Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Αποξεση-1η περιοδος


Gina37

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.. Έκανα απόξεση στις 4.05 Μαΐου γιατί σταμάτησε η κύηση.. Χθες στις 6.06 είδα πολύ λίγο σκούρο καφέ αιμα το οποίο συνεχίζει μέχρι και τώρα.. Ο γιατρός μου είχε πει ότι θα έχω πολύ αίμα στην 1η περίοδο πράγμα που δεν το βλέπω.. Νιώθω πολύ φουσκωμένη αλλά δεν βγαίνει.. Μπορεί να είμαι έγκυος πάλι?? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και να είστε καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν είχατε ελεύθερες επαφές είναι ΠΑΑΑΡΑ πολύ πιθανό να είσαι έγκυος. Εγώ επιασα την κόρη μου μετά από μια κανονική περιοδο ενώ «φυλαγομασταν» γιατί ο γιατρος μου είχε πει να περιμένω τρεις περιόδους μέχρι να ξαναπροσπαθησω. Όλα πήγαν μια χαρά σε εκείνη την εγκυμοσύνη θαύμα. Έπειτα έμεινα ξανά έγκυος και ξανά παλινδρομησε και έκανα απόξεση και αυτή τη φορά παρα του ότι ο γιατρος πάλι μας είπε να περιμενουμε λίγο καιρό εμείς προσπαθησαμε μετα από έναν μήνα και τώρα είμαι έγκυος στον γιο μου και διανυω τον 6ο μήνα. Δεν σημαίνει φυσικά ότι όλοι πρέπει να κανουν το ίδιο. Ωστόσο οι νέες έρευνες λένε καλυτερα να μην περιμένεις πολλούς μήνες μετά την απόξεση. Στη δικη μας περίπτωση μια στην τυχη και μια με προσπάθεια μάλλον είχαν δίκιο. Δόξα τω Θεω!  Παντως και να μην είσαι έγκυος τώρα εύχομαι σύντομα να είσαι και να σας πάνε πολύ καλά τα πράγματα! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Gina37 είπε:

Καλησπέρα σας.. Έκανα απόξεση στις 4.05 Μαΐου γιατί σταμάτησε η κύηση.. Χθες στις 6.06 είδα πολύ λίγο σκούρο καφέ αιμα το οποίο συνεχίζει μέχρι και τώρα.. Ο γιατρός μου είχε πει ότι θα έχω πολύ αίμα στην 1η περίοδο πράγμα που δεν το βλέπω.. Νιώθω πολύ φουσκωμένη αλλά δεν βγαίνει.. Μπορεί να είμαι έγκυος πάλι?? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και να είστε καλά!!! 

Καλημερα!!! Μετά την απόξεση είσαι πιο γόνιμη να ξέρεις, οπότε είναι πολύ πιθανό. Σου εύχομαι να είσαι λοιπόν και όλα να πανε καλά αυτή τη φορα

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2020 at 4:10 ΠΜ, P.L.L. είπε:

Αν είχατε ελεύθερες επαφές είναι ΠΑΑΑΡΑ πολύ πιθανό να είσαι έγκυος. Εγώ επιασα την κόρη μου μετά από μια κανονική περιοδο ενώ «φυλαγομασταν» γιατί ο γιατρος μου είχε πει να περιμένω τρεις περιόδους μέχρι να ξαναπροσπαθησω. Όλα πήγαν μια χαρά σε εκείνη την εγκυμοσύνη θαύμα. Έπειτα έμεινα ξανά έγκυος και ξανά παλινδρομησε και έκανα απόξεση και αυτή τη φορά παρα του ότι ο γιατρος πάλι μας είπε να περιμενουμε λίγο καιρό εμείς προσπαθησαμε μετα από έναν μήνα και τώρα είμαι έγκυος στον γιο μου και διανυω τον 6ο μήνα. Δεν σημαίνει φυσικά ότι όλοι πρέπει να κανουν το ίδιο. Ωστόσο οι νέες έρευνες λένε καλυτερα να μην περιμένεις πολλούς μήνες μετά την απόξεση. Στη δικη μας περίπτωση μια στην τυχη και μια με προσπάθεια μάλλον είχαν δίκιο. Δόξα τω Θεω!  Παντως και να μην είσαι έγκυος τώρα εύχομαι σύντομα να είσαι και να σας πάνε πολύ καλά τα πράγματα! 

Σε ευχαριστώ πολύ.. Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά και να κάνεις το αγοράκι σου χωρίς δυσκολία.!! Έχω τώρα κόκκινο αίμα και πιο πολύ ποσότητα.. Αλλά έχω και πάρα πολλούς πονοκεφάλους!! Και εσείς έτσι εισασταν?? Πραγματικά μετά από την παλιδρομηση και την απόξεση έχω χάσει τον έλεγχο όσο αφορά τα πάντα.. Σωματικοι πόνοι.. ❤️❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Gina37 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.. Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά και να κάνεις το αγοράκι σου χωρίς δυσκολία.!! Έχω τώρα κόκκινο αίμα και πιο πολύ ποσότητα.. Αλλά έχω και πάρα πολλούς πονοκεφάλους!! Και εσείς έτσι εισασταν?? Πραγματικά μετά από την παλιδρομηση και την απόξεση έχω χάσει τον έλεγχο όσο αφορά τα πάντα.. Σωματικοι πόνοι.. ❤️❤️

Καλά εγώ ημικρανίες έχω παρα πολλές έτσι κι αλλιώς. Και είναι άμεσα συνδεδεμένες με τις ορμόνες γι αυτό και στις εγκυμοσύνες μου μετά το πρώτο τρίμηνο σταματάνε μέχρι να γεννήσω. Αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να περάσω τόσους μήνες χωρίς να με ενοχλήσουν. Εννοείται πως είχα πάντα και στην περιοδο και στην ωορρηξία. Οι ορμόνες ανακατεύονται πολύ τότε. Μάλλον γι αυτό είσαι κι εσυ έτσι. Υπομονή και σύντομα θα είσαι έτοιμη για μια νέα προσπάθεια! Ότι καλύτερο εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλήμερα κορίτσια! Κ εγώ έκανα απόξεση στις 08/07 και σήμερα 04/08 είδα καφέ σκούρο αίμα όποτε λογικά είναι η πρώτη μου περίοδος μετά την απόξεση τώρα! εσάς ο γιατρός σας σε πόσο καιρό σας είπε ότι μπορείτε να ξαναπροσπαθησετε; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Εγώ έμεινα έγκυος μετά τη πρώτη περίοδο και τις 2 φορές! 1η μετα την αποξηση κ 2η μετά από αποβολη. Βέβαια δεν μου είχε έρθει περίοδος 1 μήνα μετά την αποξηση κ την αποβολή,είχε αργήσει πιο πολύ. αλλά δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο,είναι θέμα οργανισμού.

Είμαστε πολύ γόνιμες μετά από αυτά κ είναι πολύ πιθανό να μείνεις έγκυος εκτός αν σου έχει πει ο γιατρός σ να κάνεις εξετάσεις για κάποιο λόγο! Εγώ είχα πολύ καλή κύηση κ υγιέστατο μωρό κ τώρα διανυω τη 2η πάλι πολύ καλά!

Σου εύχομαι να αποκτήσεις ότι επιθυμείς!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Καλήμερα κορίτσια! Κ εγώ έκανα απόξεση στις 08/07 και σήμερα 04/08 είδα καφέ σκούρο αίμα όποτε λογικά είναι η πρώτη μου περίοδος μετά την απόξεση τώρα! εσάς ο γιατρός σας σε πόσο καιρό σας είπε ότι μπορείτε να ξαναπροσπαθησετε; 

Καλησπέρα, μιλα και με το γιατρο σου, αλλά καλό θα είναι να περιμένεις να περάσουν δυο περίοδοι και μετα να αρχίσεις προσπάθειες για να αφήσεις και τον οργανισμό σου να ανακάμψει!! Σου εύχομαι σύντομα να ξαναμείνεις έγκυος και όλα να πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα, μιλα και με το γιατρο σου, αλλά καλό θα είναι να περιμένεις να περάσουν δυο περίοδοι και μετα να αρχίσεις προσπάθειες για να αφήσεις και τον οργανισμό σου να ανακάμψει!! Σου εύχομαι σύντομα να ξαναμείνεις έγκυος και όλα να πάνε καλά!!!

Καλημέρα, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Πήγα σήμερα στον γιατρό μου και μου είπε ότι μπορούμε μετά από την επόμενη περίοδο να προσπαθήσουμε ξανά! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...