Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Balloo said:

Η βαζελίνη είναι παράγωγο πετρελαίου. Ποτέ δε τη χρησιμοποίησα στη ζωή μου, πόσο μάλλον τώρα. Σίγουρα θα χρησιμοποιήσω αμυγδαλέλαιο και κάπου πήρε το μάτι μου μέσα στο φόρουμ για μια κρέμα της frezyderm (θα το ψάξω). Πάντως έχεις δίκαιο, πρέπει να ξεκινήσουμε από νωρίς να ενυδατώνουμε κοιλίτσα!

Αυτή της frezyderm έβαζα και στην πρώτη εγκυμοσύνη. Ήταν μια χαρά! 
Και ναι θέλει από νωρίς ενυδάτωση 

Just now, Renaki80 said:

Σε μένα άρχισαν οι εμετοί και οι αναγούλες, ενώ πριν 3 ημέρες έτρωγα ασταμάτητα. Αδιαθεσία, κόπωση & υπνηλία, ειδικά το πρωί! Εσείς πως τα πάτε; 
 

Επίσης μια ερώτηση: Το εμβρυάκι μας μπορεί να παλινδρομίσει οποιαδήποτε στιγμή; Έχω τρελαθεί σκεπτόμενη αυτό συνέχεια γιατί έχω χασει ένα μεταξύ 1ης -2ης χοριακής! Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και να ζήσω το θαύμα, αλλά κάπου μέσα μου ζει ο φόβος

Έιχα κι εγώ 2 παλινδρομες η τελευταία ήταν στη 10η εβδομάδα ... θα σου πω λοιπόν ότι μπορούν να μας συμβούν παρά πολλά άσχημα αλλά δεν πρέπει να σκεφτόμαστε έτσι 

Κι εγώ μόνο εξέταση στο μικροσκόπιο δεν κάνω στο χαρτί κάθε φορά που πάω τουαλέτα από το φόβο αλλά θέλω να σκέφτομαι θετικά! 
Θα τρελαθούμε αλλιώς δε γίνεται ... 

Να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα και να χαϊδεύεις την κοιλιτσα σου!! 
Μην αφήνεις το φόβο να σου στερήσει αυτή την όμορφη εμπειρία !! 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Balloo είπε:

Είναι φοβερό που όλες βιώνουμε ακριβώς τα ίδια συναισθήματα. Άντε, να περάσει το πρώτο τρίμηνο, να αρχίσουμε να λέμε χαζομάρες και να γελάμε.

Αχ έτσι ακριβώς. Τώρα φοβόμαστε και την σκιά μας... Στο στήθος έχετε εμφανίσει φλεβιτσες και τα σπυράκια μοντγκομερι? 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Αχ έτσι ακριβώς. Τώρα φοβόμαστε και την σκιά μας... Στο στήθος έχετε εμφανίσει φλεβιτσες και τα σπυράκια μοντγκομερι? 

Μπα, όχι. Ίσως οι φλέβες να είναι πιο έντονες, ίσως πάλι να ήταν πάντα έτσι και τώρα απλά να το παρατηρώ. Εσύ τα εμφάνισες?


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Μπα, όχι. Ίσως οι φλέβες να είναι πιο έντονες, ίσως πάλι να ήταν πάντα έτσι και τώρα απλά να το παρατηρώ. Εσύ τα εμφάνισες?

Ναι και τα δύο.. Καθόμουν πριν και παρατηρούσα. Ειδικά οι φλεβιτσες είναι πολύ έντονες... Αυτά τα άτιμα τα μοντγκομερι στην ψυχή μου ειχαν κατσει χαχαχα

  • Χαχα 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo said:

Μπα, όχι. Ίσως οι φλέβες να είναι πιο έντονες, ίσως πάλι να ήταν πάντα έτσι και τώρα απλά να το παρατηρώ. Εσύ τα εμφάνισες?

Το ίδιο κι εγώ .. είναι λίγο πιο έντονες ίσως και χωρίς σπυράκια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες Φεβρουαριου! Πεταγομαι κι εγω απο τις μανουλες Νοεμβριου, γιατι σας διαβαζα και επειδη κι εγω στην αρχη ειχα απειρο αγχος ειπα να σας γραψω!

Καταρχην με το καλο να παρετε ολες τα μωρακια σας στην αγκαλιτσα σας! Κοριτσακια μου, ειναι πολυ νωρις για τα συμπτωματα που εχετε ακουσει οτι υπαρχουν! Καταρχην το στηθος κι εμενα τιποτα στην αρχη! Τωρα στον σχεδον 6 μηνα εχει πρηστει και ξεκινησε στο τελος τριμηνου να φουσκωνει. Θα δειτε σε λιγες βδομαδες ποσα συμπτωματα θα προκυψουν! Αν οχι, ειστε απο τις τυχερες! Ειναι σημαντικο να μπορεις να τρως κανονικα, να πινεις νερο ακι να εισαι καλα. Δε σημαινει τιποτα για το μωρακι να μην εχετε συμπτωματα! Εγω ειχα πολλες αναγουλες και εμετο αλλα ξεκινησαν 8-9 βδομαδα. Οταν ημουν στις βδομαδες που ειστε εσεις πανω κατω δεν ειχα τιποτα σχεδον και κοιτουσα ολη μερα το χαρτι στην τουαλετα..Μη μου αγχωνεστε! Εχουν φωλιασει τα σπορακια σας και μεγαλωνουν! Μην σκεφτεστε αρνητικα οσο γινεται! Να σκεφτεστε το σημερα! Σημερα ειστε ολες εγκυουλες και πανε ολα καλα! So far so good, ειναι το μοτο μου τοσο καιρο!

Σας φιλω ολες και μη δω καμια να παραπονιεται για εμετους σε λιγο, θα σας θυμησω αυτη τη συζητηση σημερα με τα συμπτωματα χιχιχιχχιι!

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γεια σας μανουλες Φεβρουαριου! Πεταγομαι κι εγω απο τις μανουλες Νοεμβριου, γιατι σας διαβαζα και επειδη κι εγω στην αρχη ειχα απειρο αγχος ειπα να σας γραψω!

Καταρχην με το καλο να παρετε ολες τα μωρακια σας στην αγκαλιτσα σας! Κοριτσακια μου, ειναι πολυ νωρις για τα συμπτωματα που εχετε ακουσει οτι υπαρχουν! Καταρχην το στηθος κι εμενα τιποτα στην αρχη! Τωρα στον σχεδον 6 μηνα εχει πρηστει και ξεκινησε στο τελος τριμηνου να φουσκωνει. Θα δειτε σε λιγες βδομαδες ποσα συμπτωματα θα προκυψουν! Αν οχι, ειστε απο τις τυχερες! Ειναι σημαντικο να μπορεις να τρως κανονικα, να πινεις νερο ακι να εισαι καλα. Δε σημαινει τιποτα για το μωρακι να μην εχετε συμπτωματα! Εγω ειχα πολλες αναγουλες και εμετο αλλα ξεκινησαν 8-9 βδομαδα. Οταν ημουν στις βδομαδες που ειστε εσεις πανω κατω δεν ειχα τιποτα σχεδον και κοιτουσα ολη μερα το χαρτι στην τουαλετα..Μη μου αγχωνεστε! Εχουν φωλιασει τα σπορακια σας και μεγαλωνουν! Μην σκεφτεστε αρνητικα οσο γινεται! Να σκεφτεστε το σημερα! Σημερα ειστε ολες εγκυουλες και πανε ολα καλα! So far so good, ειναι το μοτο μου τοσο καιρο!

Σας φιλω ολες και μη δω καμια να παραπονιεται για εμετους σε λιγο, θα σας θυμησω αυτη τη συζητηση σημερα με τα συμπτωματα χιχιχιχχιι!

Ευχαριστούμε τοσο πολύ για την εμψυχωση!!!Οσα αγχη περασαμε ως τωρα δε συγκρινονται στο ελαχιστο με το 1ο τρίμηνο!!!

Ιδιως εμεις που ειμαστε λιγο μεγαλυτερες και παιδευτηκαμε να τα καταφερουμε,δυσκολευομαστε να καταπολεμησουμε το φοβο μιας δυσαρεστης εκβασης.

Οι μανουλες αλλα και κορίτσια που τα περασαν αυτα ειναι μεγάλη ανασα οταν μοιραζεστε τις εμπειριες σας μαζί μας.

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Ευχαριστούμε τοσο πολύ για την εμψυχωση!!!Οσα αγχη περασαμε ως τωρα δε συγκρινονται στο ελαχιστο με το 1ο τρίμηνο!!!

Ιδιως εμεις που ειμαστε λιγο μεγαλυτερες και παιδευτηκαμε να τα καταφερουμε,δυσκολευομαστε να καταπολεμησουμε το φοβο μιας δυσαρεστης εκβασης.

Οι μανουλες αλλα και κορίτσια που τα περασαν αυτα ειναι μεγάλη ανασα οταν μοιραζεστε τις εμπειριες σας μαζί μας.

Κοριτσι μου δεν το ξερω νομιζεις; Κι εγω μανουλα εξωσωματικης, ενιωθα οτι θα μου παρουν πισω τη χαρα μου...Αλλα και κοριτσια που πετυχαν τσακ μπαμ εγκυμοσυνη ειχαν αγχος! Ξερετε γιατι; Γιατι ολοι λενε και γραφουν για τα ασχημα και αυτα διαβαζουμε! Αλλα το πιο συνηθες ειναι να πανε ολα καλα! Μονο που καμια κοπελα δε θα μπει να γραψει την ιστορια της και να πει "εμεινα εγκυος, πηγαν ολα καλα και γεννησα ενα υγιεστατο μωρακι"! Συνηθως γραφουμε τα δυσαρεστα!

Συμβουλη απο μενα μην κοιτατε αρνητικα στο ιντερνετ!!! Τιποτα ομως! Σας το λεω να το ακουω κι εγω! Και το παμε μερα με τη μερα! Εγω ακομη εχω αγχος και νομιζω μανουλα και αγχος πανε μαζι! Ισως γυρω στα 50 του μικρου ηρεμησω χαχαχα! Αλλα μερα με τη μερα κοριτσακια μου! Μη συγκρινεστε με καμια αλλη, το σωμα σας ειναι μοναδικο και να εχετε πιστη στην κοιλιτσα σας!! Να ζησετε την καθε μερα και αυτες του πρωτου τριμηνου! Ισως για καποιες απο μας ειναι η μονη μας εγκυμοσυνη! Μη σπαταλατε λεπτο λοιπον στο ιντερνετ και στον πανικο!

Και κατι αστειο! Εγω ειχα τοσο εμμονη να σκουρυνει η θηλη μου, που εβγαζα σελφι το βυζι και το εστελνα στον αντρα μου να μου πει τη γνωμη του χαχαχαχα!!!! Εκει που ησασταν ημουν και συντομα θα ειστε εδω που ειμαι εγω να λετε τα ιδια στην επομενη εγκυουλα που ξεκινα το ταξιδι της!

  • Μου αρέσει 12

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου δεν το ξερω νομιζεις; Κι εγω μανουλα εξωσωματικης, ενιωθα οτι θα μου παρουν πισω τη χαρα μου...Αλλα και κοριτσια που πετυχαν τσακ μπαμ εγκυμοσυνη ειχαν αγχος! Ξερετε γιατι; Γιατι ολοι λενε και γραφουν για τα ασχημα και αυτα διαβαζουμε! Αλλα το πιο συνηθες ειναι να πανε ολα καλα! Μονο που καμια κοπελα δε θα μπει να γραψει την ιστορια της και να πει "εμεινα εγκυος, πηγαν ολα καλα και γεννησα ενα υγιεστατο μωρακι"! Συνηθως γραφουμε τα δυσαρεστα!

Συμβουλη απο μενα μην κοιτατε αρνητικα στο ιντερνετ!!! Τιποτα ομως! Σας το λεω να το ακουω κι εγω! Και το παμε μερα με τη μερα! Εγω ακομη εχω αγχος και νομιζω μανουλα και αγχος πανε μαζι! Ισως γυρω στα 50 του μικρου ηρεμησω χαχαχα! Αλλα μερα με τη μερα κοριτσακια μου! Μη συγκρινεστε με καμια αλλη, το σωμα σας ειναι μοναδικο και να εχετε πιστη στην κοιλιτσα σας!! Να ζησετε την καθε μερα και αυτες του πρωτου τριμηνου! Ισως για καποιες απο μας ειναι η μονη μας εγκυμοσυνη! Μη σπαταλατε λεπτο λοιπον στο ιντερνετ και στον πανικο!

Και κατι αστειο! Εγω ειχα τοσο εμμονη να σκουρυνει η θηλη μου, που εβγαζα σελφι το βυζι και το εστελνα στον αντρα μου να μου πει τη γνωμη του χαχαχαχα!!!! Εκει που ησασταν ημουν και συντομα θα ειστε εδω που ειμαι εγω να λετε τα ιδια στην επομενη εγκυουλα που ξεκινα το ταξιδι της!

Σε Υπέρ ευχαριστούμε για την εμψύχωση, την έχουμε τόοοοσοοοο ανάγκη!!!

Όμως με άγχωσες  λιγάκι, τόσες εβδομάδες και δεν έχω τραβήξει ακόμα Σέλφι το βυζί!!!! χαχαχα
 

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ <3

  • Χαχα 6

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Σε Υπέρ ευχαριστούμε για την εμψύχωση, την έχουμε τόοοοσοοοο ανάγκη!!!

Όμως με άγχωσες  λιγάκι, τόσες εβδομάδες και δεν έχω τραβήξει Σέλφι το βυζί!!!! χαχαχα
 

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ <3

Χαχαχαχαχαχαχα!!! Ημουν και στη δουλεια τρομαρα μου! Να εμπαινε κανενας φοιτητης μου να με εβλεπε με το βυζι εξω, αντε να πεισω μετα οτι ειμαι μια απεγωσμενη μανα που ψαχνει για συμπτωματα!!!

  • Χαχα 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @kate είπε:

Καλημερααααα!!!!!! Νομίζω ότι μπορώ να συμμετέχω κ εγω σε αυτή την ομάδα πλέον!!!!!! 

Καλώς ήρθες @Kate!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Φυσική σύλληψη ;


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...