Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Marialena123 said:

Καλησπέρα Ρούλα,

Εγω έκλεισα την 8η εβδομάδα και έχω τρομερές αναγούλες ,είμαι χάλια...μου έδωσε η γυναικολόγος μου κάποια φυτικά χαπάκια αλλά δεν μου κάνει τίποτα...Εγώ έχω το 2ρο ραντεβού στις 15/6 κ γενικά έχω πλ άγχος!

Καλησπερα Μαριαλενα                        Εγώ μένω Αμερικη εδω ειναι λιγο διαφορετικά απο την Ελλάδα φαντάσου μου δώσανε 1ο  ραντεβού 19 Ιουνίου τι να πω. Νιώθω αδιαθεσία και εχω και πονακια χαμηλά.  Υπομονή πρέπει να κάνουμε. 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Roula2021 είπε:

Καλησπερα Μαριαλενα                        Εγώ μένω Αμερικη εδω ειναι λιγο διαφορετικά απο την Ελλάδα φαντάσου μου δώσανε 1ο  ραντεβού 19 Ιουνίου τι να πω. Νιώθω αδιαθεσία και εχω και πονακια χαμηλά.  Υπομονή πρέπει να κάνουμε. 

Σου έδωσε  σίδηρο και φεριτίνη;

Ή θα τα πείτε όλα από κοντά στο 1ο ραντεβού;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 said:

Σου έδωσε  σίδηρο και φεριτίνη;

Ή θα τα πείτε όλα από κοντά στο 1ο ραντεβού;

Οχι δεν παίρνω σίδηρο απο δική μου πρωτοβουλία παιρνω μονο φολλικο. Στο 1ο ραντεβου θα με δει η μαία και μετα αλλο ραντεβού η γιατρός 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roula2021 είπε:

Οχι δεν παίρνω σίδηρο απο δική μου πρωτοβουλία παιρνω μονο φολλικο. Στο 1ο ραντεβου θα με δει η μαία και μετα αλλο ραντεβού η γιατρός 

Εγώ παίρνω κ σίδηρο γιατί γενικά μου είναι χαμηλός.Αναγουλες έχεις όλη την ημέρα ή μόνο το πρωί;

Εγω δυστυχώς όλη μέσα και το δύσκολο είναι στην δουλειά.Ειμαι χάλια (προχθές έκανα κ εμετό).Μονο όταν είμαι ξαπλωμένη είμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 said:

Εγώ παίρνω κ σίδηρο γιατί γενικά μου είναι χαμηλός.Αναγουλες έχεις όλη την ημέρα ή μόνο το πρωί;

Εγω δυστυχώς όλη μέσα και το δύσκολο είναι στην δουλειά.Ειμαι χάλια (προχθές έκανα κ εμετό).Μονο όταν είμαι ξαπλωμένη είμαι καλα

Εγω ευτυχώς ειμαι σπίτι,  ολη μέρα σχεδόν χάλια είμαι. Πονους χαμηλά στην κοιλιά έχεις? 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Roula2021 είπε:

Εγω ευτυχώς ειμαι σπίτι,  ολη μέρα σχεδόν χάλια είμαι. Πονους χαμηλά στην κοιλιά έχεις? 

Είχα στην αρχή,αλλά μου έδωσε προγεστερωνη κ παίρνω ένα δισκίο κάθε βράδυ κολπικά.Τωρα με πιάνει σπάνια!

Ε αφού είσαι σπίτι μια χαρά!Να τρως συχνά κ μικρά γεύματα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 said:

Είχα στην αρχή,αλλά μου έδωσε προγεστερωνη κ παίρνω ένα δισκίο κάθε βράδυ κολπικά.Τωρα με πιάνει σπάνια!

Ε αφού είσαι σπίτι μια χαρά!Να τρως συχνά κ μικρά γεύματα.

Μάλλον τα πονακια τα έχουμε γιατι μεγαλώνει η μήτρα.  Ελπίζω να μου δώσει τιποτα ! 

 

 

  • Μου αρέσει 1

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

@Roula2021 Κορίτσι μου υπομονή.. Θα περάσει μετά το πρώτο τρίμηνο και θα νιώθεις πολύ καλύτερα!!

@Marialena123 Αχ κ εσύ κορίτσι στα ξένα.. Εντάξει εγώ δεν είμαι τόσο μακριά αλλά κ πάλι! Δεν ξέρω πως λειτουργούν εκεί αλλά εδώ που είμαι δεν μας δίνουν κ πολλά χάπια, προσπαθούν όσο πιο φυσιολογικά γίνεται και κατά την δάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά κ τηε γέννας.. Εύχομαι να σου δώσουν κάτι για να ανακουφιστείς κ εσύ..

 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα :wub:

  • Ευχαριστώ 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza said:

@Roula2021 Κορίτσι μου υπομονή.. Θα περάσει μετά το πρώτο τρίμηνο και θα νιώθεις πολύ καλύτερα!!

@Marialena123 Αχ κ εσύ κορίτσι στα ξένα.. Εντάξει εγώ δεν είμαι τόσο μακριά αλλά κ πάλι! Δεν ξέρω πως λειτουργούν εκεί αλλά εδώ που είμαι δεν μας δίνουν κ πολλά χάπια, προσπαθούν όσο πιο φυσιολογικά γίνεται και κατά την δάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά κ τηε γέννας.. Εύχομαι να σου δώσουν κάτι για να ανακουφιστείς κ εσύ..

 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα :wub:

Σε ποια χώρα μένεις? 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας κορίτσια μου!
Θα ήθελα την άποψη σας στο εξής:

Ειμαι 8 εβδομάδων +2 ημερών και έχω πολλά υγρά στο εσώρουχό μου!Παιρνω βέβαια κ κάθε βράδυ προγεστερωνη κολπικά αλλ δεν νομίζω πως έχει σχέση αυτό.

Εχει κάποια άλλη το ίδιο σύμπτωμα;

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mikri Ollandeza said:

@Roula2021 Είμαι στην ολλανδία τον τελευταίο 1,5 χρόνο.

Εσύ πόσο καιρό μένεις Αμερική?

Καλά εε, στο προηγούμενο μπέρδεψα τα ονόματα..:shock:

Δε πειράζει..... το κατάλαβα εγω εδω και 1 χρονο .

 

 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου!
Θα ήθελα την άποψη σας στο εξής:

Ειμαι 8 εβδομάδων +2 ημερών και έχω πολλά υγρά στο εσώρουχό μου!Παιρνω βέβαια κ κάθε βράδυ προγεστερωνη κολπικά αλλ δεν νομίζω πως έχει σχέση αυτό.

Εχει κάποια άλλη το ίδιο σύμπτωμα;

Φυσιολογικοτατο είναι κορίτσι μου!!

Προμηθεύσουν σερβιετακια γτ θα το έχεις αρκετό καιρό....απλά να θυμάσαι να τα αλλάζεις συχνά(δλδ μόλις τα δεις υγρά άλλαζε τα) γτ αν τα αφήνεις υγρά υπάρχει πιθανότητα να αναπτύξεις μύκητες στη περιοχή..

Κατά τ αλλά είναι μέσα στο πρόγραμμα :-)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν θα σας μπερδέψω..;-)

@Marialena123 Κορίτσι μου κ εγώ στο κλαμπ.. Εμένα όμως δεν είναι διάφανα ή λευκά αλλά ένα απαλό χρώμα, από τις αμέτρητες φορές που έχω καλέσει στις μαίες ρωτώντας ακριβώς το ίδιο πράγμα, με διαβεβαίωσαν ότι είναι φυσιολογικό ειδικότερα στην αρχή της εγκυμοσύνης.. Φαντάσου ότι χθες δεν είχα σχεδόν καθόλου κ αγχώθηκα.. Δεν ξέρω τι συμβαίνει στο κεφάλι μου.. Όταν έχω αγχώνομαι αλλά κ όταν δεν έχω.. Τι να πω.. Υπομονή κ όπως σου είπε κ η @Renez μας, μην αγχώνεσαι καθόλου.. Αλλά αν νιώσεις την ανάγκη να πάρεις τηλέφωνο τον γιατρό σου, κάντο για να είσαι ήρεμη..

 

@Roula2021 Υπομονή κ εσύ κορίτσι μου.. Να υποθέσω ότι ούτε εσύ έχεις κοντά σου δικούς σου ανθρώπους? Εννοώ μητέρα, πατέρα κτλ.. Ούτε εγώ, με τον σύντροφό μου και διάφοροι φίλοι.. Αλλά για αυτό που στεναχωριέμαι είναι ότι είμαστε τόσο κοντά κ δεν μπορώ να πάω.. Κ δεν ξέρω αν θα μπορέσω να πάω κ το καλοκαίρι..

 

Κορίτσια θέλω την θετική σας ενέργεια γιατί αύριο είναι ο πρώτος υπέρυχος.. Ειλικρινά εύχομαι κ θέλω να πάνε όλα καλά κ να ακούσουμε καρδούλα και να δούμε ότι όλα είναι στην θέση τους.. Αλλά έχω τρομερό άγχος..:rolleyes:

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Τώρα δεν θα σας μπερδέψω..;-)

@Marialena123 Κορίτσι μου κ εγώ στο κλαμπ.. Εμένα όμως δεν είναι διάφανα ή λευκά αλλά ένα απαλό χρώμα, από τις αμέτρητες φορές που έχω καλέσει στις μαίες ρωτώντας ακριβώς το ίδιο πράγμα, με διαβεβαίωσαν ότι είναι φυσιολογικό ειδικότερα στην αρχή της εγκυμοσύνης.. Φαντάσου ότι χθες δεν είχα σχεδόν καθόλου κ αγχώθηκα.. Δεν ξέρω τι συμβαίνει στο κεφάλι μου.. Όταν έχω αγχώνομαι αλλά κ όταν δεν έχω.. Τι να πω.. Υπομονή κ όπως σου είπε κ η @Renez μας, μην αγχώνεσαι καθόλου.. Αλλά αν νιώσεις την ανάγκη να πάρεις τηλέφωνο τον γιατρό σου, κάντο για να είσαι ήρεμη..

 

@Roula2021 Υπομονή κ εσύ κορίτσι μου.. Να υποθέσω ότι ούτε εσύ έχεις κοντά σου δικούς σου ανθρώπους? Εννοώ μητέρα, πατέρα κτλ.. Ούτε εγώ, με τον σύντροφό μου και διάφοροι φίλοι.. Αλλά για αυτό που στεναχωριέμαι είναι ότι είμαστε τόσο κοντά κ δεν μπορώ να πάω.. Κ δεν ξέρω αν θα μπορέσω να πάω κ το καλοκαίρι..

 

Κορίτσια θέλω την θετική σας ενέργεια γιατί αύριο είναι ο πρώτος υπέρυχος.. Ειλικρινά εύχομαι κ θέλω να πάνε όλα καλά κ να ακούσουμε καρδούλα και να δούμε ότι όλα είναι στην θέση τους.. Αλλά έχω τρομερό άγχος..:rolleyes:

Καλημερα,όλα καλά θα πάνε!Με το καλό να δείτε το σποράκι σας!Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι;

εγω έχω την Δευτέρα το δεύτερο ραντεβού!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...