Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Οχι λαθος.Το σακο μετραει και γραφει D=7,2mm.Κι ενα D1=16,0mm.

Τελοσπαντων,όντως μας ξεπεταξε αυτός.

Αυτο με το στηθος που ξεπρηστηκε με αγχώνει αλλα δε μπορω να κανω και κατι.

Καλημέρα σε όλες!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Οχι λαθος.Το σακο μετραει και γραφει D=7,2mm.Κι ενα D1=16,0mm.

Τελοσπαντων,όντως μας ξεπεταξε αυτός.

Αυτο με το στηθος που ξεπρηστηκε με αγχώνει αλλα δε μπορω να κανω και κατι.

Καλημέρα σε όλες!!!

Τουλάχιστον ο επόμενος υπέρηχος θα γίνει αλλού?


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Οχι λαθος.Το σακο μετραει και γραφει D=7,2mm.Κι ενα D1=16,0mm.

Τελοσπαντων,όντως μας ξεπεταξε αυτός.

Αυτο με το στηθος που ξεπρηστηκε με αγχώνει αλλα δε μπορω να κανω και κατι.

Καλημέρα σε όλες!!!

Εντάξει τώρα δεν μπορεί να ξεπρηστηκε τελείως .. και εμένα είναι πιο χαλαρά το πρωί γενικά. 
Και εγώ συνέχεια ψάχνω σημάδια αλλά έτσι θα τρελαθούμε ... και αργεί ακόμη ο καιρός που θα το αισθανόμαστε για να ηρεμήσουμε κάπως ... :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Και εγώ λογικά θα γίνω μανούλα τον Φλεβάρη του 21 αν όλα πάνε καλά!!!

11η μέρα εμβρυομεταφορας σήμερα με βλαστοκυστες και η χοριακη μου εχθες ήταν 185,76 .

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Με το καλό σε όλα τα κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 9

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Και εγώ λογικά θα γίνω μανούλα τον Φλεβάρη του 21 αν όλα πάνε καλά!!!

11η μέρα εμβρυομεταφορας σήμερα με βλαστοκυστες και η χοριακη μου εχθες ήταν 185,76 .

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Με το καλό σε όλα τα κορίτσια!!

Καλώς το κορίτσι!! Σε περίμενα :) Είδες, όλα πήγαν καλά τελικά! Και θα συνεχίσουν να πηγαίνουν καλά! Έκλεισες ραντεβού για υπέρηχο?

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Και εγώ λογικά θα γίνω μανούλα τον Φλεβάρη του 21 αν όλα πάνε καλά!!!

11η μέρα εμβρυομεταφορας σήμερα με βλαστοκυστες και η χοριακη μου εχθες ήταν 185,76 .

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Με το καλό σε όλα τα κορίτσια!!

Καλώς ήρθες λοιπόν !!! 
Καλους διπλασιασμούς ευχομαι γι αρχή και περιμένουμε τον πρώτο υπέρηχο !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Εγώ νιώθω λιγάκι καλύτερα κι έχω αρχίσει να ανησυχώ..! Παράνοια..χαχαχαχα!

Πήρα ένα ημερολόγιο εγκυμοσύνης σήμερα και κάθομαι και γράφω σαν την Άννα Φρανκ. Εσύ τι κάνεις πουλάκι μου?

Αχ γιατί σε ξεπέταξε έτσι μωρέ.. Πως και πως περιμένουμε τον πρώτο υπέρηχο.. Ούτε μέγεθος..? Ούτε στον υπέρηχο το γράφει? 

Κι εμένα πρήστηκε από πολύ νωρίς η κοιλιά μου όμως θεώρησα ότι είναι από τη προγεστερόνη ή απλά από την κατακράτηση. Νομίζω ότι όλα είναι ακόμη πολύ μικροσκοπικά για να επηρεάσουν την κοιλίτσα μας.

Μπράβο παπάκι!!! Κι άλλη διδυμομανούλα!!! Πόσα μωρά ετοιμάζει πια αυτή η ομάδα..!! Γιούπι!! ❤️

Καλά είμαι αγάπη.. Έχω αρχίσει και κοιμάμαι όπου με αφήσεις.. Μόνο από όρεξη δεν έχω ακόμα πολύ αλλά δεν με πειράζει γιατί σε λίγο δεν θα κλείνει το ψυγειο χάχα. Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός για τον πρώτο μας υπέρηχο... ❤️

9 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Κορίτσια μου! Είδαμε 2 σάκους με εμβρυικα στοιχεία μέσα! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!

Μπράβο κορίτσι μου γλυκό τι τέλειααααα... Τώρα πότε ξαναπάς  στον γιατρο? 

πρίν από 20 λεπτά , Renaki80 είπε:

Καλημέρα, το πρήξιμο μπορεί να οφείλεται στο έντερο, λόγω των φαρμάκων! Και εγώ την κοιλιά μου κοιτάω αλλά το μικρούλη είναι πιο κάτω :-P

Συγχαρητήρια! Τι γλυκό να έχουμε διδυμομανούλες! Μπράβο κορίτσι μου!

Καλημέρα αγαπημένες μου, εγώ πήγα χθες για να ακούσουμε καρδούλα, αλλά μας είπε ο γιατρός ότι μόλις προχθές ξεκίνησε να χτυπάει! Είναι μικρούλη ακόμα! Το είδα όμως να πάλλεται και τρελάθηκα! Τώρα θα πάμε πάλι την  Δευτέρα για να το ακούσουμε. Επιτέλους μου είπε ότι είμαι 6w1d λεκιθικός 0,2 mm! Βλέπει καλά στοιχεία, αλλά έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας!  Ευτυχώς μου έκοψε το πολύ χαπάκωμα! Σταμάτησα utrogestan (μόνο vasclor), & κάτι άλλα που έπαιρνα (Eviol E, Dostinex) Φυσικά το βάσανο Ivor (ενέσεις) συνεχίζω κανονικότατα! 
Τα φιλιά μου σε όλες σας <3

Μπράβο κορίτσι μου. Φαντάζομαι τι θα έπαθες μόλις το είδες... Με το καλό ❤️

Just now, Balloo είπε:

Καλώς το κορίτσι!! Σε περίμενα :) Είδες, όλα πήγαν καλά τελικά! Και θα συνεχίσουν να πηγαίνουν καλά! Έκλεισες ραντεβού για υπέρηχο?

 

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Και εγώ λογικά θα γίνω μανούλα τον Φλεβάρη του 21 αν όλα πάνε καλά!!!

11η μέρα εμβρυομεταφορας σήμερα με βλαστοκυστες και η χοριακη μου εχθες ήταν 185,76 .

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Με το καλό σε όλα τα κορίτσια!!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στην παρέα μας.. Πότε έχεις υπέρηχο η θα ξανακάνεις επανάληψη χοριακης πρώτα? 

Καλημέρα κορίτσια μου... Και μένα το στήθος μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει... Μια έχω πονακια σαν μελανιές άμα το πιάσω... Οι πόνοι στην κοιλίτσα έρχονται και φεύγουν.. Αλλά μην στεναχωριέστε ήταν να μην φωλιασουν τα ζουζούνια. Τόσο κόπο κάναμε σιγά μην φύγουν.. Χαλαρώστε και απολαύστε ❤️

  • Μου αρέσει 2

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλά είμαι αγάπη.. Έχω αρχίσει και κοιμάμαι όπου με αφήσεις.. Μόνο από όρεξη δεν έχω ακόμα πολύ αλλά δεν με πειράζει γιατί σε λίγο δεν θα κλείνει το ψυγειο χάχα. Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός για τον πρώτο μας υπέρηχο... ❤️

Μπράβο κορίτσι μου γλυκό τι τέλειααααα... Τώρα πότε ξαναπάς  στον γιατρο? 

Μπράβο κορίτσι μου. Φαντάζομαι τι θα έπαθες μόλις το είδες... Με το καλό ❤️

 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στην παρέα μας.. Πότε έχεις υπέρηχο η θα ξανακάνεις επανάληψη χοριακης πρώτα? 

Καλημέρα κορίτσια μου... Και μένα το στήθος μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει... Μια έχω πονακια σαν μελανιές άμα το πιάσω... Οι πόνοι στην κοιλίτσα έρχονται και φεύγουν.. Αλλά μην στεναχωριέστε ήταν να μην φωλιασουν τα ζουζούνια. Τόσο κόπο κάναμε σιγά μην φύγουν.. Χαλαρώστε και απολαύστε ❤️

Θα Ξανά κάνω χοριακη την Δευτέρα και έχω μεγάλη αγωνία μέχρι τότε γιατί θέλουμε να 3πλασιαστει νομίζω...

Just now, Balloo είπε:

Καλώς το κορίτσι!! Σε περίμενα :) Είδες, όλα πήγαν καλά τελικά! Και θα συνεχίσουν να πηγαίνουν καλά! Έκλεισες ραντεβού για υπέρηχο?

Όχι για υπέρηχο δεν μου είπαν κάτι... μου είπαν να ξανακάνω χοριακη την Δευτέρα αλλά με τρώει και θέλω να πάω να κάνω αύριο....

Δεν ξέρω αλλά το 185,76 μου φαίνεται μικρούλι...

Just now, chris79 είπε:

Καλώς ήρθες λοιπόν !!! 
Καλους διπλασιασμούς ευχομαι γι αρχή και περιμένουμε τον πρώτο υπέρηχο !!! 

Αυτοί οι διπλασιασμοι δεν με αφήνουν να κοιμηθώ τα βράδια!!

Καλώς σας βρήκα!!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Efinikolaou είπε:

Θα Ξανά κάνω χοριακη την Δευτέρα και έχω μεγάλη αγωνία μέχρι τότε γιατί θέλουμε να 3πλασιαστει νομίζω...

Όχι για υπέρηχο δεν μου είπαν κάτι... μου είπαν να ξανακάνω χοριακη την Δευτέρα αλλά με τρώει και θέλω να πάω να κάνω αύριο....

Δεν ξέρω αλλά το 185,76 μου φαίνεται μικρούλι...

Αυτοί οι διπλασιασμοι δεν με αφήνουν να κοιμηθώ τα βράδια!!

Καλώς σας βρήκα!!

Καλως ήρθες!!Πω πω,βλεπω η ομάδα να μη χωραει όλα τα μέλη σύντομα έτσι όπως πάμε!!!

Πόσα ευχαριστα αυτός ο μήνας!!!

@Katzei1982 κι εγω εχω 2-3 βράδια που ναρκωνομαι απ τις 10!!!

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Θα Ξανά κάνω χοριακη την Δευτέρα και έχω μεγάλη αγωνία μέχρι τότε γιατί θέλουμε να 3πλασιαστει νομίζω...

Όχι για υπέρηχο δεν μου είπαν κάτι... μου είπαν να ξανακάνω χοριακη την Δευτέρα αλλά με τρώει και θέλω να πάω να κάνω αύριο....

Δεν ξέρω αλλά το 185,76 μου φαίνεται μικρούλι...

Αυτοί οι διπλασιασμοι δεν με αφήνουν να κοιμηθώ τα βράδια!!

Καλώς σας βρήκα!!

Μην το σκέφτεσαι το νούμερο ... το μόνο που έχει σημασία είναι να μεγαλώσει σωστά ... 

Λιγο ακόμη και δε θα μπορείς να κοιμηθείς περιμένοντας τον πρώτο υπέρηχο ... και μετά το δεύτερο .. και πάει λέγοντας :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Θα Ξανά κάνω χοριακη την Δευτέρα και έχω μεγάλη αγωνία μέχρι τότε γιατί θέλουμε να 3πλασιαστει νομίζω...

Όχι για υπέρηχο δεν μου είπαν κάτι... μου είπαν να ξανακάνω χοριακη την Δευτέρα αλλά με τρώει και θέλω να πάω να κάνω αύριο....

Δεν ξέρω αλλά το 185,76 μου φαίνεται μικρούλι...

Αυτοί οι διπλασιασμοι δεν με αφήνουν να κοιμηθώ τα βράδια!!

Καλώς σας βρήκα!!

Εγω να δεις τι θρίλερ έζησα με τις χοριακές.. Που η πρώτη ήταν 330 και η δεύτερη 306,7. Μια χαρά νούμερο είναι, μην ανησυχείς! Δεν έχει σημασία με πόσο ξεκινάς, αλλά το νούμερο αυτό (σχεδόν!) να διπλασιάζεται ανά 48ωρο! Οπότε τζάμπα ανησυχείς.


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Καλως ήρθες!!Πω πω,βλεπω η ομάδα να μη χωραει όλα τα μέλη σύντομα έτσι όπως πάμε!!!

Πόσα ευχαριστα αυτός ο μήνας!!!

@Katzei1982 κι εγω εχω 2-3 βράδια που ναρκωνομαι απ τις 10!!!

Εγω κοιμήθηκα στις 12 με το που πήρα το utrogestan ξύπνησα κατά τις 5 για πιπί και μετά ξαναξυπνησα στις 11...απο κει που μουν βρυκόλακας τώρα δεν ξυπνάω με τίποτα... 

Just now, Efinikolaou είπε:

Θα Ξανά κάνω χοριακη την Δευτέρα και έχω μεγάλη αγωνία μέχρι τότε γιατί θέλουμε να 3πλασιαστει νομίζω...

Όχι για υπέρηχο δεν μου είπαν κάτι... μου είπαν να ξανακάνω χοριακη την Δευτέρα αλλά με τρώει και θέλω να πάω να κάνω αύριο....

Δεν ξέρω αλλά το 185,76 μου φαίνεται μικρούλι...

Αυτοί οι διπλασιασμοι δεν με αφήνουν να κοιμηθώ τα βράδια!!

Καλώς σας βρήκα!!

Βήμα βήμα κορίτσι μου.. Όλα θα πάνε τέλεια... Με το που κάνεις και τη δεύτερη χοριακη μετά θα κανονίσεις και τον υπέρηχο 

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Καλως ήρθες!!Πω πω,βλεπω η ομάδα να μη χωραει όλα τα μέλη σύντομα έτσι όπως πάμε!!!

Πόσα ευχαριστα αυτός ο μήνας!!!

@Katzei1982 κι εγω εχω 2-3 βράδια που ναρκωνομαι απ τις 10!!!

Καλώς σας βρήκα!!!

Just now, Balloo είπε:

Εγω να δεις τι θρίλερ έζησα με τις χοριακές.. Που η πρώτη ήταν 330 και η δεύτερη 306,7. Μια χαρά νούμερο είναι, μην ανησυχείς! Δεν έχει σημασία με πόσο ξεκινάς, αλλά το νούμερο αυτό (σχεδόν!) να διπλασιάζεται ανά 48ωρο! Οπότε τζάμπα ανησυχείς.

Οπότε μήπως να κάνω Κ αύριο μια ??

Just now, Katzei1982 είπε:

Εγω κοιμήθηκα στις 12 με το που πήρα το utrogestan ξύπνησα κατά τις 5 για πιπί και μετά ξαναξυπνησα στις 11...απο κει που μουν βρυκόλακας τώρα δεν ξυπνάω με τίποτα... 

Βήμα βήμα κορίτσι μου.. Όλα θα πάνε τέλεια... Με το που κάνεις και τη δεύτερη χοριακη μετά θα κανονίσεις και τον υπέρηχο 

Τον υπέρηχο τον κάνουμε 5η η 6η εβδομάδα??

Just now, chris79 είπε:

Μην το σκέφτεσαι το νούμερο ... το μόνο που έχει σημασία είναι να μεγαλώσει σωστά ... 

Λιγο ακόμη και δε θα μπορείς να κοιμηθείς περιμένοντας τον πρώτο υπέρηχο ... και μετά το δεύτερο .. και πάει λέγοντας :) 

Καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!! Χαχα !!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...