Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια ειναι η δευτερη φορα που γραφω...αυριο ειναι να επαναλαβω την αιματολογικη για την Fsh οπως ειχα πει εχω χαμηλη ΑΜΗ και υψηλη fsh που σημαινει προωρη γυρανση!!και ο συζυγος ενα μικρο θεματακι με το σπερμα!!δυστιχος και οι δυο τα πηραμε τα πτυχια μας!!χαχαχ οποτε ο μονος δρομος ειναι η εξωσωματικη !!!εψαξα αρκετα για τις κλινικες κ ξεχωρισα του κυριου μαστρομηνα που θελω να επισκεφτω κ του κυριου καπετανακη...ειμαι αναμεσα στους δυο αυτους...θα ηθελα λοιπον την εμπειρια σας η την αποψη σας πως σας φανηκε  τιμες αν γνωριζεται κ τετοια!!η αν εχετε να μου προτεινεται κατι κ εσεις...ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Just now, πελαργος είπε:

Καλησπερα κοριτσια ειναι η δευτερη φορα που γραφω...αυριο ειναι να επαναλαβω την αιματολογικη για την Fsh οπως ειχα πει εχω χαμηλη ΑΜΗ και υψηλη fsh που σημαινει προωρη γυρανση!!και ο συζυγος ενα μικρο θεματακι με το σπερμα!!δυστιχος και οι δυο τα πηραμε τα πτυχια μας!!χαχαχ οποτε ο μονος δρομος ειναι η εξωσωματικη !!!εψαξα αρκετα για τις κλινικες κ ξεχωρισα του κυριου μαστρομηνα που θελω να επισκεφτω κ του κυριου καπετανακη...ειμαι αναμεσα στους δυο αυτους...θα ηθελα λοιπον την εμπειρια σας η την αποψη σας πως σας φανηκε κ τετοια!!η αν εχετε να μου προτεινεται κατι κ εσεις...ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Δεν εχω διαβασει πολυ καλά σχολια για Μαστ αλλα δεν μπορω να ξερω ο καθενας τα βλεπει διαφορετικα τα πραγματα .τον καπετα δεν εχω ιδεα..εγω σου προτεινω το κεντρο που παω το γεν με το Παντο.καμια εκμεταλλευση πραγματικα θελουν να βοηθησουν δεν εχω πετυχει αλλα αν δεν πετυχω δε σημαινει οτι θα πω και κακά γιατί βλεπω οτι εχει εμπειρια κανει οτι καλυτερο και συμπασχει.Επισης εχει πολυ καλο εμβρυολογικο.το μειον ειναι οτι εχει αναμονες λογω πολυκοσμιας .εχω υψηλη fsh 17 k επισης χαμηλη αμη σαν και σενα.παω με φυσικους και σε λιγο για τη 3 ετ μου.

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Εγώ είμαι στο κέντρο του μαστρομηνά και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη πάντως. δεν είναι ο γιατρός μου βέβαια έχω άλλον γιατρό εκεί μέσα αλλά γενικά έχω να πω τα καλύτερα. Οικονομικά κυμαίνεται όπως τα υπόλοιπα κέντρα δεν είναι πάρα πολύ ακριβό. Για τον Καπετανάκη δεν έχω ιδία άποψη νομίζω ότι είναι λίγο τσιμπημένος οικονομικά αλλά τον έχουν και αυτόν στα τοπ!!

Just now, Nephelie είπε:

Δεν εχω διαβασει πολυ καλά σχολια για Μαστ αλλα δεν μπορω να ξερω ο καθενας τα βλεπει διαφορετικα τα πραγματα .τον καπετα δεν εχω ιδεα..εγω σου προτεινω το κεντρο που παω το γεν με το Παντο.καμια εκμεταλλευση πραγματικα θελουν να βοηθησουν δεν εχω πετυχει αλλα αν δεν πετυχω δε σημαινει οτι θα πω και κακά γιατί βλεπω οτι εχει εμπειρια κανει οτι καλυτερο και συμπασχει.Επισης εχει πολυ καλο εμβρυολογικο.το μειον ειναι οτι εχει αναμονες λογω πολυκοσμιας .εχω υψηλη fsh 17 k επισης χαμηλη αμη σαν και σενα.παω με φυσικους και σε λιγο για τη 3 ετ μου.

σου ευχομαι καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου και συντομα  το μωρακι στην αγκαλιτσα σου!!!οταν λες αναμονες δλδ ποσο καιρο μπορει να παρει;;ο συζυγος λογο δουλειας λειπει κ αυτο ειναι θεμα για εμας ο χρονος!να τολμησω να σε ρωτησω τιμη εξωσωματικης;;

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Εγώ είμαι στο κέντρο του μαστρομηνά και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη πάντως. δεν είναι ο γιατρός μου βέβαια έχω άλλον γιατρό εκεί μέσα αλλά γενικά έχω να πω τα καλύτερα. Οικονομικά κυμαίνεται όπως τα υπόλοιπα κέντρα δεν είναι πάρα πολύ ακριβό. Για τον Καπετανάκη δεν έχω ιδία άποψη νομίζω ότι είναι λίγο τσιμπημένος οικονομικά αλλά τον έχουν και αυτόν στα τοπ!!

καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου ευχομαι κ συντομα εγκυουλα!!!εγω δεν εχω ιδεα τι τιμες παιζουν γενικα μιας κ ακομη δεν εχω επισκεφτει κανενα κεντρο!!ξεχωρησα αυτους τους δυο γιατρους με βαση τα σχολια που εχω διαβασει αξιολογησεις κ τετοια...στο κεντρο που ειστε το περιβαλλον πως ειναι;;;λειτουργει σαν εργοστασιο η ειναι προσιτοι...με εχει τρομαξει λιγο αυτο γιατι κ η σπιτονοικοκυρα μου που πηγε σε αλλο κεντρο φυσικα μου ειπε οτι ειναι εργοστασια κ επιβαρινει λιγο το κλιμα την ψυχολογια!!!εγω παντως σαν καινουρια στο χωρο σκοπευω να μπω χαρουμενη και αισιοδοξη!!!

Καλησπέρα!! 

Εγώ πάω στον Παράσχο, γενικά σαν γιατρός είναι αρκετά προσιτός.. Υπάρχει όμως ένα αλλά... Έχει αναμονή... Τρελή... Έχει λίγο χρόνο για σένα, ελάχιστο.. Α!! Και αν καλέσεις στο τηλ απαντάει μόνο η γραμματέας του. Κατά τ άλλα είναι σαν άνθρωπος κ γιατρός καλός κ οικονομικά. 

Ειχα πάει κ στον Μαντουδη σαν πρώτο κέντρο, αλλά δε μ άρεσε. Ακριβό κ λίγο απόμακρο.. Γνώμη μου πάντα. 

Έχω ακούσει όμως πολύ καλά λόγια για τον Λαϊνά (Ευγονια), λίγα για τον Μαστρομηνα κ στο embryoland. Στο τελευταίο πήγε φίλη μου με, σοβαρό θέμα κ έμεινε απόλυτα ευχαριστημένη. 

Εγώ σίγουρα μετά από μια αποτυχία, ψάχνομαι κ για κάτι καλύτερο αν υπάρχει. Δεν εμπιστεύομαι κ απόλυτα κανέναν γιατί είναι Πολλά τα λεφτά που παίρνουν. 

Σίγουρα σε μια τέτοια δύσκολη φάση θες έναν κοντά σου να έχει χρόνο κ διάθεση.. Αυτό χρειάζεσαι.. Κ φυσικά πείρα για να, σε κατευθύνει. 

Αν έχετε ακούσει τίποτα γι αυτά τα κέντρα.... 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια μου, να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου ποιες ειναι οι αποψεις/εμπειρίες σας για κεντρα εξωσωματικης στη Θεσσαλονικη ? Ενα κεντρο που υπαρχει στο Διαβαλκανικο είναι καλο? ο γυναικολογος μου συνεράζεται μαζι τους.. Εαν δν γινετε να πειτε δημοσια στειλτε μου πμ :)

Just now, hope1 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου, να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου ποιες ειναι οι αποψεις/εμπειρίες σας για κεντρα εξωσωματικης στη Θεσσαλονικη ? Ενα κεντρο που υπαρχει στο Διαβαλκανικο είναι καλο? ο γυναικολογος μου συνεράζεται μαζι τους.. Εαν δν γινετε να πειτε δημοσια στειλτε μου πμ :)

Εγώ έκανα 2 αποτυχημένες εξωσωματικες με έμβρυα βλαστοκυστες Κ τα 4, 6 μέρας στο embryolab.eu Θεσσαλονίκη Κ τώρα ψάχνουμε για αλλού. Σκέφτομαι ιακεντρο Κ πραπας η Δοβας Κ newlife. Θα κάνω επίσκεψη Κ στα δύο Κ θα επιλέξω. 

Just now, Xariklaki said:

Εγώ έκανα 2 αποτυχημένες εξωσωματικες με έμβρυα βλαστοκυστες Κ τα 4, 6 μέρας στο embryolab.eu Θεσσαλονίκη Κ τώρα ψάχνουμε για αλλού. Σκέφτομαι ιακεντρο Κ πραπας η Δοβας Κ newlife. Θα κάνω επίσκεψη Κ στα δύο Κ θα επιλέξω. 

και εγω στο embryolab εκανα 2 σπερματεγχυσεις με αρνητικο αποτελεσμα...

Just now, hope1 είπε:

και εγω στο embryolab εκανα 2 σπερματεγχυσεις με αρνητικο αποτελεσμα...

Σκέφτεσαι αλλού τώρα?? 

Κορίτσια, ως έμπειρη πλέον, δυστυχώς, στο θεμα των εξωσωματικών, έχοντας 4 αποτυχίες στην πλάτη μου σε 3 διαφορετικά κέντρα, θα σας συμβούλευα να κάνετε καποια ρβ με 2-3 γιατρούς κ όπου σας λεει το ένστικτο σας, να καταλήξετε. Δυστυχώς εξατομίκευση δεν υπαρχει σχεδόν πουθενά. Ειδικά στα μεγάλα κέντρα που περιμένουν ουρές γυναικών απ εξω, ειναι λιγο φασόν η κατάσταση. Εγω το είχα αποδεχτεί αυτο απο την αρχή κ το διαπίστωσα κ απο το πρώτο ρβ όπου ο γιατρός έβλεπε εμάς κ κανα δυο ζευγάρια ακομη ταυτόχρονα σε διπλανά δωματια. Δε σας τα λεω να σας απογοητεύσω, πολλές κοπέλες πετυχαίνουν με την πρωτη η τη δεύτερη προσπάθεια οποτε δε χρειάζεται να μπουν σε δευτέρες σκέψεις για γιατρούς κ κέντρα. Ειναι σημαντικό βέβαια να βρείτε έναν καλο γιατρό που να δείξει λιγο παραπάνω ενδιαφέρον κ φυσικά θέλει κ πολυ τύχη. Επίσης αυτο που εχω αποκομίσει ως τωρα ειναι οτι δε πρέπει να δίνουμε 2η ευκαιρία σε γιατρούς που νιώθουμε οτι κατι δεν έκανα σωστά. Αλλάζουμε 

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Just now, Moana said:

Κορίτσια, ως έμπειρη πλέον, δυστυχώς, στο θεμα των εξωσωματικών, έχοντας 4 αποτυχίες στην πλάτη μου σε 3 διαφορετικά κέντρα, θα σας συμβούλευα να κάνετε καποια ρβ με 2-3 γιατρούς κ όπου σας λεει το ένστικτο σας, να καταλήξετε. Δυστυχώς εξατομίκευση δεν υπαρχει σχεδόν πουθενά. Ειδικά στα μεγάλα κέντρα που περιμένουν ουρές γυναικών απ εξω, ειναι λιγο φασόν η κατάσταση. Εγω το είχα αποδεχτεί αυτο απο την αρχή κ το διαπίστωσα κ απο το πρώτο ρβ όπου ο γιατρός έβλεπε εμάς κ κανα δυο ζευγάρια ακομη ταυτόχρονα σε διπλανά δωματια. Δε σας τα λεω να σας απογοητεύσω, πολλές κοπέλες πετυχαίνουν με την πρωτη η τη δεύτερη προσπάθεια οποτε δε χρειάζεται να μπουν σε δευτέρες σκέψεις για γιατρούς κ κέντρα. Ειναι σημαντικό βέβαια να βρείτε έναν καλο γιατρό που να δείξει λιγο παραπάνω ενδιαφέρον κ φυσικά θέλει κ πολυ τύχη. Επίσης αυτο που εχω αποκομίσει ως τωρα ειναι οτι δε πρέπει να δίνουμε 2η ευκαιρία σε γιατρούς που νιώθουμε οτι κατι δεν έκανα σωστά. Αλλάζουμε 

Πολυ σωστα τα λες.. αλλα και παλι με πιανει η ανασφαλεια..Δεν θελω ο γιατρος/κεντρο να μας ξεπεταψει και οτι γινει γινει..θελω να να προχωρησουμε με σιγουρα βηματα πχ  μην δωσουν ενα πρωτοκολλο copy paste

Just now, hope1 said:

Πολυ σωστα τα λες.. αλλα και παλι με πιανει η ανασφαλεια..Δεν θελω ο γιατρος/κεντρο να μας ξεπεταψει και οτι γινει γινει..θελω να να προχωρησουμε με σιγουρα βηματα πχ  μην δωσουν ενα πρωτοκολλο copy paste

Εχεις δικιο. Αυτο θελουμε όλες μας κ αυτο θα έπρεπε να γίνεται, αλλα πιστεύω οτι εχουν τοσο κοσμο πια οι μεγαλογιατροί που ακομη κ αν θέλουν πολλές φορές δε προλαβαίνουν να ασχοληθούν οσο πρέπει με μια περίπτωση. Στην αρχή γίνονται κ δοκιμαστικά καποια πράγματα μέχρι να δουν πως αντιδρά ο κάθε οργανισμός. Βρες ενα γιατρό που να νιώσεις καλα μαζι του κ εχε υπόψη σου οτι πρέπει να συνεργάζεται κ με κάποιο κεντρο που ναεχει καλο εργαστήριο εμβρυολογικο γιατί ειναι κ αυτο πολυ σημαντικό.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα