Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλε Ναι ήδη ψάχνω!!!!! Έχω Τετάρτη ραντεβού με έναν και ο επόμενος είναι ένας που μου προτείνει μια κοπέλα από εδώ...

120 και εσύ?Στον παντο είσαι?

Κορίτσια έφαγα μια σακούλα πατατακια...

Ναι ,για αυτο σε ρωταω ποσους θα κανεις; Ουσιαστικα εναν χρεωνουν αλλά πανακριβα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nephelie είπε:

Ναι ,για αυτο σε ρωταω ποσους θα κανεις; Ουσιαστικα εναν χρεωνουν αλλά πανακριβα

Μην διανοηθείς να πληρώσεις τόσα!!! Ζητά καλύτερη τιμή . Εμένα μ έκανε 30% και πήγε στα 80 ευρώ αλλά και.παλι πολλά για την ώρα που σου κάνει υπέρηχο!!! Δηλαδή και αρχαίος ο υπέρηχος και 2 λεπτά σου τον κάνει.  Δλδ κάπου ώπα!! Να το οι ορμόνες μου τώρα βαράνε κόκκινο ειδικά μετά την ολόκληρη σακούλα πατατάκια..Τι κακο έκανα στα παιδιά μουυυυυ. Πότε Ξεκινάνε και τρέφονται από εμάς???


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Μην διανοηθείς να πληρώσεις τόσα!!! Ζητά καλύτερη τιμή . Εμένα μ έκανε 30% και πήγε στα 80 ευρώ αλλά και.παλι πολλά για την ώρα που σου κάνει υπέρηχο!!! Δηλαδή και αρχαίος ο υπέρηχος και 2 λεπτά σου τον κάνει.  Δλδ κάπου ώπα!! Να το οι ορμόνες μου τώρα βαράνε κόκκινο ειδικά μετά την ολόκληρη σακούλα πατατάκια..Τι κακο έκανα στα παιδιά μουυυυυ. Πότε Ξεκινάνε και τρέφονται από εμάς???

Ναι κοριτσι μου απο παζαρια άλλο τιποτα,η τελευταια εξωσω μου κοστισε πολυ φθηνα λογω πρηξιματος.τελικα θα μου πεις ποσους θα κανεις;;;μη τρελαινεσαι κ γώ τρωω πατατακια.αν ειναι ομως να εχεις τυψεις μετα άστα καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο κάθε γιατρος ζητάει ό,τι θέλει, δυστυχώς υπάρχει αυτή η εκμετάλλευση ....ας δούμε την θετική πλευρά....για ωοληψία κάθε μήνα δίναμε 450€ οπότε τι να μου πουν τώρα τα 80-100-120€ ;;;;Αφού ξέμπλεξα από εκεί και έχω το σποράκι μου, δεν με νοιάζει τίποτα...(δεν μου περισσεύουν, μην παρεξηγηθώ) 

  • Μου αρέσει 3

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Ο κάθε γιατρος ζητάει ό,τι θέλει, δυστυχώς υπάρχει αυτή η εκμετάλλευση ....ας δούμε την θετική πλευρά....για ωοληψία κάθε μήνα δίναμε 450€ οπότε τι να μου πουν τώρα τα 80-100-120€ ;;;;Αφού ξέμπλεξα από εκεί και έχω το σποράκι μου, δεν με νοιάζει τίποτα...(δεν μου περισσεύουν, μην παρεξηγηθώ) 

Δε σε υποχρεωνει κανεις να πας εκει για υπερηχο. Επιλογη μου ειναι που θα μεινω εκει.υπερηχοι υπαρχουν απειροι και γιατροι..ο καθενας κανει οτι καταλαβαινει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Δε σε υποχρεωνει κανεις να πας εκει για υπερηχο. Επιλογη μου ειναι που θα μεινω εκει.υπερηχοι υπαρχουν απειροι και γιατροι..ο καθενας κανει τις επιλογες του..

Ναι φυσικά, ο καθένας μπορεί να ζητάει ό,τι ποσό θέλει και η καθεμία από εμάς να κάνει τις επιλογές της. @Renaki80 ναι συμφωνώ, να δώσεις ότι αντέχεις και παραπάνω για να αποκτήσεις παιδί και χαλάλι στο τέλος, όμως οκ, δε μπορώ να παραβλέψω και την αισχροκέρδεια που υπάρχει σε αυτόν το χώρο. Εν το μεταξύ δε γνωρίζω για ποιον μιλάτε, αν και κάπου πάει το μυαλό μου, αλλά δε με νοιάζει στη τελική. Το μόνο σίγουρο είναι οτι με όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα στο φόρουμ τόσο καιρό έχω εκτιμήσει ακόμη περισσότερο τον εξωσωματικό μου.

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου διαβάζω όλα αυτά που γράφεται για τις τιμές τις επισκέψεις τις εξετάσεις κτλ και έχω πάθει σοκ. Ζω στο εξωτερικό και μέχρι στιγμής δεν έχω πληρώσει τπτ ούτε θα πληρώσω... Το μόνο που θα πληρώσω είναι το δωμάτιο στην κλινική που θα γεννήσω και αυτό επειδή είναι κλινική. Τη γέννα όπως και όλες τις εξετάσεις και τις επισκέψεις με υπέρηχους στο γιατρό πριν από αυτή μου τα καλύπτει η ασφάλεια! 

Έχω πάθει ειλικρινά σοκ!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Νινι2019 είπε:

Κορίτσια μου διαβάζω όλα αυτά που γράφεται για τις τιμές τις επισκέψεις τις εξετάσεις κτλ και έχω πάθει σοκ. Ζω στο εξωτερικό και μέχρι στιγμής δεν έχω πληρώσει τπτ ούτε θα πληρώσω... Το μόνο που θα πληρώσω είναι το δωμάτιο στην κλινική που θα γεννήσω και αυτό επειδή είναι κλινική. Τη γέννα όπως και όλες τις εξετάσεις και τις επισκέψεις με υπέρηχους στο γιατρό πριν από αυτή μου τα καλύπτει η ασφάλεια! 

Έχω πάθει ειλικρινά σοκ!!!! 

Είσαι πολύ τυχερή!


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Κορίτσια μου διαβάζω όλα αυτά που γράφεται για τις τιμές τις επισκέψεις τις εξετάσεις κτλ και έχω πάθει σοκ. Ζω στο εξωτερικό και μέχρι στιγμής δεν έχω πληρώσει τπτ ούτε θα πληρώσω... Το μόνο που θα πληρώσω είναι το δωμάτιο στην κλινική που θα γεννήσω και αυτό επειδή είναι κλινική. Τη γέννα όπως και όλες τις εξετάσεις και τις επισκέψεις με υπέρηχους στο γιατρό πριν από αυτή μου τα καλύπτει η ασφάλεια! 

Έχω πάθει ειλικρινά σοκ!!!! 

Αχ κοριτσι,τα εγραφα πριν λιγες μερες αυτα που περιγραφεις στο καφε της εξωσωματικης και πεσανε να με φανε οτι δηθεν εδω στην Ελλάδα είμαστε πολύ μπροστα και οτι εχουμε το καλύτερο συστημα υγείας!!

Απλα τριτοκοσμικόί σε θεματα υγειας και περιθαλψης.Εκμεταλλευση κι αισχροκέρδεια παντου!Και πρεπει να λεμε κι ευχαριστώ!Συγνωμη αλλά δεν το δέχομαι!

Just now, Balloo είπε:

Ναι φυσικά, ο καθένας μπορεί να ζητάει ό,τι ποσό θέλει και η καθεμία από εμάς να κάνει τις επιλογές της. @Renaki80 ναι συμφωνώ, να δώσεις ότι αντέχεις και παραπάνω για να αποκτήσεις παιδί και χαλάλι στο τέλος, όμως οκ, δε μπορώ να παραβλέψω και την αισχροκέρδεια που υπάρχει σε αυτόν το χώρο. Εν το μεταξύ δε γνωρίζω για ποιον μιλάτε, αν και κάπου πάει το μυαλό μου, αλλά δε με νοιάζει στη τελική. Το μόνο σίγουρο είναι οτι με όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα στο φόρουμ τόσο καιρό έχω εκτιμήσει ακόμη περισσότερο τον εξωσωματικό μου.

Συμφωνω απολυτα μαζί σου.Ετερον εκατερον,το ενα δεν αναιρεί το άλλο.Ένας ειναι ο Π.,ο πιο πολυδιαφημισμενος σε Ελλάδα και εξωτερικό.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Κορίτσια μου διαβάζω όλα αυτά που γράφεται για τις τιμές τις επισκέψεις τις εξετάσεις κτλ και έχω πάθει σοκ. Ζω στο εξωτερικό και μέχρι στιγμής δεν έχω πληρώσει τπτ ούτε θα πληρώσω... Το μόνο που θα πληρώσω είναι το δωμάτιο στην κλινική που θα γεννήσω και αυτό επειδή είναι κλινική. Τη γέννα όπως και όλες τις εξετάσεις και τις επισκέψεις με υπέρηχους στο γιατρό πριν από αυτή μου τα καλύπτει η ασφάλεια! 

Έχω πάθει ειλικρινά σοκ!!!! 

Σε ποια χώρα εισαι; Εχεις δικο σου γιατρο; Ή πας στο εθνικό σύστημα υγείας; Ή μηπως πληρώνεις ιδιωτική ασφάλεια που σε καλύπτει σε ιδιωτική κλινικη;

 Γιατι αυτο που διαβάζεις ειναι η μισή αλήθεια, η αλλη μισή ειναι οτι θα μπορούσαμε ολες μας να πηγαίνουμε στα δημόσια μαιευτήρια και να μας εξετάζουν εντελώς δωρεάν και να γεννήσουμε εντελώς δωρεάν. Εναλλακτική υπάρχει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Αχ κοριτσι,τα εγραφα πριν λιγες μερες αυτα που περιγραφεις στο καφε της εξωσωματικης και πεσανε να με φανε οτι δηθεν εδω στην Ελλάδα είμαστε πολύ μπροστα και οτι εχουμε το καλύτερο συστημα υγείας!!

Απλα τριτοκοσμικόί σε θεματα υγειας και περιθαλψης.Εκμεταλλευση κι αισχροκέρδεια παντου!Και πρεπει να λεμε κι ευχαριστώ!Συγνωμη αλλά δεν το δέχομαι!

Μα έχω πάθει σοκ!!! Είναι θέμα κράτους και ότι δεν υπάρχει σωστή μεριμνα και ασφαληση!! Ακόμα και η εξωσωματική εδώ μέχρι την ηλικία των 35 πληρώνεται εν μέρη από την ασφάλεια και από τα 35 και μετά δεν πληρώνεις τπτ για εξωσωματικη όσες φορές και αν κάνεις!!! 

Οπότε δεν δέχομαι το έχουμε το καλύτερο συστημα υγείας.. Για να γεννήσω στην Ελλάδα απόρι Κταλαβα θα χρειαζόμουν τουλάχιστον 4000 χιλιάρικα το λιγότερο... Όσα θα βάλω για να φτιάξω παιδικό καρότσια κτλ.. Γιατί??? Εδώ πάω σε γιατρό και δνε πληρώνω την επίσκεψη μου 50 ευρώ δίνω την κάρτα μου και τέλος.. Αυτό θεωρείτε ασφάλεια... 

Στην Ελλάδα όσο ήμουν είχα ΙΚΑ αλλά ποτέ δεν εμπιστεύτηκα γιατρό του όπου είχα δωρεάν για το λόγο του ότι ήταν διορισμένοι ακατάλληλοι οπότε πάντα πήγαινα έξω κι έπρεπε Ν πληρώσω!!! 

Έχω νευριάσει βραδιάτικα και θα αναστάτωση το μωρό χάχα αλλά έλεος!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Κορίτσια μου διαβάζω όλα αυτά που γράφεται για τις τιμές τις επισκέψεις τις εξετάσεις κτλ και έχω πάθει σοκ. Ζω στο εξωτερικό και μέχρι στιγμής δεν έχω πληρώσει τπτ ούτε θα πληρώσω... Το μόνο που θα πληρώσω είναι το δωμάτιο στην κλινική που θα γεννήσω και αυτό επειδή είναι κλινική. Τη γέννα όπως και όλες τις εξετάσεις και τις επισκέψεις με υπέρηχους στο γιατρό πριν από αυτή μου τα καλύπτει η ασφάλεια! 

Έχω πάθει ειλικρινά σοκ!!!! 

Και στην ελλαδα αν θες δε πληρωνεις.πολλες γυναικες πανε σε δημοσιο για εξωσωματικη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...