Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, natassaki2006 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...Αλήθεια μακάρι να είναι όλα όπως μου τα λέτε.. Και να με αγχωσε τσάμπα.. Ναι είναι ξάπλα κ δεν έχω αιμα..

Νατασσου μου καλημέρα... Διάβασα ότι σου σταμάτησε το αίμα... Μπράβοοοοο... Πιστεύω απο την πολύ ένταση ξέσπασε ο αργανισμος και εμφάνισε αιμα από την ταραχή που περασες... Είχα πάρει το utrogestan χθες και δεν μπόρεσα ούτε να γράψω... Ήμουν μέσα στην ζαλαδα... Κάτσε εκεί που κάθεσαι και μην κουνάς βήμα.. Χαϊδευε κοιλίτσα και μίλα στο μωράκι σου που ειναι και σε ακούει... Όσο το χεις ανάγκη εσύ αλλά τόσο σε έχει και αυτό.. Σήμερα είναι μια άλλη μέρα γεμάτη αισιοδοξία και είμαι σίγουρη όλα θα είναι τέλεια... ❤️❤️❤️

10 ώρες πρίν, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια μου γύρισα!!!! Ακούσαμε καρδούλες.!! Το μεγάλο έχει 146 παλμούς αλλά το μικρακι μου δεν πάει καλά... Πολύ μικρός σάκος, μια βδομάδα πίσω αλλά η ψυχούλα μου προσπαθεί να μεγαλώσει και έχει 119 παλμούς...

Συγχαρητήριά κορίτσι μου γλυκό... Το δεύτερο μικράκι σου φαίνεται ότι είναι μαχητής από τώρα και εύχομαι να τα καταφέρει.... ❤️

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Katzei1982 είπε:

Νατασσου μου καλημέρα... Διάβασα ότι σου σταμάτησε το αίμα... Μπράβοοοοο... Πιστεύω απο την πολύ ένταση ξέσπασε ο αργανισμος και εμφάνισε αιμα από την ταραχή που περασες... Είχα πάρει το utrogestan χθες και δεν μπόρεσα ούτε να γράψω... Ήμουν μέσα στην ζαλαδα... Κάτσε εκεί που κάθεσαι και μην κουνάς βήμα.. Χαϊδευε κοιλίτσα και μίλα στο μωράκι σου που ειναι και σε ακούει... Όσο το χεις ανάγκη εσύ αλλά τόσο σε έχει και αυτό.. Σήμερα είναι μια άλλη μέρα γεμάτη αισιοδοξία και είμαι σίγουρη όλα θα είναι τέλεια... ❤️❤️❤️

Συγχαρητήριά κορίτσι μου γλυκό... Το δεύτερο μικράκι σου φαίνεται ότι είναι μαχητής από τώρα και εύχομαι να τα καταφέρει.... ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη...Ναι είμαι πιο ήρεμη σήμερα δε σκέφτομαι κ πολλά...

Το σπορακι μου θέλει ηρεμία το τάραξα χθες...!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Ναι κοριτσι μου θα κάνω χοριακη που με αγχώνει λιγο και μετά θα πάω στη δουλεια για δοκιμαστικο... Επίσης αγχωνομαι..μεχρι τοτε ειμαι στο μπάνιο με τον 2χρονο γιο μου και τα παπάκια του απο τις 8 κ με εχει κανει Λούτσα!  

Καλή επιτυχία κοριτσι μου και στην χοριακη και στην καινούρια σου δουλειά. Θα περιμένουμε τα νέα σου❤️

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Νατασσου μου καλημέρα... Διάβασα ότι σου σταμάτησε το αίμα... Μπράβοοοοο... Πιστεύω απο την πολύ ένταση ξέσπασε ο αργανισμος και εμφάνισε αιμα από την ταραχή που περασες... Είχα πάρει το utrogestan χθες και δεν μπόρεσα ούτε να γράψω... Ήμουν μέσα στην ζαλαδα... Κάτσε εκεί που κάθεσαι και μην κουνάς βήμα.. Χαϊδευε κοιλίτσα και μίλα στο μωράκι σου που ειναι και σε ακούει... Όσο το χεις ανάγκη εσύ αλλά τόσο σε έχει και αυτό.. Σήμερα είναι μια άλλη μέρα γεμάτη αισιοδοξία και είμαι σίγουρη όλα θα είναι τέλεια... ❤️❤️❤️

Συγχαρητήριά κορίτσι μου γλυκό... Το δεύτερο μικράκι σου φαίνεται ότι είναι μαχητής από τώρα και εύχομαι να τα καταφέρει.... ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ !!! Μακάρι παναγιά μου!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, Μόλις διάβασα Τα σημερινά σας νέα, καθυστερημένα βέβαια Γιατί σιδερώνω και ετοιμάζουμε βαλίτσες! 
το καλύτερο Είναι ότι ζήτησα να φάω τυροπιτα και χυμό! Έλα Χριστέ και Παναγιά!!! Ευτυχώς είδα μία άσπρη μέρα με φαγητό!!! 

Νατασσάκι Πολύ χάρηκα που σταμάτησε το αίμα! κάτσε εκεί, ήρεμα, αγαλματάκι ακούνητο! Όταν μάθεις νέα από τον γιατρό ενημέρωσε και μας

 
Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες έχουν σήμερα υπέρηχο! Περιμένουμε νέα σας!

Για τις υπόλοιπες που είναι για Δευτέρα να σας δώσω κουράγιο και να σας πω τον φάγατε το γάιδαρο! :-P

  • Μου αρέσει 3

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσι μου και στην χοριακη και στην καινούρια σου δουλειά. Θα περιμένουμε τα νέα σου❤️

Ευχαριστωωωωω αντε να τελειώσει γλυκα η εβδομάδα σε όλες μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη...Ναι είμαι πιο ήρεμη σήμερα δε σκέφτομαι κ πολλά...

Το σπορακι μου θέλει ηρεμία το τάραξα χθες...!!!

Θετικό σημάδι καί που σταμάτησε το αίμα καί που δεν είχες πόνους. Ξεκούραση, θετική σκέψη κι όλα θα πάνε καλά ❤️

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, Μόλις διάβασα Τα σημερινά σας νέα, καθυστερημένα βέβαια Γιατί σιδερώνω και ετοιμάζουμε βαλίτσες! 
το καλύτερο Είναι ότι ζήτησα να φάω τυροπιτα και χυμό! Έλα Χριστέ και Παναγιά!!! Ευτυχώς είδα μία άσπρη μέρα με φαγητό!!! 

Νατασσάκι Πολύ χάρηκα που σταμάτησε το αίμα! κάτσε εκεί, ήρεμα, αγαλματάκι ακούνητο! Όταν μάθεις νέα από τον γιατρό ενημέρωσε και μας

 
Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες έχουν σήμερα υπέρηχο! Περιμένουμε νέα σας!

Για τις υπόλοιπες που είναι για Δευτέρα να σας δώσω κουράγιο και να σας πω τον φάγατε το γάιδαρο! :-P

Ρενάκι ετοιμάζεστε για διακοπουλες??? Σουυυυπερ!!

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Paris.33 είπε:

Μια απο τα ιδια! Ειδικα μολις αλλαζω εβδομαδα, νιωθω λιγο καλύτερα καθε φορα!  Μονο η απεχθεια για τα φαγητά συνεχίζεται, οι αναγουλες μειωθηκαν το ίδιο κ τα πονακια σε κοιλια κ στηθος! Βέβαια σκέφτομαι 10η εβδομάδα μεχρι πουτε να συνεχιζουν;;  σταδιακα δεν μειώνονται;; 

Μαλλον έτσι θα είναι!!!Τι να πω,υπομονή,υπομονή,υπομονή,δε μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς...

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

ολα θα ειvαι οκ. Οι ποvοι ειvαι πολυ καλο που σταματησαv . Δεv ειvαι φυσιολογικο vα ποvας οσο προχωραει η εγκυμοσυvη η μητρα πλεοv πρεπει vα ειvαι ηρεμη .

Το ελπίζω κορίτσι να είναι καλά σημάδια!

1 hour ago, linaa είπε:

ειvαι κ η εβδομαδα που γεvικα υποχωρουv τα συμπτωματα vαξερεις. Κ εγω μεχρι 11 ειχαv εξαφαvιστει κ αvαγουλες κ ολα. Μεχρι μετα 19 εβδομαδωv που αρχισα vα το vιωθω μοvο κια μικρη κοιλιτσα μου θυμιζεοτι ειμαι εγκυος. Αγωvια στο κοκκιvο μεχρι τους υπερηχους !!! 

Μολις περναει μια βδομαδα,10 μερες μετά τον υπέρηχο, ζοριζουν πολύ τα πραγματα!

Πολύ δύσκολη περίοδος πραγματικά.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μαλλον έτσι θα είναι!!!Τι να πω,υπομονή,υπομονή,υπομονή,δε μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς...

Μην αγχώνεσαι καλέ, κι εγώ μια χαρά είμαι, ούτε πονάκια ούτε τίποτα. Μέχρι και το στήθος δε με πονάει το ίδιο. Πριν λίγες μέρες με πονούσε όταν άλλαζα πλευρό, τώρα καμία σχέση. Μόνο οι απογευματινές ανακατωσούρες επιμένουν, αλλά ξεκίνησα να τρώω περισσότερα φαγητά. Λογικα, είναι φυσιολογικό να υποχωρούν τα έντονα συμπτώματα στις μέρες που είμαστε..

Δε σου κρύβω όμως ότι κι εμένα με έχει πιάσει τρελή ανυπομονησία για τη Δευτέρα.. Άντε να πάμε να ηρεμήσουμε.

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, Μόλις διάβασα Τα σημερινά σας νέα, καθυστερημένα βέβαια Γιατί σιδερώνω και ετοιμάζουμε βαλίτσες! 
το καλύτερο Είναι ότι ζήτησα να φάω τυροπιτα και χυμό! Έλα Χριστέ και Παναγιά!!! Ευτυχώς είδα μία άσπρη μέρα με φαγητό!!! 

Νατασσάκι Πολύ χάρηκα που σταμάτησε το αίμα! κάτσε εκεί, ήρεμα, αγαλματάκι ακούνητο! Όταν μάθεις νέα από τον γιατρό ενημέρωσε και μας

 
Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες έχουν σήμερα υπέρηχο! Περιμένουμε νέα σας!

Για τις υπόλοιπες που είναι για Δευτέρα να σας δώσω κουράγιο και να σας πω τον φάγατε το γάιδαρο! :-P

Ευχαριστούμε αγάπη μετράμε αντίστροφα για την Δευτέρα.. Καλές διακοπές και να προσέχεις το σποράκι... 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, Μόλις διάβασα Τα σημερινά σας νέα, καθυστερημένα βέβαια Γιατί σιδερώνω και ετοιμάζουμε βαλίτσες! 
το καλύτερο Είναι ότι ζήτησα να φάω τυροπιτα και χυμό! Έλα Χριστέ και Παναγιά!!! Ευτυχώς είδα μία άσπρη μέρα με φαγητό!!! 

Νατασσάκι Πολύ χάρηκα που σταμάτησε το αίμα! κάτσε εκεί, ήρεμα, αγαλματάκι ακούνητο! Όταν μάθεις νέα από τον γιατρό ενημέρωσε και μας

 
Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες έχουν σήμερα υπέρηχο! Περιμένουμε νέα σας!

Για τις υπόλοιπες που είναι για Δευτέρα να σας δώσω κουράγιο και να σας πω τον φάγατε το γάιδαρο! :-P

Μου είπε να μην ανησυχώ μα κάτσω ήρεμη στο καναπέ μου..μια μικρή αποκόλληση Όχι ανησυχητική.. Την Τρίτη κατεβαίνω να με δει..θα προσπαθήσω να μη σκέφτομαι τίποτα αρνητικό...!!

Πας διακοπές???τι καλαααααα!!!!

Just now, Balloo είπε:

Θετικό σημάδι καί που σταμάτησε το αίμα καί που δεν είχες πόνους. Ξεκούραση, θετική σκέψη κι όλα θα πάνε καλά ❤️

Ρενάκι ετοιμάζεστε για διακοπουλες??? Σουυυυπερ!!

Ναι όντως θετικό...Ήρεμη είμαι σήμερα...!!!

Ελπίζω να μην έχω αλλά απρόοπτα..!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μαλλον έτσι θα είναι!!!Τι να πω,υπομονή,υπομονή,υπομονή,δε μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς...

Το ελπίζω κορίτσι να είναι καλά σημάδια!

Μολις περναει μια βδομαδα,10 μερες μετά τον υπέρηχο ζοριζουν πολύ τα πραγματα!

Πολύ δύσκολη περίοδος πραγματικά.

Και γω τα ίδια ούτε το στήθος πονάει πια ούτε τίποτα... Μια χαρά είμαστε όσο περνάνε οι μέρες υποχωρούν και τα συμπτωματα.. Μην αγχώνεσαι όλα είναι μια χαρά...ειπαμε τα συμπτωματα έρχονται και φεύγουν... ❤️

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Μου είπε να μην ανησυχώ μα κάτσω ήρεμη στο καναπέ μου..μια μικρή αποκόλληση Όχι ανησυχητική.. Την Τρίτη κατεβαίνω να με δει..θα προσπαθήσω να μη σκέφτομαι τίποτα αρνητικό...!!

Πας διακοπές???τι καλαααααα!!!!

Ναι όντως θετικό...Ήρεμη είμαι σήμερα...!!!

Ελπίζω να μην έχω αλλά απρόοπτα..!!

Όλα καλά θα πάνε θα το δεις! Αρκεί εσύ να παραμείνεις ψύχραιμη και ήρεμη! Υπομονή μέχρι την Τρίτη θα σε έχουμε συνέχεια στην σκέψη μας και στην προσευχή μας! 
 

Πάω διακοπες με φόβο και τρόμο στην καρδιά, αλλά δε γίνεται να κάτσω στην άδεια μου, μέσα στο σπίτι, που είμαι ήδη εδώ και τρεις μήνες, ήδη έχω φρικάρει!!!απλά ότι κάνω εδώ, θα κάνω και εκεί, δηλαδή θα κάθομαι! Πήρα και δύο βιβλία μαζί μου, θα λιώσω στο διάβασμα! Πήρα και μαγιό αν και δεν το βλέπω να μπαίνω εκτός κι αν κάνει κανα 40αρι και ψηθώ! 
Αν και έφυγα με τις ευχές και την αγάπη των συναδέλφων πιστεύω ότι θα είμαι 20 μέρες με βροχές και χαλάζι :-P ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ!!! χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Όλα καλά θα πάνε θα το δεις! Αρκεί εσύ να παραμείνεις ψύχραιμη και ήρεμη! Υπομονή μέχρι την Τρίτη θα σε έχουμε συνέχεια στην σκέψη μας και στην προσευχή μας! 

Αχ τι γλυκά κορίτσια είστε όλα εδώ μέσα πόσο τυχερή νιώθω που είμαι εδώ.. Μακάρι κ να παραμείνω!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Μην αγχώνεσαι καλέ, κι εγώ μια χαρά είμαι, ούτε πονάκια ούτε τίποτα. Μέχρι και το στήθος δε με πονάει το ίδιο. Πριν λίγες μέρες με πονούσε όταν άλλαζα πλευρό, τώρα καμία σχέση. Μόνο οι απογευματινές ανακατωσούρες επιμένουν, αλλά ξεκίνησα να τρώω περισσότερα φαγητά. Λογικα, είναι φυσιολογικό να υποχωρούν τα έντονα συμπτώματα στις μέρες που είμαστε..

Δε σου κρύβω όμως ότι κι εμένα με έχει πιάσει τρελή ανυπομονησία για τη Δευτέρα.. Άντε να πάμε να ηρεμήσουμε.

Αστα,πολύς καιρός οι 2 βδομάδες!!

Χαχα εμενα το στηθος τούμπανο ακόμα,απο ορεξη οχι πολλά πράγματα σήμερα και επισης κουραση και νυστα.Πηγαινοέρχονται σε διάφορους συνδυασμούς τα άτιμα τα συμπτώματα!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...