Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Γριάς σας κορίτσια! εύχομαι σε όλες σας μια υπέροχη εγκυμοσύνη και υγιέστατα μπεμπακια! Εγώ είμαι 6w 6d και είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Αύριο έχω ραντεβού για υπέρηχο. Γενικά έχω πάρα πολλές ανακατωσουρες. Σχεδόν όλα με αηδιάζουν. Αλλά ξέρω κι από την πρώτη φορά ότι αν τσιμπάς κάτι κάθε 2 ώρες τα πράγματα είναι καλύτερα!

Καλώς σας βρήκα!!!!!!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 hours ago, butterfly1986 said:

Γριάς σας κορίτσια! εύχομαι σε όλες σας μια υπέροχη εγκυμοσύνη και υγιέστατα μπεμπακια! Εγώ είμαι 6w 6d και είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Αύριο έχω ραντεβού για υπέρηχο. Γενικά έχω πάρα πολλές ανακατωσουρες. Σχεδόν όλα με αηδιάζουν. Αλλά ξέρω κι από την πρώτη φορά ότι αν τσιμπάς κάτι κάθε 2 ώρες τα πράγματα είναι καλύτερα!

Καλώς σας βρήκα!!!!!!

Καλώς ήρθες!!! 

Έχουμε μήνες μπροστά μας να τα λέμε :):)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, butterfly1986 said:

Γριάς σας κορίτσια! εύχομαι σε όλες σας μια υπέροχη εγκυμοσύνη και υγιέστατα μπεμπακια! Εγώ είμαι 6w 6d και είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Αύριο έχω ραντεβού για υπέρηχο. Γενικά έχω πάρα πολλές ανακατωσουρες. Σχεδόν όλα με αηδιάζουν. Αλλά ξέρω κι από την πρώτη φορά ότι αν τσιμπάς κάτι κάθε 2 ώρες τα πράγματα είναι καλύτερα!

Καλώς σας βρήκα!!!!!!

Καλως ήρθες στην ομάδα μας !!! Μας εύχομαι τα καλύτερα. Σήμερα η ημέρα μου ειναι πολυ χάλια εχω ζάλη και ανακάτεμα και εννοείται αδιαθεσία...δε μπορω να κανω τίποτα. 

  • Μου αρέσει 1

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Roula2021 said:

Καλως ήρθες στην ομάδα μας !!! Μας εύχομαι τα καλύτερα. Σήμερα η ημέρα μου ειναι πολυ χάλια εχω ζάλη και ανακάτεμα και εννοείται αδιαθεσία...δε μπορω να κανω τίποτα. 

Εγώ σήμερα πονοκέφαλο τρελό και ανακατεύομαι τρελά! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 said:

Εγώ σήμερα πονοκέφαλο τρελό και ανακατεύομαι τρελά! 

Παρε βιταμίνη Β6 της solgar βοηθαει στις αναγουλες παρα πολυ εγω την αρχησα απο χτες και ειμαι καλυτερα σήμερα.

  • Ευχαριστώ 1

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι είμαι με τις μέρες.αλλες μέρες δεν μπορώ να σταθώ από τη ναυτία και τη ζαλάδα ενώ άλλες είμαι καλύτερα.εμενα με πειράζει πολύ και το αμαξι.με κάνει χαλια.αχ άντε υπομονή κορίτσια.να φτάσουμε στις 12 βδομάδες.μετα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 said:

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι είμαι με τις μέρες.αλλες μέρες δεν μπορώ να σταθώ από τη ναυτία και τη ζαλάδα ενώ άλλες είμαι καλύτερα.εμενα με πειράζει πολύ και το αμαξι.με κάνει χαλια.αχ άντε υπομονή κορίτσια.να φτάσουμε στις 12 βδομάδες.μετα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.

Και εγώ και έλεγα προχθές γιατί δεν έχω συμπτώματα ενώ πριν λίγες μέρες είχα.. Παρά τώρα!! Χαχαχχα είμαι αγκαλιά με τη λεκάνη σήμερα... 

Ναι να περάσουν οι 12 βδομάδες να πάρουμε την πρώτη μεγάλη  ανάσα 

Just now, Roula2021 said:

Παρε βιταμίνη Β6 της solgar βοηθαει στις αναγουλες παρα πολυ εγω την αρχησα απο χτες και ειμαι καλυτερα σήμερα.

Θα το δω σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2020 at 9:01 ΜΜ, Νινι2019 είπε:

Γειά σας κορίτσια 

Ειμαι. 6,5 εβδομάδων έχω σήμερα άπειρα κολπικά υγρά δνε προλαβαίνω να αλλάζω εσώρουχο... Είναι λογικό λέτε σαυτη τη βδομάδα? 

Έχω δει σάκο και εμβρυικα στοιχεία αλλά είναι ακόμα αρχή και ένα άγχος το έχω. 

Σας ευχαριστωω :)

Είναι απολύτως φυσιολογικό Νινι μου και πολύ πιθανό να τα έχεις σε όλη σου την εγκυμοσύνη..

Εγώ τα έχω από τον πρώτο μήνα μέχρι κ τώρα που είμαι στον 6ο!!

Οι συμβουλές μου είναι 2.

1.μη σε αγχωνουν καθόλου ΕΚΤΌΣ αν εχουν πρασινοκίτρινο χρώμα κ άσχημη οσμή εκεί πάρε τον γιατρό σου ,αν είναι όμως διάφανα ή λευκά ή ακόμη κ με τζελ σαν της ωορρηξίας είναι οκ.

2. Ή θα έχεις πολλά βαμβακερά βρακάκια κ θα αλλάζεις 3-4 τη μέρα ή θα χρησιμοποιήσεις σερβιετακια όπως εγώ,που πάλι όμως θα αλλάζεις σε κάθε επίσκεψη στο μπάνιο ώστε να μην μένει υγρασία γιατί μπορεί να αναπτυχθούν μύκητες..

Καλή εγκυμοσύνη κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Renez said:

Είναι απολύτως φυσιολογικό Νινι μου και πολύ πιθανό να τα έχεις σε όλη σου την εγκυμοσύνη..

Εγώ τα έχω από τον πρώτο μήνα μέχρι κ τώρα που είμαι στον 6ο!!

Οι συμβουλές μου είναι 2.

1.μη σε αγχωνουν καθόλου ΕΚΤΌΣ αν εχουν πρασινοκίτρινο χρώμα κ άσχημη οσμή εκεί πάρε τον γιατρό σου ,αν είναι όμως διάφανα ή λευκά ή ακόμη κ με τζελ σαν της ωορρηξίας είναι οκ.

2. Ή θα έχεις πολλά βαμβακερά βρακάκια κ θα αλλάζεις 3-4 τη μέρα ή θα χρησιμοποιήσεις σερβιετακια όπως εγώ,που πάλι όμως θα αλλάζεις σε κάθε επίσκεψη στο μπάνιο ώστε να μην μένει υγρασία γιατί μπορεί να αναπτυχθούν μύκητες..

Καλή εγκυμοσύνη κορίτσια!!

Σε ευχαριστώ πολύ :) καλή εγκυμοσύνη μας εύχομαι κορίτσια :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε? Πως τα πάτε? Εγω σημερα εχω τρομερές κράμπες κάτω χαμηλά στη κοιλιά δε μπορώ να σηκωθώ απο τον πόνο Επίσης εχω και πονοκέφαλο ολη την  ημέρα... Πραγματικά νιώθω εξουθένωση νομίζω οτι εχω χάσει τον εαυτό μου.....ολη μερα ξαπλωμένη είμαι δε μπορω να κανω τιποτα ........θελω να περασει ο καιρός πραγματικά....

  • Μου αρέσει 1

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@butterfly1986 Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου! Εύχομαι κ εγώ με την σειρά μου να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Εγώ είμαι 8w 6d αλλά στον επόμενο υπέρυχο που έχω στις 02/07 θα μου πουν ακριβώς πόσο είμαι.. Οπότε λίγο υπομονή ακόμη!

Επίσης χθες είχα κ τον πρώτο μου εμετό, έχω γενικά ανακατωσούρες κ καούρες αφού φάω κάτι όξινο ή γαλακτοκομικό αλλά χθες ήταν το κάτι άλλο κ δε είχα φάει τίποτα από αυτά τα δύο που ανέφερα. Βρε κορίτσια συνήθως όταν κοντεύει να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο δεν φεύγουν αυτά? Λέτε εμένε να μου αρχίσουν? Τόσο ανάποδη είμαι πια!!

 

Επίσης έχω μία ερώτηση από εσάς, μου είπαν ότι στις 15 εβδομάδες κ εάν θέλω μπορώ να μάθω το φύλλο του μωρού, αλλά εγώ θα είμαι 15 την εβδομάδα που θα έχω διακοπές, εάν κάνω την εξέταση στις 14,5 λέτε να βγεί? Οι κοπέλες που έχουν ήδη μωράκια πότε το μάθατε?


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια Καλή κι τελειομηνη εγκυμοσύνη! Εγώ είμαι 10 εβδομάδων κι είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι έχω ένα αντράκι 10 μηνών! Έχω κι εγώ πάρα πολλές αναγουλες κι κάνω ενέσεις primperan πότε με πιάνουν πότε όχι! Κι στην πρώτη έτσι ήμουν απλά τώρα έχω κι ένα μωρό να κυνηγάω! 


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@butterfly1986 Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου! Εύχομαι κ εγώ με την σειρά μου να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Εγώ είμαι 8w 6d αλλά στον επόμενο υπέρυχο που έχω στις 02/07 θα μου πουν ακριβώς πόσο είμαι.. Οπότε λίγο υπομονή ακόμη!

Επίσης χθες είχα κ τον πρώτο μου εμετό, έχω γενικά ανακατωσούρες κ καούρες αφού φάω κάτι όξινο ή γαλακτοκομικό αλλά χθες ήταν το κάτι άλλο κ δε είχα φάει τίποτα από αυτά τα δύο που ανέφερα. Βρε κορίτσια συνήθως όταν κοντεύει να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο δεν φεύγουν αυτά? Λέτε εμένε να μου αρχίσουν? Τόσο ανάποδη είμαι πια!!

 

Επίσης έχω μία ερώτηση από εσάς, μου είπαν ότι στις 15 εβδομάδες κ εάν θέλω μπορώ να μάθω το φύλλο του μωρού, αλλά εγώ θα είμαι 15 την εβδομάδα που θα έχω διακοπές, εάν κάνω την εξέταση στις 14,5 λέτε να βγεί? Οι κοπέλες που έχουν ήδη μωράκια πότε το μάθατε?

Καλημέρα κορίτσι!! Για να σου λύσω την απορία εγώ την αυχενική την έκανα όταν ήμουν 11 εβδ και 5 ημερών κ ήδη μου είχε πει 90% αγόρι κ όντως αγοράκι έχω..

Οπότε 14&5 που λες εσύ,αν το μωρό είναι κ σε καλή θέση κ φαίνεται εννοείται πως θα μπορεί να δει τι φύλλο ο γιατρός :-)

οσο για τα συμπτώματα που λες φεύγουν συνήθως μετά τον 4ο μήνα γτ μη ξεχνάς πως μετράμε κ δύο "ψεύτικες" εβδομαδες στην εγκυμοσύνη (γιατί μετράμε από την ημέρα της τελευταίας περιόδου μας) άρα είσαι κανονικά 6 εβδ εγκυουλα οπότε έχεις 1.5μηνα ακόμη γεμάτο με συμπτώματα.. βέβαια μετά συνήθως περνάνε αλλά έρχονται αλλα......:ph34r:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Renez Μακάρι να μπορέσουμε να το δούμε! Γιατί δεν έχουμε πει τίποτα ακόμα σε γονείς κ συγγενείς μόνο σε δύο φίλους αλλιώς θα σκάγαμε! Οπότε όταν θα το ανακοινώναμε να τα λέγαμε όλα μαζί!!

Κάτι έχω καταλάβει για το τι μας περιμένει.. Η αγωνία κ το αγχος στο κόκκινο.. Αλλά χαλάλι.. Είναι από τις πιο όμορφες περιόδους που θα ζήσουμε.. :wub:

 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Renez Μακάρι να μπορέσουμε να το δούμε! Γιατί δεν έχουμε πει τίποτα ακόμα σε γονείς κ συγγενείς μόνο σε δύο φίλους αλλιώς θα σκάγαμε! Οπότε όταν θα το ανακοινώναμε να τα λέγαμε όλα μαζί!!

Κάτι έχω καταλάβει για το τι μας περιμένει.. Η αγωνία κ το αγχος στο κόκκινο.. Αλλά χαλάλι.. Είναι από τις πιο όμορφες περιόδους που θα ζήσουμε.. :wub:

 

Πέραν του άγχους εννοούσα πως μπορεί να φεύγουν τα πρώτα συμπτώματα αλλά όσο μεγαλώνει η κοιλίτσα ο ύπνος γίνεται δύσκολος,η μεσουλα αρχίζει κ ποναει πολύ γιατί ανοίγουν τα κόκκαλα της λεκάνης,λαχανιαζεις πολύ πιο εύκολα,αρχίζει πόνος κάτω στην πύελο σαν πιεση,καούρες από το φαγητο κτλ..

Δε τα λέω σε ουδεμία περιπτωση να σας αποθαρρύνω αλλά αντιθέτως να σας προετοιμάσω με όσα έχω ήδη εγώ κ κορίτσια της ομάδας μου ζήσει..

Εννοείται βέβαια πως είναι από τις πιο όμορφες περιόδους της ζωή(η πιο όμορφη νομίζω θα είναι αφού τα πιάσουμε στην αγκαλιά μας..) και σε κάθε τους κλοτσιά που θα νιωθετε τότε θα ξεχνάτε τα πάντα από κάθε σύμπτωμα!!:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...