Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Αστα,πολύς καιρός οι 2 βδομάδες!!

Χαχα εμενα το στηθος τούμπανο ακόμα,απο ορεξη οχι πολλά πράγματα σήμερα και επισης κουραση και νυστα.Πηγαινοέρχονται σε διάφορους συνδυασμούς τα άτιμα τα συμπτώματα!!!

Όλα τα'χεις καλέ, τι γκρινιάζεις???!!Χαχαχαχα


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Αστα,πολύς καιρός οι 2 βδομάδες!!

Χαχα εμενα το στηθος τούμπανο ακόμα,απο ορεξη οχι πολλά πράγματα σήμερα και επισης κουραση και νυστα.Πηγαινοέρχονται σε διάφορους συνδυασμούς τα άτιμα τα συμπτώματα!!!

Όπως λέει κι ο αγαπημένος γιατρός μου «εσύ θα υποφέρεις και εγώ θα χαίρομαι» έτσι χαιρόμαστε κι εμείς με όλα αυτά τα συμπτώματα που έχεις! Θα περάσουν που θα πάει!!! Εγώ τόσο εβδομάδες με Εμετούς και αναγούλες και σήμερα Μέχρι και τυροπιτούλα και χυμό ζήτησα! Ήμουν που ήμουν τρελή τώρα θα απογίνω!! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

Αχ τι γλυκά κορίτσια είστε όλα εδώ μέσα πόσο τυχερή νιώθω που είμαι εδώ.. Μακάρι κ να παραμείνω!!!!

Δεν έχεις να πας πουθενά ... εδώ θα μείνεις !!! Δε σε αφήνουμε εμείς !! ;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Δεν έχεις να πας πουθενά ... εδώ θα μείνεις !!! Δε σε αφήνουμε εμείς !! ;) 

Αχ αχ αυτά μου λέτε κ με κάνετε χίλια κομμάτια!!!!τι μανούλα γλυκιά είσαι εσύ....!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, Μόλις διάβασα Τα σημερινά σας νέα, καθυστερημένα βέβαια Γιατί σιδερώνω και ετοιμάζουμε βαλίτσες! 
το καλύτερο Είναι ότι ζήτησα να φάω τυροπιτα και χυμό! Έλα Χριστέ και Παναγιά!!! Ευτυχώς είδα μία άσπρη μέρα με φαγητό!!! 

Νατασσάκι Πολύ χάρηκα που σταμάτησε το αίμα! κάτσε εκεί, ήρεμα, αγαλματάκι ακούνητο! Όταν μάθεις νέα από τον γιατρό ενημέρωσε και μας

 
Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες έχουν σήμερα υπέρηχο! Περιμένουμε νέα σας!

Για τις υπόλοιπες που είναι για Δευτέρα να σας δώσω κουράγιο και να σας πω τον φάγατε το γάιδαρο! :-P

Ω ρε παναγιά μου!! Τυρόπιτα εεεε? Και εγώ αναζητώ μονίμως "βρώμικο" φαγητό και δεν αντέχω να φάω τα σπιτικά.  Σήμερα μου έφτιαξαν μακαρόνια με κιμά και το ζάχαρο θα έχει πάει στον Θεό!

  • Μου αρέσει 2

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo είπε:

Όλα τα'χεις καλέ, τι γκρινιάζεις???!!Χαχαχαχα

Χαχαχααα,όχι,αλήθεια,με το που μπήκα στη 10η βδομαδα είμαι πολύ καλυτερα!Φοβάμαι όμως βρε κορίτσι,το ξαφνικό σοκ στον υπερηχο!!!!Ξου,ξου,μακριά από μας!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η χοριακη ειναι 5006 κ είμαι πολυ χαρουμενη! Και ειμαι 5w5d  μια χαρά δεν ειναι;;;;;;;; 

Η δουλεια πηγε μια χαρά! Κ περιμενω επισης απαντησεις σημερα ή αυριο

@natassaki2006 ωραια που πήρες κ τη γνώμη του γιατρού! Ξεκουραση και κουβεντούλα στην ομάδα μεχρι την Τριτη που θα πάμε κ οι 2 γυναικολόγο!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, Μόλις διάβασα Τα σημερινά σας νέα, καθυστερημένα βέβαια Γιατί σιδερώνω και ετοιμάζουμε βαλίτσες! 
το καλύτερο Είναι ότι ζήτησα να φάω τυροπιτα και χυμό! Έλα Χριστέ και Παναγιά!!! Ευτυχώς είδα μία άσπρη μέρα με φαγητό!!! 

Νατασσάκι Πολύ χάρηκα που σταμάτησε το αίμα! κάτσε εκεί, ήρεμα, αγαλματάκι ακούνητο! Όταν μάθεις νέα από τον γιατρό ενημέρωσε και μας

 
Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες έχουν σήμερα υπέρηχο! Περιμένουμε νέα σας!

Για τις υπόλοιπες που είναι για Δευτέρα να σας δώσω κουράγιο και να σας πω τον φάγατε το γάιδαρο! :-P

Με το που διάβασα το μήνυμά σου πήρα τηλ τον άντρα μου και του παρήγγειλα τυρόπιτα! Ευτυχώς μου έφερε μόνο μία.. χαχαχα!

Just now, Joka είπε:

Χαχαχααα,όχι,αλήθεια,με το που μπήκα στη 10η βδομαδα πολύ καλυτερα!Φοβάμαι βρε κορίτσι,το ξαφνικό σοκ!Ξου,ξου,μακριά από μας!!

Ξου ξουυυυυυυυ..!! Πάντως ένα περίεργο πράγμα..ενώ οι μέρες για τον υπέρηχο δεν περνούν με τίποτα, για πότε έκλεισα τις 10 εβδομάδες, χαμπάρι δε πήρα! Σαν ψέματα..

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια η χοριακη ειναι 5006 κ είμαι πολυ χαρουμενη! Και ειμαι 5w5d  μια χαρά δεν ειναι;;;;;;;; 

Η δουλεια πηγε μια χαρά! Κ περιμενω επισης απαντησεις σημερα ή αυριο

Μπράβο!!! Όλα τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια η χοριακη ειναι 5006 κ είμαι πολυ χαρουμενη! Και ειμαι 5w5d  μια χαρά δεν ειναι;;;;;;;; 

Η δουλεια πηγε μια χαρά! Κ περιμενω επισης απαντησεις σημερα ή αυριο

@natassaki2006 ωραια που πήρες κ τη γνώμη του γιατρού! Ξεκουραση και κουβεντούλα στην ομάδα μεχρι την Τριτη που θα πάμε κ οι 2 γυναικολόγο!

Συγχαρητηρια!!Με το καλό κι ο υπέρηχος!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια η χοριακη ειναι 5006 κ είμαι πολυ χαρουμενη! Και ειμαι 5w5d  μια χαρά δεν ειναι;;;;;;;; 

Η δουλεια πηγε μια χαρά! Κ περιμενω επισης απαντησεις σημερα ή αυριο

@natassaki2006 ωραια που πήρες κ τη γνώμη του γιατρού! Ξεκουραση και κουβεντούλα στην ομάδα μεχρι την Τριτη που θα πάμε κ οι 2 γυναικολόγο!

Μπράβο σου τέλεια όλα!!!

Ναι ναι υπομονή μέχρι την Τρίτη...!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Με το που διάβασα το μήνυμά σου πήρα τηλ τον άντρα μου και του παρήγγειλα τυρόπιτα! Ευτυχώς μου έφερε μόνο μία.. χαχαχα!

Ξου ξουυυυυυυυ..!! Πάντως ένα περίεργο πράγμα..ενώ οι μέρες για τον υπέρηχο δεν περνούν με τίποτα, για πότε έκλεισα τις 10 εβδομάδες, χαμπάρι δε πήρα! Σαν ψέματα..

Μπράβο!!! Όλα τέλεια!!!

Σταματήστε κάπου με τις τυρόπιτες θα πεθαααανω

  • Χαχα 4

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Γλυκό μου.. Ναι σήμερα είναι ελάχιστα καφετιά...ως τώρα τουλάχιστον...αιμα δεν ξαναείδα από εκείνο το μπαμ..

Στο κρεβάτι δεν κουνιέμαι καθόλου.. τι κάνει η μικρή???

Και εγώ αυτό πιστεύω κ νιωθω απειρες τύψεις...

Νι κορίτσι μου θα μιλήσω και θα σας πω...εσυ σηνερα θα κανεισ τη χοριακη σου?

Ελα σταματα μπορει κ να παει καλα...είδαμε με τους γιατρούς τι γίνεται.. Δεν είναι κ θεοί να τα ξέρουν κ όλα.. Εμείς πιστεύουμε κ σε αυτό το μαχητή...

η μικρη μολις γυρισε απο θαλασσα ...εχει τεμερη

 

3 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Γλυκό μου.. Ναι σήμερα είναι ελάχιστα καφετιά...ως τώρα τουλάχιστον...αιμα δεν ξαναείδα από εκείνο το μπαμ..

Στο κρεβάτι δεν κουνιέμαι καθόλου.. τι κάνει η μικρή???

Και εγώ αυτό πιστεύω κ νιωθω απειρες τύψεις...

Νι κορίτσι μου θα μιλήσω και θα σας πω...εσυ σηνερα θα κανεισ τη χοριακη σου?

Ελα σταματα μπορει κ να παει καλα...είδαμε με τους γιατρούς τι γίνεται.. Δεν είναι κ θεοί να τα ξέρουν κ όλα.. Εμείς πιστεύουμε κ σε αυτό το μαχητή...

η μικρη μολις γυρισε απο θαλασσα ...εφαγε κ επεσε τεζα...πιο τεζα παθαίνεις...αχαχχαχαχα 

χαίρομαι που ολα βαινουν καλως ....μπραβο ψυζη μ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...