Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

@Renez Ναι κορίτσι μου, η κάθε περίοδος είναι διαφορετική και έχει τα δικά της θετικά κ αρνητικά.. Αλλά όπως κ να το δούμε ένα θαυματάκι μεγαλώνει μέσα μας.. Ειλικρινά ακόμα μπορεί να μην το πιστεύω 100%.. Μερικές φορές είναι σαν ψέμα.. Κ περιμένω να περάσει λίγο ο καιρός να αρχίσω να ετοιμάζω το δωμάτιο του, να ψωνίζω ρουχαλάκια.. Αχχ.. Σαν παραμύθι..


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Renez Ναι κορίτσι μου, η κάθε περίοδος είναι διαφορετική και έχει τα δικά της θετικά κ αρνητικά.. Αλλά όπως κ να το δούμε ένα θαυματάκι μεγαλώνει μέσα μας.. Ειλικρινά ακόμα μπορεί να μην το πιστεύω 100%.. Μερικές φορές είναι σαν ψέμα.. Κ περιμένω να περάσει λίγο ο καιρός να αρχίσω να ετοιμάζω το δωμάτιο του, να ψωνίζω ρουχαλάκια.. Αχχ.. Σαν παραμύθι..

Πωωω αυτό είναι το καλύτερο στάδιο...

Κ εγώ τα πρώτα του ρουχαλακια τα παρηγγειλα μετά την αυχενική (όταν ήμουν δλδ 3.5 μηνων περίπου) και τώρα είμαστε όλες στη φάση μετά την β επιπέδου που κάναμε κ εχουμε αρχίσει κανονικά τα ψώνια τους...

Κ να σου πω φίλη,καλύτερα να παίρνεις τσουκου τσουκου κάθε μήνα κ από κάτι γιατί μαζεύονται πολλά αν τα αφήσεις όλα μαζί..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Renez Κ εγώ θέλω να περάσει το κρίσιμο στάδιο κ μετά να ξεκινήσω..

Αλλά έχω διαβάσει αρκετά κ για καρότσια οπότε πιστεύω ότι θα καταλήξω σε κάτι χρήσιμο, κ επειδή εγώ μένω εξωτερικό κ σε ενοίκιο δεν θέλω να επενδύσω σε ακριβά έπιπλα, που αν χρειαστεί να μετακομίσω είτε κάπου εδώ είτε για Ελλάδα θα κλαίω επειδή μπορεί να χτυπήθηκαν κτλ, οπότε έχω μία φίλη η οποία πουλάει τα επιπλα του παιδικού σε πολύ καλή τιμή, το μόνο που θα αγοράσω θα είναι στρωματάκι. Οπότε θα προσπαθήσω να το κάνω όσο πιο οικονομικά γίνεται γιατί δεν θα μείνουν αυτά τα έπιπλα για πολλά χρόνια.. Το ξέρω ότι σε κάποιους μπορεί να ακούγεται κάπως, να πάρω μεταχειρισμένα για το πρώτο μου παιδί αλλά θεωρώ ότι είναι μια καλή εξοικονόμηση χρημάτων, είναι βέβαια κ σε άριστη κατάσταση.. Απλά κ εδώ είναι απόλυτα φυσιολογικο, βλέπεις αλλάζουν την διακόσμηση σπιτιού πολύ συχνά..

Αυτός είναι ο πρώτος υπερυχος.. Για 1 ωρίτσα μπορείτε να το δείτε 

tps://ibb.co/wQKQG4P 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Renez Κ εγώ θέλω να περάσει το κρίσιμο στάδιο κ μετά να ξεκινήσω..

Αλλά έχω διαβάσει αρκετά κ για καρότσια οπότε πιστεύω ότι θα καταλήξω σε κάτι χρήσιμο, κ επειδή εγώ μένω εξωτερικό κ σε ενοίκιο δεν θέλω να επενδύσω σε ακριβά έπιπλα, που αν χρειαστεί να μετακομίσω είτε κάπου εδώ είτε για Ελλάδα θα κλαίω επειδή μπορεί να χτυπήθηκαν κτλ, οπότε έχω μία φίλη η οποία πουλάει τα επιπλα του παιδικού σε πολύ καλή τιμή, το μόνο που θα αγοράσω θα είναι στρωματάκι. Οπότε θα προσπαθήσω να το κάνω όσο πιο οικονομικά γίνεται γιατί δεν θα μείνουν αυτά τα έπιπλα για πολλά χρόνια.. Το ξέρω ότι σε κάποιους μπορεί να ακούγεται κάπως, να πάρω μεταχειρισμένα για το πρώτο μου παιδί αλλά θεωρώ ότι είναι μια καλή εξοικονόμηση χρημάτων, είναι βέβαια κ σε άριστη κατάσταση.. Απλά κ εδώ είναι απόλυτα φυσιολογικο, βλέπεις αλλάζουν την διακόσμηση σπιτιού πολύ συχνά..

Αυτός είναι ο πρώτος υπερυχος.. Για 1 ωρίτσα μπορείτε να το δείτε 

tps://ibb.co/wQKQG4P 

Παιδί μου είσαι τρεληηη?? Τι εννοείς να θεωρηθεί "κάπως"? Άσε με γιατί πολύ με νευριάζουν κάτι τέτοια κομπλεξικα:evil:

Ο καθένας παίρνει κ κάνει για το παιδί του ο,τι εκείνος θέλει κ θεωρεί σωστό(σε λογικά βέβαια πλαίσια δεν εννοώ να το τουλουμιαζει στο ξύλο κ να κοιμάται σε υπογα χαχαχα)!! Έλεος!!

Εγώ δεν έχω από κάπου να πάρω κ η αλήθεια είναι ότι δε θα είχα κανένα πρόβλημα εκτός του κρεβατιού κ πράγματα δωματίου μόνο κ μόνο γτ θέλω να του πάρω αυτή ακριβώς που θα αρέσει σε εμένα κ να το διακοσμήσω όπως θέλω..

Ευτυχώς μας βοήθησαν πολύ κ οι δύο οικογένειες μας καθώς πολλά θα μας τα πάρουν εκείνοι (εμ πρώτοι φορά παππούδες χαμουλης καταλάβαινεις χαχαχα)

 

Link to comment
Share on other sites

@Mikri Ollandeza Παιδί μου είσαι τρεληηη?? Τι εννοείς να θεωρηθεί "κάπως"? Άσε με γιατί πολύ με νευριάζουν κάτι τέτοια κομπλεξικα:evil:

Ο καθένας παίρνει κ κάνει για το παιδί του ο,τι εκείνος θέλει κ θεωρεί σωστό(σε λογικά βέβαια πλαίσια δεν εννοώ να το τουλουμιαζει στο ξύλο κ να κοιμάται σε υπογα χαχαχα)!! Έλεος!!

Εγώ δεν έχω από κάπου να πάρω κ η αλήθεια είναι ότι δε θα είχα κανένα πρόβλημα εκτός του κρεβατιού κ πράγματα δωματίου μόνο κ μόνο γτ θέλω να του πάρω αυτή ακριβώς που θα αρέσει σε εμένα κ να το διακοσμήσω όπως θέλω..

Ευτυχώς μας βοήθησαν πολύ κ οι δύο οικογένειες μας καθώς πολλά θα μας τα πάρουν εκείνοι (εμ πρώτοι φορά παππούδες χαμουλης καταλάβαινεις χαχαχα)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Renez Εννοείται καταλαβαίνω.. Η χαρά δεν μετριάζεται! Απλά εφόσον δεν έχουμε το δικό μας σπίτι ακόμη, είναι σίγουρο ότι θα μετακομίσουμε γιατί σκεφτόμασταν από του χρόνου να ξεκινούσαμε τις διαδικασίες για αγορά σπιτιού.. Τώρα δεν ξέρω εάν η εγκυμοσύνη θα μας βοηθήσει να το κάνουμε συντομότερα ή θα μας καθυστερήσει (με την καλή έννοια πάντα).. Οπότε θεωρώ πεταμένα λεφτά για καλά κ ακριβα έπιπλα, οπότε θα ακολουθήσουμε αυτό που σου ανέφερα παραπάνω.. Θα προτιμούσα οι παππούδες να αποταμιεύσουν τα χρήματα που θα έδιναν κ έτσι κάποια στιγμή το παιδί να έχει κάποιο κομποδεμα.. Σε γενικές γραμμές έτσι σκέφτομαι αλλά δεν ξέρεις εάν θα γίνει κάτι κ θα σου αλλάξει τα σχέδια.. Βέβαια ανυπομονώ να ζωγραφίσω το δωμάτιο του, γιατί έχω κ μία καλλιτεχνική φλέβα πανάθεμα με.. Κ θέλω να μαθω το φύλλο για να αποφασίσω σχέδιο..:-D

Εννοείται θα ήθελα να παρω αυτό που θέλω κ να το διακοσμήσω όπως θέλω (βέβαια οι επιλογές είναι άπειρες, δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα ήταν κάπως έτσι). Απλά είναι η δεύτερη φορά που μετακομίσαμε πριν από δύο μήνες κ πραγματικά λυπήθηκα γι ατα επιπλάκια μου τα καινούργια κ της συσκευές, οπότε λέω δεν θα πληρώνω για να τα βλέπω γρατζουνισμένα μετά.. Αλήθεια νευριάζω πολύ με αυτό..  


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια εγώ αύριο μπαίνω στην 7η Εβδομάδα εχω υπέρηχο λέτε να δω η μάλλον καλύτερα να ακούσω κάτι. Πάει πολύ καλά μέχρι τώρα ούτε αίμα τπτ ο σάκος είναι εκεί π πρέπει κτλ αλλά μέχρι να ακούσω καρδιά το έχω το άγχος... Επίσης εγώ θα αρχίσω από σεπτ/οκτ να αγοράζω πραγματάκια.. Και επειδή και εγώ μένω εξωτερικό τα έπιπλα θα είναι οικονομικα αλλά Όμορφα το θέμα είναι με πόση αγαπη φτιάχνεις κατι και όχι πόσο κοστίζει.. Θέλω να περάσει το δύσκολο κομμάτι να το χαρώ με την ψυχή μου γιατί χαίρομαι αλλά πάντα συγκρατημένα! Είναι θαύμα αυτό που μας συμβαίνει!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Renez Εννοείται καταλαβαίνω.. Η χαρά δεν μετριάζεται! Απλά εφόσον δεν έχουμε το δικό μας σπίτι ακόμη, είναι σίγουρο ότι θα μετακομίσουμε γιατί σκεφτόμασταν από του χρόνου να ξεκινούσαμε τις διαδικασίες για αγορά σπιτιού.. Τώρα δεν ξέρω εάν η εγκυμοσύνη θα μας βοηθήσει να το κάνουμε συντομότερα ή θα μας καθυστερήσει (με την καλή έννοια πάντα).. Οπότε θεωρώ πεταμένα λεφτά για καλά κ ακριβα έπιπλα, οπότε θα ακολουθήσουμε αυτό που σου ανέφερα παραπάνω.. Θα προτιμούσα οι παππούδες να αποταμιεύσουν τα χρήματα που θα έδιναν κ έτσι κάποια στιγμή το παιδί να έχει κάποιο κομποδεμα.. Σε γενικές γραμμές έτσι σκέφτομαι αλλά δεν ξέρεις εάν θα γίνει κάτι κ θα σου αλλάξει τα σχέδια.. Βέβαια ανυπομονώ να ζωγραφίσω το δωμάτιο του, γιατί έχω κ μία καλλιτεχνική φλέβα πανάθεμα με.. Κ θέλω να μαθω το φύλλο για να αποφασίσω σχέδιο..:-D

Εννοείται θα ήθελα να παρω αυτό που θέλω κ να το διακοσμήσω όπως θέλω (βέβαια οι επιλογές είναι άπειρες, δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα ήταν κάπως έτσι). Απλά είναι η δεύτερη φορά που μετακομίσαμε πριν από δύο μήνες κ πραγματικά λυπήθηκα γι ατα επιπλάκια μου τα καινούργια κ της συσκευές, οπότε λέω δεν θα πληρώνω για να τα βλέπω γρατζουνισμένα μετά.. Αλήθεια νευριάζω πολύ με αυτό..  

Παλιό μεταφορικές!!  Τελικά παντού ίδιες είναι..πάντως τώρα που ξέρεις πως είναι όταν ξανά μετακομίσετε να τα τυλίξετε όσο το δυνατόν καλύτερα γτ κρίμα είναι να σας τα καταστρέφουν ..

Χμμμμ καλλιτεχνική φλέβα ε??? Πόσο όμορφο θα είναι μια ζωγραφιά στον τοίχο για το μωρό σας...δυστυχώς εμένα δε πιάνει το χέρι μου κ ο ζωγράφος δεν είναι στο μπάτζετ μας οπότε βουλευτικά με κάτι αυτοκόλλητα...από το λοτελα:P

Από το όνομα να υποθέσω Ολλανδία είσαι ε? Έχω όνειρο να έρθω..έχω δει τόσο όμορφες εικόνες από τα ποτάμια,τα χωριά τα καταπράσινα,τους κάμπους με τα λουλούδια..

Link to comment
Share on other sites

@Renez Βρε αν τα έβλεπες πως τα είχα τυλίξει θα έλεγες που τα στέλνει αυτή η τρελή, στο διάστημα??

Ανέκαθεν έκανα παρεμβάσεις στον χώρο μου, λίγο πιο μικρές λιγο πιο μεγάλες, αλλά πέρυσι ζωγράφισα τον χάρτη της γης πιο αφηρημένο βέβαια αλλά ωραίο κ πολύχρωμο κ το έχουμε κρεμάσει στο σαλόνι μας.. Κ μου πρότεινε το άλλο μου μισό να με βοηθήσει κ να κάνουμε κάτι μαζί.. Πιστεύω θα βγει πολύ ωραίο γιατί θα έχει πολύ αγάπη.. Θα σας ενημερώνω για τις καλλιτεχνικές μου ανησυχίες :wink: Ότι κ να κάνεις αν το κάνεις με αγάπη ένα είναι το σίγουρο, ότι το αποτέλεσμα θα είναι υπέροχο :wub:

Ναι Ολλανδία είμαι, για αυτό κ το διακριτικό username :lol:

Όντως είναι πολύ όμορφα κ όλες οι δραστηριότητες είναι φιλικές για γονείς.. Πραγματικά δεν μπορώ να περιγράψω τον πολιτισμό! Αχ τι καλά να έρθεις κ να σε ξεναγήσω!!!


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mikri Ollandeza said:

@Νινι2019 Άντε κορίτσι μου με το καλό σου εύχομαι!! Ολα τέλεια θα είναι θα το δεις! Θετική σκέψη!!

Που βρίσκεσαι εσύ κοπέλα μου?

 

Σε ευχαριστώ πάντα σκέφτομαι θετικά :) Γερμανία είμαι εσυ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Renez Βρε αν τα έβλεπες πως τα είχα τυλίξει θα έλεγες που τα στέλνει αυτή η τρελή, στο διάστημα??

Ανέκαθεν έκανα παρεμβάσεις στον χώρο μου, λίγο πιο μικρές λιγο πιο μεγάλες, αλλά πέρυσι ζωγράφισα τον χάρτη της γης πιο αφηρημένο βέβαια αλλά ωραίο κ πολύχρωμο κ το έχουμε κρεμάσει στο σαλόνι μας.. Κ μου πρότεινε το άλλο μου μισό να με βοηθήσει κ να κάνουμε κάτι μαζί.. Πιστεύω θα βγει πολύ ωραίο γιατί θα έχει πολύ αγάπη.. Θα σας ενημερώνω για τις καλλιτεχνικές μου ανησυχίες :wink: Ότι κ να κάνεις αν το κάνεις με αγάπη ένα είναι το σίγουρο, ότι το αποτέλεσμα θα είναι υπέροχο :wub:

Ναι Ολλανδία είμαι, για αυτό κ το διακριτικό username :lol:

Όντως είναι πολύ όμορφα κ όλες οι δραστηριότητες είναι φιλικές για γονείς.. Πραγματικά δεν μπορώ να περιγράψω τον πολιτισμό! Αχ τι καλά να έρθεις κ να σε ξεναγήσω!!!

Αχχχ όσο κ αν ξέρω πως δε θα άλλαζα την Ελλάδιτσα μου (κλασσική Ελληνίδα!) Πάντα ζηλεύω (θετικά βέβαια) τέτοιες χώρες που συνδυάζουν ομορφιά κ πολιτισμό..

Κααααποια στιγμή θα γίνουμε έτσι κ εμείς που θα πάει.. να δούμε τώρα που φτιάχνουν τόσο το κέντρο με πράσινο κ ποδηλατοδρόμους κτλ θα το εκτιμήσουμε? Ή θα κάνουμε πάλι τα καουγκαλα τα δικά μας με σκουπίδια κτλ..πφφφφ

Ευχαριστώ πάντως για τη πρόσκληση ξεναγησης φίλη!! Ίσως έρθω κ είμαστε όντως με τα μικρακια μας κ οι δύο να περπατάμε στα όμορφα πάρκα σας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Renez Κ για μένα η Ελλάδα είναι η πατρίδα μου.. Αλλά εδώ βρήκα άλλα πλεονεκτήματα, τα οποία δεν γνωρίζω εάν θα υπάρχουν για πάντα, οπότε το ενδεχόμενο επιστροφής είναι πάντα ανοικτό!!

Μακάρι, βλέπω κάτι ποδηλατόδρομους κ πολύ χαίρομαι.. μακάρι να μπορέσουν να το αποδεχτούν όλοι..

Η πρόσκληση μου ισχύει!!

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...