Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

@Marialena123 Βάσει του τεστ κ τηε τελευταίας περιόδου υπολογίζουμε ότι αύριο θα μπω στις 8 εβδομάδες, αλλά με τον υπέρυχο θα δουν ακριβώς πόσο είμαι.. Δεν μπορώ να κάνω υπομονή.. Το σκέφτομαι συνέχεια! Σε ευχαριστώ κορίτσι μου κ εύχομαι κ σε εσένα καλά αποτελέσματα!! Πόσο είσαι εσύ?


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Roula2021 Ναι κορίτσι μου, έτσι πιστεύω κ εγώ.. Επίσης σημαντικό ρόλο παίζει κ το άγχος μας που επιβαρύνει λίγο την κατάσταση.. Αλλά για μένα το πιο δύσκολο είναι αυτή η υπνηλία που με πιάνει κάθε μέρα όμως στην δουλειά.. Κ αυτή η ανακατοσουρα στο στομάχι μόλις μείνει λίγο άδειο.. Οπότε τρώγοντας συνέχεια δεν θα χωράω στα ρούχα μου σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα.. 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mikri Ollandeza said:

@Roula2021 Ναι κορίτσι μου, έτσι πιστεύω κ εγώ.. Επίσης σημαντικό ρόλο παίζει κ το άγχος μας που επιβαρύνει λίγο την κατάσταση.. Αλλά για μένα το πιο δύσκολο είναι αυτή η υπνηλία που με πιάνει κάθε μέρα όμως στην δουλειά.. Κ αυτή η ανακατοσουρα στο στομάχι μόλις μείνει λίγο άδειο.. Οπότε τρώγοντας συνέχεια δεν θα χωράω στα ρούχα μου σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα.. 

Εχω τρελές ανακατωσούρες και γω τρωω αρκετά κυριως οταν τρώω αμυλο πχ ψωμι μακαρονια δεν ειμαι πολυ χαλια ......φοβαμαι για τα κιλα παρα πολυ δε θελω να παρω πολλα γιατι ειμαι ηδη υπερβαρη ....


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

@Roula2021 Εμένα δεν με λες υπέρβαρη αλλά ούτε στα κανονικά μου είμαι, να φανταστείς είμαι 1,74 με 75 κιλά, οποτε είμαι περίπου 8-10 πάνω από το φυσιολογικό-αδύνατο..

Ποτέ δεν ήμουν αδύνατη αλλά τώρα δεν νομίζω να επανέλθω μετά την εγκυμοσύνη πολύ σύντομα.. Απλά λιγουρεύομαι συνέχεια πίτσες κ καρμπονάρα κ Mc Donalds και άστα να πάνε..:P

Αλλά με πιάνει αυτή η ανακατωσούρα όταν τρώω κάτι όξινο ή έχω ώρα να φάω.. Επίσης μπορεί να φάω τώρα κ σε 10 λεπτά να πεινάω πάλι.. Ειναι φυσιολογικό αυτό? Θα τρελαθώ:blink:


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Mikri Ollandeza said:

@Roula2021 Εμένα δεν με λες υπέρβαρη αλλά ούτε στα κανονικά μου είμαι, να φανταστείς είμαι 1,74 με 75 κιλά, οποτε είμαι περίπου 8-10 πάνω από το φυσιολογικό-αδύνατο..

Ποτέ δεν ήμουν αδύνατη αλλά τώρα δεν νομίζω να επανέλθω μετά την εγκυμοσύνη πολύ σύντομα.. Απλά λιγουρεύομαι συνέχεια πίτσες κ καρμπονάρα κ Mc Donalds και άστα να πάνε..:P

Αλλά με πιάνει αυτή η ανακατωσούρα όταν τρώω κάτι όξινο ή έχω ώρα να φάω.. Επίσης μπορεί να φάω τώρα κ σε 10 λεπτά να πεινάω πάλι.. Ειναι φυσιολογικό αυτό? Θα τρελαθώ:blink:

Μια χαρα εισαι εγω ειμαι 172 80 κιλα. Οι ορμονες κανουν πάρτι στο σωμα μας γιαυτο συμβαινει αυτό.....και γω καπως ετσι ειμαι .....


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια 

Ειμαι. 6,5 εβδομάδων έχω σήμερα άπειρα κολπικά υγρά δνε προλαβαίνω να αλλάζω εσώρουχο... Είναι λογικό λέτε σαυτη τη βδομάδα? 

Έχω δει σάκο και εμβρυικα στοιχεία αλλά είναι ακόμα αρχή και ένα άγχος το έχω. 

Σας ευχαριστωω :)

Link to comment
Share on other sites

@Νινι2019 Καλώς ήρθες κορίτσι μου.. Με το καλό σου εύχομαι.. Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Όσο αφορά τα υγρά επειδή μου συμβαίνει είναι φυσιολογικό κατά την γνώμη της μαιας που με παρακολουθεί..

Αχ κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον πρώτο υπερυχο.. Δεν φαντάζεστε την συγκίνηση μόλις είδα το σπορακι μου.. Μου είπαν ότι όλα είναι πολύ καλά και προχωραμε.. Είμαι περίπου 8,5 εβδομάδων κ δεν ακούσαμε καρδούλα γιατί ο υπερυχος ήταν κολπικός αλλά σε 3 εβδομάδες που έχω ξανά ραντεβού θα ακούσουμε.. Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! Είμαι απερίγραπτα ενθουσιασμενη, χαρούμενη, ευτυχισμένη.. Όλα αυτά μαζί :wub:

Ερωτευτηκα.. 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Νινι2019 Καλώς ήρθες κορίτσι μου.. Με το καλό σου εύχομαι.. Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Όσο αφορά τα υγρά επειδή μου συμβαίνει είναι φυσιολογικό κατά την γνώμη της μαιας που με παρακολουθεί..

Αχ κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον πρώτο υπερυχο.. Δεν φαντάζεστε την συγκίνηση μόλις είδα το σπορακι μου.. Μου είπαν ότι όλα είναι πολύ καλά και προχωραμε.. Είμαι περίπου 8,5 εβδομάδων κ δεν ακούσαμε καρδούλα γιατί ο υπερυχος ήταν κολπικός αλλά σε 3 εβδομάδες που έχω ξανά ραντεβού θα ακούσουμε.. Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! Είμαι απερίγραπτα ενθουσιασμενη, χαρούμενη, ευτυχισμένη.. Όλα αυτά μαζί :wub:

Ερωτευτηκα.. 

Καλησπερα. Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου. Για να μην υπαρχουν ανακριβειες και για τις υπολοιπες μελλουσες μανουλες, το οτι δεν ακουσατε καρδια δεν σχετιζεται με το οτι ο υπερηχος ηταν κολπικος. Προφανως απλα ακομα ειναι αρχη και δεν ανιχνευεται ο παλμος. Παρολαυτα η καρδουλα ακουγεται κανονικοτατα με τον κολπικο υπερηχο και μαλιστα τοσο ο χτυπος, οσο και οι υπολοιπες υπερηχογραφικες εικονες, ειναι πολυ πιο λεπτομερεις κι ευκρινεις με τον κολπικο υπερηχο στο πρωτο τριμηνο, γι αυτο και τον επιλεγουν οι περισσοτεροι γυναικολογοι. Καλες κι ανεφελες εγκυμοσυνες σε ολες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Καλησπερα. Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου. Για να μην υπαρχουν ανακριβειες και για τις υπολοιπες μελλουσες μανουλες, το οτι δεν ακουσατε καρδια δεν σχετιζεται με το οτι ο υπερηχος ηταν κολπικος. Προφανως απλα ακομα ειναι αρχη και δεν ανιχνευεται ο παλμος. Παρολαυτα η καρδουλα ακουγεται κανονικοτατα με τον κολπικο υπερηχο και μαλιστα τοσο ο χτυπος, οσο και οι υπολοιπες υπερηχογραφικες εικονες, ειναι πολυ πιο λεπτομερεις κι ευκρινεις με τον κολπικο υπερηχο στο πρωτο τριμηνο, γι αυτο και τον επιλεγουν οι περισσοτεροι γυναικολογοι. Καλες κι ανεφελες εγκυμοσυνες σε ολες!!

Κορίτσια καλησπέρα!Εγω πήγα για πρώτο ραντεβού την 6η εβδομάδα και δεν κάναμε κολπικά.Μου είπε εαν δεν ακούσουμε καρδούλα θα κάνουμε κολπικο,τελικά ακούσαμε κ δεν χρειάστηκε!Στις 15/6 θα πάω για δεύτερο ραντεβού.Να επιμείνω για κολπικο λέτε;

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Νινι2019 Καλώς ήρθες κορίτσι μου.. Με το καλό σου εύχομαι.. Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Όσο αφορά τα υγρά επειδή μου συμβαίνει είναι φυσιολογικό κατά την γνώμη της μαιας που με παρακολουθεί..

Αχ κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον πρώτο υπερυχο.. Δεν φαντάζεστε την συγκίνηση μόλις είδα το σπορακι μου.. Μου είπαν ότι όλα είναι πολύ καλά και προχωραμε.. Είμαι περίπου 8,5 εβδομάδων κ δεν ακούσαμε καρδούλα γιατί ο υπερυχος ήταν κολπικός αλλά σε 3 εβδομάδες που έχω ξανά ραντεβού θα ακούσουμε.. Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! Είμαι απερίγραπτα ενθουσιασμενη, χαρούμενη, ευτυχισμένη.. Όλα αυτά μαζί :wub:

Ερωτευτηκα.. 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!Ναι τώρα στην αρχή πηγαίνουμε ανά 3εβδομαδες!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Εγω πήγα για πρώτο ραντεβού την 6η εβδομάδα και δεν κάναμε κολπικά.Μου είπε εαν δεν ακούσουμε καρδούλα θα κάνουμε κολπικο,τελικά ακούσαμε κ δεν χρειάστηκε!Στις 15/6 θα πάω για δεύτερο ραντεβού.Να επιμείνω για κολπικο λέτε;

Δεν υπαρχει λογος επιμονης. Εφοσον ο γιατρος σου επιλεγει τον κοιλιακο υπερηχο, σημαινει οτι εχει και καλο μηχανημα και την εμπειρια να το κανει. Εμπιστευσου τον! Απλα ανεφερα η πλειοψηφια προτιμα, τον κολπικο. Καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mikri Ollandeza said:

@Roula2021 Άστα κορίτσι μου..

Κ έχω σήμερα μία αγωνία.. Στις 4.30 είναι ο υπέρυχος.. Για να δούμε τι θα δούμε..

Εσύ πόσων εβδομάδων είσαι?

 

Εγω ειμαι 8 εβδομαδων . Τι εδειξε ο υπέρηχος? Ακουσατε καρδουλα ? Εμενα με πηρε τηλ η μαια και μου ειπε για τις αναγουλες να παρω unisom και να αρχισω και β6 .


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

@Roula2021 Μας έδειξε το σπορακι μας κ μας είπε ότι μεγαλώνει φυσιολογικά, είδαμε την καρδούλα να πάλλεται αλλά δεν την ακούσαμε γιατί ήταν πολύ νωρίς από ότι μας είπαν.. Αλλά πιστεύω σε 3 εβδομάδες θα την ακούσουμε επιτέλους.. Δεν ζήτησα ακόμη τίποτα για τις ανακατωσουρες.. Θέλω να αποφύγω επιπλέον χάπια.. Αντε κορίτσι μου μπας κ ηρεμήσεις..

@Pagotoula Ευχαριστώ πολύ.. Αυτό κατάλαβα γιατί ίσως δεν μου το εξήγησαν ακριβώς κ εγώ απλά δεν ρώτησα.. 

@Marialena123 Ευχαριστώ κορίτσι μου.. 

 

 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mikri Ollandeza said:

@Νινι2019 Καλώς ήρθες κορίτσι μου.. Με το καλό σου εύχομαι.. Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Όσο αφορά τα υγρά επειδή μου συμβαίνει είναι φυσιολογικό κατά την γνώμη της μαιας που με παρακολουθεί..

Αχ κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον πρώτο υπερυχο.. Δεν φαντάζεστε την συγκίνηση μόλις είδα το σπορακι μου.. Μου είπαν ότι όλα είναι πολύ καλά και προχωραμε.. Είμαι περίπου 8,5 εβδομάδων κ δεν ακούσαμε καρδούλα γιατί ο υπερυχος ήταν κολπικός αλλά σε 3 εβδομάδες που έχω ξανά ραντεβού θα ακούσουμε.. Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! Είμαι απερίγραπτα ενθουσιασμενη, χαρούμενη, ευτυχισμένη.. Όλα αυτά μαζί :wub:

Ερωτευτηκα.. 

Σε ευχαριστώ!!! Ναι το συναίσθημα είναι απλά μαγικό.. Εγώ θα ξαναπαω Τρίτη και δεν κρατιεμαιιιι.. 

Είναι έρωτας μοναδικός!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...