τρομερές αναγούλες ,είμαι χάλια...μου έδωσε η γυναικολόγος μου κάποια φυτικά χαπάκια αλλά δεν μου κάνει τίποτα...Εγώ έχω το 2ρο ραντεβού στις 15/6 κ γενικά έχω πλ άγχος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...